Skip to content

شهر تاریخی آناوارزا آدانا

شهر تاریخی آناوارزا آدانا 15

آدانا و شهر تاریخی آناوارزا

شهر آدانا جزو یکی از بزرگترین و مهمترین شهرهای کشور ترکیه به حساب می رود. این شهر به علاوه داشتن تاریخ و فرهنگی بسیار قوی و زیبا، دارای جاذبه های گردشگری زیادی مانند مسجد جامع آدانا، پل سنگی آدانا و… است که سالانه میلیون ها گردشگر را به خود جذب می کند. در این مقاله نیز به بررسی شهر تاریخی آناوارزا که یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری و جاهای دیدنی آدانا است خواهیم پرداخت.

شهر تاریخی آناوارزا آدانا 1

شهر تاریخی آناوارزا کجاست؟

شهر تاریخی آناوارزا در حدود ۷۰ کیلومتری از مرکز شهر آدانا قرار دارد. این شهر باستانی در شمال شرقی شهر آدانا و در انتهای منطقه جیحون شهر آدانا و در نزدیکی منطقه کوزان (Kozan) این شهر نیز قرار دارد. در زیر نیز می توانید موقعیت شهر تاریخی آناوارزا را بر روی نقشه مشاهده کنید:

تاریخ شهر تاریخی آناوارزا

در مورد تاریخ دقیق ساخت این شهر اطلاعات کاملی در دسترس نیست اما به گفته تاریخ شناسان این شهر در زمان امپراطوری روم و دو دهه قبل از میلاد بسیار رونق گرفته است. اما قلعه بزرگ موجود در داخل این شهر و همچنین بقایایی از حمام ها، کلیسا، انبارها و سایر بناها نشانگر اهمیت این شهر و رونق آن بوده است. به گفته تعدادی از باستان شناسان نیز این شهر بعد از میلاد محل سکونت ارامنه بوده است و از نظر مذهبی نیز اهمیت خاصی داشته است.

شهر تاریخی آناوارزا آدانا 2

تحقیقات و اکتشافات زیادی هنوز در این منطقه در حال انجام است. به اعتقاد باستان شناسان نیز بسیاری از بناها و مجسمه های تاریخی موجود در این منطقه هنوز در زیر خاک هستند و در سالهای آتی امکان کشف آنها وجود دارد. اما هم اکنون تعداد زیادی بنا و آثار مهم در شهر تاریخی آناوارزا وجود دارد و این محل را به یکی از مهمترین جاهای دیدنی آدانا تبدیل کرده است.

شهر تاریخی آناوارزا آدانا 3

یکی از نکات بسیار جالب در مورد این شهر تاریخی نیز وجود یک خیابان بسیار بزرگ در وسط آن است که تحت عنوان قدیمی ترین جاده دو طرفه دنیا نیز از آن یاد می شود. در این خیابان از هر دو متر یک ستون بلند وجود داشته است که تعداد‌ آن تقریبا به ۷۰۰۰ می رسد اما بسیاری از آنها در طول تاریخ یا نابود شده اند و یا بقایای آنها هنوز کشف نشده است.

شهر تاریخی آناوارزا آدانا 4

افسانه قلعه شهر تاریخی آناوارزا

طبق گفته اسناد تاریخی و گفته های مردم اطراف این شهر، پادشاه آناوارزا به دو شاهزاده که خواستگار دختر او بودند گفته بود که هر کس بتواند زودتر به شهر آناوارزا آبرسانی کند، دخترش با او ازدواج خواهد کرد. در این بین یکی از شاهزاده ها که دختر پادشاه به او علاقه نداشت زودتر از دیگری به شهر آبرسانی انجام می دهد و دختر پادشاه با شنیدن این خود را از صخره های معروف آناوارزا پایین می اندازد. این داستان سینه به سینه در بین مردم اطراف به زمان حال منتقل شده است و طبق گفته تاریخ شناسان نیز یکی از قدیمی ترین سیستم های آبرسانی شهری در جهان متعلق به شهر تاریخی آناوارزا است.

شهر تاریخی آناوارزا آدانا 5

نحوه دسترسی به شهر تاریخی آناوارزا

همانطور که گفته شد این شهر تاریخی در حدود ۷۰ کیلومتری از شهر آدانا قرار دارد اما دسترسی به آن دشوار نیست. اولین گزینه برای دسترسی استفاده از اتوبوس ها و رسیدن به یکی از شهرستان های جیحان، کادیرلی (Kadirli) و یا کوزان است. سپس از تمامی این شهرستان ها به راحتی می توان با استفاده از اتوبوس ها و یا مینی بوس هایی که به سمت شهر تاریخی آناوارزا حرکت می کنند به آنجا رسید. گزینه دوم نیز استفاده از خودرو شخصی است و در صورت وجود نداشتن خودرو شخصی یکی از بهترین راه ها برای گردش اجاره خودرو در ترکیه بخصوص شهرهایی مانند آدانا است.

شهر تاریخی آناوارزا آدانا 6

ساعات بازدید شهر تاریخی آناوارزا

برای ورود به سایت گردشگری شهر باستانی آناوارزا مبلغی به عنوان ورودی پرداخت نمی شود و بازدید از آن کاملا رایگان است. ساعات بازدید از این مجموعه نیز در تمام روزهای هفته در فصول بهار و تابستان از ساعات ۹ تا ۱۹ و در فصول پاییز و زمستان نیز از ۸ تا ۱۷ مقدور خواهد بود.

شهر تاریخی آناوارزا آدانا 7

منبع:

  جاده عشق آلسانجاک ازمیر

gezimanya.com

جهت دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان 118 ترکیه شماره واتساپ خود را وارد کنید

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

اشتراک گذاری این مطلب

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید:

اگر نظر و یا تجربه ای در مورد موضوع این مقاله دارید، لطفا با همه به اشتراک بگذارید.


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  آب انبار باسیلیکا استانبول

لطفا پیش از تماس با ما این موارد را در نظر بگیرید:

  1. با این شماره تنها جهت خرید و اجاره ملک در ترکیه تماس بگیرید. 
  2. امکان پاسخگویی در روزهای یکشنبه وجود ندارد.
  3. لطفا پیغام خود را به صورت متن یا پیام صوتی ارسال نمایید و از تماس صوتی خودداری کنید.
  4. این خانه ممکن است به فروش رفته و یا اجاره داده شده باشد، اما موارد مشابه همواره موجود است.
  5. ما در استانبول اروپایی، شهر آلانیا و آنتالیا فعال هستیم.

دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی

در صورتیکه تمایل به دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی توسط وکیل مجموعه ما دارید، می توانید از طریق لینک زیر وارد واتساپ شده و وقت مشاوره دریافت نمایید. 

×