Skip to content

بهترین موزه های ترکیه

بهترین موزه های ترکیه

یکی از دلایلی که کشور ترکیه در زمینه گردشگری زبانزد خاص و عام است وجود موزه های ترکیه هستند. از معروف ترین موزه‌ های استانبول گرفته تا موزه های کم تر شناخته شده ترکیه همگی سالانه میلیون ها گردشگر را به خود جذب می کنند؛ به همین خاطر در این مقاله در نظر داریم تا شما را با موزه های معروف ترکیه بیشتر آشنا کنیم.

بسیاری از گردشگران در سفر به ترکیه شهر استانبول و جاهای دیدنی استانبول را به عنوان مقصد انتخاب می کنند. آن ها در این سفر علاوه بر جاذبه های فراوانی که برای دیدن وجود دارد امکان بازدید از بیش از ۲۰ مورد از موزه های دیدنی استانبول را هم دارند که در بین اماکن تفریحی و تاریخی ترکیه و استانبول پرطرفداران زیادی دارند.

آشنایی با بهترین موزه های ترکیه

در اغلب اوقات موزه های ترکیه برای بسیاری از گردشگران خارجی جذاب هستند. می‌توان گفت آناتولی در طول تاریخ، به دلیل موقعیت جغرافیایی آن، تمدن‌های بسیاری را میزبانی کرده است. هیتیت‌ها، اورارتین‌ها ، فریگایی‌ها، امپراطوری روم و بیزانس، امپراتوری سلجوقی و عثمانی، و بسیاری از تمدن های عمیق ریشه دار که در این منطقه زندگی می کردند.

بنابراین، از این تمدن ها بسیاری از ویرانه‌های امروز در ترکیه باقی مانده است. آثار باستانی باقی مانده از این تمدن ها و بسیاری از آثار تاریخی دیگر بیشترین سهم را در زمینه معماری و آثار باستانی داشته اند.

بهترین ها در لیست موزه های ترکیه عبارتند از:

موزه شهر باستانی افسوس (Ephesus Archaeological Museum)

افسوس یکی از شهر‌های تاریخی ترکیه است که در سال ۲۰۱۵ به ثبت یونسکو رسیده و جزو مکان های میراث جهانی یونسکو در ترکیه به حساب می آید. شهر افسوس یکی از ۱۲ شهر بزرگ در منطقه‌ ی (ionia) یونان باستان بوده است. قدمت این شهر به قرن ششم قبل از میلاد باز می گردد و یکی از قدیمی ترین موزه های ترکیه را در خود جای داده است.

بر اساس افسانه ای، شهر افسوس توسط جنگجویان زن نهاده شده و به طور کامل از سنگ مرمر ساخته شده است. افسوس که یکی از ثروتمندترین شهرهای بندر آن دوره بوده است، دارای مدارس فلسفه، کتابخانه و معبد بود.

این شهر باستانی دارای ۲ ورودی و یک تئاتر با ظرفیت ۱۵۰۰ نفر می باشد که از بازدید کنندگان هنگام ورود به دروازه بالایی استقبال می کند. این شهر را می توان از بهترین موزه های ترکیه که ارزش دیدن دارند نام برد.

بهترین موزه های ترکیه

موزه چورا (Chora Museum)

موزه چورا از کلیساهای دوران بیزانس است که در منطقه فاتح (Fatih) استانبول قرار دارد. قدمت کلیسا و موزه چورا که از موزه های معروف ترکیه است به اوایل قرن چهارم بر می‌گردد. موزه Chora برخی از زیباترین نقاشی ‌های روی سقف و کاشی‌ کاری را در خود جای داده است. این کلیسا در عصر عثمانی و در قرن شانزدهم به مسجد تغییر کاربری داد و در نهایت در سال ۱۹۴۸ به موزه تبدیل شد.

بهترین موزه های ترکیه 1

موزه ثاقب سابانجی (Sakıp Sabancı Museum)

موزه صاقب صابانچی در عمارت زیبایی قرار دارد که روزگاری به خانواده ‌ی معروف سابانجی تعلق داشت. این موزه که مشرف به تنگه بسفر است، یکی از زیباترین موزه های ترکیه بوده و میزبانی برخی از بهترین نمایشگاه‌های هنری استانبول را بر عهده دارد. نمایشگاه‌های هنر گذشته شامل آثاری از رودن، پیکاسو، مونه و آنیش کاپور می‌ شود.

موزه ثاقب سابانجی در منطقه ساحلی ساری یئر واقع شده است که از محله های معروف استانبول به شمار می رود.

بهترین موزه های ترکیه 2

موزه موزائیک زوگما (Zeugma Mosaic Museum)

موزه موزائیک زوگما (Zeugma Mosaic Museum) در قاضی آنتپ ترکیه، یکی دیگر از موزه های دیدنی ترکیه در لیست موزه های ترکیه است. این موزه یک مکان منحصر به فرد برای مورخان هنر و باستان شناسان در دنیا می باشد که توانسته است هر ساله گردشگران زیادی را از نقاط مختلف جهان به خود جذب کند.

موزه موزاییک زوگما، بزرگ ‌ترین موزه موزاییک دنیا به شمار می‌رود که ۱۷۰۰ متر مربع موزاییک زیبا و سالم را در خود جای داده است. نمایشگاه‌های این موزه به شهر باستانی زوگما مربوط می‌شود که در سال ۲۰۰۰ به‌ واسطه ‌ی یک پروژه‌ ی سدسازی در معرض خطر سیل قرار گرفت.

موزاییک «دختر کولی» که در اتاقی تاریک به نمایش گذاشته شده است، یکی از معروف ‌ترین آثار این موزه در دنیا به حساب می‌آید. این موزه جزء بهترین موزه های ترکیه می‌باشد که در دنیا شهرت فراوانی دارد.

بهترین موزه های ترکیه 3

موزه تمدن های آناتولی در آنکارا (Museum of Anatolian Civilizations)

موزه تمدن های آناتولی مورد بعدی در لیست موزه های ترکیه است که در آنکارا واقع شده و در سال ۱۹۹۷ به عنوان موزه سال اروپا انتخاب شد. این موزه مجموعه ای باور نکردنی از تمدن هایی که در آناتولی زندگی می‌کردند، را در خود جای داده است و می‌توان گفت که این موزه یکی از مهم‌ ترین و باشکوه ‌ترین موزه ها و سایت های باستان شناسی ترکیه می باشد.

اگر به عنوان گردشگر در ترکیه حضور داشته باشید به شما توصیه می کنیم که حداقل ۲ روز خود را برای بازدید از موزه های ترکیه در شهرهای مختلف اختصاص دهید. البته لازم به ذکر است که این موزه دارای آثار تاریخی متعلق به پادشاهی های آشوری، هیئتی، فریجیان، اورات می باشد.

در شهر آنکارا به غیر از این موزه شما می ‌توانید از موزه گردیوم، مراکز خرید آنکارا، حمام رومی، معبد آگوستوس، واندرلند اوراسیا آنکارا، تله کابین بزرگ آنکارا، قلعه آنکارا و … نیز بازدید نمایید.

بهترین موزه های ترکیه 4

موزه دمره (Demre) در شهر آنتالیا

موزه دمره (Demre) در شهر آنتالیا یکی دیگر از موزه های معروف ترکیه است. وقتی در ترکیه صحبت از دریا، شن و ماسه و خورشید می شود اولین جایی که به ذهن می آید شهر آنتالیا، جاهای دیدنی آنتالیا و سواحل پرچم آبی ترکیه در آنتالیای زیبا می باشد. یکی از مناطق تاریخی در آنتالیا منطقه دمره می باشد که کلیسای سنت نیکلاس نیز در آن واقع شده است. البته شهر باستانی دمره به همراه شهر باستانی Simena توانسته اند بیش از پیش دوستداران تاریخ را به خود جلب نماید.

  جاذبه های گردشگری و جاهای دیدنی ارزروم

از دیگر مناطق باستانی آنتالیا می توان به شهر باستانی پرگا در آنتالیا (Perge City) اشاره کرد. پرگا یکی از شهرهای اصلی Pamphilia در ۲ کیلومتری شمال روستای آکسو در  شرق آنتالیا و ۱۸ کیلومتری آنتالیا است.

بهترین موزه های ترکیه 5

موزه آنتالیا (موزه باستان شناسی آنتالیا)

موزه آنتالیا یکی از معروف ترین موزه های ترکیه است. این موزه که ابتدا در مسجد علاءالدین در منطقه کاله ایچی (Kaleiçi) و بعداً در مسجد ییولی (Yivli Cami) واقع شده بود، در سال ۱۹۷۲ به ساختمان فعلی خود منتقل شد. موزه آنتالیا امروز از ۱۴ سالن نمایشگاه در زمینی به مساحت ۳۰ هزار متر مربع، گالری های روباز که در آن مجسمه ها و آثار مختلفی به نمایش گذاشته می شود و یک باغ تشکیل شده است.

  معرفی کاپادوکیا

بخش مهمی از لیکیا (Likya)، پامفیلیا (Pamfilya) و پیسیدیا (Pisidya)، سه منطقه فرهنگی باستانی در مرزهای منطقه آنتالیا، یکی از گوشه و کنار سرزمین های آناتولی با ثروتمندترین گذشته ی تاریخ بشریت، مسئولیت موزه موزه آنتالیا را تشکیل می دهند. دانشمندان بسیاری از کشورها هر سال در آنتالیا حفاری های علمی را انجام می دهند که یک موزه در فضای باز بی نظیر و یک مرکز بین المللی حفاری با غنای باستان شناسی است. بسیاری از کاوش های نجات و مکان های باستان شناسی در منطقه توسط موزه باستان شناسی آنتالیا انجام می شود که همزمان یکی از جاذبه ها و جاهای دیدنی آنتالیا نیز هست.

موزه زیر آب موغلا (Muğla) در شهر بودروم

موزه باستان شناسی زیر آب موغلا در شهر بودروم، یکی از مهم ترین موزه های زیر آب در جهان به شمار می رود. در این موزه تمام اشیاء تاریخی که از زیر آب به دست آمده است نگهداری می شود همچنین می ‌توان گفت این موزه بزرگترین مجموعه شیشه ای اسلامی در جهان را در خود جای داده است. در بین بهترین موزه های ترکیه، این موزه بسیار معروف می باشد.

بهترین موزه های ترکیه 6

موزه مولانا (Mevlana Museum)

بازدید از موزه و مزار مولانا در قونیه، شاعر و صوفی ایرانی، یکی از دلایل اصلی گردشگران برای سفر به شهر قونیه (Konya) به شمار می‌رود. این سازه زیبا، گنبدی فیروزه‌ای دارد و آثار درون موزه شامل دست‌نوشته‌های قدیمی، قرآن‌های خطی، آلات موسیقی دوران رومی و آثار هنری دوران سلجوقی می‌شود.

مولانا (مولوی) کسی است که به تنهایی گوشه ای از تمدن ایرانی را شکل داده و یاد و نامش سال هاست که زنده باقی مانده و سال ها و قرن های دیگر هم زنده خواهد ماند. آرامگاه این شاعر والامقام امروزه به موزه ای دیدنی تبدیل شده است که یکی از بهترین موزه های ترکیه بوده و حدود یک و نیم میلیون نفر در سال از این مکان دیدن می کنند.

بهترین موزه های ترکیه 7

موزه باستان شناسی استانبول (Istanbul Archaeological Museums)

موزه باستان شناسی استانبول (Istanbul Archaeological Museums) توسط هنرمند نقاش Osman Hamdi Bey در قررن ۱۹ تاسیس شده است. این موزه یکی از با ارزش ترین موزه های تاریخ  بشر و میراث مستقر در ترکیه از حدود ۶۰۰ سال پیش می باشد.

موزه باستان شناسی استانبول یکی از بهترین موزه های ترکیه بوده و جایی است که ارزشمندترین مصنوعات که به خوبی از زمان های بسیار دور نگهداری و حفط می شوند در آنجا نمایش داده می شود. اگر آنجا باشید می توانید به آسانی متوجه شوید که یک گنج های بزرگ تاریخ در کنار شما جای گرفته است.

این موزه دارای یک مجموعه عظیم از زمان های دوران برنز، دوران سلطنتی، رومی و بیزانس می باشد و آثار فراوانی از امپراتوری عثمانی نیز در آن جای گرفته است. می‌ توان گفت این موزه علاوه بر بهترین موزه های ترکیه، می تواند جزء ۱۰ موزه برتر در دنیا قرار بگیرد.

بهترین موزه های ترکیه 8

موزه کی ازمیر (KEY Müzesi)

شهر ازمیر که یکی از بزرگترین و مهمترین شهرهای ترکیه است، دارای جاذبه های گردشگری و جاهای دیدنی بسیار زیادی است. جاذبه های تاریخی مانند برج ساعت ازمیر، بازار کمرالتی ازمیر و جاذبه های گردشگری مدرنی مانند پارک آبی ازمیر، باغ وحش ازمیر و… است. یکی دیگر از مکان های خاص و بسیار زیبا در بین جاهای دیدنی ازمیر نیز موزه کی ازمیر (KEY Müzesi) که بزرگترین موزه خودرو ترکیه است می باشد. در این مقاله این موزه زیبا و خاص را به خوانندگان معرفی خواهیم کرد.

موزه کی ازمیر که تمام اتومبیل های داخل آن مربوط به کلسیون شخصی دو نفر است، یکی از معروف ترین موزه های ترکیه بوده و در محیطی به اندازه ۷ کیلومتر مربع به نمایش عموم درآمده است. از سال ۲۰۰۱ تعداد زیادی خودرو و یا موتورسیکلت کلاسیک و بسیار خاص از بسیاری از کشورهای جهان به این مکان آورده شده است. بسیاری از خودروهای موجود در داخل موزه نیز توسط تیم هایی بسیار حرفه ای بازسازی شده اند. هم اکنون خودروهای داخل موزه کی ازمیر با اینکه شاید قدمتی حتی تا ۱۰۰ سال نیز دارند، اما در بهترین شرایط فیزیکی هستند و نمونه های آنها در جهان بسیار نادر است.

بهترین موزه های ترکیه 9

موزه باستان شناسی ازمیر (İzmir Archaeological Museum)

موزه آرکئولوژی ازمیر یا همان موزه باستان شناسی ازمیر از دیگر موزه های ترکیه است که بنای کنونی آن از سال ۱۹۸۴ ثابت است. این موزه قبلا در چندین بنای دیگر نیز در دسترس گردشگران بوده است. در این موزه آثار تاریخی یافته شده در ازمیر و اطراف دریای اژه برای بازدید در اختیار بازدیدکنندگان است. تا به امروز هم کاوش های منطقه هنوز تمام نشده است و آثار بسیار ارزشمندی در منطقه پیدا می شود.

این موزه دارای سه طبقه مختلف است و سالن های زیادی از جمله سالن اشیای تاریخی، سالن عکاسی، سالن کنفرانس و… در آن وجود دارد و به عنوان یکی از مهمترین موزه های ترکیه به شمار می رود.

بهترین موزه های ترکیه 10

موزه آتاتورک ازمیر (Ataturk Museum)

موزه آتاتورک ازمیر یکی دیگر از موزه های ترکیه است. این بنا در سال ۱۸۷۵ توسط یک تاجر فرش رومی در این مکان ساخته شد. سپس با ورودی جمهوری ترکیه و خروج رومی ها از منطقه، این بنا به دولت ترکیه واگذار شد. سپس در سال ۱۹۲۶ دولت ترکیه این بنا را در اختیار آتاتورک قرار می دهد. آتاتورک در هر سفر خود به ازمیر در این بنا اقامت می کند. حتی چندین جلسه بسیار مهم و تصمیمات استراتژیکی زیادی در این بنا اتفاق می افتد. حتی بسیاری از مقامات کشورهای اطراف که به ازمیر سفر می کردند در این بنا همراه با آتاتورک ساکن می شدند.

این موزه دارای دو طبقه است. در طبقه اول چندین اتاق مانند اتاق کار، اتاق جلسه و حتی کتابخانه مخصوص آتاتورک وجود دارد که دارای کتاب های نفیس و ارزشمندی نیز هست. معماری داخلی و مبلمان تمامی اتاق ها نیز به همان صورت قدیمی خود حفظ  شده اند. در طبقه اول تعدادی از وسایل شخصی و ابزارهای کار آتاتورک که در این مکان از‌ آنها استفاده کرده است به نمایش گذاشته شده است. طبقه دوم موزه آتاتورک ازمیر نیز میزبان آثار هنری و کلاسیک می باشد که می توان از آنها نیز بازدید کرد.

بهترین موزه های ترکیه 11

موزه کاخ توپکاپی استانبول (Topkapi Palaca)

کاخ توپکاپی استانبول، یکی از موزه های تاریخی استانبول و از معروف ترین موزه های ترکیه است که بیش از ۵۰۰ سال قدمت دارد. کاخ توپکاپی به تنهایی کاخی زیبا و شگفت انگیز است که حتی اگر در آن خبری از موزه نباشد جذابیت های فراوانی برای مشاهده دارد. در موزه توپکاپی می توانید آثار ادبی و هنری زیادی را از فرهنگ و ملل مختلفی همچون ایران و دیگر کشور ها ببینید. علاوه بر این گنج های سلطنتی و اقلام لوکس و قدیمی نیز در این کاخ موزه نگهداری می شوند. این کاخ موزه در منطقه اروپایی فاتح، محله جانکورتاران، نزدیک میدان و مسجد سلطان احمد، جنب پارک گول هانه، واقع شده است.

بهترین موزه های ترکیه 12

موزه پرا استانبول (Istanbul Pera Museum)

موزه پرا استانبول (Pera Museum) به عنوان یکی از معروف ترین موزه های ترکیه آثاری از تمدن ‌های مختلف قدیمی را در دل دارد. برای علاقه ‌مندان به دنیای هنر، کمتر مکان دیدنی در استانبول همچون موزه پرا جذابیت خواهد داشت. بیشتر آثار تاریخی آن به شرق باستان مربوط می‌شوند.

  موزه باستان شناسی استانبول (موزه آرکئولوژی)

ساختمان متعلق به موزه پرا که از موزه های معروف استانبول نیز است، در سال ۱۸۹۳ ساخته شده و پیشتر در اختیار هتل بریستول قرار داشته است، اما بعد از مدت‌ها متروکه ماندن، در سال ۲۰۰۵ به دست بنیاد Suna and İnan Kıraç تبدیل به موزه شد.

  تله کابین های ترکیه

موزه پرا استانبول، موزه ای هنری و خصوصی است که در نزدیکی میدان تقسیم استانبول قرار دارد. موزه پرا در خود دو مجموعه دائمی و موقت دارد که از مجموعه های دائمی آن می توان به بخش نقاشی های شرق شناسانه (اورینتالیسم)، وزنه ها و ترازوهای آناتولیایی، کاشی و سرامیک های ترکی و بخش عکس مستند اشاره کرد.

بهترین موزه های ترکیه 13

موزه مدرن استانبول (Modern Museum Istanbul)

موزه هنرهای مدرن استانبول یا استانبول مدرن (Istanbul Modern) یکی از زیبا ترین موزه های ترکیه در شهر استانبول است که به منظور به اشتراک گذاری خلاقیت هنری و هویت فرهنگی ترکیه در سطح ملی و بین المللی، به عنوان اولین موزه هنر مدرن و معاصر در ترکیه در سال ۲۰۰۴ تاسیس شد.

موزه استانبول مدرن به عنوان یکی از موزه های معروف ترکیه، در کل دو طبقه است که در طبقه اول با مجموعه ها و نمایشگاه های موقت موزه مواجه می شوید و همچنین می توانید از سینما و کتابخانه هنر موزه استفاده کنید. در طبقه دوم موزه رستوران و مغازه ای قرار دارد که برای استراحت و تفریح مناسب هستند. موزه هنرهای مدرن استانبول (استانبول مدرن) تا زمانی که ساختمان جدید آن که مراحل ساخت آن در گالاتاپورت استانبول ادامه دارد کامل شود، به صورت موقت و از سال ۲۰۱۸ در منطقه بی اوغلو استانبول به فعالیت خود ادامه می دهد.

این موزه روزهای دوشنبه تعطیل است و ساعات بازدید از سه شنبه تا یک شنبه بین ساعات ۱۱ تا ۱۷ خواهد بود. لازم به ذکر است که موزه استانبول مدرن از موزه های دیدنی ترکیه، جزو موزه های رایگان ترکیه نبوده و قیمت بلیط کامل برای بازدید بزرگسالان ۳۷ لیر است.

بهترین موزه های ترکیه 14

موزه مادام توسو استانبول (Madame Tussauds)

موزه مادام توسو یکی دیگر از موزه های ترکیه است که در شهر استانبول واقع شده است. با بازدید از موزه می توانید درست کنار تندیس شخصیت هایی مانند برد پیت، انیشتین، رافائل نادال، جانی دپ و … بایستید و عکس یادگاری بگیرید. موزه های زنجیره ای مادام توسو را می توانید در معروف ترین شهرهای دنیا بیابید و البته یکی از شعبه های این موزه در خیابان استقلال استانبول قرار دارد.

در موزه مادام توسو که از موزه های معروف ترکیه است شخصیت های محبوبی از ۶ دنیای موسیقی، فیلم، ورزش، فرهنگ، هنر و تاریخ و سیاست را خواهید دید. از جمله مجسمه های مورد توجه این موزه می توان به مولوی، استیو جابز، داوینچی، براد پیت، جانی دپ، موزارت، لیونل مسی، آتاتورک و … اشاره کرد.

بهترین موزه های ترکیه 15

موزه رحمی ام کوچ (Rahmi M. Koç)

موزه رحمی کوچ استانبول یکی دیگر از موزه های ترکیه است که در سال ۱۹۹۴ از طرف شخصی به همین نام یعنی رحمی کوچ (Rahmi M. Koç) در سواحل خلیج گلدن هورن در نزدیکی گالاتا افتتاح شد. رحمی کوچ، عضو ثروتمندترین سلسله ترکیه و رئیس بازنشسته گروه کوچ بود. این شخصیت ثروتمند و مهم ترکیه با کلکسیون و علاقه ای که به حمل و نقل داشت توانست بنای کوچک این موزه را در سال ۱۹۹۱ پیدا کند.

این شخص برای راه اندازی موزه خصوصی خود، تا سال ۱۹۹۴ به دنبال بهترین ماشین ها و موتور سیکلت های تاریخی دنیا گشت و توانست تعداد بی نظیری از آن ها را در موزه رحمی کوچ استانبول گردآوری نماید. در نهایت موزه رحمی کوچ استانبول برای بازدید عموم، در تاریخ ۱۳ دسامبر ۱۹۹۴ افتتاح گردید. موزه راحمی کوچ در استانبول، منطقه بی اوغلو، خیابان هاسکوی، محله پیری پاشا واقع شده است.

بهترین موزه های ترکیه 16

کاخ، موزه و مسجد ایاصوفیه استانبول (Hagia Sophia)

مسجد ایاصوفیه استانبول، کلیسای حاجیا صوفیا استانبول و موزه ایاصوفیه استانبول (Hagia Sophia Museum) از جمله نام هایی است که برای ایاصوفیه از بهترین مساجد و موزه های ترکیه ترکیه شناخته شده اند و هر کدام برای خود تاریخچه ای دارد. این موزه (مسجد) یکی از نمادهای معروف و تاریخی و از دیدنی ترین موزه های تاریخی استانبول محسوب می شود. «ایا صوفیه» در لغت به معنای کلیسای معرفت الهی است.

ایا صوفیه، محبوب ترین جاذبه این شهر است و محال است به استانبول بروید و از آن دیدن نکنید. ایا صوفیه، کلیسا، مسجد و موزه ای در قلب شهر است که با گنبد وسیع و چهار مناره اش به راحتی شناسایی می شود. با بازدید از کاخ موزه ایا صوفیه با یک تیر دو نشان زده اید. این کاخ قدیمی در نوع خود یک اثر تاریخی شگفت انگیز، زیبا و با شکوه است. وقتی از ایا صوفیه حرف می زنیم، باید بدانید تنها با یک ساختمان ساده رو به رو نیستید؛ ساختمانی با بیش از ۱۵۰۰ سال قدمت پیش روی شماست.

بهترین موزه های ترکیه 17

موزه فرش استانبول (Carpet museum in Istanbul)

موزه فرش استانبول تنها موزه ای است که فقط فرش های ترکیه را به نمایش گذاشته است. این مجموعه موزه با جمع آوری فرش هایی با ارزش تاریخی و هنری بسیار بالا که قرن ها به مساجد با یک سنت باستانی اسلامی اهدا شده اند، ایجاد شده است. در موزه فرش استانبول که از معروف ترین موزه های ترکیه است ۴۴۸ فرش وجود دارد و ۶۲ فرش بصورت متناوب و چرخشی نمایش داده می شوند.

وقتی افراد به این موزه می روند علاوه بر فرش هایی که بر روی دیواره های موزه قرار گرفته اند فرش هایی را خواهند دید که بر روی تخته های گردان به معرض نمایش گذاشته شده اند. همچنین موزه فرش استانبول توانسته یکی از گرانبهاترین فرش های تاریخ ترکیه را در خود جای دهد.

آشنایی با موزه فرش استانبول

جهت دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان 118 ترکیه شماره واتساپ خود را وارد کنید

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

اشتراک گذاری این مطلب

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید:

اگر نظر و یا تجربه ای در مورد موضوع این مقاله دارید، لطفا با همه به اشتراک بگذارید.


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پیش از تماس با ما این موارد را در نظر بگیرید:

  1. با این شماره تنها جهت خرید و اجاره ملک در ترکیه تماس بگیرید. 
  2. امکان پاسخگویی در روزهای یکشنبه وجود ندارد.
  3. لطفا پیغام خود را به صورت متن یا پیام صوتی ارسال نمایید و از تماس صوتی خودداری کنید.
  4. این خانه ممکن است به فروش رفته و یا اجاره داده شده باشد، اما موارد مشابه همواره موجود است.
  5. ما در استانبول اروپایی، شهر آلانیا و آنتالیا فعال هستیم.

دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی

در صورتیکه تمایل به دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی توسط وکیل مجموعه ما دارید، می توانید از طریق لینک زیر وارد واتساپ شده و وقت مشاوره دریافت نمایید. 

×