Skip to content

پردرآمدترین مشاغل ترکیه

پردرآمدترین مشاغل ترکیه 27

با توجه به وضعیت حداقل دستمزد و شرایط زندگی در کشور ترکیه، اهمیت شغل های پردرآمد بیشتر و بیشتر می شود. بنابراین پردرآمدترین مشاغل ترکیه کدام ها هستند؟ در این مقاله به این سوال پاسخ خواهیم داد. همانطور که می دانید، انجام تحقیقات دقیق و دانستن همه جزئیات برای انتخاب شغل ضروری است. علاوه بر این سؤال “چه شغلی را می خواهم انجام دهم؟”، لازم است در مورد چگونگی درآمد حاصل از مشاغل مختلف نیز فکر کنید.

در واقع، درآمد برای بسیاری از افراد یکی از معیارهای غالب محسوب می شود. بنابراین، شغل های با حقوق و دستمزد بالا از جمله گزینه های جایگزین و مهم در هنگام جستجوی شغل خواهند بود. همچنین هوشمندانه ترین کار این است که قبل از انتخاب یک شغل در مورد حرفه هایی که سود بالایی دارند اطلاعات لازم را کسب کنیم.

پردرآمدترین مشاغل ترکیه کدامند؟

در ادامه شما را با ۱۹ مورد از پردرآمدترین مشاغل ترکیه آشنا خواهیم کرد.

پردرآمدترین مشاغل ترکیه 1

خلبان – Pilot

اگرچه کسب عنوان خلبانی چندان آسان نیست اما این شغل جوانان را با حقوق بالای وعده داده شده جذب می کند. قبل از هر چیز لازم است که جزئیات در مورد خلبانی را یاد بگیرید و از معایب این حرفه مطلع شوید. خلبانی به عنوان یکی از پردرآمدترین مشاغل ترکیه امروز با کمترین حقوق خود یعنی ۲۰ هزار لیر، حرفه ای است که باید به طور قطع مورد توجه قرار گیرد. درآمد ماهیانه شغل خلبانی در ترکیه در حالت عادی ۳۰ هزار لیر است.

در ترکیه خلبان های کاپیتان با سابقه چیزی بین ۹ الی ۱۰ هزار دلار حقوق دریافت می کنند. در این بین حقوق کمک خلبان ها (خلبان های دوم) نیز به طور متوسط ۵ الی ۶ هزار دلار است.

خلبان یکی از پردرآمدترین مشاغل ترکیه

متخصص بیوشیمی – Biyokimya Uzmanı

یکی دیگر از شغل های پولساز ترکیه متخصص بیوشیمی است. متخصص بیوشیمی به عنوان فردی تعریف شده است که دانش کافی برای استاندارد سازی کلیه مراحل و تفسیر نتایج بیمار از نمونه گیری بیمار تا گزارش دادن آن را دارد. برای بدست آوردن این حرفه لازم است ۶ سال آموزش پزشکی و سپس ۴ سال آموزش تخصصی گذرانده شود. متوسط حقوق و دستمزد این شغل ۱۱ هزار لیر تعیین شده است.

پردرآمدترین مشاغل ترکیه 2

مدیر مالی – Finans Direktörü

مورد بعدی در لیست پردرآمدترین مشاغل ترکیه مدیران مالی هستند که نظارت بر کار مالی شرکت ها را بر عهده دارند.  آن ها در زمره گروه های حرفه ای و پردرآمد در ترکیه قرار می گیرند و متوسط درآمد ماهیانه این حرفه که باید فارغ التحصیل رشته هایی مانند اقتصاد، امور مالی، بانکداری و تجارت باشید (و البته با تجربه)، حدود ۱۳ هزار لیر است.

پردرآمدترین مشاغل ترکیه 3

مدیر بازاریابی – Pazarlama Müdürü

مدیران بازیریابی نیز در زمره ی کسانی هستند که بیشترین درآمد را در ترکیه دارند و جزو شغل های پردآمد ترکیه محصوب می شود. امروزه وقتی رقابت شدید بین موسسات وجود دارد، مدیران بازاریابی برای شرکت ها از اهمیت بالایی برخوردار هستند. بنابراین بنگاه ها برای این مدیران ارشد دهان کیسه را شل می کنند. به طور کلی، متوسط حقوق ماهیانه برای فارغ التحصیلان رشته هایی مانند اقتصاد و مدیریت در این حرفه ۷ هزار لیر است.

پردرآمدترین مشاغل ترکیه 4

مهندس توسعه دهنده نرم افزار – Yazılım Geliştirme Mühendisi

این شغل عموماً توسط فارغ التحصیلان دانشگاهی در رشته هایی مانند مهندسی کامپیوتر و مهندسی الکترونیک انجام می شود. به عنوان یکی دیگر از پردرآمدترین مشاغل ترکیه، در آینده با متوسط درآمد ماهیانه ۵۳۰۰ لیر برای این شغل مواجه خواهید شد.

پردرآمدترین مشاغل ترکیه 5

مدیر فناوری اطلاعات (IT) – Bilgi Teknolojileri Müdürü

نقش اساسی این حرفه در دنیای بیزینس اثبات شده است. شغل مدیر فناوری اطلاعات در میان موقعیت های شغلی مهم در شرکت ها قرار دارد و یکی دیگر از پردرآمدترین مشاغل ترکیه است. با توجه به اینکه در زمان نگارش این مقاله کرونا ویروس در ترکیه نیز همه گیر شده است و اهمیت دورکاری و کار از خانه دو چندان شده؛ اهمیت این شغل نیز افزایش یافته و بیشتر مورد توجه شرکت ها و سازمان ها قرا گرفته است.

  رستوران های ایرانی در استانبول

مدیر فناوری اطلاعات یا مدیر (IT) به عنوان شخصی است که مسئولیت پروژه های فناوری اطلاعات یک شرکت را بر عهده دارد و یکی از مشاغلی است که در آینده بیش از پیش خواهد درخشید. متوسط حقوق ماهیانه برای مدیرانی که از رشته هایی مانند (IT)، مهندسی نرم افزار و برنامه نویسی کامپیوتر فارغ التحصیل می شوند حدود ۱۱ هزار لیر است.

پردرآمدترین مشاغل ترکیه 6

مشاور مالی – Mali Müşavirc

در بعضی از حالت ‏ها مشاور مالی را تحت عنوان یک حسابدار حرفه ای نیز می ‏توان معرفی کرد. حقوق مشاوران مالی (حسابداران حرفه ای) با توجه به تجربه کاری، محل کار و شکل انجام کار متفاوت است. محدوده دستمزد مشاور مالی با توجه به شرایط متفاوت کاری بین ۴ هزار تا ۱۵ هزار لیر است و جزو مشاغل پردرآمد ترکیه نیز محسوب می شود. ‏این در حالی است که مشاورین مالی قسم خورده در ترکیه درآمد بیشتری نسبت به مشاورین مالی معمولی دارند.

پردرآمدترین مشاغل ترکیه 7

روانپزشک – Psikiyatri Uzmanı

یکی دیگر از پردرآمدترین مشاغل ترکیه روانپزشکی است. روانپزشک یا روانکاو به عنوان فردی که روی اختلالات روانی، عاطفی و رفتاری کار می کند تعریف می شود. متوسط حقوق ماهیانه برای یک روانپزشک با تجربه حدود ۱۱ هزار لیر است.

پردرآمدترین مشاغل ترکیه 8

درآمد دکترها در ترکیه – Doctor

دکتری حرفه ای است که هرگز از مد نمی افتد، سود زیادی داشته و از پردرآمدترین مشاغل ترکیه و سایر کشورهاست. در حالت کلی عدد به خصوصی را نمی توان به صورت دقیق برای حقوق پزشکان در ترکیه در نظر گرفت زیرا شاخه ها زیاد بوده و بسته به تخصص، کیفیت و رشته و … حقوق دکترها نیز متفاوت است. در حالت کلی میزان درآمد و حقوق پزشکان، متخصصان، جراحان و دکترهای ترکیه به این صورت است:

 درآمد جراح

درآمد جراح جراحان در ترکیه از حداقل ۴۰ هزار لیر شروع شده و با توجه به جایگاه و رشته مربوطه جراح تا ۲۵۰ هزار لیر هم می تواند برسد. از میان جراحان ایرانی پر درآمد در ترکیه می توان به نام دکتر مهدی ساسانی جراح مغز و اعصاب اشاره کرد که درآمدی معادل ماهانه بیش از ۱۲۰ هزار لیر دارند.

متخصص ارتودنسی

 درآمد متخصصین ارتودنسی بع عنوان یکی از مشاغل پولساز ترکیه از حداقل ۱۰ هزار لیر شروع شده و با توجه به جایگاه و رشته مربوطه  تا ۹۰ هزار لیر هم می تواند برسد.

پزشک عمومی

درآمد پزشکان عمومی در ترکیه از حداقل ۱۰ هزار لیر شروع شده و با توجه به جایگاه و سابقه تا ۲۵ هزار لیر هم می تواند برسد.

چشم پزشک

درآمد چشم پزشک در ترکیه از حداقل ۲۵ هزار لیر شروع شده و با توجه به جایگاه و شاخه مربوطه  تا ۱۰۰ هزار لیر هم می تواند برسد.

متخصص

درآمد متخصصین در ترکیه از حداقل ۲۰ هزار لیر شروع شده و با توجه به جایگاه و رشته مربوطه  تا بالای ۱۱۰ هزار لیر هم می تواند برسد.

فوق تخصص

درآمد دکترهای فوق تخصص در ترکیه از حداقل ۳۰ هزار لیر شروع شده و با توجه به جایگاه و رشته جراحی مربوطه تا ۳۰۰ هزار لیر و بالاتر هم می تواند برسد. جراح های فوق تخصص جزو پردرآمدترین مشاغل ترکیه، ایران و دیگر کشورها هستند.

پردرآمدترین مشاغل ترکیه 9

متخصص تغذیه – Diyetisyen

متخصصان تغذیه که در مکان هایی مانند بیمارستان ها و کلینیک های خصوصی مشغول به کار هستند از جمله شاغلین پردرآمد ترکیه محسوب می شوند. با درک امروزی از زیبایی و افزایش روز افزون چاقی، تقاضا به متخصصان تغذیه افزایش یافته است. حتی اگر حقوق آنها در سایت های کاریابی ترکیه حدود ۳ هزار لیر نیز باشد، درآمد متخصصین تغذیه از مطب و هم چنین متخصصین معروف بیشتر از این رقم است.

پردرآمدترین مشاغل ترکیه 10

مدیر عامل – CEO

یکی از حرفه های پردرآمد ترکیه و اکثر کشورها بدون شک مدیر عامل است. مانند سایر نقاط دنیا، دستمزد مدیران عامل در کشور ترکیه نیز زیاد است. پایین ترین سطح برای حقوق مدیر عامل شرکت بسته به اندازه شرکت، ۲۰ هزار لیر اعلام شده است.

پردرآمدترین مشاغل ترکیه 11

خدمه کابین – Kabin Memuru

اعضای خدمه کابین که وظایفی از قبیل برخورد با ایمنی و آسایش مسافران در هواپیما را دارند نیز با حقوق خود برجسته هستند. در حالی که این ارقام با توجه به شرکت هواپیمایی و سنوات مختلف متفاوت است، این حقوق می تواند به ۷ هزار لیر برسد. از مشهورترین شرکت های هواپیمایی ترکیه که دارای کادری مجرب و حرفه ای در زمینه مامورین کابین است؛ می توان به ترکیش ایرلاین اشاره کرد.

پردرآمدترین مشاغل ترکیه 12

داروساز – Eczacı

رشته ی داروسازی نیز که در صورت کسب نمره بالا می توان به تحصیل در آن پرداخت، حرفه ای بسیار سودآور است. علاوه بر فارغ التحصیلان رشته، این حرفه با روش هایی مانند اجاره دیپلم و تاسیس شرکت نیز قابل انجام است. همچنین شخص می تواند زیر نظر دولت نیز در این حرفه فعالیت داشته باشد. در حالی که میانگین حقوق در سایت های کاریابی مرتبط از ۴ هزار لیر برای کار در داروخانه های ترکیه آغاز می شود؛ افرادی که داروخانه خود را اداره می کنند می توانند درآمد خیلی بیشتری کسب کنند.

پردرآمدترین مشاغل ترکیه 13

دامپزشک – Veteriner

در حرفه ی دامپزشکی، شما می توانید در بخش های دولتی و خصوصی مشغول به کار شوید. حقوق خود رشته ی دامپزشکی که حداقل از ۳ هزار لیر شروع می شود، در صورت باز کردن مغازه شخصی خود بسیار بیشتر است.

پردرآمدترین مشاغل ترکیه 14

شغل بیمه – Sigortacilik

برای به دست آوردن سود بالایی از حرفه ی بیمه، باید این کار را خودتان انجام دهید. شما باید یک آژانس یا شرکت تاسیس کنید یا یک دفتر بیمه داشته باشید تا از این تجارت رایج بهره ببرید. اگر محیط شما گسترده است و به توانایی بازاریابی خود اعتماد دارید، می توانید با حاشیه سود ۱۵ درصد و ۲۰ درصدی، سود خوبی کسب کنید. از شرکت های بیمه درمانی خصوصی ترکیه می توان به (Axa Sigorta)، (Acıbadem Sağlık ve Hayat Sigorta)، (Aksigorta) و … اشاره کردو

پردرآمدترین مشاغل ترکیه 15

تحلیل گر – Aktüer

شغل تحلیل گری توسط فارغ التحصیلان بخش هایی از قبیل ریاضیات، آمار و مدیریت انجام می شود. تحلیل گر به عنوان شخصی تعریف می شود که از تکنیک های آماری و مهارت های ریاضی برای ارزیابی احتمال و پیامدهای مالی یک رویداد استفاده می کند. درآمد متوسط ماهانه برای این شغل حدود ۸ هزار لیر است.

پردرآمدترین مشاغل ترکیه 16

شغل وکالت – Avukat

شغل وکالت نیز همانند پزشکی یکی از حرفه هایی است که فرسودگی نداشته و درآمد زیادی دارد. دامنه حقوق و دستمزد این حرفه که می تواند بسته به شرکت، دولت یا شخصاً انجام شود، بسیار گسترده است. این حرفه تیز از پردرآمدترین مشاغل ترکیه است. در حقیقت، در حالی که یک وکیل واجد شرایط و مشهور می تواند ماهانه بالای ۲۰ هزار لیر درآمد کسب کند، یک وکیل وابسته به شرکت با متوسط حقوق ۴ هزار لیر کار می کند.

پردرآمدترین مشاغل ترکیه 17

دندان پزشک و ارتودنتیست – Ortodontist

در ترکیه پس از اتمام دانشکده دندانپزشکی، با ۴ سال آموزش تخصصی، به یک متخصص ارتودنسی تبدیل می شوید. مبلغ شروع کار برای ارتودنتیست هایی که در بخش دولتی فرصت اشتغال دارند، متوسط ۶ هزار لیر اعلام شده است. با افزایش سن و درجه، حقوق می تواند از ۱۰ هزار لیر در ماه نیز فراتر رود.

پردرآمدترین مشاغل ترکیه 18

مهندس نفت – Petrol Mühendisi

کار مربوط به مهندسی نفت (Petroleum Engineering) توسط افرادی انجام می شود که از آموزش ۴ ساله مهندسی نفت و گاز دانشگاه ها فارغ التحصیل شده اند. این شغل یکی از پردرآمدترین مشاغل ترکیه و اکثر کشورهاست. میانگین حقوق این حرفه که انتظار می رود طی دوره های آینده تقاضای آن افزایش یابد ۷۰۰۰ لیر است.

پردرآمدترین مشاغل ترکیه 19

جهت دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان 118 ترکیه شماره واتساپ خود را وارد کنید

 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

اشتراک گذاری این مطلب

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید:

27 نظر

 1. پردرآمدترین مشاغل ترکیه 35

  سلام بنده برحسب تجربه مدیر فروش یه شرکت آرایشی و بهداشتی هستم. در ترکیه همچین شغلی میشه پیدا کرد با درآمد خوب؟

 2. پردرآمدترین مشاغل ترکیه 36

  سلام
  براي بانوان در تركيه اكستنشن مژه مدرك از اكادمي معتبر اروپا چقدر در امد داره

 3. پردرآمدترین مشاغل ترکیه 37

  سلام چرا اکثر سوالها بی جواب هستند؟

 4. پردرآمدترین مشاغل ترکیه 38

  سلام پدر من میان سال هست میخواست بدونه تو ترکیه چه کاری از همه برای او بهتره

 5. پردرآمدترین مشاغل ترکیه 39

  سلام ببخشید میتونم از شما مشاوره در مورد اینکه آیا من میتونم دفتر نمایندگی بیمه در ترکیه بگیرم در حالیکه رشته دانشگاهیم مرتبط نیست ولی ۴ سال سابقه کار دارم.

 6. پردرآمدترین مشاغل ترکیه 40

  حقوق فیزیوتراپ ها در ترکیه چقدر هست؟

 7. پردرآمدترین مشاغل ترکیه 41

  باسلام.ممنون از مطالب عالی و راهنمایی هاتون. من قصددارم بیام استانبول و باخانواده اونجا زندگی کنم. مشکل پیداکردن کار دارم.
  دکتر دامپزشک هستم
  ۴۹ ساله با ۲۰ سال کار دولتی

 8. پردرآمدترین مشاغل ترکیه 42

  سلام ترکیه کارگر ساده چقدر درآمد دارد

 9. پردرآمدترین مشاغل ترکیه 43

  سلام من در مرکز بهداشت کار مکنم هم پذیرش هم سرایدار هستم آیا در ترکیه سرایداری برایم پیدا میشود

  • پردرآمدترین مشاغل ترکیه 44

   سلام.بنده ۱۵ سال سابقه کار در پروژه های عمرانی با سمت مسئول ایمنی و بهدتشت هستم آیا توی ترکیه میتونم کار کنم؟

  • پردرآمدترین مشاغل ترکیه 45

   سلام و ادب
   من راننده باسابقه انواع کامیونها با سابقه بالای ۱۳ سال از ایران/تبریز هستم.
   آیا میتوان با گواهینامه بین المللی پایه یک ایران ابتدا بعنوان راننده کامیونهای کمپرسی و کارگاهی در کارگاهها و معادن و محوطه های بسته راهسازی و عمرانی و معدنی جذب شد سپس با کمک کارفرما اقدام به اخذ اقامت کاری و اجازه کار کرد؟
   آیا رانندگی کامیونهای کمپرسی و عمرانی در محوطه های بسته و کارگاهی را به ایرانیا میدن یا نه؟
   ممنون میشم راهنماییم بفرمایید.
   شناره شبکه های اجتماعی من هست:
   00989148022950 Saeed

 10. پردرآمدترین مشاغل ترکیه 46

  شغل های عادی که برای ایرانی ها خوبه که میتونن تو ترکیه بکنن چیه؟

 11. پردرآمدترین مشاغل ترکیه 47

  سلام مدرک فارغ التحصیلی ایرانی میشه در ترکیه کارکرد؟

 12. پردرآمدترین مشاغل ترکیه 48

  سلام ممنون از اطلاعات خوبی که دادید
  درآمد رشته طراحی مد و لباس تو ترکیه تقریبا چقدره؟

  • پردرآمدترین مشاغل ترکیه 49

   سلام و وقت بخیر
   من مدرک فنی و حرفه ای مهندسی شبکه یا امنیت شبکه دارم .آیا در ترکیه این شغل هست?درآمدش چقدره?سپاس

 13. پردرآمدترین مشاغل ترکیه 48

  سلام ممنون از شما اطلاعات خوبی راجب مشاغل دادید.
  تو حیطه طراحی لباس درآمد ها به چه شکل هست؟

 14. پردرآمدترین مشاغل ترکیه 51

  سلام برای رشته ریاضی کدام شغل ها پر درامد هستند؟

 15. پردرآمدترین مشاغل ترکیه 52

  سلام ممنون از زحماتتون تو ترکیه کاشی کاری و سنگ کاری درامدش خوبه؟

  • پردرآمدترین مشاغل ترکیه 53

   با سلام خدمت شما دوست عزیز
   بله خوبه
   مخصوصا در مناطق توریستی درآمدش بیشتر است

  • پردرآمدترین مشاغل ترکیه 54

   سلام و خسته نباشید درآمد دکتری که شما عرض میکنید تو بیشتر سایت های ترکی گفتن دکتر ها میانگین 7000 لیر در ماه درآمد دارند و بیشترین هم 40000 لیر هستش آیا واقعا درآمد ها اینگونه که شما میگویید هستن؟

  • پردرآمدترین مشاغل ترکیه 55

   دوست عزیز. این مقدار حقوقی که شما فرمودید مال حقوق پزشکان عمومی و یا متخصصان معمولی هستش.
   نمیشه گفت که حقوق تمام رشته های پزشکی یکسان هستند.

  • پردرآمدترین مشاغل ترکیه 56

   سلام من کارم تراشکاری وفرزکاریه جوشکاری هم خوب بلدم میخواستم ببینم آیا فرصت شغلی آیابرام هست؟ودرآمدش چقدره؟

  • پردرآمدترین مشاغل ترکیه 57

   با سلام من حمید لاله هستم مایل به کار در استانبول هستم طراح قطعات و ماشین آلات صنعتی هستم دارای مدرک کارشناسی ساخت و تولید و سابقه کارو تجربه طولانی مدت در طراحی و ساخت ماشین آلات مختلف صنعتی هستم .

  • پردرآمدترین مشاغل ترکیه 58

   سلام ۱۵ سال سابقه کار در تولیدات محصولات چرمی دارم ایا میتوانم در ترکیه کار پیداکنم؟درامدش به چه صورته؟

 16. پردرآمدترین مشاغل ترکیه 59

  دید گسترده ای از ترکیه و شغل هاش انتقال دادید از زحمات شما و تیم 118 ترکیه متشکرم

  • پردرآمدترین مشاغل ترکیه 53

   ممنون از شما دوست گرامی

  • پردرآمدترین مشاغل ترکیه 61

   سلام من مهندس عمرانم و دنباله کار در ترکیه میگررم و زبانه ترکیو ۹۰ درصد مسلط هستم


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  سوپر مارکت های ایرانی در ترکیه

لطفا پیش از تماس با ما این موارد را در نظر بگیرید:

 1. با این شماره تنها جهت خرید و اجاره ملک در ترکیه تماس بگیرید. 
 2. امکان پاسخگویی در روزهای یکشنبه وجود ندارد.
 3. لطفا پیغام خود را به صورت متن یا پیام صوتی ارسال نمایید و از تماس صوتی خودداری کنید.
 4. این خانه ممکن است به فروش رفته و یا اجاره داده شده باشد، اما موارد مشابه همواره موجود است.
 5. ما در استانبول اروپایی، شهر آلانیا و آنتالیا فعال هستیم.

دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی

در صورتیکه تمایل به دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی توسط وکیل مجموعه ما دارید، می توانید از طریق لینک زیر وارد واتساپ شده و وقت مشاوره دریافت نمایید. 

×