Skip to content

تله کابین بزرگ آنکارا

تله کابین بزرگ آنکارا 11

تله کابین بزرگ آنکارا (در زبان ترکی استانبولی، Ankara Teleferik)، برای اولین بار در آنکارا، پایتخت این کشور به منظور حمل و نقل عمومی احداث گردید و از سال ۲۰۱۴ مرتبا بین دو نقطه از شهر یعنی شنتپه و ینی محله (Yenimahalle – Şentepe) در حال انجام سفر است. این تله کابین که جزو یکی از مهمترین و بزرگترین تله کابین های ترکیه از سال ۲۰۱۴ تا به الان به صورت هماهنگ با متروی این شهر در خدمت عموم قرار گرفته است.

تله کابین بزرگ آنکارا 1

اگر برای انجام کارهای روزانه خود هنگام تردد در شهر از تله کابین آنکارا استفاده کنید به میزان چشم گیری در وقت صرفه جویی خواهید نمود. به هرحال اگر ساکن آنکارا هستید یا اگر قصد سفر به این شهر را دارید بنا به نیازتان هم میتوانید برای دور زدن ترافیک و هم اینکه به عنوان تفریح سوار این تله کابین شده و منظره شهر را از زاویه ای متفاوت ببینید.

همه چیز در مورد تله کابین بزرگ آنکارا

تله کابین بزرگ آنکارا که یکی از جاهای دیدنی آنکارا است دارای ظرفیت حمل ۲۴۰۰ مسافر در ساعت است. اگر از ایستگاه ینی ماهاله (Yenimahalle) سوار شوید ایستگاه (Şentepe) آخرین ایستگاه شما خواهد بود. در کل این خط تله کابین به همراه دو ایستگاه Yenimahalle و Şentepe ، ۴ ایستگاه دارد. در این تله کابین به طول ۳۲۵۷ متر، ۱۰۶ کابین وجود دارد. هر ۱۵ ثانیه یک کابین به ایستگاه می رسد در نتیجه با اختلاف فاصله ۲۰۰ متر مسافت ۳۲۵۷ متر در حدود ۱۳ دقیقه طی می شود. ظرفیت هر کابین ۱۰ نفر است.

تله کابین بزرگ آنکارا 2

در ۱۹ قسمت مختلف از این تله کابین دکمه های مربوط به وضعیت اضظراری تعبیه شده اند. بعد از ترک مترو ینی ماهاله می توانید سریع و بدون از دست دادن وقت به Şentepe برسید. افراد مسن و معلول نیز می توانند به راحتی از خط حمل و نقل بهره مند شوند.

تله کابین بزرگ آنکارا

از کجا سوار تله کابین بزرگ آنکارا شویم؟

می توانید از ایستگاه های  Şentepe یا Yenimahalle سوار تله کابین شوید. تله کابین بزرگ آنکارا متشکل از ۴ ایستگاه به نام های Yenimahalle ، TRT Seyir ، Yunus Emre و Şentepe می باشد.

تله کابین بزرگ آنکارا 3

ساعات کاری تله کابین آنکارا

اگر سؤال کنید چه زمانی تله کابین آنکارا تعطیل می شود، باید بگوییم که این تله کابین اولین حرکت خود را در ساعت ۰۶:۰۰ صبح انجام می دهد و تا ۲۳:۱۵ ادامه دارد تا بتواند هماهنگ با مترو کار کند.

تله کابین بزرگ آنکارا 4

چطور به محل تله کابین آنکارا برسیم؟

برای رسیدن به تله کابین آنکارا می توانید از مترو ینی ماهاله (Yenimahalle) به آن جا بروید. علاوه بر این، می توانید به اتوبوس های خطی به شماره های (۱۵۳، ۲۷۱، ۵۳۰-۳، ۲۰۲-۳، ۲۹۷-۳، ۵۶۳-۳) سوار شده و به تله کابین بروید. همچنین از پارک جوانان (Gençlik parkından) نیز می توانید در حدود ۱۷ دقیقه با خط مترو M1 به تله کابین آنکارا بروید.

  قلعه ترابزون نماد زیبای شهر ترابزون

جهت دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان 118 ترکیه شماره واتساپ خود را وارد کنید

 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

اشتراک گذاری این مطلب

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید:

4 نظر

 1. تله کابین بزرگ آنکارا 19

  من سوار شدم خیلی خوبه و ترافیک رو دور میزنی.
  آنکارا رفتین به آنکاپارک هم سر بزنین حتما

  • تله کابین بزرگ آنکارا 20

   بله ترافیک آنکارا را که در نظر بگیرید این تلکابین برای کاهش ترافیک کمک زیادی کرده است.

 2. تله کابین بزرگ آنکارا 21

  از اطلاعات خوبی که به اشتراک می ذارید ممنونم


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  جزیره دموکراسی و آزادی های استانبول

لطفا پیش از تماس با ما این موارد را در نظر بگیرید:

 1. با این شماره تنها جهت خرید و اجاره ملک در ترکیه تماس بگیرید. 
 2. امکان پاسخگویی در روزهای یکشنبه وجود ندارد.
 3. لطفا پیغام خود را به صورت متن یا پیام صوتی ارسال نمایید و از تماس صوتی خودداری کنید.
 4. این خانه ممکن است به فروش رفته و یا اجاره داده شده باشد، اما موارد مشابه همواره موجود است.
 5. ما در استانبول اروپایی، شهر آلانیا و آنتالیا فعال هستیم.

دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی

در صورتیکه تمایل به دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی توسط وکیل مجموعه ما دارید، می توانید از طریق لینک زیر وارد واتساپ شده و وقت مشاوره دریافت نمایید. 

×