Skip to content

بهترین پیست های اسکی ترکیه

بهترین پیست های اسکی ترکیه 17

در سال های اخیر کشور ترکیه در راستای سیاست های افزایش توریسم و گردشگری توانسته است با تجهیز و ساخت پیست های اسکی با کیفیت، به روز و با امکانات متنوع، کشور خود را در سردترین فصل سال نیز مملو از توریست و گردشگران داخلی و خارجی نگاه دارد. موقعیت و شرایط جغرافیایی ترکیه به گونه ای است که پتانسیل فراوانی را برای اسکی ایجاد کرده است. شبه جزیره آناتولی با ارتفاع متوسط هزار متر پوشیده از کوهستان آناتولی شمالی (۳۹۳۲ -۲۲۸۷ متر) در شمال و کوهستان توروس در(۴۱۳۶ -۳۰۸۶ متر) در جنوب می باشد. بخش مرکزی و شرقی فلات مرتفع آناتولی با کوههای آتشفشانی خاموش نظیر قله ارجیس (۳۹۱۷ متر) و قله آغری (۵۱۳۷ متر) مزین شده است. در این مناطق در شرایط عادی زمستانی ارتفاع برف به حدود ۳ متر رسیده و زیبایی طبیعی منطقه کوهستانی با وجود پوشش جنگلی آن بسیار خیره کننده است. پیست های اسکی ترکیه از بهترین پیست های اسکی دنیا محسوب می شوند و دارای امکانات خوبی می باشند.

در این مطلب برای شما پیست های اسکی محبوب و معروف ترکیه که می توانند مقصد سفر زمستانی هیجان انگیز شما به این کشور باشند را معرفی می کنیم.

پیست اسکی اولوداغ (Uludag) در شهر بورسا

زمانیکه صحبت از اسکی در ترکیه می شود اولین چیزی که به ذهن می رسد مجموعه اسکی uludag در شهر بورسا ترکیه می باشد. این مرکز در ۴۰ کیلومتری و جنوب شهر بورسا و ۶۰ کیلومتری فرودگاه بورسا قرار دارد.

جاده اولوداغ از مرکز شهر تا ورودی پارک ملی ۲۲ کیلومتر و فاصله پارک ملی تا هتل ها ۱۲ کیلومتر است. چنانچه با وسیله نقلیه شخصی مسافرت می نمایید از بورسا می توان از جاده چکیرگه به عنوان مناسب ترین راه استفاده نمود. در ماه های زمستان اتومبیل ها می بایست به زنجیر چرخ مجهز باشند. در میان راه اماکنی جهت خرید و یا اجاره زنجیر چرخ وجود دارند؛ به ویژه در فصل زمستان در هر ساعت از روز از مرکز شهر بورسا می توان برای رفتن به اولوداغ مینی بوس یافت. فاصله زمانی تا پیست اسکی ۱/۵  ساعت است؛ همچنین با تلکسی نیز می توان به اولوداغ رفت. ۲ خط در فاصله بین بورسا و کادی یایلا و ۲ خط نیز در فاصله بین کادی یایلا به ساری آلان وجود دارد. در هر خط یک کابین با ظرفیت ۳۰ نفر فعالیت می کند، لیکن حمل وسایل اسکی با تلکسی ممنوع می باشد. تلکسی از بورسا در هر ۲۰ دقیقه یکبار حرکت می کند. تلکسی ابتدا به کادی یایلا صعود می کند و پس از تعویض کابین به ساری آلان می رود. طول این سفر حدود ۲۵ دقیقه است. در اینجا برای رفتن به هتل ها مینی بوس وجود دارد و فاصله ساری آلان تا هتل ها ۷ کیلومتر است.

  بهترین سواحل ترکیه

در تابستان ها همچنین می توان از ساری آلان به چوپان کایا (۱۷۵۰ متر) با تلکسی تردد نمود. اولوداغ با ارتفاع ۲۵۴۳ متر مرتفع ترین کوه آناتولی غربی است. اطراف آن با جنگل پوشیده شده است. منطقه اولوداغ بر روی منطقه آب و هوایی معتدل قرار دارد و جهت باد نیز جنوب غربی به جنوب می باشد. پیست اسکی اولوداغ در بین ارتفاعات ۱۷۵۰ تا ۲۵۴۳ قرار دارد و مناسب ترین زمان برای اسکی ۲۰ دسامبر الی ۲۰ مارچ می باشد. ارتفاع برف در شرایط عادی زمستانی به ۳ متر می رسد. در آغاز فصل برف گردی و در انتهای فصل نیز برف آب دار دیده می شود .

  غار چال ترابزون دومین غار طولانی ترکیه

همچنین توصیه میکنیم طی سفرتان به شهر بورسا از قلعه توپخانه بورسا هم دیدن کنید.

بهترین پیست های اسکی ترکیه 1

پیست اسکی آلما داغ (Elmadağ) در آنکارا ترکیه

مرکز اسکی الما داغ در محدوده استان آنکارا و در دامنه شمالی الما داغ قرار دارد. یکی از امتیازات آن نیز نزدیکی آن به مرکز شهر است. این پیست در ۱۸کیلومتری آنکارا قرار دارد. از مرکز شهر می توان به وسیله وسائط نقلیه دانشگاه و نیز وسائط نقلیه خصوصی به مرکز اسکی رفت و آمد نمود. مرکز اسکی در دامنه شمالی الما داغ و در بین ارتفاعات ۱۸۰۰ – ۱۵۰۰ متری قرار دارد. پیست ها بدون درخت و با مراتع آلپین پوشیده شده است. در این مرکز که دارای آب و هوای برفی و زمستانی است، ارتفاع برف در ماه های ژانویه – مارچ حدود ۳۰– ۶۰ سانتی متر است.

در این پیست که از مهم ترین و مشهور ترین پیست های اسکی ترکیه است، خانه اسکی متعلق به دانشگاه صنعتی خاورمیانه، دانشگاه حاجت تپه، دانشگاه آنکارا و اداره کل ورزش و جوانان و نیز هتل توربان متعلق به وزارت گردشگری و دو رستوران خصوصی وجود دارد. همچنین تاسیسات استخر سرپوشیده شنا، سونا، دیسکوتک، رستوران و تله فریک متعلق به نیروی هوایی، وسیله نقلیه برفی و کافه تریا نیز مورد بهره برداری قرار گرفته است. تله فریک این پیست با ظرفیت ۷۲۰ نفر در ساعت و به طول ۵۴۸ متر وجود دارد و اینکه این پیست از نوع متوسط و راحت است.

بهترین پیست های اسکی ترکیه 2

پیست اسکی پالاندوکن (Palandöken) در شهر ارزروم

ارتفاع این پیست که یکی ازبلند ترین پیست های اسکی در ترکیه است ۲۲۰۰ تا ۳۱۷۶ متر است و بهترین زمان برای اسکی در این پیست ماه دسامبر و مارس است. این مجموعه رتبه ۱۸ از میان ۴۱ پیست اسکی در جهان را از طرف مجله نیویورک تایمز کسب کرده است. این پیست اسکی یکی از بلند ترین و طولانی ترین شیب ها در جهان را داراست.

همچنین طی سفری که به شهر ارزروم دارید توصیه میکنیم از مرتفع ترین آبشار ترکیه که در این شهر واقع شده است نیز دیدن فرمایید.

بهترین پیست های اسکی ترکیه 3

پیست بولکار (Bolkar) در شهر ارزینجان (Erzincan)

مرکز اسکی بولکار در فاصله ۴ کیلومتری ارزنجان بر روی کوههای بولکار و در مسیر جاده اصلی ساخته شده است. پیست بولکار ظرفیت ۱۲۰۰ نفر را دارد و ارتفاع این پیست ۱۰۵۰ متر است. از مرکز شهر می توان با اتوبوسهای مسافربری و وسائط نقلیه شخصی به مرکز اسکی رفت و آمد نمود . فصل اسکی در این مرکز از ماه دسامبر آغاز و تا ماه آوریل ادامه می یابد. ارتفاع برف حدود ۱۰۰-۶۰ سانتی متر است.

  پارک آبی آکوا کلاب دلفین استانبول

در این مرکز یک خانه اسکی وجود دارد و یک تلکسی به طول ۱۰۵۰ متر و با ظرفیت ۱۲۰۰ نفر و نیز یک Baby lift به طول ۳۰۰ متر وجود دارد. طول پیست ۱۱۰۰ متر و نسبتا متوسط – مشکل است. عرض پیست ۲۰۰-۱۰۰ متر و شیب متوسط آن حدود ۲۰ درصد است.

بهترین پیست های اسکی ترکیه 4

پیست اسکی ارجیس (Erciyes) در شهر کایسری

این پیست اسکی در ۲۵ کیلومتری جنوب شهر کایسری قرار دارد و شهرت آن به دلیل داشتن برف در کوه ها در هر فصل سال است. بهترین زمان برای اسکی در این پیست ۲۰ نوامبر تا ۲۰ آوریل است.

بهترین پیست های اسکی ترکیه 5

پیست اسکی ساری کامیش (SARIKAMIŞ) در شهر کارس

این پیست اسکی در ۵۵ کیلومتری این شهر قرار دارد و از لحاظ کیفیت برف جزو پیست های بسیار مهم است؛ زیرا برف های کریستالی که در کوه آلپ وجود دارد دراین مکان نیز دیده می شود. بهترین زمان برای اسکی در این پیست ۲۰ دسامبر تا ۲۰ مارس می باشد.

بهترین پیست های اسکی ترکیه 6

پیست اسکی کارتالکایا (Kartallaya) در شهر بولو (Bolu)

ارتفاع این پیست اسکی ۱۸۵۰-۲۲۰۰ متر است و بهترین زمان برای اسکی در این پیست ۲۰ دسامبر تا ۲۰ مارس است. این پیست اسکی به دلیل نزدیک بودن به استانبول گزینه خوبی برای آخر هفته محسوب می شود.

بهترین پیست های اسکی ترکیه 7

پیست اسکی بوبی داغ (Bubi dag) در شهر آغری

این پیست اسکی در ۱۸ کیلومتری شهر آغری قرار دارد و بهترین زمان برای اسکی در این پیست دسامبر تا آوریل هر سال می باشد.

بهترین پیست های اسکی ترکیه 8

پیست اسکی ایلقاز (ilgaz) در شهر کاستامونو

ارتفاع این پیست اسکی ۲۸۵۰ متر است و در پارک جنگلی ilgaz قرار دارد. بهترین زمان اسکی در این پیست اوایل دسامبر آغاز و تا ماه آوریل ادامه می یابد.

بهترین پیست های اسکی ترکیه 9

پیست اسکی یولاجتی (Yolacti) در شهر بینگول

این پیست اسکی در ۲۵ کیلومتری شهر بینگول قرار دارد و ارتفاع آن ۱۰۰۰ متر است. این پیست در ماه دسامبر شروع به کار می کند و در ماه مارس به کار خود پایان می دهد.

بهترین پیست های اسکی ترکیه 10

از این که در این مقاله ما را همراهی کردید سپاس گذاریم. اگر این مقاله را مناسب یافتید با دوستانتان به اشتراک بگذارید. همچنین در جهت ارائه هر چه بهتر خدمات به شما عزیزان، میتوانید نظرات، پیشنهادات و انتقادهایتان را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید. تیم 118 ترکیه اوقات خوب و خوشی را برای شما در ترکیه آرزومند است.

جهت دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان 118 ترکیه شماره واتساپ خود را وارد کنید

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

اشتراک گذاری این مطلب

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید:

اگر نظر و یا تجربه ای در مورد موضوع این مقاله دارید، لطفا با همه به اشتراک بگذارید.


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پیش از تماس با ما این موارد را در نظر بگیرید:

  1. با این شماره تنها جهت خرید و اجاره ملک در ترکیه تماس بگیرید. 
  2. امکان پاسخگویی در روزهای یکشنبه وجود ندارد.
  3. لطفا پیغام خود را به صورت متن یا پیام صوتی ارسال نمایید و از تماس صوتی خودداری کنید.
  4. این خانه ممکن است به فروش رفته و یا اجاره داده شده باشد، اما موارد مشابه همواره موجود است.
  5. ما در استانبول اروپایی، شهر آلانیا و آنتالیا فعال هستیم.

دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی

در صورتیکه تمایل به دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی توسط وکیل مجموعه ما دارید، می توانید از طریق لینک زیر وارد واتساپ شده و وقت مشاوره دریافت نمایید. 

×