Skip to content

قلعه ماموره مرسین

قلعه ماموره مرسین 10

قلعه ماموره مرسین

قلعه ماموره در ساحل دریای مدیترانه و در بزرگراه آنتالیا-مرسین با مساحت ۲۳۵۰۰ مترمربع یکی از بزرگترین و همینطور سالم‌ترین قلعه‌های تاریخی باقیمانده ترکیه است. قلعه ماموره در ۶ کیلومتری شرق «آنامور» و ۱۷۰ کیلومتری جنوب غرب مرسین قرار داشته و تاریخ ساخت آن به امپراطوری ارمنی‌ها، پادشاه «کیلیکیه» مربوط می شود. محمود کارمان، استاندار این منطقه در قرن چهاردم بود که پس از تعمیر آن، نام فعلی که به معنای «پیروزی» است را بر آن نهاد. البته در امپراطوری عثمانی نیز این قلعه چندبار ترمیم شده و بخشی از آن به عنوان کاروانسرا مورد استفاده قرار گرفت.

این قلعه روی صخره در بلند ترین بخش با ۵۰ متر ارتفاع واقع شده است. قلعه در جنگ های صلیبی و امپراطوری روم شرقی مورد هجوم قرار گرفت و هنگامی که به دست پادشاهان سلجوقی افتاد در سال ۱۲۲۱ بازسازی شد و قلعه ای بزرگتر از قلعه سابق بر پایه های آن ساخته شد. قلعه طی سالیان متمادی درگیر جنگ های متعدد بوده و در سال ۱۴۷۵ به تصرف پادشاه عثمانی در آمد و پس از بازسازی در قرون ۱۵، ۱۶ و ۱۷ بعنوان کاروانسرا از آن استفاده شده است. در سال ۲۰۰۹ میلادی قلعه ماموره در لیست اماکن تاریخی یونیسکو ثبت گردیده است. این قلعه در دوران بیزانس علاوه بر جنگ و جدل با دزدان دریایی دریای مدیترانه بارها مورد حمله اعراب قرار گرفته و از این جهت می توان به اهمیت استراتژیک این قلعه نیز در تاریخ پی برد. اطراف این قلعه بزرگ بوسیله خندق احاطه شده و دارای ۳۹ برج و سنگر دفاعی میباشد که بوسیله دیوارهایی عریض به یکدیگر متصل شده‌اند.

قلعه ماموره مرسین 1

رستوران های متعددی در اطراف این قطعه قرار گرفته اند و این محل را تبدیل به مکان توریستی برای گردشگران نموده اند که می توانید برای صرف غذا و یا نوشیدنی توقفی داشته باشید و از منظره بی نظیر آن لذت ببرید. همچنین در اطراف دیوارهای قلعه یک تئاتر کوچک، حمام رومانی و گورستان ساخته شده است. این دیوارها بیانگر این است که سالیانی دور سربازهایی برای مراقبت و محافظت از آن به دریا خیره می شده اند. قلعه ماموره فرصتی بی نظیر برای قدم زدن در لا به لای تاریخ، دیدن منظره ای باورنکردنی از دریا و طبیعت زیبای اطراف قلعه است.

قلعه ماموره مرسین 2
  کاخ توپکاپی استانبول

جهت دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان 118 ترکیه شماره واتساپ خود را وارد کنید

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

اشتراک گذاری این مطلب

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید:

اگر نظر و یا تجربه ای در مورد موضوع این مقاله دارید، لطفا با همه به اشتراک بگذارید.


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  بهترین پیست های اسکی ترکیه

لطفا پیش از تماس با ما این موارد را در نظر بگیرید:

  1. با این شماره تنها جهت خرید و اجاره ملک در ترکیه تماس بگیرید. 
  2. امکان پاسخگویی در روزهای یکشنبه وجود ندارد.
  3. لطفا پیغام خود را به صورت متن یا پیام صوتی ارسال نمایید و از تماس صوتی خودداری کنید.
  4. این خانه ممکن است به فروش رفته و یا اجاره داده شده باشد، اما موارد مشابه همواره موجود است.
  5. ما در استانبول اروپایی، شهر آلانیا و آنتالیا فعال هستیم.

دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی

در صورتیکه تمایل به دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی توسط وکیل مجموعه ما دارید، می توانید از طریق لینک زیر وارد واتساپ شده و وقت مشاوره دریافت نمایید. 

×