Skip to content

اسکی شهیر

اسکی شهیر 30

معرفی اسکی شهیر (Eskişehir)

استان اسکی شهیر (Eskişehir) در شمال غربی ترکیه واقع شده و از زیباترین شهرهای آناتولی محسوب می شود. اسکی شهیر میان دو شهر بزرگ ترکیه، یعنی آنکارا و استانبول واقع شده ‌است و با استان های بیلجیلک (Bilecik)، بولو (Bolu)، آنکارا (Ankara)، قونیه (Konya)، آفیون (Afyon) و کوتاهیا (Kütahya) نیز همسایه است. این استان در مجموع دارای ۱۴ شهرستان و ۵۳۹ محله است و جمعیتی بالغ بر ۸۸۷ هزار نفر را در خود جای داده است.

اسکی شهیر Eskişehir به خاطر اینکه بین آنکارا و استانبول قرار گرفته از موقعیت استراتژیک و اقتصادی ‏خوبی بهره‌مند شده ‌است؛ لذا کارخانه ‌ها و شرکت های بزرگی در محوطه شهر به طور منظم و به نام شهرک صنعتی ارگانیزه شده ‏واقع شده ‌اند. شرکت (TEI) یا Tusaş Engine Industries که بزرگترین شرکت تولید کننده موتورهای هواپیما در ترکیه است در اسکیشهیر قرار دارد.

جاذبه های گردشگری اسکی شهیر

شرکت توساش ترکیه در چندین نقطه از این کشور دارای مراکزی است. مراکز اداری و مهندسی توساش ترکیه بیشتر در استانبول و آنکارا مستقل هستند اما کارخانه و کارگاه های این شرکت بزرگ در شهر اسکی شهیر، که یکی از بهترین شهرهای ترکیه برای زندگی است قرار دارد و در زمینی به وسعت ۵۰۵۰۰۰ متر مربع قرار گرفته است که مقدار ۱۱۰۰۰۰ متر مربع آن سالن ها و کارگاه های سرپوشیده هستند.

اسکی شهیر 1

اسم اسکی شهر به معنی شهر قدیمی در زبان ترکی است و در واقع قدمت آن به هزار سال قبل از میلاد در زمان فریگیه ‏می‌ رسد. جهانگردان و جغرافیدانان همیشه از این شهر به عنوان زیباترین شهر آناتولی یاد کرده اند؛ شهری که مردم را با زندگی فعال و اجتماعی خود، فرهنگ غنی، جمعیت جوان، خیابان های تمیز، چشمه های آب گرم، رود پورسوک (Porsuk Çayı) و فضای سبز مردم را مسحور می کند.

تنوع قومی و زبانی در اسکی شهیر بسیار بالا است. تاتارهای کریمه و ترک های بلغار در اواخر دوران امپراتوری عثمانی به این شهر مهاجرت کردند و هر یک جلوه های فرهنگی و آداب و رسومشان را نیز به شهر آوردند. به واسطه وجود دو دانشگاه بزرگ، جمعیت جوان شهر بالا است و به همین دلیل گفته می شود، این شهر قلبی جوان دارد و با ذهن جوان برنامه ریزی شده است.

اسکی شهیر 2

رودخانه پرسوک از میان شهر می گذرد و ساحل آن برای دوچرخه سواری عالی است. ممکن است این منطقه شما را به یاد شهرهای اروپایی بیندازد که البته طبیعی است. هزاران مهاجر از کریمه و بالکان در قرن نوزدهم در اینجا مستقر شدند و فرهنگ و معماری آن ها، الهام بخش توسعه شهر بود. این تاثیرات غربی را نه تنها در ظاهر شهر، بلکه در غذاها و سنت های محلی نیز می توان مشاهده کرد.

جالب است بدانید که تنوع زبان های رایج در این شهر بالا است. با ورود دانشجوها و مهاجران مختلف،‎ زبان های بلغاری، ترکی آذربایجانی، گرجی، ارمنی، کردی، فارسی و ‏لهستانی در شهر رایج شده اند و بسیاری افراد، به چند زبان و گویش مسلط هستند.

اسکی شهیر 3

تاریخچه اسکی شهیر

اسکی شهیر در حدود هزار سال قبل از میلاد توسط فریسیان به وجود آمد ولی تخمین زده می شود که بیشتر از چهار هزار سال قدمت داشته باشد. شهر فعلی در فاصله یک مایلی شهر باستانی Phorgian Dorylaeum قرار دارد. هنوز هم بسیاری از آثار و مجسمه های فریگیه در موزه باستان شناسی این شهر یافت می شود.

اسکی شهیر هم مانند بسیاری از شهرهای آناتولی، پس از کنستانتین کبیر مسیحیت در این شهر نیز رسمی شد. سوابق حضور اسقف ها در اسکیشهر به قرن چهارم میلادی بر می گردد. در آن دوره این شهر به Dorylaeum  معروف بود که یک نام یونانی است. این شهر در جنگ صلیبی اول یکی از میدان های نبرد بین مسلمانان و مسیحیان بود و همچنین مدتی در اختیار سلسله سلجوقیان بود و سرانجام در سال ۱۱۷۶ به دست ترک ها فتح شد.

اسکی شهیر 4

جاذبه های دیدنی اسکی شهیر

اسکی شهیر را از لحاظ جاهای دیدنی می توان در زمره شهرهای غنی قرار داد. هر گوشه ای از آن را که نگاه کنید یک منظره تماشایی در انتظارتان است. ممکن است حتی بعضی از آن ها را قبلا در عکس ها دیده باشید؛ کافی است روی سنگ فرش ها قدم بزنید یا یک دوچرخه کرایه کنید و به گشت و گذر بپردازید تا حال و هوای جوان و پرنشاط شهر اثر خود را بر روحیه تان بگذارد. در ادامه چند مورد از زیباترین مناطق اسکی شهیر را به شما معرفی خواهیم نمود.

رودخانه پرسوک و منطقه آدالار (Porsuk Çayı & Adalar Bölgesi)

رودخانه پرسوک و منطقه آدالار اولین مورد در لیست جاهای دیدنی اسکی شهیر است. پورسوک (Porsuk) جریان طولانی ترین شاخه از رودخانه ساکاریا (Sakarya Irmağı) است. اینجا مکانی بود که به دلیل آلودگی هیچ کس مایل به بازدید از آن نبود. با این حال، این منطقه که مردم محلی آن را Adalar می نامند، به لطف بازسازی های انجام شده به محبوب ترین مکان در شهر پس از اودون پازاری تبدیل شده است.

اسکی شهیر 5

منطقه آدالار واقع در بین خیابان های آتاتورک، Şair Fuzuli و Doktorlar از نظر اجتماعی به عنوان فعال ترین بخش شهر شناخته شده است؛ زیرا بسیاری از جاهایی که در زندگی روزمره رنگارنگ اسکی شهیر نقش اصلی را دارند، در این منطقه در سواحل رود پورسوک واقع شده اند.

رود پرسوک با داشتن کافه ها، مراکز خرید جذاب و همچنین تورهای قایق مسافران را به خود جلب می کند. در صورت تمایل هم می توانید سوار گوندولا ها شوید و هم اسبوت ها (Esbot). توصیه می کنیم یک بار گوندولا سواری را تجربه کنید که حال و هوای شهر ونیز را برایتان تداعی خواهد کرد. هر دو گزینه قایق سواری گوندولا و اسبوت همه روزه در فصل های بهار و تابستان انجام می شود. هزینه گوندولا که با حداکثر ظرفیت چهار نفر می توانید سوار آن ها شوید ۴۵ لیر است. سفرهای اسبوت های تک نفری هم که سهم هر نفر ۹ لیر می شود به مدت ۱۵ دقیقه بین دو منطقه (Tülomsaş) و (Köprübaşı ) انجام می شود.

اسکی شهیر 6

منطقه اودون پازاری (Odunpazarı)

اودون پازاری، اولین منطقه مسکونی اسکی شهیر، نام خود را از فعالیت های تجاری انجام گرفته در گذشته گرفته است. Odunpazarı به معنی بازار چوب است و در منطقه ای که امروز پارک یدیلر (Yediler Parkı) قرار دارد، روستاییان روزی چوب هایی را که از منابع اطراف خود به دست آورده بودند می فروختند. در حین بازدید از منطقه، ابتدا می توانید از خانه های اودونپازاری بازدید کنید، که شامل تمام ویژگی های معماری عثمانی است. بیشتر خانه ها هنوز برای اسکان استفاده می شوند. اما با افزایش ارزش گردشگری منطقه، برخی از آنها به موزه ها، هتل ها، بوتیک ها، کافه ها و رستوران ها تبدیل شده اند.

اسکی شهیر 7

به غیر از خانه هایی که خیابان های اودون پازاری را رنگین کرده اند بسیاری از مکان های دیگر برای بازدید در منطقه منتظر شما هستند. در برنامه سفر خود برای منطقه می توانید مکان های زیبایی از جمله موزه مدرن اودون پازاری (Odunpazarı Modern Müze)، مسجد کوروشونلو (Kurşunlu Camii)، موزه لوله تاشی (Lületaşı Müzesi)، پارک آبشار (Şelale Park)، مسجد علاءالدین (Alaaddin Camii) و موزه تاریخ جمهوری (Cumhuriyet Tarihi Müzesi) را درج کنید که از دیگر جاهای دیدنی اسکی شهیر هستند.

اسکی شهیر 8

پارک سازووا (Sazova Park) 

پارک سازووا (Sazova Park) یکی از اصلی ترین جاهای دیدنی اسکی شهیر است که نقش فراوانی در معروف شدن زیباترین شهر آناتولی، یعنی اسکی شهیر داشته است. این مرکز که به طور رسمی با نام پارک علمی، هنری و فرهنگی اسکی شهیر نامگذاری شده دارای بخش هایی است که برای جلب توجه اقشار مختلف در نظر گرفته شده است.

  جاذبه های گردشگری و جاهای دیدنی ازمیر

جالب ترین قسمت پارک که در سال ۲۰۰۸ برای بازدید کنندگان گشوده شد، قلعه قصه ها (Masal Şatosu) است که برای کودکان ۵ تا ۱۱ ساله طراحی شده است. این قلعه که بازدیدکنندگان می توانند با استفاده از تورهای با راهنمایی از آن دیدن کنند، در مدت کوتاهی به مهمترین نماد پارک تبدیل شده است.

اسکی شهیر 9

بسیاری از ما عکس این پارک را در ‏رسانه ها و شبکه های مجازی دیده‏ ایم و با خود اندیشیده ‏ایم که اینجا کجاست! این پارک در قسمت غربی جاده کوتاهیا (Kütahya) واقع ‏شده است. مساحت این پارک بالغ بر ۴۰۰۰۰۰ متر مربع است و به علت طراحی داخلی اش جزو منحصر به فردترین پارک ‏های ترکیه و منطقه به حساب می آید. ورودی پارک رایگان است ولی برای ورود به ساختمان های اصلی که از آن ها نام برده شد باید مبلغی بابت آن پرداخت کنید.

  دیاربکر

پارک سازووا نمای متفاوتی نسبت به پارک‏ های معمولی دارد و ساختار فوق العاده و متفاوتی نیز برای بازدید و تفریح و گردش در آن در نظر گرفته شده است تا گردشگران تا جای ممکن از آن جا لذت ببرند. تم اصلی این پارک زیبا دارای یک قلعه ‏ی افسانه ای به سبک قرون وسطی می باشد.

اسکی شهیر 10

این پارک علاوه بر قصر پری قصه ‌ها، آکواریوم، باغ وحش، کشتی دزدان دریایی (در طراحی کشتی دزدان دریایی کشتی به نام Mayflower که برای عبور از اقیانوس اطلس در سال ۱۶۲۰ سوار آن شدند هم در نظر گرفته شده است)، اتاق بازی بچه‌ ها و یک مرکز علمی را شامل می‌ شود که به عنوان یک تجربه رویایی، بکر و جدید به گردشگران توصیه می‌شود تا در برنامه سفر خودشان قرار دهند. 

پارک سازووا اسکی شهیر در منطقه تپه باشی (Tepebaşı)، چاملیجا (Çamlıca) و در بلوار (Ulusal Egemenlik Blv) واقع شده است.

اسکی شهیر 11

مسجد و مجتمع کورشونلو (Kurşunlu Camii ve Külliyesi)

مورد بعدی در جاذبه های دیدنی اسکی شهیر مسجد و مجتمع کورشونلو است. مسجد و مجتمع كورشونلو، یكی از مهمترین بناها و جاذبه های تاریخی اسکیشهیر به شمار می آید كه به شما توصیه می كنم در اسكیشیر بازدید كنید. این بنا در سال ۱۵۲۵ توسط چوبان مصطفی پاشا (Çoban Mustafa Paşa) ساخته شد که در زمان سلطنت سلطان سلیمان باشكوه (Kanuni Sultan Süleyma) ویزر بود. این مجموعه امروزه به عنوان موزه مورد استفاده قرار می گیرد.

اسکی شهیر 12

به غیر از مسجدی که به ویژه در ماه مبارک رمضان توجه بسیاری را به خود جلب می کند، هفت بخش دیگر نیز در این مجموعه وجود دارند؛ عمارتخانه، آشپزخانه سوپ، کاروانسرا، فواره، دبستان، مدرسه و خانه دباغی. قسمت دباغی (tabhane) به عنوان بازار صنایع دستی استفاده می شود. به غیر از خرید در بازار ، شما می توانید به طور زنده نحوه تولید این هنرمندان را نیز تماشا کنید.

کارگاه شیشه ای داغ در ورودی این مجتمع فرصت های متفاوتی را برای مسافران علاقه مند به صنایع دستی فراهم می کند. اگر به هنگام پایان ماه سپتامبر به اسکیشهیر رفتید، می توانید در برنامه های برگزار شده در محدوده جشنواره بین المللی شیشه شرکت کنید. بین ساعات ۱۰ الی ۱۸ می توانید از موزه بازدید کنید. اگر به بخشی از مجتمع بروید که تا همین اواخر میزبان برگزاری مراسم عروسی بود، می توانید فرصتی برای بازدید از موزه عکاسی عثمان یاشار تاناکان (Osman Yaşar Tanaçan) پیدا کنید.

اسکی شهیر 13

کنت پارک (Kentpark)

این پارک در منطقه گوک میدان واقع شده و از زیباترین جاهای دیدنی اسکی شهیر محسوب می شود. مساحت این پارک حدود ۲۷۰ هزار متر مربع است و یک جزیره هم داخل آن وجود دارد. جالب است بدانید تنها برکه ی این پارک ۲۰ هزار متر مربع مساحت دارد. شهر بازی و انواع وسایل تفریحی مختلف در پارک وجود دارند اما قدم زدن در باغ رز را هم فراموش نکنید. پارک کنت در منطقه تپه باشی (Tepebaşı)، خیابان سیویر حیصار دوم (Sivrihisar) واقع شده است. بین ساعات ۱۰ تا ۱۸ می توانید از این مکان دیدن کنید. برای بازدید از پلاژ آن ۲۰ لیر باید به عنوان ورودی پرداخت کنید.

اسکی شهیر 14

موزه بالمومو (Balmumu Heykeller Müzesi)

موزه بالمومو (Balmumu Heykeller Müzesi) هم یکی دیگر از جاذبه های گردشگری اسکیشهیر است و توسط ‏Yilmaz Buukersen ‏ ساخته شده است. همانطوری که موزه مادام توسو استانبول، به عنوان یکی ازمعروفترین موزه های استانبول و همچنین سایر شعب موزه های مادام توسو در سراسر دنیا که همواره طرفداران خاص خودشان را دارند و به داشتن مجسمه های ‏شخصیت های مهم و مومی مشهور هستند، موزه ی ‏Balmumu‏ نیز در اسکی شهیر و حتی در ترکیه به همین دلیل ‏مشهور بوده و از معروف ترین موزه های ترکیه است‏.

موزه بال مومو از سه سالن A، B و C تشکیل شده است که این سالن ها به ترتیب شامل مجسمه های مومی افراد تاریخی ترکیه، شخصیت های معروف تلویزیونی و بخش فرهنگ و ادبیات ترک است. این موزه در منطقه اودون پازاری Odunpazarı و بلوار آتاتورک واقع شده است. می توانید بین ساعات ۱۰ تا ۱۷ از این موزه با پرداخت ۱۵ لیر دیدن کنید.

اسکی شهیر 15

موزه آرکئولوژی اتی اسکیشهیر (Eti Arkeoloji Müzesi)

موزه باستان شناسی اتی که ساخت و تاریخچه آن به سال ۱۹۴۵ باز می گردد را نیز به لیست جاهای دیدنی اسکی شهیر اضافه کنید زیرا حاوی جزئیاتی است که به شما امکان این را می دهد تا ایده ای در مورد تاریخ شهر قدیم داشته باشید. این موزه در ابتدا در مجتمع کوروشونلو فعالیت می کرد. از سال ۱۹۷۴ به مکانی در بلوار آتاتورک نقل مکان کرد و نهایتا از سال ۲۰۱۰ میلادی میزبان بازدید کنندگان در ساختمان فعلی خود است.

اسکی شهیر 16

مجموعه ارزشمند موزه باستان شناسی که تحت حمایت مالی (اسپانسرینگ) اتی (Eti) فعالیت می کند، در سه سالن مختلف به نمایش گذاشته شده است. تالار اول به دوره زمانی بین سنین نوسنگی و فریجیان اختصاص دارد. وقتی به سالن دوم حرکت می کنید می توانید آثار مربوط به دوره های هلنی، رومی، بیزانس و پس از اسلام را بررسی کنید. تالار سوم از زمان روم و بیزانس به مجسمه ها و معرق اختصاص داده شده است.

  جاهای دیدنی شانلی اورفا شهر تاریخ و فرهنگ

اکتشافات باستان شناسی که در این موزه به نمایش گذاشته شده است از مکان های گودبرداری مانند Şarhöyük، شهر باستانی Pessinus ، شهر زیرزمینی هان Han، و چند مورد دیگر قدیمی دیگر کشف شده اند. این موزه نیز در منطقه اودون پازاری Odunpazarı و بلوار آتاتورک واقع شده است. می توانید بین ساعات ۸ تا ۱۹ از این موزه با پرداخت ۱۰ لیر دیدن کنید.

اسکی شهیر 17

موزه هوایی اسکی شهیر (‏Eskişehir Havacılık Müzesi)

موزه هوایی اسکیشهر یکی دیگر از جاهای دیدنی اسکیشهیر می باشد که می توانید در سفر به این شهر از آن دیدن کنید. این موزه ‏در سال ۱۹۸۸ تاسیس شده است و محل برگزاری آن در روبروی دانشگاه آنادولو می باشد. این موزه شامل هواپیماهای ‏جنگی و موشک و سلاح های جنگی هوایی می باشد. ‏موزه هوایی اسکیشهیر در منطقه Tepebaşı و کوچه Uludağ این شهر واقع شده است و بین ساعات ۸ تا ۲۰ می توانید از آن دیدن کنید.

اسکی شهیر 18

مرکز خرید اسپارک اسکیشهیر (Espark Alışveriş Merkezi)

مرکز خرید اسپارک نیز یکی دیگر از مراکز دیدنی این شهر است که در سال ۲۰۰۷ در قسمت مرکزی شهر ساخته شده است. در این مرکز خرید ۴ طبقه ای، ۱۵۰ فروشگاه، سالن های سینمایی Cinemaximum، مراکز بازی برای کودکان، خیاطی، داروخانه، یک پارکینگ بزرگ ۴ طبقه ای با ظرفیت ۱۱۰۰ خودرو و … وجود دارند.

اسکی شهیر 19

تحصیل در دانشگاه های اسکی شهیر

همانطور که می دانید هزینه پایین زندگی در این کشور نسبت به کشور‌های اروپایی سبب شده که افراد زیادی مهاجرت و زندگی در ترکیه را انتخاب کنند. دانشجویان می ‌توانند با هزینه‌ ای در حد زندگی در تهران و یا حتی کم ‌تر از تهران به تحصیل در ترکیه بپردازند.

  خانه های زیبای اودونپازاری اسکی شهیر

در اسکی شهر دو دانشگاه معروف وجود دارد:

  • دانشگاه عثمان قاضي (Eskişehir Osmangazi Üniversitesi)
  • دانشگاه آنادولو اسکیشهیر (Anadolu University)

دانشگاه عثمان قاضي (Eskişehir Osmangazi Üniversitesi) در شهر اسكي شهير در سال ۱۹۷۰ با تأسيس دانشكده هاي مهندسي، كشاورزي، علم و هنر، براي نخستين بار فضاي آموزش عالي را در شهر اسكي شهير تركيه ايجاد كرد. دانشگاه داراي چهار ساختمان اصلي، يك كتابخانه مركزي و يك بيمارستان ۱۲۸۴ تخت خوابي در شهر است. اين دانشگاه هم اكنون يكي از دانشگاه هاي مطرح در آناتولي مركزي است و داراي ۹ دانشكده، ۳ مدرسه، ۴ مدرسه فني و حرفه اي و ۵ مدرسه تحصيلات تكميلي است.

اغلب زبان آموزشي دانشکده های این دانشگاه تركي است و تنها در برخی رشته ها مثل برق و الكترونيك، دانشكده كامپيوتر، مهندسي مكانيك، مهندسي معدن، روابط بين الملل و توريسم و هتلداري زبان تحصيلي انگليسي هم امکان پذیر بوده و دانشجو ملزم به گذراندن يك دوره آموزشي زبان انگليسي هستند.

اسکی شهیر 20

دومین دانشگاه این شهر دانشگاه آنادولو است. دانشگاه آنادولو و یا به عبارتی آناتولی در سال ۱۹۵۸ به عنوان آکادمی اقتصاد و علوم تجاری در شهر اسکی شهیر بنا شد. تقریبا می توان چیزی چیزی در حدود ۱۰ درصد از جمعیت این شهر را دانشجویان تشکیل داده اند. این دانشگاه یکی از اولین دانشگاه های ترکیه می باشد و همانند دانشگاه های استانبول در زمره ی دانشگاه های برتر ترکیه (۲۰ دانشگاه اول) نیز قرار می گیرد.

اسکی شهیر 21

خرید ملک در اسکی شهیر ۲۰۲۰

در سال های گذشته خرید ملک در ترکیه رونق بسیار خوبی داشته است و این کشور در دهه های اخیر با برداشتن قدم هایی بزرگ در زمینه های اقتصادی، گردشگری، صنعتی و هنری توانسته خود را به یکی از برترین کشورهای جهان از نظر درآمد برساند.

در سال ۲۰۲۰ قیمت مسکن برای فروش در یک ماه گذشته ۳ درصد در بازار مسکن اسکی شهر افزایش یافته است. در حالی که میانگین قیمت متر مربع واحد مسکونی در شهر اسکیشر ۲۲۸۰ لیر است، دوره بازپرداخت (geri dönüş süresi) ۱۸ سال محاسبه می شود. بر این اساس، در شاخص املاک و مستغلات سال ۲۰۲۰ و گزارش های منطقه ای، میانگین قیمت یک خانه ۱۰۰ متر مربعی خریداری شده در اسکیشهیر بین ۱۷۱ هزار تا ۲۸۵ لیر بوده است.

اسکی شهیر 22

راه های دسترسی به اسکی شهیر

اسکیشهیر بین دو شهر بزرگ ترکیه قرار دارد و رفت و آمد در آن به سهولت انجام می شود. با در نظر گرفتن هزینه حمل و نقل در ترکیه، برای رفتن به این استان راه های مختلفی وجود دارد. با توجه به دانشجویی بودن منطقه، معمولا روش های ارزان تر طرفداران بیشتری دارند و موقعیت خوب جغرافیایی نیز باعث تعدد این روش ها شده است.

با استفاده از اتوبوس و قطار می توانید از استانبول و آنکارا به اسکی شهر بروید. خط قطار سریع السیر (YHT) نیز در این مسیر راه اندازی شده است و می توانید در عرض ۱ ساعت و ۳۰ دقیقه از آنکارا به اسکی شهیر برسید. مسیر آنکارا-اسکی شهر با اتوبوس سه ساعت و بیست دقیقه است اما با قطار سریع السیر به یک ساعت و سی دقیقه کاهش می یابد. روش دیگر برای دسترسی به این شهر، استفاده از خطوط هوایی است که کمی گرانتر ولی سریع می باشد.

اسکی شهیر 23

فرودگاه بین المللی اسکی شهیر (Hasan Polatkan Airport)

فرودگاه آنادولو (Anadolu Airport) یا ‏Eskişehir Anadolu Havaalanı‏ به عنوان یک فرودگاه همگانی در بین فرودگاه های ترکیه، با کد ‏AOE‏ با یک باند فرود به طور ۲۵۸۹ متر در این شهر فعالیت می کند که از سال ۲۰۱۷ اسم این فرودگاه به (Hasan Polatkan Airport) تغییر کرده است. این فرودگاه که یکی از در اتفاع ۷۸۹ متری از سطح دریا قرار گرفته است. ایرلاین های سان اکسپرس، ترکیش ایرلاین، TUI  و… به این فرودگاه پرواز دارند. فرودگاه و پایگاه هوایی دیگری نیز در این شهر وجود دارد که متعلق به نیروی هوایی کشور ترکیه است و یک مرکز نظامی محسوب می شود.

اسکی شهیر 24

جهت دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان 118 ترکیه شماره واتساپ خود را وارد کنید

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

اشتراک گذاری این مطلب

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید:

اگر نظر و یا تجربه ای در مورد موضوع این مقاله دارید، لطفا با همه به اشتراک بگذارید.


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پیش از تماس با ما این موارد را در نظر بگیرید:

  1. با این شماره تنها جهت خرید و اجاره ملک در ترکیه تماس بگیرید. 
  2. امکان پاسخگویی در روزهای یکشنبه وجود ندارد.
  3. لطفا پیغام خود را به صورت متن یا پیام صوتی ارسال نمایید و از تماس صوتی خودداری کنید.
  4. این خانه ممکن است به فروش رفته و یا اجاره داده شده باشد، اما موارد مشابه همواره موجود است.
  5. ما در استانبول اروپایی، شهر آلانیا و آنتالیا فعال هستیم.

دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی

در صورتیکه تمایل به دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی توسط وکیل مجموعه ما دارید، می توانید از طریق لینک زیر وارد واتساپ شده و وقت مشاوره دریافت نمایید. 

×