Skip to content

کمر آنتالیا (Kemer)

کمر آنتالیا (Kemer) 19

شهرستان کمر آنتالیا (Kemer)

کمر (Kemer) یا منطقه ی کمر آنتالیا یکی از شهرستان های (ilçe) استان آنتالیا (Antalya) است که در ۴۰ کیلومتری شهر آنتالیا و تقریبا ۷۰ کیلومتری لند آو لجندز آنتالیا، در سواحل مدیترانه واقع شده است.

منطقه یا شهرستان کمر آنتالیا تا اوایل دهه ۱۹۸۰ یک دهکده کوچک بود اما با امکاناتی که در ۲۰ سال اخیر در آن افتتاح شده و به واسطه داشتن بهترین سواحل ترکیه و سواحل پرچم آبی ترکیه به یکی از مهم ترین مراکز گردشگری این کشور و از بهترین جاهای دیدنی آنتالیا تبدیل شده است.

همانطور که گفتیم منطقه کمر آنتالیا Kemer در حقیقت شهرستانی در کنار شهر آنتالیاست که جزو استان آنتالیا محسوب می‌شود. منطقه کمر آنتالیا به نسبت منطقه لارا فاصله‌ی بیشتری تا مرکز آنتالیا دارد و بر اساس سرشماری های انجام شده بیش از  ۲۴ هزار نفر در آن جا ساکن هستند.

معرفی کمر آنتالیا

منطقه کمر آنتالیا Kemer از نظر پوشش گیاهی غنی تر از منطقه لارا است به صورتی که اغلب هتل های این ناحیه دارای حیاط یا باغ اختصاصی هستند. شهر کمر آنتالیا برای کسانی که طبیعت جنگلی را دوست دارند، پیشنهاد می ‌شود و اغلب افرادی که ناحیه ی کمر از آنتالیا را برای سفر و اقامت انتخاب می‌کنند تمام زمان سفرشان را در هتل ها می گذرانند.

منطقه یا شهرستان کمر نیز به بخش های مختلفی تقسیم می شود که مهمترین آنها بلدیبی، گوینوک، کریس، گامیووا و تکیرووا هستند. گردشگرانی که به کمر می‌ روند اغلب اهل روسیه، آلمان، اوکراین، هلند و ایران هستند. ساحلی با شن های طلایی، آبی کریستالی و امکانات خوب از عواملی هستند که کمر را به یکی از محبوبترین تفرجگاه‌ های آنتالیا تبدیل کرده ‌اند.

کمر آنتالیا (Kemer) 1

تاریخچه منطقه کمر آنتالیا

زمانی که آنتالیا تحت تسلط امپراتوری یونان بود شهر کمر به عنوان شهر ایدروس یونانی شناخته می شد اما بعد از این که دولت عثمانی توانست بر آنتالیا و ترکیه حکم رانی کند کمر به نام روستایی قدیمی نام گرفت و در نهایت در سال ۱۹۱۶ تا ۱۹۱۷ میلادی با شروع ساخت یک دیوار سنگی برای محافظت از سیلاب ها و جریانات کوهستانی این منطقه تغییر نام داد و به شهر کمر معروف شد.

این دیوار سنگی که بر گرداگرد شهر کمر مانند یک کمربند محافظتی کشیده شده بود ۲۳ کیلومتر طول داشت و همچنین تا سال ۱۹۶۰ میلادی انتقال به شهر کمر تنها از طریق قایق امکان پذیر بود و هیچ جاده ای در این شهر وجود نداشت تا این که در سال ۱۹۸۰ میلادی دولت و بانک ها در جهت توسعه گردشگری برنامه های را اجرا نمودند و این منطقه را به یک قطب گردشگری تبدیل کردند. منطقه (شهرستان) کمر آنتالیا از ۱۳ سپتامبر ۱۹۹۱ به بعد وضعیت منطقه (شهرستان) را بدست آورده است.

کمر آنتالیا (Kemer) 2

سواحل منطقه کمر آنتالیا Kemer

کمر ۴۶ کیلومتر در کنار خط ساحلی ترکیه امتداد یافته به همین خاطر آب و هوای خوبی دارد. طبیعت کمر به هیچ وجه مصنوعی نبوده و همین موضوع باعث شده تا طرفداران طبیعت و محیط زیست کمر را برای اقامت انتخاب کنند. منطقه کمر آنتالیا پر از کلاب ها، رستوران ها، کافه ها و کوه های زیباست که برای کوهنوری مناسب هستند.

کمر آنتالیا (Kemer) 3

کمر از یک سو رو به دریا و از یک سو به جنگل های سبز و زیبا منتهی می شود. ساحل منطقه کمر ساحلی پرچم آبی است. واژه پرچم آبی از سوی اتحادیه اروپا اعطا گردیده و درمعنای مناطقی که دارای سواحل پاک و تمیز هستند استفاده می شود. تور های انتالیا و خدمات فروانی که هتل های مجلل این شهر ارائه می دهند سالانه گردشگران زیادی را به خود جذب می کند.

  شهر کاله ایچی آنتالیا

تفریحگاه مجهز و ساحلی منطقه کمر به کسانی که علاقمند به ورزش های آبی از جمله قایق رانی و دریانوردی این امکان را می دهد تا به خلیج های آرام و سواحل بکر زیبا موجود در منطقه جنوبی شهرستان کمر آنتالیا رفته و از مناظر دیدنی آن لذت ببرند. در قسمت شمالی این تفریحگاه پلکانهایی وجود دارد که شما را مستقیماً به ساحل می رساند.

کمر آنتالیا (Kemer) 4

جاذبه های گردشگری منطقه کمر Kemer

از جاذبه های گردشگری کمر آنتالیا نی توان به به هتل های مجلل و شیک، رستوران ها، پلاژها، بنادر کشتی های تفریحی و ویرانه های تاریخی اشاره کرد. البته از مهمترین جاذبه های منطقه کمر، طبیعت زیبای آن است که شما را هیجان زده خواهد کرد. هنگامی که در سواحل آنتالیا و سواحل کمر هستید مسلما رسیدن امواج دریا به درختان کاج و استفاده از درختان کاج در پلاژها بعنوان سایبان لذت خاصی را به همرا خواهد داشت. در کل سواحل زیبای منطقه کمر بهترین مکان برای تفریحات اب اعم از: قایق رانی، جت اسکی و حتی فستیوال غواصی می باشد.

  جاهای دیدنی آنتالیا

شفافیت دریا و سرسبزی جنگل در منطقه کمر بسیار جالب توجه است. بندر قایق های تفریحی کمر هم برنامه های خوبی برای گردشگران تدارک می بیند که می توانید از آن ها نیز بهره مند شوید. اگر تورهای آبی شهر کمر را رزرو کنید، امکان مشاهده گردشگاه ها، بنادر، اماکن مسکونی آنتیک و زیبایی های طبیعی کمر آنتالیا را خواهید داشت. جالب است بدانید در مزارع مخصوص و اماکن اقامتی کمر و اطراف آن برای علاقمندان امکان اسب سواری تحت نظارت مربیان نیز وجود دارد.

کمر آنتالیا (Kemer) 5

الیمپوس (Olimpos Antalya)

از دیگر جاذبه های منطقه کمر آنتالیا می توان به اولیمپوس و تله کابین الیمپوس اشاره کرد که به علت موقعیت مناسبش، پناهگاه دزدان دریایی نیز بوده است. در حال حاضر اولیمپوس با ساحل باشکوهی به طول ۳ کیلومتر و  آثار تاریخی، گیاهان نادر و انواع لاک پشت ها یکی از زیباترین سواحل دنیاست.

کمر آنتالیا (Kemer) 6

غارهای اطراف منطقه کمر

کسانی که دوستدار غارنوردی هستند در منطقه کمر فرصت این را دارند که به غارهای مختلف منطقه سر بزنند. یکی از این غارها، غار بلدیبی در ۲۷ کیلومتری جنوب غربی شهر آنتالیا است که در ساحل دریا قرار گرفته و در این محل آثار متعلق به دوران ماقبل تاریخ هم پیدا شده است. یک غار دیگر هم به اسم غار ملا دلیگی که در دامنه شرقی کوه تاهتالی در غرب کمر قرار گرفته است. برای رفتن به این غار باید از روستاهای آشاغی کوزی دره و یا تکیر اوا که در جاده کمر به کوملوجا قرار دارند اقدام کنید.

کمر آنتالیا (Kemer) 7

کوه تاهتالی (Tahtali Mount)

خوب است بدانید کوه تاهتالی بلندترین کوه منطقه کمر است و در نزدیکی دریا واقع شده است. این کوه با ارتفاع ۲۳۶۵ متر یکی از طولانی ترین تله کابین های جهان (تله کابین الیمپوس) را در خود جای داده است. توریست ها با سوار شدن به این تله کابین جذاب می توانند چشم انداز ۳۶۰ درجه ای از کوهستان ها، طبیعت زیبای کمر و دریا را یک جا تماشا کنند.

کمر آنتالیا (Kemer) 8

شهر فاسیلیس (Phaselis)

یکی دیگر از جاهای دیدنی منطقه کمر آنتالیا شهر باستانی فاسلیس (Phaselis) در ۱۲ کیلومتری آن است. این شهر یکی از جذاب ترین اماکن دیدنی آنتالیا برای توریست های علاقه مند به تاریخ و تاریخ شناسی محسوب می شود. توصیه می کنیم که حتما با سفر به آنتالیا از شهر باستانی فاسلیس هم دیدن کنید و از ساحل بکر، طبیعت زیبا و تاریخ نهفته در آثار باستانی آن لذت ببرید.

کمر آنتالیا (Kemer) 9

منطقه آدراسان (Adrasan)

از دیگر جاذبه های منطقه کمر آنتالیا Kemer منطقه آدراسان است که بیشتر شبیه به بهشت می ماند تا یک منطقه مسکونی ساده در ترکیه! این منطقه نزدیک به الیمپوس واقع شده است و 35 کیلومتر با منطقه کمر آنتالیا فاصله دارد. منطقه آدراسان آنتالیا یک ساحل زیبای 2 کیلومتری با شن های طلایی دارد و علاوه بر آن طبیعت و کوهستان های سرسبز اطرافش زیبایی وصف نشدنی را در این منطقه ایجاد کرده اند. به همین دلیل است که منطقه آدراسان به عنوان یکی از زیباترین مناطق نزدیک به کمر آنتالیا شناخته می شود و بازدید از آن از واجبات سفر به آنتالیا است.

کمر آنتالیا (Kemer) 10

بهترین هتل های منطقه کمر آنتالیا

شهر کمر دارای هتل های مجللی است که جزو بهترین هتل های آنتالیا نیز به حساب می آیند. همچنین این منطقه با داشتن  رستوران ها، کافه ها، سواحل زیبا، ویرانه های تاریخی، آب و هوای معتدل و … یکی از توریستی ترین مکان های ترکیه است. در ادامه قصد داریم نگاهی به هتل های خوب منطقه کمر آنتالیا داشته باشیم که بعضی از آن ها جزو بهترین هتل های ترکیه نیز هستند.

کمر آنتالیا (Kemer) 11

جهت دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان 118 ترکیه شماره واتساپ خود را وارد کنید

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

اشتراک گذاری این مطلب

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید:

اگر نظر و یا تجربه ای در مورد موضوع این مقاله دارید، لطفا با همه به اشتراک بگذارید.


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پیش از تماس با ما این موارد را در نظر بگیرید:

  1. با این شماره تنها جهت خرید و اجاره ملک در ترکیه تماس بگیرید. 
  2. امکان پاسخگویی در روزهای یکشنبه وجود ندارد.
  3. لطفا پیغام خود را به صورت متن یا پیام صوتی ارسال نمایید و از تماس صوتی خودداری کنید.
  4. این خانه ممکن است به فروش رفته و یا اجاره داده شده باشد، اما موارد مشابه همواره موجود است.
  5. ما در استانبول اروپایی، شهر آلانیا و آنتالیا فعال هستیم.

دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی

در صورتیکه تمایل به دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی توسط وکیل مجموعه ما دارید، می توانید از طریق لینک زیر وارد واتساپ شده و وقت مشاوره دریافت نمایید. 

×