Skip to content

بررسی خرید خانه در ازمیر

بررسی خرید خانه در ازمیر 20

شهر ازمیر (Izmir)

ازمیر سومین شهر پرجمعیت ترکیه بعد از استانبول و آنکارا است. موقعیت محلی، امکانات مناسب، وجود شرکت ها و کارخانه های مختلف و آماده بودن شرایط برای یک زندگی مناسب موجب شده است تا خرید ملک در ازمیر رونق پیدا کند و خارجیان، مخصوصا ایرانیان تمایل به اقامت و سرمایه گذاری در این شهر را داشته باشند. این شهر ساحلی که در کنار ساحل دریای اژه قرار گرفته است مهمترین شهر در بخش غربی ترکیه محسوب می گردد. ازمیر هم از جهت توریستی بسیار مشهور است و هم یکی از قطب های تجاری و صنعتی در این بخش از ترکیه محسوب می گردد. طبق نظر سنجی های انجام شده در ترکیه،ازمیر شهری است که استاندارد های بسیار بالا و ایده آلی برای زندگی دارد. شهر ازمیر از آب و هوای بسیار مناسبی برای زندگی برخوردار است. در این شهر از زمستان های بسیار سرد و همچنین تابستان های خیلی گرم خبری نیست و هوای معتدل تری نسبت به مناطق دیگر ترکیه در این شهر برقرار است. مردم این شهر بسیار مهمان نواز هستند و هزینه زندگی نسبت به مناطق دیگر ترکیه مناسب تر میباشد. از جمله نکات اصلی دیگری که در زمان اقامت در ازمیر بسیار چشمگیر میباشد، وضعیت حمل و نقل در این شهر میباشد. در ازمیر ترافیک داخل شهری بسیار روان است و شما نیاز به اینکه ساعت ها زمان خود را در ترافیک داخل شهری از دست بدهید، نخواهید داشت. مترو و وسایل نقلیه عمومی نیز در سراسر شهر برقرار است و به راحتی و با ارزان ترین قیمت امکان دسترسی به مناطق مختلف شهر را خواهید داشت. همچنین وجود آثار تاریخی بسیار ارزشمند، جاذبه های گردشگری مختلف مثل دهکده ی قدیمی و زیبای شیرینجه و آسانسور ازمیر و همینطور دانشگاه های بسیار مهم در این شهر، موجب شده تا شهر ازمیر از لحاظ جهانی بسیار مطرح و مورد توجه باشد و اجاره و خرید خانه در ازمیر را یک انتخاب خوب برای تمامی کسانی که علاقمند به مهاجرت یا خرید و اجاره خانه در ازمیر هستند، بکند.

بررسی خرید خانه در ازمیر 1

بررسی مناطق شهر ازمیر برای خرید خانه

در بازار مسکن ازمیر، مناطق ترجیحی از نظر واحدهای مسکونی مناطق زیر می باشند:

 • نارلی دره (Narlidere)
 • گوزل باغچه (Güzelbahçe)
 • کارشیاکا (Karşıyaka)
 •  اورلا (Urla)
 • چیگلی (Çiğli)
 • بایراکلی (Bayrakli)
 • سفرحیصار (Seferhisar)
 • بورنوا (Bornova)
 • برگاما (Bergama)
 • اُدِمیش (Ödemiş)
بررسی خرید خانه در ازمیر 2

منطقه نارلی دره (Narlidere)

اگر شما نیز مانند بسیاری از مهاجرانی که شهر ازمیر ترکیه را برای اقامت انتخاب می کنند شرایط مالی مناسبی دارید و قصد دارید در شهر ازمیر اقامت کنید به شما توصیه می کنیم حتما از محله نارلی دره این منطقه دیدن کنید، محله نارلی دره یکی از بهترین محله های ازمیر است که دارای امکانات فوق العاده ای است و شرایط مناسبی برای زندگی در این محله فراهم شده است. یکی از مهم ترین ویژگی هایی که باعث می شود تا محله نارلی دره جزو بهترین محله های ازمیر باشد آب و هوای فوق العاده در این منطقه می باشد که شرایط زندگی را برای شما راحت تر می کند، آب و هوای بسیار خوب این منطقه باعث شده است که از لحاظ پوشش گیاهی نیز این منطقه جزو بهترین محله های ازمیر باشد. این محله یکی از مناطق آرام شهر ازمیر است و با این که دقیقا در داخل شهر ازمیر واقع شده است ولی آرامش عجیبی که دارد کاملا با شهر ازمیر متفاوت است و باعث می شود تا ساکنان این محله در محیطی آرام زندگی کنند. در سال های اخیر، سرمایه گذاری مسکن لوکس در نارلی دره، گوزل باغچه و اورلا افزایش یافته است. منطقه نارلی دره یکی از سریع ترین مناطق در حال توسعه در شهر ازمیر است. نارلی دره دارای واحدهای مسکونی و ساخت و سازهای جدید است و از طریق جاده بدون ترافیک شهر به تمام مناطق در ازمیر، حمل و نقل آسان، سریع و راحت فراهم می کند. نزدیکی این ناحیه به شبه جزیره چشمه جاذبه دیگری را ایجاد می کند.

بیشتر بدانید: صفر تا صد خرید خانه در استانبول

بررسی خرید خانه در ازمیر 3

منطقه گوزل باغچه (Güzelbahçe)

این محله نیز به عنوان یکی از محله هایی به شمار می آید که دارای جمعیت زیادی است و از محله های قدیمی و پرطرفدار ازمیر محسوب می شود؛ به نوعی می توان گفت از محورهای سرمایه گذاری مسکن در شهر ازمیر به شمار می آید. این منطقه در نزدیکی بزرگراه آیدین چشمه قرار گرفته است و به همین دلیل نیز دارای دسترسی بسیار خوبی است و از آن جایی که در نزدیکی دریا قرار دارد دارای آب و هوای مناسبی است. تمامی این ویژگی ها باعث شده است که در سال های اخیر افراد بسیار زیادی این محله را به عنوان محل اقامت خود انتخاب کنند. محلات گوزل باهچه و اورلا، با پروژه های مسکونی مستقل و به شکل ویلا مورد ترجیح بسیاری می باشند؛ قیمت ملک مسکونی در گوزل باهچه بین ۲۵۰٫۰۰۰ تا ۱٫۲۰۰٫۰۰۰ لیر متغیر میباشد. متراژ متوسط حدود ۱۸۰ متر مربع بوده و قیمت هر متر مربع برای فروش به طور میانگین ۳٫۸۵۰ لیر میباشد.

بیشتر بدانید: گران ترین محله های آنکارا را بشناسید

بررسی خرید خانه در ازمیر 4

منطقه کارشیاکا (Karşıyaka)

یکی دیگر از بهترین محله های ازمیر برای زندگی محله کارشیاکا (Karşıyaka) است که دقیقا در کنار دریا قرار گرفته است و از لحاظ منظره دارای منظره ای بی نظیر است. یکی از مهم ترین ویژگی های این محله این است که بسیاری از افرادی که دراین محله زندگی می کنند ایرانی هستند و شما با اقامت در این محله می توانید ارتباط مناسبی را با آن ها برقرار کنید. اگر شما نیز علاقه مند به قایق سواری و یا پیاده روی در ساحل دریا هستید هر روز غروب می توانید در کنار دریا در این محله قدم بزنید و از آب و هوای بی نظیر آن بهره مند شوید. شاید برای شما جالب باشد که بدانید در هر تابستان با برگزاری مسابقات قایق سواری در این محله افراد بسیار زیادی در آن حضور پیدا می کنند و شوق و نشاط عجیبی را به این محله تزریق می کنند، یکی دیگر از نکات بسیار مهمی که در خصوص این محله وجود دارد جاذبه های گردشگری متعددی از جمله جاذبه های تاریخی و طبیعی است که در محله کارشیا واقع شده است و همین موضوع نیز باعث می شود تا شما بتوانید در اوقات فراغت خود به راحتی از این جاذبه های گردشگری دیدن کرده و برای مدت زمانی طولانی سرگرم شوید. در کارشی یاکا، قیمت هر متر مربع ملک مسکونی به طور متوسط ۳٫۱۵۰ لیر، قیمت ملک به طور متوسط ۳۸۴ هزار لیر و اجاره ۱۵۸۰ لیر میباشد.

بررسی خرید خانه در ازمیر 5

منطقه اورلا (Urla)

اورلا که در فاصله ۳۵ کیلومتری از مرکز ازمیر قرار دارد،‌ با نزدیکی به مراکز توریستی از قبیل: چشمه، سفرحیصار و کارابورون، شناخته می شود. اورلا که در طول تاریخ همواره منطقه مسکونی مهمی به شمار می رفته، با آثار بیشمار بجامانده از تمدن های مختلفی که میزبانشان بوده، یکی از مناطق تاریخی ازمیر می باشد. امروزه: مساجد، حمام ها و کاروانسراهای بجامانده از دوره عثمانی، همچنان پایدار بوده و ارزش بازدید دارند. در منطقه اورلا قیمت ملک مسکونی بین ۲۸۰٫۰۰۰ تا ۱٫۸۹۰٫۰۰۰ لیر متغیر است. متراژ متوسط خانه ها در این محله تقریبا ۱۷۵ متر است و قیمت فروش هر متر مربع ۴٫۱۰۰ لیر.

بررسی خرید خانه در ازمیر 6

منطقه چیگلی (Çiğli)

در سال های اخیر محله های موجود در بخش جنوبی منطقه، شکل گیری اتصالات آزاد راه و عبور خط متروی متروی Menemen-Aliağa  از محله های جنوبی به ارزش منطقه افزوده است. با توجه به افزایش نیروی کار و امکانات حمل و نقل در منطقه صنعتی سازمان آتاتورک در مرزهای منطقه و افزایش جمعیت به دلیل رشد صنعت، نیاز به مسکن افزایش یافته است. مشاهده شده است که قیمت مسکن در مناطقی که خط متروی Menemen-Aliağa از مرزهای منطقه چیگلی عبور می کند افزایش یافته است. بین خط مترو و محله استاسیون  (İstasyonaltı Mah)ساخت و ساز ساختمان تسریع شده و ساختمان های لوکس در این منطقه متمرکز شده است.

بررسی خرید خانه در ازمیر 7

منطقه بایراکلی (Bayrakli)

محله هایی که از بایراکلی به برنوا می رسند ماناوکویو (Manavkuyu) و منصور اوغلو (Mansuroglu) با سهام مسکن موجود و مناطق مسکن بالقوه جلب توجه می کنند. خیابان İbrahim Hakkı و ساختمان شهرداری بایراکلی، باعث افزایش ارزش خانه های موجود و مجتمع های تازه ساخته شده در اطراف آن ها شده است. محله های آلپ ارسلان، چیچک چای در بایراکلی از مکان هایی هستند که گروه های با درآمد متوسط و کم آن ها را انتخاب می کنند. با اجرای طرح های جدید برای مرکز شهر و پروژه های شهرداری ازمیر، این منطقه تبدیل به یکی از مناطق سرمایه گذاری مورد علاقه در ازمیر می شود. در بایراکلی قیمت فروش ملک مسکونی هر متر مربع به طور متوسط ۲٫۷۲۵ لیر، قیمت ملک ۳۴۳۰۰۰ لیر و اجاره به طور متوسط ۱۵۶۰ لیر میباشد.

بررسی خرید خانه در ازمیر 8

منطقه سفرحیصار (Seferhisar)

در منطقه سفر حیصار ویلاها حرف اول را می زنند. اخیرا، املاک مسکونی ویلایی در این منطقه با رشد و اقبال فراوانی روبرو شده است و این موضوع  موجب افزایش قیمت ملک در منطقه شده است. به طور متوسط قیمت هر متر مربع در این منطقه ۲٫۴۰۰ لیر است به صورتی که قیمت ملک در سفر حیصار (Seferhisar) میانگین بین ۱۶۵٫۰۰۰ تا ۴۹۰٫۰۰۰ لیر میباشد. قیمت فروش هر متر مربع ملک مسکونی در منطقه ی مِنِمِن ۱٫۸۰۰ لیر بوده و متراژ خانه ها حدود ۱۳۰ متر مربع میباشد و قیمت متوسط ملک حدود ۲۳۰٫۰۰۰ لیر میباشد.

بررسی خرید خانه در ازمیر 9

منطقه بورنوا (Bornova)

محله بورنووا یکی از محله های تازه ساخت در شهر ازمیر است که به دلیل این که دارای سهام مسکن است مورد توجه بسیاری از افرادی که قصد اقامت در این شهر را دارند قرار گرفته است. یکی از نکات مهم در خصوص این محله این است که دارای ظرفیت اضافی برای ساخت و ساز است و همین موضوع نیز باعث می شود تا افرادی که قصد مهاجرت به شهر ازمیر را دارند به جای خرید منزل اقدام به ساخت یک منزل برای خود در این محله کنند. با توجه به این موضوع که این محله یکی از مهم ترین محله های حال حاضر ازمیر به شمار می آید امکانات بسیار زیادی نیز در آن قرار گرفته است که می تواند شرایط بسیار خوبی را برای زندگی شما در این منطقه به وجود بیاورد. محله های آتاترک، کیزیلای و اینونو واقع در شمال منطقه برنووا معمولا توسط گروه های با درآمد متوسط ترجیح داده می شود. در سال های اخیر نزدیکی این محله به مرکز، امن بودن زمین های آن در برار زمین لرزه و داشتن منظره خلیج باعث توسعه سریع منطقه شده است.

بررسی خرید خانه در ازمیر 10

ارزان ترین محله های ازمیر

منطقه برگاما (Bergama)

تقریبا می توان گفت برگاما (Bergama) جزو ارزانترین محله های ازمیر است. قیمت هر متر مربع خانه های دست دوم و دست اول در محله ی بِرگاما، به طور میانگین، ۱٫۳۷۰ لیر و اجاره ی یک خانه ی صد متری ۷۰۰ لیر میباشد.

از ۱۱۸ ترکیه بخوانید: ارزان ترین محله های استانبول برای زندگی

بررسی خرید خانه در ازمیر 11

منطقه ی اُدِمیش (Ödemiş)

ارزانترین خانه های مسکونی در ازمیر بعد از بِرگاما در یافت میشود. قیمت خانه ی فروشی در این منطقه برای هر متر مربع به طور میانگین ۱٫۵۵۳ لیر است.

بررسی خرید خانه در ازمیر 12

مطلب مرتبط:
قیمت انواع آپارتمان و ملک در منطقه ی زیبای باهچه شهیر استانبول

  خرید خانه در ساریر استانبول - Istanbul Sariyer

جهت دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان 118 ترکیه شماره واتساپ خود را وارد کنید

 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

اشتراک گذاری این مطلب

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید:

4 نظر

 1. بررسی خرید خانه در ازمیر 27

  با درود و وقت بخیر. برای یک زندگی کارمندی با یک فرزند پسر نوجوان،کدام مناطق ازمیر مناسب تر هستند و شما پیشنهاد میکنید؟ ممنون و سپاس فراوان

 2. بررسی خرید خانه در ازمیر 28

  سلام خسته نباشید.ممنون از مطالبی که میزارید
  من استانبول میخاستم خونه بخرم در حال تحقیق هستم اما دقیقا نمی دونم کدوم مناطق خونه ارزون هست. امکانش باشه راهنمایی کنید

 3. بررسی خرید خانه در ازمیر 30

  اطلاعات خیلی مفیدی بود جواب سوالامو راجع به اجاره رو تونستم پیدا کنم ممنونم بابت مقاله خوبتون.


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  خرید خانه در استانبول اتیلر – Istanbul Etiler

لطفا پیش از تماس با ما این موارد را در نظر بگیرید:

 1. با این شماره تنها جهت خرید و اجاره ملک در ترکیه تماس بگیرید. 
 2. امکان پاسخگویی در روزهای یکشنبه وجود ندارد.
 3. لطفا پیغام خود را به صورت متن یا پیام صوتی ارسال نمایید و از تماس صوتی خودداری کنید.
 4. این خانه ممکن است به فروش رفته و یا اجاره داده شده باشد، اما موارد مشابه همواره موجود است.
 5. ما در استانبول اروپایی، شهر آلانیا و آنتالیا فعال هستیم.

دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی

در صورتیکه تمایل به دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی توسط وکیل مجموعه ما دارید، می توانید از طریق لینک زیر وارد واتساپ شده و وقت مشاوره دریافت نمایید. 

×