Skip to content

اقامت ترکیه با خرید خانه

اقامت ترکیه با خرید خانه 12

أخذ اقامت ترکیه با خرید خانه

با توجه به برنامه ها و سیاست های کشور ترکیه در زمینه اخذ اقامت، گرفتن اقامت ترکیه با خرید خانه برای اتباع خارجی، با توجه به این شرط که ملک درخواستی در منطقه نظامی نباشد در همه جای این کشور آزاد است و فرد خارجی می تواند در همه جای خاک ترکیه به جز مناطق نظامی و مرزی و با رعایت شرایط خاص اقدام به خرید ملک کند.

مهاجرت و اخذ اقامت ترکیه (اقامت کوتاه مدت و اقامت دائم ترکیه)، از راه‌ های مختلفی انجام می ‌شود که هر کدام به شیوه ‌های مختلفی به شما اجازه اقامت در این کشور را می‌دهند. کسانی که از طریق اقامت ترکیه با خرید خانه اقدام به اخذ اقامت این کشور را می کنند به شرط تمدید در دوره های خاص و رعایت شرایط و ضوابط مربوط به آن اجازه اقامت در این کشور را بدست می آورند و می توانند برای خانواده خود نیز اجازه اقامت گرفته و فرزندان شان هم می توانند در ترکیه آموزش ببینند. یافتن کار در ترکیه برای خارجی های دارای اجازه اقامت امکان پذیر نیست.

شرایط گرفتن اقامت ترکیه با خرید خانه

همانطور که می دانید، حداقل قیمت خرید ملک در ترکیه جهت اخذ اقامت ترکیه سقفی ندارد. همچنین افراد خارجی با خرید ملک به ارزش مجموعا ۴۰۰ هزار دلار و نگهداری آن برای حداقل ۳ سال، می توانند برای خود و خانواده خود در کمترین زمان شهروندی ترکیه را کسب کنند.

اقامت ترکیه با خرید خانه 1

اتباع خارجی برای خرید ملک در ترکیه چه کاری باید انجام دهند؟

جهت اخذ اقامت ترکیه با خرید خانه، اتباع خارجی در صورت رعایت محدودیت ها و شرایط و ضوابط خرید ملک در این کشور می توانند املاک و مستغلات مانند زمین، ملک، مزرعه و… را خریداری کنند. اگر تبعه خارجی یک زمین یا قطعه خریداری کند، باید ظرف مدت ۲ سال به وزارت محیط زیست و شهرسازی اطلاع دهد که چه نوع سازه ای را در این زمین احداث می کند.

در حال حاضر آسانترین راه دریافت اقامت ترکیه از طریق خرید ملک، خرید خانه در استانبول است، از آنجایی که این شهر جز کلانشهرهای بزرگ شهر ترکیه است و پروژه‌های ساخت‌وساز زیادی در این شهر جریان دارد، میتوان به راحتی ملک دلخواه خود را در این شهر زیبا و بزرگ پیداکنیم.

محدودیت های خرید خانه در ترکیه برای اتباع خارجی

اهداف متفاوت برای خرید خانه در ترکیه وجود دارد از جمله با هدف اخذ اقامت ترکیه با خرید خانه، با هدف سرمایه گذاری با توجه به پیشرفت خوب شرکت های ساختمانی ترکیه و صنعت ساخت و ساز این کشور، با هدف دریافت پاسپورت ترکیه برای مهاجرت و سفر به کشورها اروپایی و با هدف خرید خانه به عنوان اقامتگاه برای سفرهای متعدد به ترکیه. در این میان محدودیت هایی نیز برای خرید خانه در ترکیه برای اتباع خارجی وجود دارند:

 • خریدار ملک در ترکیه می بایست دارای تابعیت یکی از کشورهای مجاز به خرید ملک در ترکیه باشد.
 • اتباع خارجی قانونا نمی توانند بیش از ۳۰ هکتار ملک را در ترکیه مورد خرید و فروش قرار دهند.
 • افراد خارجی می توانند حداکثر تا ۱۰ درصد از اراضی و املاک هر ناحيه و شهر را خریداری نمایند.
 • همانطور که بالاتر هم گفتیم اتباع خارجی حق تملک و یا اجاره‌ ی اراضی کشور ترکیه را که در مناطق نزدیک به مراکز نظامی و امنیتی واقع شده اند را ندارند.
اقامت ترکیه با خرید خانه 2

قبل از خرید ملک در ترکیه به چه نکاتی باید توجه کرد؟

هنگام اقدام برای اخذ اقامت ترکیه با خرید خانه توصیه می کنیم قبل از نهایی کردن خرید ملک یا خانه مورد نظرتان نکات زیر را رعایت کنید:

 • املاک و مستغلاتی که قصد خرید آن را دارید دقت داشته باشید که از قبل رهن یا سلب مالکیتی در مورد ملک یا زمین وجود نداشته باشد.
 • جهت انجام امور مربوط به ثبت و انتقال سند از قبل به اداره ثبت اسناد مراجعه کرده و درخواست خود را ثبت کنید. برای انجام این کار می توانید با شماره تلفن ۱۸۱ در ترکیه تماس گرفته یا در وبسایت randevu.tkgm.gov.tr درخواست خود را ثبت کنید.
 • جهت خرید ملک در ترکیه لازم نیست اقامت ترکیه داشته باشید.
 • خرید ملک در ترکیه یکسری قوانین مختص خود را دارد که باید حتما قبل از اقدام به این کار از این شرایط و ضوابط آگاه باشید. توصیه می کنیم در این مسیر از مشاوره و راهنمایی یک وکیل با تجربه در این زمینه استفاده کنید که تیم مشاوره تخصصی ترکیه ۱۱۸ و خدمات وکالتی و حقوقی مجموعه ترکیه ۱۱۸ در این زمینه همواره همراه شما خواهند بود.
اقامت ترکیه با خرید خانه 3

مدارک لازم جهت انتقال سند خانه در ترکیه

هنگامی که قصد گرفتن اقامت ترکیه با خرید خانه را دارید باید یکسری مدارک جهت انتقال سند خانه را داشته باشید. این مدارک عبارتند از:

 • سند تاپو (سند خانه یا ملک) مربوط به املاک و مستغلات که قصد خرید آن را دارید.
 • پاسپورت و کپی پاسپورت فرد خارجی که قصد خرید ملک در ترکیه را دارد (ترجمه شده).
 • استعلام ارزش املاک و مستغلات که قصد خرید آن را دارید از شهرداری منطقه ای که ملک در آن جا واقع شده است؛ این کار باید توسط کارشناس انجام شده باشد.
 • هنگام خرید ملک برای استفاده به عنوان واحد مسکونی یا محل کار سند مربوط به بیمه داسک (DASK) داشته باشد.
 • یک عدد عکس از فروشنده ملک و دو عدد عکس از خریدار ملک که واضح و در ابعاد مشخص باشد.
 • اگر عملیات مربوط به انتقال سند ملکی در خارج از کشور و با وکالتنامه انجام شده یا قرار است انجام شود، اصل و برگه تایید وکالت نامه موجود باشد.
اقامت ترکیه با خرید خانه 4

هزینه های مربوط به انتقال سند ملکی در ترکیه چقدر است؟

هنگامی که قصد گرفتن اقامت ترکیه با خرید خانه را دارید باید یکسری هزینه های مربوط به انتقال سند خانه را در نظر گرفته باشید. این مدارک عبارتند از:

 • هزینه های سند خانه در ترکیه (Tapu Harci) که از ۱ ژانویه سال ۲۰۲۰ به بعد، در معاملات مربوط به خرید و فروش کل هزینه ی مربوط به سند (Tapu) ۴٪ اعمال می شود. این کارمزد پرداختی، هزینه ای است که به عنوان ۴٪ قیمت فروش اعلام شده در سند برای کلیه املاک فروخته شده (مسکن، محل کار، زمین، مزرعه و …) محاسبه می شود.
 • دو نوع هزینه نیز به عنوان سرمایه در گردش (Döner Sermaye Bedeli) و فروش به غیر ترک (Yabanciya Satiş) جمعا به مبلغ حدود ۱۱۰۰ لیر توسط دولت از شخص دریافت می شود.
 • هزینه و دستمزدی که به اداره ثبت اسناد باید پرداخت شود.

همچنین در کشور ترکیه افرادی که تابعیت جمهوری ترکیه را ندارند می توانند در صورت داشتن شرایط خاص، اقامت ترکیه با اجاره خانه را اخذ کنند و به عنوان مستاجر در این کشور به مدت یکسال اقامت داشته باشند.

اقامت ترکیه با خرید خانه 5
  اقامت دائم ترکیه

جهت دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان 118 ترکیه شماره واتساپ خود را وارد کنید

 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

اشتراک گذاری این مطلب

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید:

2 نظر

 1. اقامت ترکیه با خرید خانه 20

  اینکه عنوان کردید ملک بالای ۶۵۰ از اول اقامت ۳ ساله میدهند آیا مستند و قطعی است؟ یا خیر؟ و اینکه آیا با حدود ۷۰۰ هزار لیر در منطقه بشیکتاش میتوان آپارتمان خرید کرد یا خزر . ممنون

  • اقامت ترکیه با خرید خانه 21

   با سلام خدمت شما دوست عزیز.
   بله طبق قوانین اخذ اقامت با خرید ملک در ترکیه است.
   جهت اطلاع در مورد قیمت خانه و آپارتمان در منطقه بشیکتاش می توانید به مقاله زیر مراجعه کنید که منطقه بشیکتاش از لحاظ قیمت ملک بررسی شده است:
   https://118tr.net/house-fees-istanbul-besiktas/
   جهت اطلاع در مورد قیمت خانه در سایر مناطق استانبول و سایر شهرهای ترکیه هم می تونید به لینک زیر مراجعه کنید:
   https://118tr.net/house-fees/


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  قوانین مربوط به اخراج از ترکیه (دی پورت)

لطفا پیش از تماس با ما این موارد را در نظر بگیرید:

 1. با این شماره تنها جهت خرید و اجاره ملک در ترکیه تماس بگیرید. 
 2. امکان پاسخگویی در روزهای یکشنبه وجود ندارد.
 3. لطفا پیغام خود را به صورت متن یا پیام صوتی ارسال نمایید و از تماس صوتی خودداری کنید.
 4. این خانه ممکن است به فروش رفته و یا اجاره داده شده باشد، اما موارد مشابه همواره موجود است.
 5. ما در استانبول اروپایی، شهر آلانیا و آنتالیا فعال هستیم.

دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی

در صورتیکه تمایل به دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی توسط وکیل مجموعه ما دارید، می توانید از طریق لینک زیر وارد واتساپ شده و وقت مشاوره دریافت نمایید. 

×