Skip to content

خرید ملک در ترکیه

خرید ملک در ترکیه 15

خرید ملک در ترکیه

ترکیه به دلیل موقعیت استراتژیک خود و واقع شدن بین دو قاره ی اروپا و آسیا دسترسی آسان به کشورهای خاورمیانه و اروپایی را فراهم میکند. خرید ملک در ترکیه در سال های گذشته رونق بسیار خوبی داشته است و این کشور در دهه های اخیر با برداشتن قدمهای بزرگ در زمینه های اقتصادی، گردشگری، صنعتی و هنری توانسته خود را به یکی از برترین کشورهای جهان از نظر درآمد برساند و تعادل بین هزینه زندگی و خرج و مخارج زندگی را حفظ کند. دولت ترکیه برای خرید خانه در ترکیه تسهیلات و امکانات جدید و ویژه ای را در نظر گرفته است.

از دلایل عمده افزایش خرید خانه در ترکیه نزدیک بودن آن به ایران و همچنین روش های سریع و آسان اخذ شهروندی ترکیه و دریافت پاسپورت است. از دیگر مزایای خرید ملک در ترکیه امکان در اختیار داشتن تمام اختیارات ملک خریداری شده می‌باشد و شما پس از سه سال بعد از دریافت شهروندی کشور ترکیه با فروش ملک مورد نظر خود با نرخ روز می‌توانید کسب سود هم داشته باشید.

پاسپورت ترکیه به شما این امکان را می‌دهد که به ۱۱۴ کشور جهان بدون ویزا سفر کنید. قابل ذکر است پاسپورت ترکیه دارای رتبه ۳۵ در جهان نیز میباشد.

همانطور که می‌دانید خرید خانه در ترکیه هم مانند همه کشورها یک سری قوانین مختص خود را دارد که باید حتما قبل از اقدام به این کار از این شرایط و ضوابط آگاه باشید. پیشنهاد ما به شما این است که در این مسیر از مشاوره و راهنمایی یک وکیل با تجربه در این زمینه استفاده کنید که تیم مشاوره تخصصی ترکیه ۱۱۸ و خدمات وکالتی و حقوقی مجموعه ترکیه ۱۱۸ در این زمینه همواره همراه شما خواهند بود.

قیمت خرید ملک در ترکیه

آمار خرید خانه در ترکیه در برخی از شهرها به نسبت شهرهای دیگر بسیار بالاتر است. مثلا بیشترین درصد خرید و فروش به ترتیب در شهرهای استانبول، آنکارا و ازمیر، آنتالیا و بورسا بوده است که در ادامه قصد داریم قیمت خرید خانه در این شهرها را هم بررسی کنیم.

خرید خانه از اصلی ترین موارد مربوط به هزینه زندگی در ترکیه است. وقتی می خواهید در ترکیه خانه بخرید باید از قبل اطلاعات کافی در مورد شهرستان ها، محله ها و سمت های ترکیه یا ارزان ترین شهرهای ترکیه برای خرید خانه داشته باشید.

در بررسی قیمت خرید خانه در ترکیه برای کسب اطلاعات کامل درباره پیش خرید آپارتمان در ترکیه می توانید علاوه بر مطالعه مقالات مربوط به تحلیل قیمت شهرستان ها در شهرهای مختلف ترکیه از مشاوره فوری تیم ترکیه 118 نیز بهره مند شوید.

قیمت خرید خانه در ترکیه در شهرهای مختلف ترکیه متفاوت است. در اینجا به چند مورد از شهر هایی که به نسبت شهر های اصلی ترکیه دارای قیمت مناسب تری هستند و جاذبه های توریستی و گردشگری دارند، می پردازیم. شهر آیدین که در نزدیکی کوشآداسی و دارای سواحل زیبای دریای اژه می باشد از نظر قیمت مناسب بوده و از مناطق محبوب برای گردشگران است. یالووا نیز که در نزدیکی استانبول قرار دارد، به دلیل دسترسی های آسان و قیمت های مناسب تر نسبت به استانبول، در سالیان اخیر مورد توجه سرمایه گذاران قرار گرفته است. ترابزون با قرار گیری در شمال ترکیه و داشتن سواحل زیبا در کنار دریای سیاه به دلیل زیبایی های طبیعی وقیمت های مقرون به صرفه در سالیان اخیر برای سرمایه گذاران به یکی از قطب های خرید ملک تبدیل شده است.

قیمت خرید ملک در ترکیه بسته به شهر، منطقه، موقعیت ملک، سن ساخت ملک، منظره ملک و … متغیر و متفاوت است. بطور متوسط برای خرید هر مترمربع بین ۲۰ الی ۱۰۰ هزار لیر باید بپردازید در نتیجه برای خرید ملک با متراژ ۵۰ متر حداقل به ۱ میلیون لیر سرمایه نیاز خواهید داشت.

در قوانین جدید خرید ملک ترکیه در آپریل سال ۲۰۲۴، نوع ملک خریداری شده تاثیری در گرفتن اقامت ندارد و شما با خرید هر نوع ملک میتوانید اقامت خود را دریافت کنید. در شهرهای سرمایه پذیرمثل استانبول و انتالیا، بعضی از مناطق برای دریافت اقامت بسته شده اند. پس قبل از هرگونه خرید با مشاورین ۱۱۸ ترکیه تماس بگیرید تا آخرین اطلاعات در مورد مناطق باز برای دریافت اقامت به شما ارائه شود.

حداقل قیمت خرید خانه در ترکیه

خرید ملک در ترکیه با قیمت مناسب نیز امکان پذیر است که فرصت بسیار خوبی برای سرمایه گذاری به حساب می‌آید. حداقل قیمت خرید خانه در ترکیه در ماه آپریل سال ۲۰۲۴ حدود ۲۵ هزار لیر به ازای هر متر مربع است که شامل یک خانه کوچک بدون اتاق خواب یا همان سوییت میباشد.

خرید خانه از طریق پیش خرید یکی دیگر از روش های خرید خانه در ترکیه است که از این طریق میتوانید با پلان پرداخت طولانی مدت و حداقل پیش پرداخت ۳۰ درصد به راحتی صاحب ملک شوید. البته در هنگان خرید خانه از طریق پیش خرید شما پس از پرداخت تمامی اقساط هود می توانید سند ملکی را دریافت کنید.

شایان ذکر است که اخذ اقامت ترکیه از طریق خرید ملک با مبالغ کمتر از 400 هزار دلار نیز ممکن است. دولت ترکیه با تغییرات قوانین مهاجرتی از سال ۲۰۲۴ حداقل قیمت خرید برای کلان شهر ها را ۲۰۰ هزار دلار و شهر های کوچک را ۷۵ هزار دلار برای دریافت اقامت مشخص کرد. همچنین همانطور که قبلا اشاره شد، خرید خانه باید درمناطق مورد تایید دولت انجام شود تا بتوانید از قوانین مهاجرتی برای دریافت اقامت استفاده کنید.

در نوع اقامت سرمایه گذاری شما باید هر سال و به مدت 5 سال برای دریافت اقامت یک ساله خود به اداره مهاجرت محل سکونت خود مراجعه کنید. لازم به ذکر است اگر ملک خریداری شده پنج الی هشت سال به نام شما باقی بماند و در این مدت هیچ گونه مشکل حقوقی، کیفری و مالیاتی نداشته باشید، می توانید اقامت دائم ترکیه را از اداره مهاجرت این کشور درخواست کنید. نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که در این پنج سال فقط یک سال اجازه زندگی در خارج از ترکیه را خواهید داشت. در غیر اینصورت این قانون شامل حال شما نمی شود.

میزان رشد قیمت خرید خانه در ترکیه

میزان رشد قیمت ملک در ترکیه

با توجه به تورم موجود ترکیه در سالهای اخیر و تاثیر مستقیم آن روی بخش مسکن قیمت ملک در ترکیه افزایش چشمگیری داشته است، ولی با وجود این افزایش  قیمت ها، تقاضا برای خرید ملک در ترکیه در سطح بالایی باقی مانده است. با در نظر گرفتن آمار رسمی، قیمت متوسط ملک در استانبول به نسبت سال ۲۰۲۲ در ماه آپریل سال ۲۰۲۴ با رشدی ۸۰۰ درصدی از متوسط قیمت ۵ هزار لیر برای هر مترمربع به تقریبا ۴۰ هزار لیر به ازای هر متر مربع رسیده است.

مقایسه ی قیمت هر متر مربع ملک در استانبول بین سال های ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۴

منبع: https://www.zingat.com/istanbul-bolge-raporu

 خرید ملک در ترکیه به عنوان سرمایه گذاری

آیا از طریق خرید ملک در ترکیه می‌توان سرمایه گذاری انجام داد؟ این سوالی است که اکثر سرمایه گذاران به دنبال جواب آن هستند و در جواب این سوال باید بگوییم بله. با توجه به نمودار بالا می توان مشاهده کرد که در شهرهایی مثل استانبول کسانی که قبل از سال ۲۰۲۲ سرمایه گذاری انجام داده اند طی دو سال تا سال ۲۰۲۴ توانسته اند سرمایه ی خود را ۸ برابر بیشتر کنند. این یکی از دلایلی است که شهرهایی مثل استانبول میزبان سرمایه گذاران ملکی از سراسر دنیا هستند.

همچنین از طریق خرید انواع ملک در ترکیه می توان سرمایه گذاری خوب و موفقی داشت زیرا از این طریق هم ارزش پول سرمایه‌گذاری شده حفظ می شود و هم میتوان بازدهی مناسبی نیز کسب کرد. 

در نظر داشته باشید که نوع ملک خریداری شده و موقعیت ملک تاثیر بسیار زیادی در سوددهی سرمایه‌گذاری شما دارد و باید در خرید ملک هوش سرمایه‌گذاری خود را بکار بیندازید. 

سرمایه گذاری با خرید ملک در ترکیه

قیمت خرید ملک در ترکیه به پول ایران

خرید ملک در ترکیه از روش های متداول ایرانیان برای مهاجرت و حفظ سرمایه میباشد، بنابراین اطلاع از قیمت ملک در ترکیه به پول ایران برای تخمین سرمایه اولیه حائز اهمیت است. اطلاع از قیمت ها به برنامه‌ریزی دقیق برای مهاجرت و اقامت کمک بسزایی میکند.

برای اطلاع و ارزیابی بهتر قیمت خانه در ترکیه در جدول زیر متوسط قیمت ملک در شهرهای مختلف ترکیه را مشاهده کنید. شما می توانید با ضرب ارقام (به لیر ترکیه) در عدد موجود در این لینک، قیمت خرید ملک در ترکیه به پول ایران را حساب کنید.       

همه چیز درباره خرید ملک در ترکیه

در چند سال اخیر خرید ملک در ترکیه توسط اتباع خارجی به ویژه ایرانیان افزایش چشمگیری داشته است. شرایط زندگی یکسان، امکانات رفاه نسبی بهتر، سرمایه گذاری ایمن، ذائقه غذایی نزدیک، اخلاق و فرهنگ مشابه از دلایل متعدد محبوبیت ترکیه برای خرید ملک و دریافت اقامت در این کشور میباشد.

برای خرید آسان‌تر و مطمئن، دانستن مراحل خرید ملک در ترکیه حائز اهمیت میباشد. با آگاهی کامل از اینکه قدم بعدی چیست می‌توانیم با خیالی آسوده و مطمئن دست به سرمایه‌گذاری بزنیم و در نتیجه با گام هایی مطمعن قدم در این راه بگذارید. مراحل خرید ملک در ترکیه که سند پایان کار دارد به شرح ذیل است:

بازدید ملک

اولین مرحله از مراحل خرید ملک در ترکیه بازدید از ملک های مختلف و پیدا کردن ملک با مشخصات دلخواهتان است. مشاورین ۱۱۸ ترکیه با طرف قرار بودن با ۱۶۰۰ پروژه ی مختلف در سراسر ترکیه می توانند طیف گسترده ایی از املاک مختلف از قبیل مسکونی، اداری و تجاری را به شما ارائه دهند.

بازدید از ملک های مختلف به صورت حضوری می تواند به انتخاب درست و بدست آوردن اطلاع صحیح از ملک کمک بزرگی کند. همچنین اگر امکان مراجعه ی حضوری برای شما امکان پذیر نیست، مشاورین ۱۱۸ترکیه از طریق ارسال فیلم و یا تماس ویدیویی مستقیم میتوانند املاک مورد نظر را به شما نشان داده و تمامی مراحل خرید ملک را به صورت وکالتی انجام دهند.

قیمت گذاری ملک

قیمت گذاری ملک توسط کارشناسان مورد تایید دولت ترکیه (ekspertiz) صورت می‌گیرد. در ترکیه قیمتی که کارشناس دولت برای ملک در نظر می‌گیرد، با قیمت واقعی ملک تفاوت چندانی ندارد و این اختلاف قیمت زیر ده درصد است؛ به همین دلیل، صاحبان املاک نمی توانند قیمت های غیرواقعی پیشنهاد دهند و این موضوع سبب اطمینان خاطر مشتری می شود. اما در نهایت قیمت تعیین شده از سوی کارشناس در سند ثبت می شود.

برای دریافت شهروندی کشور ترکیه یکی از مدارک مورد نیاز همین گزارش کارشناسی ملک می باشد که از این جهت بسیار حائز اهمیت است و رقم قید شده در آن نباید زیر ۴۰۰ هزار دلار باشد.

عقد پیش قرارداد

بعد از یافتن ملک با مشخصات مورد نظر وارد مرحله بعد یعنی عقد پیش قرارداد میشویم. برای خرید ملک در ترکیه پیش قراردادی مابین خریدار و فروشنده تنظیم میشود و خریدار با پرداخت رقمی بیانه ملک مورد نظر خود را برای خرید رزرو میکند. این پیش قرارداد به دو زبان ترکی و انگلیسی است. در صورت تغییر نظر خریدار، پیش قرارداد باطل شده و رقم پرداختی به عنوان بیانه تماما به خریدار پرداخت می شود.

عقد قرارداد

پس از انتخاب ملک خود وکسب اطمینان از شرایط ملک در مرحله ی بعد از پیش قرارداد یا رزرو وارد مرحله ی عقد قرارداد اصلی می شوید. درمرحله خرید ملک قراردادی مابین خریدار و فروشنده تنظیم می‌شود که به دو زبان ترکی و انگلیسی است.

قرارداد تنظیم شده شامل اطلاعاتی مانند پلان پرداخت، زمان تحویل ملک، امکانات مجتمع و تاریخ ثبت اسناد بنام خریدار می‌باشد. باقی مفاد قرارداد شامل نحوه پرداخت هزینه ملک است.

در هر قرارداد مبلغی به عنوان پیش پرداخت توسط خریدار به فروشنده پرداخت می گردد. این پیش پرداخت حداقل ۳۰ درصد و حداکثر۵۰ درصد از رقم کل فروش برای خرید اقساطی را دربرمیگیرد. همچنین برای پرداخت باقیمانده مبلغ قرارداد نیز میتوانید تاریخ تعیین کنید و داخل قرارداد ذکر کنید.

برای فروش های نقدی اگر می خواهید کل مبلغ خرید را یکجا پرداخت کنید، باید به این نکته توجه کنید که این مبلغ از حساب شخصی به نام شما مستقیما به حساب شرکت سازنده با توضیحات در مورد شماره ی واحد، شماره ی بلوک و اصلی و فرعی ثبتی ملک واریز شود. در غیر این صورت علاوه بر امکان کلاه برداری در آینده برای دریافت شهروندی و اقامت خود با مشکلات جدی روبرو خواهید شد.

بعد از دریافت مجوزها و هنگام صدور سند یک سری مدارک مورد نیاز است که لیست آن را در ادامه مطلب به آن خواهیم پرداخت.

مجوزهای مورد نیاز برای خرید ملک در ترکیه

برای صادر شدن سند به نام شما و دریافت کد مالیاتی و همچنین دریافت فیش‌های آب، برق و تلفن نیاز به دریافت یک سری مجوزهای مربوطه دارید که لازم است در محضر، وکالتی بنام شرکتی که قصد خرید ملک در ترکیه را دارید بدهید. شرکت سازنده به وکالت از شما به اداره های مربوطه مراجعه کرده و برای دریافت این مجوزها به نام شما اقدام می کند. بعد از طی مراحل لازم برای دریافت مجوزهای مربوط به صادر شدن سند ملک به نام شما صادر خواهد شد.

درخواست ثبت سند

برای صادر شدن سند ابتدا لازم است تا تمام مدارک توسط اداره سند (Tapu ve kadastro) بررسی شود. بعد از تایید مدارک، توسط پیامک زمان مراجعه جهت دریافت سند اعلام می گردد. همچنین در این پیامک ارقام مورد نیاز برای پرداخت به عنوان هزینه ی سند، مالیات های شهرداری و دیگر هزینه های مربوطه برای خریدار و فروشنده ارسال می شود.

مدارک لازم جهت خرید ملک در ترکیه

 • مدرک شناسایی و ترجمه رسمی مدارک به زبان ترکی
 • تسویه حساب مالیات و عوارض از شهرداری مربوطه
 • سند ملک و یا نامه تایید سازمان ثبت اسناد در مورد احراز مالکیت، مالک با جزییات کامل آدرس، مساحت و مختصات محل واقع شدن ملک
 • ارائه بیمه نامه اجباری زلزله، خانه، آپارتمان، دفتر و…
 • یک قطعه عکس فروشنده ملک
 • دو قطعه عکس خریدار که می‌بایست حداکثر مربوط به یک ماه گذشته باشد.
 • در صورت مسلط نبودن طرفین به زبان ترکی حضور مترجم رسمی دادگستری ضروری است.
 • در صورت حضور وکیل طرفین، اصل و کپی وکالت نامه همراه با ترجمه رسمی با تایید وزارت خارجه و دادگستری کشور صادرکننده و تایید سفارت
 • گرفتن کد مالیاتی از اداره مالیات نزدیک به محل خرید خانه خود
 • برگه فروش ارز Doviz alim belgesi که از بانک های دولتی ترکیه صادر می‌شود.

نقل و انتقال سند هنگام خرید ملک در ترکیه چگونه است؟

اگر قصد خرید ملک در ترکیه را داشته باشید حتما نام تاپو (سند خانه در ترکیه) به گوشتان رسیده است. در ترکیه به سند قانونی و رسمی که حق مالکیت مطلق اموال را مشخص می کند، تاپو سند یا تاپو می گویند. به بیانی دیگر در کشور ترکیه به سند ملک و دیگر مستغلات (Gayrimenkul) و اموال، تاپو می گویند.

سندهای ملکی در ترکیه به دو صورت آبی و قرمز هستند که تفاوت سندهای ملکی آبی و سرخ در ترکیه به صورت زیر است:

 • از این نوع سند ملکی در ترکیه با نام های سند ملکی قرمز (سرخ) یا بنا به گفته بعضی ها صورتی (Pembe) نیز یاد می شود. این نوع سند ملکی اظهار می دارد که ملک مورد نظر بخش مستقلی است. همچنین در این نوع سند ملکی مناطق و مکان هایی که قرار است به صورت مشاعات استفاده شوند با ذکر متراژ دقیق مشخص شده و همچنین قدرالسهم مالک از کل آن زمین مشخص شده اند.
 • سند ملکی آبی در ترکیه نوع دیگری از اسناد ملکی این کشور، هنگام خرید خانه در ترکیه است. این نوع سند ملکی نشان دهنده سند زمین خالی (Arsa) است. رنگ آبی استفاده شده در این نوع سند ملکی نشان دهنده این است که زمین خالی بوده و هیچ گونه مالکیت طبقه ای ندارد و هیچ طبقه ای به مالکیت شخص خاصی در نیامده است.

برای انجام معاملات در دفاتر ثبت احوال کشور ترکیه باید از قبل نوبت بگیرید. برای رزرو نوبت در شعب ثبت اسناد و کاداسترو می توانید از طریق وبسایت randevu یا تماس با شماره تلفن ۱۸۱ اقدام کنید. با ارسال پیام (SMS) به تلفن متقاضیان، روز و زمان ملاقات آنها مشخص می شود.

در مورد هزینه انتقال سند در ترکیه می توان گفت که از ۱ ژانویه سال ۲۰۲۰  به بعد، در معاملات مربوط به خرید و فروش کل هزینه ی مربوط به سند (Tapu) ۴ درصد اعمال می شود. این کارمزد پرداختی، هزینه ای است که به عنوان ۴ درصد از قیمت فروش اعلام شده در سند برای کلیه املاک فروخته شده (مسکن، محل کار، زمین، مزرعه و…) محاسبه می شود. اغلب هزینه های نقل و انتقل سند در ترکیه بر عهده ی خریدار است ولیکن در هنگام خرید می توان با مذاکره با فروشنده این رقم را به صورت دو درصد بر عهده ی فروشنده و دو درصد بر عهده ی خریدار تقسیم کرد. همچنین هزینه ی نقل و انتقال سند برای بار اول در املاکی که با بازسازی در بافت فرسوده ساخته شده اند، رایگان می باشد.

هزینه های خرید خانه در ترکیه

هزینه های جانبی خرید ملک در ترکیه

 خرید ملک در هر کشوری علاوه بر قیمت اصلی ملک شامل یکسری هزینه های جانبی نیز هست که این هزینه‌ها هم شامل خریدار و هم فروشنده می‌باشند.

هزینه ثبت سند

یکی از هزینه های جانبی برای خرید ملک در ترکیه هزینه ثبت سند است که جزو مهمترین هزینه های جانبی است.

هزینه ثبت سند شامل ۴ درصد از رقم رسمی مورد توافق طرفین است که باید به عنوان مالیات نقل و انتقال به اداره‌ ثبت سند و کاداستر پرداخت شود. این رقم

در اغلب خانه های صفر و کلید نخورده بین خریدار و فروشنده تقسیم میشود ولی در صورتی که خانه‌ خریداری شده صفر نباشد این هزینه باید توسط خریدار پرداخت شود.

مالیات بر ارزش افزوده یا KDV

یکی دیگر از هزینه های جانبی خرید ملک در ترکیه هزینه مالیات بر ارزش افزوده است که باید توسط خریدار به اداره مالیات کل کشور ترکیه پرداخت شود.

هزینه مالیات بر ارزش افزوده چیزی حدود ۱ الی ۲۰ درصد مبلغ کل ملک است که بر اساس عواملی مانند مساحت ملک، مکان و موقعیت جغرافیایی ملک و سال پایان ساخت ملک تعیین میگردد. این مبلغ برای هر ملک تنها یک بار پرداخت می گردد. 

هزینه آژانس املاک و مستغلات

بر اساس قوانین کشور ترکیه یکی دیگر از هزینه های جانبی خرید ملک در ترکیه هزینه آژانس املاک و مستغلات است. این هزینه شامل ۳ درصد قیمت خرید کل ملک است که باید به آژانس املاک پرداخت شود.

هزینه کارشناسی ملک و مترجم

یکی از هزینه های جانبی که خریداران خارجی ملک باید به آن اهمیت بدهند هزینه‌های کارشناسی ملک و مترجم است.

این موضوع را باید در نظر داشته باشید که قبل از ثبت سند باید یک گزارش کارشناسی (گزارش اکسپرتیز) از ارزش واقعی ملک به اداره ثبت تحویل دهید که این موضوع شامل هزینه کارشناس میباشد. این هزینه رقمی بین ۵ تا ۱۰ هزار لیر می باشد.

نکته دیگر اینکه در صورتی که خریدار خارجی به زبان ترکی تسلط نداشته باشد باید یک مترجم قسم خورده همراه خود برای خرید ملک به همراه داشته باشد که البته شامل هزینه ایی بین ۳ تا ۵ هزار لیر می باشد.

هزینه آبونمان برق و آب

در صورتی که ملکی که خریداری کرده‌اید، ملک صفرو کلید نخورده است باید برای خرید کنتور آب و برق اقدام کنید، در غیر اینصورت اگر ملک شما صفر نیست باید نسبت به تغییر نام کنتور اقدام کنید.

هزینه آبونمان با توجه به موقعیت و مکان ملک خریداری شده متفاوت است.

هزینه خریداری کنتور برق حدود ۵۰۰ الی هزار لیر و هزینه خریداری کنتور آب حدود ۲ هزار لیر است. در صورت انتقال و تغییر نام متفاوت میباشد.

هزینه‌های جانبی

 هزینه های جانبی برای خرید ملک در ترکیه متنوع است. اطلاع داشتن در مورد این هزینه ها قبل از خرید مهم و ضروری است.

در ادامه سایر هزینه‌های جانبی خرید ملک در ترکیه را مشاهده خواهید کرد:

 • هزینه تلفن و اینترنت
 • نگهداری
 • هزینه های مربوط به وکیل
 • بیمه املاک و زلزله
 • هزینه شارژ ساختمان
 • هزینه ترجمه مدارک
 • هزینه دریافت شماره مالیاتی
 • افتتاح حساب بانکی در ترکیه

مالیات در کشور ترکیه

دریافت مالیات در هر کشوری جزو مهم‌ترین پایه‌های اقتصادی است و بخشی از چرخ اقتصادی کشور را تامین میکند. اخذ مالیات در ترکیه از طریق مستقیم و یا غیر مستقیم صورت میگیرد.

در صورتی که به عنوان مهاجر در ترکیه زندگی می کنید، شهروند ترکیه هستید، نسبت به خرید ملک در ترکیه اقدام کرده‌اید، صاحب کسب و کار هستید و یا حتی به ترکیه سفر کرده‌اید خواه و یا ناخواه مجبور به پرداخت مالیات در این کشور هستید.

  ارزان ترین شهرهای ترکیه برای خرید خانه

نظام مالیاتی کشور ترکیه بسیار دقیق است و درصورت پرداخت نکردن مالیات با شما برخورد می‌شود و ممکن است به دادگاه احضار شوید. بنابراین در صورتی که قصد انجام هرگونه فعالیتی را در کشور ترکیه دارید، از مجموعه ۱۱۸ ترکیه به صورت رایگان می توانید مشاوره دریافت کنید.

مالیات خرید خانه در ترکیه

مالیات برای افراد غیر مقیم

افراد غیر مقیم در ترکیه در صورتی مشمول پرداخت مالیات میشوند که از منابع ترکیه کسب درآمد کرده باشند و مالیات دیگری که باید پرداخت کنند مربوط به دارایی می باشد. افرادی که بیش از ۱۸۳ روز معادل ۶ ماه در هر سال مالیاتی را در کشور ترکیه گذرانده باشند مقیم کشور ترکیه محسوب میشوند. سال مالیاتی در کشور ترکیه بر اساس سال تقویمی تنظیم شده است.

مالیات‌های قابل پرداخت در هنگام خرید ملک در ترکیه

در صورتی که ملک خود را از شرکت های سازنده خریداری میکنید مشمول پرداخت مالیات می شوید. میزان این مالیات برای املاک بالای ۱۰۰ متر مفید(نت) حدود ۲۰ درصد و برای املاک زیر ۱۰۰ متر مفید حدود ۱ درصد میباشد.

  قیمت خانه در آنکارا اسات – Ankara Esat

به این نکته توجه داشته باشید که اگر ملک خود را از شخص خریداری می کنید، شامل پرداخت این مالیات بر ارزش افزوده نمی شوید.

نکته دیگر این که اگر اموال غیرمنقول متعلق به شرکتی در ترکیه باشد، فروش آن بعد از گذشت ۷۳۰ روز معادل ۲ سال امکان پذیر است و البته بسته به شرایط دیگر امکان دارد مشمول مالیات برارزش افزوده نشوند. البته این در صورتی است که آن شرکت از معافیت مالیاتی هنگام خرید آن ملک استفاده کرده باشد در غیر این صورت در زمان دلخواه مجاز به فروش آن است.

دریافت شهروندی و اقامت از طریق خرید ملک

با توجه به راهنمای جامع خرید ملک در ترکیه، حداقل قیمت خرید ملک در ترکیه برای اقامت  ۴۰۰ هزار دلار می‌باشد. افراد با اخذ پاسپورت ترکیه با خرید ملک به ارزش مجموعا ۴۰۰ هزار دلار می توانند برای خود و خانواده خود شهروندی کشور ترکیه را کسب کنند.

لازم به ذکر است که خانه و یا خانه های خریداری شده که مجموعه آنها ۴۰۰ هزار دلار خواهد بود، فقط و فقط باید از شهروندان ترک خریداری شود و پس از خریداری این نوع ملک ها (که با قصد شهروندی است) تا سه سال امکان فروش خانه را نخواهید داشت. 

برای دریافت شهروندی و اقامت در ترکیه یک سری قوانین و نکات ضروری وجود دارد که در ادامه به تمامی آنها می‌پردازیم. با رعایت نکات زیر میتوانید در عرض ۳ ماه شهروندی خود را دریافت کنید.

 • خرید ملک در ترکیه باید به صورت نقد صورت بگیرد.
 • ملک خریداری شده از یک فرد ترک باشد.
 • برای دریافت شهروندی ترکیه بصورت مادام العمر باید ملکی به ارزش ۴۰۰ هزار دلار خریداری کنید. در نظر داشته باشید که حتما لازم نیست یک ملک خریداری کنید می توانید چند ملک خریداری کنید که مجموع ارزش آنها معادل ۴۰۰ هزار دلار باشد.
 • روی ملک خریداری شده قبلا درخواست شهروندی داده نشده باشد.
 • تا ۳ سال حق فروش ملک خریداری شده را ندارید.
 • اگر یک خانواده ملکی را خریداری کنند، به همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال نیز شهروندی تعلق میگیرد.
 • اگر ملک خریداری شده به صورت شراکتی باشد، تنها به  نفراتی که بالای ۴۰۰ هزار دلار از سند سهم داشته باشند، شهروندی تعلق می گیرد. 
 • حداقل قیمت برای اخذ اقامت در شهرهای بزرگ ۲۰۰ هزار دلار و در شهرهای کوچک ۵۰ هزار دلار میباشد.
 • طبق قوانین ترکیه بعد از گذشت ۵ سال اقامت دائم در ترکیه، حق دریافت شهروندی به شما تعلق خواهد گرفت.
 • از قوانین تبدیل اقامت کوتاه مدت به اقامت دائمی این است که بیش از ۳۰ روز در سال نمیتوانید از کشور ترکیه خارج شوید، که از این ۳۰ روز ۱۵ روز در نیمه اول سال و ۱۵ روز دیگر در نیمه دوم سال باشد .
 • برای دریافت اجازه اقامت ارائه تاپو معتبر به اداره مهاجرت ضروری می‌باشد.
 • سند املاک و مستغلات در ترکیه تاپو نام دارد. تاپو آبی برای زمین و تاپو قرمز برای ملک است. این نکته را نیز در نظر داشته باشید افراد خارجی نمی‌توانند در بعضی مناطق زمین زراعی و زمین هایی که مشرف به مناطق نظامی هستند، خریداری کنند.
خرید ملک در ترکیه 1

خرید ملک در ترکیه و اخذ مجوز کار

باید به این نکته توجه داشته باشید با خرید ملک در ترکیه مجوز کار به شما تعلق نمی‌گیرد ولی بعد از پیدا کردن شغل مناسب میتوانید نسبت به دریافت مجوز کار اقدام کنید.

در سال ۲۰۲۴ قوانین کاری دچار تغییر و تحول شده اند. اولین شرط برای کار در ترکیه داشتن کارت اقامت است و شما بعد از دریافت اقامت می توانید نسبت به دریافت مجوز کار اقدام کنید . حداقل حقوق تعیین شده توسط وزارت کار ترکیه در سال ۲۰۲۴ حدود ۱۷.۰۰۱ لیر است.

اگر به دنبال پیدا کردن کار مناسب در ترکیه هستید میتوانید از راه هایی که در ادامه ذکر شده اقدام کنید:

 • مراجعه به آگهی های استخدام اینترنتی
 • مراجعه به آگهی های استخدام روزنامه ها
 • ثبت نام در شرکت های مشاوره کاریابی
 • ثبت نام در سازمان کار ترکیه (İŞKUR)
 • وبسایت kariyer.net
 • وبسایت secretcv.com
 • وبسایت yenibiris.com
 • وبسایت isinolsun.com

دریافت مجوز کار

یکی از روش های دریافت مجوز کار در ترکیه ثبت شرکت است.

در صورتیکه در محل دیگری مشغول بکار هستید کارفرمای شما باید برای شما درخواست مجوز کار داده و به صورت ماهیانه بیمه واریز نماید و در صورتی که ۵ سال بیمه و مالیات به اسم شما واریز شده باشد شهروندی ترکیه به شما تعلق می گیرد.

 قانون وراثت در ترکیه

اگر به فکر مهاجرت به ترکیه هستید بهتر است از قوانین حاکم بر این کشور نیز اطلاعات کافی داشته باشید.

یکی از مهم‌ترین قوانین، قانون وراثت است که داشتن اطلاعات مناسب در این زمینه شما را از گمراهی‌های احتمالی دور میکند. 

قانون وراثت برای شهروندان ترکیه بر طبق قانون اساس و بر اساس مصوبه‌های کشور ترکیه شخص وارث پس از فوت تمامی اموال سنددار از قبیل خانه، مغازه، ماشین،ملک و… و همچنین تمامی بدهی‌های مالی به وراث قانونی شخص انتقال پیدا خواهد کرد. این قانون برای اتباع خارجی کشور ترکیه نیز به همین منوال رعایت میشود. 

بهترین حالت برای این قضیه این است که شخص یک وصیت‌نامه قانونی و محضری تنظیم کند. برای تنظیم وصیت‌نامه احتیاج به یک سری مدارک است که در ادامه می توانید لیست آن را مشاهده کنید.

لازم به ذکر است قبل از تنظیم وصیت نامه شخص وارث باید گواهی سلامت تهیه کند و همچنین داشتن شاهد و مترجم مورد اعتماد نیز از ملزومات است. 

لیست مدارک لازم برای تنظیم وصیت‌نامه رسمی در ترکیه:

 • کپی پاسپورت شخص وارث یا وراث
 • عکس از شخص صاحب املاک یا وراث 
 • فتوکپی و ترجمه پاسپورت صاحب ملک به همراه اصل پاسپورت
 • اصل سند ملک یا املاک به همراه فتوکپی اسناد

تفاوت قانون وراثت در ایران و ترکیه

سوالی که ذهن اکثر ایرانیانی که تمایل به مهاجرت و خرید ملک در ترکیه را دارند این است که قانون وراثت در ترکیه و ایران چقدر باهم تفاوت دارند؟ 

وراث در ترکیه همانند ایران شامل فرزند، همسر، پدر، مادر و… میباشد که طبق قانون حاکم ترتیب آنها تعیین میشود. 

تفاوت اصلی قانون وراثت ایران و ترکیه این است که برخلاف ایران فرزند دختر نیز همانند فرزند پسر سهمیه ارث برابری دارند و در این زمینه بین دختر و پسر بودن فرزند تفاوتی وجود ندارد. 

بر طبق قانون تمام اموال بدون هیچگونه تصرفی از سمت دولت( در صورت نداشتن بدهی به دولت) به وراث انتقال پیدا میکند. تنها در صورتی که شخص، وارثی نداشته باشد و وصیت‌نامه‌ای تنظیم نشده باشد تا تکلیف اموال را مشخص کند.

پیش خرید آپارتمان در ترکیه به چه صورت است؟

پیش خرید آپارتمان در ترکیه به دلیل قیمت مناسب پروژه هایی که به صورت پیش فروش، خانه های خود را به فروش می گذارند و همچنین امتیازاتی که برای خریدار قائل می‌شوند، مورد توجه بسیاری از خریداران به ویژه اتباع خارجی قرار گرفته است. 

اخیرا بسیاری از شرکت های ساختمانی ترکیه با وعده مسکن ارزان اقدام به پیش فروش آپارتمان در ترکیه می کنند. یک نکته مهم در این میان این است که اگر پیش خرید ملک در ترکیه برای شما با استفاده از وام بانکی است، دقت کنید که امکان فروش خانه در صورت منصرف شدن از خرید را داشته باشید تا برایتان مشکلی پیش نیاید. معمولا این نوع وام فقط برای ایرانیانی که شهروند ترکیه می باشند، قابل استفاده است.

خرید اقساطی ملک در ترکیه

 یکی از روش‌های خرید ملک در ترکیه خرید اقساطی ملک است که از این طریق میتوانید با سرمایه اندک و در مدت زمان کمی طولانی تر صاحب ملک شوید و اقامت خود را دریافت کنید. 

خرید اقساطی ملک در ترکیه شرایط مختلفی دارد در رایج ترین حالت مبلغی به عنوان پیش پرداخت دریافت میشود که معمولا ۳۵ تا ۵۰ درصد ارزش کل ملک میباشد و باقی مبلغ نیز به صورت اقساط ۱۲ تا ۲۴ ماهه دریافت می‌گردد.

برای خرید اقساطی ملک در ترکیه دو روش وجود دارد، هم میتوان ملک آماده خریداری کرد و هم ملک های در حال ساخت که توسط شرکت‌های سازنده پیش فروش میشوند را خریداری نمود. 

با خرید اقساطی ملک در ترکیه میتوانید کارت اقامت موقت یا کیمیلیک کارت ترکیه را دریافت کرد و هر ساله نسبت به تمدید آن اقدام نمود.برای خرید اقساطی ملک در ترکیه باید قوانین عمومی خرید ملک در ترکیه را رعایت کرد.

بعد از انتخاب ملک مورد نظر برای نهایی کردن خرید ملک اقساطی در ترکیه به یکی از داره‌های ثبت سند و ملک مراجعه و مدارک زیر را ارائه دهید.

 • گزارش ارزش گذاری ملک که توسط شرکت‌های ارزیابی املاک دارای مجوز، هیئت بازار و سرمایه ترکیه ارائه میشود.
 • پاسپورت یا مدرک هویتی شخص خریدار
 • سند ملکی که قصد خرید آن را دارید
 • بیمه زلزله ساختمان‌ها که اجباری میباشد
 • اظهارنامه ارزش ملک از شهرداری مربوطه
 • ارائه یک قطعه عکس از فروشنده و دو قطعه عکس خریدار که طی شش ماه گذشته گرفته شده باشد 
 • دو شاهد برای خریداران خارجی که ترکی بلد نیستند 
 • حضور یک مترجم قسم خورده در صورتی که خریداران به زبان ترکی مسلط نباشند
 • در صورت فروش وکالتنامه ای الزامیست وکالتنامه‌ای که در خارج از کشور صادر شده همراه با کپی برابر اصل وکالتنامه و ترجمه آن ارائه شود.

خرید ملک در ترکیه با وام بانکی

اگر قصد خرید خانه در ترکیه را دارید می توانید همراه با وام بانکی در ترکیه صاحب خانه شوید؛ اما چطور؟ باید ابتدا با شرایط این کار آشنا شوید.

استفاده از وام بانکی فقط برای ایرانیانی که شهروند ترکیه می باشند مقدور است. البته برخی از ایرانیان که شهروندی این کشور را ندارند نیز می توانند خانه خود را به صورت قسطی از شرکت سازنده دریافت کنند. ولی نکته مهم در اینجا این است که این نوع حالت قسطی و وام از طرف بانک نبوده و تنها شرکت سازنده از بنیه مالی خود این تسهیلات را فراهم می کند. در کل خرید خانه قسطی به دلیل بالا بودن قیمت تمام شده خانه برای ایرانیان توصیه نمی شود. خرید خانه های دست دو نیز به دلیل افت قیمت از موارد مورد پسند ایرانیان می باشد.

اعطای وام بانکی در کشور ترکیه برای خرید ملک شرایط خاصی را داراست و شما با رعایت این شرایط می توانید اقدام به خرید ملک در ترکیه کنید. برای این کار بانک عامل بعد از بررسی شرایط می تواند با توجه به ارزش ملک و سایر شرایط به متقاضی تسهیلات (پس از بررسی کارشناس قیمت گذاری شهرداری یا ekspertiz تا حداکثر ۸۰ درصد ارزش ملک) ارائه نماید. معمولا بازپرداخت این تسهیلات ۱۰ ساله می باشد.

 نکته برای خرید ملک در حال ساخت در ترکیه

برای خرید املاک در حال ساخت دانستن و عمل کردن به چند نکته ضروری است که در ادامه با آنها آشنا می شویم:

از میزان اعتبار شرکت سازنده ملک اطمینان داشته باشید.

 • مفاد قرارداد تنظیم شده را کامل بررسی نمایید.
 • از زمان تحویل ملک مطمئن شوید.
 • تا زمان تحویل ملک روند پیشرفت پروژه را پیگیری کنید.
 • مشخصات فنی پروژه را کامل مطالعه و بررسی کنید.
 • برای مطلع شدن از ارزش افزوده ملک بهتر است طرح‌های بلند مدت را بررسی کنید.
خرید ملک در ترکیه 2

انتخاب بهترین شهر برای خرید ملک در ترکیه

اولین نکته برای خرید ملک در ترکیه انتخاب شهر مناسب و دلخواه است. هر کدام از شهرهای ترکیه جذابیت و ویژگی‌های منحصر به فرد خود را دارد در نتیجه برای خرید ملک در ترکیه گزینه های مناسب زیادی وجود دارد.

شما ابتدا باید نیاز خود را برای خرید خانه مشخص کنید سپس با بررسی میتوانید بهترین و مورد دلخواه ترین ملک را انتخاب و خریداری نمایید.

استانبول، اوراسیای جهان

در حال حاضر از نظر اتباع خارجی به خصوص ایرانیان بهترین و مورد پسند ترین شهر برای خرید ملک در ترکیه و سرمایه گذاری استانبول میباشد. استانبول بزرگترین و مدرنترین شهر ترکیه است و کیفیت زندگی بالایی دارد. این شهر دارای مراکز خرید معروف و مکان های دیدنی است که باعث محبوبیت دوچندان این متروپولیتن شده است. 

 استانبول تنها شهر اوراسیایی جهان است که  نیمی از آن در اروپا و نیمی دیگر در آسیا قرار دارد. در قسمت آسیایی استانبول خانه های زیبا و مناسب برای زندگی وجود دارد هرچند علاقه به اروپا باعث افزایش خرید ملک در این قسمت از استانبول شده است.

استانبول شرایط اقتصادی مناسبی دارد و دارای سطح درآمدی بالا نسبت به سایر شهرهای ترکیه است، بنابراین پتانسیل بالایی برای سرمایه گذاری و پیشرفت را دارا میباشد.

همچنین استانبول پایتخت گردشگری کشور ترکیه است و جاذبه‌های توریستی فراوانی دارد بنابراین برای مسافرت نیز گزینه مناسبی است. 

خرید ملک در ترکیه 3

آنکارا، پایتخت سیاست در ترکیه

آنکارا پایتخت کشور ترکیه و دومین شهر پرجمعیت ترکیه میباشد که در بین ایرانیان طرفداران خاص خود را دارد. آنکارا پایتخت سیاسی ترکیه نیز نامیده میشود که مکانی مناسب برای سرمایه‌گذاری و کسب و کار است.

بافت شهری آنکارا متاثر از گذشته پر فراز و نشیب آن است و میتوان در آن تعامل فرهنگ سنت و مدرنیته را در کنار یکدیگر مشاهده کرد. به همین دلیل با خرید ملک در آنکارا میتوانید خانه ای سنتی و یا مدرن را انتخاب کنید و تجربه ای متفاوت داشته باشید.

اگر میخواهید در دل زمان سفر کنید و همچنین در محیطی پر از آرامش زندگی کنید، بی شک انتخاب آنکارا برای زندگی میتواند گزینه مناسبی برای شما باشد.

خرید ملک در ترکیه 4

آنتالیا ، قطب گردشگری 

آنتالیا در جنوب کشور ترکیه و در سواحل دریای مدیترانه با سواحل زیبا و خاک حاصلخیز واقع شده است. آنتالیا قطب گردشگری کشور ترکیه است و هر ساله میزبان تعداد زیادی گردشگر است. دو ساحل محبوب و زیبای آنتالیا کنیالتی و ساحل لارا که مناطق مناسبی برای خرید ملک در آنتالیا هستند دارای خانه‌هایی ویلایی با امکاناتی مانند استخر، سالن‌های ورزشی و امکانات تفریحی جذاب میباشند. 

قیمت ملک در آنتالیا به نسبت کمتر از قیمت ملک در استانبول و ازمیر است و زمان بازگشت سرمایه کمتری را دارا میباشد. 

اگر زندگی در شهر ساحلی و آب و هوای آفتابی  را دوست دارید با خرید ملک در آنتالیا میتوانید به این خواسته‌‌ی خود برسید.

ازمیر، موج های نیلگون دریا

سومین شهر پرجمعیت ترکیه است و جزو محبوب ترین شهرهای ترکیه محسوب میشود. ازمیر شهری هشت هزارساله و ساحلی است و به دلیل موقعیت ویژه‌ای که دارد به عنوان شهری تجاری، صنعتی و بندری دارد.

اگر به دنبال آرامش و امنیت هستید و از شهرهای شلوغ دوری می کنید قطعا ازمیر میتواند گزینه مناسبی برای شما باشد. دلیل دیگری که میتوان ازمیر را به عنوان یک مکان عالی برای زندگی انتخاب کرد پایین بودن هزینه‌های زندگی به نسبت شهرهایی مثل استانبول و آنکارا است.

خرید ملک در ترکیه 5

اسکی شهیر، سفری در تاریخ

اسکی شهیر در زبان ترکی به معنی شهر قدیمی است. قدمت اسکی شهیر به 1000 سال قبل از میلاد برمیگردد. این شهر بین دو شهر بزرگ آنکارا و استانبول قرار گرفته است که همین موضوع باعث رونق اقتصادی این شهر و قرار گرفتن تعداد زیادی کارخانه در اطراف این شهر شده است.

اسکی شهیر بخاطر داشتن دو دانشگاه معروف آناتولی و عثمان قاضی به یک شهر دانشجویی تبدیل شده است و از آنجایی که شهر کوچکتری می‌باشد دانشجویان هزینه ‌های به نسبت کمتری را برای زندگی متقبل میشوند.

اگر به دنبال یک شهر با خانه های چوبی رنگارنگ با یک رودخانه زیبا در میان شهر و آب و هوای دلپذیر هستید قطعا خرید ملک در اسکی شهر گزینه خوبی برای شماست.

 آلانیا ، لبخند خورشید 

آلانیا از شهرهای استان آنتالیا با سواحلی زیبا، جنگل هایی سرسبز و مکان‌های تاریخی و تفریحی فراوان است. از مزیت‌های خرید خانه در آلانیا میتوان به آب و هوای گرم مدیترانه ‌ای، آثار تاریخی فراوان، جاذبه‌های تفریحی، چند فرهنگی و هزینه های به نسبت مناسب آن اشاره کرد. 

قطعا زندگی در آلانیا میتواند امکان پیشرفت را هم برای شما فراهم آورد زیرا آلانیا از شهرهای در حال پیشرفت کشور ترکیه است و آینده بسیار خوبی نیز خواهد داشت. 

آلانیا به دلیل داشتن خانه‌‌های ویلایی و آپارتمانی و امکان خرید ملک بصورت اقساطی و یا با دریافت وام، به شدت مورد توجه سرمایه‌گذاران اروپایی و روس قرار گرفته و خرید خانه در این شهر با افزایش روز افزون مواجه شده است. 

خرید ملک در ترکیه 6

 وان، شهر گربه‌ها 

در جوار دریاچه نیلگون وان شهری زیبا با تاریخچه‌ای پرفراز و نشیب به نام وان قرار دارد . شهر وان جزو نزدیکترین شهرهای ترکیه به مرز ایران است که از مرز رازی در شهرستان خوی تنها یک ساعت فاصله دارد.

بدروم، مقبره ماسولوس

بدروم در جنوب غربی کشور ترکیه و در کنار دریای اژه واقع شده است. بدروم دارای سبک معماری ویژه و خاص به سبک مصریان که در کنار قلعه قراردارد. 

در بدروم میتوانید تماشاگر تلاقی خانه‌های سفید رنگ و دریای فیروزه‌ای باشید و از آرامشی که این شهر به شما هدیه می دهد لذت ببرید. 

قیمت خرید خانه در شهرهای مختلف ترکیه

قیمت خرید خانه در استانبول (Istanbul)

تاریخ، تمدن و جاهای دیدنی استانبول، این شهر را به عنوان یکی از بهترین شهرهای ترکیه برای خرید ملک در ترکیه تبدیل کرده است. همانطور که می‌دانید اخیرا خرید خانه در استانبول به عنوان یکی از شهرهای زیبا و پرطرفدار برای خرید خانه در ترکیه افزایش یافته است. در شهر استانبول قیمت هر متر مربع از مناطق مسکونی به طور متوسط ۳۰ هزار لیر است که این قیمت ها طبیعتا در مناطق لوکس و محله های گران قیمت استانبول مثل محله ببک، منطقه بشیکتاش و … بیشتر از این رقم خواهد بود.

بر این اساس، متوسط ​​قیمت یک خانه ۱۰۰ متر مربعی خریداری شده در شهر استانبول با توجه به شاخص املاک و مستغلات و گزارش های منطقه ای ماه آپریل سال ۲۰۲۴، ۳ میلیون و هشتصد هزار لیر می باشد. با کلیک بر روی هر یک از مناطق و محله های مهم استانبول در زیر، با نمونه قیمت خرید و اجاره ملک در ترکیه و شهر استانبول آشنا خواهید شد.

قیمت خرید خانه در آنکارا (Ankara)

یکی دیگر از شهرهای اصلی و پرطرفدار برای خرید خانه در ترکیه آنکارا است. در شهر آنکارا قیمت هر متر مربع از مناطق مسکونی به طور متوسط ۲۱ هزار و پانصد لیر است که این قیمت ها طبیعتا در مناطق لوکس و محله های گران قیمت آنکارا مثل قیمت خانه در چانکایا یا محله های متوسط تر مثل قیمت خانه در اسات (Esat) و… بیشتر از این رقم خواهد بود.

بر این اساس، متوسط ​​قیمت یک خانه ۱۰۰ متر مربعی خریداری شده در شهر آنکارا با توجه به شاخص املاک و مستغلات و گزارش های منطقه ای ماه آپریل سال ۲۰۲۴، ۲ میلیون و دویست هزار لیر می باشد.

قیمت خرید ملک در آنتالیا (Antalya)

آنتالیا یکی از شهرهای ساحلی، زیبا و پرطرفدار برای خرید ملک و آپارتمان در ترکیه است که توصیه می کنیم قبل از سفر به این شهر توریستی زیبا، در مورد جاهای دیدنی آنتالیا اطلاعات کافی را کسب کنید. در شهر آنتالیا قیمت هر متر مربع از مناطق مسکونی به طور متوسط ۳۱ هزار لیر است که این قیمت ها طبیعتا در مناطق لوکس و کنار ساحل مثل قیمت خانه در کنیالتی بیشتر از این رقم هم خواهد بود.

بر این اساس، متوسط ​​قیمت یک خانه ۱۰۰ متر مربعی خریداری شده در شهر آنتالیا با توجه به شاخص املاک و مستغلات و گزارش های منطقه ای ماه آپریل سال ۲۰۲۴، ۳ میلیون و دویست هزار لیر می باشد.

قیمت خرید ملک در ازمیر (Izmir)

ازمیر یکی دیگر از شهرهای ساحلی، زیبا و پرطرفدار برای خرید ملک و آپارتمان در ترکیه است که توصیه می کنیم قبل از سفر به این شهر توریستی، در مورد جاهای دیدنی ازمیر اطلاعات کافی را کسب کنید. در بررسی قیمت خرید خانه در ازمیر، قیمت هر متر مربع از مناطق مسکونی به طور متوسط ۳۰ هزار لیر است که این قیمت ها طبیعتا در مناطق لوکس و خانه های کنار دریا بیشتر از این رقم خواهد بود.

  خرید خانه در استانبول کوچوک چکمجه – Istanbul Küçükçekmece

بر این اساس، متوسط ​​قیمت یک خانه ۱۰۰ متر مربعی خریداری شده در شهر ازمیر با توجه به شاخص املاک و مستغلات و گزارش های منطقه ای ماه آپریل سال ۲۰۲۴، ۳ میلیون و سیصد هزار لیر می باشد.

قیمت خرید ملک در مانیسا (Manisa)

مانیسا نیز اخیرا به یکی از شهرهای پرطرفدار برای خرید خانه در ترکیه تبدیل شده است. در بررسی قیمت خانه در مانیسا، قیمت هر متر مربع از مناطق مسکونی به طور متوسط ۱۹ هزار لیر است. بر این اساس، متوسط ​​قیمت یک خانه ۱۰۰ متر مربعی خریداری شده در شهر مانیسا با توجه به شاخص املاک و مستغلات و گزارش های منطقه ای ماه آپریل سال ۲۰۲۴، ۲ میلیون لیر می باشد.

قیمت خرید خانه در بورسا (Bursa)

بورسا هم اخیرا به جمع شهرهای پرطرفدار برای خرید ملک در ترکیه پیوسته است. در بررسی قیمت خانه در بورسا، قیمت هر متر مربع از مناطق مسکونی به طور متوسط ۱۸ هزار لیر است. بر این اساس، متوسط ​​قیمت یک خانه ۱۰۰ متر مربعی خریداری شده در شهر بورسا با توجه به شاخص املاک و مستغلات و گزارش های منطقه ای سال ۲۰۲۴، ۲ میلیون وصد هزار لیر می باشد.

قیمت خرید خانه در موغلا (Muğla)

موعلا یکی از شهرهای ساحلی و زیبای ترکیه است که در سال های گذشته مورد توجه بسیاری از افراد برای خرید ملک در ترکیه بوده است. در شهر موغلا قیمت هر متر مربع از مناطق مسکونی به طور متوسط ۴۰ هزار لیر است. بر این اساس، متوسط ​​قیمت یک خانه ۱۰۰ متر مربعی خریداری شده در موغلا با توجه به شاخص املاک و مستغلات و گزارش های منطقه ای درماه آپریل سال ۲۰۲۴، ۴ میلیون و دویست هزار لیر می باشد.

قیمت خرید خانه در وان (Van)

وان یکی از شهرهای تاریخی و مورد علاقه ایرانیان است. در شهر وان قیمت هر متر مربع از مناطق مسکونی به طور متوسط ۱۴ هزار لیر است. بر این اساس، متوسط ​​قیمت یک خانه ۱۰۰ متر مربعی خریداری شده در شهر وان با توجه به شاخص املاک و مستغلات و گزارش های منطقه ای ماه آپریل سال ۲۰۲۴، یک میلیون و چهارصد هزار لیر می باشد.

قیمت خرید ملک در ترابزون (Trabzon)

تاریخ، تمدن و جاهای دیدنی ترابزون، این شهر را به عنوان یکی از شهرهای مناسب برای خرید خانه در ترکیه تبدیل کرده اند. در شهر ترابزون قیمت هر متر مربع از مناطق مسکونی به طور متوسط ۱۶ هزار و دویست لیر است. بر این اساس، متوسط ​​قیمت یک خانه ۱۰۰ متر مربعی خریداری شده در شهر ترابزون با توجه به شاخص املاک و مستغلات و گزارش های منطقه ای در ماه آپریل سال ۲۰۲۴، یک میلیون و ششصد هزار لیر می باشد.

قیمت خرید ملک در آدانا (Adana)

آدانا نیز از شهرهای پرطرفدار برای خرید ملک در ترکیه است و در سفر به این شهر می توانید از جاهای دیدنی آدانا نیز دیدن کنید. در شهر آدانا قیمت هر متر مربع از مناطق مسکونی به طور متوسط ۱۸ هزار و هشتصد لیر است. بر این اساس، متوسط ​​قیمت یک خانه ۱۰۰ متر مربعی خریداری شده در شهر آدانا با توجه به شاخص املاک و مستغلات و گزارش های منطقه ای در ماه آپریل سال ۲۰۲۴، یک میلیون و هشتصد هزار لیر می باشد.

قیمت خرید ملک در دنیزلی (Denizli)

دنیزلی یکی از شهرهای صنعتی ترکیه است. در شهر دنیزلی قیمت هر متر مربع از مناطق مسکونی به طور متوسط ۲۲ هزار لیر است. بر این اساس، متوسط ​​قیمت یک خانه ۱۰۰ متر مربعی خریداری شده در شهر دنیزلی با توجه به شاخص املاک و مستغلات و گزارش های منطقه ای در ماه آپریل سال ۲۰۲۴، ۲ میلیون و دویست هزار لیر می باشد.

قیمت خرید ملک در دیاربکر (Diyarbakir)

دیاربکر نیز اخیرا به جمع شهرهای پرطرفدار برای خرید ملک در ترکیه پیوسته است و یکی از شهرهای بزرگ و کرد زبان ترکیه است. در شهر دیاربکر قیمت هر متر مربع از مناطق مسکونی به طور متوسط ۱۶ هزار و پانصد لیر است. بر این اساس، متوسط ​​قیمت یک خانه ۱۰۰ متر مربعی خریداری شده در شهر دیاربکر با توجه به شاخص املاک و مستغلات و گزارش های منطقه ای در ماه آپریل سال ۲۰۲۴، یک میلیون و ششصد هزار لیر می باشد.

قیمت خرید ملک در ارزروم (Erzurum)

ارزروم یکی از شهرهای آناتولی شرقی است و در سفر به این شهر می توانید از جاهای دیدنی ارزروم نیز دیدن کنید. در شهر ارزروم قیمت هر متر مربع از مناطق مسکونی به طور متوسط ۱۱ هزار لیر است. بر این اساس، متوسط ​​قیمت یک خانه ۱۰۰ متر مربعی خریداری شده در شهر ارزروم با توجه به شاخص املاک و مستغلات و گزارش های منطقه ای در ماه آپریل سال ۲۰۲۴، در حالت میانگین یک میلیون و دویست هزار لیر است. 

قیمت خرید ملک در اسکی شهیر (Eskişehir)

اسکی شهیر یکی از شهرهای شمال غرب ترکیه است. در شهر اسکی شهیر قیمت هر متر مربع از مناطق مسکونی به طور متوسط ۲۰ هزار لیر است. بر این اساس، متوسط ​​قیمت یک خانه ۱۰۰ متر مربعی خریداری شده در شهر اسکی شهیر با توجه به شاخص املاک و مستغلات و گزارش های منطقه ای در ماه آپریل سال ۲۰۲۴، به صورت میانگین ۲ میلیون و دویست هزار لیر است. 

قیمت خرید ملک در کایسری (Kayseri)

کایسری یکی از شهرهای بزرگ و صنعتی در آناتولی مرکزی است و در سفر به این شهر می توانید از جاهای دیدنی کایسری نیز دیدن کنید. در شهر کایسری قیمت هر متر مربع از مناطق مسکونی به طور متوسط ۱۱ هزار لیر است. بر این اساس، متوسط ​​قیمت یک خانه ۱۰۰ متر مربعی خریداری شده در شهر کایسری با توجه به شاخص املاک و مستغلات و گزارش های منطقه ای در ماه آپریل سال ۲۰۲۴، به صورت میانگین یک میلیون و دویست هزار لیر است. 

قیمت خرید ملک در شانلی اورفا (Şanlıurfa)

شانلی اورفا یا اورفا یکی از شهرهای جنوب شرقی ترکیه است؛ در سفر به این شهر می توانید از جاهای دیدنی شانلی اورفا نیز دیدن کنید. در شهر شانلی اورفا قیمت هر متر مربع از مناطق مسکونی به طور متوسط ۱۰ هزار لیر است. بر این اساس، متوسط ​​قیمت یک خانه ۱۰۰ متر مربعی خریداری شده در شهر شانلی اورفا با توجه به شاخص املاک و مستغلات و گزارش های منطقه ای در ماه آپریل سال ۲۰۲۴، به صورت میانگین یک میلیون و دویست هزار لیر می باشد.

قیمت خرید ملک در مرسین (Mersin)

در شهر مرسین که شهری در خط ساحلی این کشور است، قیمت هر متر مربع از مناطق مسکونی به طور متوسط ۱۷ هزار لیر است. بر این اساس، متوسط ​​قیمت یک خانه ۱۰۰ متر مربعی خریداری شده در شهر مرسین با توجه به شاخص املاک و مستغلات و گزارش های منطقه ای در ماه آپریل سال ۲۰۲۴، به صورت میانگین یک میلیون و هشتصد هزار لیر است.

قیمت خرید ملک در سامسون (Samsun)

سامسون یکی دیگر از شهرهای مناسب برای خرید خانه در ترکیه است. در شهر سامسون قیمت هر متر مربع از مناطق مسکونی به طور متوسط ۱۵ هزار لیر است. بر این اساس، متوسط ​​قیمت یک خانه ۱۰۰ متر مربعی خریداری شده در شهر سامسون با توجه به شاخص املاک و مستغلات و گزارش های منطقه ای در ماه آپریل سال ۲۰۲۴ به صورت میانگین یک میلیون و ششصد هزار لیر می باشد.

 انواع مسکن در ترکیه 

امروزه به دلیل استقبال روز افزون خرید ملک در ترکیه و وجود انواع مختلف مسکن در ترکیه امکان دارد. در ابتدا برای انتخاب مسکن مناسب دچار سردرگمی شوید. در ابتدای راه بهتر است شما انتظارات خود را از مسکن مورد نظرتان شناسایی و سپس به دنبال مسکن مورد نظر بگردید.

  شهرستان، سمت و محله در ترکیه

در ادامه برای راهنمایی بیشتر و کمک به شناسایی نیاز شما به معرفی و شرح انواع مسکن در ترکیه می پردازیم:

منازل آپارتمانی 

آپارتمان معمولی 

از محبوب ترین انواع مسکن در ترکیه آپارتمان ها هستند که خود انواع مختلفی دارند و آپارتمان‌ها یا بصورت ساختمان مستقل و یا داخل مجتمع‌های مسکونی قراردارند. 

معمول ترین نوع آپارتمان شامل یک الی دو اتاق خواب، اتاق نشیمن و یک سالن می‌باشند. که واحدهای گیریش کارت یا همان طبقه همکف به دلیل مناسب تر بودن قیمت ها طرفداران زیادی دارند.

 آپارتمان لوکس

آپارتمان ‌های هوشمند در ترکیه شامل واحدهای لوکس مانند پنت‌هاوس، واحدهای دوبلکس، واحدهای تریبلکس هستند که سیستم‌های سرگرمی و طراحی مهندسی مدرن و شگفت انگیز خارجی و داخلی دارند.

آپارتمان دوبلکس و تریبلکس جزو آپارتمان‌های لوکس و هوشمند هستند. آپارتمان دوبلکس شامل دو طبقه هستند که بصورت لوکس طراحی و ساخته میشوند. آپارتمان‌های تریبلکس شامل سه طبقه می باشد که طبقه اول شامل آشپزخانه و نشیمن، طبقه دوم شامل اتاق‌ها و حمام و طبقه سوم به صورت اتاق کار و یا باشگاه طراحی میشوند که باعث جذابیت دو چندان این آپارتمان‌ها می‌شود.

سوئیت آپارتمان

سوییت آپارتمان ها نیز از انواع دیگر آپارتمان‌ها هستند که گزینه‌ی مناسبی است برای افرادی که برای کار یا تحصیل مهاجرت کرده‌اند و تنها زندگی می کنند و به دنبال آپارتمان با متراژ کوچک و اقتصادی هستند.

سیته‌‌های معمولی 

سیته به مجموع چند بلوک آپارتمانی که داخل فضای چند هزار متری قرار دارند گفته میشود. 

سیته یا همان مجتمع مسکونی نسبت به آپارتان هی معمولی طرفدارن بیشتری دارد.

سیته‌ها امکانات رفاهی چندانی ندارند و فقط شامل فضای سبز و نگهبان مرکزی هستند.

 نگهبان مرکزی اصولا به رفت و آمد سیته‌ها نظارت دارد از این رو امنیت بالایی را برای افرادی که در این مجتمع‌ها زندگی میکنند فراهم میکند. 

سیته‌ نسبت به آپارتمان معمولی قیمت بالاتری دارند و هزینه شارژ برای این قسم از آپارتمان‌ها بالاتر میباشد.

سیته‌های رزیدانس

سیته‌‌های رزیدنس به مجتمع‌های مسکونی گفته میشود که که امکانات رفاهی کاملتری نسبت به سیته‌های معمولی دارند. 

سیته‌های رزیدنس دارای فضای سبز گسترده‌تر، استخر، سونا، سالن ورزشی، نگهبان مرکزی و همچنین نگهبان مستقل برای هر بلوک که بر رفت و آمد ساختمان نظارت دارد می‌باشند. برخی از سیته‌های رزیدنس علاوه بر امکاناتی که گفته شد شامل رستوران، کافی‌شاپ و فضای بازی مخصوص کودکان می‌باشند. 

با توجه به تعاریفی که گفته شد قیمت سیته‌های رزیدنس نسبت به مکان و سال ساخت بالاتر است وهزینه شارژ بالاتری نیز دارند. 

این قسم از مسکن در ترکیه بین سرمایه گذاران خارجی به ویژه ایرانیان طرفداران زیادی دارد.  

خانه‌های مستقل و ویلاها

خانه های مستقل یا همان ویلاها همانطور که از نامشان مشخص است ساختمان های مستقلی هستند و با ساختمان و یا واحد دیگر اشتراکی ندارند. 

ویلاها قیمت های بالایی نسبت به سایر انواع مسکن در ترکیه دارند و بین ثروتمندان و سرمایه‌گذاران محبوبیت دارند. 

ویلاها نسبت به متراژ، موقعیت مکانی، طراحی مهندسی داخلی و خارجی قیمت گذاری میشوند.

ویلاها دارای چشم انداز فوق العاده‌ای هستند و تعدادی نیزچشم‌اندازی رو به مکان‌های توریستی و تفریحی دارند. 

برخی از ویلاها در سیته‌ها قرار دارد که این امر باعث افزایش امنیت ویلاها میشود که برای سرمایه گذاران خارجی گزینه مناسبی میباشد.

خرید ملک در ترکیه 7

ویلاهای معمولی 

اصولا این ویلاها در مناطق غیر توریستی و در منطقه‌های مختلف ترکیه قرار دارد و از مراکز مهم و گردشگری دور هستند. این ویلاها متراژ بالایی دارند و اکثرا توسط دیوار و فضای سبز احاطه شده‌اند. 

ویلاهای توریستی 

ویلاهای توریستی دارای چشم‌اندازهای جذابی مانند ساحل، جذبه‌های گردشگری و تاریخی هستند. قیمت این ویلاها به نسبت ویلاهای معمولی بالاتر است . 

ویلاهای تاریخی 

 ویلاهای تاریخی یا کاخ‌های تاریخی ساختمان های قدیمی که اکثرا در کنار دریا قرار دارد و گران‌ترین مسکن های ترکیه هستد. معروفترین کاخ های تاریخی مربوط به کاخ‌های عثمانی واقع درتنگه ی بسفر در شهر استانبول هستند که اکثر مشاهیر و بازیگران ترکیه علاقه‌مند هستند در این کاخ‌ها زندگی کنند. 

یالی یا عمارت‌های تاریخی که قدمت آنها به دوران عثمانی می‌رسد دارای معماری ویژه‌ای هستند به این صورت که در سالن‌های مرکزی دارای سقف بلند و گنبدی شکل با یک ردیف پنجره کوچک که برای خنک کردن هوای داخلی عمارت طراحی شده‌اند، ساخته شده‌اند. 

اکثر ویلاهای تاریخی در امتداد دریا ساخته شده‌اند و در گذشته از آنها به عنوان اقامتگاه تابستانی استفاده می شده.

ویلاهای تاریخی دارای مساحت بالایی هستند و دارای باغ‌ها و فضاهای سبز بسیاری هستند که زیبایی و آرامش وصف نشدنی به این ویلاهای تاریخی داده است. 

محدودیت های خرید خانه در ترکیه برای اتباع خارجی

افراد مختلف، اهداف متفاوت برای خرید خانه در ترکیه دارند، از جمله این اهداف اخذ اقامت و شهروندی این کشور، با هدف سرمایه گذاری با توجه به پیشرفت خوب ترکیه، با هدف دریافت پاسپورت ترکیه برای مهاجرت و سفر به کشورهای اروپایی و با هدف خرید خانه به عنوان اقامتگاه برای سفرهای متعدد به ترکیه است. در این میان محدودیت هایی نیز برای خرید خانه در ترکیه برای اتباع خارجی وجود دارند که عبارتند از:

 • خریدار ملک در ترکیه می بایست دارای تابعیت یکی از کشورهای مجاز به خرید ملک در ترکیه باشد.
 • اتباع خارجی قانونا نمی توانند بیش از سی هکتار ملک را در ترکیه مورد خرید و فروش قرار دهند.
 • شهروندان خارجی حق تملک و یا اجاره‌ اراضی کشور ترکیه را که در مناطق نزدیک به مراکز نظامی و امنیتی واقع شده‌اند را ندارند.
 • شهروندان خارجی می توانند حداکثر تا ۱۰ درصد از اراضی و املاک هر ناحيه و شهر را خریداری نمایند.

معایب خرید ملک در ترکیه 

همانطور که میدانید تقاضا خرید ملک در ترکیه و اخذ اقامت و سرمایه‌گذاری در این کشور افزایش بسیار زیادی داشته، از این رو داشتن اطلاعات کافی در مورد معایب خرید ملک در ترکیه نیز میتواند کمک بسزایی در پیشبرد روند امور بکند.

امکان ابطال قرارداد خرید ملک

با رعایت نکردن برخی از نکات امکان ابطال قرارداد خرید ملک در ترکیه وجود دارد. یکی از علت‌های ابطال قرارداد خرید ملک این است که ملک خریداری شده مورد تایید وزارت ها و سازمان‌های مربوطه نباشد و دیگر اینکه ملک خریداری شده قوانین جمهوری ترکیه را نقض کند و همچنین نداشتن مجوز پایان کار ملک خریداری شده است.

از دیگر سدهای موجود برای خرید ملک در ترکیه این است که حتما باید از کشورهای مجاز از نظر کشور ترکیه برای خرید ملک و دریافت اقامت اقدام کرده باشید، ایران جزو کشورهای مجاز برای خرید ملک در ترکیه و دریافت اقامت میباشد. 

زبان کشور ترکیه

زبان کشور ترکیه ، ترکی میباشد و تسلط مردمان این کشور به زبان انگلیسی پایین است و این خود باعث ایجاد مشکل در برقراری ارتباط می شود. 

برای رفع این مشکل بهتر است اگر به زبان ترکی تسلط کافی ندارید حتما همراه خود یک مترجم قابل اعتماد همراه داشته باشید تا در طول پروسه خرید ملک در ترکیه با مشکل مواجه نشوید. 

پرداخت مالیات وهزینه‌های جانبی خرید ملک در ترکیه

در واقع مالیات انتقال بخشی از درآمد حاصل از فعالیت‌های اقتصادی و تجاری که توسط سرمایه‌داران به دولت پرداخت می‌شود. 

در نظر داشته باشید هر چقدر میزان اخذ مالیات در یک کشور بیشتر باشد میزان سود حاصل از سرمایه‌گذاری شما کمتر خواهد بود.

در کشور ترکیه نیز نرخ اخذ مالیات اهمیت زیادی دارد زیرا میزان مالیات کشور رابطه مستقیمی با دریافت از شرکت سرمایه‌گذار دارد. 

بعد از خرید ملک در ترکیه توسط سرمایه‌گذاران، باید نسبت به پرداخت مالیات برای ملک خریداری شده اقدام کنند. 

در صورتی که صاحب ملک قصد اجاره دادن ملک خود را داشته باشد، باید مالیات بردرآمد حاصل از آن را پرداخت نماید. 

علاوه بر مالیات هزینه‌های جانبی دیگری مانند هزینه ثبت سند، حق مشاوره و… که باید به موسسات املاک پرداخت شود.

هزینه های جانبی خرید ملک در ترکیه

خطرات خرید ملک در ترکیه

سرمایه گذاری در هر زمینه‌ای بدون داشتن اطلاعات کافی در آن زمینه با ریسک ها و خطراتی مواجه است، پس بهتر است قبل از هر اقدامی اطلاعات کافی در زمینه سرمایه گذاری موردنظرتان کسب کنید.

همانطور که اطلاع دارید به دلیل افزایش روزافزون سرمایه گذاری به واسطه خرید ملک در ترکیه، تعداد افراد سودجو و کلاهبرداران در این زمینه نیز افزایش داشته است که این قضیه باعث نگرانی سرمایه‌گذاران شده است. در ادامه این مقاله نکات قابل توجه برای جلوگیری از بروز این مشکلات را برای شما بازگو می کنیم. 

 شرکت‌های توریستی و آژانس های مسافرتی 

کار شرکت‌های توریستی و آژانس‌های مسافرتی خرید ملک در ترکیه نیست.

 توجه داشته باشید شرکت‌ها و آژانس های مسافرتی زیادی در ایران نسبت به خرید ملک در ترکیه تبلیغات فراوانی انجام میدهند ولی تنها امری که آنها باید به آن بپردازند گردشگری و سفر است و مجوز لازم برای خرید و فروش ملک در ترکیه را ندارند.این بدین معنی است که افراد سودجو به قصد کلاهبرداری و با انجام تبلیغات پوچ سرمایه افراد را به خطر بیاندازند.

شرکت املاک واسط در ایران 

در ایران تعداد زیادی آژانس‌ و شرکت‌ واسط برای خرید و فروش ملک در ترکیه وجود دارد که اکثر این شرکت‌ها وآژانس‌ها مجوز لازم را ندارند. خرید خانه از این آژانس‌ها و شرکت‌ها ریسک بزرگی برای سرمایه گذاران است زیرا برای انجام این گونه فعالیت ها دریافت مجوز از دولت ترکیه الزامی می‌باشد.اکثر شرکت‌هایی که مجوزهای لازم را از دولت ترکیه دریافت کرده‌اند، در ایران مجوز لازم را ندارند. 

شرکت‌ها و آژانس‌های محلی در ترکیه 

در ترکیه هم مانند ایران آژانس‌ها و شرکت‌هایی وجود دارند که بدون مجوز مشغول بکار هستند. این شرکت‌ها و‌ آژانس‌های غیرقانونی اکثرا در خیابان ها و محله‌های کم رفت ‌و آمد قرار دارند تا از دید بازرس‌های دولتی ترکیه در امان باشند زیرا در صورت شناسایی توسط بازرس‌ها با برخورد قانونی مواجه خواهند شد. این قبیل شرکت ها قرارهای کاری اولیه خود را اکثرا در هتل‌های گران قیمت با دریافت مبالغ بالا از سرمایه‌گذاران بسته و بعد از مدتی مکان استقرار شرکت خود را تغییر می‌دهند و از دسترس خارج می‌شوند. 

دقت کنید که حتما برای خرید ملک در ترکیه از آژانس ها و شرکت‌های معتبر و دارای مجوز کمک بگیرید و قبل از هرگونه اقدامی تحقیقات لازم را در جهت بدست آوردن اطلاعات کافی انجام دهید.

شرکت ۱۱۸ ترکیه با سابقه ی کاری نزدیک به ده سال در زمینه مشاوره ی خرید ملک و سرمایه گذاری دارای شرکت رسمی ثبت شده در کشور ترکیه بوده و دارای تمامی مجوزهای مربوط به بازاریابی، فروش، عقد قرارداد و ارائه مشاوره های حقوقی به سرمایه گذاران بین المللی می باشد.

شرکت ها و آژانس های مهاجرتی بی نام ونشان 

وکیل‌های مهاجرتی که بدون داشتن پروانه وکالت ومجوز‌های لازم و تنها با دایر کردن دفاتر بی نام ونشان اقدام به کلاهبرداری از سرمایه‌گذاران می کنند. 

این گونه وکیل‌های مهاجرتی با دفترهای بی نام ونشان اکثرا دارای مجوز ها و پروانه‌های وکالتی جعلی هستند پس بهترین راهکار برای جلوگیری از فریب خوردن توسط این افراد این است که قبل از امضای قرارداد و پرداخت هرگونه وجه نقد، مجوزها و پروانه وکالت آنها را مورد بررسی دقیق قرار دهید و استعلام‌های لازم را دریافت کنید.

خرید ملک ارزان در ترکیه 

با اینکه قیمت ملک در ترکیه ارزان‌تر و مناسب‌تر از کشورهای اروپایی می باشد ولی ارزان بودن بیش از حد، غیرمنطقی و غیرقابل باور است.

قیمت و ارزش گذاری ملک در ترکیه تحت نظارت و نسبت به ویژگی‌های مختلف ملک انجام می شود و چیزی که واضح است، ملک ارزان در ترکیه فروخته نمی شود و قیمت گذاری ملک براساس اصول صورت می گیرد.

برخی از افراد سودجو به دلیل مشکلاتی که برای فروش ملکشان دارند مانند عدم پرداخت مالیات، عدم پرداخت اقساط خانه های پیش فروش شده، عدم داشتن مجوز فروش و مشکلاتی از این قبیل، برای خلاص شدن از این موضوع اقدام به فروش ملک خود به اتباع خارجی می کنند و با فروش ملک خود به قیمت ارزان اقدام به کلاهبرداری می کنند. 

پس توجه داشته باشید تبلیغاتی که در سوشال مدیا، ماهواره، تراکت‌های تبلیغاتی و… با عنوان ملک ارزان در ترکیه مشاهده می کنید می تواند ابزار افراد سودجو در جهت کلاهبرداری باشد و بهتر است قبل از هر اقدام تحقیقات لازم را انجام دهید و بی گدار به آب نزنید!

جهت دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان 118 ترکیه شماره واتساپ خود را وارد کنید

 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

اشتراک گذاری این مطلب

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید:

اگر نظر و یا تجربه ای در مورد موضوع این مقاله دارید، لطفا با همه به اشتراک بگذارید.


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پیش از تماس با ما این موارد را در نظر بگیرید:

 1. با این شماره تنها جهت خرید و اجاره ملک در ترکیه تماس بگیرید. 
 2. امکان پاسخگویی در روزهای یکشنبه وجود ندارد.
 3. لطفا پیغام خود را به صورت متن یا پیام صوتی ارسال نمایید و از تماس صوتی خودداری کنید.
 4. این خانه ممکن است به فروش رفته و یا اجاره داده شده باشد، اما موارد مشابه همواره موجود است.
 5. ما در استانبول اروپایی، شهر آلانیا و آنتالیا فعال هستیم.

دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی

در صورتیکه تمایل به دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی توسط وکیل مجموعه ما دارید، می توانید از طریق لینک زیر وارد واتساپ شده و وقت مشاوره دریافت نمایید. 

×