Skip to content

همه چیز درباره آک بانک ترکیه

همه چیز درباره آک بانک ترکیه 9

همه چیز در مورد آک بانک ترکیه (AkBank)

قبل از اینکه در مورد آک بانک ترکیه صحبت کنیم باید این نکته را بدانیم که چرا در کشورهای خارجی حساب بانکی داشته باشیم و داشتن حساب بانکی در کشورهای خارجی مثلا ترکیه چه مزایایی برای ما به همراه خواهد داشت.

 به طور کلی برخی از مزایایی که با افتتاح حساب در خارج از کشور دریافت خواهید کرد عبارت است از:

 • امکان دریافت وجه از کشور‌های دیگر به صورت مستقیم و به نام شخص شما
 • امکان مدیریت حساب‌های خود از طریق آنلاین بانکینگ
 • امکان دریافت ویزا کارت برخی از بانک‌ها
 • امکان دریافت مستر کارت بعضی از بانک‌ها
 • امکان باز کردن حساب سپرده برای دریافت سود

سیستم بانکداری کشور ترکیه تا حد بسیار زیادی به صورت مدرن ارائه می‌شوند و تمامی بانک‌های این کشور به شبکه بانکداری الکترونیکی مجهز هستند. در کنار این موضوع می‌توان به امکان اتصال این بانک‌ها به سیستم بانکداری جهانی نیز اشاره کرد. به دنبال این مسئله کشور ترکیه مقصد مناسبی برای مردم ایران و حتی سایر کشور‌هایی است که نظام بانکی شان از نظام بانکی جهانی جدا عمل می‌کند است، چرا که با داشتن حساب بانکی و هم چنین دریافت کارت‌های اعتباری می‌توانند بر مشکلاتی که از تبادل ارزی بین المللی یا خرید اینترنتی از سایت‌ها ناشی می‌شوند احاطه پیدا کنند.

آک‌ بانک در سال ۱۹۴۸ توسط حاجی عمر سابانجی، در شهر آدانا تأسیس شد. این بانک یکی از بانک های خصوصی ترکیه است که تمام و یا بخشی از سهام آن‌ها متعلق به بخش خصوصی و یا سهامداران خارجی است و در حال حاضر در فهرست ۵۰۰ بانک بزرگ جهان، در رتبه ۹۴ قرار دارد. بزرگترین سهام‌داران آک‌ بانک؛ خانواده سابانجی (۴۸.۸٪) و مابقی برای عموم از جمله بانک آمریکایی سیتی‌گروپ می‌باشد. آک‌ بانک در سال ۱۹۵۰ در سیركجیاستانبول (Sirkeci) اولین شعبه خود را تأسیس كرد كه هدف آن تأمین بودجه برای تولیدكنندگان پنبه در منطقه بود. آک بانک در پی جابجایی دفتر مرکزی خود در استانبول در سال ۱۹۵۴، به سرعت تعداد شعب خود را افزایش داد و در سال ۱۹۶۳، تمامی معاملات بانكی در آن به صورت خودکار انجام شد.

  سود بانکی در ترکیه

فعالیت های تجاری اصلی آک بانک، شامل بانکداری شرکتی، بانکداری تجاری و سرمایه گذاری، SME banking، بانکداری خرده فروشی، سیستم های پرداخت، معاملات خزانه داری و خدمات بانکی خصوصی و بین المللی است. علاوه بر فعالیت های استاندارد بانکی، این بانک با استفاده از شعب و شرکت های تابعه ی خود (Aksigorta A.Ş ،AvivaSA و Emeklilik ve Hayat A.Ş) در حوزه ی بیمه فعالیت دارد.

همه چیز درباره آک بانک ترکیه 1

آک بانک در سال ۱۹۹۰ به بورس عمومی رفت و در سال  ۱۹۹۸ با عرضه ی مجدد سهام خود در بورس، تجارت خود را در بازارهای بین المللی به عنوان دریافت سپرده گذاری آمریکایی (American Depository Receipt) آغاز کرد.

  سود بانکی در ترکیه

 Akbank از طریق دفتر مرکزی خود در استانبول و ۲۱ دفتر منطقه ای در سرتاسر کشور فعالیت می کند. این بانک دارای شبکه توزیع گسترده ای با ۷۸۰ شعبه و بیش از ۱۳،۰۰۰ کارمند است. علاوه بر کانال های توزیع سنتی،  Akbank خدمات خود را به بیش از ۱۸ میلیون مشتری از طریق Akbank Internet ،Akbank Mobile ، Call Center و تقریباً ۴۹۰۰ دستگاه خودپرداز، بیش از ۵۸۰،۰۰۰ پایانه POS و سایر کانال های پیشرفته ارائه می دهد. آاک بانک (Ak Bank) از طریق شرکت تابعه خود در آلمان (Akbank AG) و شعبه ای در مالت فعالیت می کند. این بانک با استفاده از زیرساخت های تلفن همراه و زیرساخت های کارت های پیش پرداخت خود، برای ارائه ی راه حل های آسان، سریع و خلاقانه برای نیازهای مالی افراد تأسیس شده است. خدمات مالی غیر بانکی، بازار سرمایه و خدمات سرمایه گذاری نیز توسط سایر شرکت های تابعه این بانک  Ak Yatırım)، Ak Portföy   و (Aklease ارائه می شود.

  افتتاح حساب بانکی در ترکیه برای ایرانیان

مرکز بانکداری Akbank در سال ۲۰۱۰ به بهره برداری رسید. همچنین بزرگترین سرمایه گذاری این بانک، یعنی مرکز داده و زندگی “Akbank Veri ve Yaşam Merkezi” در سال ۲۰۱۹ به بهره برداری رسید. به منظور افزایش بهره وری و کیفیت خدمات Akbank، این مرکز به بالاترین فناوری مجهز شده است. این مرکز خدمات اجتماعی  به ۳۰۰۰ کارمند آک بانک ارائه می دهد.  Akbank نوآوری های زیادی را در بخش بانکی ترکیه به مشتریان خود معرفی می کند. علاوه بر آماده سازی بانک برای فناوری آینده، گام هایی برای اطمینان از پذیرش نوآوری به عنوان بخشی از فرهنگ بانک برداشته شده است. برای این منظور، مرکز نوآوری “Akbank LAB” در سال ۲۰۱۶ تاسیس شد “Akbank LAB” برای توسعه پروژه های نوآورانه متناسب با نیاز واحدهای تجاری خود و دستیابی به هدف تجربه بی عیب و نقص مشتری با تطبیق راه حل های مالی اثبات شده با فرآیندهای بانک در سراسر جهان تلاش می کند.

  سود بانکی در ترکیه

میتوانید از این لینک وبسایت آک بانک را مشاهده کنید.

جهت دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان 118 ترکیه شماره واتساپ خود را وارد کنید

 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

اشتراک گذاری این مطلب

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید:

اگر نظر و یا تجربه ای در مورد موضوع این مقاله دارید، لطفا با همه به اشتراک بگذارید.


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پیش از تماس با ما این موارد را در نظر بگیرید:

 1. با این شماره تنها جهت خرید و اجاره ملک در ترکیه تماس بگیرید. 
 2. امکان پاسخگویی در روزهای یکشنبه وجود ندارد.
 3. لطفا پیغام خود را به صورت متن یا پیام صوتی ارسال نمایید و از تماس صوتی خودداری کنید.
 4. این خانه ممکن است به فروش رفته و یا اجاره داده شده باشد، اما موارد مشابه همواره موجود است.
 5. ما در استانبول اروپایی، شهر آلانیا و آنتالیا فعال هستیم.

دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی

در صورتیکه تمایل به دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی توسط وکیل مجموعه ما دارید، می توانید از طریق لینک زیر وارد واتساپ شده و وقت مشاوره دریافت نمایید. 

×