Skip to content

منطقه کادیکوی استانبول

منطقه کادیکوی استانبول 17

معرفی شهرستان (منطقه) کادیکوی استانبول (Kadıköy)

شهرستان کادیکوی استانبول، یا بنا به گفته‌ ی خیلی ‌ها منطقه کادیکوی استانبول (Kadıköy Istanbul)، با بیش از ۴۰ کیلومتر مربع وسعت، در قسمت آسیایی استانبول و مرکز این شهر واقع شده است و یکی از جاهای دیدنی استانبول به شمار می رود.

واقعیت این است که منطقه کادیکوی استانبول (Kadıköy) در واقع یکی از ایلچه های استانبول است (شهرستان های استانبول) که از چندین محله و سمت تشکیل شده است، اما اغلب آن را به عنوان یک محله بزرگ نام می‌برند یا آن را منطقه خطاب می کنند. کادیکوی در مجاورت دریای مرمره در کنار دیگر منطقه بزرگ این قسمت یعنی اوسکودار واقع شده است.

کادی کوی با سه قسمت اصلی و معروف خود به نام‌های چوره یولو (çevreyolu)، مینی بوس یولو (minibus yolu) و ساحل یولو (Sahil yolu) شناخته می شود.

یک تراموای قدیمی مسیری شامل اسکله کادیکوی و خیابان های محبوب بهاریه (Bahariye) و مودا (Moda) را طی می‌کند. سوار شدن به این تراموا تجربه متفاوتی را با دیدن بخش‌هایی از منطقه کادیکوی برای شما به ارمغان خواهد آورد.

منطقه کادیکوی استانبول

تاریخچه‌ی منطقه کادیکوی استانبول

از آنجا که کادیکوی (Kadıköy) از قدیمی ترین مناطق در استانبول است، اولین مسجد استانبول در این محله بنا شده است. شهرستان کادیکوی دارای صومعه‌های متعددی است که در باغ های تاریخی بنا شده اند و یکی از کلیسای مسیحیت در آنجا در قرن پنجم بنا شده است.

در منطقه‌ی کادی کوی یک دهکده باستانی وجود دارد که نام آن حلسدون می‌باشد. در این محله مقبره‌ها و یادبودهای تاریخی از جنگ کریمه به جا مانده است و در آنها سربازان انگلیسی و فرانسوی که جان خود را در آنجا از دست داده بودند دفن شده‌اند.

همچنین اتاق فلورانس نایتینگل که در جنگ کریمه در قرن نوزدهم از مجروحان پرستاری می کرده، در این محله به عنوان موزه فلورانس نایتینگل حفاظت می شود. همچنین بیمارستانی نیز با نام فلورانس نایتینگل در استانبول وجود دارد که جزو بیمارستان های مجهز خصوصی در استانبول است.

منطقه کادیکوی استانبول 1

خرید از منطقه کادیکوی استانبول

برای تفریح در منطقه کادیکوی (Kadıköy) می‌توانید از کلاب‌ها، قایق‌های تفریحی و تفریحگاه‌های ساحلی بهره مند شوید و یا به بازدید از جاذبه‌های تاریخی کادیکوی بروید. برای خرید و گشت و گذار در فروشگاه‌های منطقه کادیکوی باید به خیابان بغداد (Bağdat) بروید.

منطقه کادیکوی استانبول 2

خیابان بغداد که طولانی ترین خیابان ترکیه است و حدود چهارده کیلومتر طول دارد، در نزدیکی این محله قرار دارد. اگر به دنبال مراکز خرید ارزان در استانبول هستید می‌توانید به خیابان بهاریه بروید. خیابان بهاریه مخصوص پیاده روی در منطقه آسیائی استانبول و از مناطق معروف برای خرید در میان مردم استانبول است. این خیابان علاوه بر فروشگاه های متعدد دارای آثار تاریخی نیز می‌باشد.

  بهترین هتل های استانبول

مرکز خرید بزرگ (Tepe Nautilus) در منطقه کادیکوی یکی از مراکز خرید قسمت آسیایی استانبول است. در خیابان‌های

منطقه کادیکوی استانبول 3

چطور از تکسیم به کادیکوی برویم؟

یکی از سوالات متداول گردشگران ایرانی این است که چگونه می‌توان از میدان تکسیم به سمت منطقه کادیکوی استانبول برویم. شما می‌توانید از دو طریق خودتان را به منطقه آسیایی کادیکوی برسانید.

  جمعه بازار فیندیک زاده استانبول

مسیر اول این است که از دلموش یا ون های میدان تکسیم به سمت کادیکوی استفاده کنید و مستقیم به اسکله کادیکوی، خیابان بهاریه و جاهای دیگر کادیکوی بروید. مسیر بعدی هم این است که از تکسیم به ایستگاه کاباتاش بروید و آنجا با تراموا خودتان را به اسکله امینونو یا بشیکتاش برسانید. حالا می توانید با لنج مستقیم به اسکله کادیکوی بروید.

منطقه کادیکوی استانبول 4

کدام هتل منطقه کادیکوی رارزرو کنیم؟

استانبول مناطق دیدنی زیادی دارد و گردشگران معمولا مدت زمان زیادی را در هتل سپری نمی کنند و اکثرا از صبح تا آخر شب مشغول گردش دیدنی های این شهر هستند.

امروزه با تورهای یک هفته‌ای و معمول، اگر بخواهید در مدت زمان ۷-۸ روز همه جای استانبول را بگردید کمی دور از تصور است. به خاطر همین مساله شما اکثرا بیرون از هتل مشغول گشت و گذار خواهید بود و موقع استراحت و خواب به هتل بر خواهید گشت که در این صورت هتل ۳ ستاره یا ۵ ستاره فرقی به حال شما نخواهد کرد و فقط هزینه اضافی برایتان ایجاد می کند.

تنوع قیمت و کیفیت هتل در منطقه کادیکوی استانبول بسیار بالاست و امکان اقامت در هتل ۵ ستاره لوکس تا مهمان پذیرهای ارزان قیمت نیز وجود دارد.

در میان هتل های ۵ ستاره، هتل مودا و هتل هیلتون جزو هتل های لوکس کادیکوی به حساب می آیند. هتل سوآدیه و هتل دیلا هم از هتل های ۴ ستاره کادیکوی هستند. اگر هم قصد داشتید هتل ارزان قیمت و باکیفیت در این منطقه اجاره رزرو کنید، هتل سیدونیا، مای دورا و کادیکوی پارک سوئیت جزو بهترین هتل های ۳ ستاره کادیکوی برای اقامت هستند.

منطقه کادیکوی استانبول 5

محله‌های منطقه کادیکوی استانبول (Kadıköy)

از مهمترین محله های منطقه کادیکوی می توان به فنرباغچه (Fenerbahçe Mahallesi) اشاره کرد. این محله که دارای کافه ها، رستوران ها، یک اسکله کوچک و پارکی سرسبز در کنار بسفر می باشد از مراکز تفریح و پیاده روی محلی ها محسوب شده و به خاطر تیم فوتبالش به شهرت رسیده است. سایر محله های مهم کادیکوی عبارنتد از:

منطقه کادیکوی استانبول 6
 • محله‌ی جاده بستان (Caddebostan Mahallesi)
 • محله‌ی سوآدیه (Suadiye Mahallesi)
 • محله‌ی ذوهتوپاشا (Zühtüpaşa Mahallesi)
 • محله‌ی آجی بادم (Acıbadem Mahallesi)
 • محله‌ی بستانجی (Bostanci Mahallesi)
 • محله‌ی مودا (Moda Mahallesi)
 • محله‌ی فیکیرتپه (Fikirtepe Mahallesi)
 • محله‌ی گوزتپه (Göztepe Mahallesi)
 • محله‌ی مردیونکوی (Merdivenköy Mahallesi)
 • محله‌ی راسیم پاشا (Rasimpaşa Mahallesi)
 • محله‌ی حسن پاشا (Hasanpaşa Mahallesi)
 • محله‌ی کیزیل توپراک (Kızıltoprak)
 • محله‌ی فنریولو (Feneryolu)
 • محله‌ی کالامیش (Kalamış)
 • محله‌ی شاشکین باکال (Şaşkınbakkal)
  مرکز خرید آکباتی استانبول


اکثریت محله های ذکر شده در کنار دریا و در معروفترین خیابان قسمت آسیایی استانبول به نام بغداد جاده‌سی (Bağdat Caddesi) یا همان خیابان بغداد واقع شده‌اند.

منطقه کادیکوی استانبول 7

زندگی در محله‌های معروف کادیکوی (Kadıköy)

کادی کوی با سه قسمت اصلی و معروف خود به نام‌های چوره یولو (çevreyolu)، مینی بوس یولو (minibus yolu) و ساحل یولو (Sahil yolu) شناخته می شود. قدم اول این است که باید بر حسب نیازتان یکی از این مناطق را برای جستجوی خانه انتخاب کنید.

  منطقه اسنیورت استانبول

اگر می خواهید از خط متروبوس استفاده کنید، محله‌ای نزدیک به مرکز کادیکوی (Kadıköy) یا (çevreyolu) کار شما را آسان تر خواهد کرد. برای دانش آموزان و کسانی که تنها زندگی می کنند، مودا (Moda) می تواند با زندگی پر جنب و جوش، کافه رستوران‌ها و بعضی محله های رو به ساحل خود گزینه ای ایده آل باشد.

منطقه کادیکوی استانبول 8

برای خانواده های دارای فرزند، سمت مودا (Moda) با پیاده روهای باریک و جمعیت زیاد می تواند زندگی را دشوار کند. خانواده های دارای فرزند می توانند در آجی بادم (Acibadem) ساکن شوند که با داشتن خانه های آپارتمانی داخل سایت، مکان های امن و زمین های بازی برای کودکان گزینه مناسبی برای آن هاست.

همچنین برای زوج هایی که تازه ازدواج کرده اند و به دنبال به دنبال یک خانه اقتصادی تر هستند می توانند سمت یا همان منطقه‌ی تازه ساخت فیکیرتپه (Fikirtepe) را برای زندگی انتخاب کنند.

لازم به ذکر است جهت کسب اطلاعات در مورد قیمت خانه در کادیکوی استانبول (Kadıköy Istanbul)که به صورت اختصاصی توسط تیم ترکیه ۱۱۸ گردآوری شده است می توانید به مقاله لینک شده مراجعه فرمایید.

منطقه کادیکوی استانبول 9

جاهای دیدنی منطقه کادیکوی (Kadıköy)

تجربه‌ها حاکی از این است که حتی اگر یک روز کامل هم صرف بازدید از کادیکوی و مناطق اطراف آن بگذارید کم است. در هنگام بازدید از منطقه کادیکوی می‌توانید از این مناطق هم دیدن کنید:

 • پارک دالیان (Dalyan Park)
 • بستنی فروشی علی اوستا در خیابان مودا
 • شیرینی فروشی جعفر ارول (Sekerci Cafer Erol) در محله گوزتپه
 • خیابان بغداد (Bağdat Caddesi)
 • خیابان مودا (Moda)
 • سواحل جاده بستان (Caddebostan Sahili)
منطقه کادیکوی استانبول 10

منطقه کادیکوی بر روی نقشه

جهت دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان 118 ترکیه شماره واتساپ خود را وارد کنید

 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

اشتراک گذاری این مطلب

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید:

اگر نظر و یا تجربه ای در مورد موضوع این مقاله دارید، لطفا با همه به اشتراک بگذارید.


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پیش از تماس با ما این موارد را در نظر بگیرید:

 1. با این شماره تنها جهت خرید و اجاره ملک در ترکیه تماس بگیرید. 
 2. امکان پاسخگویی در روزهای یکشنبه وجود ندارد.
 3. لطفا پیغام خود را به صورت متن یا پیام صوتی ارسال نمایید و از تماس صوتی خودداری کنید.
 4. این خانه ممکن است به فروش رفته و یا اجاره داده شده باشد، اما موارد مشابه همواره موجود است.
 5. ما در استانبول اروپایی، شهر آلانیا و آنتالیا فعال هستیم.

دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی

در صورتیکه تمایل به دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی توسط وکیل مجموعه ما دارید، می توانید از طریق لینک زیر وارد واتساپ شده و وقت مشاوره دریافت نمایید. 

×