Skip to content

مسابقه مستر شف ترکیه

مسابقه مستر شف ترکیه 16

مستر شف ترکیه

مسابقه مستر شف که یکی از پرطرفدارترین مسابقات تلویزیونی در زمینه غذا و آشپزی است که برای اولین بار در سال ۱۹۹۰ از تلویزیون انگلستان پخش شد. این برنامه در سه دهه اخیر در بیش از ۵۰ کشور مختلف دنیا ساخته شده و به تلویزیون رفته است. ترکیه نیز یکی از این کشورها است که برنامه مستر شف ترکیه را برای چندین سال از تلویزیون پخش کرده است که در این مقاله به بررسی و این برنامه تلویزیونی پرطرفدار خواهیم پرداخت.

مسابقه مستر شف ترکیه 1

فرمت برنامه مستر شف ترکیه

در این مسابقه دو تیم ۷ نفره که متشکل از شرکت کنندگان هستند، در تیم های آبی و قرمز و یا سیاه و سفید تقسیم می شودند. هیئت داوران مسابقه که نیز متشکل از ۴ آشپز حرفه ای و مشهور است از دو تیم می خواهند تا غذاهای مورد نظر آنها را در مدت زمان معین بپزند. سپس داوران با خوردن غذاها شروع به امتیاز دهی به تیم ها می کنند. غذاهای مورد درخواستی داوران نیز ممکن است با توجه به مرحله مسابقه متفاوت باشد اما معمولا از معروف ترین غذاهای ترک در این مسابقه استفاده می شود.

مسابقه مستر شف ترکیه 2

 ۳ مسابقه تیمی در طول هر هفته برگزار می شود و از تیم بازنده در هر مسابقه، یک نفر کاندیدای حذف از مسابقه می شود. در آخر هر هفته یک نفر نیز از مسابقه خداحافظی کرده و هفته بعد جایگزینی برای او وارد مسابقه می شود. در قسمت های آخر برنامه نیز کسی جایگزین نمی شود و بنا به تصمیم کارگردان مسابقه، تعداد فینالیست ها از قبل مشخص شده و یک نفر در آخر هر فصل از مسابقه به عنوان قهرمان انتخاب می شود.

مسابقه مستر شف ترکیه 3

مستر شف ترکیه در تلویزیون

مسابقه مستر شف ترکیه برای اولین بار در سال ۲۰۱۱ با سرمایه گذاری شرکت بلوم مدیا (Bloom Medya) از کانال Show TV ترکیه برای یک فصل ۱۳ قسمتی پخش شد. بعد از آن با مدت زیادی فاصله و اینبار از کانال TV8 که متعلق به مغز متفکر مدیای ترکیه‌، آجون ایلیجالی است از سال ۲۰۱۸ دوباره شروع به پخش کرد. این مسابقه که فصل سوم آن در سال ۲۰۲۰ به پایان رسید، هم اکنون در حال آماده سازی برای فصل بعدی است. این مسابقه که امروزه یکی از پرطرفدارترین مسابقات در تلویزیون ترکیه به شمار می رود هر روز ساعت ۲۰ به وقت ترکیه از تلویزیون در حال پخش بود.

مسابقه مستر شف ترکیه 4

داوران مستر شف ترکیه

مسابقه مستر شف ترکیه دارای ۳ داور حرفه ای و مشهور در زمینه آشپزی است. داوران مسابقه کسانی هستند که در مورد کیفیت و طعم غذاها نظر می دهند و می توانند بازیکنی را محروم کرده و یا کلا از جریان مسابقه حذف کنند. امتیازدهی به خود بازیکنان نیز توسط داوران انجام می گیرد.

مسابقه مستر شف ترکیه 5

محمد یالچین کایا (Mehmet Yalçınkaya)

محمد یاچین کایا که زاده سال ۱۹۷۴ در شهر بولو (Bolu) ترکیه است، یکی از بهترین مدیران در زمینه مدیریت رستوران و خدمات رستوران است. او در کشورهایی مانند آلمان، قطر و ایتالیا و در چندین تعداد از بهترین رستوران های آن کشورها به مدیریت و راه اندازی آشپزخانه پرداخته است. و در ترکیه نیز در چندین رستوران و هتل به عنوان سرآشپز فعالیت کرده است. در سال ۲۰۱۲ نیز در مسابقه بهترین آشپزهای جهان مقام دوم را کسب کرده است.

مسابقه مستر شف ترکیه 6

سومر سیوری اوغلو (Somer Sivrioğlu)

او در سال ۱۹۷۱ در استانبول به دنیا آمد. مادر او یک سرآشپز حرفه ای بود که به همین دلیل از همان دوران کودکی با آشپزی و رستوران داری آشنا شد. او تحصیلات خود را در زمینه آشپزی و مدیریت رستوران در استرالیا تمام کرد و پس از آن در سیدنی یک رستوران ترک را افتتاح کرد. در سال ۲۰۱۵ نیز یک کتاب پرفروش در زمینه غذاهای ترک نوشت که توانست با آن شهرت بسیاری را به دست آورد. اکنون نیز به عنوان یکی از داوران مسابقه مستر شف ترکیه در حال فعالیت است.

مسابقه مستر شف ترکیه 7

دانیلو زاننا (Danilo Zanna)

دانیلو زاننا در سال ۱۹۸۲ در ایتالیا به دنیا آمد. آشپزی که شغل خانواده او نیز بود باعث شد تا از همان دوران کودکی با غذاهای ایتالیایی آشنا شود. در دوران جوانی به دلیل علاقه اش به غذاهای ترک به ترکیه آمد و پس از آن یک رستوران غذاهای ایتالیایی و ترک را در استانبول افتتاح کرد. او اکنون یکی از چهره های محبوب در تلویزیون ترکیه است که علاوه بر مستر شف ترکیه، در چندین برنامه تلویزیونی دیگر نیز شرکت کرده است.

مسابقه مستر شف ترکیه 8

فینال مسابقه مسترشف ۲۰۲۰

فینال مسابقه مسترشف که در دو روز متوالی اجرا شد، در روز ۲ ژانویه ۲۰۲۱ مرحله اول فینال و در روز ۳ ژانویه ۲۰۲۱ مرحله دوم فینال به طور زنده پخش شد. در این دو روز هر کدام از دو شرکت کننده فینالیست، یعنی بارباروس یول اوغلو و سرحات دوغراماجی در قسمت های مختلف مسابقه شرکت کردند و بارباروس با کسب ۱۴۲ امتیاز و سرحات با کسب ۱۴۴ مسابقه را به پایان رساند. در نتیجه سرحات دوغراماجی توانست با اختلاف ۲ امتیاز مقام اول مسابقه مسترشف ۲۰۲۰ ترکیه را کسب کند.

فصل جدید ماستر شف ترکیه (all star)

فصل ششم برنامه ماستر شف (آل استار) می باشد و این بار شرکت کنندگان برنامه بهترین ها و ستاره های فصل های قبلی برنامه هستند؛ این برنامه هر هفته در شبکه تلویزیونی TV8 این کشور برای علاقمندان به مسابقات آشپزی پخش میشود. در این فصل هم مانند فصل های قبلی داوران، محمد یالچین کایا (Mehmet Yalçınkaya)، سومر سیوری اوغلو (Somer Sivrioğlu) و دانیلو زاننا (Danilo Zanna) میباشند.

  مسابقه او سس ترکیه ۲۰۲۰

در پایان این مسابقه طولانی، تنها یک نفر به عنوان ماستر شف آل استار کشور ترکیه انتخاب می‌ شود و می‌ تواند جایزه بزرگ این مسابقه را از آن خود کند.

فصل جدید مستر شف

شرکت کنندگان ماستر شف ترکیه (all star)

 این فصل از برنامه با توجه به حضور برندگان و بهترین های فصل های قبلی مورد توجه بسیاری است، در این فصل برندگان مسابقات فصل های (2018 , 2019 , 2020 ,2021 , 2022)  شرکت کرده اند. از هر فصل 5 نفر به عنوان شرکت کننده فصل جدید ماستر شف ترکیه به برنامه راه یافته اند که در ادامه اسامی این شرکت کنندگان اشاره خواهد شد : 

 •  2019 – گوزیده مرت جان (Güzide Mertcan)
 • 2019 – سونا آیدین (Suna Aydın)
 •  2019- آدا کارا بولوت (Eda Karabulut) 
 • 2019 – باتوهان باییر (Batuhan Bayır)
 •  2019- ریفات یورت تاش (Rıfat Yurttaş)
 • 2020 – سفا اوکیای کیلیچ (Sefa Okyay Kılıç)
 • 2020- تانیا کیلیت کایالی (Tanya Kilitkayalı)
 • 2020 – اسرا توکلی (Esra Tokelli)
 • 2020- ارای اکسونگور (Eray Aksungur)
 • 2020- برکر باش ماناو (Berker Başmanav)
 • 2021- سرگن اوزن (Sergen Özen)
 • 2021- بورجو اونال (Burcu Önal)
 • 2021- تحسین کوچوک (Tahsin Küçük)
 • 2021- دیلارا باشاران (Dilara Başaran)
 • 2021- مرت ییلماز (Mert Yılmaz)
 • 2021- عزیزه پولات (Azize Polat)
 • 2022- چاتای آکگول(Çağatay Akgül)
 • 2022- بوشرا زامباک (Büşra Zambak)
 • 2022- آیاز گچر (Ayaz Geçer)
 • 2022- گامزه توسون (Gamze Tosun)
 • 2022- تولگا شنر (Tolga Şener)
 • 2022- باریش دمیر(Barış Demir)
  سریال خانه تو سرنوشت توست

نایب قهرمانان:

 • 2018- کرم گریتلی اوغلو(Kerem Giritlioglu)
 • 2019 – علی جان صابون سوی (Alican Sabunsoy)
 • 2020- بارباروس یول اوغلو (Barbaros Yoloğlu)
 • 2021- حسن بیل تکین(Hasan Biltekin)
 • 2022- کیوانچ کارا دنیز(Kıvanç Karadeniz)
بازیکنان فصل جدید برنامه

فرمت این فصل برنامه

در این فصل برنامه بعد از تکمیل شدن شرکت کنندگان، در اول هر هفته یک مسابقه برای بازوبند کاپیتانی برگزار می شود و برنده این مسابقه، کاپیتان تیم آبی میشود و همچنین کاپیتان تیم آبی، کاپیتان تیم قرمز را انتخاب میکند و سپس بعد از مشخص شدن کاپیتان ها، دو کاپیتان یارکشی می کنند و تیم های خود را تشکیل میدهند. 

  سریال چوکور

بعد از اینکه تیم ها تشکیل شدند در هر هفته 4 مسابقه بین دو تیم برگزار میشود که 3 مسابقه اول برای مشخص کردن کاندیدای حذف می باشد و بازی چهارم یک بازی جایزه می باشد که معمولا برنده بازی، به عنوان جایزه پول نقدی دریافت میکند. در هر مرحله، غذاهای مختلفی طبخ می‌ شود ولی معمولاً از معروف‌ ترین غذاهای ترکیه در این مسابقه استفاده می‌ کنند. در آخر هر هفته یک مسابقه بین افرادی که کاندید حذف هستند، برگزار میشود و طی این مسابقه یک نفر از برنامه خداحافظی می کند و سپس در هفته بعد جایگزین او وارد مسابقه می‌ گردد. 

البته در آخرین قسمت‌ های برنامه دیگر کسی جایگزین نمی‌ شود. در این فصل، قهرمانان و نایب قهرمانان فصل های قبلی در بین شرکت کنندگان اولیه برنامه  نیستند، آنها هر هفته بعد از خداحافظی یک نفر به ترتیب نایب قهرمان و قهرمانان به عنوان شرکت کننده اصلی به برنامه  راه پیدا میکنند.

فرمت جدید برنامه

قهرمانان فصل های قبلی

از اولین فصل شروع مسابقه ماستر شف ترکیه تاکنون افراد مختلفی به عنوان قهرمان و برنده مشخص شده‌اند که در ادامه آن‌ها را معرفی می‌ کنیم:

  مسابقه او سس ترکیه ۲۰۲۰

1. 2018 – اوغور کارداش (Uğur Kardaş)

2. 2019 – جمره اویانیک (Cemre Uyanık)

3. 2020 – سرهات دوغراماجی (Serhat Doğramacı)

4. 2021 – ارن کاشیکچی (Eren Kaşıkçı)

5. 2022- متین یاووز(Metin yavuz)

سایت 118 ترکیه اطلاعات ارزشمندی در مورد مسابقه آشپزی ماستر شف ترکیه در اختیار افراد علاقمند قرار می‌ دهد، شما می‌ توانید برای پیگیری وضعیت این مسابقه یا کسب اطلاعات بیشتر در مورد مسابقه، شرکت کنندگان و داوران آن، به صورت مرتب به سایت ما مراجعه کنید.

سوالات متداول

آخرین قهرمان مستر شف چه کسی شد؟

در مسابقه ای که در سال 2022 برگزار شد Metin Yavuz – متین یاووز، توانست عنوان قهرمانی در از آن خود کند.

چگونه می‌ توان مسابقه ماستر شف ترکیه را تماشا کرد؟

فصل جدید این مسابقه از کانال TV8 ترکیه پخش می شود که علاقه مندان می توانند آن را دنبال کنند.

آیا قهرمانان فصل های قبلی در ماستر شف آل استار حضور دارند؟

بله، قهرمانان فصل های قبلی نیز در ماستر شف آل استار حضور دارند و به ترتیب هر هفته وارد برنامه میشوند.

 مسابقه ماستر شف ترکیه چیست؟

این مسابقه یک رقابت جذاب و هیجان انگیز آشپزی است که علاوه بر سرگرم کردن شما، می‌ تواند اطلاعات آشپزی فراوانی در مورد کشور ترکیه در اختیار شما قرار دهد.

قهرمان مسابقه مستر شف ۲۰۲۰ ترکیه چه کسی شد؟

سرحات دوغراماجی با کسب ۱۴۴ امتیاز توانست مقام اول این فصل از مسابقه مسترشف را کسب کند.

جهت دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان 118 ترکیه شماره واتساپ خود را وارد کنید

 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

اشتراک گذاری این مطلب

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید:

1 نظر

 1. مسابقه مستر شف ترکیه 23

  سلام من میخوام در مسابقه شرکت کنم میشه راهنمایی کنید


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پیش از تماس با ما این موارد را در نظر بگیرید:

 1. با این شماره تنها جهت خرید و اجاره ملک در ترکیه تماس بگیرید. 
 2. امکان پاسخگویی در روزهای یکشنبه وجود ندارد.
 3. لطفا پیغام خود را به صورت متن یا پیام صوتی ارسال نمایید و از تماس صوتی خودداری کنید.
 4. این خانه ممکن است به فروش رفته و یا اجاره داده شده باشد، اما موارد مشابه همواره موجود است.
 5. ما در استانبول اروپایی، شهر آلانیا و آنتالیا فعال هستیم.

دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی

در صورتیکه تمایل به دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی توسط وکیل مجموعه ما دارید، می توانید از طریق لینک زیر وارد واتساپ شده و وقت مشاوره دریافت نمایید. 

×