Skip to content

ارزانترین محله های استانبول

ارزانترین محله های استانبول 11

با توجه به هزینه های زندگی ، اجاره بها و قیمت مسکن در استانبول مناطق مختلفی وجود دارند که به طور کلی به عنوان مناطقی با هزینه های نسبتا پایینتر شناخته می شوند. مناطق ارزانتر معمولا از نظر بعد مسافتی دورتر از مرکز شهر قرار دارند و از نظر امکانات شهری و حمل و نقل عمومی شرایط ضعیف تری به نسبت دیگر مناطق شهر دارا هستند . در این مقاله قصد داریم به این سوال که ارزانترین محله های استانبول کدام مناطق هستند و کجا می توانیم با ارزانترین قیمت ممکن خانه و آپارتمان پیدا کنیم را بررسی خواهیم کرد.

ارزانترین محله های استانبول برای خرید ملک در ۲۰۲۴

هزینه های خرید خانه در استانبول چه در محله های ارزان و چه در محله های گران، از اصلی ترین موارد مربوط به هزینه زندگی در ترکیه است. وقتی می خواهید در استانبول خانه بخرید باید از قبل اطلاعات کافی درمورد  منطقه ها ، محله ها و سمت های ترکیه داشته باشید. برای کسب اطلاعات کامل درباره پیش خرید آپارتمان و بررسی قیمت خانه در استانبول می توانید علاوه بر مطالعه ی مقالات مربوط به تحلیل قیمت شهرستان ها در شهرهای مختلف ترکیه از مشاوره فوری تیم ترکیه ۱۱۸ نیز بهره مند شوید.

قیمت خانه در استانبول کوچوک چکمجه

براساس بررسی پلتفرم تجزیه و تحلیل داده های املاک و مستغلات در ترکیه (Endeksa) که با توجه به مناطق مختلف استانبول به مسائل مربوط به قیمت مسکن می پردازد، قیمت مسکن (بر اساس قیمت هر متر مربع) در ارزان ترین محله های استانبول درماه آپریل سال ۲۰۲۴ به صورت زیر است:

کمترین قیمت مسکن در استانبول متعلق به منطقه اسنیورت (Esenyurt) است که میانگین قیمت هر متر مربع در آن ۱۷ هزار و ۸۴۳ لیر است.

ارزانترین محله های استانبول 1

بعد از اسنیورت Esenyurt  که ارزانترین بود، بقیه مناطق هم با توجه به داده های وبسایت (Zingat) به ترتیب میانگین از پایین ترین قیمت تا بالاترین قیمت به صورت زیر است:

 • Güngören، قیمت هر متر مربع در آن ۲۲ هزار و ۲۹۶ لیر
 • Beylikdüzü، قیمت هر متر مربع در آن ۲۲ هزار و ۴۵۲ لیر
 • Sultangazi، قیمت هر متر مربع در آن ۲۳ هزار و۱۹۴ لیر
 • Silivri، قیمت هر متر مربع در آن ۲۳ هزار و ۷۹۴ لیر
 • Arnavutköy، قیمت هر متر مربع در آن ۲۴ هزار و ۷۷۸ لیر
 • Sancaktepe، قیمت هر متر مربع در آن ۲۵ هزار و ۸۱۸ لیر
 • Esenler، قیمت هر متر مربع در آن ۲۶ هزار و ۷۱۷ لیر
 • Avcılar، قیمت هر متر مربع در آن ۲۶ هزار و ۹۱۵ لیر
 • Sultanbeyli، قیمت هر متر مربع در آن ۲۷ هزار و ۳۱ لیر
 • Bahçelievler، قیمت هر متر مربع در آن ۲۷ هزار و ۱۰۳ لیر
 • Gaziosmanpaşa، قیمت هر متر مربع در آن ۲۷ هزار ۹۷۸ لیر
 • Küyükçekmece، قیمت خانه در کوچوک چکمجه به ازای هر متر مربع ۲۹ هزار و ۲۳۶ لیر
 • Çatalca، قیمت هر متر مربع در آن ۲۹ هزار و ۷۷۶ لیر
 • Bayrampaşa، قیمت هر متر مربع در آن ۲۹ هزار و ۸۲۱ لیر
 • Büyükçekmece، قیمت هر متر مربع در آن ۳۰ هزار و ۳۵۵ لیر
 • Pendik، قیمت هر متر مربع در آن ۳۰ هزار و ۷۲۱ لیر
 • Çekmeköy، قیمت هر متر مربع در آن ۳۰ هزار و ۸۷۰ لیر
 • Tuzla،قیمت هر متر مربع در آن ۳۲ هزار و ۶۱۶ لیر
 • Ümraniye، قیمت هر متر مربع در آن ۳۶ هزار و ۵۹۲ لیر
 • Bağcılar، قیمت هر متر مربع در آن ۳۷ هزار و ۳۴۲ لیر
 • Kartal، قیمت هر متر مربع در آن ۳۹ هزار و ۱۷۵ لیر
 • Maltepe، قیمت خانه در مال تپه به ازای هر متر مربع ۴۸ هزار و ۹۰۴ لیر
ارزانترین محله های استانبول

آشنایی با محله های استانبول

استانبول شامل ۳۹ شهرستان (İlçe) یا آنگونه که در تقسیمات اداری کلانشهرهای آن آمده است، ۳۹ منطقه شهری است که در دو قسمت آسیایی و اروپایی استانبول واقع شده اند. برخی از این مناطق و محله ها را می توانید در لیست جاهای دیدنی استانبول نیز ببینید . وقتی قصد خرید ملک در ترکیه را دارید بهتر است از قبل اطلاعات کافی در مورد محله های معروف استانبول، گرانترین محله های استانبول، ارزانترین محله های استانبول، تفاوت بخش های مختلف، اینکه کدام محله یا منطقه در کدام بخش استانبول واقع شده است؟ آیا محله ای که مورد نظر شماست از نظر قیمتی مناسب است یا خیر؟ و … را داشته باشید.

سه منطقه شهری بی اوغلو، اسکودار و منطقه کادیکوی نیز مناطق شهری قدیمی بشمار می روند که تا چند صد سال پیش بعنوان شهرهایی مجزا از استانبول محسوب می شدند.

بقیه مناطق شهری استانبول فاقد سابقه تمدن شهری با شکل فعلی بوده و عمران و توسعه شهری صورت گرفته در این مناطق مربوط به چند ده سال اخیر است؛ به عبارت دیگر مناطق بویوک چکمجه، بیلیک دوزو، باهچه شهیر، اسنیورت، سیلیوری، چاتالجا، باشاک شهیر، آرناووت کوی، ساری یر، آیاز آغا، سلطان غازی، کیلیوس، بی کوز، شیله، سلطان بیلی، قورد کوی، چکمه کوی، پندیک مناطق حاشیه ای و دور از مرکز استانبول و مناطقی از قبیل قاسم پاشا، چاغلایان، گؤزتپه، ایوب، کاغیتحانه، عمرانیه و مال تپه و آتاشهیر جزو محلات قدیمی خارج از محدوده باستانی شهر محسوب می شوند.

با توجه به اینکه به صورت منطقی ارزانترین املاک و مستغلات یک شهر همواره در حاشیه ها یا نقاط فرسوده و قدیمی که دارای ارزش باستانی نباشند واقع هستند در استانبول نیز ارزانترین املاک، خانه، آپارتمان و مستغلات را به غیر از استثناهایی باید در مناطق فوق الذکر جستجو کرد. استثناها در میان محلات فوق الذکر شامل بی کوز، مال تپه، پندیک، ساری یر، شیله، کیلیوس و آتاشهیر هستند.

ارزانترین محله های استانبول 2

محله های ارزان و دور از مرکز استانبول

محله های ارزان دور از مرکز در استانبول معمولا دارای قیمت های پایینتری برای مسکن هستند . این محله ها میتوانند برای دانشجویان یا خانواده هایی که به دنبال سبک زندگی مقرون به صرفه هستند جذاب باشند . درادامه به معرفی و بررسی برخی از این محله ها می پردازیم .

بویوک چکمجه (Büyükçekmece)

منطقه ی بویوک چکمجه که نامش به معنای دریاچه بزرگ می باشد ، دراطراف دریاچه ایی به همین نام قرار گرفته و با فاصله ایی نسبتا زیاد از مرکز استانبول و فضاهای سرسبز و سواحل محبوبش ، فضای آرامتر و کیفیت زندگی بالاتری را برای ساکنین اش فراهم میکند . این منطقه تقریبا در منتهی الیه غربی استانبول بعد از بیلیک دوزو و اسنیورت و قبل از سیلیوری و چاتالجا واقع شده است. بویوک چکمجه و مخصوصا محلات آنسوی دریاچه بویوک چکمجه به طرف سیلیوری و ادرنه در حقیقت منطقه ای اعیان نشین و ویلایی بشمار می رود. بنابراین این قسمت از منطقه ی بویوک چکمجه را از لیست مناطق ارزان قیمت حذف میکنیم .

چاتالجا (Çatalca)

 منطقه ی چاتالجا در منتهی الیه شمال غربی استانبول واقع شده و تاکنون از ساخت و سازهای گسترده شهری در امان مانده است. چاتالجا در حقیقت روستایی بیش نبوده ولی به لحاظ واقع شدن در حاشیه استانبول مورد توجه برخی از ثروتمندان شهر واقع شده و ویلاهای متعددی در میان باغ های سرسبز آن سربرآورده اند . چاتالجا به دلیل موقعیت جغرافیایی و محیط های طبیعی زیبا و فرهنگ کشاورزی اش برای فعالیت های کشاورزی و گردشگری روستایی محبوب است . همچنین این منطقه میزبان تعدادی از مکان های تاریخی مانند قلعه ها ، پل ها و آثاری از دوران بیزانش و عثمانی است . بنابراین این منطقه را نیز از لیست مناطق احتمالاً برخوردار از املاک ارزان حذف می کنیم.

بیلیک دوزو (Beylikdüzü)

 منطقه بیلیک دوزو درغرب استانبول، بعد از آوجیلار و قبل از بویوک چکمجه واقع شده است. بیلیک دوزو با ده محله خود امروز یکی از محلات مورد توجه سرمایه گذاران خارجی و بویژه خانواده هایی که به دنبال سبک زندگی مقرون به صرفه هستند ، می باشد. بیلیکدوزو با ترکیبی از مدرنیته، کیفیت زندگی بالا ، دسترسی های مطلوب و بخاطر برنامه ریزی خوب شهری و آلودگی هوای کمتر نسبت به مرکز استانبول ، به یکی از مناطق محبوب برای زندگی تبدیل شده است . در اینجا به این نکته بسنده می کنیم که بیلیک دوزو یکی از مناسبترین گزینه ها برای اقامت در استانبول است به شرطی که به لحاظ کار و رفت و آمد مجبور به تردد روزانه تا مرکز شهر یا نقاط شرقی آن نداشته باشید.

اسنیورت (Esenyurt)

منطقه اسنیورت در غرب استانبول، بعد از آوجیلار و قبل از بویوک چکمجه واقع شده است. این منطقه با داشتن تعداد زیادی از مجتمع های مسکونی مدرن و به روز ، دانشگاه ها ، مدارس ، مراکز خرید، بیمارستان ها ، به عنوان یکی از سریعترین مناطق رو به رشد و توسعه در شهر استانبول شناخته می شود.

  خرید خانه در استانبول ماسلاک – Istanbul Maslak

یکی از نکات قابل توجه برای سرمایه گذاران دسترسی آسان به متروبوس است که سریعترین راه ارتباطی با مرکز شهر و آسیایی استانبول را فراهم میکند. منطقه ی اسنیورت ترکیبی از سبک زندگی مدرن ، خانه های به روز و مقرون به صرفه و دسترسی مناسب به امکانات شهری است . به همین خاطر برای سرمایه گذاران و خانواده ها به عنوان مکانی مناسب برای شروع زندگی جدید در استانبول محسوب می شود.

ارزانترین محله های استانبول 3

باشاک شهیر (Başakşehir)

منطقه باشاک شهیر در شمال استانبول، بعد از آرناووت کوی و باغجیلار واقع شده است. این منطقه از نو پا ترین و مدرن ترین مناطق استانبول است که میزبان بزرگترین بیمارستان ترکیه می باشد. طراحی شهری مدرن و برنامه ریزی مدون شهرداری در این منطقه ، باشاکشهیر را تبدیل به منطقه ایی با فضای سبز و پارک های فراوان ، دریاچه های مصنوعی بینظیر و ویلاها و آپارتمان های لوکس با امکانات کامل کرده است. در مورد دسترسی ها می توان به دسترسی خطوط مترو این منطقه و دسترسی به مترو بوس اشاره کرد که زندگی روزمره و رفت و برگشت به مرکز شهر را برای ساکنین باشاکشهیر ، تسهیل میکند.

آرناووت کوی (Arnavutköy)

منطقه آرناووت کؤی دربخش اروپایی استانبول در ساحل دریای سیاه قرار گرفته که یکی از مناطق در حال توسعه استانبول بوده و بعد از افتتاح فرودگاه بین المللی استانبول ، این منطقه جایگاه خود را به عنوان یکی از مناطق استراتژیک برای سرمایه گذاری های تجاری و گردشگری جدید تثبیت کرده است . علاوه بر توسعه های شهری مدرن ، مناظر طبیعی زیبا ، مزارع سرسبز و جنگل های اطراف ، ساکنین و گردشگران را به عنوان مقصدی برای لذت بردن از طبیعت و استفاده از آرامش آن به شمار می رود .

  خرید خانه در استانبول ماسلاک – Istanbul Maslak

بی کوز (Beykoz)

منطقه بیکوز در شمال استانبول و قسمت آسیایی تنگه ی بسفر به طرف دریای سیاه واقع شده است. محلات بی کوز به لحاظ نزدیکی به ساحل تنگه ی بسفر و دوری از شلوغی داخل شهر، منطقه ای نسبتاً اعیان نشین بشمار می رود. مناظر طبیعی خیره کننده ، جنگل های انبوه و تلفیقی از معماری سنتی و مدرن از دیگر دلایل شهرت این منطقه بین بومیان استانبول و سرمایه گذاران خارجی است . عمارت خصوصی خدیو وعمارت یوروس تنها نمونه هایی از عمارتها و کوشک های تاریخی متعدد این منطقه است که بیننده را به سفر در زمان دعوت می کند . با وجود دوری نسبی از مرکز شهر از طریق خطوط اتوبوس و قایق های سریع السیر و یا از طریق استفاده از پل دوم و سوم بسفر به راحتی می توانید به مراکز اصلی شهر دسترسی داشته باشید . با توجه به تمامی این موارد منطقه بیکوز را از لیست مناطق دارای املاک ارزان حذف می کنیم.

سلطان بیلی (Sultanbeyli)

منطقه سلطان بیلی در شمال شرق استانبول، بعد از کارتال و سانجاق تپه واقع شده است که در سال های اخیر به دلیل رشد سریع جمعیتی و توسعه های عمرانی ، به یکی از مراکز مهم صنعتی در استانبول تبدیل شده است . از نظر حمل و نقل شهری این منطقه با استفاده از تلفیقی از شبکه های مختلف حمل و نقل عمومی از جمله اتوبوس و مترو ، دسترسی آسانی را برای ساکنین اش فراهم کرده است . نزدیک بودن به جنگل های بلگراد فرصت تفریح و استراحت و استفاده از امکانات رفاهی موجود در این پارک ها را برای ساکنین فراهم میکند . در این منطقه شما با در نظر گرفتن شرایط موجود می توانید ملک و آپارتمان با قیمت مناسب و نسبتا ارزان پیدا کنید و این می تواند سرمایه گذاری با بازده ی بالا در بلند مدت برای شما و خانواده تان باشد.

توزلا (Tuzla)

 منطقه توزلا در منتهی الیه شرقی استانبول، بعد از پندیک واقع شده است. این منطقه در سال های اخیر شاهد توسعه های چشم گیری بوده و سواحل زیبا و مارینا ها ، فضایی دلپذیر برای استفاده از اوغات فراقت و تفریح ساکنان این منطقه فراهم کرده است . توزلا بدلیل وجود تعدادی از کارخانه های صنایع مادر و شهرک های صنعتی بیشتر منطقه ای صنعتی است. البته به لحاظ نزدیکی به ساحل، دوری از شلوغی شهر و واقع شدن در خروجی استانبول به طرف آنکارا زیاد ارزان هم بحساب نمی آید . با توجه به مجموع این موارد در این منطقه شما می توانید ملک و آپارتمان با قیمت مناسب و نسبتا ارزان پیدا کنید.

پندیک (Pendik)

پندیک با داشتن ساحلی زیبا و پارک های ساحلی فراوان مکانی مناسب برای تفریح های دریایی و میزبانی رویداد های فرهنگی مانند کنسرت ها و فستیوال هاست . این منطقه تقریبا در شرق استانبول بعد از کارتال و قبل از توزلا و گبزه واقع شده است. ترکیبی از محیط های زندگی به روز و فرصت های شغلی در حوزه های صنعتی و فناوری ، پندیک را به یکی از مناطق پویا و مستعد سرمایه گذاری ، تبدیل کرده است . منطقه ی پندیک میزبان پارک های علم و فناوری و تکنو پارک استانبول است که به عنوان بزرگترین مرکز نو آوری و فناوری درترکیه ، نقش مهمی در توسعهی اقتصاد دیجیتال درمنطقه ایفا میکند . شما در پندیک می توانید خانه با قیمت نسبتا مناسب پیدا نمایید ولی پندیک درکل محله ارزانی محسوب نمی شود. ضمن اینکه با نزدیکترین مرکز شهرکادیکؤی نزدیک به ۳۵ کیلومتر و تا تقسیم ۵۵ کیلومتر فاصله دارد.

کاسیم پاشا (Kasimpasa)

 کاسیم پاشا، در دره شمال تارلاباشی و نشانجا، غرب کورتولوش و تقریبا در سر راه تقسیم و آکسارای واقع شده است. نزدیکی به خلیج و بناها و آثار تاریخی قدیمی از دوران عثمانی ، کاسیم پاشا را به محلی برای تلاقی فرهنگ و معماری قدیم و جدید تبدیل کرده است. کاسیم پاشا به دلیل داشتن تیم فوتبال خود که در سوپر لیگ ترکیه بازی میکند نیز معروف است . در این محله شما با در نظر گرفتن شرایط محیطی می توانید ملک و آپارتمان با قیمت مناسب و ارزان پیدا کنید.

چاغلایان (Çağlayan)

چاغلایان، در نزدیکی مجیدیه کؤی و تقریبا در سر راه تقسیم و اوک میدانی واقع شده است.به دلیل داشتن دادگاه بزرگ استانبول ، منطقه ی چاغلایان به عنوان بزرگترین و مهمترین مراکز غذایی ترکیه و دارای امکانات اداری و دفتری فراوان است . مراکز خرید و فضای سبز و پارک های این منطقه از دیگر عواملی است که کارمندان، خانواده ها و دانشجویان این منطقه را برای زندگی و سکونت انتخاب می کنند . از چالش های این منطقه می توان به ترافیک سنگین و تراکم جمعیتی بالا اشاره کرد . در این محله شما با در نظر گرفتن شرایط محیطی می توانید ملک و آپارتمان با قیمت مناسب و ارزان پیدا کنید.

گؤزتپه (Göztepe)

 بعضی از نام ها دفعات زیادی در محلات و ساختمان ها، مراکز آموزش، تجاری و غیره در استانبول به چشم می خورند. گؤزتپه از جمله این نام ها است که می توانید روی تابلو های شهری و ترافیکی استانبول به وفور ببینید . محله هایی به همین نام در مجیدیه کوی، باغجیلار (بالاتر از گونشلی) و کادیکوی نیز وجود دارند که اولی و دومی دارای شرایط مشابه ولی محله سوم در شمار محلات لوکس استانبول است.

  معرفی خطوط مترو استانبول

محله ی گوزتپه کادیکوی که مورد نظر ماست دارای فرهنگ غنی و دسترسی آسان به خط ساحلی استانبول و جاده معروف بغداد است که این محله را به یکی از بهترین محله ها برای زندگی و بازدید در بخش آسیایی استانبول ، تبدیل کرده است . دانشگاه دولتی مارمارا نیز در منطقه ی گوزتپه و نرسیده به ورزشگاه فنرباهچه میزبان دانشجویان از سراسر جهان است . قیمت املاک در این منطقه به خصوص محله ی سوادیه از جمله بالاترین نرخ های املاک در استانبول به شمار می رود .

عمرانیه (Umraniye)

منطقه عمرانیه در قسمت آسیایی استانبول و درسمت جنوبی اسکودار و تپه ی چاملیجا قرار گرفته است.عمرانیه مرکز فعالیت های تجاری و اقتصادی است که با جمعیت متنوع و فرهنگی غنی ، فضایی دینامیک برای زندگی خانواده ها را فراهم می کند . پارک ها و فضا های سبز متنوع ، مسیرهای پیاده روی، مراکز خرید،کتاب خانه ها و مراکز فرهنگی این منطقه باعث شده است که عمرانیه به عنوان یکی از مناطق در حال رشد استانبول به قطبی برای سرمایه گذاری تبدیل شود. در این منطقه ی در حال توسعه می توانید با بودجه ی متوسط صاحب آپارتمان خود شوید .

جهت دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان 118 ترکیه شماره واتساپ خود را وارد کنید

 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

اشتراک گذاری این مطلب

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید:

2 نظر

 1. ارزانترین محله های استانبول 18

  با سلام. 1- آيا با خريد مسكن مي توان پاسپورت ترکیه را دریافت کرد. 2- آیا با خرید مسکن واقعا مالکیت آن مسکن به نام من می شود. 3- قابلیت خرید و فروش دارد؟ 4- چون مثلا افغانی ها در ایران نمی توانند ملک به نام خود در ایران بخرند. 5- با خرید ملک در ترکیه می توانم حساب بانکی باز کنم. 6- با خرید ملک در ترکیه می توانم شهروند ترکیه شوم؟ و پاسچورت ترکی بگیرم؟
  ###در کل خرید ملک در ترکیه چه مزیت های دارد؟ آیا سرمایه گذاری ام تضمین دارد؟
  با تشکر

 2. ارزانترین محله های استانبول 19

  با سلام من دانشجوی اونجا هستم میخوام ملکی خریداری کنم به قیمت ۵۰۰ تومن ایران من را آهنگایی کنید ممنون


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پیش از تماس با ما این موارد را در نظر بگیرید:

 1. با این شماره تنها جهت خرید و اجاره ملک در ترکیه تماس بگیرید. 
 2. امکان پاسخگویی در روزهای یکشنبه وجود ندارد.
 3. لطفا پیغام خود را به صورت متن یا پیام صوتی ارسال نمایید و از تماس صوتی خودداری کنید.
 4. این خانه ممکن است به فروش رفته و یا اجاره داده شده باشد، اما موارد مشابه همواره موجود است.
 5. ما در استانبول اروپایی، شهر آلانیا و آنتالیا فعال هستیم.

دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی

در صورتیکه تمایل به دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی توسط وکیل مجموعه ما دارید، می توانید از طریق لینک زیر وارد واتساپ شده و وقت مشاوره دریافت نمایید. 

×