Skip to content

خرید خانه در سیلیوری

منطقه سیلیوری استانبول

منطقه سیلیوری استانبول

منطقه سیلیوری استانبول یکی از بهترین مناطق اروپایی شهر استانبول است. خرید خانه در سیلیوری استانبول یکی از آرزوهای هر فردی است که به دنبال خرید خانه در استانبول می باشد. قیمت آپارتمان سیلیوری نسبت به دیگر مناطق استانبول کمی بالاتر است. این منطقه با مرکز شهر استانبول در حدود 69 کیلومتر فاصله دارد. این منطقه از سمت شرق با منطقه بویوک چکمجه، از غرب با شهرستان تکیرداغ، از شمال با منطقه چاتالجا و از سمت جنوب نیز با سواحل دریای مرمره همسایه است. 

مساحت منطقه سیلیوری استانبول بیش از 76 کیلومتر است که زمین های کشاورزی بسیاری را شامل می شود. با احتساب زمین های کشاورزی این منطقه، مساحت آن به 86 کیلومتر افزایش پیدا می کند. 18 محله و 8 روستا در این منطقه قرار دارند. منطقه سیلیوری را میتوان بهترین منطقه برای سرمایه گذاری دانست. با خرید آپارتمان های فروشی در سیلیوری می توانید در یکی از بهترین مناطق کشور ترکیه ساکن شوید. در حقیقت این منطقه به دلیل داشتن آب و هوای معتدل برای خرید ملک بسیار مناسب است. 

یکی از دلایل محبوبیت خرید آپارتمان در سیلیوری استانبول، وجود مراکز بسیار مهم و امکانات فوق العاده است. از جمله امکانات آن می توان به وجود بیمارستان ها و مراکز درمانی مانند بیمارستان دولتی سیلیوری، مرکز خصوصی دیالیز حیات سیلیوری و بیمارستان مدیکال پارک سیلوری اشاره کرد. همچنین از بزرگترین مراکز خرید آن میتوان به مرکز خرید سیلیوری و ماکسی اشاره کرد. 

خرید خانه در سیلیوری

ساحل سیلیوری

فروش آپارتمان در سیلیوری به یکی از پر رونق ترین بازارهای ملک استانبول تبدیل شده است. شاید یکی از دلایل افزایش این منطقه وجود ساحل زیبای آن باشد. ساحل سیلیوری یک تفرجگاه بسیار زیبا برای اهالی منطقه سیلیوری شناخته می شود. این ساحل در امتداد خط ساحلی به سمت منطقه بویوک چکمجه قرار داشته و از زیباترین سواحل آن به شمار می رود. 

ساحل سیلیوری

امکانات رفاهی سیلیوری 

همانطور که گفته شد این منطقه دارای امکانات رفاهی فوق العاده ای است. در بخش قبل شما را با بخش پزشکی و درمانی این منطقه آشنا ساختیم. بی شک یکی از مهمترین مواردی که مورد توجه خریداران ملک در این منطقه قرار می گیرد، مراکز خرید بیشمار آن است. در این منطقه مراکز خرید بزرگ و فعالی مانند مرکز خرید سیلیوری و ماکسی، همچنین فروشگاه بزرگ میگروس بزرگ قرار دارند. 

وجود جاذبه های گردشگری بسیار در آن، به محبوبیت منطقه سیلیوری افزوده اند. از جمله جاذبه های گردشگری آن میتوان به مناطق مختلف مانند دریاچه دیرمنکوی سولاما، پلاژ سیلیوری، مسجد پیری محمد پاشا، ساحل سیلیوری، قلعه سیلیوری، پلاژ بیزیم کوی، پلاژ پاپاتیا، دریاچه چاکیلی اشاره کرد. از دیگر موارد مهم در این منطقه می توان به امکانات آموزشی فوق العاده آن اشاره کرد.

در این منطقه انواع مدارس دولتی و خصوصی در حال فعالیت هستند که بهترین آموزش را برای دانش آموزان خود فراهم نموده اند. مدرسه من از معروف ترین مدارس این منطقه است که خصوصی بوده و برای تحصیل در آن باید شهریه بپردازید. از جمله دانشگاه های معروف این منطقه می توان به مجموعه دانشگاهی استانبول روملی، محمت بالجه، دانشگاه استانبول، مرکز تحقیقات جامع پزشکی، دانشگاه کادیرهاس و دانشگاه فنرباغچه اشاره کرد. 

این منطقه به دلیل داشتن تعداد زیادی از گردشگر، دارای هتل های لوکس و مجلل است. از جمله این هتل ها میتوان به هتل سه ستاره سیلیوری پارک، هتل اسر دیاموند، هتل بون سیتی ریزورت، هتل ویلا گوچیو، هتل سلیم پاشا، هتل اسمالی کوناک، هتل بوتانیک آپارت اشاره کرد. جال است بدانید که با خرید ملک در این منطقه، می توانید اقامت دائم کشور ترکیه را به دست آورده و پاسپورت ترکی آن را داشته باشید.

امکانات رفاهی در سیلیوری

راه های ارتباطی به سیلیوری

منطقه سیلیوری دارای 35 محله مختلف است که نسبت به دیگر مناطق نزدیک خود، دارای سیستم حمل و نقل مناسب تری می باشد. تمامی آپارتمان های این منطقه به منظره دریا دید داشته و قیمت مناسبی دارند. اما در حالت کلی از سیستم حمل و نقل مختلف مانند اتوبوس، تاکسی یا خودرو شخصی می توانید برای رسیدن به منطقه سیلیوری استفاده کنید. 

راه های ارتباطی در سیلیوری

وضعیت اجتماعی در سیلیوری

بیشتر جمعیت منطقه سیلیوری را جمعیت مرد تشکیل داده اند به گونه ای که از کل جمعیت این منطقه، 56.5% جمعیت زن و 87.061% مرد هستند. جالب است بدانید که تعداد جمعیت جوان این منطقه نسبت به جمعیت میانسال آن بسیار بالاتر است. به همین دلیل می توان آن را بهترین منطقه برای رده های سنی نوجوانان و جوانان دانست که می توانند با افراد بسیاری از هم سن های خود ارتباط برقرار کنند.

وضعیت تاهل جمعیت منطقه سیلیوری نسبت به وضعیت تجرد آن بالاتر است. در حدود 60% از کل جمعیت این منطقه، متاهل هستند.از آنجایی که درصد قشر جوان در این منطقه زیاد است، تعداد افراد بی سواد آن بسیار کم است. تنها در حدود 10 % از افراد این منطقه، از سواد کافی برخوردار نیستند. 

وضعیت اجتماعی در سیلیوری

ویژگی واحد های سیلیوری

واحدهای سیلیوری دارای امکانات زیادی هستند و معمولا دو خواب یا سه خواب می باشند. مجتمع های لوکس این منطقه بهترین امکانات را در اختیار صاحبین آپارتمان ها فراهم ساخته اند. از ویژگی های واحدهای سیلیوری لوکس میتوان به وجود پارک، پارکینگ، حمام ترکی، باشگاه و زمین بازی برای کودکان اشاره کرد. فضای داخلی آپارتمان دارای پانل های دیواری برجسته بوده و سقف های آن مزین به نورافکن هستند. در حقیقت با خرید آپارتمان های لوکس منطقه سیلیوری می توانید از امکانات خاص آن بهره مند شده و در یک منطقه خوش آب و هوا به زندگی بپردازید. 

ویژگی های واحد سیلیوری

خرید خانه و آپارتمان در سیلیوری

خرید خانه و آپارتمان در سیلیوری قیمت مناسبی دارد. برای خرید یک آپارتمان 100 متری حداقل به 325 هزار لیر و حداکثر به 540 هزار لیر نیاز دارید. در طول 23 سال می توانید به سرمایه خود برای خرید آپارتمان در سیلیوری دست پیدا کنید. بدین منظور که با خرید آپارتمان در سیلیوری، و اجاره آن به مدت 23 سال، می توانید در نهایت به میزان سرمایه گذاری اولیه خود برای خرید آپارتمان دست پیدا کنید. 

اجاره خانه و آپارتمان در سیلیوری

با خرید خانه و اجاره آن می توانید به سود خوبی از خرید آپارتمان سیلیوری دست پیدا کنید. حداقل قیمت اجاره یک آپارتمان 100 متری در این منطقه برابر با 1 هزار و 180 لیر است و حداکثر اجاره یک آپارتمان نیز 1 هزار و 965 هزار لیر می باشد. در طی چند مدت اخیر، میزان اجاره های آپارتمان های این منطقه نیز افزایش یافته اند. 

خرید خانه و آپارتمان در سیلیوری

سوالات متداول

وضعیت اجتماعی منطقه سیلیوری چگونه است؟

این منطقه دارای وضعیت رفاهی فوق العاده، تراکم جمعیت مناسب و قشر جوان بالا، امکانات حمل و نقل بالا می باشد. 

آب و هوای منطقه سیلیوری چگونه است؟

منطقه سیلیوری دارای آب و هوای معتدل می باشد. بارش این منطقه از فصل پاییز آغاز شده و در زمستان به بالاترین حد خود می رسد. زمستان های این منطقه بسیار سرد و بارانی هستند و تابستان های معتدل دارند.

از مناطق دیدنی منطقه سیلیوری کدامند؟

از جاذبه های گردشگری منطقه سیلیوری می توان به دریاچه دیر منکوی سولاما، ساحل سیلیوری، دریاچه چاکیلی، پلاژ سیلیوری، قلعه سیلیوری، پلاژ پاپاتیا، مسجد پیری محمت پاشا، پلاژ بیزیم کوی اشاره کرد که سالانه افراد زیادی را برای بازدید به منطقه سیلیوری جذب می کنند. 

جهت دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان 118 ترکیه شماره واتساپ خود را وارد کنید

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

اشتراک گذاری این مطلب

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید:

اگر نظر و یا تجربه ای در مورد موضوع این مقاله دارید، لطفا با همه به اشتراک بگذارید.


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پیش از تماس با ما این موارد را در نظر بگیرید:

  1. با این شماره تنها جهت خرید و اجاره ملک در ترکیه تماس بگیرید. 
  2. امکان پاسخگویی در روزهای یکشنبه وجود ندارد.
  3. لطفا پیغام خود را به صورت متن یا پیام صوتی ارسال نمایید و از تماس صوتی خودداری کنید.
  4. این خانه ممکن است به فروش رفته و یا اجاره داده شده باشد، اما موارد مشابه همواره موجود است.
  5. ما در استانبول اروپایی، شهر آلانیا و آنتالیا فعال هستیم.

دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی

در صورتیکه تمایل به دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی توسط وکیل مجموعه ما دارید، می توانید از طریق لینک زیر وارد واتساپ شده و وقت مشاوره دریافت نمایید. 

×