Skip to content

کلیسای سنت پلی کارپ ازمیر

کلیسای سنت پلی کارپ ازمیر 13

ازمیر و کلیسای سنت پلی کارپ

ازمیر که یکی از مهم ترین شهرهای ترکیه به شمار می رود،‌ در عین حال یکی از مهمترین مناطق از نظر تاریخی نیست هست. بناهای تاریخی زیادی مانند شهر تاریخی افسوس، آسانسور ازمیر و… که جزو مهمترین جاهای دیدنی ازمیر هستند گواهی بر تاریخ و فرهنگ قدرتمند این شهر هستند. یکی از مهمترین بناها و آثار تاریخی ازمیر نیز کلیسای سنت پلی کارپ (St. Polycarp) است که در این مقاله این جاذبه گردشگری را بررسی خواهیم کرد.

کلیسای سنت پلی کارپ ازمیر 1

کلیسای سنت پلی کارپ کجاست؟

این کلیسا در منطقه کوناک شهر ازمیر و در میدان چانکایا ازمیر‌ (Çankaya) قرار دارد. موقعیت این کلیسا به طوری است که بسیار به مرکز شهر نزدیک است و یکی از دلایل اهمیت آن نیز موقعیت بسیار خوب آن است. در زیر می توانید کلیسای سنت پلی کارپ را بر روی نقشه نیز مشاهده کنید:

تاریخ کلیسای سنت پلی کارپ

سنت پلی کارپ یا به گفته بیشتر اهالی ازمیر «عزیز پلی کارپ» یک راهب مسیحی بود که در بین سالهای ۶۹ تا ۱۵۵ میلادی در این شهر می زیست. او به دلیل سواد و شخصیتش بسیار در بین مردم ازمیر مشهور بود و نام و آثار او تا به امروز نیز در ازمیر قابل مشاهده است. این کلیسا در سال ۱۶۲۵ نیز توسط پادشاه عثمانی، سلطان سلیمان اول و بنا به درخواست پادشاه فرانسه در ازمیر ساخته شد. شخص سنت پلی کارپ در سال ۱۵۵ میلادی به دلیل اختلافاتش با حکومت روم و به دلیل داشتن اعتقاداتی والا در نزدیکی همین بنا شهید می شود.

کلیسای سنت پلی کارپ ازمیر 2

معماری کلیسای سنت پلی کارپ

با ورود به داخل این کلیسا،‌ معماری و طرح های بی نظیر موجود بر سقف،‌ دیوارها و ستون ها بازدیدگان را خیره خواهد کرد. نکته جالب در مورد معماری این کلیسا این است که داستان و نمادهای شهادت سنن پلی کارپ توسط معماران و طراحان برجسته فرانسوی بر روی سقف این کلیسا نقاشی شده است. با یک نگاه به این نقش و نگارها می توان گوشه ای از تاریخ و اتفاقات رخ داده در ازمیر را مشاهده کرد.

کلیسای سنت پلی کارپ ازمیر 3

البته این بنا در زلزله سال ۱۶۸۸ ازمیر به شدت آسیب می بیند و حتی سالها بعد در یک آتش سوزی مهیب، قسمت صومعه این کلیسا کلا از بین می رود و در بین سالهای ۱۸۹۲ تا ۱۸۹۸ دوباره با نظارت معماران فرانسوی بازسازی می شود. این بنا در بین مردم ازمیر نیز از احترام بالایی برخوردار است و مسیحیان ازمیر نیز از این بنا به عنوان یک مکان مقدس یاد می کنند.

کلیسای سنت پلی کارپ ازمیر 4

 ساعات بازدید از کلیسای سنت پلی کارپ

بازید تورها و گروه های گردشگری در بین ساعات ۸:۳۰ تا ۱۲ و ۱۵ تا ۱۸ است. بازدید فردی نیز بجز روزهای یکشنبه در ساعات ۱۵ تا ۱۷ ممکن است. برای همین بهتر است برای بازدید از این کلیسا برنامه ریزی قبلی داشته باشید.

کلیسای سنت پلی کارپ ازمیر 5

راه های دسترسی به کلیسای سنت پلی کارپ

به دلیل اینکه کلیسای سنت پلی کارپ تقریبا در مرکز شهر یعنی منطقه کناک ازمیر قرار گرفته است، دسترسی به آن بسیار راحت است. از تمامی نقاط شهر دسترسی با حمل و نقل عمومی مانند اتوبوس راحت است همچنین استفاده از تاکسی نیز به صرفه خواهد بود. اما به دلیل تراکم زیاد خودروها در این منطقه از شهر ممکن است استفاده از خودرو شخصی کمی سخت باشد و ممکن است فاصله پیاده زیادی از محل پارک خودرو تا کلیسا طی شود. اتوبوس های شماره ۲۰۲، ۵۸۱ و ۸۰۲ همگی از جلوی این کلیسا عبور می کنند.

  جاذبه های گردشگری و جاهای دیدنی ارزروم

اما بهترین راه رسیدن به این کلیسا استفاده از مترو است. در هر نقطه از شهر که باشید با سوار شدن به مترو که از ایستگاه چانکایا (Çankaya) عبور می کند می توان به راحتی به کلیسای سنت پلی کارپ رسید.

کلیسای سنت پلی کارپ ازمیر 6

جهت دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان 118 ترکیه شماره واتساپ خود را وارد کنید

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

اشتراک گذاری این مطلب

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید:

اگر نظر و یا تجربه ای در مورد موضوع این مقاله دارید، لطفا با همه به اشتراک بگذارید.


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مسجد ایاصوفیه استانبول

لطفا پیش از تماس با ما این موارد را در نظر بگیرید:

  1. با این شماره تنها جهت خرید و اجاره ملک در ترکیه تماس بگیرید. 
  2. امکان پاسخگویی در روزهای یکشنبه وجود ندارد.
  3. لطفا پیغام خود را به صورت متن یا پیام صوتی ارسال نمایید و از تماس صوتی خودداری کنید.
  4. این خانه ممکن است به فروش رفته و یا اجاره داده شده باشد، اما موارد مشابه همواره موجود است.
  5. ما در استانبول اروپایی، شهر آلانیا و آنتالیا فعال هستیم.

دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی

در صورتیکه تمایل به دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی توسط وکیل مجموعه ما دارید، می توانید از طریق لینک زیر وارد واتساپ شده و وقت مشاوره دریافت نمایید. 

×