Skip to content

صرافی های استانبول

صرافی های استانبول 14

آشنایی با صرافی های استانبول

در هنگام سفر برای برآمدن از پس هزینه های سفر به استانبول و تبدیل پول نقد باید به صرافی های استانبول که به آن ها (DOVIZ) گفته می شود مراجعه کنید. در این صرافی ها بدون پرداخت کمیسیون می توانید تبدیل ارز نمایید. DOVIZ ها معمولا در جلوی مغازه خود تابلویی دارند که نرخ تبدیل ارز را نشان می دهد. صرافی های مختلف ممکن است نرخ تبدیل متفاوتی داشته باشند بنابراین قبل از تبدیل ارز بهتر است نرخ تبدیل یکی دو صرافی را چک کنید.

استانبول با توجه به حجم بالای مسافرین و گردشگران از آن دسته شهرهایی است که به‌ راحتی می‌توانید در سطح شهر ارز خود را به لیر تبدیل کنید.زمانی که به کشوری سفر می کنیم کاملا واضح است که باید پول رایج در آن کشور را همراه خودمان ببریم، اما هنگام سفر به ترکیه گاهی سوال پیش می آید که ما با خود لیر ببریم یا دلار که گفتیم بهتر است با توجه به نوساناتی که تمامی ارزهای کشورها در برابر دلار دارا هستند هنگامی که به ترکیه می روید سعی کنید دلار با خودتان ببرید و سپس زمانی که به این کشور رسیدید به صرافی های این کشور رفته و به لیر ترکیه تبدیل نمایید.

لازم است بدانید اسکناس ‌های لیر در ترکیه ۵،۱۰،۲۰،۵۰،۱۰۰،۲۰۰ لیری هستند. سکه ‌های یک لیری نیز موجود هستند و هر لیر به ۱۰۰ کروش تقسیم می‌شود. با ما همراه باشید تا معروف ترین و شناخته شده ترین صرافی های استانبول را به شما معرفی کنیم.

صرافی های استانبول 1

نحوه تبدیل ارز در استانبول

نخستین راهی که در مقابل شما قرار دارد و البته بدترین آن ها، این است که تبدیل ارز را در فرودگاه‌ های استانبول مانند فرودگاه استانبول یا فرودگاه صبیحه گوکچن استانبول انجام دهید. توجه داشته باشید که به‌ هیچ ‌عنوان پول خود را در صرافی ‌های فرودگاه تبدیل نکنید. نرخ تبدیل در این صرافی‌ ها بسیار گران ‌تر از سایر محل ‌هاست و قطعاً ضرر خواهید کرد. نهایتاً اگر مجبور هستید برای استفاده از ترنسفر لیر به همراه داشته باشید ۲۰۰-۲۵۰ لیر برای شما کافی ست.

محل دوم که برای این کار وجود دارد فروشگاه ‌های اجناس برند است. آن ‌ها نیز درازای خرید پول شما را چنج خواهند کرد که نرخشان کمی بیشتر از صرافی ولی در مواقع اضطراری به‌ صرفه هستند. می توانید از عابر بانک‌ های بانک زراعت برای این کار استفاده کنید.

  آکواریوم سی لایف استانبول

راه سوم و بهترین راه برای تبدیل ارز در استانبول مراجعه به صرافی های استانبول است. شما در تمامی نقاط پر رفت ‌و آمد استانبول می ‌توانید صرافی ‌های استانبول را پیدا کنید و از آنجایی ‌که هر ساله گردشگران زیادی به استانبول سفر می‌کنند بازار این مشاغل نیز در استانبول داغ است.

  جنگل بلگراد استانبول

بهترین صرافی های استانبول در بازار بزرگ استانبول، بازار ادویه، منطقه سلطان احمد، لاله لی و تکسیم قرار دارند. علاوه بر این شما می‌ توانید به اداره پست برای تبدیل ارزهای و دلار یورو و همچنین پوند مراجعه کنید. راه دیگری که می ‌توانید از آن استفاده کنید، چک مسافرتی است که با کارمزد ۹ درصد نقد می‌ شود.

توجه داشته باشید!

اصلا برای تبدیل ارز عجله نداشته باشید، ابتدا به چند صرافی در استانبول سر بزنید و بعد از اینکه قیمت ها دستتان آمد اقدام به فروش دلارهایتان بنمایید.

صرافی های استانبول 2

معروف ترین صرافی های استانبول

در ادامه با مشهورترین و معروف ترین صرافی های استانبول واقع در محله ها و مناطق مختلف استانبول آشنا خواهید شد.

صرافی های منطقه بازار بزرگ (Kapali Çarsi)

بازار بزرگ استانبول یکی از قدیمی ‌ترین و البته پررفت ‌و آمد ترین مناطق استانبول است. جالب است بدانید که هرسال حدود ۹۰ میلیون نفر از این بازار بازدید می‌ کنند. با یک حساب ‌و کتاب ساده متوجه خواهید شد که صرافی‌ ها در این بازار به فراوانی یافت می‌شوند. با توجه به تعداد بالای صرافی ‌ها در این محیط شما می ‌توانید نرخ تبدیل صرافی ‌های مختلف را مقایسه کنید و بهترین را انتخاب کنید. بهترین نرخ تبدیل در میان آن‌ ها مربوط به صرافی ‌های بخش طلافروشان بازار است. از معروف ترین صرافی های استانبول در منطقه کاپالی چارشی به موارد زیر می توان اشاره کرد:

 • صرافی یازیجی آلتین – Yazici Altin Döviz
 • صرافی قاضی – Gazi Döviz
 • صرافی هازندار – Haznedar Döviz
 • صرافی کوربورسا – KurBorsa Döviz
 • صرافی مرکز – Merkez Döviz
صرافی های استانبول

صرافی های منطقه بی اوغلو و تکسیم (Taksim)

تکسیم یا (میدان تقسیم، Taksim) یکی از معروف‌ ترین و پررفت ‌و آمد ترین مناطق استانبول است. این میدان در طول عمر صد ساله خود بارها شاهد اتفاقات حیرت‌ انگیز سیاسی و اجتماعی ترکیه بوده است. میدان تقسیم (Taksim) تعداد زیادی از صرافی های استانبول را در خود جای داده است. بهترین این صرافی ‌ها در انتهای خیابان استقلال استانبول، نرسیده به میدان تکسیم هستند. هتل ‌ها و رستوران های زیادی نیز در این منطقه وجود دارند که می توانید یا یک تیر دو نشان زده و طعم بهترین غذاهای ترکیه را نیز بچشید.

 • صرافی آرال – Aral Döviz
 • صرافی کوزوم – Cozum Döviz
 • صرافی چتین – Cetin Döviz
 • صرافی نیزام – Nizam Döviz
 • صرافی یه یه – Ye Ye Döviz
صرافی های استانبول 3

صرافی های منطقه سلطان احمد

منطقه سلطان احمد جزو محله های معروف استانبول است که میزبان چندین مورد از جاهای دیدنی استانبول است. آب ‌انبار باسیلیکا، مسجد ایاصوفیه استانبول، کاخ توپکاپی، بعضی از موزه های استانبول مانند موزه باستان شناسی استانبول و مسجد سلطان احمد از جمله شگفت ‌انگیزترین مراکز توریستی استانبول در این ناحیه هستند. برای تبدیل ارز در این محله تنها لازم است که به خیابان بروید. در این ناحیه نیز حق انتخاب زیادی دارید و جست‌ و جو را فراموش نکنید تا بهترین نرخ تبدیل را پیدا کنید. از مهم ترین صرافی های استانبول در این منطقه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • صرافی آغااواغلو – Agaoglu Döviz
 • صرافی سرکیمتلی – Ser Kıymetli Madenler
 • صرافی داداس – Dadas Döviz
 • صرافی آرکنت – Arkent Döviz
 • صرافی آیدین طلا – Aydin Gold Döviz
صرافی های استانبول 4

صرافی های منطقه لاله لی (Laleli)

اغلب ساکنان منطقه لاله لی (Laleli) روس هستند برای همین این محل به یک محله روس نشین معروف است. جاذبه گردشگری لاله لی مسجد آن و فروشگاه ‌های آن است. تبدیل ارز نیز در این محله به‌ خوبی و سادگی انجام می‌گیرد و یکی از ارزان‌ ترین ‌های استانبول محسوب می شود. . از مهم ترین صرافی های استانبول در منطقه لاله لی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • صرافی آکلار – Aklar Döviz
 • صرافی مارتور – Martur Döviz
 • صرافی الماسجی اوغلو – Elmacıoğlu Döviz
 • صرافی تمیز – Temiz Döviz
 • صرافی آتاسال – Atasal Döviz
صرافی های استانبول 5

صرافی های منطقه بازار ادویه (Misir Çarşısı)

بازار ادویه (Misir Çarşısı) یا بازار مصری ‌ها در کنار مسجد نو در استانبول یکی از بهترین و معروف‌ ترین مناطق تبدیل ارز در این شهر است. اغلب افرادی که می‌ خواهند از این بازار خرید کنند نخست به سراغ صرافی ‌ها استانبول در این منطقه رفته و پول خود را تبدیل می ‌کنند. علاوه بر این کیوسک ‌های تبدیل ارز نیز در سرتاسر بازار وجود دارد. مهم ترین صرافی های این منطقه عبارتند از:

 • صرافی یالیم – Yalim Döviz
 • صرافی نارین – Narin Döviz
 • صرافی ذکی – Zeki Döviz
 • صرافی آنگون – Angun Döviz
 • صرافی معتبر – Muteber Döviz
صرافی های استانبول 6

جهت دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان 118 ترکیه شماره واتساپ خود را وارد کنید

 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

اشتراک گذاری این مطلب

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید:

2 نظر

 1. صرافی های استانبول 21

  دقیقا باید همین کارو کرد دلار ببری اونجا چنج کنی به لیر من چند بار که رفتم همین کارو کردم می صرفه

 2. صرافی های استانبول 22

  آیا واقعاً می توانیم به اینها اعتماد کنیم؟


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پیش از تماس با ما این موارد را در نظر بگیرید:

 1. با این شماره تنها جهت خرید و اجاره ملک در ترکیه تماس بگیرید. 
 2. امکان پاسخگویی در روزهای یکشنبه وجود ندارد.
 3. لطفا پیغام خود را به صورت متن یا پیام صوتی ارسال نمایید و از تماس صوتی خودداری کنید.
 4. این خانه ممکن است به فروش رفته و یا اجاره داده شده باشد، اما موارد مشابه همواره موجود است.
 5. ما در استانبول اروپایی، شهر آلانیا و آنتالیا فعال هستیم.

دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی

در صورتیکه تمایل به دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی توسط وکیل مجموعه ما دارید، می توانید از طریق لینک زیر وارد واتساپ شده و وقت مشاوره دریافت نمایید. 

×