Skip to content

ارزانترین محله های استانبول

ارزانترین محله های استانبول 11

سوال در مورد ارزانترین محله های استانبول ممکن است ذهن برخی ها را مشغول کرده باشد و باعث شده است تا در پی یافتن پاسخ به نشانی های مختلفی در اینترنت و فضای مجازی یا حقیقی مراجعه کنند. در این مقاله قصد داریم به این سوال که ارزانترین محله های استانبول کدام مناطق هستند و کجا می توانیم با ارزانترین قیمت ممکن خانه و آپارتمان پیدا کنیم را بررسی خواهیم کرد.

ارزانترین محله های استانبول برای خرید ملک در ۲۰۲۰

خرید خانه در استانبول چه در محله های ارزان و چه در محله های گران، از اصلی ترین موارد مربوط به هزینه زندگی در ترکیه است. وقتی می خواهید در استانبول خانه بخرید باید از قبل اطلاعات کافی در مورد شهرستان ها، محله ها و سمت های ترکیه داشته باشید. در بررسی قیمت خانه در این شهر برای کسب اطلاعات کامل درباره پیش خرید آپارتمان می توانید علاوه بر مطالعه ی مقالات مربوط به تحلیل قیمت شهرستان ها در شهرهای مختلف ترکیه از مشاوره فوری تیم ترکیه ۱۱۸ نیز بهره مند شوید.

قیمت خانه در استانبول کوچوک چکمجه

براساس بررسی پلتفرم تجزیه و تحلیل داده های املاک و مستغلات در ترکیه (Endeksa) که با توجه به مناطق مختلف استانبول به مسائل مربوط به قیمت مسکن می پردازد، قیمت مسکن (بر اساس قیمت هر متر مربع) در ارزان ترین محله های استانبول در سال ۲۰۲۰ به صورت زیر است:

کمترین قیمت مسکن در استانبول متعلق به منطقه اسنیورت (Esenyurt) است که میانگین قیمت هر متر مربع در آن ۲ هزار و ۴۴۹ لیر است.

ارزانترین محله های استانبول 1

بعد از اسنیورت Esenyurt  که ارزانترین بود، بقیه مناطق هم با توجه به داده های وبسایت (Zingat) به ترتیب از پایین ترین قیمت تا بالاترین قیمت به صورت زیر است:

 • Sultanbeyli، قیمت هر متر مربع در آن ۲ هزار و ۴۹۳ لیر
 • Beylikdüzü، قیمت هر متر مربع در آن ۲ هزار و ۶۳۹ لیر
 • Arnavutköy، قیمت هر متر مربع در آن ۲ هزار و ۶۵۰ لیر
 • Sancaktepe، قیمت هر متر مربع در آن ۲ هزار و ۶۹۵ لیر
 • Silivri، قیمت هر متر مربع در آن ۲ هزار و ۷۲۰ لیر
 • Avcılar، قیمت هر متر مربع در آن ۲ هزار و ۷۸۶ لیر
 • Çatalca، قیمت هر متر مربع در آن ۲ هزار و ۹۴۸ لیر
 • Sultangazi، قیمت هر متر مربع در آن ۲ هزار و ۹۸۳ لیر
 • Gaziosmanpaşa، قیمت هر متر مربع در آن ۳ هزار ۱۸۳ لیر
 • Pendik، قیمت هر متر مربع در آن ۳ هزار و ۳۰۰ لیر
 • Çekmeköy، قیمت هر متر مربع در آن ۳ هزار و ۳۴۲ لیر
 • Güngören، قیمت هر متر مربع در آن ۳ هزار و ۳۴۷ لیر
 • Tuzla،قیمت هر متر مربع در آن ۳ هزار و ۳۷۷ لیر
 • Esenler، قیمت هر متر مربع در آن ۳ هزار و ۴۰۷ لیر
 • Bağcılar، قیمت هر متر مربع در آن ۳ هزار و ۴۲۸ لیر
 • Bahçelievler، قیمت هر متر مربع در آن ۳ هزار و ۴۴۳ لیر
 • Büyükçekmece، قیمت هر متر مربع در آن ۳ هزار و ۵۰۰ لیر
 • Küyükçekmece، قیمت خانه در کوچوک چکمجه به ازای هر متر مربع ۳ هزار و ۸۳۲ لیر
 • Bayrampaşa، قیمت هر متر مربع در آن ۳ هزار و ۸۷۸ لیر
 • Kartal، قیمت هر متر مربع در آن ۳ هزار و ۹۳۳ لیر
 • Ümraniye، قیمت هر متر مربع در آن ۴ هزار لیر
 • Balat، قیمت خانه در محله بالات استانبول به ازای هر متر مربع ۴ هزار و ۲۵۸ لیر
 • Maltepe، قیمت خانه در مال تپه به ازای هر متر مربع ۴ هزار و ۷۴۶ لیر
ارزانترین محله های استانبول

آشنایی با محله های استانبول

استانبول شامل ۳۹ شهرستان (İlçe) یا آنگونه که در تقسیمات اداری کلانشهرهای آن آمده است، ۳۹ منطقه شهری است که در دو قسمت آسیایی و اروپایی استانبول واقع شده اند. برخی از این مناطق و محله ها را می توان در لیست جاهای دیدنی استانبول نیز قرار داد. وقتی قصد خرید ملک در ترکیه را دارید بهتر است از قبل اطلاعات کافی در مورد محله های معروف استانبول، گرانترین محله های استانبول، ارزانترین محله های استانبول، تفاوت بخش های مختلف، اینکه کدام محله یا منطقه در کدام بخش استانبول واقع شده است؟ آیا محله ای که مورد نظر شماست از نظر قیمتی مناسب است یا خیر؟ و … را داشته باشید.

  آکواریوم استانبول

سه منطقه شهری بی اوغلو، اسکودار و منطقه کادیکوی نیز مناطق شهری قدیمی بشمار می روند که تا چند صد سال پیش بعنوان شهرهایی مجزا از استانبول محسوب می شدند.

بقیه مناطق شهری استانبول فاقد سابقه تمدن شهری با شکل فعلی بوده و عمران و توسعه شهری صورت گرفته در این مناطق مربوط به چند ده سال اخیر است؛ بعبارت دیگر مناطق بویوک چکمجه، بیلیک دوزو، باهچه شهیر، اسن یورت، سیلیوری، چاتالجا، باشاک شهیر، آرناووت کوی، ساری یر، آیاز آغا، سلطان غازی، کیلیوس، بی کوز، شیله، سلطان بیلی، قورد کوی، چکمه کوی، پندیک مناطق حاشیه ای و دور از مرکز استانبول و مناطقی از قبیل قاسم پاشا، چاغلایان، گؤزتپه، ایوب، کاغیتحانه، عمرانیه و مال تپه و آتاشهیر جزو محلات قدیمی خارج از محدوده باستانی شهر محسوب می شوند.

  برج گالاتا استانبول

با توجه به اینکه منطقاً ارزانترین املاک و مستغلات یک شهر همواره در حاشیه ها یا نقاط فرسوده و قدیمی که دارای ارزش باستانی نباشند واقع هستند در استانبول نیز ارزانترین ملک، خانه، آپارتمان و مستغلات را به غیر از استثناهایی باید در مناطق فوق الذکر جستجو کرد. استثناها در میان محلات فوق الذکر شامل بی کوز، مال تپه، پندیک، ساری یئر، شیله، کیلیوس و آتاشهیر هستند.

ارزانترین محله های استانبول 2

محله های ارزان و دور از مرکز استانبول

در این قسمت به بررسی محله های ارزان استانبول اعم از محلات کناری و حاشیه ای یا قدیمی اطراف مرکز استانبول می پردازدیم:

بویوک چکمجه (Büyükçekmece)

تقریبا در منتهی الیه غربی استانبول بعد از بیلیک دوزو و اسن یورت و قبل از سیلیوری و چاتالجا واقع شده است. بویوک چکمجه و مخصوصا محلات آنسوی دریاچه بویوک چکمجه به طرف سیلیوری و ادرنه در حقیقت منطقه ای اعیان نشین و ویلایی بشمار می رود. بنابراین این منطقه را از لیست مناطق احتمالاً برخوردار از املاک ارزان حذف می کنیم.

چاتالجا (Çatalca)

 در منتهی الیه شمال غربی استانبول واقع شده و تاکنون از ساخت و سازهای گسترده شهری در امان مانده است. چاتالجا در حقیقت روستایی بیش نبوده ولی به لحاظ واقع شدن در حاشیه استانبول مورد توجه برخی از ثروتمندان شهر واقع شده و ویلاهای متعددی در میان باغ های سرسبز آن سربرآورده اند. بنابراین این منطقه را نیز از لیست مناطق احتمالاً برخوردار از املاک ارزان حذف می کنیم.

بیلیک دوزو (Beylikdüzü)

 منطقه بیلیک دوزو در غرب استانبول، بعد از آوجیلار و قبل از بویوک چکمجه واقع شده است. بیلیک دوزو با ده محله خود امروز یکی از محلات مورد توجه اتباع خارجی و بویژه ایرانیان ساکن استانبول است. در مورد این منطقه، دلایل ارزانی املاک و پایین بودن نرخ اجاره ها در آن پیشنهاد می شود در صورت تمایل آنها را مطالعه فرمایید. در اینجا به این نکته بسنده می کنیم که بیلیک دوزو یکی از مناسبترین گزینه ها برای اقامت در استانبول است به شرطی که به لحاظ کار و غیره مجبور به تردد روزانه تا مرکز شهر یا نقاط شرقی آن نداشته باشید.

اسن یورت (Esenyurt)

منطقه اسن یورت در غرب استانبول، بعد از آوجیلار و قبل از بویوک چکمجه واقع شده است. اسن یورت تا چند سال پیش منطقه ای آلونک نشین بود ولی امروز با بیش از چهل محله خود و ساخت و سازهای گسترده مورد توجه مهاجران جدید استانبول است.

ارزانترین محله های استانبول 3

باشاک شهیر (Başakşehir)

منطقه باشاک شهیر در شمال استانبول، بعد از آرناووت کوی و باغجیلار واقع شده است. باشاک شهیر تا چند سال پیش منطقه ای آلونک نشین بود ولی امروز با پروژه های ساختمانی متعدد مورد توجه غیربومیان ترکیه ای استانبول است. در این منطقه شما می توانید ملک و آپارتمان با قیمت مناسب و نسبتا ارزان پیدا کنید.

آرناووت کوی (Arnavutköy)

منطقه آرناووت کؤی در شمال استانبول، بعد از باشاک شهیر واقع شده است. آرناووت کوی مورد توجه غیربومیان ترکیه ای استانبول است که تمکن مالی مناسبی ندارند. در این منطقه شما می توانید ملک و آپارتمان با قیمت مناسب و نسبتا ارزان پیدا کنید.

بی کوز (Beykoz)

منطقه بیکوز در شمال استانبول و قسمت آسیایی بُغاز بسفر به طرف دریای سیاه واقع شده است. محلات بی کوز به لحاظ نزدیکی به ساحل بغاز و دوری از شلوغی داخل شهر، منطقه ای نسبتاً اعیان نشین بشمار می رود. بنابراین این منطقه را از لیست مناطق احتمالاً برخوردار از املاک ارزان حذف می کنیم.

سلطان بیلی (Sultanbeyli)

منطقه سلطان بیلی در شمالشرق استانبول، بعد از کارتال و سانجاق تپه واقع شده است. سلطان بیلی بیشتر مورد توجه غیربومیان ترکیه ای استانبول است که تمکن مالی مناسبی ندارند. در این منطقه شما با در نظر گرفتن شرایط محیطی می توانید ملک و آپارتمان با قیمت مناسب و نسبتا ارزان پیدا کنید.

توزلا (Tuzla)

 منطقه طوزلا در منتهی الیه شرقی استانبول، بعد از پندیک واقع شده است. توزلا بدلیل وجود تعدادی از کارخانه های صنایع مادر و شهرک های صنعتی بیشتر منطقه ای صنعتی و کاری است. البته بلحاظ نزدیکی به ساحل، دوری از شلوغی شهر و واقع شدن در خروجی استانبول بطرف بدنه اصلی سرزمین ترکیه یعنی آناتولی زیاد ارزان هم بحساب نمی آید ولی در این منطقه شما می توانید ملک و آپارتمان با قیمت مناسب و نسبتا ارزان پیدا کنید.

پندیک (Pendik)

تقریبا در شرق استانبول بعد از کارتال و قبل از توزلا و گبزه واقع شده است. شما در پندیک می توانید خانه با قیمت نسبتا مناسب ابتیاع نمایید ولی پندیک درکل محله ارزانی محسوب نمی شود. ضمن اینکه با نزدیکترین مرکز شهرکادیکؤی نزدیک به ۳۵ کیلومتر و تا تقسیم ۵۵ کیلومتر فاصله دارد.

قاسم پاشا (Kasimpasa)

 قاسم پاشا، در دره شمال تارلاباشی و نشانجا، غرب کورتولوش و تقریبا در سر راه تقسیم و آکسارای واقع شده است. قاسم پاشا از دیرباز مورد توجه غیربومیان ترکیه ای استانبول بوده که تمکن مالی مناسبی نداشتند. این محله در عین قدیمی بودن و نزدیکی به مرکز شهر هنوز از وجهه مطلوبی برخوردار نیست. در این محله شما با در نظر گرفتن شرایط محیطی می توانید ملک و آپارتمان با قیمت مناسب و ارزان پیدا کنید.

چاغلایان (Çağlayan)

چاغلایان، در نزدیکی مجیدیه کؤی و تقریبا در سر راه تقسیم و اوک میدانی (اوخ میدانی) واقع شده است. چاغلایان نیز بیشتر مورد توجه غیربومیان ترکیه ای استانبول بوده که تمکن مالی مناسبی نداشتند. این محله در عین قدیمی بودن و نزدیکی به مرکز شهر هنوز محروم از امکانات رفاهی و وجهه ای مطلوب است. در این محله شما با در نظر گرفتن شرایط محیطی می توانید ملک و آپارتمان با قیمت مناسب و ارزان پیدا کنید.

گؤزتپه (Göztepe)

 بعضی از نام ها دفعات زیادی در محلات و ساختمان ها، مراکز آموزش، تجاری و غیره در استانبول به چشم می خورند. گؤزتپه از جمله این نام ها است که در چند جا تکرار شده است. محله هایی به همین نام در مجیدیه کوی، باغجیلار (بالاتر از گونشلی) و کادی کوی نیز وجود دارند که اولی و دومی دارای شرایط مشابه ولی محله سوم در شمار محلات برخوردار استانبول است.

  فروشگاه ایکیا استانبول

محله گوزتپه محله ای واقع در شمال مجیدیه کؤی می باشد که محله ای فقیر در شیب ملایم دره از طرف مجیدیه کوی از یکسو و زنجیرلی قویو از طرف دیگر قرار گرفته است. گوزتپه نیز بیشتر مورد توجه مهاجران داخلی ترکیه بوده است. این محله در عین نزدیکی به مجیدیه کؤی، شیشلی و تقسیم محروم از امکانات رفاهی و وجهه ای مطلوب است. در این محله شما با در نظر گرفتن شرایط محیطی می توانید ملک و آپارتمان با قیمت مناسب و ارزان پیدا کنید.

عمرانیه (Umraniye)

منطقه عمرانیه در قسمت آسیایی استانبول و آنسوی اسکودار و چاملیجا قرار گرفته است. برخی از محلات این منطقه شهری در عین نزدیکی نسبی به کادی کوی از امکانات رفاهی مطلوبی برخوردار نیستند. ولی عمرانیه درکل منطقه مناسبی بشمار می رود. در این منطقه شما با در نظر گرفتن شرایط محیطی می توانید ملک و آپارتمان با قیمت مناسب و ارزان پیدا کنید.

جهت دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان 118 ترکیه شماره واتساپ خود را وارد کنید

 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

اشتراک گذاری این مطلب

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید:

2 نظر

 1. ارزانترین محله های استانبول 19

  با سلام. 1- آيا با خريد مسكن مي توان پاسپورت ترکیه را دریافت کرد. 2- آیا با خرید مسکن واقعا مالکیت آن مسکن به نام من می شود. 3- قابلیت خرید و فروش دارد؟ 4- چون مثلا افغانی ها در ایران نمی توانند ملک به نام خود در ایران بخرند. 5- با خرید ملک در ترکیه می توانم حساب بانکی باز کنم. 6- با خرید ملک در ترکیه می توانم شهروند ترکیه شوم؟ و پاسچورت ترکی بگیرم؟
  ###در کل خرید ملک در ترکیه چه مزیت های دارد؟ آیا سرمایه گذاری ام تضمین دارد؟
  با تشکر

 2. ارزانترین محله های استانبول 20

  با سلام من دانشجوی اونجا هستم میخوام ملکی خریداری کنم به قیمت ۵۰۰ تومن ایران من را آهنگایی کنید ممنون


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پیش از تماس با ما این موارد را در نظر بگیرید:

 1. با این شماره تنها جهت خرید و اجاره ملک در ترکیه تماس بگیرید. 
 2. امکان پاسخگویی در روزهای یکشنبه وجود ندارد.
 3. لطفا پیغام خود را به صورت متن یا پیام صوتی ارسال نمایید و از تماس صوتی خودداری کنید.
 4. این خانه ممکن است به فروش رفته و یا اجاره داده شده باشد، اما موارد مشابه همواره موجود است.
 5. ما در استانبول اروپایی، شهر آلانیا و آنتالیا فعال هستیم.

دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی

در صورتیکه تمایل به دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی توسط وکیل مجموعه ما دارید، می توانید از طریق لینک زیر وارد واتساپ شده و وقت مشاوره دریافت نمایید. 

×