Skip to content

بیوگرافی ابراهیم تاتلیسس

بیوگرافی ابراهیم تاتلیسس 13

در این مقاله قصد داریم در مورد بیوگرافی ابراهیم تاتلیسس (Ibrahim Tatlises) صحبت کنیم. ابراهیم تاتلیسس چه کسی است؟ ابراهیم تاتلیسس با نام اصلی ابراهیم تاتلی بازیگر معروف و یکی از محبوب ترین خواننده های ترکیه است که در ۱ ژانویه سال ۱۹۵۲ به عنوان اولین فرزند یک خانواده فقیر و پرجمعیت در شهر شانلی اروفای ترکیه به دنیا آمد. مادرش لیلا و پدرش نیز احمد تاتلی نام داشت.

خانواده و بیوگرافی ابراهیم تاتلیسس

هنگامی که ابراهیم تاتلیسس به دنیا آمد، پدرش در زندان بود و پسرش را برای اولین بار از پشت میله های زندان دید و به او نام ابراهیم یعنی نام پدرش را داد. دوران کودکی ابراهیم تاتلیسس با فقر و سختی گذشت. تا سن ۱۰ سالگی به همراه ۷ برادرش، در خانه ای کوچک زندگی کردند و بزرگترین فرزند از ۷ فرزند خانوده بود. در دوران کودکی اش پدرش درگذشت و کودکی ابراهیم تاتلیسس از آن پس با فروش آب، شاگردی، کار در مغازه و کارهای بنایی سپری شد. او سپس به شهر آدنا رفت و مدتی کارگر ساختمان  بود و سپس فروشنده آهن آلات ساختمانی شد.

ابراهیم تاتلیسس برای اولین بار در سن ۱۵ سالگی عاشق شد ولی دختری که عاشقش بود از این عشق بی خبر بود. ابراهیم هم جرات صحبت با او را نداشت و سواد هم نداشت تا احساساتش را بر روی کاغذ نوشته و به او بدهد. روزی از دوستش که سواد نوشتن داشت، می خواهد تا نامه ای برای او بنویسد. سپس نامه را داخل روزنامه گذاشته، به دوستش میدهد. به او میگوید، برو در را بزن و اگر دختری که عاشقش هستم در را باز کرد، این روزنامه را به او بده. ولی از شانس بد او، مادرش در را باز کرده و روزنامه را میگیرد و بعد از آن برای شکایت از ابراهیم، به منزل آنها میرود. به مادرابراهیم میگوید، اول یک شلوار برای پوشیدن بخرد، بعد به دختر من نامه بنویسد.

بیوگرافی ابراهیم تاتلیسس 1

بوراک اوزچیویت بازیگر محبوب ترکیه را بیشتر بشناسید

علاقه به خوانندگی ابراهیم تاتلیسس

ابراهیم تاتلیسس در همه مراحل زندگی، بدون عقب نشینی و بدون ترس به راهش ادامه داد و به آنچه که می خواست رسید. ابراهیم از همان دوران کودکی و نوجوانی همانند همه ساکنین شهر شانلی اورفا، با ترانه های محلی بزرگ شد و با صدای گیرا و تاثیر گذارش شهرت پیدا کرد. او از سن ۱۸ سالگی با شرکت در مراسم های سنتی خاصی مثل تعزیه خوانی که به آن  “Sıra gecesi”  گفته می شود و در بسیاری از شهرهای آناتولی برگزار می شود، در کنار بزرگان مراسم، آواز می خواند. حتی در آن دوره چند صفحه گرامافون نیز تهیه کرد. در آن زمان نام خانوادگی تاتلی را به تاتلیسس تغییر دادند. او با دیدن صفحه گرامافون و نام تغییر یافته اش، تصمیم گرفت که خواننده شود. بغچه و سازش را در دست گرفته و به راه افتاد و از آن جا بود که داستان اصلی ابراهیم تاتلیسس، میلیونر و خواننده ی مشهور ترک شروع شد.

اولین آلبوم ابراهیم تاتلیسس

ابراهیم زمانی که به استانبول مهاجرت کرد، در ابتدا بیکاری و بی پولی او را بسیار خسته کرد. کم کم با کمک عرفایی هایی که در استانبول زندگی میکردند، در ساختمان ها شروع به کار کرد. او در استانبول به عنوان فروشنده، کارگر ساختمان، جگرپزی و غیره نیز فعالیت کرد. او میدانست برای اینکه به جایی برسد، باید تلاش کند. در همه جا ترانه می خواند و سعی میکرد صدایش را به گوش شرکت های ترانه سازی برساند. تا اینکه یک روز شانس در ابراهیم تاتلیسس را به صدا در آورد و صدایی پرسید، “او کیست؟”. البته که در زندگی واقعی یک چنین اتفاقی، امکان ناپذیر است. ولی “یشیل چام” یعنی هالیوود ترکیه در آن دوران، این موضوع را پسندیده و داستان زندگی و تغییر اینچنینی این زندگی را در بسیاری از برنامه ها و فیلم ها استفاده کرد. داستان تغییر زندگی ابراهیم تالتی فرزند احمد جگرکی به ابراهیم تاتلیسس خواننده معروف ترکیه، امیدی برای کسانی که امید و آرزوی زندگی راحت و مرفه را داشتند شد. ابراهیم تاتلیسس سرانجام در سال ۱۹۷۰ وقتی ۱۸ ساله بود بعد از ساخت چند آهنگ نه چندان موفق اولین آلبوم رسمی خود با نام Kara Kız  را منتشر کرد. گفتنی است وی تا کنون بیش از ۴۰ آلبوم منتشر کرده است.

بیوگرافی ابراهیم تاتلیسس

از خوانندگی تا بازیگری تاتلیسس

ابراهیم تاتلیسس، خواننده، کارگردان و یکی از معروف ترین بازیگران ترکیه در دهه ۸۰ و ۹۰ میلادی بود. وی سال های سال با نام ابراهیم زبانزد خاص و عام شد. او نه مانند اورحان گنجه بای و نه مانند مسلم گورسس بود. او راهی متفاوت را در پیش گرفته بود و این را در اولین فیلمش سابوها (Sabuha) که در سال ۱۹۷۸ به تصویر کشیده شد نشان داد. ابراهیم با کت سفید، شلوار و بلوز مشکی و یک پاپیون بزرگ سفید و با ترانه ayağımda kundura به حضور دوستدارانش رفت. ترانه ها را با صدای زیبای شهرستانی اش به صدا در می آورد ولی صدایش در اجرای نقش، متعلق به دوبلور و بدون هیچ لهجه ای بود. او این موضوع را هیچ وقت انکار نکرده است و همیشه گفته است: “خیلی خوب میدونم کی بودم!”

  تئومان خواننده مشهور ترکیه

تاتلیسس بعد از ۱۰ سال فعالیت حرفه ای در موسیقی، سال ۱۹۸۰ در فیلم Çile نقش آفرینی کرد که سهم زیادی در به شهرت رسیدن وی داشت. سپس سال بعد خود در قامت کارگردان و بازیگری شروع به فیلمسازی کرد و اولین فیلمی که کارگردانی آن را نیز بر عهده داشت فیلم یالان (Yalan) در سال ۱۹۸۲ بود. تاتلیسس در آن زمان تهیه کنندگی این فیلم مشهور را نیز عهده دار شده بود. او فیلم ها را بسته به نوع محبوبیت آهنگهایش ساخت و تا سال ۲۰۰۰ در بیش از سی فیلم بازی کرد، و کارگردان و سرمایه گذار بیش از ۱۰ فیلم هم بود. وی تا کنون در بیش از ۴۰ فیلم به عنوان بازیگر نقش آفرینی کرده است و کارگردانی ۱۳ فیلم را بر عهده داشته که اکثریت فیلم ها به دهه های قبل از سال ۲۰۰۰ میلادی بازمی گردند. همچنین ابراهیم تاتلیسس در ۴ فیلم به عنوان نویسنده و سناریست فیلم نیز در کنار بازیگری مشغول بوده که در نوع خود استثنایی است. از جمله مهم ترین فیلم های ابراهیم تاتلیسس در طول حیات هنری اش می توان به فیلمهایی چون “Yalan”، “Yorgun”، “Mavi Mavi”، “Ayşem”، “Hülya”، “Sarhoş” و “Alah Alah” اشاره کرد.

بیوگرافی ابراهیم تاتلیسس 2

 سرمایه گذاری های ابراهیم تاتلیسس

سالهای دهه هشتاد سالهای آشنایی تمامی اروپا و کشورهای خاورمیانه با آثار او بود. محبوبیت او در جغرافیای وسیعی از یونان گرفته تا افغانستان انتشار یافت. ایران هم از جمله کشورهایی بود که فیلم ها و ترانه های ایبو (Ibo) در آن از محبوبیت خاصی برخوردار گشته بود. سالهای دهه هشتاد پربار ترین سالهای ابراهیم تاتلیسس به شمار میرفت. کاست ها، فیلم ها و حتی پوسترهای او از پولسازترین سوژه ها به شمار میرفت. ابراهیم تاتلیسس در سال های دهه ۹۰ به سرمایه گذاری و تجارت مشغول شد. وی درآمد خود را ابتدا به راه اندازی چند شرکت تولید موسیقی خرج کرد، سپس وارد سرمایه گذاری در گردشگری، حمل و نقل و پخش مواد غذایی با برند İbrahim Tatlıses شد. او در سال ۱۹۹۹ اولین شبکه ماهواری خود را نیز تاسیس کرد و حالا علاوه بر رستوران هایش در کار های ساخت و ساز در عراق نیز فعالیت دارد.

بیوگرافی ابراهیم تاتلیسس 3

ازدواج های ابراهیم تاتلیسس

ازدواج اول

ابراهیم تاتلیسس اولین بار با عدالت دوراک ازدواج کرد که ثمره آن یک پسر بنام احمد تاتلی و دو دختر بام گولشن و گولدن است.

ازدواج دوم

ابراهیم در حین بازی در فیلم “Kara Yazma” در سال ۱۹۷۹ با پریحان ساواش هنرمند معروف ترک آشنا شد. زندگی مشترک آنها ۴ سال طول کشید و در طول این سال ها نیز صاحب فرزند دختری با نام ملک زبیده شدند.

ازدواج سوم

تاتلیسس سال ۱۹۸۳ با دریا تونا در فیلم گناه (Günah) بازی کرده و با او آشنا شد، این بار ابراهیم به زندگی اش با دریا ادامه داد و از این رابطه نیز پسری با نام ابراهیم و یا ایدو، به دنیا آمد که پسرش ایدو نیز خواننده است و جزو افراد مشهور ترکیه محسوب می شود.

بیوگرافی ابراهیم تاتلیسس 4

ازدواج چهارم

بعد از ترور و بازگشت از بیمارستان آلمان در سال ۲۰۱۱ با عایشه گل ییلدیز در مرکز توانبخشی ازدواج کرد اما این دو سال ۲۰۱۳ از هم جدا شدند.

ماجرای ترور ابراهیم تاتلیسس

در سال ۲۰۱۱ ابراهیم تاتلیسس در محله شیشلی استانبول بعد از خروج از دفتر شبکه تلویزیونی خود، مورد حمله افراد ناشناس قرار گرفت و ترور نافرجام شد، ضاربان از طریق یک خودرو اقدام به شلیک چندین گلوله کرده و متواری شدند. اصابت گلوله ای به جمجمه و خارج شدن آن باعث شد دولت ترکیه پرفسور سمیعی رو از آلمان به این کشور بیاورد، سمیعی با یک تیم جراحی در طی ۱۲ ساعت توانست جان ابراهیم تاتلس را نجات دهد؛ از آن موقع به بعد سمت چپ بدن او کمی فلج مانده است و اکثرا وی را با عصا و صندلی چرخدار می بینیم، ولی به لطف بهترین کلینیک ها و دکترهای ترکیه، آمریکا و آلمان دست یابی به سلامتی کامل دور از دسترس نیست.

بیوگرافی ابراهیم تاتلیسس 5

بیشتر بدانید: رجب ایودیک کیست؟

جهت دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان 118 ترکیه شماره واتساپ خود را وارد کنید

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

اشتراک گذاری این مطلب

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید:

2 نظر

  1. بیوگرافی ابراهیم تاتلیسس 21

    پسرش ایدو از ازدواج سوم ابراهیم تاتلیسس هستش؟


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دویا دویا مدا

لطفا پیش از تماس با ما این موارد را در نظر بگیرید:

  1. با این شماره تنها جهت خرید و اجاره ملک در ترکیه تماس بگیرید. 
  2. امکان پاسخگویی در روزهای یکشنبه وجود ندارد.
  3. لطفا پیغام خود را به صورت متن یا پیام صوتی ارسال نمایید و از تماس صوتی خودداری کنید.
  4. این خانه ممکن است به فروش رفته و یا اجاره داده شده باشد، اما موارد مشابه همواره موجود است.
  5. ما در استانبول اروپایی، شهر آلانیا و آنتالیا فعال هستیم.

دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی

در صورتیکه تمایل به دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی توسط وکیل مجموعه ما دارید، می توانید از طریق لینک زیر وارد واتساپ شده و وقت مشاوره دریافت نمایید. 

×