Skip to content

سود بانکی در ترکیه

سود بانکی در ترکیه 11

در این مقاله قصد داریم شما را با کلیات سود بانکی در ترکیه آشنا کنیم. قبلا در مقاله افتتاح حساب بانکی در ترکیه برای ایرانیان در خصوص نحوه افتتاح حساب بانکی در ترکیه، مدارک لازم، بانک های ارائه دهنده ی خدمات برای ایرانیان و … صحبت کردیم که می توانید مقاله ‏ی مربوط به آن را بخوانید و از شرایط آن مطلع شوید.

قوانین مربوط به سود بانکی در ترکیه کاملا متغیر بوده و به بانکی که در آن به سرمایه گذاری می پردازید مربوط می شود. ایرانیان مقیم ترکیه می توانند در بانک های زراعت و ایش سرمایه گذاری کنند و از مزایای این بانک ها استفاده کنند؛ اما شرایط دریافت سود بانکی در ترکیه، از بانک زراعت، که یکی از معتبرترین بانک های ترکیه است تا حدودی فرق دارد. ایرانیان مقیم ترکیه بیشتر در بانک زراعت سرمایه گذاری های هنگفت انجام می دهند و از سود آن بهره می برند. در نتیجه ما تصمیم داریم علاوه بر بررسی موارد عمومی سود بانکی ترکیه، در مورد سود بانک زراعت نیز اطلاعاتی را ارائه دهیم.

حساب بانکی در ترکیه

میزان سود بانکی در ترکیه برای انواع سپرده ها

در ترکیه با توجه به مبلغ سپرده گذاری نرخ سود تغییر می کند. همچنین در مواردی بنا بر نظر رییس شعبه برای مبالغ بالا متغیر است؛ اما برای رقم های معمولی و نرمال نرخ سود برای سپرده های ۳ ماهه  در سال ۲۰۲۰ بین ۹ تا ۱۰ درصد است. شایان ذکر است رقم های بالای این در سایت های دیگر به دلیل عدم بروزرسانی می باشد و نرخ سود به روز شده همین رقم است. این رقم سود برای بانک زراعت که یک بانک دولتی است می باشد. در ادامه بیشتر در مورد بانک زراعت صحبت می کنیم.

برای سپرده های دلار در سال ۲۰۲۰ برای یک ماه سپرده گذاری نرخ سالیانه ۲ درصد سود تعلق خواهد گرفت. همچنین برای یورو نیز همین حدود ۱/۷۵ درصد سود تعلق خواهد گرفت. می توانید برای دیدن سود لحظه ای بانک ها در ترکیه و مقایسه آن ها با یکدیگر از لینک های زیر استفاده کنید:

سود بانکی در ترکیه 1

سود روز شمار بانکی در ترکیه

در ترکیه سود روز شمار همانند بانک های ایران وجود ندارد و بانک ها سودی برای مبالغ غیر سپرده ای پرداخت نمی کنند؛ ولی سود ماهیانه تقریبا معادل سود سالیانه می باشد. یعنی شما اگر برای یکماه پول خود را سپرده کنید به اندازه تقریبا سود سالیانه، سود دریافت خواهید کرد. برای سپرده های لیر در سال ۲۰۲۰ سود ماهیانه تقریبا ۹ درصد می باشد.

مالیات سود بانکی در ترکیه

همانطور که می دانید برای افتتاح حساب در ترکیه دریافت کد مالیاتی ضروری است. این کد برای واریز مالیات سودهای بانکی به اداره مالیات می باشد. نرخ مالیات بر سود بانکی در سال ۲۰۲۰ معادل ۱۰ درصد رقم سود می باشد.

سود بانکی در ترکیه 2

دریافت سود بانکی از زراعت بانک ترکیه

ایرانیان برای افتتاح حساب های بین المللی همیشه دچار مشکل بودند و شرایط خوبی برای داشتن حساب خارجی برایشان مهیا نبوده است؛ به خصوص کسانی که با کشورهای مختلف در ارتباط هستند و به نوعی شغل آنها با بانک های خارجی در ارتباط است، با این مشکل بیشتر از دیگران دست و پنجه نرم کرده اند. یکی از بهترین راه ها برای اینکه به راحتی بتوانید به وسیله حساب بانکی با کشورهای دیگر در ارتباط باشید، داشتن یک حساب بانکی در بانک های ترکیه است. در این شرایط هم می توانید مستر کارت داشته باشید هم از سود بانکی در ترکیه بهره ببرید.

سود بانکی در ترکیه 3

در ضمن دو نکته‏‏ ی زیر را همیشه به یاد داشته باشید:

 • اگر شهروند یک کشور دیگر هستید و می خواهید در ترکیه نیز حساب بانکی داشته باشید، فقط از طریق زراعت بانک این پروسه ممکن خواهد بود و بانک ایش این امتیاز را به شما نمی دهد؛ ایش بانک İş Bankasi در صورت داشتن کارت اقامت و یا افتتاح حساب با مبالغ چشم ‌گیر، قابل توجه و… این کار را انجام می‌دهند.
 • دوم اینکه زراعت بانک ترکیه Ziraat Bankasi جز بهترین و پرسودترین بانک های ترکیه است که تمام ایرانیان مقیم و خارج ترکیه در آن حساب دارند. بانک زراعت تمام خدمات خود را به صورت الکترونیکی ارائه داده و اغلب نیازی به مراجعه به بانک نخواهد بود. در همین راستا هر کجای دنیا هم که باشید می توانید امور بانکی خود را دنبال و پیگیری کنید.
 • و خبر خوب این که اگر از طریق خرید ملک، (مثلا، خرید ملک در باغچه شهر استانبول) به ترکیه مهاجرت کرده باشید به راحتی می توانید در تمامی بانک های این کشور سپرده گذاری انجام دهید و از مزایای بانک بهره ببرید.
سود بانکی در ترکیه 4

سود بانکی در زراعت بانک ترکیه

زراعت بانک ترکیه در سال ۱۸۶۳ بنیان گذاری شد و بعد از گارانتی بانک (Garanti BBVA)، به خاطر سیستم اقتصادی سالم در رده ۱۱۵ بانک های جهان قرار گرفت. اگر جزء دارندگان حساب در بانک زراعت هستید لازم است بدانید علاوه بر لیر می توانید با دلار و یورو نیز حساب بانکی داشته باشید و سود بانکی در ترکیه بهتان تعلق بگیرد و بعد از یک هفته به شما مستر کارت یا ویزا کارت ترکیه تعلق می گیرد.

  همه چیز درباره آک بانک ترکیه

سود بانکی در ترکیه مخصوصا در زراعت بانک به نحوه سپرده گذاری شما و مبلغی که در بانک گذاشته اید، بستگی دارد. برای مثال اگر ۳ ماهه سپرده گذاری کرده باشید سود ۹ تا ۱۰ درصدی به شما تعلق می گیرد. این نکته هم لازم به ذکر است که هر چقدر پول شما در بانک بماند و برداشت نشود، سود بیشتری به آن تعلق گرفته و اگر به سال برسد با بهره بیشتری ارائه می شود.

سود بانکی در ترکیه

مزیت های افتتاح حساب در ترکیه

اگر از طریق خرید ملک در ترکیه موفق به اخذ اقامت ترکیه شده باشید هیچ محدودیتی در سیستم بانکداری ترکیه برای شما وجود نخواهد داشت. شما به راحتی می توانید اقدام به افتتاح حساب در ترکیه نمایید و از طرف دیگر می توانید از تسهیلات بانک های ترکیه نیز استفاده کنید.

  همه چیز درباره آک بانک ترکیه

در صورتی که از طریق اقامت ترکیه با اجاره خانه و یا ثبت شرکت در ترکیه موفق به اخذ اقامت ترکیه شوید می توانید علاوه بر بانک زراعت ترکیه در ایش بانک ترکیه نیز حساب ارزی باز کنید. افتتاح حساب بین المللی در ترکیه برای بسیاری از ایرانیان می تواند با توجه به تحریم های آمریکا مزایای بسیار زیادی داشته باشد. درست است که به دلیل تحریم های آمریکا ارسال پول به صورت سوئیفت برای ایرانیان در همه جای دنیا بسته می باشد ولی به غیر از این مورد شما به راحتی می توانید از تمامی امکانات ویزا کارت و مستر کارت بانک زراعت ترکیه در سراسر دنیا که به سیستم بانکداری جهانی متصل هستند بهرمند شوید.

  همه چیز درباره آک بانک ترکیه

در داخل خاک ترکیه تمام تراکنش ها برای شما باز خواهد بود و شما به راحتی خواهید توانست تراکنش های مالی خود را انجام دهید.

نکات مهم در مورد افتتاح حساب در بانک های ترکیه

 • قرارداد بانک های ترکیه از ۳ ماهه، ۶ ماهه و یکساله شروع می شود که بیشتر ایرانیان مقیم ترکیه از مدت زمان ۶ ماهه استفاده می کنند و بعد از تصمیم گیری قطعی برای ماندن در ترکیه آن را به یک سال تبدیل می کنند.
 • قبل از باز کردن حساب به مدت زمان دریافت سود دقت کنید، زیرا میزان سود شما به تعداد روزهایی که سپرده گذاری را شروع می کنید بستگی دارد.
 • بانک زراعت را برای دریافت سود بانکی در ترکیه انتخاب کنید. زیرا این بانک در کشورهای دیگر نیز شعبه دارد و به راحتی می توانید رد و بدل کردن و معاملات پولی خود را از سراسر دنیا انجام دهید.
 • مدارک لازم برای افتتاح حساب داشتن پاسپورت و شماره مالیاتی یا همان ورگی نوماراسی (Vergi Numarasi) است که باید از اداره مالیات بگیرید.
 • برای استفاده از اپلیکیشن و اینترنت بانک داشتن شماره موبایل ترکیه الزامی است.
 • کمیسیون و کارمزد ها بخصوص برای انتقال بین بانکی بسیار بالاتر از ایران هستند.
سود بانکی در ترکیه 5

نتیجه گیری

در این مقاله شما را با کلیات سود بانکی در ترکیه آشنا کردیم. همچنین در خصوص مهمترین بانک ترکیه به نام بانک زراعت اطلاعاتی ارائه دادیم تا به محض ورود و اخذ اقامت در ترکیه حساب بانکی افتتاح کنید. فراموش نکنید، زمانی که مهاجرت می‏کنید به بانکی معتبر برای نگه داشتن و محافظت از دارایی خود دارید و باید علاوه بر سپرده گذاری، سود هم دریافت کنید.  بانک ایش و بانک زراعت هر دو برای سپرده گذاری عالی هستند؛ اما زراعت بانک معتبرترین و پرسودترین بانک ترکیه بوده و هزاران ایرانی در آن حساب دارند.

جهت دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان 118 ترکیه شماره واتساپ خود را وارد کنید

 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

اشتراک گذاری این مطلب

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید:

8 نظر

 1. سود بانکی در ترکیه 19

  سلام خسته نباشید
  ببخشید چطوری می تونم میزان سود سپرده در زراعت بانک رو به طور دقیق حساب کنم .
  میشه راهنمایی کنید ؟

 2. سود بانکی در ترکیه 20

  من وپسرم باهم درترکیه خونه خریدیم بنام هردو مون … من ایران هستم وپسرم در ترکیه برای اقامتش اقدام کرد چون بخاطر کرونا دیرتر رفت قبول نکردن دوباره میشه اقدام کرد

 3. سود بانکی در ترکیه 21

  من چند وقت است خونه در استامبول خریدم واز 20/2/2020 همه مدارک خودم وخانمم را برای پاسپورت به انکارا ارسال شده وهنوز خبری نیست آیا به خاطر بیماری اداره مربوطه تعطیل است یا مدت طبیعی چقدر است

  • سود بانکی در ترکیه 22

   با سلام
   با توجه به شیوع کرونا ویروس در ترکیه و قرنظینه روند کند تر از قبل پیش میره ولی انجام میشه بزودی نگران نباشید

 4. سود بانکی در ترکیه 23

  تو بانک زراعت چه نوع حساب هایی می تونیم باز کنیم؟

 5. سود بانکی در ترکیه 25

  سلام خسته نباشین من استانبول خونه دارم می خواستم قبض و شارژ خونه رو از ایران پرداخت کنم
  می تونین کمک کنین ؟

  • سود بانکی در ترکیه 22

   بله امکانش هست
   شرایط و مراحل رو از لینک زیر بخونید
   با همکارامون تماس بگیرید راهنماییتون می کنند
   https://118tr.net/pay-bills/


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پیش از تماس با ما این موارد را در نظر بگیرید:

 1. با این شماره تنها جهت خرید و اجاره ملک در ترکیه تماس بگیرید. 
 2. امکان پاسخگویی در روزهای یکشنبه وجود ندارد.
 3. لطفا پیغام خود را به صورت متن یا پیام صوتی ارسال نمایید و از تماس صوتی خودداری کنید.
 4. این خانه ممکن است به فروش رفته و یا اجاره داده شده باشد، اما موارد مشابه همواره موجود است.
 5. ما در استانبول اروپایی، شهر آلانیا و آنتالیا فعال هستیم.

دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی

در صورتیکه تمایل به دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی توسط وکیل مجموعه ما دارید، می توانید از طریق لینک زیر وارد واتساپ شده و وقت مشاوره دریافت نمایید. 

×