Skip to content

امره آیدین خواننده محبوب ترکیه

امره آیدین خواننده محبوب ترکیه 15

امره آیدین

امره آیدین (Emre Aydın) یکی از خواننده های ترکیه در سبک راک و نیز پاپ است. علاوه بر صدای زیبا و مهارت زیاد او در خوانندگی شعر های آهنگ هایش نیز که خودش بیشتر آنها را می نویسد در محبوبیت او تاثیر زیادی داشته اند. او آهنگسازی نیز انجام داده است و برای مدتی خواننده گروه جاده ششم (6. Cadde) بود که می توان گفت اصلی ترین گامش در شروع فعالیت های حرفه ای در زمینه موسیقی و هنر تشکیل همین گروه با دوستش اونور الا (Onur Ela) بود.

امره آیدین خواننده محبوب ترکیه 1

زندگی امره آیدین

امره آیدین در تاریخ ۲ فوریه سال ۱۹۸۱ در شهر اسپارتا (Isparta) ترکیه متولد شد. دوران ابتدایی را در همین شهر گذراند و دبیرستان را در دبیرستان آناتولی آنتالیا (Anadolu Lisesi) تمام کرد. تحصیلات دانشگاهی اش را نیز در رشته اقتصاد و در دانشگاه دوکوز ایلول (Dokuz Eylül Üniversitesi) ازمیر گذرانده است. امره آیدین فعالیت هایش در زمینه موسیقی را با خوانندگی و اجراهای صحنه ای در بار های ازمیر شروع کرد. امره مخصوصا در بارهای منطقه بورنووا کوچوک پارک (Bornova Küçükpark) محبوبیت زیادی داشت.

امره آیدین خواننده محبوب ترکیه 2

امره آیدین و گروه جاده ششم

یکی از اصلی ترین قدم های امره آیدین در شروع فعالیت های حرفه ای در زمینه موسیقی و هنر در سال ۲۰۰۲ و در مسابقه کشوری «Sing Your Song» بود که در ترکیه برگزار شد. امره آیدین و گروه 6. Cadde در این مسابقه شرکت کردند. در مجموع ۱۵۷۴ شرکت کننده در این مسابقه حضور داشتند که گروه جاده ششم از بین همه آنها به رتبه اول دست یافتند. آنها قطعه «اگر برگردی» (Dönersen) را در این مسابقه بزرگ اجرا کردند.

امره آیدین خواننده محبوب ترکیه 3

ادامه فعالیت های امره آیدین

اولین آلبوم امره آیدین «Afili Yalnızlık» نام داشت و در سال ۲۰۰۶ ساخته شد. به جز آهنگ «Hareket Vakti» آهنگسازی و نیز شعرنویسی تمام آهنگ های این آلبوم توسط خود امره آیدین انجام شده بود. امره برای ۵ قطعه از این آلبوم کلیپ ساخت. این آلبوم بسیار پسندیده شد و آیدین نیز پس از این آلبوم به شهرت و محبوبیت خوبی دست یافت. امره برای موفقیتش در این آلبوم نزدیک به ۵۰ جایزه گرفته و این موفقیت را با برگزاری نزدیک به ۴۰۰ کنسرت برای هوادارانش ادامه داد. از عناوین و جایزه های مهمی که امره پس از این آلبوم دریافت کرد می توان به «بهترین هنرمند ترکیه» و نیز «بهترین هنرمند اروپا» اشاره کرد.

امره آیدین خواننده محبوب ترکیه 4

گروه گریپین و امره آیدین

گروه گریپین (Gripin) یکی از گروه های موسیقی راک در ترکیه است. امره آیدین در سال ۲۰۰۷ و در قطعه «بی تو استانبول دشمن من است» (Sensiz İstanbula Düşmanım) از آلبومی به نام خود گروه (Gripin) با این گروه همکاری کرده و با خواننده این گروه یعنی بیرول نام اوغلو (Birol Namoğlu) دوئت (هم خوانی) کرد. پس از این که این قطعه بسیار مورد توجه هواداران امره و نیز گروه گریپین قرار گرفت امره آیدین به همراه این گروه یک تور کنسرت نیز برگزار کردند.

امره آیدین خواننده محبوب ترکیه 5

آلبوم دوم امره آیدین

امره آیدین در سال ۲۰۱۰ قطعه ای به زبان انگلیسی به نام «Falling Down» ساخت و این قطعه در ترکیه و کشور های دیگر به صورت اینترنتی به فروش رسید. امره خبر ساختن آلبوم جدید را با انتشار آهنگی از آن آلبوم در اینترنت و رادیو و … داد و این آهنگ «Bu Yağmurlar» نام داشت. این آّهنگ در سرویس موزیک تورک تلکوم (TTNET Müzik) به یکی از محبوب ترین آهنگ ها تبدیل شد و در لیست آهنگ هایی قرار گرفت که بیشتر از بقیه دانلود شده اند. همچنین امره قبل از انتشار آلبوم دومش کلیپ قطعه «Bu Yağmurlar» را نیز ساخت و منتشر کرد.

  باغلاما، سفیر فرهنگ ترکیه

این کلیپ رکورد پخش در کانال های تلویزیونی را شکست و در رتبه اول این لیست قرار گرفت.  آلبوم دوم امره آیدین (Kağıt Evler) در سال ۲۰۱۰ و با ۴ سال فاصله از آلبوم قبلی اش منتشر شد. در این آلبوم که شامل ۱۰ قطعه بود هم مثل آلبوم اولش یک قطعه وجود داشت که آهنگسازی و شعرنویسی اش توسط خود امره آیدین انجام نشده بود و آهنگ و شعر های بقیه آهنگ ها توسط خودش ساخته و نوشته شده بودند. برای ۶ آهنگ از این آلبوم نیز کلیپ ساخته شد.

آلبوم بعدی و فعالیت های دیگر امره آیدین

امره آیدین که قبلا با شرکت سونی موزیک (Sony Music) کار می کرد در سال ۲۰۱۲ از این شرکت جدا شد و به همراه مدیر برنامه اش فادیل دینچر (Fadıl Dinçer) شرکت خودشان را با نام «565 Yapım» تاسیس کردند. امره بعد ها چند قطعه تکی یا سینگل نیز ساخت و قطعاتش مثل همیشه جلبو توجه کردند. در سال ۲۰۱۲ امره آیدین و تارکان (Tarkan) در جشنواره ای که از طرف فانتا برگزار شد (Fanta Gençlik Festivali) در ۱۶ شهر ترکیه کنسرت برگزار کردند. آلبوم سوم امره آیدین به تهیه کنندگی خواننده مشهور مصطفی ججلی (Mustafa Ceceli) در سال ۲۰۱۳ منتشر شد و صاحب موفقیت بزرگی شد.

این آلبوم «Eylül Geldi Sonra» نام دارد و علاوه بر آهنگ های خود امره آیدین قطعه هایی از خواننده های دیگر مثل سزن آکسو (Sezen Aksu) و نازان اونجل (Nazan Öncel) نیز وجود دارد. امره در سال ۲۰۱۴ نیز با گروه مشهور مدل (Model) همکاری کرده و یک آهنگ با نام «Bir Pazar Kahvaltısı» به معنی‌ «صبحانه ای در روز یکشنبه» و نیز کلیپ همین آهنگ را ساخته و منتشر کردند. کارگردانی این کلیپ نیز بر عهده آیدین بود.

امره آیدین خواننده محبوب ترکیه 6

امره آیدین در فضای مجازی

امره آیدین در شبکه مجازی اینستاگرام با نام کاربری emreaydin فعالیت می کند. او گاه گاه عکس ها و ویدیوهایی را به اشتراک می گذارد و بیش از ۳۰۰ هزار فالوور دارد.

آلبوم های امره آیدین در یک نگاه

امره آیدین در سال ۲۰۰۶ اولین آلبومش را ساخت و در مجموع تا امروز ۳ آلبوم ساخته است. در لیست زیر هر سه آلبوم او را نام برده ایم:

  خواننده و بازیگر ترک، حلیل سزایی

• وابستگی به تنهایی (Afili Yalnızlık) در سال ۲۰۰۶
• خانه های کاغذی (Kağıt Evler) در سال ۲۰۱۰
• سپس سپتامبر آمد (Eylül Geldi Sonra) در سال ۲۰۱۳

امره آیدین خواننده محبوب ترکیه 7

جوایز امره‌ آیدین

با وجود اینکه امره فقط ۳ آلبوم ساخته است زیادی را از آن خود کرده است و در لیست زیر چند مورد از مهم ترین این جوایز را نام برده ایم:

  بیوگرافی خواننده مشهور، احمد کایا

• جوایز متعددی با عناوین بهترین هنرمند (En İyi Sanatçı/En İyi Çıkış Yapan Sanatçı)، بهترین خواننده (En İyi Şarkıcı)، بهترین آهنگ (En İyi Şarkı) و … از موسسه های مختلف در سال ۲۰۰۶ برای آلبوم و خود قطعه «Afili Yalnızlık»
• سی و چهارمین جایزه پروانه طلایی (34. Altın Kelebek Ödülleri) به عنوان بهترین سولیست و چند جایزه دیگر در سال ۲۰۰۷
• جوایز بهترین آهنگ (En İyi Şarkı) و بهترین دوئت (En İyi Düet) از طرف پاورتورک برای آهنگ «Sensiz İstanbula Duşmanım» در سال ۲۰۰۸
• سی و ششمین جایزه مخصوص موسیقی پروانه طلایی در سال ۲۰۰۹
• سی و هشتمین جایزه پروانه طلایی به عنوان بهترین کلیپ سال برای کلیپ آهنگ «Son Defa» در سال ۲۰۱۱

امره آیدین خواننده محبوب ترکیه 8

جهت دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان 118 ترکیه شماره واتساپ خود را وارد کنید

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

اشتراک گذاری این مطلب

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید:

اگر نظر و یا تجربه ای در مورد موضوع این مقاله دارید، لطفا با همه به اشتراک بگذارید.


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پیش از تماس با ما این موارد را در نظر بگیرید:

  1. با این شماره تنها جهت خرید و اجاره ملک در ترکیه تماس بگیرید. 
  2. امکان پاسخگویی در روزهای یکشنبه وجود ندارد.
  3. لطفا پیغام خود را به صورت متن یا پیام صوتی ارسال نمایید و از تماس صوتی خودداری کنید.
  4. این خانه ممکن است به فروش رفته و یا اجاره داده شده باشد، اما موارد مشابه همواره موجود است.
  5. ما در استانبول اروپایی، شهر آلانیا و آنتالیا فعال هستیم.

دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی

در صورتیکه تمایل به دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی توسط وکیل مجموعه ما دارید، می توانید از طریق لینک زیر وارد واتساپ شده و وقت مشاوره دریافت نمایید. 

×