Skip to content

ثروتمندترین افراد ترکیه

ثروتمندترین افراد ترکیه 13

یکی از بحث هایی که می تواند در کنار موضوعاتی همچون بهترین بازیگران ترکیه، خواننده های ترکیه و… بسیار جالب باشد، آشنایی با ثروتمندترین افراد ترکیه و دارایی های آنها است. در این مقاله نیز می خواهیم چندین خانواده و نفرات ثروتمند ترکیه که دارایی های بسیار زیادی دارند را به شما معرفی کنیم. در این مقاله با ما همراه باشید.

در ادامه نام ثروتمندترین افراد ترکیه بر اساس دارایی های آنها که طبق آخرین آمار منتشر شده از سمت منابع معتبر ترکیه بررسی شده اند را مشاهده می کنید:

خانواده کوچ

مطمئنا یکی از مشهورترین نام های ترکیه در صنعت این کشور برند کوچ (Koç) می باشد. هلدینگ کوچ که هم اکنون توسط خانواده کوچ اداره می شود یکی از مشهورترین برندهای ترکیه است. این خانواده دارای ثروتی بیش از ۸ میلیارد دلار هستند که برای چندین سال متوالی در صدر جدول ثروتمندترین افراد ترکیه قرار گرفته اند.

ثروتمندترین افراد ترکیه 1

خانواده شاهنک

یکی از مشهورترین خانواده های ترکیه که صاحب هلدینگ بزرگ دوعوش (Doğuş) نیز هستند خانواده شاهنک (Şahenk) می باشد. این خانواده به دلیل شهرت محصولات تولیدی توسط برند آنها در سالهای اخیر توانستند به ثروتی بیش از ۷ میلیارد دلار برسند و خود را در بین بزرگترین های ترکیه قرار دهند.

ثروتمندترین افراد ترکیه 2

شوکت سابانجی

بزرگترین فرد خاندان بزرگ سابانجی (Sabancı) و مدیرعامل هلدینگ اساس (Esas) که دارای ثروتی نزدیک به ۷ میلیارد دلار است و جزو یکی از معتبرترین افراد ترکیه نیز به شمار می رود.

ارول سابانجی

ارول سابانجی که یکی دیگر از اعضای خانواده بزرگ سابانجی است، دارای ثروتی نزدیک به ۷ میلیارد دلار است و هم اکنون مدیریت هلدینگ سابانجی را بر عهده دارد و محصولات تولیدی هلدینگ او دارای شهرتی جهانی هستند و جزو یکی از مهمترین شرکت ها برای ترکیه به شمار می روند.

ترکان سابانجی

ترکان سابانجی نیز یکی دیگر از سهامداران شرکت بزرگ سابانجی و خانواده سابانجی است. ثروت او نیز نزدیک به ۷ میلیارد دلار است و هم اکنون نیز به عنوان ثروتمندترین زن ترکیه شناخته می شود. او همسر ساکیب سابانجی بود و با وفات او تمامی دارایی های ساکیب سابانجی به ترکان سابانجی می رسد.

ثروتمندترین افراد ترکیه 3

خانواده تارا

خانواده تارا که بزرگترین فرد آن شاریک تارا است، همگی سهامداران هلدینگ انکا (Enka) هستند و دارای ثروتی به میزان بیش از ۶ میلیارد دلار هستند که ۲/۵ میلیارد دلار آن متعلق به شاریک تارا است و بقیه ثروت در بین اعضای این خانواده پخش شده است.

خانواده اجزاجی باشی

اجزاجی باشی (Eczacıbaşı) که یکی از معروفترین خانواده های ترکیه است دارای ثروتی به اندازه ۶ میلیارد دلار است. این خانواده وارث و مدیران هلدینگ اجزاجی باشی هستند که در زمینه مواد دارویی و بهداشتی فعالیت می کنند و جزو مشهورترین های دنیا در زمینه صنعتی خود هستند و تجارت های بسیار بزرگی را با کشورهای بسیار پیشرفته دنیا دارند.

ثروتمندترین افراد ترکیه 4

خانواده یازیجی

یکی دیگر از ثروتمندترین افراد ترکیه، کامل یازیجی (Kamil Yazıcı) و خانواده او است که همگی سهامداران شرکت بزرگ گروه آنادولی (Anadolu Gurubu) هستند. این خانواده دارای ثروتی بالغ بر ۶ میلیارد دلار است که با کار در زمینه مواد غذایی علاوه بر ثروت، به شهرت بزرگی نیز دست پیدا کرده اند.

حسنی اوزیغین

یکی دیگر از ثروتمندترین افراد ترکیه که جزو یکی از بزرگترین خیرین ترکیه نیز به شمار می رود، حسنی اوزیغین (Hüsnü Özyeğin) می باشد. او مدیرعامل هلدینگ فیبا (Fiba) است که در زمینه های حمل و نقل، تولید انرژی و… فعالیت دارد و از این طریق صاحب ثروتی به اندازه ۵ میلیارد دلار شده است.

ثروتمندترین افراد ترکیه 5

خانواده دوغان

این خانواده که متشکل از ۵ سهامدار است، مدیران هلدینگ دوغان (Doğan) هستند که در زمینه های تولید قطعات صنعتی، مواد شیمیایی و… در حال فعالیت در ترکیه و خارج از ترکیه هستند و دارایی های آنها نیز بیش از ۴ میلیارد دلار تخمین زده می شود.

  رجب طیب اردوغان

جهت دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان 118 ترکیه شماره واتساپ خود را وارد کنید

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

اشتراک گذاری این مطلب

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید:

اگر نظر و یا تجربه ای در مورد موضوع این مقاله دارید، لطفا با همه به اشتراک بگذارید.


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  بیوگرافی خواننده مشهور، احمد کایا

لطفا پیش از تماس با ما این موارد را در نظر بگیرید:

  1. با این شماره تنها جهت خرید و اجاره ملک در ترکیه تماس بگیرید. 
  2. امکان پاسخگویی در روزهای یکشنبه وجود ندارد.
  3. لطفا پیغام خود را به صورت متن یا پیام صوتی ارسال نمایید و از تماس صوتی خودداری کنید.
  4. این خانه ممکن است به فروش رفته و یا اجاره داده شده باشد، اما موارد مشابه همواره موجود است.
  5. ما در استانبول اروپایی، شهر آلانیا و آنتالیا فعال هستیم.

دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی

در صورتیکه تمایل به دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی توسط وکیل مجموعه ما دارید، می توانید از طریق لینک زیر وارد واتساپ شده و وقت مشاوره دریافت نمایید. 

×