Skip to content

خواننده جدید و محبوب ترکیه مانوش بابا

خواننده جدید و محبوب ترکیه مانوش بابا 11

مانوش بابا

ترکیه در سال های اخیر در زمینه موسیقی و هنر پیشرفت های زیادی داشته است و خواننده های زیادی نیز در این سال ها فعالیت های حرفه ای خود را شروع کرده و با حمایت مردم به محبوبیت خوبی رسیده اند.مانوش بابا (Manuş Baba) یا با نام اصلی اش مصطفی اوزکان (Mustafa Özkan) نیز یکی از خواننده های ترکیه است که در سال های اخیر به محبوبیت خوبی رسیده است. مانوش بابا از سال ۲۰۱۰ فعالیت های خود در زمینه موسیقی را شروع کرده و در سال ۲۰۱۷ اولین آلبومش را ساخته است. بیشتر آهنگ های او آهنگ های خاص و منحصر به فرد و در سبک های محبوب پاپ ، راک و آرابسک هستند.

خواننده جدید و محبوب ترکیه مانوش بابا 1

زندگی مصطفی اوزکان (مانوش بابا)

مصطفی اوزکان در ۱ دسامبر سال ۱۹۸۶ در شهر تارسوس (Tarsus) از استان مرسین (Mersin) ترکیه متولد شد. نصفی از دوران ابتدایی را در تارسوس گذراند و بعد به همراه خانواده اش به آنتالیا مهاجرت کرده و در سال ۲۰۰۵ از دبیرستان قاضی آنکارا فارغ التحصیل شد. موسیقی را از دوران دبیرستان و با ساز گیتار شروع کرد. در دوران دبیرستان هم در زمینه خوانندگی و نیز نوازندگی گیتار آموزش دید و سپس وارد دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه آکدنیز (Akdeniz Üniversitesi) در رشته موسیقی شد. هم زمان با دانشگاه به همراه گروه «Güneşe Yolculuk» به معنی «سفر به خورشید» در مکان های مختلف آنتالیا به اجرای موسیقی پرداخت.

خواننده جدید و محبوب ترکیه مانوش بابا 2

فعالیت های مانوش بابا

مانوش بابا در دوران دانشگاه به عنوان وکالیست (خواننده) گروه «Güneşe Yolculuk» در مکان های مختلف آنتالیا آهنگ هایی خواند و در سال ۲۰۱۵ هم همزمان با ادامه آموزش ساز گیتار کلاسیک در دانشگاه آکدنیز (Akdeniz Üniversitesi) با مورات کینای (Murat Kınay) آشنا شده و با او همکاری کرد. مانوش بابا قبل از شهرتش و در سال ۲۰۱۶ سه قطعه تکی به آهنگسازی و نیز خوانندگی خود را در بلاگ های شخصی و فضای مجازی در حد توان پخش کرده و مردم را با نام خود آشنا کرد.

پس از اینکه مانوش بابا کاربران فضای مجازی را با نام خود آشنا کرده و به محبوبیت قابل قبولی رسید در سال ۲۰۱۷ اولین آلبوم خود را با نام «اگر برگردی سوت بزن» (Dönersen Islık Çal) به صورت رسمی منتشر کرد. دومین آلبوم او نیز «نور چشمانم» (İki Gözümün Çiçeği) بود که در سال ۲۰۱۹ منتشر شد. او سه قطعه تکی (سینگل) با نام های «استانبول» (İstanbul)، «سرنوشت عشق» (Aşkın Kaderi) و «ارزشش را ندارد» (Değmez) نیز دارد.

لقب مانوش بابا

سوالی که ذهن بسیاری از طرفداران مانوش بابا را به خود مشغول کرده است این است که لقب یا همان نام صحنه ای او به چه معنی است و چرا او این نام را انتخاب کرده است. دلیل استفاده از کلمه مانوش (Manuş) در لقبش این است که در دوران کودکی اش مادربزرگش او را مانوش صدا می زد و معنی این کلمه کودک زیبا و کوچک است. کلمه بابا نیز اولین کلمه ای بوده است که مصطفی اوزکان در کودکی به زبان آورده است و به همین دلیل از آن نیز در نام صحنه ای اش استفاده کرده و مانوش بابا (Manuş Baba) را پدید آورده است.

مانوش بابا در فضای مجازی

مانوش بابا با توجه به فعالیت نه چندان زیاد خود در زمینه موسیقی و نیز سبک متفاوت آهنگ هایش از محبوبیت بالایی در فضای مجازی نیز برخوردار است. او با نام کاربری manusbaba در اینستاگرام فعالیت می کند و بیش از ۴۰۰ هزیار دنبال کننده دارد. او معمولا عکس هایی از خود و نیز کار های جدیدش را در صفحه اش به اشتراک می گذارد.

خواننده جدید و محبوب ترکیه مانوش بابا 3

آلبوم های مانوش بابا

مانوش بابا چند سال در زمینه موسیقی و هنر فعالیت کرده و اولین آلبوم رسمی اش را در سال ۲۰۱۷ منتشر کرده است. او فعلا دو آلبوم دارد ولی در این زمینه فعالیت می کند و انتظار می رود در سال های آتی شاهد آلبوم های زیاد و موفق از خواننده محبوب باشیم. آلبوم های او:

  • اگر برگشتی سوت بزن (Dönersen Islık Çal) در سال ۲۰۱۷
  • نور چشمانم (İki Gözümün Çiçeği) در سال ۲۰۱۹
خواننده جدید و محبوب ترکیه مانوش بابا 4
  بیوگرافی ابرو گوندش خواننده محبوب ترکیه

جهت دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان 118 ترکیه شماره واتساپ خود را وارد کنید

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

اشتراک گذاری این مطلب

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید:

اگر نظر و یا تجربه ای در مورد موضوع این مقاله دارید، لطفا با همه به اشتراک بگذارید.


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  خواننده راک ترکیه، باریش مانچو

لطفا پیش از تماس با ما این موارد را در نظر بگیرید:

  1. با این شماره تنها جهت خرید و اجاره ملک در ترکیه تماس بگیرید. 
  2. امکان پاسخگویی در روزهای یکشنبه وجود ندارد.
  3. لطفا پیغام خود را به صورت متن یا پیام صوتی ارسال نمایید و از تماس صوتی خودداری کنید.
  4. این خانه ممکن است به فروش رفته و یا اجاره داده شده باشد، اما موارد مشابه همواره موجود است.
  5. ما در استانبول اروپایی، شهر آلانیا و آنتالیا فعال هستیم.

دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی

در صورتیکه تمایل به دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی توسط وکیل مجموعه ما دارید، می توانید از طریق لینک زیر وارد واتساپ شده و وقت مشاوره دریافت نمایید. 

×