Skip to content

موزه هنرهای مدرن استانبول (استانبول مدرن)

موزه هنرهای مدرن استانبول (استانبول مدرن) 20

معرفی موزه هنرهای مدرن استانبول | استانبول مدرن

موزه هنرهای مدرن استانبول یا استانبول مدرن (Istanbul Modern) یکی از زیبا ترین موزه های استانبول است که به منظور به اشتراک گذاری خلاقیت هنری و هویت فرهنگی ترکیه در سطح ملی و بین المللی، به عنوان اولین موزه هنر مدرن و معاصر در ترکیه در سال ۲۰۰۴ تاسیس شد.

معرفی موزه هنرهای مدرن استانبول

موزه هنرهای مدرن استانبول (استانبول مدرن) با گرایش بین المللی خود به جمع آوری، محافظت و نمایش گذاری مجموعه آثار هنری مدرن و معاصر، تولیدات در زمینه عکاسی، طراحی، معماری و رسانه های جدید و سینما می پردازد و به اشتراک گذاری هویت فرهنگی کشور ترکیه در سطح بین المللی کمک به سزایی داشته است.

موزه هنرهای مدرن استانبول (استانبول مدرن) 1

موزه استانبول مدرن در کل دو طبقه است که در طبقه اول با مجموعه ها و نمایشگاه های موقت موزه مواجه می شوید و همچنین می توانید از سینما و کتابخانه هنر موزه استفاده کنید. در طبقه دوم موزه رستوران و مغازه ای قرار دارد که برای استراحت و تفریح مناسب هستند. موزه هنرهای مدرن استانبول (استانبول مدرن) تا زمانی که ساختمان جدید آن که مراحل ساخت آن در گالاتاپورت استانبول ادامه دارد کامل شود، به صورت موقت و از سال ۲۰۱۸ در منطقه بی اوغلو استانبول به فعالیت خود ادامه می دهد.

موزه هنرهای مدرن استانبول (استانبول مدرن) 2

از معروف ترین موزه های ترکیه و شهر استانبول که نزدیک موزه هنرهای مدرن استانبول قرار دارند می توان به موزه معصومیت استانبول، موزه پرا استانبول، موزه مادام توسو استانبول اشاره کرد. از دیگر جاهای دیدنی استانبول که در منطقه بی اوقلو و نزدیک به موزه استانبول مدرن هستند می توان به پل گالاتا و برج گالاتا استانبول اشاره کرد.

موزه هنرهای مدرن استانبول (استانبول مدرن) 3

تاریخچه موزه هنرهای مدرن استانبول (استانبول مدرن)

هنر مدرن ترکیه در استانبول با برگزاری اولین نمایشگاه بین المللی هنرهای معاصر در سال ۱۹۸۷ میلادی با نام امروزی نمایشگاه بین المللی دوسالانه استانبول استارت خورد ولی این پروژه با هشتمین نمایشگاه دوسالانه استانبول در سال ۲۰۰۳ به شهرت چشمگیری رسید.

همانطور که می دانید موزه هنرهای مدرن استانبول (İstanbul Modern) سال ۲۰۰۴ با هدف آشنایی و گسترش فرهنگ و هنر کشور ترکیه در سطح ملی و بین المللی ایجاد شد و اولین موزه ی هنر معاصر این کشور به حساب می آید. این مجموعه با جمع آوری آثار هنری معاصر هنرمندان مختلف داخل و خارج کشور آن ها را برای نمایش علاقه مندان و هنر دوستان قرار می دهد.

موزه هنرهای مدرن استانبول (استانبول مدرن) 4

بخش های مختلف موزه هنرهای مدرن استانبول

موزه مدرن استانبول از بخش های مختلفی چون گالری (عکس و تابلو)، سینما، رستوران، فروشگاه و کتابخانه تشکیل شده است. هر سال رویداد های فرهنگی و هنری بسیاری در این مکان برگزار می شود. همچنین مقامات بالا رتبه تحصیلی کشور برنامه های آموزشی مهمی را برای دانش آموزان مدارس سرتاسر کشور جهت بازدید از موزه در نظر گرفته اند.

موزه هنرهای مدرن استانبول (استانبول مدرن) 5

کتابخانه موزه مدرن استانبول

موزه هنرهای مدرن استانبول یا موزه استانبول مدرن (İstanbul Modern) منابع مهمی در زمینه هنر زیبا و معاصر در اختیار محققان قرار می دهد. کتابخانه موزه به طور مرتب در حال گسترش است و هم اکنون با بیش از ۱۱ هزار و ۵۰۰ هزار نسخه کتاب به زبان ترکی و خارجی از مجموعه های بزرگ کتابداری کشور محسوب می شود. کتابخانه از طریق همکاری و رد و بدل کتاب، مجلات و کاتالوگ با اشخاص، گالری ها و موزه های هنری داخل و خارج از کشور لیست کتابخانه خود را توسعه می بخشد.

موزه هنرهای مدرن استانبول (استانبول مدرن) 6

حوزه های اصلی تمرکز کتابخانه İstanbul Modern

 • موزه شناسی و مدیریت هنر
 • هنرمندان و بازیگران ترکیه و هنرپیشه های خارج از کشور
 • نمایشگاه های بصری محلی و بین المللی
 • مجموعه های هنری شرکتی و خصوصی
 • هنرهای تجسمی
 • معماری
 • عکاسی
 • فیلم، رسانه جدید و هنرهای نمایشی
 • سینما
موزه هنرهای مدرن استانبول (استانبول مدرن) 7

سینمای موزه استانبول مدرن | İstanbul Modern Cinema

سینمای موزه هنرهای مدرن استانبول هر ماه به تدارک یک یا چند فیلم یا برنامه مفرح دیگر در روزهای پنج شنبه، شنبه و یک شنبه می پردازد. فستیوال ها و موسسه های فرهنگی کشور های مختلف برای نمایش در سینمای آن ها همکاری می کنند و همچنین می توانید اکران فیلم های جدید و به روز ترکی و خارجی را تماشا کنید.

موزه هنرهای مدرن استانبول (استانبول مدرن) 8

در این سینما در برنامه ای با نام “ما هم هستیم” به ترکی (Biz de variz)، بهترین های حوزه ی بازیگری، تهیه کنندگی و کارگردانی گرد هم آمده و در مورد هنر و فرهنگ معاصر کشور در حضور مخاطبان خود صحبت می کنند. در برنامه ای دیگر، این سینما بر روی آثار یک کارگردان خارجی پیشگام در سطح جهان تمرکز کرده و فیلم های ساخته شده توسط وی را اکران می کند و آن ها را مورد نقد و بررسی قرار می دهند.

  آکواریوم استانبول

همچنین جالب است بدانید که هر ساله در ماه ژانویه برنامه فیلم های خارجی اسکار منتخبی از فیلم های خارجی نامزد اسکار آن سال را به نمایش عموم در می آورند.

موزه هنرهای مدرن استانبول (استانبول مدرن) 9
 • قیمت بلیط ورودی برای سینمای موزه استانبول مدرن ۲۱ لیر است.
 • روزهای پنج شنبه همه ی نمایش ها و فیلم ها را می توانید مجانی تماشا کنید.
 • هزینه ی گردش موزه به اضافه ی بلیط سینمای موزه ی هنرهای مدرن استانبول ۳۷ لیر خواهد بود که در این صورت یک بلیط سینما نیز به شما اهدا می شود.
موزه هنرهای مدرن استانبول (استانبول مدرن) 10

ساعات بازدید و هزینه ورودی موزه هنرهای مدرن استانبول

 • موزه استانبول مدرن (İstanbul Modern) روزهای دوشنبه تعطیل است. ساعات بازدید از سه شنبه تا یک شنبه بین ساعات ۱۱ تا ۱۷ خواهد بود.
 • قیمت بلیط کامل برای بزرگسالان ۳۷ لیر است.
 • قیمت بلیط برای دانش آموزان، معلم ها و بازنشسته ها، افراد بالای ۶۵ سال سن ۲۱ لیر است.
 • قیمت بلیط برای گروه های ۱۰ نفره و بیشتر ۳۰ لیر است.
 • قیمت بلیط برای گردشگران خارجی ۷۲ لیر است.
 • قیمت بلیط برای گردشگران خارجی شامل دانش آموزان، معلم ها و بازنشسته ها، افراد بالای ۶۵ سال سن ۵۴ لیر است.
 • قیمت بلیط برای گردشگران خارجی که شامل گروه های ۱۰ نفره و بیشتر هستند نیز ۵۴ لیر است.
 • بازدید از موزه برای افراد معلول مجانی است.
موزه هنرهای مدرن استانبول (استانبول مدرن) 11

هنگام بازدید از موزه استانبول مدرن نکات زیر را هم مد نظر داشته باشید:

  پارک مینیاتورک استانبول

روزهای پنج شنبه هزینه بلیط برای کسانی که اقامت ترکیه را دارند مجانی است. روزهای سه شنبه موزه به منظور گسترش فرهنگ و آشنایی بیشتر جوانان ۱۸ الی ۲۵ سال با هنر معاصر بدون دریافت هزینه آماده ی میزبانی می باشد. گردشگران جوان داخلی و خارجی می توانند بین ساعات ۱۴ الی ۱۷ از موزه بازدید کنند. همچنین اگر قصد دارید به همراه خانواده از موزه دیدن کنید، امکان رزرو مجموعه برای شما وجود دارد.

  خرید خانه در استانبول اسکودار - Istanbul Uskudar

همچنین لازم به ذکر است که با استفاده از کارت موزه استانبول (Muzekart+) سالی یک بار می توانید بدون پرداخت هزینه از موزه هنرهای مدرن استانبول (Istanbul Modern) دیدن کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این باره می توانید از اینجا دیدن کنید.

موزه هنرهای مدرن استانبول (استانبول مدرن) 12

دسترسی به موزه هنرهای مدرن استانبول

با استفاده از وسایل نقلیه عمومی و همچنین خودرو شخصی می توانید به آسانی به موزه استانبول مدرن بروید. در صورت استفاده از مترو، نزدیک ترین ایستگاه به موزه استانبول مدرن، شیش خانه (Şişhane) و فاصله آن تا موزه پیاده ۵ دقیقه است.

آدرس موزه استانبول مدرن

استانبول، منطقه بی اوغلو، محله ی آسمالی مسجد، خیابان مشروطیت پلاک شماره ۹۹۳۴۴۳۰

Asmalımescit Mahallesi Meşrutiyet Caddesi, No: 99 34430, Beyoğlu İstanbul

استانبول، شهری تاریخی در ترکیه که تمامی علاقه مندان به تاریخ را به خود جذب میکند. اگر شما نیز جز این دسته از افراد هستید میتوانید با سرمایه گذاری از طریق خرید خانه در استانبول زیبا به راحتی برای مدتهای طولانی به مسافرت بروید بدون اینکه دغدغه رزرو هتل را داشته باشید.

  بازار بزرگ استانبول

جهت دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان 118 ترکیه شماره واتساپ خود را وارد کنید

 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید:

اگر نظر و یا تجربه ای در مورد موضوع این مقاله دارید، لطفا با همه به اشتراک بگذارید.


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پیش از تماس با ما این موارد را در نظر بگیرید:

 1. با این شماره تنها جهت خرید و اجاره ملک در ترکیه تماس بگیرید. 
 2. امکان پاسخگویی در روزهای یکشنبه وجود ندارد.
 3. لطفا پیغام خود را به صورت متن یا پیام صوتی ارسال نمایید و از تماس صوتی خودداری کنید.
 4. این خانه ممکن است به فروش رفته و یا اجاره داده شده باشد، اما موارد مشابه همواره موجود است.
 5. ما در استانبول اروپایی، شهر آلانیا و آنتالیا فعال هستیم.

دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی

در صورتیکه تمایل به دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی توسط وکیل مجموعه ما دارید، می توانید از طریق لینک زیر وارد واتساپ شده و وقت مشاوره دریافت نمایید. 

×