Skip to content

تله کابین الیمپوس آنتالیا

تله کابین الیمپوس آنتالیا 17

تله کابین الیمپوس | Olympos Teleferik

تله کابین الیمپوس (Olympos Teleferik) در ۵۰ کیلومتری مرکز شهر آنتالیا و در شهرستان کمر آنتالیا واقع شده است. تله کابین الیمپوس در سال ۲۰۰۷ در داخل پارک ملی بیداغلاری آنتالیا (Beydağları Milli Park) توسط یکی از شرکت های پیشگام و معروف در این حوزه یعنی DOPPELMAYR/GARAVENTA تاسیس شده است. تله کابین الیمپوس از زمان تاسیس سالانه نزدیک ۳۵۰ هزار توریست و گردشگر را در دل کوه تاهتالی آنتالیا میزبانی می کند.

بالاترین ایستگاه تله کابین آنتالیا که یکی از معروف ترین و بلندترین تله کابین های ترکیه است، از سطح دریا (پایین ترین ایستگاه) نزدیک ۲۳۵۶ متر ارتفاع دارد و تله کابین فاصله بین این دو ایستگاه را در ۱۰ دقیقه می پیماید.

آشنایی با تله کابین الیمپوس

تله کابین آنتالیا (تله کابین الیمپوس) با گذر از ارتفاعات پارک ملی آنتالیا شما را بر فراز درختان مخروطی، سروها و گیاهان بومی که مشخصه این منطقه هستند خواهد رساند. منظره منحصر به فرد با زاویه دید ۳۶۰ درجه و هوای پاک و تمیز کوه، از شما در بالای کوه استقبال می کند. همچنین در صورت تمایل می توانید از گزینه های غذا و نوشیدنی ارائه شده توسط رستوران شکسپیر بهره مند شوید و در آرامش با دوستانتان زمان دلپذیری را سپری کنید.

برای بازدیدکنندگانی که می خواهند طبیعت را به روشی ناب تجربه کنند، امکان تهیه بلیط یک طرفه نیز وجود دارد. کوهنوردان و علاقه مندان به کوهنوردی با پیروی از مسیرهای مشخص شده سفر تفریحی که دسترسی به قله را فراهم می کند را تجربه خواهند نمود و می توانند فرصت مشاهده حیات وحش و پوشش گیاهی بومی منطقه را بدست بیاورند.

تله کابین الیمپوس آنتالیا 1

فروشگاه های متعلق به تاسیسات تله کابین الیمپوس در ایستگاه قله به شما در حین کوهنوردی راهنمایی ها و کمک های لازم را  ارائه خواهند داد که می توانید هنگام پیاده روی استفاده کنید. از دیگر امکانات این مرکز ارائه برنامه پاراگلایدر است. بازدیدکنندگان و علاقه مندان ماجراجو می توانند از خدمات شرکت ESCAPE در این زمینه استفاده کنند و تجربه ای خاطره انگیز را برای خود رقم بزنند. توصیه می کنیم هیجان پرواز مانند پرنده را از یکی از بلندترین قله های جهان در نزدیکی دریا، از میان ابرها، بالای جنگل های پارک ملی و برخاستن از بالای شهر باستانی فاسلیس به سمت ساحل مدیترانه را از دست ندهید.

ایستگاه پایینی تله کابین الیمپوس

اگر با وسیله نقلیه خودتان به تله کابین آنتالیا آمده باشید می توانید از پارکینگ رایگان مجموعه بهره مند شوید. اولین برداشتی که شما در ایستگاه پایینی خواهید داشت مطمئناً باعث ایجاد هیجان در مورد خدمات منتظر شما در ایستگاه آخر تله کابین الیمپوس خواهد شد. ایستگاه اول تله کابین در کوهپایه های کوه اولیمپوس و در فضای سبز پارک ملی آنتالیا واقع شده است.

  شهر کاله ایچی آنتالیا

در صورت تمایل می توانید در اینجا با میل قهوه، چای دم کرده و بسیاری از نوشیدنی ها و میان وعده های دیگر استراحت کرده و از منظره لذت ببرید. در این میان، می توانید رشته کوه هایی که از شرق به غرب امتداد دارند را به همراه افق تماشایی شان مشاهده کرده و هیجان رسیدن به بالاترین نقطه قله کوه Beydağları Milli Parkı و مشاهده منظره پانورامای منحصر به فرد که در انتظار شما است را تجربه کنید.

تله کابین الیمپوس آنتالیا 2

سفر با تله کابین الیمپوس

سفر با تله کابین الیمپوس به عنوان یکی از پرطرفدارترین جاهای دیدنی آنتالیا با ورود به داخل کابین های پانورامایک و مجهز به شیشه های سرتاسر و بزرگ شروع می شود که می تواند تا ۸۰ نفر را در خود جای دهد. ماجراجویی در حدود ۱۰ دقیقه طول می کشد و در طول مسیر از ایستگاه پایینی و اول تله کابین که در ارتفاع ۷۲۶ متری از سطح دریا قرار دارد شروع شده و شما را به ارتفاع ۲۳۶۵ متری از سطح دریا منتقل می کند.

تله کابین الیمپوس آنتالیا 3

در حین سفر، از روی طناب هایی عبور خواهید کرد که هر کدام تقریباً ۵۵-۶۰ متر طول دارند. ارتفاعی که در آن پوشش درخت به پایان می رسد و سطح دید وسیع شروع می شود، تقریباً ۱۹۰۰ متر از سطح دریا فاصله داشته و در کوه تاهتالی (Tahtal) شروع می شود. در این میان، ساختار کوه که بیشتر مشهود است به شما امکان می دهد تاریخ زمین شناسی آن را نیز بخوانید.

تله کابین الیمپوس آنتالیا 4

مشخصات تله کابین الیمپوس (Olimpos Teleferik)

 • ارتفاع بین ایستگاه اول و آخر این تله کابین امکان بازدید از مناطق اطراف را از ارتفاع ۲۳۶۵ متری را فراهم می کند
 • با این تله فریک فاصله بین ایستگاه اول تا آخر در ۱۰ دقیقه طی می شود
 • طول مسیر تله کابین آنتالیا ۴۳۵۹ متر است
 • تله کابین آنتالیا دارای ظرفیت حمل ۴۸۰ مسافر در ساعت است

تجربه سفر با تله کابین به هنگام طلوع و غروب خورشید

با تمهیدات اندیشیده شده توسط دست اندرکاران مجموعه تله کابین الیمپوس، برای اینکه بازدید کنندگان در طول روز طیف گسترده ای از بازتاب های کوه تاهتالی را تجربه کنند، جدا از سفرهای روزانه، برنامه سفر به هنگام طلوع و غروب خورشید هم به علاقه مندان ارائه می شود. برنامه طلوع آفتاب را با یک نوشیدنی داغ و بیسکوئیت و یک برنامه غروب خورشید چشمگیر برای شام های رمانتیک شما پیشنهاد می کنیم.

تله کابین الیمپوس آنتالیا 5

نحوه دسترسی به تله کابین الیمپوس

نزدیک ترین حمل و نقل از طریق جاده ساحلی مدیترانه D400، که از کوهپایه های کوه های توروس (Taurus Mountains) نیز می گذرد فراهم شده است و راه در وضعیت خوبی به سر می برد. تله کابین آنتالیا بین دو منطقه Tekirova و Çamyuva و تقریباً در ۵۷ کیلومتری مرکز آنتالیا واقع شده است. محل اتصال جاده به تله کابین که تقریباً ۷ کیلومتر طول دارد، در جاده اصلی D400 قرار گرفته که درست در سواحل مدیترانه است.

تله کابین الیمپوس آنتالیا 6

حمل و نقل عمومی

از مرکز آنتالیا یعنی منطقه کنییالتی، با اتوبوس های این خطوط می توانید به ایستگاه مرکز خرید میگروس (5M-Migros alışveriş merkezi) منتقل شوید: KC71 ، KM61 ، KC71A ، 504 ، 504A ، 600A ، TK92 ، KL08 ، UC11 ، UC11A ، TK36 ، DK38 ، VC57 ، VC59. در این مرحله انتقال می توانید سوار مینی بوس هایی که به Tekirova می روند شده و در ورودی اصلی مجموعه در جاده اصلی پیاده شوید.

  شهر باستانی پرگا در آنتالیا

آنتالیا دارای یک اتوبوس دریایی است که از سال ۲۰۱۴ کمر (Kemer) را به مرکز (Merkez) متصل می کند. می توانید زمان عزیمت اتوبوس دریایی را از خدمات شهری (حمل و نقل آنتالیا) نگاه کنید.

اطلاعات مربوط به سرویس های تله کابین تلیمپوس

خدمات انتقال متنوعی از مناطق مختلف آنتالیا و منطقه کمر در دسترس مردم است تا حمل و نقل هر چه راحت تر انجام شود. زمان هایی که به دلیل تعمیر و نگهداری تله کابین کار نمی کند از قبل در وب سایت اعلام می شود. آخرین ورودی بازدید کننده ها ۱۵ دقیقه قبل از آخرین سفر روزانه تله کابین مجاز است و آخرین سفر تله کابین هم نیم ساعت قبل از بسته شدن آن انجام می گیرد.

فواصل نقاط مختلف تا ایستگاه اول تله کابین الیمپوس
 • فاصله آنتالیا تا ایستگاه اول تله کابین ۵۷ کیلومتر
 • فاصله منطقه Beldibi تا ایستگاه اول ۳۳ کیلومتر
 • فاصله منطقه Göynük تا ایستگاه اول ۲۵ کیلومتر
 • فاصله منطقه کمر Kemer تا ایستگاه اول ۱۵ کیلومتر
 • فاصله منطقه کیریش Kiriş تا ایستگاه اول ۱۳ کیلومتر
 • فاصله منطقه جام یوا Camyuva تا ایستگاه اول ۱۰ کیلومتر
 • فاصله فاسلیس Phaselis تا ایستگاه اول ۹ کیلومتر
 • فاصله تکیروا Tekirova تا ایستگاه اول ۱۱ کیلومتر
تله کابین الیمپوس آنتالیا 7

تله کابین الیمپوس آنتالیا 8
تله کابین الیمپوس آنتالیا 9

می توانید برای مشاهده انواع تخفیفات و قیمت های به روز به وبسایت تله کابین الیمپوس، بخش قیمت بلیط ها (از اینجا) مراجعه فرمایید.

تله کابین الیمپوس آنتالیا 10

زمان بازدید از تله کابین

همه روزه از ساعت ۱۰ تا ۱۹ می توانید از تله کابین آنتالیا بازدید کنید.

تله کابین الیمپوس آنتالیا 11

تله کابین آنتالیا (الیمپوس) بر روی نقشه

منبع: olymposteleferik.com

جهت دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان 118 ترکیه شماره واتساپ خود را وارد کنید

 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

اشتراک گذاری این مطلب

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید:

اگر نظر و یا تجربه ای در مورد موضوع این مقاله دارید، لطفا با همه به اشتراک بگذارید.


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  شهر کاله ایچی آنتالیا

لطفا پیش از تماس با ما این موارد را در نظر بگیرید:

 1. با این شماره تنها جهت خرید و اجاره ملک در ترکیه تماس بگیرید. 
 2. امکان پاسخگویی در روزهای یکشنبه وجود ندارد.
 3. لطفا پیغام خود را به صورت متن یا پیام صوتی ارسال نمایید و از تماس صوتی خودداری کنید.
 4. این خانه ممکن است به فروش رفته و یا اجاره داده شده باشد، اما موارد مشابه همواره موجود است.
 5. ما در استانبول اروپایی، شهر آلانیا و آنتالیا فعال هستیم.

دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی

در صورتیکه تمایل به دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی توسط وکیل مجموعه ما دارید، می توانید از طریق لینک زیر وارد واتساپ شده و وقت مشاوره دریافت نمایید. 

×