Skip to content

اجاره خودرو در ترکیه

اجاره خودرو در ترکیه 12

آشنایی با نحوه اجاره خودرو در ترکیه

از آن جایی که ترکیه یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری و زندگی برای ایرانیان می باشد، خرید خودرو در ترکیه و اجاره خودرو در ترکیه از اهمیت ویژه ای برخوردارند. در کشور ترکیه خوشبختانه امکان اجاره روزانه و ماهیانه خودرو سواری به راحتی فراهم است. سایت های آنلاین بسیاری این خدمات را ارائه می کنند و حتی خودتان هم می توانید به صورت حضوری به دفاتر موجود در سطح شهر مراجعه کنید و نسبت به اجاره خودرو مورد نظر اقدام کنید. در ادامه این مقاله شما را با مدارک، شرایط و هزینه های لازم جهت اجاره خودرو در ترکیه آشنا خواهیم نمود.

مدارک لازم برای اجاره خودرو در ترکیه

 • کردیت کارت با لیمیت کافی (به نام خود شخص) برای اجاره خودرو که بعضی از دفاتر به جای کردیت کارت، پول نقد هم قبول می کنند
 • اصل و کپی پاسپورت (اگر از دفاتر شرکت های موجود در فرودگاه ها، به دنبال کرایه خودرو هستید، از ورود شما به ترکیه نباید بیشتر از ۳ روز گذشته باشد)
 • گواهینامه
 • عکس
 • کارت شناسایی یا (کارت کیملیک ترکیه)
 • سند اقامت یا ارائه آخرین قبض (باید به روز باشد)
 • پاسپورت بین المللی شخص متقاضی (یا ترجمه گواهینامه بصورت رسمی که به تایید کنسولگری ایران رسیده باشد)
اجاره خودرو در ترکیه 1

شرایط اجاره خودرو در ترکیه چکونه است؟

 • با توجه به شرایط بیمه باید کسی که اقدام به اجاره خودرو در ترکیه می کند حداقل ۲۱ سال سن داشته باشد. همچنین برای اجاره ماشین های لوکس و بزرگ هم متقاضی باید ۲۸ سال سن داشته باشد.
 • باید حداقل ۲ سال از زمان گواهینامه شما گذشته باشد تا بتوانید وسیله نقلیه کرایه کنید. همچنین در صورتی که بخواهید خودرو لوکس و بزرگ اجاره کنید باید حداقل ۳ سال از تاریخ صدورگواهینامه گذشته باشد.
 • اگر قصد اجاره ۲ یا چند نفری خودرو را داشتید باید در قراردادتان حتما قبل از تحویل خودرو قید کنید تا بعدا مشکلی پیش نیاید.
 • هنگام اجاره خودرو در ترکیه اگر به صورت نامحدود اجاره نکرده باشید در صورت استفاده بیش از حد از کیلومتر مجاز برای هر کیلومتر ۵۰ کوروش اضافی در انتها پرداخت خواهید کرد.
 • برای اجاره خودرو در ترکیه باید تمام یا قسمتی از هزینه (پیش پرداخت) آن را هنگام اجاره به صورت نقدی، کارت اعتباری، حواله بانکی یا حساب Paypal پرداخت کنید.
 • حین استفاده از خودرویی که اجاره کرده اید هزینه های مربوط به جریمه ها و خسارت های احتمالی و سایر موارد از این قبیل باید بیمه شوند. برای این کار هنگام اجاره باید مبلغ معینی را به عنوان وثیقه در کارت اعتباری خود بلوکه کنید که به این عمل در ترکیه (Provizyon) گفته می شود و به عنوان وثیقه ای برای خسارت های احتمالی بلوکه می شود. برای گردشگران ایرانی که کارت اعتباری ندارند معمولا مبلغ ۵۰۰ تا ۵۰۰۰ لیر به عنوان دپوزیت دریافت می شود.
 • هنگام دریافت و تحویل خودرو باید آدرس دریافت و تحویل و ساعت دریافت و تحویل مشخص باشند. هنگام تحویل خودرو تا یک ساعت تاخیر شامل هزینه نمی شود ولی برای بیشتر از یک ساعت تاخیر هزینه اضافی از شما دریافت خواهد شد.
 • هنگام تحویل گرفتن خودرو از سطح سوخت آن اطمینان حاصل شود. اگر هنگام تحویل دادن سوخت مازاد در ماشین باقی مانده باشد هزینه آن به شما پرداخت نخواهد شد ولی اگر طبق قرارداد سوخت کافی در خودرو وجود نداشت در هتگام تحویل هزینه پرداختی تان را می توانید تحصیل کنید.
 • معمولا در تمامی خودروهای اجاره ای دستگاه پرداخت عوارض HGS و OGS وجود دارد و هزینه استفاده از HGS و OGS + ۱۰ لیر هزینه خدمت در انتها موقع تحویل از اجاره کننده گرفته می شود.
 • با خودروهای کرایه ای در ترکیه نمی توان به خارج از کشور سفر کرد.
 • هنگام اجاره خودرو در ترکیه اگر تا ۲۴ ساعت قبل از دریافت خودرو درخواست خود را لغو کنید در این صورت هزینه ای ۵۰ لیری یا بیشتر به عنوان جریمه از شما اخذ می شود و قرارداد لغو خواهد شد. ممکن است مبلغ جریمه کم یا زیاد شود.
اجاره خودرو در ترکیه 2

هزینه و نرخ اجاره خودرو در ترکیه

در ترکیه اگر بخواهید روزانه خودرو اجاره کنید به طور متوسط مبلغی حدود ۱۸۰ تا ۵۰۰ لیر به ازای هر روز از شما دریافت خواهد شد. در صورتی که اقدام به اجاره ماهانه ی خودرو در ترکیه کنید این هزینه به ازای هر روز خیلی کمتر از مبلغ قبلی خواهد شد و چیزی حدود ۸۰-۱۵۰ لیر روزانه برای شما هزینه خواهد داشت.

  جدیدترین قیمت خودرو در ترکیه ۲۰۲۱

همچنین به دلیل اینکه بسیاری از گردشگران ایرانی که مبادرت به اجاره خودرو در ترکیه می کنند دارای کردیت کارت نیستند هنگام اجاره ماشین از آن ها مبلغی به صورت نقد دریافت می کنند. مبلغ دریافتی از شرکتی به شرکت دیگر متغیر است و به طور متوسط بین ۵۰۰ تا ۵۰۰۰ لیر است.

  هزینه مواد غذایی در ترکیه

لیست قیمت خودروهای پرطرفدار

در زیر لیست قیمت حدودی روزانه تعدادی از خودروهای معمول و پرطرفدار را می توانید مطالعه کنید.

رنو سیمبل۱۶۰ لیر
رنو کلیو۱۷۰ لیر
پژو ۳۰۱۲۸۰ لیر
هیوندای i۲۰۱۶۰ لیر
سوزوکی سوییفت۱۸۰ لیر
تویوتا کرولا۲۸۰ لیر
فورد فوکوس۳۰۰ لیر
پژو ۲۰۰۸۳۱۰ لیر
آئودی A3۴۰۰ لیر
اجاره خودرو در ترکیه 3

نکات مهمی که هنگام اجاره وسیله نقلیه در ترکیه باید به خاطر داشته باشید

 • حتما یک نسخه از قرارداد اجاره ماشین، بیمه ماشین و گواهینامه بین المللی رانندگی خود را هنگام رانندگی همراه خود داشته باشید.
 • در شهرهای بزرگ مانند آنتالیا و استانبول حتماٌ آدرس دقیق محل هایی را که می خواهید با ماشین بروید را با شخصی که نقشه و آدرس دقیق را می داند چک کنید.
 • اگر با تور استانبول به این شهر سفر می کنید و قصد اجاره خودرو در ترکیه را دارید، حتماٌ از راهنمای تور خود کمک بگیرید تا شرکت مناسبی را به شما معرفی نماید.
 • معمولاٌ در ماشین هایی که برای اجاره واگذار می شوند، مقدار زیادی بنزین وجود ندارد. بنابراین پس از اجاره ماشین اول به نزدیک ترین پمپ بنزین مراجعه کنید.
  شرکت های بیمه درمانی در ترکیه

قبل از تحویل خودرو، بخش های آسیب دیده بر روی بدنه ی ماشین را کنترل و فیلمبرداری کنید و در قرارداد، تمامی موارد، توسط مسؤل مربوطه ذکر و امضا شده باشد.

اجاره خودرو در ترکیه 4

سایت های مطمئن کرایه و اجاره خودرو در ترکیه

وبسایت های معروف برای کرایه خودرو در ترکیه به صورت زیر می باشند:

اجاره خودرو در ترکیه

جهت دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان 118 ترکیه شماره واتساپ خود را وارد کنید

 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید:

اگر نظر و یا تجربه ای در مورد موضوع این مقاله دارید، لطفا با همه به اشتراک بگذارید.


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پیش از تماس با ما این موارد را در نظر بگیرید:

 1. با این شماره تنها جهت خرید و اجاره ملک در ترکیه تماس بگیرید. 
 2. امکان پاسخگویی در روزهای یکشنبه وجود ندارد.
 3. لطفا پیغام خود را به صورت متن یا پیام صوتی ارسال نمایید و از تماس صوتی خودداری کنید.
 4. این خانه ممکن است به فروش رفته و یا اجاره داده شده باشد، اما موارد مشابه همواره موجود است.
 5. ما در استانبول اروپایی، شهر آلانیا و آنتالیا فعال هستیم.

دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی

در صورتیکه تمایل به دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی توسط وکیل مجموعه ما دارید، می توانید از طریق لینک زیر وارد واتساپ شده و وقت مشاوره دریافت نمایید. 

×