Skip to content

خرید ملک در ترکیه

راهنمای جامع خرید ملک در ترکیه

خرید ملک در ترکیه در سال های گذشته رونق بسیار خوبی داشته است و این کشور در دهه های اخیر با برداشتن قدم هایی بزرگ در زمینه های اقتصادی، گردشگری، صنعتی و هنری توانسته خود را به یکی از برترین کشورهای جهان از نظر درآمد برساند و تعادل بین هزینه زندگی و خرج و مخارج زندگی را حفط کند. دولت ترکیه برای خرید خانه در ترکیه تسهیلات و امکانات جدید و ویژه ای را در نظر گرفته است.

همانطور که می دانید خرید خانه در ترکیه هم مانند همه کشورها یکسری قوانین مختص خود را دارد که باید حتما قبل از اقدام به این کار از این شرایط و ضوابط آگاه باشید. پیشنهاد ما به شما این است که در این مسیر از مشاوره و راهنمایی یک وکیل با تجربه در این زمینه استفاده کنید که تیم مشاوره تخصصی ترکیه ۱۱۸ و خدمات وکالتی و حقوقی مجموعه ترکیه ۱۱۸ در این زمینه همواره همراه شما خواهند بود.

خرید ملک در ترکیه

اخذ پاسپورت ترکیه با خرید ملک

با توجه به راهنمای جامع خرید ملک در ترکیه، حداقل قیمت خرید ملک در ترکیه برای اقامت ۲۵۰ هزار دلار می باشد. افراد با اخذ پاسپورت ترکیه با خرید ملک به ارزش مجموعا ۲۵۰ هزار دلار می توانند برای خود و خانواده خود شهروندی کشور ترکیه را کسب کنند.

خرید ملک در ترکیه 1

لازم به ذکر است که خانه و یا خانه های خریداری شده که مجموعه آنها ۲۵۰ هزار دلار خواهد بود، فقط و فقط باید از شهروندان ترک خریداری شود و پس از خریداری این نوع ملک ها (که با قصد شهروندی است) تا سه سال امکان فروش خانه را نخواهید داشت. معمولا حداکثر تا سه ماه پاسپورت شما صادر و به آدرس شما ارسال خواهد گردید.

خرید ملک در ترکیه 2

حداقل قیمت خرید ملک در ترکیه برای اقامت

شایان ذکر است که اخذ اقامت ترکیه از طریق خرید ملک با مبالغ کمتر از ۲۵۰ هزار دلار نیز ممکن است. دولت ترکیه در حال حاضر هیچ محدودیت لیری و نیز شهری را برای متقاضیان در نظر نگرفته است. ولی توصیه می شود که خانه خریداری شده حداقل ارزشی معادل ۲۰۰ هزار لیر ترکیه را داشته باشد. در این نوع اقامت شما باید هر سال و به مدت ۵ سال برای دریافت اقامت یک ساله خود به اداره مهاجرت محل سکونت خود مراجعه کنید. لازم به ذکر است اگر ملک خریداری شده پنج الی هشت سال به نام شما باقی بماند و در این مدت هیچ گونه مشکل حقوقی، کیفری و مالیاتی نداشته باشید، می توانید اقامت دائم ترکیه را از اداره مهاجرت این کشور درخواست کنید. نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که در این پنج سال فقط یک سال اجازه زندگی در خارج از ترکیه را خواهید داشت. در غیر اینصورت این قانون شامل حال شما نمی شود.

خرید خانه در ترکیه + شرایط کامل

محدودیت های خرید خانه در ترکیه برای اتباع خارجی

اهداف متفاوت برای خرید خانه در ترکیه وجود دارد از جمله با هدف اخذ اقامت و شهروندی این کشور، با هدف سرمایه گذاری با توجه به پیشرفت خوب ترکیه، با هدف دریافت پاسپورت ترکیه برای مهاجرت و سفر به کشورها اروپایی و با هدف خرید خانه به عنوان اقامتگاه برای سفرهای متعدد به ترکیه. در این میان محدودیت هایی نیز برای خرید خانه در ترکیه برای اتباع خارجی وجود دارند:

 • خریدار ملک در ترکیه می بایست دارای تابعیت یکی از کشورهای مجاز به خرید ملک در ترکیه باشد.
 • اتباع خارجی قانونا نمی توانند بیش از سی هکتار ملک را در ترکیه مورد خرید و فروش قرار دهند.
 • شهروندان خارجی حق تملک و یا اجاره‌ی اراضی کشور ترکیه را که در مناطق نزدیک به مراکز نظامی و امنیتی واقع شده اند را ندارند.
 • شهروندان خارجی می توانند حداکثر تا ۱۰ درصد از اراضی و املاک هر ناحيه و شهر را خریداری نمایند.
خرید ملک در ترکیه 3

سند زدن هنگام خرید ملک در ترکیه چگونه است؟

اگر قصد خرید ملک در ترکیه را داشته باشید حتما نام تاپو (سند خانه در ترکیه) به گوشتان رسیده است. در ترکیه به سند قانونی و رسمی که حق مالکیت مطلق اموال را مشخص می کند، تاپو سند یا تاپو می گویند. به بیانی دیگر در کشور ترکیه به سند ملک و دیگر مستغلات (Gayrimenkul) و اموال، تاپو می گویند.

سندهای ملکی در ترکیه به دو صورت آبی و قرمز هستند که تفاوت سندهای ملکی آبی و سرخ در ترکیه به صورت زیر است:

 • از این نوع سند ملکی در ترکیه با نام های سند ملکی قرمز (سرخ) یا بنا به گفته بعضی ها صورتی (Pembe) نیز یاد می شود. این نوع سند ملکی اظهار می دارد که ملک مورد نظر بخش های مستقلی دارد. همچنین در این نوع سند ملکی مناطق و مکان هایی که قرار است استفاده شوند و همچنین سهام ملک مشخص شده اند.
 • سند ملکی آبی در ترکیه نوع دیگری از اسناد ملکی این کشور هنگام خرید خانه در ترکیه است. این نوع سند ملکی نشان دهنده سند زمین خالی (Arsa) است. رنگ آبی استفاده شده در این نوع سند ملکی نشان دهنده این است که زمین خالی بوده و هیچ گونه مالکیت طبقه ای ندارد و هیچ طبقه ای به مالکیت شخص خاصی در نیامده است.
خرید ملک در ترکیه 4

برای انجام معاملات در دفاتر ثبت احوال کشور ترکیه باید از قبل نوبت بگیرید. برای رزرو نوبت در شعب ثبت اسناد و کاداسترو می توانید از طریق وبسایت randevu یا تماس با شماره تلفن ۱۸۱ اقدام کنید. با ارسال پیام (SMS) به تلفن متقاضیان، روز و زمان ملاقات آنها مشخص می شود.

در مورد هزینه انتقال سند در ترکیه می توان گفت که از ۱ ژانویه سال ۲۰۲۰ به بعد، در معاملات مربوط به خرید و فروش کل هزینه ی مربوط به سند (Tapu) ٪۴ اعمال می شود. این کارمزد پرداختی، هزینه ای است که به عنوان ۴٪ قیمت فروش اعلام شده در سند برای کلیه املاک فروخته شده (مسکن، محل کار، زمین، مزرعه و …) محاسبه می شود.

خرید ملک در ترکیه 5

پیش خرید آپارتمان در ترکیه به چه صورت است؟

پیش خرید آپارتمان در ترکیه به دلیل قیمت پایین پروژه هایی که به صورت پیش فروش، خانه های خود را به فروش می گذارند و همچنین امتیازاتی که برای خریدار قائل می شوند، مورد توجه بسیاری از خریداران به ویژه اتباع خارجی قرار گرفته است. ما این روش را برای ایرانیان که دارای تجربه کم هستند و تسلط کافی به زبان ترکی استانبولی ندارند را توصیه نمی کنیم.

اخیرا بسیاری از شرکت های ساختمانی ترکیه با وعده مسکن ارزان اقدام به پیش فروش آپارتمان در ترکیه می کنند. یک نکته مهم در این میان این است که اگر پیش خرید ملک در ترکیه برای شما با استفاده از وام بانکی است، دقت کنید که امکان فروش خانه در صورت منصرف شدن از خرید را داشته باشید تا برایتان مشکلی پیش نیاید. معمولا این نوع وام فقط برای ایرانیانی که شهروند ترکیه می باشند قابل استفاده است.

خرید ملک در ترکیه 6

خرید ملک در ترکیه با وام بانکی

اگر قصد خرید خانه در ترکیه را دارید می توانید همراه با وام بانکی در ترکیه صاحب خانه شوید؛ اما چطور؟ باید ابتدا با شرایط این کار آشنا شوید.

استفاده از وام بانکی فقط برای ایرانیانی که شهروند ترکیه می باشند مقدور است. البته برخی از ایرانیان که شهروندی این کشور را ندارند نیز می توانند خانه خود را به صورت قسطی از شرکت سازنده دریافت کنند. ولی نکته مهم در اینجا این است که این نوع حالت قسطی و وام از طرف بانک نبوده و تنها شرکت سازنده از بنیه مالی خود این تسهیلات را فراهم می کند. در کل خرید خانه قسطی به دلیل بالا بودن قیمت تمام شده خانه برای ایرانیان توصیه نمی شود. خرید خانه های دست دو نیز به دلیل افت قیمت از موارد مورد پسند ایرانیان می باشد.

  قیمت خانه در بورسا – Bursa

اعطای وام بانکی در کشور ترکیه برای خرید ملک شرایط خاصی را داراست و شما با رعایت این شرایط می توانید اقدام به خرید ملک در ترکیه کنید. برای این کار بانک عامل بعد از بررسی شرایط می تواند با توجه به ارزش ملک و سایر شرایط به متقاضی تسهیلات (پس از بررسی کارشناس قیمت گذاری شهرداری یا ekspertiz تا حداکثر ۸۰ درصد ارزش ملک) ارائه نماید. معمولا باز پرداخت این تسهیلات ۱۰ ساله می باشد.

خرید ملک در ترکیه 7

مدارک مورد نیاز برای خرید خانه در ترکیه چیست؟

 • گذرنامه (در بعضی موارد ترجمه تایید شده آن)
 • گرفتن کد مالیاتی از اداره مالیات نزدیک به محل خرید خانه خود
 • دو قطعه عکس سه در چهار
 • مترجم فارسی زبان مورد تایید کشور ترکیه برای همراهی شما در اداره ثبت
خرید ملک در ترکیه 8

مراحل خرید ملک در ترکیه و دریافت اقامت ترکیه چگونه است؟

این مراحل به صورت زیر خواهند بود:

 • سفر به ترکیه و با بازدید از املاک مختلف و انتخاب ملک مدنظر خود
 • قیمت گذاری ملک توسط کارشناس شهرداری (ekspertiz) (ضروری نیست). در ترکیه قیمتی که کارشناس دولت برای ملک در نظر می گیرد، با قیمت واقعی ملک تفاوت چندانی ندارد و این اختلاف قیمت زیر ده درصد است؛ به همین دلیل، صاحبان املاک نمی توانند قیمت های غیرواقعی پیشنهاد دهند و این موضوع سبب اطمینان خاطر مشتری می شود. اما در نهایت قیمت تعیین شده از سوی کارشناس در سند ثبت می شود.
 • در خرید خانه های دست دو، مبلغ پیش پرداخت را به دفتر املاک معتمد و یا در حضور نماینده املاک به حساب مالک واریز می کنید. در روز انتقال سند، واریز باقی مانده وجه در حضور نماینده املاک به حساب مالک انجام می شود.
 • در روز انتقال سند واریز باقی مانده وجه به حساب مالک انجام می شود.
 • کمتر از یک هفته بعد، سند ملک خریداری شده در ترکیه تحویل شما می شود.
 • پس از آن از اداره مهاجرت ترکیه درخواست وقت مصاحبه می کنید.
 • در زمان تعیین شده (که معمولاً کمتر از یک ماه است)، با در دست داشتن کلیه مدارک به اداره مهاجرت مراجعه می کنید و به چند پرسش ساده پاسخ می دهید.
 • در نهایت کارت اقامت یک ساله ترکیه (و گاهی دو ساله) به آدرس شما در ترکیه برای شما ارسال می شود.
 • در صورتیکه خانه کلید نخورده را از شرکت سازنده خرید می کنید، مراحل پرداخت بر اساس توصیه نماینده این شرکت می باشد.
خرید ملک در ترکیه 9

وضعیت قیمت ملک در ترکیه

آمار خرید خانه در ترکیه در برخی از شهرها به نسبت شهرهای دیگر بسیار بالاتر است. مثلا بیشترین درصد خرید و فروش به ترتیب در شهرهای استانبول، آنکارا و ازمیر، آنتالیا و بورسا بوده است که در ادامه قصد داریم قیمت خرید خانه در این شهرها را هم بررسی کنیم.

خرید خانه از اصلی ترین موارد مربوط به هزینه زندگی در ترکیه است. وقتی می خواهید در ترکیه خانه بخرید باید از قبل اطلاعات کافی در مورد شهرستان ها، محله ها و سمت های ترکیه یا ارزان ترین شهرهای ترکیه برای خرید خانه داشته باشید.

در بررسی قیمت خرید خانه در ترکیه برای کسب اطلاعات کامل درباره پیش خرید آپارتمان در ترکیه می توانید علاوه بر مطالعه ی مقالات مربوط به تحلیل قیمت شهرستان ها در شهرهای مختلف ترکیه از مشاوره فوری تیم ترکیه ۱۱۸ نیز بهره مند شوید.

اجاره خانه در ترکیه

قیمت خرید ملک در ترکیه به پول ایران

در ادامه به بررسی قیمت ملک در ترکیه در شهرهای مختلف و به ازای هر متر مربع و قیمت خانه های ۱۰۰ متری در سال ۲۰۲۰ در این کشور خواهیم پرداخت و می توانید با ضرب ارقام (به لیر ترکیه) در عدد موجود در این لینک، قیمت خرید ملک در ترکیه به پول ایران را حساب کنید.

خرید ملک در ترکیه 10

قیمت خرید خانه در استانبول (Istanbul)

تاریخ، تمدن و جاهای دیدنی استانبول، این شهر را به عنوان یکی از بهترین شهرهای ترکیه برای خرید ملک در ترکیه تبدیل کرده است. همانطور که می دانید اخیرا خرید خانه در استانبول به عنوان یکی از شهرهای زیبا و پرطرفدار برای خرید خانه در ترکیه افزایش یافته است. در شهر استانبول قیمت هر متر مربع از مناطق مسکونی به طور متوسط ۴۳۵۴ لیر است که این قیمت ها طبیعتا در مناطق لوکس و محله های گران قیمت استانبول مثل محله ببک، منطقه بشیکتاش و … بیشتر از این رقم خواهد بود.

خرید ملک در ترکیه 11

بر این اساس، متوسط ​​قیمت یک خانه ۱۰۰ متر مربعی خریداری شده در شهر استانبول با توجه به شاخص املاک و مستغلات و گزارش های منطقه ای سال ۲۰۲۰ (Bölge Raporu)، بین ۳۲۰ هزار لیر تا ۵۵۰ هزار لیر می باشد. با کلیک بر روی هر یک از مناطق و محله های مهم استانبول در زیر، با نمونه قیمت خرید و اجاره ملک در ترکیه و شهر استانبول آشنا خواهید شد.

خرید ملک در ترکیه 12

قیمت خرید خانه در آنکارا (Ankara)

یکی دیگر از شهرهای اصلی و پرطرفدار برای خرید خانه در ترکیه آنکارا است. در شهر آنکارا قیمت هر متر مربع از مناطق مسکونی به طور متوسط ۲۰۸۶ لیر است که این قیمت ها طبیعتا در مناطق لوکس و محله های گران قیمت آنکارا مثل قیمت خانه در چانکایا یا محله های متوسط تر مثل قیمت خانه در اسات (Esat) و … بیشتر از این رقم خواهد بود.

بر این اساس، متوسط ​​قیمت یک خانه ۱۰۰ متر مربعی خریداری شده در شهر آنکارا با توجه به شاخص املاک و مستغلات و گزارش های منطقه ای سال ۲۰۲۰، بین ۲۰۰ هزار لیر تا ۴۰۰ هزار لیر می باشد.

خرید ملک در ترکیه 13

قیمت خرید ملک در آنتالیا (Antalya)

آنتالیا یکی از شهرهای ساحلی، زیبا و پرطرفدار برای خرید ملک و آپارتمان در ترکیه است که توصیه می کنیم قبل از سفر به این شهر توریستی زیبا، در مورد جاهای دیدنی آنتالیا اطلاعات کافی را کسب کنید. در شهر آنتالیا قیمت هر متر مربع از مناطق مسکونی به طور متوسط ۲۶۴۰ لیر است که این قیمت ها طبیعتا در مناطق لوکس و کنار ساحل مثل قیمت خانه در کنیالتی بیشتر از این رقم هم خواهد بود.

بر این اساس، متوسط ​​قیمت یک خانه ۱۰۰ متر مربعی خریداری شده در شهر آنتالیا با توجه به شاخص املاک و مستغلات و گزارش های منطقه ای سال ۲۰۲۰، بین ۲۰۰ هزار لیر تا ۳۳۰ هزار لیر می باشد.

خرید ملک در ترکیه 14

قیمت خرید ملک در ازمیر (Izmir)

ازمیر یکی دیگر از شهرهای ساحلی، زیبا و پرطرفدار برای خرید ملک و آپارتمان در ترکیه است که توصیه می کنیم قبل از سفر به این شهر توریستی، در مورد جاهای دیدنی ازمیر اطلاعات کافی را کسب کنید. در بررسی قیمت خرید خانه در ازمیر، قیمت هر متر مربع از مناطق مسکونی به طور متوسط ۳۴۷۴ لیر است که این قیمت ها طبیعتا در مناطق لوکس و خانه های کنار دریا بیشتر از این رقم خواهد بود.

بر این اساس، متوسط ​​قیمت یک خانه ۱۰۰ متر مربعی خریداری شده در شهر ازمیر با توجه به شاخص املاک و مستغلات و گزارش های منطقه ای سال ۲۰۲۰، بین ۲۶۰ هزار لیر تا ۴۵۰ هزار لیر می باشد.

شهر چشمه ترکیه

قیمت خرید ملک در مانیسا (Manisa)

مانیسا نیز اخیرا به یکی از شهرهای پرطرفدار برای خرید خانه در ترکیه تبدیل شده است. در بررسی قیمت خانه در مانیسا، قیمت هر متر مربع از مناطق مسکونی به طور متوسط ۲۳۴۸ لیر است. بر این اساس، متوسط ​​قیمت یک خانه ۱۰۰ متر مربعی خریداری شده در شهر مانیسا با توجه به شاخص املاک و مستغلات و گزارش های منطقه ای سال ۲۰۲۰، بین ۱۷۰ هزار لیر تا ۳۰۰ هزار لیر می باشد.

قیمت خانه در مانیسا

قیمت خرید خانه در بورسا (Bursa)

بورسا هم اخیرا به جمع شهرهای پرطرفدار برای خرید ملک در ترکیه پیوسته است. در بررسی قیمت خانه در بورسا، قیمت هر متر مربع از مناطق مسکونی به طور متوسط ۲۳۰۶ لیر است. بر این اساس، متوسط ​​قیمت یک خانه ۱۰۰ متر مربعی خریداری شده در شهر بورسا با توجه به شاخص املاک و مستغلات و گزارش های منطقه ای سال ۲۰۲۰، بین ۱۷۰ هزار لیر تا ۳۰۰ هزار لیر می باشد.

خرید ملک در ترکیه 15

قیمت خرید خانه در موغلا (Muğla)

موعلا یکی از شهرهای ساحلی و زیبای ترکیه است که در سال های گذشته مورد توجه بسیاری از افراد برای خرید ملک در ترکیه بوده است. در شهر موغلا قیمت هر متر مربع از مناطق مسکونی به طور متوسط ۳۶۳۴ لیر است. بر این اساس، متوسط ​​قیمت یک خانه ۱۰۰ متر مربعی خریداری شده در موغلا با توجه به شاخص املاک و مستغلات و گزارش های منطقه ای سال ۲۰۲۰، بین ۲۷۰ هزار لیر تا ۴۵۰ هزار لیر می باشد.

خرید ملک در ترکیه 16

قیمت خرید خانه در وان (Van)

وان یکی از شهرهای تاریخی و مورد علاقه ایرانیان است. در شهر وان قیمت هر متر مربع از مناطق مسکونی به طور متوسط ۱۹۲۵ لیر است. بر این اساس، متوسط ​​قیمت یک خانه ۱۰۰ متر مربعی خریداری شده در شهر وان با توجه به شاخص املاک و مستغلات و گزارش های منطقه ای سال ۲۰۲۰، بین ۱۴۰ هزار لیر تا ۲۵۰ هزار لیر می باشد.

خرید ملک در ترکیه 17

قیمت خرید ملک در ترابزون (Trabzon)

تاریخ، تمدن و جاهای دیدنی ترابزون، این شهر را به عنوان یکی از شهرهای مناسب برای خرید خانه در ترکیه تبدیل کرده اند. در شهر ترابزون قیمت هر متر مربع از مناطق مسکونی به طور متوسط ۲۱۱۶ لیر است. بر این اساس، متوسط ​​قیمت یک خانه ۱۰۰ متر مربعی خریداری شده در شهر ترابزون با توجه به شاخص املاک و مستغلات و گزارش های منطقه ای سال ۲۰۲۰، بین ۱۶۰ هزار لیر تا ۲۶۰ هزار لیر می باشد.

خرید ملک در ترکیه 18

قیمت خرید ملک در آدانا (Adana)

آدانا نیز از شهرهای پرطرفدار برای خرید ملک در ترکیه است و در سفر به این شهر می توانید از جاهای دیدنی آدانا نیز دیدن کنید. در شهر آدانا قیمت هر متر مربع از مناطق مسکونی به طور متوسط ۲۰۰۴ لیر است. بر این اساس، متوسط ​​قیمت یک خانه ۱۰۰ متر مربعی خریداری شده در شهر آدانا با توجه به شاخص املاک و مستغلات و گزارش های منطقه ای سال ۲۰۲۰، بین ۱۵۰ هزار لیر تا ۳۰۰ هزار لیر می باشد.

خرید ملک در ترکیه 19

قیمت خرید ملک در دنیزلی (Denizli)

دنیزلی یکی از شهرهای صنعتی ترکیه است. در شهر دنیزلی قیمت هر متر مربع از مناطق مسکونی به طور متوسط ۲۳۴۰ لیر است. بر این اساس، متوسط ​​قیمت یک خانه ۱۰۰ متر مربعی خریداری شده در شهر دنیزلی با توجه به شاخص املاک و مستغلات و گزارش های منطقه ای سال ۲۰۲۰، بین ۱۷۰ هزار لیر تا ۲۹۰ هزار لیر می باشد.

خرید ملک در ترکیه 20

قیمت خرید ملک در دیاربکر (Diyarbakir)

دیاربکر نیز اخیرا به جمع شهرهای پرطرفدار برای خرید ملک در ترکیه پیوسته است و یکی از شهرهای بزرگ و کردزبان ترکیه است. در شهر دیاربکر قیمت هر متر مربع از مناطق مسکونی به طور متوسط ۱۶۳۸ لیر است. بر این اساس، متوسط ​​قیمت یک خانه ۱۰۰ متر مربعی خریداری شده در شهر دیاربکر با توجه به شاخص املاک و مستغلات و گزارش های منطقه ای سال ۲۰۲۰، بین ۱۲۰ هزار لیر تا ۲۰۰ هزار لیر می باشد.

خرید ملک در ترکیه 21

قیمت خرید ملک در ارزروم (Erzurum)

ارزروم یکی از شهرهای آناتولی شرقی است و در سفر به این شهر می توانید از جاهای دیدنی ارزروم نیز دیدن کنید. در شهر ارزروم قیمت هر متر مربع از مناطق مسکونی به طور متوسط ۱۴۳۴ لیر است. بر این اساس، متوسط ​​قیمت یک خانه ۱۰۰ متر مربعی خریداری شده در شهر ارزروم با توجه به شاخص املاک و مستغلات و گزارش های منطقه ای سال ۲۰۲۰، بین ۱۱۰ هزار تا ۱۸۰ هزار لیر می باشد.

خرید ملک در ترکیه 22

قیمت خرید ملک در اسکی شهیر (Eskişehir)

اسکش شهیر یکی از شهرهای شمال غرب ترکیه است. در شهر اسکی شهیر قیمت هر متر مربع از مناطق مسکونی به طور متوسط ۲۲۱۴ لیر است. بر این اساس، متوسط ​​قیمت یک خانه ۱۰۰ متر مربعی خریداری شده در شهر اسکی شهیر با توجه به شاخص املاک و مستغلات و گزارش های منطقه ای سال ۲۰۲۰، بین ۱۷۰ هزار لیر تا ۲۸۰ هزار لیر می باشد.

خرید ملک در ترکیه 23

قیمت خرید ملک در کایسری (Kayseri)

کایسری یکی از شهرهای بزرگ و صنعتی در آناتولی مرکزی است و در سفر به این شهر می توانید از جاهای دیدنی کایسری نیز دیدن کنید. در شهر کایسری قیمت هر متر مربع از مناطق مسکونی به طور متوسط ۱۶۶۶ لیر است. بر این اساس، متوسط ​​قیمت یک خانه ۱۰۰ متر مربعی خریداری شده در شهر کایسری با توجه به شاخص املاک و مستغلات و گزارش های منطقه ای سال ۲۰۲۰، بین ۱۴۰ هزار لیر تا ۲۵۰ هزار لیر می باشد.

خرید ملک در ترکیه 24

قیمت خرید ملک در شانلی اورفا (Şanlıurfa)

شانلی اورفا یا اورفا یکی از شهرهای جنوب شرقی ترکیه است؛ در سفر به این شهر می توانید از جاهای دیدنی شانلی اورفا نیز دیدن کنید. در شهر شانلی اورفا قیمت هر متر مربع از مناطق مسکونی به طور متوسط ۱۴۳۴ لیر است. بر این اساس، متوسط ​​قیمت یک خانه ۱۰۰ متر مربعی خریداری شده در شهر شانلی اورفا با توجه به شاخص املاک و مستغلات و گزارش های منطقه ای سال ۲۰۲۰، بین ۱۱۰ هزار لیر تا ۱۸۰ هزار لیر بوده است.

خرید ملک در ترکیه 25

قیمت خرید ملک در مرسین (Mersin)

در شهر مرسین که شهری در خط ساحلی این کشور است، قیمت هر متر مربع از مناطق مسکونی به طور متوسط ۱۶۹۰ لیر است. بر این اساس، متوسط ​​قیمت یک خانه ۱۰۰ متر مربعی خریداری شده در شهر مرسین با توجه به شاخص املاک و مستغلات و گزارش های منطقه ای سال ۲۰۲۰، بین ۱۳۰ هزار لیر تا ۲۲۰ هزار لیر می باشد.

خرید ملک در ترکیه 26

قیمت خرید ملک در سامسون (Samsun)

سامسون یکی دیگر از شهرهای مناسب برای خرید خانه در ترکیه است. در شهر سامسون قیمت هر متر مربع از مناطق مسکونی به طور متوسط ۱۸۹۱ لیر است. بر این اساس، متوسط ​​قیمت یک خانه ۱۰۰ متر مربعی خریداری شده در شهر سامسون با توجه به شاخص املاک و مستغلات و گزارش های منطقه ای سال ۲۰۲۰، بین ۱۴۰ هزار لیر تا ۲۵۰ هزار لیر می باشد.

خرید ملک در ترکیه 27

باهچه شهیر استانبول

محله باهچه شهیر (باغچه شهیر) با وسعت تقریبی ۵ کیلومترمربع، یکی از محله های هشتگانه شهرستان باشاک شهیر می باشد که در منطقه شمال غرب قسمت اروپایی استانبول واقع شده است و اتوبان شرق به غرب تم (TEM) از جنوب این محله زیبا می گذرد. محله باهچه شهیر (Bahçeşehir) که در گذشته یک مکان ییلاقی بود، اولین شهرک اقماری استانبول است که در سال ۱۹۹۴ پایه ریزی گردید. پلان شهری منطقه باهچه شهیر بر اساس الگوبرداری از شهرک های موجود قاره ی سبز و منازل به سبک ساختمان و ویلاهای اروپایی، با رعایت استاندارد های جهانی ساخته شده اند.

  قیمت خانه در بورسا – Bursa

طول عمر متوسط خانه های این منطقه ۱۵ سال می باشد. اکثر ساکنان این محله شهروندان ترک، و اقلیت مهاجرین آن از اروپای شرقی، اعراب و ایرانی ها می باشند. فاصله ۳۰ کیلومتری با مرکز شهر استانبول (تاکسیم) نیز منجر به ترافیک کم، آب و هوای تمیز و مهاجر کمتر شده است. توصیه میکنیم؛ چنانچه قصد اخذ اقامت در ترکیه را دارید، با خرید ملک و آپارتمان در باغچه شهیر با خیالی آسوده و راحت برای آینده خود برنامه ریزی کنید.

اشتراک گذاری این مطلب
پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید:

اگر نظر و یا تجربه ای در مورد موضوع این مقاله دارید، لطفا با همه به اشتراک بگذارید.


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پیش از تماس با ما این موارد را در نظر بگیرید:

 1. با این شماره تنها جهت خرید و اجاره ملک در ترکیه تماس بگیرید. 
 2. امکان پاسخگویی در روزهای یکشنبه وجود ندارد.
 3. لطفا پیغام خود را به صورت متن یا پیام صوتی ارسال نمایید و از تماس صوتی خودداری کنید.
 4. این خانه ممکن است به فروش رفته و یا اجاره داده شده باشد، اما موارد مشابه همواره موجود است.
 5. ما در استانبول اروپایی، شهر آلانیا و آنتالیا فعال هستیم.

دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی

در صورتیکه تمایل به دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی توسط وکیل مجموعه ما دارید، می توانید از طریق لینک زیر وارد واتساپ شده و وقت مشاوره دریافت نمایید.