Skip to content

مراکز خرید استانبول

مراکز خرید استانبول 42

در این مقاله قصد داریم مراکز خرید استانبول را خدمت حضورتان معرفی کنیم. با توجه به تفاوت قسمت آسیایی و اروپایی استانبول سعی کرده ایم به تفکیک، مراکز خرید قسمت اروپایی و آسیایی این شهر را مورد بررسی قرار دهیم. در ادامه ابتدا با ۱۶ مورد از مراکز خرید قسمت آسیایی استانبول و سپس ۲۰ مورد از زیباترین مراکز خرید قسمت اروپایی این شهر را بررسی خواهیم نمود؛ با ما همراه باشید.

مراکز خرید استانبول در یک نگاه

مراکز خرید قسمت آسیایی استانبول

در ادامه مطلب با ۱۶ مورد از مراکز خرید قسمت آسیایی استانبول آشنا خواهید شد.

مرکز خرید آکاسیا استانبول – Akasya Acibadem AVM

مرکز خرید آکاسیا استانبول از زیباترین مراکز خرید استانبول است. این مرکز خرید با طراحی معماری منحصر به فرد با ۳۰ متر نمای شیشه ای برای ارائه حداکثر نور، دارای ۸ طبقه و ۲۵۷ فروشگاه است. آکاسیا بین سه مجتمع مسکونی و یک آسمان خراش واقع شده است ولی با این حال، بازار در یک فضای بزرگ ۸۰.۰۰۰ متر مربع ساخته شده است؛ بنابراین یک منطقه بزرگ را برای خریداران فراهم می کند. مدلهای فضایی مفهومی در آکاسیا؛ تقریبا تمام فروشگاه های اصلی خیابان بغداد در طراحی مرکز خرید آکاسیا گنجانده شده اند. در این مرکز خرید، خرید بی وقفه از طریق نزدیکی فروشگاه ها به یکدیگر امکان پذیر است.

مرکز خرید آکاسیا انتخاب گسترده ای از کافه ها و رستوران ها از برند های سراسر جهان را برای مشتریانش امکان پذیر کرده و ۱۵ تئاتر و سینما با ۲۵۰۰ صندلی و همچنین یکی از بزرگترین نمایشگر Imax در اروپا و دو مکان VIP را در یک محیط متمایز که به طور موازی با مفهوم مرکز خرید اجرا می شود را ارائه می کند. پارکینگ ۱۰.۰۰۰ متر مربع، مهد کودک و خدمات حمل و نقل و سرویس شبانه روزی، Wi-Fi رایگان از سایر امکانات مرکز خرید آکاسیا استانبول (Akasya Acibadem AVM) است.

دسترسی به مرکز خرید آکاسیا استانبول از طریق مترو، اتوبوس و تاکسی امکان پذیر است. اگر مبدا میدان تکسیم (Taksim) باشد می توانید در ایستگاه مترو سوار قطار خط Kadıköy-Kartal شده و در ایستگاه اونالان پیاده شوید.

آدرس مرکز خرید آکاسیا استانبول

این مرکز خرید در منطقه ی اسکودار استانبول واقع شده است.

Koru Etabı, Çeçen Sok. Koru Kule D:192, Acıbadem, Üsküdar

مراکز خرید استانبول

مرکز خرید پالادیوم استانبول – Palladium AVM

مرکز خرید پالادیوم یکی از معروف ترین و بزرگ ترین مراکز خرید استانبول در قسمت آسیایی و در منطقه آتاشهیر (Ataşehir) است. مرکز خرید پالادیوم استانبول در سال ۲۰۰۸ افتتاح شده و یکی از زیباترین ساختمان های استانبول را بخود اختصاص داده است. مرکز خرید پالادیوم در استانبول در ۵ طبقه ساخته شده و دارای بیش از ۱۹۰ فروشگاه می باشد. علاوه بر فروشگاه ها متنوع این مرکز شامل سالن تئاتر، کافه و یک فودکورت بزرگ با بیش از ۲۰ رستوران است.

مرکز پالادیوم دارای ۵ طبقه پارکینگ اختصاصی در زیر زمین است. ساعات کار این مرکز خرید ۱۰ صبح تا ۱۰ شب است. برای رفتن به مرکز خرید پالادیوم استانبول از منطقه تکسیم (Taksim) با قطار زیر زمینی فونیکلار به کاباتاش رفته و از آنجا با کشتی های مسافربری به کادیکوی بروید. از منطقه کادیکوی می توانید با اتوبوس یا تاکسی به راحتی به پالادیوم بروید. البته این مرکز خرید دارای سرویس های رایگان در بعضی نقاط شهر است که قابل دسترس ترین این ایستگاه ها، ایستگاه اوسکودار است.

آدرس مرکز خرید پالادیوم

این مرکز خرید در منطقه ی آتاشهیر استانبول واقع شده است.

Barbaros Mah. Halk Cad. No:8-B Ataşehir

مراکز خرید استانبول 1

مرکز خرید کاپیتول استانبول – Capitol Shopping Center

مرکز خرید کاپیتول یکی از قدیمی ترین مراکز خرید استانبول واقع در منطقه اسکودار است که در سال ۱۹۹۳ ساخته شده است. کاپیتول اولین مرکز خرید مدرن بزرگ در بخش آسیایی استانبول است. این مرکز برند های اصلی را برای بازدیدکنندگان خود در اختیار دارد. علاوه بر این، Capitol در سال ۲۰۰۶ توسط شورای بین المللی مراکز خرید به عنوان “بهترین مراکز خرید بازسازی شده” جایزه دریافت نموده است. مرکز خرید کاپیتول درای ۶ طبقه با ۷۳ هزار متر مربع مساحت، ۱۵۷ بوتیک، ۱۴۰۰ جای پارک و ۱۴ سالن سینما است.

این مرکز خرید همچنین دارای فست فود، کافه تریا و رادیو کاپیتول، یک ایستگاه رادیویی خصوصی درون مرکز خرید کاپیتول است. مارکت Migros، کلبه پیتزا، برگر کینگ، مرغ سرخ شده کنتاکی و سایر رستوران ها و کافی نت های فست فود در دسترس هستند.

آدرس مرکز خرید کاپیتول استانبول

مرکز خرید کاپیتول در منطقه ی اسکودار، محله ی آلتونیزاده قرار دارد. التونیزاده یک خدمتکار ثروتمند در امپراتوری عثمانی بود که در اواخر قرن نوزدهم میلادی در منطقه آناتولی استانبول زندگی می کرده و نام این منطقه از نام او برگرفته شده است .”Altunizade” در زبان ترکی استانبولی به معنی معامله گران طلا است.

Altunizade Mah. Mahir İz Caddesi No:4, 34662 Üsküdar

مراکز خرید استانبول 2

مرکز خرید تپه ناوتیلوس استانبول – Tepe Nautilus AVM

مرکز خرید شش طبقه ای تپه ناوتیلوس استانبول دارای یک سالن بدنسازی، یک لاین بولینگ، یک مجموعه فیلم، مغازه های متعدد دکور خانه و مغازه های تکنولوژی است. به غیر از فود کورت اصلی غذا، شما می توانید از وعده های غذایی در یک رستوران در فضای باز بزرگ در طبقه اول لذت ببرید.

تپه ناوتیلوس (Tepe Nautilus) یک مرکز خرید موضوعی است با دکوراسیون و ویژگی های معماری مربوط به دریا و ناوبری است و زمینی به مساحت ۱۷۰ هزار متر مربع را پوشش می دهد. همچنین مرکز خرید تپه ناوتیلوس استانبول شامل ۱۳۰ فروشگاه در ۳ طبقه، مارکت Carrefour SA و ۱۶ رستوران و کافه است.

آدرس مرکز خرید تپه ناوتیلوس استانبول

این مرکز خرید در منطقه کادی کوی، خیابان فاتیح قرار دارد.

 Fatih Cad. No: 1 Acıbadem Kadıköy

مراکز خرید استانبول 3

مرکز خرید اپتیموم استانبول – Optimum Outlet Istanbul

مرکز خرید اپتیموم نیز مثل ونیزیا اوت لت یکی از اوت لت ها و مراکز خرید استانبول است که در سال ۲۰۰۸ میلادی در منطقه‌ کادیکوی افتتاح شده است. در این مرکز خرید، نمایندگی اکثر برندهای معروف دنیا و ترکیه شعبه دارند. بنای این اوت ‌لت (Outlet) پنج طبقه است و در این بنا علاوه بر اوت ‌لت، فروشگاه ‌هایی با قیمت ‌های عادی، برند‌ ها و فودکورت ها نیز وجود دارند. همچنین از امکانات تفریحی این مجموعه نیز می‌توان به زمین پاتیناژ به مساحت ۵۴۱ متر مربع و سینمایی بسیار بزرگ اشاره کرد.

ساعات کار این مرکز خرید ۱۰ صبح تا ۱۰ شب است. برای دسترسی به این مرکز خرید علاوه بر تاکسی می توانید از مترو استانبول و اتوبوس استفاده کنید. اگر مبدا را میدان تکسیم در نظر بگیریم باید در ایستگاه مترو تکسیم، قطار به سمت گایرت تپه را سوار شده و در این ایستگاه پیاده شوید؛ بعد از پیاده شدن در این ایستگاه و در حدود ۱۰ دقیقه پیاده روی به ایستگاه اتوبوس کوپ رولو کاوشاک رفته و به سمت ینی صحرا سوار اتوبوس شوید؛ وقتی به این ایستگاه رسیدید، با ۵ دقیقه پیاده روی به مرکز خرید اپتیموم اوت لت استانبول دسترسی خواهید داشت.

البته برای رفتن به این مرکز خرید، تعدادی اتوبوس در میدان تقسیم وجود دارند که در ساعاتی مشخص به‌ صورت رفت و برگشت، مسافران را به سمت ینی صحرا برده و از آنجا نیز به تقسیم بازمی‌گردانند.

آدرس مرکز خرید اپتیموم استانبول

این مرکز خرید در منطقه ی ینی صحرا آتاشهیر قرار دارد.

Optimum Outlet ve Eğlence Merkezi | İstiklal Sokak No.2/B Yenisahra/Ataşehir

مراکز خرید استانبول 4

مرکز خرید ویاپورت مارینا استانبول – Viaport Marina Istanbul

مرکز خرید ویاپورت مارینا یکی از شیک ترین مراکز خرید استانبول و البته از نوسازترین مرکز خریدهای استانبول محسوب می شود که در سال ۲۰۰۸ ساخته و در سال ۲۰۱۵ به روی مردم باز شده است. این مرکز خرید شامل ۱۵۴ فروشگاه از بهترین برندهاى داخلى و خارجى است. مرکز خرید ویاپورت مارینا دارای یکی از بهترین فود کورت هاست که نزدیک به ۳۴ رستوران و کافه معروف را در خود جای‌ داده است.

این مجتمع دارای یک دریاچه مصنوعی، یک تونل آکواریومی، شهربازی، سالن بولینگ، سالن آمفی‌تئاتر و… می ‌باشد. ساعات کار این مرکز خرید نیز ۱۰ صبح تا ۱۰ شب است. اگر در اطراف هتل های میدان تقسیم استانبول هستید، برای رفتن به مرکز خرید ویاپورت مارینا، ابتدا باید به میدان کادیکوی بروید. برای اینکار باید از میدان تکسیم سوار فونیکولر یا همان ترن زیر زمینی شوید که فقط بین دو ایستگاه کاباتاش حرکت می کند. در ایستگاه کاباتاش پیاده شده، سوار کشتی ها و یا همان واپور کادیکوی شوید و در کادیکوی پیاده شوید. سپس در میدان کادیکوی، سوار اتوبوس شماره ۱۳۰ شده و در ایستگاه مارمادوس سیتسی و یا توزلا بلدیسی پیاده شوید.

آدرس مرکز خرید ویاپورت مارینا

این مرکز خرید در منطقه ی طوزلا استانبول، محله ی جامی و کوچه ی بالیکچیلار قرار دارد.

Cami Mh Balıkçılar Sokak U Blok 20 U, D:226, 34940 Tuzla, Turkey

مراکز خرید استانبول 5

مرکز خرید برندیوم – Brandium AVM

مرکز خرید برندیوم نیز یکی دیگر از مراکز خرید استانبول است که در سال ۲۰۱۳ افتتاح شده است. این مرکز خرید با پیشرفت سریع منطقه ی آتاشهیر احتیاجات ساکنین را از زمان افتتاح برطرف کرده است. در این مرکز خرید علاوه بر سرویس مجانی برای مشتری و لذت خرید، می توانید از کنسرت های متنوعی که در آن اجرا می شود نیز بهره برده و غذاهای خوشمزه آن را نیز امتحان کنید.

آدرس مرکز خرید برندیوم

این مرکز خرید در محله ی کوچوک باکال در منطقه ی آتاشهیر استانبول واقع شده است.

Küçükbakkalköy Mahallesi Dudullu Caddesi No:23-25 Ataşehir

مراکز خرید استانبول 6

مرکز خرید بویاکا استانبول – Buyaka AVM

مرکز خرید بویاکا مورد بعدی در لیست بررسی مراکز خرید استانبول است. این مرکز خرید در بخش آسیایی استانبول واقع شده و با برندها، کافه ها، رستوران ها و مراکز سرگرمی کودکانش بسیار مورد توجه بازدیدکنندگان قرار گرفته است. این مرکز خرید دارای یک باشگاه بدنسازی، مرکز ماساژ و همچنین ۶ سالن سینما مجهز به آخرین تکنولوژی روز دنیاست که جزو مدرن ترین سالن های سینمایی ترکیه محسوب می شود. از همه مهم تر، شهربازی فان لب آن است، فان لب در طبقه اول مرکز خرید Buyaka واقع شده و تقریبا ۶۰۰ متر مربع می باشد. در بویاکا میتوانید با اطمینان خاطر فرزندان خود را به کارکنان شهربازی بسپارید.

آدرس مرکز خرید بویاکا استانبول

این مرکز خرید در منطقه عمرانیه و محله سلطان محمد فاتح واقع شده است.

Fatih Sultan Mehmet Mahallesi Balkan Caddesi. No:56 Tepeüstü – Ümraniye

مراکز خرید استانبول 7

مرکز خرید میدان استانبول – Meydan AVM

مرکز خرید میدان استانبول بزرگترین زمین را در ترکیه و استانبول دارد و در بین مهمترین مراکز خرید استانبول می باشد. وسعت زمین این مرکز خرید ۱۲۸ هکتار است و گنجایش حدوداً ۳۲ میلیون بازدید کننده را دارد. شعبه فروشگاه ایکیا (IKEA) پیشرو در صنعت دکوراسیون خانه در جهان، مدیا مارکت و در نزدیکی شعبه رئال فروشگاه های محلی و بین المللی با ۷۰ برند مختلف، رستوران ها، کافه ها و سالن نمایش با ۲۵۰۰ صندلی و مجهز به آخرین تکنولوژی دنیا در این مجموعه جای گرفته اند. این مرکز خرید همه روزه از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۰ شب بر روی بازدید کنندگان باز است.

آدرس مرکز خرید میدان (Meydan)

این مرکز خرید در منطقه فاتیح (Fatih) استانبول واقع شده است.

Fatih Sultan Mehmet Mahallesi Balkan Caddesi No: 64 34770 Ümraniye

مراکز خرید استانبول 8

مرکز خرید کوزی استانبول – Kozzy Shopping and Cultural Center

مورد بعدی از مراکز خرید استانبول، مرکز خرید کوزی است. این مرکز خرید در سال ۲۰۱۰ در محله ی کادیکوی افتتاح شد و در قسمت آسیایی بزرگراه قرار دارد. این مرکز خرید دارای ۵۷ فروشگاه ها و ۱۱ غرفه، رستوران ها، تراس در فضای باز، پارکینگ، سالن کفش، صنوق امانات، اتاق مراقبت از کودک و سالن تئاتر و سینما با ظرفیت ۴۰۰ نفر است. در این مرکز خرید اجناس با کیفیت از برندهای معروف عرضه می شود. ساعات کار این مرکز خرید 10 صبح تا 10 شب است.

اگر نمی خواهید هزینه زیادی برای استفاده از تاکسی بپردازید می توانید برای دسترسی به مرکز خرید کوزی (Kozzy Shopping and Cultural Center) در ایستگاه مترو تکسیم، سوار قطار خط M4 شوید و در ایستگاه Kozyatagi  پیاده شوید. بعد از ۱۵ دقیقه‌ پیاده روی و گذر از خیابان شاکاجی به مرکز خرید کوزی می رسید. اگر برای تردد، اتوبوس را ترجیح می دهید، سوار اتوبوس‌های خط کادیکوی- آتاشهیر شده و در ایستگاه uzay sokak پیاده شوید با پنج دقیقه پیاده روی به مرکز خرید کوزی می رسید.

آدرس مرکز خرید کوزی استانبول

این مرکز خرید در کادیکوی استانبول و محله ی کوزیاتاغی قرار گرفته است.

Kozyatağı Mahallesi, Bayar Cd. No:14, 34742 Kadıköy/İstanbul

مراکز خرید استانبول 9

واترگاردن استانبول – Watergarden İstanbul

مرکز خرید واترگارن یکی دیگر از مراکز خرید استانبول است که دارای سرویس های رایگان در بعضی نقاط شهر بوده و مرکزی ترین آن ها اوسکودار (üsküdar)  و میدان کادیکوی (kadıköy) می باشند. اگر به هر دلیلی به این سرویس ها نرسیدید و یا محل اقامت شما در جای مانند میدان تکسیم می باشد استفاده از این سرویس ها از نظر اقتصادی و زمانی مقرون به صرفه نیست و به همین دلیل پیشنهاد ما به شما این است که اگر در میدان تقسیم (TAKSİM) می باشید سواراتوبوس شماره ۲۵۶ شده و در ایستگاه آردیچ سوکاک (Ardıç Sokak) پیاده شوید.

  آکواریوم سی لایف استانبول

اگر در نزدیکی کادیکوی میباشید سوار اتوبوس شماره8 a یا ۱۳ شده و در ایستگاه آتاشهیر بلدیه Ataşehir Belediye پیاده شوید.

آدرس واترگاردن استانبول

این مرکز خرید در آتاشهیر استانبول و محله ی بارباروس واقع شده است.

  خرید خانه در استانبول مال تپه - Istanbul Maltepe

Barbaros Mahallesi, Kızılbegonya Sok., No:10/1 D:136, 34746 Ataşehir/İstanbul

مراکز خرید استانبول 10

مرکز خرید مال تپه پارک استانبول – Maltepe Park AVM

مرکز خرید مال تپه پارک استانبول مورد بعدی در لیست آشنایی با مراکز خرید استانبول است که از طریق سوپر مارکت های زنجیره‌ ای “CarrefourSA” و شرکت “ECE” ترکیه رشد پیدا کرد. مال تپه پارک که در زمینی به وسعت ۷۵ هزار متر مربع در شهر استانبول بنا شده در فضایی برابر 44 هزار متر مربع به گسترش خورده فروشان کمک می‌کند و در حدود 4 میلیون نفر به آن دسترسی دارند.

مرکز خرید مال تپه پارک استانبول که در سال ۲۰۰۵ افتتاح شده است، بعد از یک بازسازی کامل و اساسی، در ۵ سپتامبر سال ۲۰۱۳ با مجموعه‌ای از برند های معروف ترک و بین ‌المللی، در سه طبقه با ۲۵۰ فروشگاه آغاز به کار کرد؛ این مرکز خرید همچنین دارای ساختمانی اداری با فضای ۱۵۰۰۰ متر مربع می‌باشد. از برندهایی که در این مرکز خرید مشغول فعالیت هستند می‌ توان به زارا، مانگو، بکو و ال سی وایکیکی اشاره کرد.

آدرس مرکز خرید مال تپه پارک

این مرکز خرید در منطقه ی مال تپه استانبول و در محله ی جویزلی قرار گرفته است.

Cevizli Mahallesi, Tugay Yolu Cd. No:67, 34846 Maltepe/İstanbul, Turkey

مراکز خرید استانبول 11

مرکز خرید عمار اسکوئر استانبول – Emaar Square

مرکز خرید عمار اسکوئر استانبول یکی دیگر از مراکز خرید استانبول، در قسمت آسیایی استانبول واقع شده است. این مرکز خرید دارای مجتمع سینمایی چند طبقه ای و سالن سینما با گنجایش ۲۴۰۰ نفر را داراست. این مرکز خرید شامل اولین تئاتر DX 4 آسیایی را دارد و آکواریوم، باغ وحش، مناطق تفریحی، بیش از ۱۰۰ رستوران و کافه، یک بازار سنتی و مرکز مد همه در مرکز خرید عمار اسکوئر استانبول در انتظار شماست.

مرکز خرید عمار اسکوئر استانبول به عنوان یک مقصد برای خرید، سرگرمی و غذا طراحی شده است و تجربه ای فوق العاده برای بازدید کنندگان خود از ترکیه و سراسر جهان ارائه می دهد. عمار اسکوئر (Emaar Square) در تاریخ ۲۸ آوریل سال ۲۰۱۷ افتتاح شد و انتظار می رود سالانه به طور متوسط ​​۲۵ میلیون نفر بازدید کننده داشته باشد.

آدرس مرکز خرید Emaar Square

این مرکز خرید در منطقه ی اسکودار استانبول، محله ی اونالان و خیابان لیبادیه واقع شده است.

Ünalan Mahallesi, Libadiye Cd No:81, 34700 Üsküdar/İstanbul

مراکز خرید استانبول 12

مرکز خرید متروگاردن استانبول – Metrogarden AVM

مرکز خرید مترو گاردن (Metrogarden AVM) در عمرانیه استانبول، از لوکس ترین مراکز خرید استانبول است که با امکانات وسیع و گسترده ‌توانسته است که مخاطبان بسیار زیادی را به خود معطوف نماید. این مرکز خرید جذاب با ظاهری لاکچری و امکانات گسترده از فضای بازی کودکان تا کافه ‌ها و رستوران‌ ها توانسته است که در جذب مخاطب خود بسیار موفق عمل نماید و به یکی از قطب ‌های خرید در منطقه عمرانیه تبدیل شود.

آدرس مرکز خرید متروگاردن استانبول

Necip Fazıl Mah., Alemdağ Cd. No:940, 34773 Ümraniye/İstanbul

مراکز خرید استانبول 13

مرکز خرید هیل تاون – Hilltown AVM

مرکز خرید Hilltown یکی دیگر از مراکز خرید استانبول است. این مرکز خرید بزرگ در قسمت آسیایی استانبول قرار گرفته است. مرکز خرید هیل تاون در منطقه ی مال تپه و محله ی آیدین اولر (Aydınevler ) واقع شده است.

مراکز خرید استانبول 14

مرکز خرید نئومارین استانبول – Neomarin Alışveriş Merkezi

این مرکز خرید که از مراکز خرید مهم منطقه توزلا در شرقی ‌ترین نقطه شهر استانبول محسوب می‌شود در کنار اتوبان E5 قرار گرفته و دسترسی به این مرکز خرید را بیش از پیش آسان و راحت نموده است. این مرکز خرید مدرن و شیک از ۱۳۰ برند داخلی و خارجی با مغازه‌ هایی لوکس حمایت می ‌نماید.

مراکز خرید استانبول 15

مراکز خرید قسمت اروپایی استانبول

در ادامه مطلب با ۲۱ مورد از مراکز خرید قسمت اروپایی استانبول آشنا خواهید شد.

مرکز خرید اوزدیلک پارک – Özdilek Park

مرکز خرید اوزدیلک پارک (Özdilek Park) در میان مردم استانبول و گردشگران یکی از محبوب ترین مراکز خرید استانبول به شمار می رود. این مرکز خرید در منطقه شیشلی، محله لونت، خیابان بیوک دره و پلاک ۱۸۱ قرار گرفته است. در صورتیکه وسیله نقلیه ندارید با استفاده از وسایل نقلیه عمومی بخصوص مترو، دسترسی آسانی به مرکز خرید خواهید داشت. از ساعت ۱۰ تا ۲۲ می توانید از این مرکز خرید دیدن فرمایید.

آدرس مرکز خرید اوزدیلک پارک

شیشلی، محله اسن تپه، خیابان بویوک جاده پلاک ۱۸۱

Esentepe Mahallesi, Eski Büyükdere Cd. No:181, 34394 Şişli/İstanbul

مراکز خرید استانبول 16

مرکز خرید متروسیتی استانبول – Metrocity AVM

مراکز خرید متروسیتی، کانیون و اوزدیلک سه مرکز خرید چسبیده به هم هستند که در منطقه بشیکتاش استانبول واقع شده اند. مرکز خرید مترو سیتی وصل به مترو استانبول است؛ به این صورت که هنگام پیاده شدن از مترو می توانید مستقیما به مسیر ورودی مرکز خرید وارد شده و از ترافیک بی امان محله لونت در امان باشید.

مرکز خرید مترو سیتی استانبول که از جمله مراکز خرید مدرن استانبول است در ۳۰ آپریل سال ۲۰۰۳ به بهره برداری رسیده و دارای ۴ طبقه می باشد که ۳ طبقه آن در زیر زمین قرار دارد و از همان مترو می توان وارد طبقه سوم آن شد. متروسیتی یکی از شناخته ترین مراکز خرید استانبول می باشد و علاوه برای اینکه مرکزی خرید برای خرید و گردش است یکی از پاتوق های معروف جوانان این شهر به شمار می آید.

مجموعه متروسیتی علاوه بر داشتن مرکز خرید دارای ۳ برج نیز می باشد که یکی از برج ها اداری بوده و دوتای دیگر مسکونی هستند. مرکز خرید مجموعه شامل ۱۴۰ فروشگاه با برند های بین المللی و ترکی است و هر یک از طبقات آن دارای سالن های غذاخوری، کافه تریا و بوتیک های متعددی است.  همه روزه از ساعت ۱۰ تا ۲۲ می توانید از مرکز خرید متروسیتی دیدن کنید.

آدرس مرکز خرید متروسیتی

منطقه بشیکتاش استانبول، محله اسن تپه، خیابان بویوک دره پلاک ۱۷۱

Esentepe Mahallesi, Büyükdere Cd. No:171, 34330 Beşiktaş/Şişli/İstanbul

مراکز خرید استانبول 17

مرکز خرید آتاکوی گالریا – Ataköy Galleria

مورد بعدی از مراکز خرید استانبول آتاکوی گالریا است. این مرکز خرید جزو مراکز خرید بزرگ شهر استانبول محسوب می شود و از سال ۱۹۸۹ تا به الان در خدمت عموم مردم است. جالب است بدانید سالن سینمای بزرگی هم در داخل این مرکز خرید بزرگ قرار گرفته است که جذابیت آن را دوچندان کرده است.

این مرکز خرید در سال ۱۹۸۹ جایزه های معتبری مانند “بهترین طراحی معماری”، “بهترین پروژه تفصیلی” و “بهترین فروشگاه” را بدست آورده است. داستان ساخت این مرکز خرید که از مراکز خرید قدیمی استانبول نیز محسوب می شود به این صورت است که نخست وزیر وقت ترکیه شخصی به نام تورگوت اوزال از مرکز خرید هوستون گالریا در تگزاس آمریکا  بازدید می نماید و سپس تصمیم می گیرید که مرکز خرید آتاکوی گالریا استانبول را شبیه نمونه آمریکایی بسازد. برای رفتن به این مرکز خرید خیابان ساحلی رئوف اروبی در باکرکوی را بایستی دنبال کنید.

آدرس مرکز خرید آتاکوی گالریا

باکیرکوی، محله اول آتاکوی، خیابان رئوف اوربای

Ataköy 1. Mahallesi, Rauf Orbay Cd., 34158 Bakırköy/İstanbul

مراکز خرید استانبول 18

استانبول مال – Mall of Istranbul

استانبول مال، مرکز خرید مدرن و بزرگ در ترکیه (Mall of Istanbul)، در شهرستان باشاک شهیر (Başakşehir) و در قسمت اروپایی استانبول واقع شده است. استانبول مال یکی از بزرگترین و زیباترین مراکز خرید استانبول است که با محله ی زیبای باغچه شهیر نیز فاصله زیادی ندارد. بزرگ ترین مرکز خرید استانبول و ترکیه در سال ۲۰۱۴ درهای خود را برای بازدید عموم باز کرد.

معماری داخلی استانبول مال به عنوان بزرگترین مرکز خرید استانبول به شکلی است که با قدم زدن در هر طبقه به کل مجموعه دید خواهید داشت. همچنین کل مجموعه در طول روز از حداکثر نور بهره ‌مند می‌شود و یک فضای شگفت انگیز را برای بازدید کنندگان خود فراهم می کند. برای ساختن این مجموعه عظیم مبلغی بالغ بر ۱/۳ میلیارد لیر هزینه شده است.

این مجموعه جزو مراکز خرید لوکس استانبول نیز محسوب می شود و همچنین شامل هتلی با ظرفیت ۳۰۰ اتاق، منطقه سرگرمی و پذیرایی به متراژ ۳۷۵۰۰ متر مربع، پارک تفریحی ۱۰ هزار مترمربعی، سالن های چند منظوره ۱۲۰۰ متری، سینمای ۱۶ اینچی و پارک برفی ۷۲۰۰ متری مربعی شکل و  انواع کافه رستوران می باشد.

آدرس استانبول مال

باشاک شهیر، استانبول، بلوار سلیمان دمیرل، محله زیاء گوک آلپ

Ziya Gökalp Mahallesi, Süleyman Demirel Blv No:7, 34306 İkitelli Osb/Başakşehir/İstanbul

استانبول مال

مرکز خرید آکباتی استانبول – Akbati AVM

مرکز خرید زیبا و بزرگ آکباتی استانبول در سال ۲۰۱۱ در محله ی اسنکنت (Esenkent)، چسبیده به محله ی باهچه شهیر افتتاح شده است. مرکز خرید بزرگ آکباتی (Akbatı Alışveriş & Yaşam Merkezi) همه روزه با سرویس های رایگان در سطح محله، افراد را به این مرکز خرید برای تهیه مایحتاج، لوازم خانه، البسه و پوشاک، سینما و … رسانده و مجددا با همین سرویس به محل زندگی خود باز می گردند.

استاندارد بالای زندگی در منطقه ای با طراحی مدرن و ترکیبی از فروشگاه های زیبا، تجربه ای متفاوت از خرید از یکی از بهترین مراکز خرید استانبول را در اختیار بازدید کنندگان از مرکز خرید آکباتی استانبول قرار می دهد. جالب است بدانید دولت کشور ترکیه برای ساخت این مرکز خرید حدود ۲۲۰ میلیون دلار هزینه کرده است.

خرید لذت بخش از برترین برندهای ترکیه مثل زارا، مانگو، بکو، دسا، ال سی وایکیکی، پنتی و چندین برند معروف دیگر با قیمت های معقول و مناسب، تجربه‌ ای‌ متفاوت است که این مرکز خرید زیبا، این لذت فراموش نشدنی را برای شما فراهم کرده است

آدرس مرکز خرید آکباتی

این مرکز خرید در محله اسن یورت واقع شده است.

Koza Mahallesi, 1655. Sokak Esenkent Mevkii No:6, 34538 Esenyurt/İstanbul

مراکز خرید استانبول 19

مرکز خرید آکواریوم استانبول – Akvaryum

مرکز خرید آکواریوم یکی دیگر از مراکز خرید استانبول است. این مرکز خرید به عنوان اولین مرکز خرید منطقه بایرام پاشا استانبول محسوب می شود که دارای ۶ سالن سینما و بیش از ۷۲ مغازه است.

آدرس مرکز خرید آکواریوم

استانبول، منطقه بایرام پاشا، خیابان عبدی ایپکچی، پلاک شماره ۴

Yenidoğan Mh. Abdi İpekçi Caddesi, No: 4, Bayrampaşa Aquarium Avm

مراکز خرید استانبول 20

مرکز خرید آستوریا استانبول – Astoria AVM

مرکز خرید آستوریا نیز یکی دیگر از مراکز خرید استانبول است که در بخش اروپایی استانبول واقع شده است. این مرکز خرید که در سال ۲۰۰۸ افتتاح شده است در سال ۲۰۱۴ بازسازی شد. به خاطر نزدیکی به ایستگاه مترو غیرت تپه دسترسی به این مرکز خرید آسان است. در مرکز خرید آستوریا استانبول گلچینی از بهترین برندهای ترکیه ای و بین المللی در بیش از ۱۱۰ فروشگاه بزرگ گرد هم آمده اند.

در این مرکز خرید ۲۵ هزار مترمربع فضا به برندهای مختلف اختصاص داده شده است و با ۱۱۰ فروشگاه، ۴۹ متر آتریوم (فضای بزرگ و باز وسط ساختمان که توسط شیشه پوشیده شده است) و گنجایش ۸۰۰ وسیله نقلیه در پارکینگ به همراه رمپ ‌های عریض و تحویل نیز از دیگر مزیت های مرکز خرید آستوریا است.

آدرس مرکز خرید آستوریا

استانبول، منطقه شیشلی، خیابان بویوک دره، پلاک ۳۴۳۹۴

Büyükdere Caddesi, No: 127, Astoria Kuleleri, Astoria Avm, Pk: 34394, Esentepe, Şişli

مراکز خرید استانبول 21

مرکز خرید کپسیتی استانبول – Capacity AVM

مرکز خرید کپسیتی در سال ۲۰۰۷ میلادی در منطقه باکیرکوی استانبول افتتاح شده است و یکی از مراکز بهترین مراکز خرید استانبول محسوب می شود. این مرکز خرید بیش از ۲۰۰ مغازه و فروشگاه را در خود جای داده و بعضی از کافه رستوران های آن تا ساعت ۲ بامداد نیز سرویس ارائه می دهند.

مرکز خرید کپسیتی استانبول دارای مساحتی حدود ۱۳۳ هزار متر مربع است و می توانید بیش از ۲۱۹ برند مختلف را مشاهده کنید. از امکانات این مرکز خرید می توان به حدود ۹ سالن سینمای مجهز و به روز با ۱۵۰۰ صندلی، شهربازی کوچکی برای کودکان و پارکسنگ با ظرفیت بیش از ۲۵۰۰ خودرو اشاره کرد

 آدرس مرکز خرید کپسیتی

استانبول، منطقه باکیرکوی، محله آتاکوی، خیابان فیشخانه، پلاک ۷

Ataköy 1. Kısım Mah. Fişekhane Cad. No:7 Bakırköy

مراکز خرید استانبول 22

مرکز خرید جواهر استانبول – Cevahir AVM

مرکز خرید جواهر استانبول (جواهیر) یکی از مراکز خرید متنوع در شهر تاریخی استانبول است که در قسمت اروپایی استانبول و منطقه‌ ی شیشلی (Şişli) واقع شده است.

مرکز تجاری – تفریحی جواهر استانبول (İstanbul Cevahir Alışveriş ve Eğlence Merkezi) یکی از مراکز تجاری – تفریحی پیشرو و بزرگ در اروپا و در سطح جهان به شمار می رود. مرکز خرید جواهر یا جواهیر (Cevahir AVM) در سال ۲۰۰۵ میلادی با صرف بیش از ۲۵۰ میلیون دلار هزینه افتتاح شد.

جالب است بدانید مرکز خرید جواهر استانبول در بین سال های ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۱ بزرگ ترین مرکز خرید اروپا بوده است. این مرکز با مساحت ۶۲ هزار ۴۷۵ متر مربع در زمینی به وسعت ۳۵۸ هزار متر مربع احداث شده است.

مرکز خرید جواهر  یکی از زیباترین مراکز خرید استانبول است که دارای ۶ طبقه است و نزدیک به ۳۰۰ مغازه و پارکینگ با ظرفیت ۲۵۰۰ خودرو را درخود جای داده است. بعضی از مغازه‌ها و فروشگاه ها برای اولین بار است که بعضی از برندهای بین المللی را در ترکیه ارائه می دهند.

آدرس مرکز خرید جواهر

استانبول، شیشلی، خیابان بویوک دره

Büyükdere Cd. No:22, 34360 Şişli/ İstanbul

مراکز خرید استانبول 23

مرکز خرید سیتیز نیشانتاشی – City’s Nişantaşı

مرکز خرید سیتیز نیشانتاشی (City’s Nişantaşı) در محله معروف نیشانتاشی استانبول واقع شده است. نیشانتاشی مرکز مد در شهر ترکیه است و اغلب برندهای معتبر ملی و بین المللی در این منطقه شعبه دارند. مرکز خرید سیتیز نیشانتاشی یکی از مراکز خرید باکلاس و لوکس در استانبول است که با سرمایه ای بالغ بر ۱۲۵ میلیون دلار ساخته شده است.

این مرکز خرید یکی از معروف ترین مراکز خرید استانبول و ترکیه است و  با معماری خیره کننده و بی همتای خود همیشه در یادتان باقی خواهد ماند. ۱۵۰ فروشگاه، ۷ سالن سینما، کافه ها و رستوران های مخصوص در اینجا آماده ارائه خدمات به بازدید کنندگان هستند.

آدرس مرکز خرید سیتیز نیشانتاشی

استانبول، شیشلی، محله تشویقیه، مرکز خرید سیتیز نیشانتاشی

  ۱۸ مورد از بهترین مراکز خرید آنکارا

Teşvikiye, Teşvikiye Cad. City’s Nişantaşı Alışveriş Merkezi No:162, Şişli

مراکز خرید استانبول 24

مرکز خرید فروم استانبول – Forum Istanbul AVM

مرکز خرید فروم استانبول (Forum Istanbul AVM) بزرگترین مرکز خرید ترکیه و شهر استانبول است که در قسمت اروپایی این شهر واقع شده است. این مرکز خرید تقریبا در ۱۶ کیلومتری محله باغچه شهر و پارک آبی آکوا کلاب دلفین استانبول واقع شده است.

  موزه هنرهای مدرن استانبول (استانبول مدرن)

این مرکز خرید به عنوان یکی از شیک ترین مراکز خرید ترکیه، با وسعتی برابر با ۴۹۵ هزار مربع نه تنها بزرگترین مرکز خرید کشور ترکیه، بلکه بزرگترین در قاره اروپاست. در مرکز خرید فروم استانبول با بیش از ۲۸۶ مغازه داخلی و خارجی و بیش از ۲۰۰ برند (ترک و غیر ترک) مواجه خواهید شد.

سالانه بیش از ۲۰ میلیون نفر از مرکز خرید فروم استانبول بازدید می‌ کنند. بخش بزرگی از این مرکز خرید تنها به فروشگاه ایکیا (IKEA) اختصاص دارد و همچنین بیش از ۱۵ هزار متر مربع فضای مرکز خرید را سوپرمارکت اشغال کرده است. باقی مساحت را نیز پارک و مکانی برای برگزاری فستیوال‌ های مهم یا کنسرت‌ های مختلف به خود اختصاص داده‌ اند. همچنین پارکینگ این مجموعه گنجایش ۵۵۰۰  وسیله نقلیه را دارد.

آدرس مرکز خرید فروم استانبول

مرکز خرید فروم استانبول در شهرستان بایرام پاشا (Bayrampaşa)، محله گوجاتپه (Kocatepe) و خیابان پاشا (Paşa) واقع شده است.

Kocatepe Mahallesi, Paşa Caddesi 34045 Bayrampaşa / İstanbul

فروم استانبول

مرکز خرید هیستوریا استانبول – Historia AVM

مرکز خرید هیستوریا استانبول جزو اولین مراکز خرید استانبول در منطقه ‏Historical Peninsula‏ استانبول است که در شهرستان فاتیح (Fatih) واقع شده ‏است. فاتیح (Fatih) در قسمت اروپایی استانبول واقع شده و یکی از محله های معروف استانبول است.

هیستوریا استانبول مرکز خرید بزرگی است که شامل چهار طبقه‌ی تجاری, یک طبقه فودکورت, مسجد، داروخانه، مرکز مشاوره، سینمای بزرگ با ۸ سالن نمایش که از مدرن ترین سالن های سینمایی استانبول است, شهربازی، سالن بولینگ و سرویس رایگان می ‏باشد.

از آنجایی که این مرکز خرید جزء مراکز خرید اقتصادی حساب می‌شود در بین ایرانیان ‏محبوبیت فراوانی پیدا کرده است. در معماری این مرکز از طرح های سنتی قدیمی مربوط به دوره عثمانی الگو ‏گرفته شده و سقف شیشه ای این مجتمع نیز سبب شده است تا در طول روز فضای مجتمع از نور آفتاب بهره مند ‏گردد.

آدرس مرکز خرید هیستوریا

استانبول، محله فاتیح، بلوار عدنان مندرس

Adnan Menderes Bulvar No:2 Fatih

مراکز خرید استانبول 25

مرکز خرید کانیون استانبول – Kanyon

مرکز خرید کانیون استانبول یکی از مراکز اصلی تجاری در ترکیه است که در سال ۲۰۰۶ افتتاح شده است. این مرکز خرید یکی از زیباترین مراکز خرید استانبول با سقف باز دارای ۱۶۰ فروشگاه و ۹ سالن سینمایی و بزرگترین سالن ورزشی بدنسازی است که در خیابان بویوک دره Buyukdere از منطقه لونت در شیشلی استانبول واقع شده است.

معماری خاص مجموعه کانیون مال باعث شده که این مرکز تجاری برنده جوایز متعددی شود. این مجموعه همانند مراکز خرید دیگر سربسته نیست. وجود دفاتر کاری و محل‌هایی برای اقامت افراد در این مجتمع باعث شده زندگی در این منطقه بسیار خوب در جریان باشد و افراد دیگر نیازی به رفتن به جاهای دیگر برای رفع نیازهای مختلف‌شان نداشته باشند. علاوه بر این موارد، سالن های ورزشی مختلف، سینما، تئاتر، حضور برندهای مختلف، راه های ارتباطی بین این طبقات و … همگی جذابیت‌های ویژه‌ ای به این مجموعه داده‌اند.

آدرس مرکز خرید کانیون

استانبول، منطقه شیشلی، محله لونت، خیابان بویوک دره

Büyükdere Caddesi No:185 Levent

مراکز خرید استانبول 26

مرکز خرید مارمارا فروم استانبول – Marmara Forum

مورد بعدی در لیست مراکز خرید استانبول، مرکز خرید مارمارا فروم است. این مرکز خرید در محله عثمانیه واقع شده و در آن طیف گسترده ای از اجناس متنوع و با کیفیت به همراه امکانات رفاهی و تفریحی مناسبی ارائه می شود. مرکز خرید مامارا فروم از فضای لوکس و معماری فوق العاده برخوردار است و انواع برندهای ملی ترک در کنار برندهای لوکس خارجی در آن یافت می گردند.

مارمارا فروم از مناسب ترین مراکز خرید ترکیه است و با قرار گیری در مرکز منطقه باکرکوی دسترسی راحتی دارد. این مرکز خرید در سال ۲۰۱۱ میلادی در فضایی با مساحت ۳۷۵ هزار متر مربع تاسیس شده و از آن زمان تا کنون به بهشتی برای خرید تبدیل شده است.

آدرس مرکز خرید مارمارا فروم

منطقه باکرکوی استانبول، محله عثمانیه، بلوار کوشول یولو، پلاک ۳

Osmaniye Mahallesi Çobançeşme Koşuyolu Bulvarı No:3 Bakırköy

مراکز خرید استانبول 27

مرکز خرید اولیویوم – Olivium Outlet Center

اولیویوم یک مرکز خرید (اوت لت) با قیمت هایی مناسب است که در ۱ آپریل سال ۲۰۰۰ میلادی افتتاح شده و در منطقه  زیتینبورنو (Zeytinburnu) شهر استانبول قرار دارد. این مرکز خرید توسط دو کمپانی (İleri Mensucat) و (Emintaş) ساخته شده است.

مرکز خرید اولیویوم از مراکز خرید ارزان استانبول نیز هست که در چهار طبقه ساخته شده و با بیش از ۱۳۰ فروشگاه انواع برندهای ملی ترک و بین المللی را به فروش می رساند. این مجتمع در منطقه کارگر نشین زیتون بورنو، در قسمت اروپایی استانبول واقع شده و براساس آمار ارائه شده در روزهای میانی هفته به طور متوسط ۲۵ هزار نفر مراجعه کننده دارد.

آدرس مرکز خرید اولیویوم

استانبول، منطقه زیتون بورنو، خیابان آکسوی

Muammer Aksoy Cd, Zeytinburnu, Istanbul

مراکز خرید استانبول 28

مرکز خرید پروفیلو استانبول – Profilo AVM

مرکز خرید پروفیلو یکی دیگر از مراکز خرید استانبول است که توانسته بسیاری از توریست ها و گردشگران را به سمت خود جذب کند. این مرکز خرید یک مجموعه کامل از فروشگاه ها و امکانات تفریحی می باشد و از بزرگ ترین و خاص ترین مراکز خرید استانبول در محله کسب کار مجیدیه کوی است. این مرکز خرید در سال ۱۹۹۷ میلادی ساخته شده و شش طبقه دارد. پروفیلو در ابتدا ۱۱۰ هزار متر مربع مساحت داشت اما چندی بعد به فضای سرپوشیده آن اضافه شده و مساحت آن به ۱۱۷ هزار مربع رسید.

آدرس مرکز خرید پروفیلو استانبول

منطقه مجیدیه کوی استانبول، خیابان جمال ساهر،

Cemal Sahir Cad. No:33 – Mecidiyeköy

مراکز خرید استانبول 29

مرکز خرید سافیره استانبول – Sapphire AVM

آسمان خراش و مرکز تجاری سفیریا سافیره (Sapphire)، بلندترین آسمان خراش استانبول و ترکیه است که در محله لونت (Levent) قرار دارد. معماری مرکز تجاری سفیر سازگار با محیط زیست است و در آن از فرایند ذخیره‌سازی انرژی استفاده شده است. از این آسمان خراش می توانید ویو زیبایی از شهر دیدنی استانبول داشته باشید.

جالب است بدانید باغ‌ های کوچکی که در این ساختمان تعبیه شده اند هوای تازه را به محیط انتقال می دهد. علاوه بر این شیشه های این ساختمان به گونه ‌ای است که از طریق منافذی که دارند هوای بیرون را گرفته و به داخل هدایت می‌کنند و به این ترتیب محیطی سربسته با هوای بیرونی ولی بدون هرگونه صدایی ایجاد شده است.علاوه بر این سالن بزرگ گلف مخصوص گلف بازان درست شده است. برای رفتن به مرکز تجاری سفیر از میدان تکسیم و یا از هر نقطه دیگری خود را به خط متروی M2 برسانید و پس از آن در ایستگاه لونت پیاده شوید. با دنبال کردن علائم و تابلوها در ایستگاه لونت به مرکز تجاری سفیر خواهید رسید.

 آدرس مرکز خرید سافیره

منطقه کاغیت هانه استانبول، خیابان قدیمی اسکی دره، محله امنیت اولر

Emniyetevleri Mh. Eski Büyükdere Cd. No:1 Kağıthane-İstanbul

مراکز خرید استانبول 30

مرکز خرید ترامپ تاور استانبول – Trump Towers Mall

مرکز خرید ترامپ تاور مال یکی دیگر از مراکز خرید استانبول است که در سال ۲۰۱۲ افتتاح شد. ترامپ تاور مال به عنوان یکی از بهترین بازارهای تجاری در ۵ شهر بزرگ جهان می باشد. این مرکز دارای ۱۷۵ فروشگاه است که در آنها برندهای معروف جهانی به فروش می رسد. از امکانات رفاهی این بازار خرید می توان به یک رستوران با مساحت ۴۳ هزار متر مربعی اشاره کرد که در آن با انواع غذاهای ترکی و بین المللی از بازدیدکنندگان پذیرایی می شود.

آدرس مرکز خرید ترامپ تاور

استانبول، منطقه مجیدیه کوی، پلاک شماره ۱۲

Mecidiyeköy Yolu Caddesi No:12

مراکز خرید استانبول 31

مرکز خرید زورلو سنتر استانبول – Zorlu Center AVM

مرکز خرید زورلو سنتر استانبول یکی از زیباترین و لوکس ترین مراکز خرید استانبول می باشد که در سال ۲۰۱۳ توسط شرکت (Zorlu Gayrimenkul) زیر نظر زورلو هولدینگ (Zorlu Hodling) ساخته شد. این مرکز خرید زیبا و لوکس توسط امره آرولات (Emre Arolat)، معمار مشهور ترک و شرکت معماری  تابانلی اوغلو (Tabanlıoğlu Architects) طراحی شده است.

زورلو سنتر به عنوان یکی از بزرگ‌ترین و شیک‌ترین مراکز خرید استانبول شناخته می شود که در آن شعبه‌ی مکعبی و نمادین اپل استور (Apple Store)، برندهای مطرح و لوکس دنیا در زمینه پوشاک، جواهرات، کیف و کفش، اسباب بازی و … همگی زیر یک سقف به چشم می خورند.

آدرس مرکز خرید زورلو سنتر

استانبول، بشیکتش، بلوار بارباروس، محله‌ی لوازیم

 Levazım, Koru Sokağı No:2, 34340 Beşiktaş/İstanbul, Turkey

مراکز خرید استانبول 32

مرکز خرید ایستینیه پارک استانبول – Istinye Park AVM

مرکز خرید ایستینه پارک استانبول یک مرکز خرید بزرگ با حداقل ۲۸۰ مغازه است که از بهترین مراکز خرید استانبول محسوب می شود. این مرکز خرید شامل بهترین برندهای ترکیه ای و جهانی کافه ها و رستوران های منحصر بفرد است. علاوه بر سالن تئاتر و سینمای عالی و همچنین کافه ها و رستوران ها، این مرکز تجاری مدرن یک بازار مواد غذایی هم دارد.

ایستینیه پارک در کنار طراحی های جدیدی که برای بوتیک ها، بلوارها و میادین این بازار انجام شده است فضاهای نوستالژیک هم فراموش نشده است و شما می ‌توانید در ایستینیه پارک تلفیقی از طراحی مدرن و سنتی را ببینید. اگر به برندهای جهانی علاقه مند هستید حتما سری به ایستینیه پارک بزنید.

آدرس مرکز خرید ایستینیه پارک

استانبول، منطقه ساری یر، خیابان قطر، پلاک ۷۳

Katar Caddesi No: 73 Sarıyer

مراکز خرید استانبول 33

ونیزیا اوت لت استانبول – Venezia Mega Outlet

ونیزیا اوت لت یکی از زیباترین مراکز خرید استانبول است که به سبک طراحی شهر معروف ونیز در ایتالیا ساخته شده است. همانطور که می دانید استانبول شهری پیشتاز در صنعت گردشگری است. رشد صنعت مد و لباس در کشور ترکیه تاثیرات بسیاری در صنعت توریسم داشته است تا جایی که گردشگری خرید به شاخه ای تازه در این صنعت تبدیل شده است. از این منظر یکی از جاذبه های مهم کشور ترکیه و به ویژه شهر استانبول، مال ها و مراکز خرید بزرگ و مدرن آن است.

مرکز خرید ونیزیا اوت لت یکی از معروف ترین مراکز خرید استانبول و به دلیل ویژگی اوت لت (Outlet) بودن آن، می توان آن را جزو مراکز خرید ارزان استانبول نیز محسوب کرد. این مرکز خرید یک اوت لت معروف در شهر استانبول است. در فروشگاه های اوت لت می توانید اغلب اجناس برندهای معروف که مد روز نیستند را با قیمت بسیار مناسب یا حتی پایین تر از حد تصورتان خریداری کنید. این مرکز خرید یک مجتمع تجاری مسکونی می باشد که با طراحی بسیار شکیل شبیه شهر ونیز ایتالیا ساخته شده است.

آدرس ونیزیا اوت لت

استانبول، قاضی عثمان پاشا، محله کاردنیز،

Karadeniz, Venezia Mega Outlet, Eski Edirne Asfaltı, Gaziosmanpaşa/İstanbul, Turkey

ونیزیا اوت لت

فروشگاه ایکیا استانبول – IKEA Istanbul

ایکیا (IKEA) یک برند لوازم خانگی مشهور در جهان است که در سراسر جهان نمایندگی دارد و فروشگاه ایکیا استانبول هم یکی از معروف ترین فروشگاه های ایکیا در ترکیه است. فروشگاه های ایکیا هم مانند فروشگاه های بیم ترکیه (BIM)، فروشگاه لوازم خانگی کاراجا، لوازم خانگی آرچلیک و لوازم خانگی بکو (BEKO) محبوبیت زیادی در ترکیه دارند و افراد زیادی به قصد خرید لوازم خانگی ایکیا به استانبول سفر می کنند. اگر می خواهید بیش تر در مورد شعبه ایکیا استانبول که معروف ترین شعبه ایکیا در ترکیه است بدانید، مقاله پیش رو را مطالعه فرمایید.

استانبول ۳ فروشگاه ایکیا (IKEA) را در خود جای داده است. سه فروشگاه ایکیا در استانبول و در سه محله بایرام پاشا، عمرانیه و کارتال قرار گرفته اند. معمولا وقتی از فروشگاه ایکیا استانبول صحبت می شود، منظور شعبه ای است که در بخش اروپایی استانبول و در مرکز خرید فروم استانبول واقع شده است که یکی از معروف ترین مراکز خرید استانبول است. دلیل معروف بودن آن این است که فروشگاه ایکیا فروم استانبول وسعت بسیار زیادی دارد و تنوع کالایی بیشتری هم به نسبت دیگر فروشگاه های ایکیا استانبول دارد.

آدرس فروشگاه ایکیا مرکز خرید فروم استانبول

استانبول، بایرام پاشا، محله کوجاتپه شماره ۳۴۰۴۵

Kocatepe, Paşa Cd No:1, 34045 Bayrampaşa/İstanbul, Turkey

مراکز خرید استانبول 34

سوالات متداول

بزرگ ترین مرکز خرید استانبول کدام است؟

مرکز خرید فروم استانبول (Forum Istanbul) با مساحت عملیاتی ۴۹۵ هزار متر مربع بزرگ ترین مرکز خرید ترکیه است.

کدامیک از مراکز خرید استانبول نزدیک میدان تکسیم هستند؟

از مراکز خرید استانبول نزدیک به تکسیم (Taksim) می توان به مرکز خرید سیتیز نیشانتاشی (City’s Nişantaşı)، مرکز خرید کانیون (Kanyon AVM)، مرکز خرید جواهر (Cevahir AVM) و مرکز خرید فروم استانبول (Forum Istanbul AVM) اشاره کرد.

کدامیک از مراکز خرید استانبول از نظر قیمتی مناسب و ارزان هستند؟

در کل اوت لت ها (Outlets) و مراکز خرید ارزان استانبول مانند بازار بزرگ استانبول، مرکز خرید اولیویوم، اوت‌ لت ویاپورت، مرکز خرید مگا اوت لت ونیزیا، اوت لت اپتیوم استانبول و … از مراکز خرید مناسب و ارزان استانبول هستند.

مرکز خرید استانبول مال (Mall of Istanbul) در کدام منطقه استانبول است؟

استانبول مال، مرکز خرید مدرن و بزرگ در ترکیه (Mall of Istanbul)، در شهرستان باشاک شهیر (Başakşehir) و در قسمت اروپایی استانبول واقع شده است. استانبول مال یکی از بزرگترین و زیباترین مراکز خرید استانبول است

مراکز خرید نزدیک به فرودگاه استانبول کدام ها هستند؟

Airport Outlet Center
Özdilek-airport Avm Şubesi

لوکس ترین و دیدنی ترین مراکز خرید استانبول کدام ها هستند؟

در قسمت اروپایی و آسیایی استانبول مراکز خرید زیادی وجود دارند که از دیدنی ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:
مرکز خرید مال آو استانبول (Mall of Istanbul)
مرکز خرید ایستینیه پارک (Istinye Park AVM)
مرکز خرید زورلو سنتر (Zorlu Center AVM)
مرکز خرید جواهر (Cevahir AVM)

جهت دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان 118 ترکیه شماره واتساپ خود را وارد کنید

 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید:

2 نظر

 1. مراکز خرید استانبول 49

  مطلب خوبی بود ممنون.
  اگه بشه در مورد مراکز خرید اطراف میدان تاکسیم که نزدیک تاکسیم هستش مطلب بزارید

  • مراکز خرید استانبول 50

   حتما
   مراکز خرید قسمت آسیایی و اروپایی جدید هم به مرور اضافه خواهند شد


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پیش از تماس با ما این موارد را در نظر بگیرید:

 1. با این شماره تنها جهت خرید و اجاره ملک در ترکیه تماس بگیرید. 
 2. امکان پاسخگویی در روزهای یکشنبه وجود ندارد.
 3. لطفا پیغام خود را به صورت متن یا پیام صوتی ارسال نمایید و از تماس صوتی خودداری کنید.
 4. این خانه ممکن است به فروش رفته و یا اجاره داده شده باشد، اما موارد مشابه همواره موجود است.
 5. ما در استانبول اروپایی، شهر آلانیا و آنتالیا فعال هستیم.

دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی

در صورتیکه تمایل به دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی توسط وکیل مجموعه ما دارید، می توانید از طریق لینک زیر وارد واتساپ شده و وقت مشاوره دریافت نمایید. 

×