Skip to content

شرکت بزرگ آکین سافت

شرکت بزرگ آکین سافت 13

آکین سافت (Akınsoft)

امروزه یکی از مهمترین مسائل مورد توجه در کشورهای جهان، پیشرفت ها و سرمایه گذاری ها در زمینه های مربوط به تکنولوژی روز دنیا است. در این بین نیز شرکت آکین سافت (Akinsoft) به عنوان یکی از قدیمی ترین شرکت های نرم افزاری ترکیه هم اکنون در حال کار است و باعث نوآوری ها و پیشرفت های بسیار زیادی در ترکیه شده است که در این مقاله به بررسی این شرکت و عملکرد آن خواهیم پرداخت.

شرکت بزرگ آکین سافت 1

آکین سافت چیست؟‌

شرکت نرم افزاری آکین سافت در سال ۱۹۹۵ توسط اوزگور آکین (Özgür Akın) در شهر قونیه ترکیه افتتاح شد. این شرکت که در ابتدا با سرمایه ای بسیار کم و تعداد کارکنانی محدود شروع به کار کرد، توانست در سالهای بعدی کار خود به سرعت پیشرفت کند و نرم افزارهای بسیار کاربردی و پرطرفداری را ارائه کند که در بسیاری از کشورها مورد استفاده قرار می گیرد. هم اکنون نیز شرکت آکین سافت با شعار « گوشه ای نباشد که در آن به انسان و انسانیت اهمیت ندهند.» در حال کار و تولید محصولاتی بسیار ارزشمند است.

شرکت بزرگ آکین سافت 2

آکین سافت کجاست؟

این شرکت که برای اولین بار در قونیه افتتاح شد، هم اکنون نیز ساختمان مرکزی آن که در سال ۲۰۰۷ افتتاح شد در همان شهر قرار دارد. شعبه اصلی دوم آکین سافت نیز در استانبول قرار دارد اما در بیش از ۸۰ شهر ترکیه و ۱۵ کشور خارجی در حال فعالیت و گسترش محصولات خود در زمینه نرم افزار و رباتیک است. همچنین بیش از ۴۰۰ نفر در تمامی قسمت های این شرکت در حال کار هستند.

شرکت بزرگ آکین سافت 3

بزرگترین محصولات نرم افزاری آکین سافت

مهمترین نرم افزار توزیع شده توسط شرکت آکین سافت، نرم افزار ولووکس (Wolvox) که به عنوان یک برنامه مدیریت کسب و کار در بسیاری از سازمان ها قابل استفاده است. همچنین نرم افزار اوکتوپلاس (Octoplus) نیز به عنوان یک برنامه حسابداری بسیار قوی در حال فروش است. چندین نرم افزار بزرگ و کاربردی دیگر نیز توسط آکین سافت به بازار ارائه شده است که در وبسایت این شرکت قابل مطالعه است.

شرکت بزرگ آکین سافت 4

آکین سافت و رباتیک

یکی دیگر از زمینه های فعالیت شرکت آکین سافت، تولید و عرضه محصولات رباتیکز (Akın Robotics) است. آکین سافت محصولات بسیار پرفروش و پرطرفداری را در این زمینه ایجاد کرده است که بسیار مورد توجه شرکت های بزرگ خارجی نیز قرار گرفته است. این شرکت در سالهای اخیر نیز یکی از بزرگترین میزبانان در جشنواره تکنوفست ترکیه بوده است. قطعات و مدارهای هوشمند، ابزارهای کمکی الکترونیکی و مهمتر از همه ربات های دستیار مهمترین آثار آکین سافت در زمینه رباتیک هستند که مشهورترین آنها به شرح زیر است:

شرکت بزرگ آکین سافت 5

ربات آدا (ADA)

این ربات که به عنوان یک ربات دستیار هم اکنون در حال تولید و فروش است، یکی از بی نظیرترین ربات های ساخته شده در این زمینه در جهان است. این ربات دارای قابلیت های مهمی مانند تشخیص انسان، صحبت کردن، خواندن متن و شنیدن است و می تواند در فعالیت هایی توزیع بروشور،‌ جابه جایی وسایل، شناسایی کالا، پذیرش میهمان و مشتری و… کار کند. وزن این ربات در حدود ۷۰ کیلوگرم است و می تواند در چندین زبان مختلف از جمله ترکی،‌ انگلیسی،‌ روسی و عربی خدمت کند.

شرکت بزرگ آکین سافت 6

ربات مینی آدا (Mini ADA)

این ربات که هم اکنون نیز در حال توسعه و افزایش امکانات است، نسخه پیشرفته ای از ربات آدا به شمار می رود. این ربات که به ادعای مدیران آکین سافت پرفروشترین محصول این شرکت خواهد شد،‌ دارای قابلیت های تشخیص، گوش دادن و صحبت با انسان و خواندن متون خواهد بود. این ربات می تواند با ریتم موسیقی پخش شده رقص مناسبی را انجام دهد و در سایر کارها مانند راهنمایی مشتری ها یا مسافرین، تشخیص کالا و چندین مسئله دیگر نیز خدمت کند. این ربات دارای وزنی بالغ بر ۴۵ کیلوگرم و دارای قد ۱۲۳ سانتی متری است. همچنین ربات مینی آدا اولین ربات در جهان است که در یک برنامه تلویزیونی شرکت کرده است.

سری ربات های نجاتگر (AKINCI)

این ربات ها که در ۵ نوع ساخته شده اند، بیشتر به عنوان ربات محافظ به کار می روند. در داخل این ربات ها سنسورهایی تعبیه شده است و آنها را در مقابل فشار وارده از انسان مقاوم کرده است و باعث می شود تا ربات تعادل خود را حفظ کند. همچنین این ربات ها دارای قابلیت تشخیص دود و آتش نیز هستند و می توانند درگیری یا حادثه را نیز به نگهبانان گزارش دهند.

شرکت بزرگ آکین سافت 7

ربات آرات

ربات آرات که به عنوان یک ربات کمک رسان طراحی شده است دارای چهار پا است که باعث ایجاد تعادلی بسیار قوی در این ربات می شود. این ربات با وزن ۲۸ کیلوگرمی خود می تواند در اطراف بگردد و بوسیله سنسورهای صدا و تشخیص تصویر می تواند خطرات را هشدار دهد و به فرامین صادر شده نیز گوش دهد.

ورود آکین رباتیکز به بازار کار ترکیه

پس از تولید محصولات و ربات ها از طرف شرکت آکین سافت، به سرعت این محصولات توانستند در بازار کار ترکیه برای خود جا باز کنند. این ربات ها در چندین مکان مهم در حال کار هستند که از مهمترین آنها می توان به فعالیت ربات مینی آدا در بیمارستان ها برای کنترل بیماری کرونا ویروس در ترکیه و همچنین خدمت رسانی این ربات در فرودگاه استانبول اشاره کرد که قدم بسیار بزرگی برای این شرکت به شمار می رود.

  تکنو پارک استانبول مرکز نوآوری های ترکیه

جهت دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان 118 ترکیه شماره واتساپ خود را وارد کنید

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

اشتراک گذاری این مطلب

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید:

اگر نظر و یا تجربه ای در مورد موضوع این مقاله دارید، لطفا با همه به اشتراک بگذارید.


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  ولتا موتور بزرگترین تولید کننده موتورسیکلت برقی ترکیه

لطفا پیش از تماس با ما این موارد را در نظر بگیرید:

  1. با این شماره تنها جهت خرید و اجاره ملک در ترکیه تماس بگیرید. 
  2. امکان پاسخگویی در روزهای یکشنبه وجود ندارد.
  3. لطفا پیغام خود را به صورت متن یا پیام صوتی ارسال نمایید و از تماس صوتی خودداری کنید.
  4. این خانه ممکن است به فروش رفته و یا اجاره داده شده باشد، اما موارد مشابه همواره موجود است.
  5. ما در استانبول اروپایی، شهر آلانیا و آنتالیا فعال هستیم.

دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی

در صورتیکه تمایل به دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی توسط وکیل مجموعه ما دارید، می توانید از طریق لینک زیر وارد واتساپ شده و وقت مشاوره دریافت نمایید. 

×