Skip to content

صرافی های معروف در استانبول

تبدیل ارز یکی از مسائلی است که در هنگام سفرهای بین‌المللی با آن مواجه می شوید. این مسئله که بهترین جا برای تبدیل ارزهای خود کجاست، سؤالی است که برای همه در سفر پیش می‌آید. همیشه صرافی‌ ها گزینه‌های امنی هستند که اغلب بهترین قیمت را ارائه می‌ دهند اما در این میان ارزان ‌فروش و گران ‌فروش نیز مساله مهمی است. استانبول با توجه به حجم بالای مسافرین و گردشگران از آن دسته شهرهایی است که به‌ راحتی می‌توانید در سطح شهر ارز خود را به لیر تبدیل کنید.

با ما همراه باشید تا معروف ترین و بهترین صرافی های استانبول را به شما معرفی کنیم.

زمانی که به کشوری سفر می کنیم کاملا واضح است که باید پول رایج در آن کشور را همراه خودمان ببریم، اما هنگام سفر به ترکیه گاهی سوال پیش می آید که ما با خود لیر ببریم یا دلار که گفتیم بهتر است با توجه به نوساناتی که تمامی ارزهای کشورها در برابر دلار دارا هستند هنگامی که به ترکیه می روید سعی کنید دلار با خودتان ببرید و سپس زمانی که به این کشور رسیدید به صرافی های این کشور رفته و به لیر ترکیه تبدیل نمایید. لازم است بدانید اسکناس ‌های لیر در ترکیه ۵،۱۰،۲۰،۵۰،۱۰۰،۲۰۰ لیری هستند. سکه ‌های یک لیری نیز موجود هستند و هر لیر به ۱۰۰ کروش تقسیم می‌شود.

صرافی های معروف در استانبول 1

نحوه ی تبدیل ارز در استانبول

راه های نحوه ی تبدیل ارز در استانبول بسیار است. نخستین راهی که در مقابل شما قرار دارد و البته بدترین آن است تبدیل ارز در فرودگاه‌ های استانبول است. توجه داشته باشید که به‌هیچ ‌عنوان پول خود را در صرافی ‌های فرودگاه تبدیل نکنید. نرخ تبدیل در این صرافی‌ ها بسیار گران ‌تر از سایر محل ‌هاست و قطعاً ضرر خواهید کرد. نهایتاً اگر مجبور هستید برای استفاده از ترنسفر لیر به همراه داشته باشید ۱۰۰ لیر برای شما کافی ست. محل دوم که برای این کار وجود دارد فروشگاه ‌های اجناس برند است. آن ‌ها نیز درازای خرید پول شما را چنج خواهند کرد که نرخشان کمی بیشتر از صرافی ولی در مواقع اضطراری به‌ صرفه هستند. شما از عابر بانک‌ های زراعت بانک نیز می ‌توانید برای این مسئله استفاده کنید ولی گزارش ‌هایی از بازنگرداندن لیر از سوی این عابر بانک ‌ها به گوشمان می رسد که نگران کننده است.

راه سوم و بهترین راه برای تبدیل ارز در ترکیه مراجعه به صرافی است. (در ترکی استانبولی Döviz  به معنای صرافی است). شما در تمامی نقاط پر رفت ‌و آمد استانبول می‌توانید صرافی ‌ها را پیدا کنید و از آنجایی‌که هر ساله گردشگران زیادی به استانبول سفر می‌کنند بازار این مشاغل نیز در استانبول داغ است. بهترین صرافی های استانبول در بازار بزرگ، بازار ادویه، منطقه سلطان احمد، لاله لی و تکسیم وجود دارد. علاوه بر این شما می‌توانید به اداره پست برای تبدیل ارزهای و دلار یورو و همچنین پوند مراجعه کنید. راه دیگری که می‌توانید از آن استفاده کنید، چک مسافرتی است که با کارمزد ۹ درصد نقد می‌ شود.

توجه داشته باشید!

اصلا برای تبدیل ارز عجله نداشته باشید، ابتدا به چند صرافی در این شهر سر بزنید و بعد از اینکه قیمت ها دستتان آمد اقدام به فروش دلارهایتان بنمایید.

صرافی های معروف در استانبول 2

صرافی های منطقه بازار بزرگ (Kapali Çarsi)

بازار بزرگ استانبول یکی از قدیمی ‌ترین و البته پررفت ‌و آمد ترین مناطق استانبول است. جالب است بدانید که هرسال حدود ۹۰ میلیون نفر از این بازار بازدید می‌ کنند. با یک حساب ‌و کتاب ساده متوجه خواهید شد که صرافی‌ ها در این بازار به فراوانی یافت می‌شوند. با توجه به تعداد بالای صرافی ‌ها در این محیط شما می ‌توانید نرخ تبدیل صرافی ‌های مختلف را مقایسه کنید و بهترین را انتخاب کنید. بهترین نرخ تبدیل در میان آن‌ ها مربوط به صرافی ‌های بخش طلافروشان بازار است. این صرافی ها عبارتند از:

 • صرافی یازیجی آلتین – Yazici Altin Döviz
 • صرافی قاضی – Gazi Döviz
 • صرافی هازندار – Haznedar Döviz
 • صرافی کوربورسا – KurBorsa Döviz
 • صرافی مرکز – Merkez Döviz
صرافی های معروف در استانبول 3

صرافی های منطقه بی اوغلو و تکسیم (Taksim)

تکسیم یا (میدان تقسیم، Taksim) یکی از معروف‌ ترین و پررفت ‌و آمد ترین مناطق استانبول است. این میدان در طول عمر صد ساله خود بارها شاهد اتفاقات حیرت‌ انگیز سیاسی و اجتماعی ترکیه بوده است. میدان تقسیم (Taksim) تعداد زیادی از صرافی های استانبول را در خود جای داده است. بهترین این صرافی ‌ها در انتهای خیابان استقلال نرسیده به میدان تکسیم هستند. هتل ‌ها و رستوران های زیادی نیز در این منطقه وجود دارند که می توانید یا یک تیر دو نشان زده و طعم بهترین غذاهای ترک را نیز بچشید.

 • صرافی آرال – Aral Döviz
 • صرافی کوزوم – Cozum Döviz
 • صرافی چتین – Cetin Döviz
 • صرافی نیزام – Nizam Döviz
 • صرافی یه یه – Ye Ye Döviz
صرافی های معروف در استانبول 4

صرافی های منطقه سلطان احمد

منطقه سلطان احمد جزو معروف ترین محله های استانبول است دارای چندین جاذبه گردشگری بوده و هرساله توریست ‌های بی ‌شماری را نزد خود می‌خواند. آب ‌انبار باسیلیک، کاخ توپکاپی و مسجد سلطان احمد از جمله شگفت ‌انگیزترین مراکز توریستی این ناحیه ‌اند. برای تبدیل ارز در این محله تنها لازم است که به خیابان بروید. مجدداً در این ناحیه نیز حق انتخاب زیادی دارید و جست‌ و جو را فراموش نکنید تا بهترین نرخ تبدیل را پیدا کنید. از مهم ترین این صرافی ها میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • صرافی آغااواغلو – Agaoglu Döviz
 • صرافی سرکیمتلی – Ser Kıymetli Madenler
 • صرافی داداس – Dadas Döviz
 • صرافی آرکنت – Arkent Döviz
 • صرافی آیدین طلا – Aydin Gold Döviz
صرافی های معروف در استانبول 5

صرافی های منطقه لاله لی (Laleli)

اغلب ساکنان منطقه لاله لی (Laleli) روس هستند برای همین این محل به یک محله روس نشین معروف است. جاذبه گردشگری لاله لی مسجد آن و فروشگاه ‌های آن است. تبدیل ارز نیز در این محله به‌ خوبی و سادگی انجام می‌گیرد و یکی از ارزان‌ ترین‌های استانبول محسوب می شود. . از مهم ترین صرافی های لاله لی میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • صرافی آکلار – Aklar Döviz
 • صرافی مارتور – Martur Döviz
 • صرافی الماسجی اوغلو – Elmacıoğlu Döviz
 • صرافی تمیز – Temiz Döviz
 • صرافی آتاسال – Atasal Döviz
صرافی های معروف در استانبول 6

صرافی های منطقه بازار ادویه (Misir Çarşısı)

بازار ادویه (Misir Çarşısı) یا بازار مصری ‌ها در کنار مسجد نو در استانبول یکی از بهترین و معروف‌ ترین مناطق تبدیل ارز در این شهر است. اغلب افرادی که می‌خواهند از این بازار خرید کنند نخست به سراغ صرافی ‌ها رفته و پول خود را تبدیل می‌کنند. علاوه بر این کیوسک ‌های تبدیل ارز نیز در سرتاسر بازار وجود دارد. مهم ترین صرافی های این منطقه عبارتند از:

 • صرافی یالیم – Yalim Döviz
 • صرافی نارین – Narin Döviz
 • صرافی ذکی – Zeki Döviz
 • صرافی آنگون – Angun Döviz
 • صرافی معتبر – Muteber Döviz
صرافی های معروف در استانبول 7

وبسایت تیم ۱۱۸ ترکیه از بهترین وبسایت های املاک ترکیه، با معرفی بهترین ملک ‌ها در کشور ترکیه جهت خرید یا اجاره و همچنین ارایه اطلاعاتی در زمینه مهاجرت و اخذ اقامت در ترکیه، در این مسیر همراه شماست تا با خیالی آسوده برای آینده خود برنامه ریزی کنید.

اشتراک گذاری این مطلب
پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید:

2 نظر

 1. آیا واقعاً می توانیم به اینها اعتماد کنیم؟

  0
 2. دقیقا باید همین کارو کرد دلار ببری اونجا چنج کنی به لیر من چند بار که رفتم همین کارو کردم می صرفه

  0

افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پیش از تماس با ما این موارد را در نظر بگیرید:

 1. لطفا با این شماره تنها جهت خرید و اجاره ملک در منطقه باهچه شهیر و غرب استانبول اروپایی تماس بگیرید و در صورت نیاز به مشاوره در خصوص سایر زمینه ها از دکمه مشاوره فوری بالای صفحه استفاده نمایید.
 2. امکان پاسخگویی در روزهای یکشنبه وجود ندارد.
 3. لطفا پیغام خود رو به صورت متن یا پیام صوتی ارسال نمایید و از تماس صوتی خودداری کنید.
 4. این خانه ممکن است به فروش رفته و یا اجاره داده شده باشد، اما موارد مشابه همواره موجود است.

دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی

لطفا توجه داشته باشید در صورتیکه تمایل به دریافت مشاوره رایگان، همانند ویدئو های موجود در صفحه مشاوره حقوقی می باشید، تنها از طریق صفحه اینستاگرام ما و یا این لینک در واتساپ سوالات خود را مطرح نمایید. 

در صورتیکه تمایل به دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی توسط وکیل مجموعه ما دارید، میتوانید از طریق لینک زیر وارد واتساپ شده و وقت مشاوره دریافت نمایید.