Skip to content

ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه 15

سرمایه گذاری همیشه یک کار پرریسک و مهمی بوده است. اگر حرف از ثبت شرکت در ترکیه یا کشوری دیگر مطرح شود قطعا لازم است که با دقت، تمامی موارد و هزینه ها را بررسی کنیم و بعد دست به تصمیم گیری بزنیم. برای هرگونه فعالیت تجاری – اقتصادی نظیر افتتاح رستوران، کافه و … در ترکیه ابتدا باید شرکت ثبت کنید. همه افراد خارجی در ترکیه برای راه اندازی هر کسب و کاری ابتدا باید اقدام به ثبت شرکت کنند. با ثبت شرکت در ترکیه می توانید برای خود اجازه کار در ترکیه دریافت کنید و بعد از دریافت اجازه کار، شما می توانید بدون محدودیت به ترکیه ورود و خروج داشته، خود را بیمه کنید و پس از ۵ سال اقامت دائم ترکیه را بگیرید.

به این موضوع توجه داشته باشید که صرفا جهت اخذ اقامت ترکیه راه های ارزان تر و راحت تری نسبت به ثبت شرکت در ترکیه وجود دارد. مثل اخذ اقامت ترکیه با خرید خانه، اقامت ترکیه با اجاره خانه.

نگاهی بر ثبت شرکت در ترکیه ۲۰۲۰

روش‌ های تأسیس و ثبت شرکت در ترکیه از طریق جابجایی از سیستم غربالگری به سیستم نظارت بر سرمایه‌گذاری‌ های خارجی و از بین بردن روش‌ های غیر ضروری برای ایجاد یک تجارت برای سرمایه‌ گذاران داخلی و خارجی تا حد زیادی ساده شده است. برای ثبت شرکت در ترکیه کلیه اسناد و اظهارات باید به دفاتر ثبت تجارت واقع در استانی که در آن شرکت مستقر است ارسال شود.

اسناد تحویل دفاتر ثبت تجارت باید پس از بررسی خود در مورد اینکه آیا همه شرایط داده شده و توصیف‌ شده در اسناد و بیانیه ‌ها مطابق قانون هستند، تأیید رسمی دریافت کنند و از اینکه تمام حقوق شخص ثالث، روشن شود. لازم به ذکر است که برای ثبت شرکت باید در دفتر ثبت تجارت اتاق بازرگانی ثبت‌ نام کرد.

شرایط موجود چارچوب قانونی را برای یک فضای سرمایه ‌گذاری لیبرال در ترکیه تعیین می ‌کند. این قانون شرکت‌ های خارجی را به همان حقوق و مسئولیت ‌های شرکت ‌های ترکیه ای حق می ‌دهد. اکنون هر نوع شرکتی که در قانون تجارت ترکیه درج ‌شده است برای سرمایه‌ گذاری‌های خارجی قابل ‌قبول است. بر اساس این قانون، کلیه شرکت‌ هایی که با سهم سرمایه خارجی تأسیس ‌شده و مطابق با نامه تجارت ترکیه تأسیس ‌شده‌اند، از نظر حقوق و مسئولیت ‌ها با شرکت ‌های ترکی رفتار یکسانی خواهند داشت.

ثبت شرکت در ترکیه 1

متقاضیان تأسیس شرکت در ترکیه باید به وزارت صنعت و تجارت یا در یک دفتر ثبت‌ نام تجاری استان در ترکیه ارسال شود. همچنین در این قانون آمده است که هیچ الزامی برای مشارکت ترکیه در مدیریت چنین شرکتی وجود ندارد. ارزش‌گذاری آژانس ‌های اعتباری بین ‌المللی و همچنین دادگاه ‌ها یا مقامات ذیصلاح کشور سرمایه‌گذار در تعیین ارزش سهم برای اوراق بهادار قابل بازاری که به‌عنوان سرمایه در نوع انجام می‌شوند، معتبر می ‌پذیرند. از نظر این قانون جدید، اتباع ترکیه که با اجازه کار یا اجازه اقامت، اقامت در خارج از کشور را تأیید می‌ کنند، به‌ عنوان سرمایه‌گذار خارجی تلقی می ‌شوند.

این سوال برای ما ایرانیان می تواند جواب های متفاوت تری نسبت به باقی افراد داشته باشد. ترکیه کشوری است که در این سال ها رشد فوق العاده ای در زمینه های اقتصادی داشته است و می شود با اطمینان از ثبات سیاسی – اقتصادی این کشور دست به سرمایه گذاری در این کشور زد. در این کشور قوانین ثبت شرکت، شبیه قوانین ثبت شرکت در جمهوری اسلامی ایران است اما با چند اختلاف جزئی. همچنین برای ثبت شرکت در ترکیه شما احتیاج به داشتن اقامت این کشور ندارید. (البته با ثبت شرکت به شما اقامت یکساله اعطا می شود و بعد از ۸ سال تمدید کردن این اقامت (یک ساله)، به شما اقامت دائم داده می شود.)

شما می ‌توانید با ثبت شرکت، اقامت خود را به کاری تغییر بدهید و شانس تمدید اقامت خود را بالاتر ببرید. البته با وجود اینکه ثبت شرکت فعالیتی هزینه ‌بر نیست، بلکه نگه‌داشتن آن بسیار هزینه ‌بر است و به ‌هیچ ‌عنوان برای صرفا گرفتن اقامت توصیه نمی ‌شود.

دلایل ثبت شرکت در ترکیه

سه دلیل دیگر برای ثبت شرکت در ترکیه عبارتند از:

پیدا کردن شخصیت حقوقی و اجتماعی در ترکیه

با ثبت شرکت در ترکیه شما شخصیت حقوقی پیدا کرده که از نگاه دولت; اصناف و شرکت ها و مردم عادی شما به عنوان سرمایه گذار خارجی شخصیت بسیار موجه تر در قیاس با خریدار ملک یا هرنوع خارجی مقیم ترکیه پیدا خواهید کرد; ترک ها به خارجی هائی که باعث پیشرفت اقتصادی کشورشان می شوند بسیار بیشتر احترام می گذارند.

اخذ کردیت کارت (Credit Card) و استفاده از تسهیلات بانک ها

با ثبت شرکت در ترکیه و فعالیت اقتصادی مفید و نشان دادن; سود مناسب پس از یکسال شما می توانید از بانک کردیت کارت دریافت کرده و به عنوان مثال خانه; دفتر تجاری یا مغازه را با ۸۰ درصد مبلغ کل ملک بصورت وام بانکی خریداری نمایید; از اعتبار یا وام بانکی در بیشتر محصولات مانند اتومبیل، لوازم خانگی و لوازم الکترونیک استفاده نمایید.

تحریم و فرصت های بزرگ کاری

به دلیل وجود تحریم های گسترده، شرکت های اروپایی و دیگر شرکت ها برای ورود به بازار ایران ترس دارند و هنوز بانک های زیادی نمی توانند با شرکت های ایران ارتباط برقرار کنند. این می تواند برای شرکت های با ماهیت ترک فرصتی باشد؛ فرصتی برای ورود به بازار بزرگ ایران بخصوص اگر شخص دارای ارتباط و شناخت از بازار ایران باشد که با ثبت شرکت در ترکیه می توانید این فرصت بزرگ را بدست آورید.

شرایط ثبت شرکت در ترکیه

چه شرکتی در ترکیه ثبت کنیم؟

در سال ۲۰۱۱ شرکت (CS Yonetim ve Destek Hizmetleri) فعالیت خود را آغاز کرده است تا جوابگوی سوالات مشتری ‌های خود باشد. این شرکت در حوزه ‌های تخصصی ثبت شرکت در ترکیه فعالیت دارد تا به مشتری ‌ها کمک کند که راه اندازی چه نوع شرکتی بیشترین سود را به همراه خواهد داشت. همچنین این شرکت مشاوره‌ همه ساعته دارد که پاسخگوی سوالاتی در قبیل مالیات و راه اندازی شرکت در ترکیه است.

شرکت‌ سهامی خاص

این شرکت ‌ها بیشتر توسط سرمایه گذارانی به ثبت می‌ رسد که علاقه دارند در کسب و کارهای خاص و ویژه فعالیت داشته باشند. زیرا همه شرکت‌ های سهامی خاص دارای عملیات‌ های بزرگی هستند و برای کامل کردن پروژه‌ های خیلی بزرگ راه اندازی می ‌شوند؛ بنابراین باید توسط سرمایه گذارانی به وجود بیایند که هزینه زیادی برای ثبت شرکت صرف می‌کنند.

شرکت با مسئولیت محدود

روش بعدی برای ثبت شرکت در ترکیه تاسیس شرکت با مسئولیت محدود است. این شرکت‌ ها، هم می‌توانند خصوصی باشد و هم عمومی. اما بیشتر شرکت ‌هایی با مسئولیت محدود که به شیوه خصوصی کار می‌کنند برای سرمایه گذاران خارجی است. این شرکت در نوع خود می‌تواند بهترین درآمد را به دنبال داشته باشد. حداقل سرمایه ‌ای که برای سرمایه گذاری در این شرکت نیاز است ۱۰ هزار لیر می باشد.

شرکت فرماندهی

این شرکت نیز جز شرکت ‌های غیر تجاری است و مناسب برای مشارکت ‌های محدود در کشورهای خارجی است. مهاجرانی که قصد ثبت شرکت در ترکیه و از نوع فرماندهی دارند می‌توانند در مدت زمانی نه چندان طولانی به یک کسب و کار پردرآمد دست پیدا کنند. فعالیت این شرکت بیشتر به شرکت‌های اروپایی شبیه است. هم‌چنین نیازی به سرمایه زیاد نخواهد داشت.

ثبت شرکت در ترکیه 2

شرکت جمعی

این نوع شرکت ساختاری غیر شرکتی دارد و تنها می‌ تواند توسط افرادی به ثبت برسد که به طور حقیقی می‌خواهند در این شرکت فعالیت داشته باشند. و ملزم نیستند که سرمایه زیادی را به ثبت برسانند.

شرکت تعاونی

این شرکت با فعالیت گسترده و چندین ساله‌ ای که داشته است توانسته یه عنوان قدیمی‌ ترین و مطمئن ‌ترین شرکت در ترکیه شناخته شود. به همین دلیل است که تا به حال جز محبوب ‌ترین شرکت ‌هایی است که در کشور ترکیه شناخته می ‌شود و یک پیشنهاد موثر برای افرادی است که قصد ثبت شرکت در ترکیه را دارند.

ثبت شرکت‌ های خارجی در ترکیه

این شرکت‌ ها موقع فعالیت در ترکیه شرایط خاص خود را دارند و بعضی از این شرایط می ‌تواند شعبه و دفتر نمایندگی باشد. شرکت‌ های خارجی در ترکیه شعبه ‌هایی تاسیس می‌کنند و خود مانند شرکت مادر بر تمامی شعبه‌ ها نظارت دارند.

ثبت شرکت بازرگانی در ترکیه

یکی دیگر از روش های ثبت شرکت در ترکیه شرکت بازرگانی است. انتقال سهام در دفتر شرکت تنظیم می‌شود. شرکت های بازرگانی در ترکیه می‌توانند یک یا چندین مدیر داشته باشند و یک فرد برای هیئت مدیره لازم دارد. طبق قوانین ترکیه اعضای هیئت مدیره می ‌توانند در جلسه ‌ها حضور نداشته باشند. بلکه می‌ توانند به وسیله موبایل یا لپ تاپ یا دیگر وسیله‌ های الکترونیکی به صورت آنلاین در این جلسات حضور پیدا کنند. هم‌چنین این امکان وجود دارد که قطعنامه نیز به صورت آنلاین امضا شود.

ثبت شرکت LTD

این شرکت می ‌تواند در دامنه محدود فعالیت داشته باشد و مهم است که در اولین مرحله در اداره تجاری محلی ثبت شود و مبلغ سپرده‌ گزاری برای ثبت این شرکت به میزان کافی باشد. هم‌چنین لازم است که یک یا دو سرمایه گذار داشته باشد. این شرکت اهداف مختلفی می‌تواند داشته باشد که شامل موارد زیر هستند.

  سایت دیوار ترکیه

هر فردی که قصد ثبت شرکت در ترکیه را دارد می‌تواند در شرکت LTD فعالیت کند. زیرا که دامنه فعالیت آن برای هر نوع منظور تجاری صورت می‌گیرد. شرکت ‌های قفسه ‌ای نیز م یکی از زیر مجموعه ‌های شرکت LTD هستند. حتی این امکان برای کسانی که می‌ خواهند در خارج از کشور شرکت LTD ترکیه را به ثبت برسانند وجود دارد. هم چنین شرکت ‌های هلدینگ می توانند در شرکت LTD فعالیت داشته باشند.

  طراحی سایت در ترکیه

نکته‌ ای که لازم به ذکر است این است که شرکت ‌هایی با مسئولیت محدود نیز می ‌توانند جز شرکت ‌های محبوب برای افرادی باشد که قصد تجارت و ثبت شرکت در ترکیه را دارند. هم‌چنین مسئولیت سهام ‌دار در شرکت ‌های محدود با توجه به میزان سرمایه‌ای است که در اختیار شرکت می‌گذارد صورت می ‌گیرد. دیگر گزینه‌های تجاری و سرمایه گذاری در ترکیه، شعب‌ ها و شرکت‌های تابعه در ترکیه هستند.

ثبت شرکت در ترکیه 3

نکات اساسی ثبت شرکت در ترکیه

در پروسه ثبت شرکت در ترکیه موارد مهم شامل موارد زیر است:

 • ثبت شرکت در ترکیه بدون اقامت نیز انجام می شود و الزامی برای اخذ اقامت ترکیه قبل از ثبت شرکت در ترکیه نیست.
 • در پروسه ثبت شرکت در ترکیه الزامی به این نیست که دفتر تجاری داشته باشید شما می توانید آدرس منزل را نیز به عنوان هوم آفیس به اداره ثبت اعلام نمایید.
 • ثبت شرکت به صورت شخصی بیشتر برای شهروندان ترک طراحی شده به عنوان مثال سرمایه ثبت شرکت بصورت یکبار باید در حساب نشان داد ولی در شرکت مسولیت محدود شما در ابتدا یک چهارم به عنوان سرمایه اولیه و سپس سه چهارم را می توانید به دولت نشان دهید اهمیت این مسئله در اخذ اقامت کاری مشخص می شود.
 • طبق قانون کشور ترکیه شما باید یک حسابدار جهت انجام امور مالیاتی و اداری به دولت معرفی کنین تجربه و تخصص این حسابدار یا عدم تجربه و تخصص وی می تواند برای شرکت بسیار مهم باشد.
 • پروسه ثبت شرکت در ترکیه طی یک هفته تا ده روز انجام می گیرد.
 • شما باید یک یا نهایتا دو عنوان کلی مانند شرکت مشاوره و بازرگانی، یا شرکت ساختمانی و توریستی، معرفی و لی در اساسنامه شرکت می توانید موضوعات کلی کاملا بی ارتباط مانند پزشکی و پوشاک یا ساختمان و … را با جزئیات بیاورید.
 • بعد از ثبت شرکت شما باید یک چهارم مبلغ اجاره ماهیانه را به عنوان مالیات به اداره مالیات پرداخت کنید.

مراحل ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه مقدماتی دارد که مراحل آن را برای شما ارائه کرده ایم:

 • ترجمه رسمی گذرنامه های شرکاء شرکت و تایید آنها در اداره ثبت و احوال
 • تنظیم اساسنامه شرکت
 • انتخاب حسابدار رسمی ترک
 • اخذ شماره مالیاتی سهامداران شرکت از اداره مربوطه
 • تنظیم فرم مخصوص تاسیس شرکت
 • تنظیم فرم تعهد آدرس (اتاق بازرگانی)
 • تنظیم فرم اتاق بازرگانی
 • ثبت رسمی امضاء مدیرعامل در اداره ثبت احوال
 • واریز یک چهارم سرمایه شرکت در یکی از بانکهای ترکیه
 • تایید رسمی اساسنامه دراداره ثبت احوال
 • چاپ روزنامه رسمی شرکت
 • تنظیم اجاره نامه محل شرکت
 • اخذ شماره مالیاتی شرکت از اداره مربوطه
 • دریافت کارت بازرگانی
 • تایید آدرس محل کار توسط مامور اداره مالیات
 • تصدیق دفاتر حسابداری
 • افتتاح حساب بانکی شرکت
ثبت شرکت در ترکیه 4

مدارک لازم برای افتتاح یک شرکت در ترکیه

یکی از مهم‌ترین اقدامات برای افتتاح یک شرکت در ترکیه تهیه اسناد مورد نیاز برای ثبت تجارت است. مجموعه اصلی اسنادی که نیاز به تهیه و تأیید اسناد رسمی دارند، اساسنامه است که باید کلیه جزئیات سهامداران را شامل شود – نام آن‌ها، محل سکونت آن‌ها، سهم آن‌ها در سرمایه سهم شرکت و تعداد سهام آن‌ها صاحب مشاغل هستند. اساسنامه همچنین باید حاوی اطلاعاتی در مورد مدیران شرکت باشد، از جمله نام آن‌ ها، شیوه انتصاب و قابل ابطال آن‌ها و وظایف و وظایف آن ‌ها.

در همین سند باید به وضوح نام تجاری شرکت ترکیه، آدرس آن در این کشور و توضیحات مربوط به موضوع فعالیت ذکر شود. اساسنامه همچنین می‌ تواند بندهای دیگری در رابطه با اصلاحیه‌ هایی که در صورت بروز هرگونه مشکلی بین سهامداران ممکن است به شرکت وارد شود و روش‌های حل اختلاف است. تهیه اساسنامه مطابق با مفاد قانون تجارت بسیار حائز اهمیت است. اگر کارآفرین خارجی هستید و می‌خواهید در این کشور شرکتی افتتاح کنید، موسسه حقوقی ما در ترکیه می‌تواند در تهیه این اسناد به شما کمک کند.

  کار در ترکیه ۲۰۲۱

جنبه مهمی که باید مورد توجه قرار گیرد این است که در صورت راه‌اندازی یک مالکیت شخصی، یک فرم درخواست ساده باید به ثبت تجارت ارائه شود. در مورد مشارکت‌هایی که در ترکیه به ‌عنوان شرکت‌ های کمیته شناخته می‌شوند، عمل مشارکت در پایه و اساس ایجاد آن ‌ها است.

  سایت ترندیول ترکیه

 مدارک زیر باید به اداره ثبت تجارت ارسال شود:

 • اصل پاسپورت هر یک از شرکاء (با اعتبار بیشتر از ۶ ماه)
 • اساسنامه تأییدشده توسط دفتر اسناد رسمی
 • رسیدی که توسط بانک تأییدشده در پرداخت سهم سرمایه صادر شده است
 • اظهارنامه‌های امضاء و نسخه‌های معتبر پاسپورت گذرنامه‌های سهامداران مؤسس
 • چند اسم انتخابی برای شرکت
 • عکس سهامداران مؤسس
 • زمینه فعالیت شرکت
 • تعیین درصد سهام هر یک از شرکاء در شرکت
 • تعیین مدیر شرکت (یکی از شرکاء)
 • قرارداد اجاره برای آدرس دفتر شرکت
 • دادن وکالت به شخص تعیین شده برای ثبت شرکت

در صورتی که شریک خارجی شخص حقیقی باشد دو نسخه گذرنامه (ترجمه شده و تأییدشده توسط دفتر اسناد رسمی) لازم است.

در صورتی که شریک ملی خارجی یک شخص حقوقی باشد، اسناد مورد نیاز عبارت‌ اند از:

 • سرمایه‌ گذار خارجی باید دارای گواهی فعالیت شرکت خود باشد که توسط مرجع ذی‌ربط در کشور سرمایه‌گذار تهیه شده است. این گواهینامه باید حاوی اطلاعاتی درباره وضعیت فعلی شرکت و امضای مدیران آن باشد.
 • وکالت باید عنوان شرکت را که در ترکیه تأسیس یا شرکت خواهد کرد و یا نام شخص مجاز برای ارائه نشان می‌دهد، نشان دهد.
 • گواهینامه‌های فوق (گواهی فعالیت، وکالت‌نامه) باید توسط کنسولگری رسا یا ترکیه در کشور سرمایه‌گذاران خارجی امضا شود.
 • گواهینامه‌های تأییدشده قبل از تحویل آن‌ ها به دفتر ثبت تجارت، به دفترچه اسناد رسمی گواهی شده و به زبان ترکی ترجمه شوند.
 • اعلامیه امضاء افراد مجاز تحت نام شرکت (2 نسخه)
 • بیانیه ثبت شرکت (باید عکس شرکای طبیعی باشد)
 • نامه تعهد (باید توسط افراد مجاز امضا شود)
ثبت شرکت در ترکیه 5

الزامات عمومی برای تشکیل شرکت در ترکیه

اگر از ابتدا توسط یک وکیل ثبت شرکت در ترکیه کارها را پیش ببرید، به مشکل بر نخواهید خورد. الزامات عمومی برای تشکیل شرکت در ترکیه به شرح زیر است:

 • هر شخص با ملیت یا محل اقامت متفاوت می‌تواند مدیر یا سهامدار یک شرکت در ترکیه باشد.
 • سهامداران یک شرکت ثبت‌شده در ترکیه می‌توانند اشخاص حقیقی یا اشخاص حقوقی باشند.
 • یک شرکت در ترکیه باید یک دفتر ثبت‌شده محلی داشته باشد.
 • ثبت شرکت به صورت شخصی بیشتر برای شهروندان ترک طراحی شده به عنوان مثال سرمایه ثبت شرکت بصورت یکبار باید در حساب نشان داد ولی در شرکت مسولیت محدود شما در ابتدا یک چهارم به عنوان سرمایه اولیه و سپس سه چهارم را می توانید به دولت نشان دهید اهمیت این مسئله در اخذ اقامت کاری مشخص می شود.
 • افتتاح حساب بانکی در ترکیه برای شرکت
 • طبق قانون تجارت جدید ترکیه، یک شرکت با مسئولیت محدود حداقل به یک مدیر و یک سهامدار احتیاج دارد
ثبت شرکت در ترکیه 6

مزایای ثبت شرکت در ترکیه

 • از طریق ترکیه می توانید با بازارهای جهانی در ارتباط باشید.
 • نیازی به داشتن شریک ترک ندارید و می توانید ۱۰۰ درصد مالک شرکت خود باشید.
 • ایران و ترکیه رابطه تجاری بسیار مناسبی با هم دارند.
 • هزینه های زندگی در ترکیه بسیار پایین تر از دیگر کشورهای اروپایی است.
 • مالیات در ترکیه بر اساس هزینه ی درآمدی خود است.
 • هزینه ثبت و نگهداری شرکت در ترکیه بسیار پایین تر از کشورهای دیگر است.
 • پروسه ثبت شرکت در ترکیه طولانی نیست.

توجه داشته باشید اگر کارمند شهروند ترک داشته باشید و از روز اول او را بیمه نمایید، علاوه بر پایین تر بودن حق بیمه، روند دریافت اقامت کاری ترکیه نیز آسانتر خواهد شد.

استراتژی شرکت ها در بازار ترکیه

 • مذاكره با يك بازرگان و يا موسسه محلي تركيه براي اعطاي نمايندگي تحت برند و علامت تجاري شركت ايراني
 • ثبت برند و علامت تجاري در كشور تركيه
 • اخذ گواهي CE و استانداردهاي اروپا
 • برپايي كنفرانس ها يا سمينارهاي دوره اي معرفي محصول و نام تجاري در هتل هاي معروف و معتبر و يا اتاق هاي صنعت تركيه
ثبت شرکت در ترکیه 7

 سوالات متداول در مورد ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه چند روز طول می کشد؟

مدت زمان ثبت شرکت از زمان حضور شرکا در ترکیه حداکثر ۵ روز کاری می باشد.

اجاره دفتر کار در ترکیه به چه صورت است؟

برای ثبت شرکت ارائه اجاره نامه به نام شرکت الزامی میباشد. در ترکیه لازم نیست دفتر کار به صورت جداگانه تهیه گردد و امکان تهیه home office نیز وجود دارد.

برای ثبت شرکت در ترکیه به چند سهامدار نیاز است؟

طبق قانون جدید ترکیه که از ماه ۸ میلادی سال ۲۰۱۲ قابل اجرا می باشد محدودیتی در تعداد سهامدارها وجود ندارد وحداقل با یک نفر نیز میشود در ترکیه شرکتی را به ثبت رساند.

آیا سهامداران می توانند برای ثبت شرکت در ترکیه کاملا خارجی باشند؟

بله، این امر امکانپذیر است، شما نیازی به شریک ترک ندارید.

ثبت شرکت در ترکیه به چه مدارکی نیاز دارد؟

برای این امر فقط به اصل پاسپورت و ۴ قطعه عکس از کلیه سهامدار ها نیاز خواهید داشت. لازم به ذکر است طبق قانون جدید ثبت شرکت، یک چهارم سرمایه شرکت نیز در هنگام تاسیس شرکت باید به بانک واریز شده وحداکثر یک ماه در حساب بلوکه می شود.

آیا حضور سهامداران در ترکیه الزامی است؟

فقط حضور یکی از سهامداران (مدیر عامل) و یا صاحبین امضا نیز کافی است، در این صورت لازم است سهامدار حاضر در ترکیه وکالتنامه ثبت شرکت از دیگر سهامداران داشته باشد.

وکالت نامه ثبت شرکت در ترکیه را در صورت درخواست از کجا تهیه کنم؟

نمونه وکالت نامه توسط ترکیه پرتال در اختیار شما قرار خواهد گرفت و با ارائه آن به دفاتر رسمی در ایران و ترجمه آن به زبان ترکی و اخذ تایید وزارت امورخارجه و سفارت ترکیه این امر میسر خواهد گردید.

آیا شرکت ها ملزم به داشتن یک مشاور مالی یا حسابدار هستند؟

بله در ترکیه ۲ مدل  مشاور مالی است:

 • Yeminli mali Müşavirمشاور قسم خورده دولت که مهر دولت را در اختیار دارد مانند حسابرس رسمی در ایران
 • Serbest Mali Müşavir مشاور مالی خصوصی که البته مجوز فعالیت از دولت دارد
آیا امکان خرید خانه و ملک و زمین قبل از ثبت شرکت در ترکیه وجود دارد؟

بله، قبل از ثبت کامل شرکت میتوانید املاک در ترکیه به نام خود خریداری کنید.

جهت دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان 118 ترکیه شماره واتساپ خود را وارد کنید

 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

اشتراک گذاری این مطلب

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید:

1 نظر

 1. ثبت شرکت در ترکیه 23

  بسيار ممنونم از اطلاعات جامعي كه رايگان در اختيار مردم قرار داديد
  اي كاش در مورد ثبت شركت توليدي در تركيه هم اطلاعاتي در سايت شما بود
  ولي در هر حال ممنونم از توضيحات جامع راجع به تمامي مسايل از ثبت شركت تا زندگي و ملك در تركيه
  موفق باشيد 🤲


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پیش از تماس با ما این موارد را در نظر بگیرید:

 1. با این شماره تنها جهت خرید و اجاره ملک در ترکیه تماس بگیرید. 
 2. امکان پاسخگویی در روزهای یکشنبه وجود ندارد.
 3. لطفا پیغام خود را به صورت متن یا پیام صوتی ارسال نمایید و از تماس صوتی خودداری کنید.
 4. این خانه ممکن است به فروش رفته و یا اجاره داده شده باشد، اما موارد مشابه همواره موجود است.
 5. ما در استانبول اروپایی، شهر آلانیا و آنتالیا فعال هستیم.

دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی

در صورتیکه تمایل به دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی توسط وکیل مجموعه ما دارید، می توانید از طریق لینک زیر وارد واتساپ شده و وقت مشاوره دریافت نمایید. 

×