Skip to content

اجاره خودرو در ترکیه

اجاره ماشین در ترکیه چگونه است؟

از آن جایی که ترکیه یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری ایرانیان می باشد، اجاره خودرو در این کشور از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در کشور ترکیه خوشبختانه امکان اجاره روزانه و ماهیانه ی خودرو سواری به راحتی فراهم است. سایت های آنلاین بسیاری این خدمات را ارائه می کنند. حتی خودتان هم می توانید به صورت حضوری به دفاتر موجود در سطح شهر مراجعه کنید و نسبت به کرایه خودرو مورد نظر اقدام کنید. مدارک لازم جهت کرایه ماشین به شرح زیر است:

 • کردیت کارت با حداقل لیمیت ۲۰۰۰ لیر که بعضی از دفاتر بجای کردیت کارت، پول نقد هم قبول می کنند
 • اصل و کپی پاسپورت (اگر از دفاتر شرکت های موجود در فرودگاه ها، به دنبال کرایه خودرو هستید، از ورود شما به ترکیه نباید بیشتر از ۳ روز گذشته باشد)
 • پاسپورت بین المللی شخص متقاضی (و یا ترجمه گواهینامه بصورت رسمی که به تایید کنسولگری ایران رسیده باشد)

نرخ اجاره ماشین در ترکیه بر اساس نوع ماشین، مدل و تعداد روزها و اینکه مصرف سوخت ماشین بنزین و یا گازوئیل باشد، متفاوت است. نرخ اجاره ارزانترین ماشین ها برای هر روز اجاره از ۳۵ یورو شروع می شود و اگر تعداد روزهای بیشتری را رزرو کنید، می توانید روزانه حدود ۳۰ یورو بپردازید .

برای اجاره ماشین به گواهینامه بین المللی، کپی پاسپورت و آدرس محل اقامت شما احتیاج می باشد. یک قرارداد به نام شما پر می شود که یک نسخه ان را به شما تحویل می دهند. هزینه کل روزهایی را که اجاره کرده اید همراه با ۱۰۰ دلار دپوزیت برای هر گونه جریمه احتمالی از شما دریافت می شود

نکات مهمی که هنگام اجاره ماشین در ترکیه باید به خاطر داشته باشید:

 • حتما یک نسخه از قرارداد اجاره ماشین، بیمه ماشین و کواهینامه بین المللی رانندگی خود را هنگام رانندگی همراه خود داشته باشید .
 • در شهرهای بزرگ مانند آنتالیا و استانبول حتماٌ آدرس دقیق محل هایی را که می خواهید با ماشین بروید را با شخصی که نقشه و ادرس دقیق را می داند چک کنید .
 • اگر با توراستانبول به این شهر سفر می کنید و قصد اجاره ماشین دارید، حتماٌ از راهنمای تور خود کمک بگیرید تا شرکت مناسبی را به شما معرفی نماید .
 • معمولاٌ در ماشین هایی که برای اجاره واگذار می کنند، مقدار زیادی بنزین وجود ندارد. بنابراین پس از اجاره ماشین اول به نزدیک ترین پمپ بنزین مراجعه کنید .

و البته این نکته را هم حتما باید در نظر بگیرید که قبل از تحویل خودرو، بخش های آسیب دیده بر روی بدنه ی ماشین را کنترل و فیلمبرداری کنید و در قرارداد، تمامی موارد، توسط مسؤل مربوطه ذکر و امضا شده باشد.

سایت های خوبی که می توانید با اطمینان ماشین کرایه کنید به شرح زیر است:

اجاره خودرو در ترکیه 1

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید:

اگر نظر و یا تجربه ای در مورد موضوع این مقاله دارید، لطفا با همه به اشتراک بگذارید.


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پیش از تماس با ما این موارد را در نظر بگیرید:

 1. لطفا با این شماره تنها جهت خرید و اجاره ملک در منطقه باهچه شهیر و غرب استانبول اروپایی تماس بگیرید و در صورت نیاز به مشاوره در خصوص سایر زمینه ها از دکمه مشاوره فوری بالای صفحه استفاده نمایید.
 2. امکان پاسخگویی در روزهای یکشنبه وجود ندارد.
 3. لطفا پیغام خود رو به صورت متن یا پیام صوتی ارسال نمایید و از تماس صوتی خودداری کنید.
 4. این خانه ممکن است به فروش رفته و یا اجاره داده شده باشد، اما موارد مشابه همواره موجود است.

دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی

لطفا توجه داشته باشید در صورتیکه تمایل به دریافت مشاوره رایگان، همانند ویدئو های موجود در صفحه مشاوره حقوقی می باشید، تنها از طریق صفحه اینستاگرام ما و یا این لینک در واتساپ سوالات خود را مطرح نمایید. 

در صورتیکه تمایل به دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی توسط وکیل مجموعه ما دارید، میتوانید از طریق لینک زیر وارد واتساپ شده و وقت مشاوره دریافت نمایید.