Skip to content

معرفی استان ادیرنه ترکیه

استان ادیرنه ترکیه

ادیرنه یکی از استان‌های کشور ترکیه، واقع در قاره آسیا است. این استان که در منطقه تراکیه شرقی قرار دارد، یکی از سه استان اروپایی ترکیه به شمار می‌رود. استان ادیرنه از شرق با استان‌های تکیرداغ و قرقلرایلی، از جنوب‌شرقی با شبه‌جزیره گالیپولی در استان چناق‌قلعه، از شمال با بلغارستان و از غرب با یونان مرز مشترک دارد. مرکز این استان، شهر ادیرنه است. استان ادیرنه بیش از ۴۰۰ هزار نفر جمعیت و مساحتی با ابعاد ۶.۲ هزار کیلومتر مربع دارد. بیشتر جمعیت این استان را مسلمانان تشکیل می‌دهند که خود به دو مذهب سنی و شیعه تقسیم می‌شود و در رده بعد پیروان مسیحی قرار دارند.

تاریخچه شهر ادیرنه

شهر تاریخی و مرزی ادیرنه (Edirne) در بخش تراس منطقه مرمره کشور ترکیه قرار گرفته و با ۵ گذرگاه مرزی از طریق بلغارستان و یونان با اروپا ارتباط دارد.

این شهر زمانی پایتخت دولت عثمانی بود و با مساجد، بازارهای سر پوشیده، پل‌ها و خانه‌های تاریخی‌اش به عنوان نماد میراث فرهنگی ترکیه شناخته می‌شود.
شهر تاریخی ادیرنه با آثار پرشکوه خود آناطولی و اروپا را به یکدیگر مرتبط می‌سازد و هم در دوران امپراطوری عثمانی و هم در دوره جمهوریت به عنوان مرکز آموزش و فرهنگ نقش مهمی بر عهده داشته و دارد.

معرفی استان ادیرنه ترکیه 1

آب و هوای شهر ادیرنه

آب و هوای شهر ادیرنه ترکیه، گرم و معتدل و میزان بارش بارندگی در این استان زیاد است. حتی در خشک‌ترین ماه‌های سال، این استان بارش‌های زیادی را تجربه می‌کند. دمای متوسط سالانه حدود ۱۳ درجه گزارش شده است.

سوغاتی و جاذبه های گردشگری شهر ادیرنه ترکیه

از سوغاتی‌های معروف استان ادرنه می‌توان به صابون‌های میوه‌ای شکل، شیرینی‌های بادامی و جارو اشاره کرد

اشتراک گذاری این مطلب
پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید:

اگر نظر و یا تجربه ای در مورد موضوع این مقاله دارید، لطفا با همه به اشتراک بگذارید.


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پیش از تماس با ما این موارد را در نظر بگیرید:

  1. لطفا با این شماره تنها جهت خرید و اجاره ملک در منطقه باهچه شهیر و غرب استانبول اروپایی تماس بگیرید و در صورت نیاز به مشاوره در خصوص سایر زمینه ها از دکمه مشاوره فوری بالای صفحه استفاده نمایید.
  2. امکان پاسخگویی در روزهای یکشنبه وجود ندارد.
  3. لطفا پیغام خود رو به صورت متن یا پیام صوتی ارسال نمایید و از تماس صوتی خودداری کنید.
  4. این خانه ممکن است به فروش رفته و یا اجاره داده شده باشد، اما موارد مشابه همواره موجود است.

دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی

لطفا توجه داشته باشید در صورتیکه تمایل به دریافت مشاوره رایگان، همانند ویدئو های موجود در صفحه مشاوره حقوقی می باشید، تنها از طریق صفحه اینستاگرام ما و یا این لینک در واتساپ سوالات خود را مطرح نمایید. 

در صورتیکه تمایل به دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی توسط وکیل مجموعه ما دارید، میتوانید از طریق لینک زیر وارد واتساپ شده و وقت مشاوره دریافت نمایید.