Skip to content

فرودگاه های استانبول

فرودگاه های استانبول 13

در این مقاله قصد داریم فرودگاه های استانبول را یکجا برایتان معرفی کنیم. شاید تعجب کنید، اما استانبول دارای ۵ فرودگاه است!

فرودگاه های استانبول کدامند؟

فرودگاه های استانبول 1

فرودگاه استانبول (Istanbul Airport)

در بین فرودگاه های استانبول، فرودگاه استانبول (Istanbul Airport)، مهم‌ترین آن ها و نیز مهم ترین فرودگاه ترکیه محسوب می‌شود که در بخش اروپایی استانبول قرار دارد.

در سال ۲۰۱۳ بعد از بالا رفتن ترافیک هوایی در شهر استانبول و تکمیل ظرفیت هر دو فرودگاه‌ آتاتورک و صبیحه گوکچن، دولت ترکیه به فکر افتتاح فرودگاهی جدید با گنجایش بیشتری نسبت به دو فرودگاه دیگر افتاد. ساخت و ساز این فرودگاه قرار است در چهار مرحله تکمیل شود که هم اکنون فاز اول آن به اتمام رسیده است و فاز دوم نیز در حال اتمام است.

  استانبول مال، مرکز خرید مدرن و بزرگ در ترکیه

بخش اول فرودگاه استانبول در ۲۹ دسامبر سال ۲۰۱۸ جهت سرویس دهی افتتاح شد؛ از ۶ آوریل سال ۲۰۱۹ فرودگاه وارد فاز عملیاتی و ظرفیت کامل خود شده است. گفتنی است که فرودگاه استانبول هنگام اتمام پروژه (سال ۲۰۲۶) با مساحت ۷۶/۵ میلیون متر مربع تبدیل به بزرگترین فرودگاه بین المللی دنیا خواهد شد.

فرودگاه های استانبول 2

فرودگاه صبیحه گوکچن استانبول (Sabiha Gökçen Airport)

فرودگاه صبیجه گوکچن استانبول بعد از فرودگاه استانبول (Istanbul Airport)، دومین فرودگاه های مهم استانبول محسوب می شود و در بین فرودگاه های ترکیه در زمره‌ی برترین هاست. این فرودگاه در ۴۰ کیلومتری جنوب شرقی منطقه‌ی توریستی تکسیم، در قسمت آسیایی قرار گرفته است.

  جدیدترین فرودگاه استانبول (بزرگترین فرودگاه جهان!)

از ایرلاین های معروف که پروازهای منظمی را به مقصد این فرودگاه انجام می‎‌ دهند می‌توان به آنادولوجت (Anadolu Jet)، ترکیش ایرلاین (Turkish Airlines)، ایر عربیا (Air Arabia)، (Emirates)، (Lufthansa)، (KLM) و … اشاره کرد.

فرودگاه صبیحه گوکچن استانبول

فرودگاه آتاتورک استانبول

فرودگاه آتاتورک (Ataturk Airport) استانبول نیز یکی از فرودگاه های استانبول است. از زمان افتتاح فرودگاه جدید و بزرگ استانبول، فرودگاه آتاتورک از تاریخ ۶ آوریل سال ۲۰۱۹ فقط برای خدمات باربری (Cargo)، نگهداری (Maintenance)، حمل و نقل هوایی عمومی (General Aviation)، تاکسی هوایی در مواقع اضطراری، پروازهای تجاری و پروازهای دولتی و دیپلماتیک استفاده می‌شود؛ در حالی که پروازهای مسافربری در فرودگاه تازه ساخت استانبول انجام می شوند.

  فرودگاه صبیحه گوکچن استانبول

بنا به گفته‌های رجب طیب اردوغان رییس جمهور وقت ترکیه، بخشی از فرودگاه آتاتورک قرار است در آینده تبدیل به پارک یا موزه شود.

فرودگاه های استانبول 3

فرودگاه هزارفن (Hezarfen airport)

یکی دیگر از فرودگاه های استانبول، فرودگاه کوچک هزارفن استانبول (Istanbul Hezarfen Airport) یا به ترکی (Istanbul Hezarfen Havalimani) است. این فرودگاه فقط برای مقاصد آموزشی و هواپیماهای شخصی استفاده میشود و تنها یک باند فرود آسفالت به طول باند ۶۸۱ متر دارد.

  فرودگاه صبیحه گوکچن استانبول

فرودگاه هزارفن (Hezarfen Airport) در شهر استانبول، شهرستان بویوک چکمجه، منطقه‌ی‌ چاتالجا (Çatalca) واقع شده است. لازم به ذکر است که این فرودگاه در ارتفاع ۱۷ متری از سطح دریا واقع شده ‌است.

فرودگاه های استانبول 4

فرودگاه نظامی (Kara HAVACILIK ALAYI)

فرودگاه مذکور یکی از فرودگاه های نظامی ترکیه در شهر استانبول است. این فرودگاه در منطقه‌ی سانجاک تپه (Sancaktepe) در قسمت آسیایی شهر استانبول واقع شده است.

فرودگاه های استانبول 5

جهت دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان 118 ترکیه شماره واتساپ خود را وارد کنید

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید:

اگر نظر و یا تجربه ای در مورد موضوع این مقاله دارید، لطفا با همه به اشتراک بگذارید.


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پیش از تماس با ما این موارد را در نظر بگیرید:

  1. با این شماره تنها جهت خرید و اجاره ملک در ترکیه تماس بگیرید. 
  2. امکان پاسخگویی در روزهای یکشنبه وجود ندارد.
  3. لطفا پیغام خود را به صورت متن یا پیام صوتی ارسال نمایید و از تماس صوتی خودداری کنید.
  4. این خانه ممکن است به فروش رفته و یا اجاره داده شده باشد، اما موارد مشابه همواره موجود است.
  5. ما در استانبول اروپایی، شهر آلانیا و آنتالیا فعال هستیم.

دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی

در صورتیکه تمایل به دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی توسط وکیل مجموعه ما دارید، می توانید از طریق لینک زیر وارد واتساپ شده و وقت مشاوره دریافت نمایید. 

×