Skip to content

خرید مغازه در استانبول

خرید مغازه در استانبول

استانبول، شهر تجارت و اقامت

شهر استانبول به عنوان مهم‌ترین شهر ترکیه، در سالهای اخیر مورد توجه افراد زیادی از سراسر جهان به خصوص ایرانیان قرار گرفته که علاقمند به مهاجرت به کشور ترکیه هستند. با توجه به اینکه مهاجرت تصمیم بسیار دشواری است، سوالات زیادی را در ذهن افراد به وجود می‌آورد. یکی از این سوالات برای افرادی که تصمیم دارند با خرید خانه در استانبول به این کشور مهاجرت کنند، قیمت و شرایط انواع املاک چون خرید مغازه در استانبول است. در این مقاله در نظر داریم قیمت‌ها و شرایط خرید و فروش مغازه در استانبول را بر اساس مناطق شهری و موقعیت‌ مغازه‌ها بررسی کنیم تا خوانندگان این مطلب را با این موضوع مهم آشنا کنیم و به سوالاتی که در این زمینه دارید، پاسخ دهیم.

خرید مغازه در استانبول 1

بررسی قیمت‌ها بر اساس منطقه

شهر استانبول دارای مناطق زیادی است که هرکدام از آنها با توجه به موقعیت و شرایط خود قیمت‌های متفاوتی را دارند. البته شرایطی مانند موقعیت مغازه مانند کنار خیابان،‌ دونبشی بودن مغازه، مغازه‌های داخل پاساژها و مراکز خرید، هزینه قبوض در ترکیه، عایدات یا شارژ ماهیانه در ترکیه و… نیز بر روی قیمت آنها تاثیر مستقیمی دارند. شهر استانبول دارای ۳۹ منطقه شهری است که در ادامه هزینه خرید مغازه در استانبول بر اساس مناطق شهری و شرایط آنها همراه با جداولی از قیمت‌ها را بررسی می کنیم.

خرید مغازه در مناطق مختلف استانبول

البته باید ذکر شود که تمامی قیمت‌ها به طور میانگین و بر اساس پرفروش‌ترین محلات محاسبه شده است. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تفاوت بین شهرستان، سمت و محله در ترکیه می توانید مقاله مربوطه را از وبسایت ما مطالعه کنید.

شیشلی‌ (Şişli)، بی‌اوغلو (Beyoğlu)، بشیکتاش (Beşiktaş)

این سه منطقه از استانبول جزو پر رفت و آمدترین و تجاری‌ترین مناطق استانبول هستند. قیمت‌های خرید مسکن و خرید مغازه در استانبول و در این مناطق به دلیل بازارهای زیاد و تجاری بودن آنها کمی بالا است و جزو گرانترین محله‌های استانبول به شمار می روند. جدول قیمت تقریبی بر اساس متراژ به این شکل است:

متراژموقعیتقیمت
۲۰ مترخیابان اصلی۲.۰۰۰.۰۰۰ لیر
۵۰ مترخیابان اصلی۴.۵۰۰.۰۰۰ لیر
۱۰۰ مترخیابان اصلی۸.۵۰۰.۰۰۰ لیر
۵۰ مترخیابان اصلی پرتردد۱۲.۰۰۰.۰۰۰ لیر
۱۰۰ مترخیابان اصلی پرتردد۱۵.۰۰۰.۰۰۰ لیر
۲۰ مترخیابان غیراصلی / داخل محله۱.۴۰۰.۰۰۰ لیر
۵۰ مترخیابان غیراصلی / داخل محله۲.۸۰۰.۰۰۰ لیر
خرید مغازه در استانبول 2

فاتح (Fatih)، زیتین‌بورنو (Zeytinburnu)، باکیرکوی (Bakırköy)

مناطق فاتح، زیتین بورنو و باکیرکوی استانبول علاوه بر وجود تردد زیاد و مراکز تجاری لوکس و مشهور، جزو مناطق بالای شهر و لوکس استانبول به حساب می آیند. البته این مسئله بیشتر بر روی چندین خیابان اصلی و معروف این مناطق تاثیر می گذارد و محله‌های مسکونی و داخلی این مناطق چندان قیمت‌های بالایی نسبت به سایر مناطق ندارند.

متراژموقعیتقیمت
۲۰ مترخیابان اصلی۴.۰۰۰.۰۰۰ لیر
۵۰ مترخیابان اصلی۸.۰۰۰.۰۰۰ لیر
۱۰۰ مترخیابان اصلی۲۰.۰۰۰.۰۰۰ لیر
۲۰ مترخیابان اصلی پرتردد۹.۰۰۰.۰۰۰ لیر
۵۰ مترخیابان اصلی پرتردد۱۵.۰۰۰.۰۰۰ لیر
۱۰۰ مترخیابان اصلی پرتردد۷۰.۰۰۰.۰۰۰ لیر
۲۰ مترخیابان غیراصلی / داخل محله۲.۱۰۰.۰۰۰ لیر
۵۰ مترخیابان غیراصلی / داخل محله۴.۰۰۰.۰۰۰ لیر
خرید مغازه در استانبول 3

باهچلی اولر (Bahçeli Evler)، گونگورن (Güngoren)، باغجیلار (Bağcılar)

مناطق باهچلی اولر، گون گورن و باغجیلار شهر استانبول، بیشتر مرکزیت مسکونی و اداری دارند و بازارهای بزرگ و مشهور زیادی در آنها وجود ندارد، اما در قسمت‌هایی از این مناطق مغازه‌ها و فروشگاه‌های زیادی وجود دارند و جزو مناطقی تجاری به حساب می‌آیند و همین امر باعث شده تا مورد استقبال مهاجرین نیز قرار بگیرند. قیمت‌‌های خرید مغازه در استانبول و این مناطق در مجموع کمتر از قیمت مناطق لوکس و پرتردد استانبول است.

متراژموقعیتقیمت
۲۰ مترخیابان اصلی۱.۵۰۰.۰۰۰ لیر
۵۰ مترخیابان اصلی۴.۵۰۰.۰۰۰ لیر
۱۰۰ مترخیابان اصلی۶.۵۰۰.۰۰۰ لیر
۲۰ مترخیابان اصلی پرتردد۲.۱۰۰.۰۰۰ لیر
۵۰ مترخیابان اصلی پرتردد۶.۵۰۰.۰۰۰ لیر
۱۰۰ مترخیابان اصلی پرتردد۱۲.۰۰۰.۰۰۰ لیر
۲۰ مترخیابان غیراصلی / داخل محله۱.۲۰۰.۰۰۰ لیر
۵۰ مترخیابان غیراصلی / داخل محله۲.۰۰۰.۰۰۰ لیر
خرید مغازه در استانبول 4

آوجیلار (Avcılar)، بیلیک دوزو (Beylikdüzü)، باشاک شهیر (Başakşehir)، بویوک چکمجه (Büyükçekmece)

این سه منطقه از شهر استانبول که بیشتر به عنوان مناطق مسکونی به حساب می روند، جزو مناطق مدرن و مهاجرپذیر استانبول نیز هستند. قیمت‌های این مناطق زیاد بالا نیست و به راحتی می توان در این مناطق زندگی کرد. قیمت مغازه در این مناطق نیز به دلیل تجاری نبودن چندان بالا نیست و می توان با مبلغی بهتر مغازه مناسبی را خرید و یا به فروش رساند؛ به همین دلیل مقایسه‌ باهچه شهیر با بیلیک دوزو از موضوعات پر جستجوی این روزهاست.

متراژموقعیتقیمت
۲۰ مترخیابان اصلی۱.۵۰۰.۰۰۰ لیر
۵۰ مترخیابان اصلی۲.۵۰۰.۰۰۰ لیر
۱۰۰ مترخیابان اصلی۴.۵۰۰.۰۰۰ لیر
۲۰ مترخیابان اصلی پرتردد۲.۰۰۰.۰۰۰ لیر
۵۰ مترخیابان اصلی پرتردد۳.۰۰۰.۰۰۰ لیر
۱۰۰ مترخیابان اصلی پرتردد۶.۰۰۰.۰۰۰ لیر
۲۰ مترخیابان غیراصلی / داخل محله۸۰۰.۰۰۰ لیر
۵۰ مترخیابان غیراصلی / داخل محله۱.۹۰۰.۰۰۰ لیر
خرید مغازه در استانبول 5

کادیکوی (Kadıköy)، عمرانیه (Ümraniye)، آتاشهیر (Ataşehir)،‌ اسکودار (Üsküdar)

این مناطق از استانبول که در قسمت آسیایی نیز هستند، جزو مناطق نسبتا گران استانبول به شمار می روند. این مناطق به دلیل فاصله‌شان با قسمت‌های مرکزی و مهم شهر و همچنین تفاوت قسمت آسیایی و اروپایی استانبول از نظر نحوه زندگی، چندان توسط مهاجرین مورد استقبال قرار نگرفته اند اما جزو بهترین مناطق برای زندگی و کار در استانبول به شمار می روند. قیمت خرید مغازه در استانبول و در این چهار منطقه نیز در جدول زیر آمده است:

متراژموقعیتقیمت
۲۰ مترخیابان اصلی۲.۵۰۰.۰۰۰ لیر
۵۰ مترخیابان اصلی۵.۰۰۰.۰۰۰ لیر
۱۰۰ مترخیابان اصلی۱۰.۰۰۰.۰۰۰ لیر
۲۰ مترخیابان اصلی پرتردد۵.۰۰۰.۰۰۰ لیر
۵۰ مترخیابان اصلی پرتردد۱۵.۰۰۰.۰۰۰ لیر
۱۰۰ مترخیابان اصلی پرتردد۲۵.۰۰۰.۰۰۰ لیر
۲۰ مترخیابان غیراصلی / داخل محله۱.۵۰۰.۰۰۰ لیر
۵۰ مترخیابان غیراصلی / داخل محله۳.۲۰۰.۰۰۰ لیر
خرید مغازه در استانبول 6

آیا خرید مغازه در استانبول بصرفه است؟

با توجه به قیمت فروش و خرید مغازه در استانبول، می توان نتیجه گرفت که قیمت‌ها نسبت به درآمد چندان هم بالا نیستند. قیمت اجاره مغازه در استانبول نیز با توجه به منطقه و موقعیت آن متفاوت است اما هرچقدر شرایط بهتری در اطراف مغازه حاکم باشد،‌ قیمت اجاره بها نیز بالا می رود. البته هدف اصلی مهاجرینی که قصد خرید مغازه دارند، قبل از کار و درآمد از طریق اجاره، تحقیق در مورد مراحل ثبت سند و هزینه های سند خانه در ترکیه و همچنین انواع و نحوه اخذ اقامت در ترکیه است، اما از نظر درآمد نیز می توان گفت که یک مغازه می تواند منبع درآمد بسیار خوبی نیز باشد.

  معروف ترین موزه های استانبول

شما با خرید مغازه در استانبول هم می‌توانید در اقتصاد فعال این شهر مشارکت داشته باشید و از طریق بازار پر شور این شهر سود زیادی به دست آورید و همچنین با اجاره مغازه در استانبول از سود فراوان ناشی از اجاره بالا در مناطق تجاری استانبول استفاده کنید. توصیه ما به شما این است که قبل از هر انتخابی با مشاورین ۱۱۸ ترکیه تماس بگیرید و از نظرات تخصصی آنها در رابطه با سرمایه‌گذاری بهینه در استانبول برخوردار شوید.

خرید مغازه در استانبول 7

بهترین روش خرید مغازه در استانبول

اگر قصد خرید و یا فروش مغازه در استانبول را دارید، بهترین کار در ابتدا مشاوره گرفتن از وبسایت‌ها و شرکت‌های معتبر ایرانی است. و یا می توان با مراجعه به سایت‌های خرید و فروش آنلاین مسکن و مغازه مانند سایت صاحبیندن (Sahibinden.com) که همان سایت دیوار ترکیه است، زینگات (Zingat) و… اقدام به بررسی قیمتها و شرایط خرید و فروش مغازه در استانبول کنید. همچنین در صورت زندگی در استانبول مراجعه به مشاورین املاک به صورت حضوری می تواند اطلاعات زیادی را در اختیارتان قرار دهد.

خرید مغازه در استانبول

شرایط خرید مغازه

برای راهنمایی در مورد مراحل خرید ملک در ترکیه توصیه می شود مقالات مربوط را در وبسایت ما جستجو کرده و بخوانید. اما به طور کلی می توان گفت داشتن پاسپورت برای مهاجرینی که قصد خرید مغازه در استانبول را دارند کافی است. البته ممکن است یک سری مدارک اضافی نیز در بعضی شرایط نیاز باشد اما به طور کلی پاسپورت کافی است. همچنین مبلغ پرداختی نیز با توجه به شرایط شخصی هر کس می تواند به صورت نقدی یا اینترنتی پرداخت شود که در این باره می توان به صرافی‌های معروف در استانبول مراجعه کرد و از آنها در این مورد مشاوره گرفت.

مزایای خرید مغازه در استانبول

همانطور که گفتیم استانبول یکی از اصلی‌ترین پایه‌های اقتصادی کشور ترکیه است و همین امر باعث شده است تا استانبول دارای موقعیتی بی‌نظیر برای سرمایه‌گذاری و تجارت باشد. شما به راحتی می‌توانید با خرید مغازه در استانبول اقامت کشور ترکیه را از آن خود کنید. در ضمن کشور ترکیه به شدت از سرمایه‌گذاری در این کشور استقبال می‌کند و شرایط خرید ملک تجاری و مغازه در این کشور برای خریداران خارجی بسیار تسهیل شده است و دارای فرایند سخت و دشواری نیست.

  معرفی خطوط مترو استانبول

از مهمترین مزایای خرید مغازه در استانبول می‌توان دسترسی به بازار فعال و پررونق این شهر، به همراه هزینه‌های زندگی پایین‌تر نسبت به شهرهای بزرگ اروپایی و امکانات زندگی در شهر بزرگ و همچنین افزایش ارزش ملک و نرخ بازگشت سرمایه بالا اشاره کرد. علاوه براین اگر شما بیش از ۴۰۰ هزار دلار برای خرید مغازه در استانبول هزینه کنید، می‌توانید شهروندی ترکیه را هم با این سرمایه‌گذاری از آن خود کنید.

مراحل خرید مغازه در استانبول

 • انتخاب ملک مدنظر
 • ثبت شرکت و کسب‌وکار
 • دریافت مجوز کار
 • دریافت شماره مالیاتی
 • ثبت اظهارنامه مالیاتی
 • ثبت درخواست در سازمان بازرگانی
 • چاپ گواهی ثبت شرکت

انواع روشهای خرید مغازه در استانبول

شما به سه روش مختلف می‌توانید با خرید مغازه در استانبول شروع به فعالیت اقتصادی کنید:

  جاذبه های گردشگری و جاهای دیدنی استانبول

خرید مغازه فعال: آسان‌ترین روش برای خرید مغازه در شهر استانبول خرید مغازه در حال فعالیت در این شهر است و اصلی‌ترین مزیت خرید این نوع مغازه‌ها این می‌باشد که مشکلات راه‌اندازی کسب‌وکار نوپا را ندارند. اما در انتخاب این نوع مغازه‌ها دقت تمام را به خرج دهید تا مغازه از نظر اقتصادی پرسود باشد.

اخذ نمایندگی برندهای معتبر و معروف: در این حالت شما باید به آن برند درخواست دهید و در صورت دریافت جواب مثبت می‌توانید شروع به راه‌اندازی کسب‌وکار خود کنید. در این روش گران بودن کسب‌وکار به اعتبار و معروف بودن برند بستگی دارد، در ضمن باید بدانید که قسمتی از درآمد شما به برند تعلق می‌گیرد.

خرید مغازه خالی: در این روش شما اقدام به راه‌اندازی کسب‌وکار جدید می‌کنید، بنابراین باید تمام مراحل راه‌اندازی کسب‌وکار را انجام دهید و حتما در انتخاب نوع کسب‌وکار و محل آن دقت کنید.

خرید مغازه و اخذ مجوز کار در استانبول

اگر امکان اقامت بیش از شش ماه را در ترکیه دارید، می‌توانید نسبت به دریافت مجوز کار اقدام کنید. پس از درخواست ویزای کار، باید ظرف شش به وزارت کار ترکیه مراجعه کنید و پس از تکمیل مراحل و مدارک طی ۳۰ روز پاسخ به شما داده می‌شود. دریافت ویزای کار مزایای زیادی دارد، برای مثال شما می‌توانید تحت پوشش بیمه‌های دولتی ترکیه قرار بگیرید.

خرید یا اجاره مغازه در استانبول کدام بهتر است؟

مراحل خرید و اجاره مغازه در استانبول تفاوت چندانی با یکدیگر ندارد و شما باید در ابتدا کسب‌وکار خود را به ثبت برسانید، بنابراین اگر توانایی مالی لازم برای خرید مغازه را ندارید، می‌توانید مغازه اجاره کنید. در کل می‌توان گفت اصلی‌ترین تفاوت خرید و اجاره مغازه این است که با خرید مغازه با سرمایه‌گذاری بالاتر از ۴۰۰ هزار دلار شما می‌توانید شهروندی ترکیه را نیز به دست آورید.

جهت دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان 118 ترکیه شماره واتساپ خود را وارد کنید

 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

اشتراک گذاری این مطلب

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید:

3 نظر

 1. خرید مغازه در استانبول 20

  اگر‌مغازه در استانبول به قیمت ۸۰ هزار دلار خریداری شود ماه چند اجاره میرود

 2. خرید مغازه در استانبول 21

  با عرض سلام خدمت شما اگر مغازه استانبول به قیمت ۷۰۰۰۰۰ لیر خریداری شود ما ه چند به اجاره می رود

  • خرید مغازه در استانبول 22

   باسلام وسباس میخواستم درمورداجاره مغازه باقیمت 700000لیرسوال کنم


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پیش از تماس با ما این موارد را در نظر بگیرید:

 1. با این شماره تنها جهت خرید و اجاره ملک در ترکیه تماس بگیرید. 
 2. امکان پاسخگویی در روزهای یکشنبه وجود ندارد.
 3. لطفا پیغام خود را به صورت متن یا پیام صوتی ارسال نمایید و از تماس صوتی خودداری کنید.
 4. این خانه ممکن است به فروش رفته و یا اجاره داده شده باشد، اما موارد مشابه همواره موجود است.
 5. ما در استانبول اروپایی، شهر آلانیا و آنتالیا فعال هستیم.

دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی

در صورتیکه تمایل به دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی توسط وکیل مجموعه ما دارید، می توانید از طریق لینک زیر وارد واتساپ شده و وقت مشاوره دریافت نمایید. 

×