Skip to content

موزه فلورانس نایتینگل استانبول

موزه فلورانس نایتینگل استانبول 13

در هنگام سفر به استانبول علاوه بر اینکه از مساجد، مکان های تاریخی و سایر جاذبه های گردشگری استانبول بازدید کردید از موزه های استانبول نیز دیدن کنید؛ زیرا که استانبول موزه های زیادی دارا بوده و اسرار زیادی پشت آن موزه ها نهفته اند. یکی از این موزه های تاریخی و هنری و آموزنده ی استانبول موزه فلورانس نایتینگل استانبول است که بدون شک از آن موزه هایی است که دیدن آن خالی از لطف نیست.

موزه فلورانس نایتینگل استانبول موزه ای است تاریخی و وسایل شخص فلورانس نایتینگل (به یاد پرستار انگلیسی فلورانس نایتینگِل) را به نمایش می گذارد. همچنین در استانبول بیمارستانی هم با همین نام (Florence Nightingale Hospital) به یاد پرستار انگلیسی، فلورانس نایتینگِل وجود دارد که جزو برترین بیمارستان های خصوصی استانبول است. با ما در این مقاله همراه باشید تا بیشتر راجع به موزه فلورانس نایتینگل استانبول برایتان خواهیم گفت.

موزه فلورانس نایتینگل استانبول 1

معرفی موزه فلورانس نایتینگل استانبول

موزه فلورانس نایتینگل استانبول یکی دیگر از موزه های استانبول و جاهای دیدنی استانبول است. اگر روز شنبه را در استانبول سپری می کنید، می توانید زمانی از وقت خود را برای بازدید از موزه فلورانس نایتینگل که در محله اسکودار واقع شده، اختصاص دهید.

از این موزه فقط روزهای شنبه می توانید دیدن کنید. در این موزه که در قسمت آسیایی شهر استانبول قرار دارد، وسایل شخصی و مرتبط با پرستار مشهور انگلیسی به نام فلورانس نایتینگل به نمایش گذاشته شده است. فلورانس نایتینگل یک پرستار مشهور است که در زمان جنگ کریمه در سال ۱۸۵۴ برای پرستاری از سربازان و متفقین به استانبول آمد و در بیمارستان سرباز خانه سلیمیه ساکن شد.

  صرافی های استانبول

در حال حاضر، اتاقی در برج شمال غربی این سرباز خانه به موزه ای به نام فلورانس نایتینگل تبدیل شده است که بازدید از آن رایگان است. البته در لندن نیز موزه ای با یاد این پرستار بشردوست با نام (Florence Nightingale Museum) احداث شده است.

  تپه پیر لوتی استانبول

این بانوی فداکار، نویسنده اولین کتاب پرستاری در دنیاست. اولین کتاب با موضوع پرستاری نوشته ی این بانوی بزرگوار است که در زمان جنگ استانبول از کشور های مصر و لندن هم از وی تقاضا کردند که در راستای نظارت بر نظافت بیمارستان های سربازخانه ها به آن ها هم سری بزند. بانو فلورانس در سن ۹۰ سالگی بر اثر بیماری ای که از بیمارستان های سربازخانه ها گرفته بود، درگذشت.

موزه فلورانس نایتینگل استانبول 2

در موزه فلورانس نایتینگل استانبول چه چیزهایی خواید دید؟

در این موزه لوازم شخصی فلورانس نایتینگل، عکس ها، مدارک، نشان های افتخار و گردنبندی که سلطان عبدالمجید به وی هدیه کرده بود به نمایش گذاشته شده است. گردنبندی که سلطان عبدالمجید به بانوی فانوس به دست، پیش کش کرد همان صلیب سرخ معروف است. امروزه هلال احمر مجموعه ای جهانی است که همگی در سراسر دنیا به تقلید از فلورانس نایتینگل در راستای بهبود سلامت دنیا بدون هیچ چشم داشتی می کوشند.

در موزه فلورانس نایتینگل استانبول ابزار پزشکی مورد استفاده فلورانس نایتینگل، مدال های داده شده سلطان عبدلمجید برای تمجید به فلورانس نایتینگل، یادداشت های مهم و ضروری فلورانس نایتینگل، عکس های فلورانس نایتینگل، کارهای پزشکی فلورانس نایتینگل و کشفیات آن و پودرهای مورد استفاده برای درمان به نمایش گذاشته شده است. توصیه می کنیم اگر به سربازخانه سلیمیه رفتید از سایر جاهای دیدنی این ساختمان تاریخی نیز بازدید کنید.

موزه فلورانس نایتینگل استانبول 3

آدرس و نحوه دسترسی به موزه

موزه فلورانس نایتینگل استانبول فقط در روز های شنبه باز می باشد و قیمت بلیت موزه به صورت رایگان می باشد، پیشنهاد می شود که زمانی که صرف بازدید از این موزه می کنید ۱ تا ۲ ساعت باشد. از آن جا که موزه فلورانس نایتینگل استانبول در منطقه ی اسکودار (Üsküdar) استانبول قرار دارد برای رفتن به موزه می توانید از تاکسی، مترو و اتوبوس استفاده کنید و حتی قسمتی از مسیر را با کشتی طی کنید.

  کاخ دولما باغچه استانبول

اگر می خواهید با مترو استانبول به موزه نایتینگل استانبول بروید می توانید در ایستگاه حیدر پاشا پیاده شوید که موزه فلورانس نایتینگل استانبول در ۱۰۰ متری ایستگاه قرار دارد. همچنین یکی از آسانترین راه ها برای اینکه از میدان تکسیم به اسکودار بروید این است که با دلموش ها به بشیکتاش رفته و از آن جا سوار کشتی های اسکودار-بشیکتاش شوید.

موزه فلورانس نایتینگل استانبول 4

آدرس موزه فلورانس نایتینگل استانبول

این موزه در استانبول، منطقه ی اسکودار (Üsküdar)، محله ی سلیمیه (Selimiye)، شماره ۳۴۶۶۸ قرار دارد.

  کاخ دولما باغچه استانبول

Selimiye Mahallesi, 34668 Üsküdar/Istanbul, Turkey

موزه فلورانس نایتینگل استانبول 5

جهت دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان 118 ترکیه شماره واتساپ خود را وارد کنید

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید:

اگر نظر و یا تجربه ای در مورد موضوع این مقاله دارید، لطفا با همه به اشتراک بگذارید.


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پیش از تماس با ما این موارد را در نظر بگیرید:

  1. با این شماره تنها جهت خرید و اجاره ملک در ترکیه تماس بگیرید. 
  2. امکان پاسخگویی در روزهای یکشنبه وجود ندارد.
  3. لطفا پیغام خود را به صورت متن یا پیام صوتی ارسال نمایید و از تماس صوتی خودداری کنید.
  4. این خانه ممکن است به فروش رفته و یا اجاره داده شده باشد، اما موارد مشابه همواره موجود است.
  5. ما در استانبول اروپایی، شهر آلانیا و آنتالیا فعال هستیم.

دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی

در صورتیکه تمایل به دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی توسط وکیل مجموعه ما دارید، می توانید از طریق لینک زیر وارد واتساپ شده و وقت مشاوره دریافت نمایید. 

×