Skip to content

پارک میدان ترابزون

پارک میدان ترابزون 18

میدان مرکزی و پارک میدان ترابزون

یکی از مهمترین و زیباترین شهرهای ترکیه شهر ترابزون است. جاهای دیدنی ترابزون و جاذبه های گردشگری آن سالانه هزاران توریست را به خود جذب می کنند. جاذبه های گردشگری مانند عمارت آتاتورک، بزتپه ترابزون، اوزون گل ترابزون و… از جمله جاهای دیدنی این شهر و استان هستند. در این مقاله نیز پارک میدان ترابزون که یکی از جاذبه های گردشگری در داخل شهر است و میزبان افرادی است که از مرکز این شهر دیدار می کنند را به خوانندگان معرفی خواهیم کرد.

پارک میدان ترابزون 1

پارک میدان ترابزون کجاست؟

پارک میدان ترابزون دقیقا در مرکز شهر ترابزون است. این میدان که میدان مرکزی یا میدان آتاتورک نیز مشهور است در بین دو خیابان اسکله و استقلال شهر ترابزون قرار دارد و چندنی مرکز اداری کوچک هم در داخل آن قرار دارد. پارک میدان ترابزون بر روی نقشه به شکل زیر است:

یادبود آتاتورک و پارک میدان ترابزون

این پارک که در وسط میدان مرکزی ترابزون قرار دارد، به دلیل داشتن مجسمه یادبود آتاتورک در وسط آن به میدان یا پارک آتاتورک نیز مشهور است. بسیاری از مردم ترابزون مخصوصا افرادی که در قسمت های مرکزی شهر مشغول کار و یا خرید و فروش هستند در این پارک مشغول استراحت می شوند. بسیاری از گردشگران نیز از این پارک دیدن می کنند و در آن مشغول تفریح و استراحت می شوند.

پارک میدان ترابزون 2

به دلیل موقعیت بسیار خوب این پارک، و قرار گرفتن بسیاری از ادارات، رستوران ها، هتل ها و مراکز خرید مهم ترابزون در نزدیکی این پارک، پارک میدان ترابزون رونق بسیاری زیادی گرفته است و از نظر استراتژیکی نیز بسیار برای شهر ترابزون مهم است.

پارک میدان ترابزون 3

جاهایی که در اطراف پارک میدان ترابزون باید دید

مرکز فرهنگ احسان بی (İhsan Bey Kültür Merkezi)

این مرکز فرهنگی که می توان گفت مهمترین مرکز تئاتر، سینما و فعالیت های فرهنگی است یکی از زیباترین بناهای موجود در داخل ترابزون است و در ۳۰۰ متری شمال پارک میدان ترابزون قرار دارد.

پارک میدان ترابزون 4

کلیسای سانتا ماریا (Santa Maria)

این کلیسا که دارای تاریخی قدیمی نیز هست جزو یکی از مهمترین بناهای تاریخی داخل شهر ترابزون است. این کلیسا در ۵۰۰ متری پارک میدان ترابزون و در قسمت شمالی آن قرار دارد.

پارک میدان ترابزون 5

مرکز اطلاعات توریسم ترابزون

این اداره که در قسمت شرقی پارک میدان ترابزون قرار دارد، در حال ارائه خدمات و راهنمایی های گردشگری به مسافرین و حل مشکلات آنها است. در صورت بازدید از پارک میدان یا همان پارک مرکزی ترابزون با سر زدن به این ساختمان می توانید اطلاعات خوبی را در مورد ترابزون کسب کنید.

پارک میدان ترابزون 6

راسته بازار مرکزی (Merkez İş Hanı)

این بازار که در ۵۰۰ متری شمالغرب پارک میدان ترابزون قرار دارد،‌ یکی از قدیمی ترین بازارهای ترابزون نیز به شمار می رود. بسیاری از مغازه ها و فروشگاه های این بازار دارای اجناس ارزان و تخفیف دار هستند و بسیاری از مردم ترابزون کالاهای مورد نیاز خود را از این بازار تهیه می کنند.

پارک میدان ترابزون 7

مسجد اسکندرپاشا

این مسجد که جزو یکی از بناهای تاریخی در مرکز ترابزون است، به عنوان مسجدی مهم برای شهروندان نیز شناخته می شود. این مسجد تاریخی نیز توسط گردشگران مورد توجه قرار می گیرد و ارزش بازدید را دارد.

پارک میدان ترابزون 8

رستوران ها و کافه های پارک میدان ترابزون

سالن کباب و غذای استاد

این غذاخوری که جزو یکی از محبوب ترین های ترابزون است دارای منوی غذایی بسیار خوبی است و جزو رستوران هایی است که به گردشگران نیز توصیه می شود.

رستوران ۳۳ مرسین تانتونی (33 Mersintantuni)

این رستوران که در داخل پارک میدان ترابزون قرار دارد جزو یکی از بهترین رستوران های ترابزون در زمینه غذاهای ترک است و قیمت های مناسبی نیز دارد.

پارک میدان ترابزون 9

کافه چای شهرداری ترابزون

این کافه در جلوی ساختمان شهرداری ترابزون قرار دارد و با مکان زیبای خود بسیاری از ساکنین اطراف را به خود جذب می کند.

رستوران چراغان

این رستوران که لوکس ترین رستوران پارک میدان ترابزون است، دارای غذاهایی با کیفیت عالی و مکانی دنج و زیبا است که بسیار مورد توجه گردشگران نیز قرار می گیرد.

پارک میدان ترابزون 10

رستوران پیده جیم (Pidecim)

این رستوران که منوی آن متشکل از انواع پیده های ترکی است دارای قیمت های خوبی نیز هست و غذا خوردن در این رستوران نیز به گردشگران توصیه می شود.

پارک میدان ترابزون 11
  بازار بزرگ استانبول

جهت دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان 118 ترکیه شماره واتساپ خود را وارد کنید

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

اشتراک گذاری این مطلب

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید:

اگر نظر و یا تجربه ای در مورد موضوع این مقاله دارید، لطفا با همه به اشتراک بگذارید.


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  بازار بزرگ استانبول

لطفا پیش از تماس با ما این موارد را در نظر بگیرید:

  1. با این شماره تنها جهت خرید و اجاره ملک در ترکیه تماس بگیرید. 
  2. امکان پاسخگویی در روزهای یکشنبه وجود ندارد.
  3. لطفا پیغام خود را به صورت متن یا پیام صوتی ارسال نمایید و از تماس صوتی خودداری کنید.
  4. این خانه ممکن است به فروش رفته و یا اجاره داده شده باشد، اما موارد مشابه همواره موجود است.
  5. ما در استانبول اروپایی، شهر آلانیا و آنتالیا فعال هستیم.

دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی

در صورتیکه تمایل به دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی توسط وکیل مجموعه ما دارید، می توانید از طریق لینک زیر وارد واتساپ شده و وقت مشاوره دریافت نمایید. 

×