Skip to content

شهرستان، سمت و محله در ترکیه

شهرستان، سمت و محله در ترکیه

فرق بین شهرستان، سمت و محله در ترکیه چیست؟

وقتی سخن از خرید خانه در استانبول به میان می آید باید قبل از آن، فرق بین شهرستان، سمت و محله در ترکیه را بدانیم. ایلچه (İlçe) یا شهرستان، به شهرستان های یک استان گفته می شود. هر ایلچه (İlçe) از چندین محله (Mahalle) و سمت (Semt) تشکیل می شود. برای جا افتادن و درک هر چه بیشتر این مطلب به مثال زیر توجه کنید:

شهرستان، سمت و محله در ترکیه

آنکارا یکی از استان های ترکیه است که مرکز آن شهر (şehir) آنکارا می باشد (مثل استان تهران شهر تهران). به استان در زبان ترکی استانبولی ایل (il) گفته می شود. حالا در داخل شهر آنکارا (şehir)، چندین شهرستان یا ایلچه (İlçe) وجود دارد مثل: چانکایا (Çankaya)، پولات (Polatli)، ینی ماهاله (Yenimahalle) و غیره. داخل این شهرستان ها که نام بردیم چندین سمت (Semt) و محله (Mahalle) وجود دارد. چندین محله (Mahalle با هم دیگر یک سمت (Semt) را تشکیل می دهند.

مثلا در شهرستان (İlçe) چانکایا (Çankaya)، سمت هایی مثل آیرانجی (Ayranci)، آنیت تپه (Anittepe)، باهچلی اولر (Bahçelievler) و غیره وجود دارند که خود این سمت ها از گردهمایی چندین محله با هم تشکیل شده اند. مثلا سمت آیرانجی (Ayranci)، خود از محله های آیرانجی (Ayranci)، عزیزیه (Aziziye)، گوون اولر (Guvenevler) و گوزل تپه (Guzeltepe) تشکیل شده است. در ترکیه معمولا هر محله برای خودش مختار دارد (Muhtar). مختار به زبان خودمانی همان مسئول محله یا رییس محله است که به کارهای محله رسیدگی می کند.

از این که در این مقاله ما را همراهی کردید سپاس گذاریم. اگر این مقاله را مناسب یافتید با دوستانتان به اشتراک بگذارید. همچنین در جهت ارائه هر چه بهتر خدمات به شما عزیزان، می توانید نظرات، پیشنهادات و انتقادهایتان را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید. تیم ۱۱۸ ترکیه اوقات خوب و خوشی را برای شما در ترکیه آرزومند است. 

جهت دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان 118 ترکیه شماره واتساپ خود را وارد کنید

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

اشتراک گذاری این مطلب

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید:

1 نظر

  1. شهرستان، سمت و محله در ترکیه 10

    مفید بود ممنون


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پیش از تماس با ما این موارد را در نظر بگیرید:

  1. با این شماره تنها جهت خرید و اجاره ملک در ترکیه تماس بگیرید. 
  2. امکان پاسخگویی در روزهای یکشنبه وجود ندارد.
  3. لطفا پیغام خود را به صورت متن یا پیام صوتی ارسال نمایید و از تماس صوتی خودداری کنید.
  4. این خانه ممکن است به فروش رفته و یا اجاره داده شده باشد، اما موارد مشابه همواره موجود است.
  5. ما در استانبول اروپایی، شهر آلانیا و آنتالیا فعال هستیم.

دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی

در صورتیکه تمایل به دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی توسط وکیل مجموعه ما دارید، می توانید از طریق لینک زیر وارد واتساپ شده و وقت مشاوره دریافت نمایید. 

×