Skip to content

مسابقه مستر شف ترکیه

مستر شف ترکیه

مسابقه مستر شف که یکی از پرطرفدارترین مسابقات تلویزیونی در زمینه غذا و آشپزی است که برای اولین بار در سال ۱۹۹۰ از تلویزیون انگلستان پخش شد. این برنامه در سه دهه اخیر در بیش از ۵۰ کشور مختلف دنیا ساخته شده و به تلویزیون رفته است. ترکیه نیز یکی از این کشورها است که برنامه مستر شف ترکیه را برای چندین سال از تلویزیون پخش کرده است که در این مقاله به بررسی و این برنامه تلویزیونی پرطرفدار خواهیم پرداخت.

مسابقه مستر شف ترکیه 1

فرمت برنامه مستر شف ترکیه

در این مسابقه دو تیم ۷ نفره که متشکل از شرکت کنندگان هستند، در تیم های آبی و قرمز و یا سیاه و سفید تقسیم می شودند. هیئت داوران مسابقه که نیز متشکل از ۴ آشپز حرفه ای و مشهور است از دو تیم می خواهند تا غذاهای مورد نظر آنها را در مدت زمان معین بپزند. سپس داوران با خوردن غذاها شروع به امتیاز دهی به تیم ها می کنند. غذاهای مورد درخواستی داوران نیز ممکن است با توجه به مرحله مسابقه متفاوت باشد اما معمولا از معروف ترین غذاهای ترک در این مسابقه استفاده می شود.

مسابقه مستر شف ترکیه 2

 ۳ مسابقه تیمی در طول هر هفته برگزار می شود و از تیم بازنده در هر مسابقه، یک نفر کاندیدای حذف از مسابقه می شود. در آخر هر هفته یک نفر نیز از مسابقه خداحافظی کرده و هفته بعد جایگزینی برای او وارد مسابقه می شود. در قسمت های آخر برنامه نیز کسی جایگزین نمی شود و بنا به تصمیم کارگردان مسابقه، تعداد فینالیست ها از قبل مشخص شده و یک نفر در آخر هر فصل از مسابقه به عنوان قهرمان انتخاب می شود.

مسابقه مستر شف ترکیه 3

مستر شف ترکیه در تلویزیون

مسابقه مستر شف ترکیه برای اولین بار در سال ۲۰۱۱ با سرمایه گذاری شرکت بلوم مدیا (Bloom Medya) از کانال Show TV ترکیه برای یک فصل ۱۳ قسمتی پخش شد. بعد از آن با مدت زیادی فاصله و اینبار از کانال TV8 که متعلق به مغز متفکر مدیای ترکیه‌، آجون ایلیجالی است از سال ۲۰۱۸ دوباره شروع به پخش کرد. این مسابقه که فصل سوم آن در سال ۲۰۲۰ به پایان رسید، هم اکنون در حال آماده سازی برای فصل بعدی است. این مسابقه که امروزه یکی از پرطرفدارترین مسابقات در تلویزیون ترکیه به شمار می رود هر روز ساعت ۲۰ به وقت ترکیه از تلویزیون در حال پخش بود.

مسابقه مستر شف ترکیه 4

داوران مستر شف ترکیه

مسابقه مستر شف ترکیه دارای ۳ داور حرفه ای و مشهور در زمینه آشپزی است. داوران مسابقه کسانی هستند که در مورد کیفیت و طعم غذاها نظر می دهند و می توانند بازیکنی را محروم کرده و یا کلا از جریان مسابقه حذف کنند. امتیازدهی به خود بازیکنان نیز توسط داوران انجام می گیرد.

مسابقه مستر شف ترکیه 5

محمد یالچین کایا (Mehmet Yalçınkaya)

محمد یاچین کایا که زاده سال ۱۹۷۴ در شهر بولو (Bolu) ترکیه است، یکی از بهترین مدیران در زمینه مدیریت رستوران و خدمات رستوران است. او در کشورهایی مانند آلمان، قطر و ایتالیا و در چندین تعداد از بهترین رستوران های آن کشورها به مدیریت و راه اندازی آشپزخانه پرداخته است. و در ترکیه نیز در چندین رستوران و هتل به عنوان سرآشپز فعالیت کرده است. در سال ۲۰۱۲ نیز در مسابقه بهترین آشپزهای جهان مقام دوم را کسب کرده است.

مسابقه مستر شف ترکیه 6

سومر سیوری اوغلو (Somer Sivrioğlu)

او در سال ۱۹۷۱ در استانبول به دنیا آمد. مادر او یک سرآشپز حرفه ای بود که به همین دلیل از همان دوران کودکی با آشپزی و رستوران داری آشنا شد. او تحصیلات خود را در زمینه آشپزی و مدیریت رستوران در استرالیا تمام کرد و پس از آن در سیدنی یک رستوران ترک را افتتاح کرد. در سال ۲۰۱۵ نیز یک کتاب پرفروش در زمینه غذاهای ترک نوشت که توانست با آن شهرت بسیاری را به دست آورد. اکنون نیز به عنوان یکی از داوران مسابقه مستر شف ترکیه در حال فعالیت است.

مسابقه مستر شف ترکیه 7

دانیلو زاننا (Danilo Zanna)

دانیلو زاننا در سال ۱۹۸۲ در ایتالیا به دنیا آمد. آشپزی که شغل خانواده او نیز بود باعث شد تا از همان دوران کودکی با غذاهای ایتالیایی آشنا شود. در دوران جوانی به دلیل علاقه اش به غذاهای ترک به ترکیه آمد و پس از آن یک رستوران غذاهای ایتالیایی و ترک را در استانبول افتتاح کرد. او اکنون یکی از چهره های محبوب در تلویزیون ترکیه است که علاوه بر مستر شف ترکیه، در چندین برنامه تلویزیونی دیگر نیز شرکت کرده است.

مسابقه مستر شف ترکیه 8

شرکت کنندگان فصل جدید مستر شف ترکیه (۲۰۲۱-۲۰۲۰)

مسابقه مستر شف ترکیه 9
مسابقه مستر شف ترکیه 10
مسابقه مستر شف ترکیه 11
مسابقه مستر شف ترکیه 12
مسابقه مستر شف ترکیه 13
مسابقه مستر شف ترکیه 14

فینال مسابقه مسترشف ۲۰۲۰

فینال مسابقه مسترشف که در دو روز متوالی اجرا شد، در روز ۲ ژانویه ۲۰۲۱ مرحله اول فینال و در روز ۳ ژانویه ۲۰۲۱ مرحله دوم فینال به طور زنده پخش شد. در این دو روز هر کدام از دو شرکت کننده فینالیست، یعنی بارباروس یول اوغلو و سرحات دوغراماجی در قسمت های مختلف مسابقه شرکت کردند و بارباروس با کسب ۱۴۲ امتیاز و سرحات با کسب ۱۴۴ مسابقه را به پایان رساند. در نتیجه سرحات دوغراماجی توانست با اختلاف ۲ امتیاز مقام اول مسابقه مسترشف ۲۰۲۰ ترکیه را کسب کند.

قهرمان مسابقه مستر شف ۲۰۲۰ ترکیه چه کسی شد؟

سرحات دوغراماجی با کسب ۱۴۴ امتیاز توانست مقام اول این فصل از مسابقه مسترشف را کسب کند.

  مغز متفکر مدیای ترکیه، آجون ایلیجالی

فصل جدید مستر شف ترکیه چه زمانی شروع می شود؟

با توجه به پایان فصل۲۰۲۰ مسابقه مسترشف، به احتمال زیاد فصل جدید این مسابقه تا چند ماه آینده از کانال Tv8 دوباره شروع شود.

جهت دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان 118 ترکیه شماره واتساپ خود را وارد کنید

اشتراک گذاری این مطلب
پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید:

1 نظر

  1. سلام من میخوام در مسابقه شرکت کنم میشه راهنمایی کنید


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا پیش از تماس با ما این موارد را در نظر بگیرید:

  1. با این شماره تنها جهت خرید و اجاره ملک در ترکیه تماس بگیرید. 
  2. امکان پاسخگویی در روزهای یکشنبه وجود ندارد.
  3. لطفا پیغام خود را به صورت متن یا پیام صوتی ارسال نمایید و از تماس صوتی خودداری کنید.
  4. این خانه ممکن است به فروش رفته و یا اجاره داده شده باشد، اما موارد مشابه همواره موجود است.
  5. ما در استانبول اروپایی، شهر آلانیا و آنتالیا فعال هستیم.

دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی

در صورتیکه تمایل به دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی توسط وکیل مجموعه ما دارید، می توانید از طریق لینک زیر وارد واتساپ شده و وقت مشاوره دریافت نمایید. 

×