Skip to content

خرید خانه در استانبول

از آنجا که استانبول مدام در حال پذیرش مهاجر است، بخش املاک و مستغلات در منطقه همیشه تحرک خود را حفظ می کند این بدان معنی است که همیشه خانه های زیادی برای خرید در استانبول وجود دارد؛ اما اگر نمی دانید از کجا و چطور می توانید یک خانه بخرید، تعداد خانه های فروشی تأثیری در شما نخواهد گذاشت. در این مقاله صفر تا صد خرید خانه در استانبول را برای شما توضیح خواهیم داد، با ما همراه باشید.

قیمت خانه در استانبول

قیمت خرید خانه در استانبول حداقل 300 هزار لیر است، با این میزان پول شما می‌توانید یک آپارتمان 35 متری در اطراف شهر استانبول خریداری کنید. همانطور که خودتان نیز می‌دانید قیمت خانه در استانبول به عوامل بسیاری چون متراژ، کیفیت ساخت، محله و غیره بستگی دارد ولی در حالت کلی قیمت خرید خانه به ازای هر متر مربع 15 هزار لیر است.

خرید خانه در استانبول

خرید خانه در استانبول

از بین املاک مختلف موجود در شهر استانبول، خرید خانه در استانبول پرطرفدارتر است. در ابتدا ما به علل علاقمندی مردم به خرید خانه در استانبول می‌پردازیم و سپس به خرید خانه در دو بخش اروپایی و آسیایی شهر پرداخته و نهایتا نیز توضیحاتی در مورد خرید خانه ارزان در استانبول ارائه خواهیم داد.

علل علاقه مندی خریداران، به خرید آپارتمان در استانبول

 • قیمت آپارتمان
 • کیفیت بالای ساخت
 • پایین آمدن قیمت ملک به صورت مقطعی
 • فرصت مناسب برای سرمایه‌گذاری 
 • امکانات رفاهی و شهری بالا
 • آمار گردشگری بالا در استانبول که امکان اجاره و سود اجاره را به شدت افزایش داده است.
مجموعه ۱۱۸ ترکیه تضمین ارائه بهترین ملک متناسب با بودجه و شرایط شما در سرتاسر ترکیه را می دهد.

اگر قصد خرید هر نوع ملک در کشور ترکیه داشته و یا نیاز به مشاوره در این زمینه دارید لطفا فرم زیر را پر کنید؛ پشتیبانی ما در کوتاه ترین زمان ممکن راهنما و پاسخگوی سوالات شما عزیزان خواهند بود.

خرید آپارتمان در مناطق آسیایی شهر استانبول

اگر بخواهیم در مورد خرید خانه در مناطق آسیایی شهر استانبول صحبت کنیم، بهتر است ابتدا مشخص کنیم که چه مناطقی در این بخش از شهر قرار دارند. برای مثال مناطق کادیکوی، اسکودار و بیکوز از جمله مناطق معروف و گران قیمت شهر هستند که در بخش آسیایی شهر قرار دارند که تعداد زیادی از ساکنین این مناطق را ترکان سرمایه دار تشکیل می‌دهند. 

از دیگر مناطق معروف در بخش آسیایی استانبول کارتال، مالتپه و پندیک هستند و دارای قیمتهای مناسب ملک هستند و مورد توجه افرادی با بودجه مالی متوسط قرار می‌گیرند. یکی از نقاط قوت این مناطق نسبت به مناطق ضعیف و متوسط بخش اروپایی استانبول وجود زیرساختهای قوی و موقعیت ساحلی این مناطق است که همین امر این بخش از منطقه آسیایی را تبدیل به مناطق جذاب جهت سرمایه‌گذاری کرده است. 

خرید آپارتمان در بخش اروپایی شهر استانبول

بسیاری از خارجیان استانبول را با منطقه اروپایی آن میشناسند. اکثریت ادارات دولتی و همچنین مراکز گردشگری و توریستی و کسب‌وکارهای متعدد در این بخش از شهر قراردارند که باعث رونق خرید خانه و آپارتمان در این بخش از شهر شده است. 

البته باید توجه کنید که همانند بخش آسیایی، بخش اروپایی نیز به سه بخش مناطق گران، متوسط و ضعیف تقسیم می‌شود. مناطق گران شامل زکریا کوی، شیشلی، نیشانتاشی، ماسلاک، لونت و ببک است و مناطق کایتحانه، تکسیم و باغچه اولر جز مناطق متوسط بخش اروپایی به حساب می‌آیند. 

خرید خانه ارزان در استانبول

اگر به دنبال خرید خانه ارزان هستید، باید به سراغ مناطق ارزان بروید. البته نگران نباشید شما میتوانید که آپارتمانی در مجتمع‌های بزرگ با امکانات مناسب خریداری کنید. در ضمن این ارزان بودن خانه یا آپارتمان به معنی غیراستاندارد بودن ملک نیست، بلکه چون قیمت زمین در این مناطق ارزان‌تر است، پس قیمت آپارتمان نیز به نسبت پایین‌تر است. در سالهای اخیر با توجه به بالا رفتن تعداد خریداران ملک در مناطق غربی قیمت اروپایی این قیمت رونق بیشتری پیدا کرده است. 

خرید ملک در استانبول

خرید خانه و ملک در استانبول که یکی از شهرهای مهم کشور ترکیه است و در روند رو به رشد این کشور پیشگام می‌باشد، قطعا خالی از امتیاز نیز است. با انتخاب شهر استانبول در کشور ترکیه نه تنها میتوانید یک سرمایه‌گذاری امن و مطمئن داشته باشید، همچنین میتوانید از امکانات رفاهی و تفریحی این شهر زیبا و تاریخی برخوردار شوید. 

از آنجایی کشور ترکیه و ایران در همسایگی یکدیگر قرار دارند، خصوصیات مشترک فرهنگی، اعتقادی و زبانی بین مردم این دو کشور وجود دارد که باعث شده مبادلات اقتصادی و تجاری بین دو کشور بالا باشد. همچنین همین نزدیکی به ایران و وجود تفریحات و اماکن گردشگری متعدد باعث شده تا ترکیه  بین علاقمندان سفر بین مردم ایران به شدت محبوب و پرطرفدار گردد. 

از دیگر ویژگی‌های مثبت خرید خانه در استانبول این است که شما میتوانید بدون نیاز به ویزا به کشورهای مختلف سفر کنید. احتمال عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا در آینده نزدیک است.  

همه این موارد که برشمردیم میتواند از ویژگی‌های اصلی و مثبت خرید خانه و آپارتمان در استانبول باشد که آن را تبدیل به مقصد مناسبی برای خریداران ملک کرده است. 

مزایای خرید خانه در استانبول

افراد زیادی اقدام به خرید خانه در استانبول می‌کنند، از این روی لازم میدانیم که مزایا و معایب خرید خانه و آپارتمان در استانبول را بررسی کنیم تا شما بتوانید انتخاب درستی را در این زمینه رقم بزنید. متاسفانه تعداد کثیری از افراد بدون آگاهی و و کسب اطلاعات لازم و ضروری اقدام به خرید ملک در کشور ترکیه می‌افتند و تمامی سرمایه خود را از دست می‌دهند.

بنابراین این مهم است که به دقت تمامی مسائل را بررسی کنید تا انتخابی آگاهانه داشته باشید. اگر به دنبال دریافت پاسپورت این کشور هستید، بهترین و آسان‌ترین راه خرید ملک در این کشور است. بنابراین با خرید خانه در استانبول و سایر شهرهای ترکیه به راحتی اقامت این کشور را از آن خود کنید. 

مزایای خرید ملک در استانبول عبارتند از:

۱- اخذ اقامت کشور ترکیه

یکی از مزایای اصلی خرید ملک در استانبول امکان دریافت اقامت کشور ترکیه است. به این صورت که شما با خرید ملک، خانه، آپارتمان، ویلا و سایر انواع املاک با قیمت بالاتر از 70 هزار دلار میتوانید اقامت موقت این کشور را از آن خود کنید. اخذ اقامت موقت این کشور به صورت یکساله است و شما میتوانید هر ساله این مدت زمان را تمدید کنید. 

علاوه براین برای دریافت اقامت دائم و شهروندی ترکیه نیز باید حداقل چهارصد هزار دلار در املاک این کشور سرمایه‌گذاری کنید تا بتوانید شهروندی ترکیه را به دست آورید. با اخذ شهروندی ترکیه شما میتوانید از حق قانونی کار برخوردار شوید و در انتخابات و رای‌گیری‌های این کشور شرکت نمایید. از خدمات بیمه برخوردار شوید و همچنین به راحتی به کشورهای مختلف سفر کنید و یا اینکه از ترکیه اقدام به گرفتن پاسپورت کشورهای اروپایی و آمریکایی کنید. 

۲- قیمت مناسب املاک به نسبت ایران

با وجود اینکه ترکیه امکانات بالاتری نسبت به ایران دارد و همچنین در مسیر رشد و توسعه قرار دارد، قیمت املاک این کشور از ایران پایین‌تر است. هر دو این عوامل باعث شده تا ترکیه و بالاخص استانبول تبدیل به مقصد جذابی برای خریداران ملک و خانه شود. 

۳- هزینه پایین زندگی 

یکی از مزایای مهم کشور ترکیه این است که با وجود قیمت مناسب برای سرمایه‌گذاری و خرید املاک، هزینه زندگی نیز در این کشور بسیار مناسب است و شما میتوانید با صرف هزینه‌های پایین از کیفیت زندگی اروپایی برخوردار شوید. یکی از مزایای مهم کشور ترکیه که آن را تبدیل به یک مقصد جذاب برای افراد مختلف کرده است، هزینه پایین تحصیل در این کشور است، که یک راه مطمئن جهت دریافت اقامت و شهروندی ترکیه است. 

از مزایای مهم و مورد توجه دیگر امکان رفت و آمد آسان و کم هزینه است، زیرا براساس قرارداد موجود بین کشور ترکیه و ایران هر فرد ایرانی میتواند به مدت سه ماه بدون اخذ ویزا در کشور ترکیه اقامت داشته باشد. 

۴. امکان خرید ملک به صورت قسطی یا از طریق وام بانکی

از ویژگیهای مهم کشور ترکیه که آن را تبدیل به مقصدی جذاب برای خرید ملک کرده، امکان خرید ملک به صورت اقساطی یا از طریق وام کم بهره بانکی است. 

معایب خرید ملک در استانبول

با اینکه کشور ترکیه و بالاخص شهر استانبول دارای مزایای زیادی از جهت خرید ملک و سرمایه‌گذاری است، با این حال یک سری معایب نیز دارد که در اینجا به آنها خواهیم پرداخت. 

۱. مالیات و عوارض جانبی

همانطور که قبلا اشاره شد هزینه خرید ملک در ترکیه پایین است اما هزینه های جانبی و عوارض مالیاتی بالا می‌باشد. چون براساس قوانین ترکیه هنگام خرید ملک شما باید مالیات و هزینه انتقال سند را بپردازید. البته که این موضوع را باید مدنظر قرار دهید که کشورهای اروپایی و آمریکایی نیز به همین صورت دارای مالیات و هزینه ‌های جانبی هستند. 

۲. بالا بودن کلاهبرداری

با توجه به افزایش آمار خرید ملک در کشور ترکیه و همچنین فروش آن، تعداد کلاهبرداری نیز افزایش نشان می‌دهد. از این روی بهتر است که برای خرید ملک اطلاعات کافی داشته باشید و از مشاور املاک آگاه و مطمئن اقدام به خرید ملک کنید. 

۳. امکان فسخ قرارداد

۱. اگر ملک خریداری شده مغایر با قوانین کشور ترکیه باشد. 

۲. ملک خریداری شده مورد تایید سازمانها و وزارت خانه‌ها نیست. 

۳. حداقل دو سال باید از خرید زمین بگذرد تا بتوانید اقدام به ساخت و ساز در آن نمایید، اگر زودتر اقدام به این کار کنید پروژه توسط قانون متوقف خواهد شد. 

۴. عدم ارائه مجوز پایان کار به اداره مربوطه هنگام خرید ملک

نکات مهم در هنگام خرید خانه در استانبول

در صورتی که تمایل دارید تا در شهر استانبول ملکی خریداری کنید، بهتر است در مرحله اول اقدام به تحقیق و تفحص کامل کنید و اطلاعات لازم و ضروری را به دست آورید. اینکه شهروندان خارجی مجاز به خرید ملک از چه محلاتی و مناطقی هستند. در ضمن اگر سوء پیشینه هستید، اطلاعات لازم در این زمینه را از طریق وکیل یا کنسولگری ایران به دست آورید. 

از موارد مهم دیگر هنگام خرید ملک توجه به این نکته است که ملک مورد نظر دارای سند مالکیت باشد و تمامی قبوض توسط مالک قبلی پرداخت شده باشد. در ضمن بهتر است که اطلاعات فنی ملک چون مقاومت در برابر زلزله را نیز بدانید، چون استانبول شهر زلزله‌خیزی است و یکی از معروف‌ترین بیمه‌ها در کشور ترکیه بیمه زلزله است. 

نکته مهم دیگر که باید هنگام خرید ملک در استانبول و سایر شهرهای ترکیه مدنظر قرار دهید، محله و منطقه خرید ملک است چون قطعا همانطور که می‌دانید موقعیت مکانی روی قیمت و ارزش ملک تاثیر زیادی دارد. توجه نمایید خرید املاکی که قبلا توسط خارجیان خریداری شده باعث میشود تا فرایند خرید ملک آسان‌تر شود و سریع‌تر بتوانید فرایند انتقال سند را انجام دهید. 

دقت کنید که از املاک رهن یا توقیف شده خریداری نمایید، چون پس از انتقال سند شما مسئول آن خواهید بود. حتما قرارداد را در دفترخانه رسمی ثبت نمایید. در هنگام امضای قرارداد چه با فروشنده و چه با شرکت ساخت و ساز تمامی بندهای قرارداد را با دقت مطالعه نمایید و از جزییات کامل اطلاع داشته باشید. 

سرمایه گذاری با خرید ملک در استانبول

خرید ملک در کشور ترکیه و بالاخص استانبول در سالهای اخیر رشد سرمایه‌گذاری و خرید ملک بالایی را نشان می‌دهد، البته باید توجه شود که قیمت و ارزش املاک با توجه به موقعیت مکانی و نوع املاک متفاوت است. از این روی کیفیت ملک انتخابی شما روی سود سرمایه شما تاثیر مستقیم دارد، برای مثال انتخاب صحیح ملک میتواند تا 30 درصد قیمت ملک برای خریدار ظرف مدت زمان کوتاه سوددهی داشته باشد. 

 براساس آمار رسمی از سوی سازمان آمار کشور ترکیه خرید و فروش ملک در ترکیه افزایش زیادی داشته و هر ساله این مقدار بیشتر هم می‌شود. از دلایل اصلی افزایش محبوبیت کشور ترکیه برای خرید ملک و سرمایه‌گذاری میتوان به افت ارزش لیر در سالهای اخیر و کاهش تورم مسکن اشاره کرد. همچنین هزینه زندگی در کشور ترکیه پایین است و این امکان را به افراد زیادی می‌دهد تا در این کشور ملک بخرند. 

  خرید خانه در استانبول مال تپه - Istanbul Maltepe

از مهم ترین دلایل محبوبیت استانبول جهت خرید ملک و سرمایه‌گذاری تعداد زیاد گردشگرانی است که سالانه به کشور ترکیه و شهر استانبول سفر می‌کنند و همین امر باعث می‌شود تا سود اجاره در استانبول بالا باشد. در نهایت باید به این مطلب اشاره شود که به علت وامهای کم بهره و تسهیلات دولتی زیاد خرید ملک در ترکیه و بالاخص استانبول شدیدا مورد توجه اقشار مختلف قرار گرفته است.

مراحل خرید ملک در استانبول 

یکی از سوالاتی مدنظر اکثر افرادی که خواهان خرید ملک در استانبول، روند کاری و مراحل خرید ملک در استانبول است.

آنها می‌پرسند که روند اداری و کاری خرید ملک در استانبول و به طور کلی ترکیه به چه صورت است؟

در ابتدا بهتر است که پس از شناسایی ملک مدنظرتان اقدام به بازدید از آن کنید و بعد سند، پایان کار و مدارک قانونی ملک را بررسی کنید. سپس اگر ملک را پسندید اقدام به بستن قرارداد اولیه کنید که بین خریدار و فروشنده بسته می‌شود. در این مرحله شما باید مبلغی از قرارداد را به  صورت پیش پرداخت به فروشنده بدهید. 

پس از انجام این کارها، آژانس املاک موظف است تا به اداره ثبت اسناد و املاک مراجعه کند و پرونده جدید برای فروش ملک باز کند. پس از گذر مدت زمان مشخصی و آماده شدن روند انتقال ملک، پیامکی به فروشنده از سوی اداره ثبت اسناد و املاک فرستاده می‌شود و تاریخ امضا و انتقال سند را مشخص می‌کند.

در این مرحله خریدار و فروشنده باید در زمان مشخص شده به اداره ثبت اسناد و املاک مراجعه کنند و با انتقال مابقی هزینه اقدامات لازم را جهت تکمیل فرایند فروش و انتقال سند انجام دهند. در این مرحله خریدار و فروشنده در حضور مامور اداره ثبت اسناد و املاک ترکیه و مترجم رسمی فارسی زبان اقدامات لازم را انجام دهند. توجه کنید که در روز اول هنگام مراجعه اولیه از سوی آژانس املاک باید مدارک مترجم را به اداره ثبت اسناد و املاک تحویل داده شود. پس از اتمام کارها و امضا سند اولیه در همان روز به خریدار تحویل داده می‌شود. 

افرادی که تمایل دارند تا به صورت وکالتی اقدام به خرید ملک کنند باید اصل وکالت نامه به همراه ترجمه را به تایید سفارت ترکیه در ایران برسانند و در روز اول درخواست به اداره ثبت اسناد و املاک تحویل داده شود تا در پرونده قرار گیرد. 

مدارک لازم برای خرید خانه در استانبول:

 1. دو قطعه عکس پاسپورتی به روز (حداکثر در یک ماه گذشته گرفته شده باشد.)
 2. شماره مالیاتی ترکیه (باید در ابتدا اقدام به دریافت آن از اداره مالیات ترکیه کنید.)
 3. اصل و ترجمه پاسپورت معتبر خریدار یا خریداران
 4. ارائه مدارک مترجم رسمی
 5. در صورت خرید وکالتی ارائه اصل و ترجمه تایید شده
 6. برگه پایان کار و تسویه حساب مالیات و عوارض شهرداری
 7. یک قطعه عکس شش در چهار فروشنده
 8. ارائه بیمه نامه‌های اجباری
 9. سند ملک مد نظر و یا نامه تایید شده سازمان اداره ثبت اسناد و املاک

نکات مهم در مراحل خرید ملک در استانبول

 • استعلام بدهی 
 • پرداخت بیمه نامه‌ها
 • به اوراق رهنی در سند توجه کنید. 
 • توجه کامل به رنگ سند قرمز یا آبی
 • حتما قبل از انجام هر کاری حساب بانکی باز کنید. 
 • قبل از تایید ملک به هیچ عنوان پولی پرداخت نکنید.
 • ده تا پانزده درصد از هزینه ملک را به صورت بیعانه بپردازید.
 • سعی کنید خانه‌ای خریداری کنید که هم از اعیان و هم عرصه سهم ببرید. 

سند مالکیت و هزینه انتقال سند مالکیت

تاپو چیست؟

در کشور ترکیه به سند ملک تاپو می‌گویند و اداره تاپو نیز همان اداره مسکن کشور است. در سالهای اخیر با توجه به بالا رفتن کلاهبرداری‌ها و سواستفاده‌ها یک QR نیز به سند اضافه شده است. با اسکن QR تمام سوابق ملک و ویژگی ها و لوکیشن آن به شما نشان داده می‌شود. 

انواع تاپو در ترکیه

سندهای ملکی ترکیه به دو رنگ قرمز و آبی تقسیم می‌شوند. سندهای آبی برای زمین‌هاست که مجوز ساخت ساختمان را ندارند اما سند قرمز برای خانه‌ها و اراضي داری مجوز ساخت صادر میشوند. پس هنگام خرید حتما به رنگ سند ملک توجه کنید. 

هزینه انتقال سند تاپو

علاوه بر این که در هنگام خرید ملک مبلغی به عنوان کمیسیون املاک به آژانس املاک واسطه دهید، باید هزینه‌های جانبی دیگری چون هزینه مترجم رسمی و هزینه‌های محضری انتقال سند را نیز پرداخت نمایید. 

سیستم تاپوتاکس در ترکیه

این سیستم با همکاری بانکهای ترکیه و دفاتر اسناد رسمی این کشور راه اندازه شده و هدف آ» ایجاد یک مسیر امن برای عقد قرارداد است. سیستم تاپوتاکس واسط بین خرید و فروشنده است. پس از اینکه ملک مدنظر خود را انتخاب نمودید، مبلغ خرید ملک به سیستم تاپوتاکس واریز میشود و بعد از اینکه سند به نام شما شد، وجه خرید ملک آزاد شده و به حساب فروشنده منتقل می‌گردد. 

تاپوکس جهت خرید خانه در ترکیه

در سالهای اخیر و با وجود مشکلاتی برای تاپوتاکس بهتر است جهت امنیت  نقل و انتقالات مالی از تاپوکس استفاده کنید. به این صورت که شما پول را به یک حساب مشخص دولتی واریز می‌کنید و فروشنده سند را به نام شما میزند و پس از انتقال سند وجه خرید ملک آزاد می‌شود و به دست فروشنده می‌رسد. 

در نهایت به این مورد دقت کنید که حتما قبل از انجام مراحل خرید حساب بانکی برای خود باز کنید و از واریز پول خود به حساب دیگران اجتناب کنید. 

اطلاعات موجود در تاپو

در سند ملک (Tapu) اطلاعات مهمی ذکر شده است که در اینجا همه آنها را لیست کرده‌ایم: 

 • موقعیت مکانی ملک با جزئیات کامل از نام استان، شهر، محله و شماره بلوک و صفحه
 • نوع ملک
 • مساحت کل زمین ملک
 • محدوده اطراف ملک (مرزبندی)
 • عکس بیومتریک مالک سند
 • ملک آماده استفاده مانند خانه، آپارتمان،‌ ویلا و دفتر
 • مالکیت واحدی که آماده استفاده نیست
 • مالیات کسری و زمان دار
 • قیمت خرید واقعی ملک 
 • سهم زمین
 • علت فروش و انتقال ملک به همراه نام ملک قبلی و نحوه انتقال
 • مشخصات مالک یا مالکان فعلی
 • شماره ثبت مالکیت قبلی
 • تاریخ انتقال
 • شماره‌های مرتبط با املاک
 • امضای ثبت تاپو توسط رییس دفتر تاپو و یا مراجع ذی صلاح

اخذ اقامت ترکیه با خرید ملک در استانبول

در سال 2022 برخی از قوانین اقامتی و مهاجرتی کشور ترکیه تغییراتی پیدا کرد که ما در این بخش تصمیم داریم به آخرین تغییرات در قوانین اخذ اقامت ترکیه به واسطه خرید ملک بپردازیم. 

از ماه می سال 2022 میزان حداقل سرمایه‌گذاری جهت خرید ملک در کشور ترکیه جهت دریافت شهروندی این کشور از 250 هزار دلار به 400 هزار دلار افزایش یافت. در ضمن برای اخذ اقامت توریستی این کشور نیز حداقل سرمایه لازم برای شهرهای بزرگ همچون استانبول 70 هزار دلار و برای شهرهای کوچکتر 50 هزار دلار شده است. 

نکات مهم در مورد قوانین اخذ اقامت ترکیه:

 • پاسپورت معتبر با حداقل 60 روز اعتبار
 • مدت زمان اقامت کوتاه حداکثر دو سال است. 
 • وجود منبع درآمد دائمی در صورت درخواست اقامت طولانی مدت
 • 60 روز قبل از پایان اعتبار اقامت، اقدام به تمدید اقامت کنید.
 • پس از تغییر مکان زندگی ظرف 20 روز به اداره نفوس اطلاع دهید. 
 • قبل از دریافت کارت اقامت می‌توانید برای خروج از کشور کارت ورود چندگانه را دریافت کنید. هر بار میتوانید حداکثر 15 روز از کشور خارج شوید.

چه افرادی مشمول دریافت اقامت موقت در ترکیه می‌شوند؟

 • افراد خارجی که مشغول به تحقیق علمی هستند. 
 • خریداران املاک و مستغلات در ترکیه
 • شهروندان جمهوری قبرس شمالی
 • افراد خارجی که کسب‌وکاری در ترکیه دارند. 
 • افراد خارجی که در برنامه آموزش ضمن کار شرکت کرده‌اند. 
 • دانشجویان خارجی که از طریق برنامه تبادل دانشجو به ترکیه آمده‌اند. 
 • افراد خارجی که اقامت گردشگری دریافت کرده‌اند. 
 • افرادی که برای درمان به ترکیه آمده‌اند. 
 • اتباع خارجی که با توجه به تصمیمات قضایی ملزم به اقامت در ترکیه هستند.
 • افراد خارجی که به همراه خانواده اقدام به اقامت در ترکیه کرده‌اند.
 • افراد خارجی که در دوره‌های آموزش ترکی شرکت کرده‌اند. 
 • فارغ تحصیلان دانشگاهی ترکیه که در مدت 6 ماه پس از اتمام تحصیل درخواست اقامت را داده‌اند. 

خرید ملک در شهر استانبول و شهروندی ترکیه

در سالهای اخیر دریافت شهروندی ترکیه مورد توجه افراد زیادی قرار گرفته است. در این قسمت به مراحل و شرایط خرید ملک در ترکیه و اخذ شهروندی ترکیه بپردازیم. 

یکی از شرایطی که شما میتوانید شهروندی کشور ترکیه را به دست آورید، سرمایه‌گذاری در این کشور از طریق خرید ملک است. از ماه می سال 2022 حداقل مبلغ سرمایه‌گذاری در املاک ترکیه برای دریافت شهروندی به 400 هزار دلار افزایش یافته است. 

مراحل دریافت شهروندی ترکیه:

 • پیدا کردن ملک 
 • دریافت شماره مالیاتی
 • باز کردن حساب بانکی به نام خریدار
 • کارشناسی ملک توسط شهرداری
 • خرید ملک در اداره ثبت اسناد
 • اخذ اقامت در طول یک هفته تا ده روز
 • اخذ شهروندی ترکیه بین یک تا سه ماه

نکات مهم در مورد اخذ شهروندی ترکیه با خرید ملک:

 • امکان فروش ملک تا سه سال وجود ندارد، میتوان در این مدت ملک را اجاره داد. 
 • امکان اخذ شهروندی برای همسر و فرزندان زیر 18 سال وجود دارد.
 • محدودیت زمانی برای اقامت در ترکیه وجود ندارد. 
 • ملک باید از شهروند ترک خریداری شود. 

مزایای دریافت شهروندی ترکیه:

 • سرعت دریافت پاسپورت بین یک تا سه ماه
 • عدم نیاز به حضور دائمی در ترکیه
 • سفر بدون ویزا به 116 کشور مختلف دنیا
 • امکان اخذ آسان ویزای E1 و E2 کشور آمریکا
 • امکان اخذ ویزای کار انگلستان برای شهروندان ترک
 • عدم نیاز به نشان دادن مدرک تمکن مالی 
 • امکان تحصیل رایگان در مدارس و دانشگاههای ترکیه
 • خدمات درمانی رایگان به صورت مادام العمر
 • امکان اخذ ویزای مولتی یا بلند مدت کانادا و استرالیا
 • امکان تغییر نام و نام خانوادگی در پاسپورت و کارت ملی ترک
 • امکان کار بدون محدودیت به صورت کارمند و کارفرما
 • عدم دریافت مالیات از سوی دولت برای درآمدهای خارج از کشور ترکیه

شهرستان ها و محلات استانبول

استانبول شامل 39 شهرستان (İlçe) یا آنگونه که در تقسیمات اداری کلانشهرهای آن آمده است، 39 منطقه شهری است که در دو قسمت آسیایی و اروپایی استانبول واقع شده اند. تنها یکی از این مناطق (فاتح) همان استانبول قدیمی است که امروزه دارای 420 هزار نفر جمعیت می باشد. اغلب نقاط باستانی و دارای ارزش جهانی گردشگری در این منطقه واقع شده اند.

آک سارای نیز که به محل تمرکز آژانسهای مسافرتی، تجاری و تفریحی ایرانی ها تبدیل شده است در این محل قرار دارد. کنسولگری ایران نیز –که تا یکصد سال قبل و دوران پایتختی استانبول، سفارت ایران بود- به عنوان تنها نمایندگی خارجی در این منطقه قرار دارد. وقتی می خواهید در استانبول خانه بخرید باید از قبل اطلاعات کافی در مورد محله ها و شهرستان های دو بخش آسیایی و اروپایی استانبول داشته باشید.

اطلاعاتی از از قبیل اینکه کدام محله یا شهرستان در کدام قسمت استانبول واقع شده اند؟ آیا محله ای که مورد نظر شماست از نظر قیمتی مناسب است یا خیر؟ ارزان ترین محله های استانبول کدام محله ها هستند؟ گران ترین محله های استانبول کدام محله ها هستند؟ حداقل هزینه زندگی در ترکیه و امرار معاش در این مناطق چقدر است؟ و سوال هایی از این قبیل. در ادامه با محله ها و شهرستان های بخش آسیایی و اروپایی استانبول بیشتر آشنا خواهید شد.

خرید خانه در استانبول 1

شهرستان های بخش اروپایی استانبول

 • Arnavutköy – (آرناووتکوی)
 • Avcılar – (آوجیلار)
 • Bağcılar – (باغجیلار)
 • Bahçelievler – (باهچلی اولر)
 • Bakırköy – (باکرکوی)
 • Başakşehir – (باشاک شهیر)
 • Bayrampaşa – (بایرام پاشا)
 • Beşiktaş – (بشیکتاش)
 • Beylikdüzü – (بیلیک دوزو)
 • Beyoğlu – (بی اوغلو)
 • Büyükçekmece – (بویوک چکمجه)
 • Çatalca – (چاتالجا)
 • Esenler – (اسنلر)
 • Esenyurt – (اسن یورت)
 • Eyüp – (ایوب)
 • Fatih – (فاتح)
 • Gaziosmanpaşa – (فاضی عثمان پاشا)
 • Güngören – (گون گورن)
 • Kâğıthane – (کاغیت هانه)
 • Küçükçekmece – (کوچوک چکمجه)
 • Sarıyer – (ساری یئر)
 • Silivri – (سیلیوری)
 • Sultangazi – (سلطان قاضی)
 • Şişli – (شیشلی)
 • Zeytinburnu – (زیتین بورنو)

شهرستان های بخش آسیایی استانبول

 • Adalar – (آدالار)
 • Ataşehir – (آتاشهیر)
 • Beykoz – (بی کوز)
 • Çekmeköy – (چکمه کوی)
 • Kadıköy – (کادی کوی)
 • Kartal – (کارتال)
 • Maltepe – (مال تپه)
 • Pendik – (پندیک)
 • Sancaktepe – (سانجاک تپه)
 • Sultanbeyli – (سلطان بیلی)
 • Şile – (شیله)
 • Tuzla – (طوزلا)
 • Ümraniye – (عمرانیه)
 • Üsküdar – (اسکودار)

سه منطقه شهری بی اوغلو، کادی کؤی و اسکودار نیز مناطق شهری قدیمی بشمار می روند که تا چند صد سال پیش به عنوان شهرهایی مجزا از استانبول محسوب می شدند. بقیه مناطق شهری استانبول فاقد سابقه تمدن شهری با شکل فعلی بوده و عمران و توسعه شهری صورت گرفته در این مناطق مربوط به چند ده سال اخیر است.

  خرید خانه در استانبول آتاشهیر - Istanbul Ataşehir

بعبارت دیگر مناطق بویوک چکمجه، بیلیک دوزو، باهچه شهیر، اسن یورت، سیلیوری، چاتالجا، باشاک شهیر، آرناووت کؤی، ساری یئر، آیاز آغا، سلطان غازی، کیلیوس، بی کوز، شیله، سلطان بَیلی، قورد کؤی، چکمه کؤی، پندیک مناطق حاشیه ای و دور از مرکز استانبول و مناطقی از قبیل قاسم پاشا، چاغلایان، گؤزتپه، ایوب، کاغیتحانه، عمرانیه و مال تپه و آتاشهیر جزو محلات قدیمی خارج از محدوده باستانی شهر محسوب می شوند.

با توجه به اینکه منطقاً ارزانترین املاک و مستغلات یک شهر همواره در حاشیه ها یا نقاط فرسوده و قدیمی که دارای ارزش باستانی نباشند واقع هستند در استانبول نیز ارزانترین ملک، خانه، آپارتمان و مستغلات را به غیر از استثناهایی باید در مناطق فوق الذکر جستجو کرد. استثناها در میان محلات فوق الذکر شامل بی کوز، مال تپه، پندیک، ساری یئر، شیله، کیلیوس و آتاشهیر هستند.

لیست قیمت آپارتمان تک خوابه در محلات مختلف استانبول به دلار

منطقه ارزان ترین گران ترین
آرناووت کوی 28,000320,000
آتاشهیر35,000640,000
باهچه لر22,000350000
باهچه لی اولر18,000330,000
باکرکوی46,8001,210,000
باشاک شهیر27,000380,000
بشیکتاش59,0002,500,000
بیکوز46,000 754,000
بیلیک دوزو16,000800,000
بی اوغلو37,000980,000
بویوک چکمجه27,000520,000
کاتالجا35,000173,000
چکمه کوی39,000592,000
اسنیورت24,000410,000
ایوب سلطان35,000471,000
قاضی عثمان پاشا28,000420,000
کادیکوی67,000879,000
کایتهانه24,000920,000
کوچوک چکمجه16,000260,000
مالتپه32,000423,000
پندیک52,000226,000
سانجاک تپه88,000128,000
ساری یر81,000686,000
کارتال86,000509,000
شیشلی92,8001,291,000
عمرانیه82,000559,000
اسکودار159,0001,000,680
زیتون بورنو113,000457,300
خرید خانه در استانبول 2

انواع خانه های استانبول

انواع خانه ها در استانبول عبارتند از:

 • خانه های نوساز
 • خانه های دست دوم
 • خانه های پیش فروش

ذکر این نکته حائز اهمیت است؛ با اینکه خانه نوساز گران تر از خانه دست دو می باشد ولی با احتساب نو بودن امکانات رفاهی، نبود مشکلات و هزینه های تجهیز مجدد و تعمیرات و نیز تقسیم هزینه های انتقال سند در ترکیه در دفاتر ثبت اسناد رسمی بصورت نصف به نصف بین خریدار و شرکت سازنده، در نوع خود صرفه جویی های اقتصادی خوبی به همراه دارد که می تواند تفاوت قیمت بین خانه های نوساز و دست دوم را پوشش داده و به گزینه مناسبی برای برخی از هموطنان تبدیل شود.

جهت کسب اطلاع در مورد هزینه شارژ، دپوزیت و (Aidat) آیدالت یا شارژ ماهیانه ساختمان در ترکیه در خانه های استانبول و ترکیه میتوانید از اینجا بازدید کنید

همچنین می توانید مقاله های کامل مربوط به انواع خانه در استانبول و مراحل خرید خانه در استانبول را از طریق لینک های زیر مشاهده کنید:

هدف از خرید خانه در استانبول و ترکیه

اهداف متفاوت برای خرید ملک در استانبول و ترکیه وجود دارد از جمله:

 • با هدف اخذ اقامت و شهروندی این کشور
 • با هدف سرمایه گذاری با توجه به پیشرفت خوب ترکیه
 • با هدف دریافت پاسپورت ترکیه برای مهاجرت و سفر به کشورها اروپایی
 • با هدف خرید خانه به عنوان اقامتگاه برای سفرهای متعدد به ترکیه

محدودیت های خرید ملک در ترکیه برای اتباع خارجی

 • خریدار ملک در ترکیه می بایست دارای تابعیت یکی از کشورهای مجاز به خرید ملک در ترکیه باشد.
 • اتباع خارجا قانونا نمی تواند بیش از سی هکتار ملک را در ترکیه مورد خرید و فروش قراردهند
 • شهروندان خارجی حق تملک و یا  اجاره‌ی اراضی کشور ترکیه را که در مناطق نظامی امنیت واقع شده اند را ندارند
 • شهروندان خارجی می توانند تنها ۱۰ درصد از اراضی و املاک اما هر ناحيه و شهر را خریداری نماید

اقامت از طریق خرید خانه در تركيه و استانبول

 • طبق قوانین جدید تصویب شده مبلغ سرمایه گذاری برای یافت حق شهروندی در ترکیه از یک میلیون دلار به 250 هزار دلار کاهش یافته است. البته در سال 2022 این مبلغ از 250 هزار دلار به 400 هزار دلار افزایش یافت.
 • یعنی شخص با خرید ملکی با حداقل ارزش 400 هزار دلار امریکا در ترکیه امکان دریافت کارت اقامت ترکیه، حقوق شهروندی و پاسپورت کشور ترکیه را دارد
 • در صورت نداشتن چنین سرمایه ای، با خرید یک ملک در ترکیه به هر قیمتی اقامت این کشور را می توان بدست آورد؛ یعنی در صورتی که تنها اقامت در ترکیه برای شخص اهمیت داشته باشد و قصد اخذ شهروندی و پاسپورت این کشور را ندارد، با سرمایه کم تر از 400 هزار دلار صاحب خانه شده و اقامت ترکیه را نیز بدست آورد
خرید خانه در استانبول 3

از کدام محلات استانبول خانه بخریم؟

در این قسمت از محتوا میخواهیم بهترین محلات استانبول را جهت خرید خانه به شما عزیزان معرفی کنیم. در ابتدا با این موضوع را مشخص کنیم که اصلی‌ترین عامل در انتخاب محلات قیمت املاک است، بنابراین اگر محدودیت مالی ندارید، بهترین انتخاب خرید خانه از بشیکتاش میباشد. این منطقه در نزدیکی تنگه بسفر در بخش اروپایی استانبول قرار گرفته و دارای آپارتمانها و ویلاهای لوکس و اعیانی است.

یکی دیگر از محلات استانبول که خرید ملک در آن را به شما عزیزان توصیه می‌‍کنیم، قاضی کوی است. این محله در بخش آسیایی استانبول واقع شده و یکی از لوکس‌ترین مناطق این شهر می‌باشد. محله بعدی که خرید خانه در آم توصیه می‌شود، محله باکیرکوی است، این محله در بخش اروپایی استانبول قرار دارد و در حالت کلی یک منطقه مسکونی با آپارتمانهای زیبا و لوکس می‌باشد. این منطقه دارای دسترسی آسانی به وسایل نقلیه عمومی دارد.

پس از باکیرکوی،‌محلات شیشلی، فاتیح، بی اوغلو، ساری یر و زکریاکوی قرار می‌گیرند که هرکدام به واسطه وجود مزایای مختلف خود بین بهترین محلات استانبول برای خرید خانه و ملک هستند.

خرید خانه در استانبول 4

نکات مهم درباره‌ی خرید خانه در ترکیه

 • دقت به به امکان ثبت سند برای تبعه خارجی در پروژه ای که درخواست خرید دارید.
 • ملک خریداری شده باید دارای سند رسمی ترکیه باشد (تاپو) تا بتوانید اقامت اخذ کنید.
 • قبل از تسويه حساب کامل، با مراجعه به اداره سند و تاپو از صحت اطلاعات ملک و عدم وجود وام قبلی برای آن اطمینان حاصل کنید
 • اگر ملک در حال ساخت خریداری می کنید بررسی کنید تا ملک حتما دارای سند رسمی باشد

ارزان ترین و گرانترین محلات استانبول برای خرید خانه

براساس بررسی پلتفرم تجزیه و تحلیل داده های املاک و مستغلات در ترکیه (Endeksa) ، که با توجه به مناطق مختلف  استانبول به مسائل مربوط به قیمت مسکن می پردازد، قیمت مسکن (بر اساس قیمت هر متر مربع) در ارزانترین محله های استانبول و گرانترین محله های استانبول به صورت زیر است:

ارزان ترین محلات استانبول

یکی از ارزانترین محلات استانبول اسنیورت است، قیمت هر متر مربع در این منطقه 6 هزار لیر می‌باشد.

بعد از Esenyurt که ارزانترین بود، بقیه مناطق به ترتیب از پایین ترین قیمت تا بالاترین قیمت به صورت زیر است:

 • Arnavutköy، قیمت هر متر مربع در آن 6 هزار و دویست لیر
 • Silivri، قیمت هر متر مربع در آن 7 هزار و چهارصد لیر
 • Beylikdüzü، قیمت هر متر مربع در آن 9 هزار و صد لیر
 • Sancaktepe، قیمت هر متر مربع در آن 6 هزار و 900 لیر
 • Sultangazi، قیمت هر متر مربع در آن 6 هزار و 400 لیر
 • Avcılar، قیمت هر متر مربع در آن 9 هزار و 600 لیر
 • Sultanbeyli، قیمت هر متر مربع در آن 7 هزار لیر
 • Çatalca، قیمت هر متر مربع در آن 8 هزار و 200 لیر
 • Esenler، قیمت هر متر مربع در آن 7 هزار و 400 لیر
 • Pendik، قیمت هر متر مربع در آن 8 هزار و 700 لیر
 • Bağcılar، قیمت هر متر مربع در آن 8 هزار لیر
 • Çekmeköy، قیمت هر متر مربع در آن 8 هزار و 800 لیر
 • Güngören، قیمت هر متر مربع در آن 6 هزار و 900 لیر
 •  Tuzla،قیمت هر متر مربع در آن 9 هزار و 600 لیر
 • Gaziosmanpaşa، قیمت هر متر مربع در آن 7 هزار لیر
 • Bahçelievler، قیمت هر متر مربع در آن 8 هزار و 200 لیر
 • Büyükçekmece، قیمت هر متر مربع در آن 11 هزار لیر
 • Kartal، قیمت هر متر مربع در آن 11 هزار لیر
 • Ümraniye، قیمت هر متر مربع در آن 10 هزار و 600 لیر
 • Bayrampaşa، قیمت هر متر مربع در آن 9 هزار لیر
خرید خانه در استانبول 5

گرانترین محلات استانبول

طبق آمار، بشیکتاش گرانترین منطقه استانبول است. خرید ملک در بشیکتاش استانبول شامل املاک مسکونی و تجاری مدرن در محلات محبوب بشیکتاش شامل بِبِک، لِوِنت، آرناووت‌ کوی، اورتاکوی، اولوس و نیشان تاشی استانبول می‌شود. این منطقه بهترین دید از تنگه بسفر را دارد و در کنار جاده ساحلی قرار گرفته است.

 مناطقی که بالاترین میانگین قیمت در هر متر مربع در استانبول را دارند، همواره در محدوده بسفر یا همان بوغازایچی  (Boğaziçi) که در منطقه اروپایی استانبول واقع شده است قرار داشته اند. به عنوان مثال محله بِبِک استانبول (Istanbul Bebek) یکی از محله ‌های مرفه ‌نشین و اعیان ‌نشین بشیکتاش استانبول در ساحل اروپایی بُسُفُر است. حداقل قیمت مسکن مثلا برای یک خانه 100 متری، ۹۰۰هزار لیر به بالاست و در بعضی از موارد قیمت خانه های ویلایی بزرگتر رو به ساحل به بیش از 40 میلیون لیر می رسد.

بِبِک برای قرن‌ ها جزو محبوب ‌ترین محلات مسکونی بشیکتاش استانبول برای خرید مسکن و زندگی بوده است. ویلاهای لوکس و عمارت‌ های لاکچری و رستوران ‌های بزرگ در امتداد نوار ساحلی و دو طرف جاده ساحلی بِبِک امتداد دارند.

در زمینه ی گرانترین محلات در استانبول، بشیکتاش سال هاست که مقام نخست را بر عهده دارد و یکه تاز محله ها در استانبول می باشد. در ادامه ی بشیکتاش می توانیم از محله هایی که با فاصله کمی این محله را تعقیب می کنند، محله های زیر را نام برد:

 • ساری یر (Sarıyer)
 • کادی کوی (Kadıköy)
 • آتاکوی (Ataköy)
 • باکیرکوی (Bakırköy)
خرید خانه در استانبول 6

سخن آخر

از سال 2004 میلادی، استانبول گام های بلندی در بهبود زندگی ساکنان خود برداشته است. از ساختن هزاران کیلومتر راه و پل، تا صدها کیلومتر خط جدید مترو و همچنین بهبود امکانات در سطح شهر. همراه با چنین تغییر شدیدی در ساختار، قیمت های املاک و مستغلات نیز افزایش یافت. شهر استانبول با جمعیتی حدود 15 میلیون و 500 هزار نفر (طبق آمار اوایل سال 2020)، پر جمعیت ترین شهر کشور ترکیه است.

استانبول تنها شهری است که دو بخش اروپایی و آسیایی دارد. این شهر به دلیل جاذبه های تاریخی و گردشگری بسیار زیادش سالانه تعداد بی شماری از توریست ها را به سوی خود می کشاند. قدمت این شهر به 660 سال قبل از میلاد بر می گردد.

اسم شهر استانبول به معنی جایگاه وفور اسلام است که پس از فتح آن توسط ترک های عثمانی به این نام تغییر کرده است. پس از برقراری جمهوری در ترکیه، شهر آنکارا به عنوان پایتخت این کشور انتخاب شد. اما امروزه با وجود گذشت سال ها، استانبول همچنان جایگاه ویژه ای از لحاظ اقتصادی و جذب مهاجر و توریست برای کشور ترکیه ایفا می کند. هم چنین وجود فرودگاه های بین المللی آن مخصوصا فرودگاه جدید استانبول (Istanbul Airport)، موجب بهبود نقل و انتقال و سفر به این شهر گشته است

این شهر توانسته است تعداد زیادی از خریداران ملک در ترکیه را به خود جذب کند، بنابراین میتوان نتیجه گرفت که با توجه به تمامی مسائل و موقعیت بی‌نظیر این منطقه شما با خرید خانه در استانبول این شانس را پیدا می‌کنید تا در اقتصاد رو به رشد این شهر سرمایه‌گذاری کنید. توصیه ما این است که اگر قصد خرید ملک در استانبول را دارید با مشاورین 118 ترکیه در ارتباط باشید تا به شما در انتخاب ملک مناسب کمکهای لازم را برسانند.

سوالات متدوال خرید خانه در استانبول

حداقل قیمت خرید خانه در استانبول در سال ۲۰۲۲ چقدر است؟

در حال حاضر حداقل قیمت خرید خانه در شهر استانبول نزدیک یک میلیارد تومان است.

آیا برای اخذ اقامت از طریق خرید خانه بین شهر استانبول و سایر شهرها تفاوتی وجود دارد؟

برای اخذ اقامت موقت در شهرهای بزرگ مثل استانبول حداقل باید ۷۵ هزار دلار سرمایه گذاری کنید و در شهرهای کوچکتر با ۵۰ هزار دلار اقامت موقت کشور ترکیه را به دست آورید. اما برای دریافت شهروندی فرق ندارد که از کجا و کدام شهر ملک خریداری کنید، حداقل سرمایه لازم ۴۰۰ هزار دلار است.

آیا خرید آپارتمان در استانبول سرمایه گذاری مناسبی است؟

بله، با خرید آپارتمان در استانبول شما میتوانید از مزایای متعدد چون سود حاصل از اجاره بها با نرخ بازگشت سرمایه بالا برخوردار شوید.

خرید خانه در استانبول یا آنکارا کدام گزینه بهتری است؟

پاسخ این سوال بستگی به سرمایه و شرایط شما دارد، اما با وجود اینکه آنکارا پتیتخت سیاسی ترکیه است، استانبول پایتخت اقتصادی، فرهنگی و توریستی این کشور می‌باشد و از فرصتهای بی‌نظیری برای سرمایه‌گذاری و رشد اقتصادی برخوردار است که تمامی این موارد منجر به این شده تا خریداران خارجی خرید ملک در استانبول را به آنکارا ترجیح دهند.

خرید ملک در بخش آسیایی یا اروپایی استانبول کدام بهتر است؟

بسیاری از افراد گمان می‌کنند که خرید ملک در بخش اروپایی گران‌تر از بخش آسیایی است، در حالیکه اصلا اینگونه نیست و بستگی زیادی به این دارد که در کدام محلات و چه نوع ملکی خریداری کنید. بنابراین از لحاظ سرمایه‌گذاری فرقی ندارد که در بخش آسیایی یا اروپایی ملک خریداری کنید، مهم این است که از کدام محلات چه نوع ملکی خریداری کنید.

جهت دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان 118 ترکیه شماره واتساپ خود را وارد کنید
اشتراک گذاری این مطلب
پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید:

27 نظر

 1. این مقاله خیلی برام مفید بود ممنونم.

 2. با عرض سلام و خسته نباشید خدمت تمامی دست اندرکاران سایت خوبتون. مطلب خیلی خوبی بود کلی استفاده کردم و کمکم کرد.

 3. سلام ممنون از مطالب جامعتون…. تفاوت هزینه محلات پایین و بالا بطور میانگین چقدر هست؟

  • سلام
   به صورت کلی نمیتوان تفکیک دقیقی از محلات بالا و پایین داد، اما میانگین حداقل و حداکثری خرید واحدهای آپارتمانی در استانبول بین ۱۴۵ هزار دلار تا ۳ میلیون دلار است.

 4. یک سوالی که داشتم این است که در صورت لغو قرارداد چه مقدار هزینه کسر میشود

  • سلام وقت بخیر
   برای کنسل کردن پیش قرارداد که به عنوان Precontract معروف است، هیچ مبلغی کسر نمیشود.

 5. بعد از اخذمجوز ساخت برای ساخت و ساز . چه مقدار زمان برای شروع کار میدهند

  • سلام
   شما تا دو سال پس از گرفتن پروانه میتوانید شروع به ساخت و ساز کنید و مدت پنج سال پس از گرفتن پروانه باید ساخت و ساز به اتمام برسد. در صورت اتمام مدت زمان باید نسبت به تمدید مجوز اقدام کنید.

 6. salam vagteton bekheir.agar emkanesh bashe darmorede masale marbot be deport ham begin.
  sepas

  • سلام
   در مقالات آتی سعی میکنیم به این موضوع هم بپردازیم. ممنون

 7. روزخوش. درباره مناطق ممنوعه برای خرید ملک تو استانبول اصلا حرفی زده نشده!!!! چه محلات و مناطق از این شهر برای اتباع خارجی ممنوع هستش.

  • روز شما هم خوش
   در حال حاضر برخی مناطق استانبول که تعداد جمعیت افراد خارجی در این مناطق نسبت به سایر مناطق بیشتر است، جز مناطق ممنوعه برای دریافت اقامت به حساب می‌آیند. در آپدیتهای بعدی محتوا به این موضوع به صورت کامل خواهیم پرداخت.

 8. سلام و با عرض خسته نباشید یک مشکلی که بنده دارم درمورد کارت کیملیک ترکیه هست ممنون میشم اطلاعات جامعی بهم بدید.سپاس

  • با سلام و عرض سپاس
   کارت کیملیک ترکیه کارت مخصوص اقامت است و روی کارت کیملیک مدت زمان مجاز اقامت فرد در ترکیه مشخص شده است و یک کارت اقامت موقت است. در صورت تمایل میتوانید به مقاله ربوط به این موضوع در سایت با لینک https://118tr.net/turkey-residence-permission/ مراجعه نمایید و اطلاعات کاملتری به دست آورید.

 9. در صورت امکان عکس هایی از مراکز خرید و امکانات شهری هم بذارین

  • سلام و وقت بخیر حتما در مطالبی که به این موضوعات پرداخته میشه کامنت شما رو مدنظر قرار میدیم.

 10. سلام با خرید ملک به مبلغ هفتاد و پنج هزار دلار میشه اقامت موقت گرفت، برای تبدیل این اقامت به اقامت دائم و گرفتن شهروندی ترکیه چیکار باید کرد؟

  • سلام روز بخیر
   بله شما با خرید ملک با مبلغ هفتاد و پنج هزار دلار اقامت موقت را دریافت می‌کنید و پس از گذشت ۵ تا ۸ سال اقامت در ترکیه از طریق تمدید اقامت موقت با توجه به قوانین و شرایط آن مثل عدم سو پیشینه اقامت در کشور ترکیه در اکثر سال (حداکثر زمان خروج از کشور در این مدت ۱۴ روز در هر سال) میتوانید اقامت موقت خود را به دائمی تبدیل کنید.

 11. سلام وقتتون بخیر
  امکان خرید زمین زراعی هم وجود داره برای خارجی ها ؟

  • سلام روز و وقت شما هم خوش
   بله، اتباع خارجی میتوانند در ترکیه زمین زراعی نیز خریداری کنند.

 12. سلام با خرید خونه دو میلیاردی تو ترکیه میشه اقامت دائم گرفت؟

  • سلام
   برای دریافت اقامت دائم حداقل باید ۴۰۰ هزار دلار در املاک ترکیه سرمایه‌گذاری کنید، بنابراین خیر متاسفانه با دو میلیارد نمیتوان اقامت دائم ترکیه را به دست آورد.

 13. سلام وقتتون بخیر
  برای خرید خونه تو ترکیه افتتاح حساب لازمه ؟

  • سلام و وقت شما هم بخیر.
   بله اگر قصد خرید خانه در ترکیه را دارید، باید حتما اقدام به افتتاح حساب در این کشور کنید.


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پیش از تماس با ما این موارد را در نظر بگیرید:

 1. با این شماره تنها جهت خرید و اجاره ملک در ترکیه تماس بگیرید. 
 2. امکان پاسخگویی در روزهای یکشنبه وجود ندارد.
 3. لطفا پیغام خود را به صورت متن یا پیام صوتی ارسال نمایید و از تماس صوتی خودداری کنید.
 4. این خانه ممکن است به فروش رفته و یا اجاره داده شده باشد، اما موارد مشابه همواره موجود است.
 5. ما در استانبول اروپایی، شهر آلانیا و آنتالیا فعال هستیم.

دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی

در صورتیکه تمایل به دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی توسط وکیل مجموعه ما دارید، می توانید از طریق لینک زیر وارد واتساپ شده و وقت مشاوره دریافت نمایید. 

×