Skip to content

کادیفه کاله ازمیر نشانه ای از تاریخ

کادیفه کاله ازمیر نشانه ای از تاریخ 13

قلعه تاریخی و زیبای کادیفه کاله ازمیر

ازمیر به دلیل داشتن موقعیتی بسیار مناسب از نظر جغرافیایی، دارای تاریخی بسیار قدرتمند است. این تاریخ قوی نیز نشانه ها و آثار زیادی را همچون میدان کناک و برج ساعت ازمیر، شهر تاریخی افسوس، کلیسای سنت پلی کارپ و… از خود به  جای گذاشته است. همچنین با پیشرفت کشور ترکیه و جذب گردشگران بسیار زیاد به ترکیه، ازمیر از نظر جاذبه های گردشگری مدرن نیز پیشرفت هایی داشته است. جاذبه های دیدنی مانند باغ وحش ازمیر، موزه باستان شناسی ازمیر و… نیز جزو این جاذبه ها هستند. اما یکی دیگر از مهمترین جاهای دیدنی ازمیر کادیفه کاله ازمیر می باشد که در این مقاله به بررسی آن می پردازیم.

کادیفه کاله ازمیر نشانه ای از تاریخ 1

کادیفه کاله ازمیر کجاست؟

قلعه تاریخی کادیفه کاله ازمیر در محله کادیفه کاله از منطقه کناک ازمیر که مرکز جاذبه ها و دیدنی های ازمیر است قرار دارد و تقریبا در مرکز شهر و در بالای یک تپه بسیار بزرگ به اسم کوه کادیفه کاله واقع شده است و از بیشتر نقاط شهر قابل رویت است. برای درک بهتر موقعیت کادیفه کاله ازمیر می توانید نقشه زیر را ببینید:

تاریخ کادیفه کاله ازمیر

این قلعه که از به عنوان یک دژ برای دفاع در مقابل دشمنان استفاده می شد، اولین دیوارهای آن ۳۰۰ سال قبل از میلاد توسط اسکندر مقدونی در ازمیر بنا شد. کدیفه کاله ازمیر که قبلا با نام پاگوس نیز شناخته می شد، پس از حکومت اسکندر نیز توسط حکومت های بعدی حفظ شد و حتی دیوارها و ستون های جدیدی نیز توسط آنها ساخته شد. این قلعه که در ارتفاع ۱۸۶ متری شهر قرار دارد، اقامتگاه بسیاری از سربازان و فرماندهان بویژه در دوران بیزانس بوده است و در داخل آن امکانات رفاهی همچون کلیسا(که بعدها به مسجد تبدیل شد)، انبار، آسپزخانه و… نیز وجود دارد.

کادیفه کاله ازمیر نشانه ای از تاریخ 2

افسانه کادیفه کاله ازمیر

در روایت ها و داستان های قدیم منطقه ازمیر و ترکیه افسانه ای در مورد به وجود آمدن شهر کنونی ازمیر و قلعه کادیفه کاله ازمیر نوشته شده است. به گفته این روایت اسکندر بزرگ هنگامی که در اطراف تپه پاگوس (کادیفه کاله کنونی) در حال قدم زدن بود، در زیر یک درخت خوابش می برد و در خواب دو الهه نمسیس (الهه نیکی و بدی در یونان باستان) را می بیند که به او دستور می دهند تا در این مکان یک شهر بسازد. پس از تحقیق فراوان در مورد خواب خود، اسکندر از صحت این خواب اطمینان پیدا می کند.

کادیفه کاله ازمیر نشانه ای از تاریخ 3

سپس در بالای تپه شروع به ساخت دیوارهایی بلند می کند و در اطراف تپه نیز خانه ها و امکاناتی همچون بازار، آمفی تئاتر و… می سازد و مردم ساکن در ازمیر که کمی با شهر فعلی فاصله داشت را به این شهر منتقل می کند. پس از انتقال شهر ازمیر به این مکان تجارت و رفت و آمد رونق می گیرد و حتی امروزه نیز تعدادی از مردم ازمیر به این افسانه باور دارند و معتقدند ازمیر برای اولین بار توسط اسکندر بزرگ رونق گرفت.

کادیفه کاله ازمیر نشانه ای از تاریخ 4

جاهای دیدنی اطراف کادیفه کاله ازمیر

قلعه کادیفه کاله ازمیر خود دارای دیوارها، ستون ها و بناهای مختلفی است که برای بازدید گردشگران در دسترس هستند. گرچه قسمت هایی از این قلعه در حال حاضر در دست بازسازی هستند اما بیشتر قسمت های آن بر روی توریست ها باز است. به دلیل قرار گرفتن منطقه مرکزی شهر نیز، کادیفه کاله ازمیر به جاذبه های گردشگری همچون بازار کمرالتی ازمیر و یا برج ساعت ازمیر بسیار نزدیک است و می توان در یک روز علاوه بر قلعه کادیفه کاله ازمیر از میدان کناک و یا بازار تاریخی شهر نیز دیدن کرد.

کادیفه کاله ازمیر نشانه ای از تاریخ 5

نحوه دسترسی به کادیفه کاله ازمیر

برای دسترسی به این قلعه از میدان های اصلی منطقه کناک، با سوا شدن به اتوبوس شماره ۳۳ می توان به کادیفه کاله رسید. برای دسترسی به کادیفه کاله ازمیر از اطراف ترمینال مرکزی شهر ازمیر نیز می توان از اتوبوس شماره ۵۵ استفاده کرد. همچنین برای دسترسی به کادیفه کاله ازمیر از فرودگاه ازمیر که یکی از مهمترین فرودگاه های ترکیه نیز هست، بهترین راه استفاده از ترن شهری (İZBAN) خواهد بود.

کادیفه کاله ازمیر نشانه ای از تاریخ 6
  گوبکلی تپه، اولین پرستشگاه بشر

جهت دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان 118 ترکیه شماره واتساپ خود را وارد کنید

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

اشتراک گذاری این مطلب

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید:

اگر نظر و یا تجربه ای در مورد موضوع این مقاله دارید، لطفا با همه به اشتراک بگذارید.


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  محله معروف نیشانتاشی در استانبول

لطفا پیش از تماس با ما این موارد را در نظر بگیرید:

  1. با این شماره تنها جهت خرید و اجاره ملک در ترکیه تماس بگیرید. 
  2. امکان پاسخگویی در روزهای یکشنبه وجود ندارد.
  3. لطفا پیغام خود را به صورت متن یا پیام صوتی ارسال نمایید و از تماس صوتی خودداری کنید.
  4. این خانه ممکن است به فروش رفته و یا اجاره داده شده باشد، اما موارد مشابه همواره موجود است.
  5. ما در استانبول اروپایی، شهر آلانیا و آنتالیا فعال هستیم.

دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی

در صورتیکه تمایل به دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی توسط وکیل مجموعه ما دارید، می توانید از طریق لینک زیر وارد واتساپ شده و وقت مشاوره دریافت نمایید. 

×