Skip to content

گرانترین محله های استانبول

گرانترین محله های استانبول 27

اگرقصد خرید خانه در استانبول را دارید باید از قبل اطلاعات کافی در مورد ارزان ترین و گرانترین محله های استانبول، تفاوت های قسمت آسیایی و اروپایی استانبول، اینکه کدام محله یا منطقه در کدام بخش استانبول واقع شده است؟ آیا محله ای که مورد نظر شماست از نظر قیمتی مناسب است یا خیر؟ و … را داشته باشید.

از سال ۲۰۰۴ میلادی، استانبول گام های بلندی در بهبود زندگی ساکنان خود برداشته است. از ساختن هزاران کیلومتر راه و پل، تا صدها کیلومتر خط جدید مترو و همچنین بهبود امکانات در سطح شهر. همراه با چنین تغییر شدیدی در ساختار، قیمت های املاک و مستغلات نیز  افزایش یافت. اکنون در این مقاله مهمترین سؤال این است که چه مناطقی گرانترین محله های استانبول به حساب می آیند؟ تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید تا با هم به جواب این سوال برسیم.

گرانترین محله های استانبول 1

مناطق معروف استانبول

هزینه های زندگی دراستانبول بسته به مکان مورد اقامت و سبک زندگی شما میتواند بسیار متفاوت باشد . به دلیل فرهنگ غنی ، پتانسیل بالای بازگشت سریع سرمایه و موقعیت جغرافیایی استانبول ، خرید ملک برای بسیاری از خارجی ها و سرمایه گذاران بومی در این شهر جذابیت خاصی دارد. اگر می خواهید در استانبول خانه بخرید باید از قبل اطلاعات کافی در مورد مناطق، محله ها و قسمت های استانبول داشته باشید. در بررسی قیمت خانه در استانبول برای کسب اطلاعات کامل درباره قیمت های خرید ملک می توانید علاوه بر مطالعه ی مقالات مربوط به تحلیل قیمت شهرستان ها در شهرهای مختلف ترکیه از مشاوره فوری تیم ترکیه ۱۱۸ نیز بهره مند شوید.

استانبول ، بزرگترین شهر ترکیه ، شامل ۳۹ شهرستان (İlçe) یا آنگونه که در تقسیمات اداری کلانشهرهای آن آمده است، ۳۹ منطقه شهری است که به دو قسمت آسیایی و اروپایی  تقسیم شده اند. برخی از این مناطق و محله ها را می توان در لیست جاهای دیدنی استانبول نیز با جزییات ببینید. هر شهرستان دارای ویژگی ها ، جاذبه ها و فرهنگ متفاوتی است که در مجموع به تنوع وجذابیت استانبول می افزاید.

آشنایی با گرانترین محله های استانبول

طبق آمار، منطقه بشیکتاش و محله های معروف و لوکس آن مثل محله ی ببک (Bebek)، اتیلر (Etiler)، لوازیم (Levazim)، لونت (Levent)، اورتاکوی (Ortaköy) جزو گرانترین محله های استانبول هستند. امروزه بشیکتاش نزدیک به ۱۸۸ هزار نفر جمعیت دارد. تاریخچه بشیکتاش به قرن نوزدهم میلادی بر می گردد که در آن دوره اشراف خاندان عثمانی شروع به ساختن خانه های ویلایی در این منطقه نمودند. این منطقه بهترین دید از تنگه بسفر را دارد و در کنار جاده ساحلی آن قرار گرفته است.

در طول تاریخ منطقه ی بشیکتاش مرکز فعالیت های فرهنگی و هنری بوده و نقش آن در دوره ی عثمانی به عنوان یک مرکز مهم تجاری و اداری برجسته بوده است .مناطقی که بالاترین میانگین قیمت در هر متر مربع در استانبول را دارند، از قدیم الایام تا کنون در محدوده بسفر یا همان بوغازایچی (Boğaziçi) که در منطقه اروپایی استانبول واقع شده است قرار دارند.

گرانترین محله های استانبول 2

قیمت ملک در گرانترین محله های استانبول

همانطور که می دانید استانبول پرطرفدارترین و محبوبترین شهر ترکیه برای مهاجران و سرمایه گذاران است که در سال های گذشته خرید ملک دراستانبول نیز رونق روزافزونی داشته است. این کشور در دهه های اخیر با برداشتن قدم هایی بزرگ در زمینه های اقتصادی، گردشگری، صنعتی و هنری توانسته خود را به یکی از برترین کشورهای جهان از نظر درآمد برساند. در ادامه این مقاله با قیمت خانه در گرانترین محله های استانبول آشنا خواهید شد.

در این زمینه، بشیکتاش و محله های لوکس آن سال هاست که مقام نخست را بر عهده دارد و یکه تاز محله ها در استانبول می باشد. اگرچه قیمت مسکن در ترکیه با توجه به شرایط سیاسی و اقتصادی جامعه دارای فراز و نشیب های زیادی بوده است ولیکن هیچ موقع سبب کاهش قیمت خرید خانه در استانبول و به خصوص در این محله ها نشده است. بعد از محله های لوکس بشیکتاش سایر مناطق و محله های گران قیمت استانبول از قرار زیر هستند:

 • آتاکوی (Ataköy)
 • لونت (Levent)
 • ماسلاک (Maslak)
 • ساری یر (Sarıyer)
 • باکرکوی (Bakırköy)
 • کادیکوی (Kadıköy)
 • اورتاکوی (Ortaköy)
 • جهانگیر (Cihangir)
 • شیشلی (Şişli)
 • تکسیم (Taksim)
گرانترین محله های استانبول 3

قیمت خانه در بشیکتاش (Beşiktaş)

با جاذبه های فرهنگی و تاریخی فراوان و موقعیت بی نظیر خود محله ی بشیکتاش از زیباترین مناطق استانبول برای زندگی و سرمایه گذاری است. محله ی بشیکتاش با داشتن دانشگاه ها و موسسات آموزشی معتبر ، مراکز خرید مدرن ، بازارهای سنتی و معماری بی بدیل خود به یک قطب جذب سرمایه گذاری تبدیل شده است.

قیمت خانه در بشیکتاش در بازار مسکن در ماه آپریل سال ۲۰۲۴ به نسبت همان ماه در سال ۲۰۲۲ با افزایشی تقریبا ۵۰۰ درصدی از متری ۲۰ هزار لیر به ۸۰ هزار لیر افزایش یافته است .این در حالی که میانگین قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در منطقه بشیکتاش استانبول هم اکنون ۱۰۰ هزار لیر است. بر این اساس، در شاخص املاک و مستغلات سال ۲۰۲۴ و گزارش های منطقه ای، میانگین قیمت یک خانه ۱۰۰ متر مربعی خریداری شده با منظره ی تنگه ی بسفر در بشیکتاش بین ۲۰ میلیون تا ۲۷ میلیون لیراست که از این حیث از گرانترین محله های استانبول محسوب می شود.

متوسط قیمت خرید ملک در بشیکتاش

منبع: https://www.zingat.com/besiktas-bolge-raporu

گرانترین محله های استانبول 4

قیمت خانه در محله ببک (Bebek)

محله ببک استانبول یکی از محله ‌های مرفه ‌نشین و اعیانی ‌ بشیکتاش استانبول در ساحل اروپایی بسفر است. محله ی بِبِک برای قرن‌ ها جزو محبوب ‌ترین محلات مسکونی شهرستان بشیکتاش برای سرمایه گذاری و زندگی بوده است. محله بِبِک همچنان هیبت و زیبایی کهن و فریبنده‌ ی خود مخصوصا در بخش ساحلی با ویلاهای لاکچری، عمارت‌ های با شکوه، کافه، رستوران و غذاخوری ‌ها با غذا های دریایی، رو به آب ‌های نیلگون بسفر را در خود نهفته دارد.

ویلاهای لوکس و عمارت‌ های باشکوه و رستوران ‌های بزرگ در امتداد نوار ساحلی و دو طرف جاده ساحلی بِبِک امتداد دارند. منطقه بِبِک شامل یک بندر کوچک برای پهلوگیری قایق ‌های لوکس تفریحی و شخصی نیز می ‌شود. با ساخت و ساز ویلاهای بیشتر و رستوران ‌های متعدد، این منطقه از بشیکتاش استانبول به رشد و پیشرفت خودش در آینده در مقام یک منطقه مسکونی دنج و خوش‌نشین ادامه خواهد داد.

گرانترین محله های استانبول 5

درماه آپریل سال ۲۰۲۴ قیمت فروش مسکن به نسبت سال گذشته ۲۶ درصد افزایش داشته و به نسبت سال ۲۰۲۲ از متری ۲۵ هزار لیر ۲۱۰ هزار لیر در سال ۲۰۲۴ رسیده است . در حالی که میانگین قیمت هر متر مربع واحد مسکونی هم اکنون در محله ببک ۲۱۵ هزار لیر است. بر این اساس، در شاخص املاک و مستغلات سال ۲۰۲۴ و گزارش های منطقه ای، میانگین قیمت یک خانه ۱۰۰ متر مربع ایی با منظره ی تنگه ی بسفر در محله ببک بین ۲۵ میلیون لیر تا ۳۰ میلیون لیر بوده است که از این حیث جزو گرانترین محله های استانبول محسوب می شود.

متوسط قیمت خرید ملک در ببک از سال ۲۰۲۲ تا ۲۰۲۴ در مقایسه با منطقه ی بشیکتاش

منبع: https://www.zingat.com/besiktas-bebek-bolge-raporu

گرانترین محله های استانبول 6

قیمت خانه در محله لوازیم (Levazim)

درماه آپریل سال ۲۰۲۴ قیمت فروش مسکن به نسبت همان ماه در سال ۲۰۲۲ افزایش ۲۵۰ درصدی داشته است . بطوریکه متوسط قیمت از سال ۲۰۲۲ از متری ۶۰ هزار لیر به متری ۱۶۰ هزار لیر در سال ۲۰۲۴ رسیده است . در حالی که میانگین قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در محله لوازیم هم اکنون ۱۵۰ هزار لیر است ، دوره بازگشت سرمایه (geri dönüş süresi) در این منطقه ۲۲ سال محاسبه می شود. بر این اساس، در شاخص املاک و مستغلات سال ۲۰۲۴ و گزارش های منطقه ای، میانگین قیمت یک خانه ۱۰۰ متر مربعی در محله لوازیم بین ۲۰ میلیون تا ۲۵ میلیون لیر بوده است که از این حیث از گرانترین محله های استانبول محسوب می شود.

مقایسه ی قیمت متر مربع محله ی لوازیم با بشیکتاش و کل استانبول

منبع : https://www.zingat.com/besiktas-levazim-bolge-raporu

گرانترین محله های استانبول 7

قیمت خانه در محله آتاکوی (Ataköy)

قسمت های دوم، پنجم و ششم از محله آتاکوی (Ataköy) هم از گران ترین محله های استانبول هستند. قیمت فروش مسکن از متری ۴۰ هزار لیردر سال ۲۰۲۲ به متری ۱۲۵ لیر در ماه آپریل سال ۲۰۲۴ رسیده است که رشد ۳۰۰ درصدی این مناطق در ۲ سال اخیر است . در حالی که میانگین قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در محله آتاکوی هم اکنون ۱۲۷ هزار لیر است.

بر این اساس، در شاخص املاک و مستغلات سال ۲۰۲۴ و گزارش های منطقه ای، میانگین قیمت یک خانه ۱۰۰ متر مربعی خریداری شده در محله آتاکوی با منظره ی دریای مرمره بین ۱۴ تا ۱۶ میلیون لیر است که از این حیث از گرانترین محله های استانبول محسوب می شود.

مقایسه ی قیمت منطقه ی آتاکوی استانبول با باکیرکوی و کل استانبول

منبع: https://www.zingat.com/bakirkoy-atakoy-2-5-6-kisim-bolge-raporu

گرانترین محله های استانبول 8

قیمت خانه در محله لونت (Levent)

محله لونت در استانبول تلفیقی از تاریخ و مدرنیته را در خود دارد که از این بابت جزو خاص ‌ترین مناطق و محله های استانبول محسوب می‌شود. از گذشته و تاریخ آن گرفته تا سازه های مدرن امروزی؛ لونت استانبول می تواند مکانی ایده‌آل برای زندگی تان باشد. این منطقه به دلیل میزبانی از مراکز خرید مجهز ، ساختمان های مدرن اداری، دسترسی عالی به شبکه ی حمل و نقل عمومی و نزدیکی به دانشگاه ها و مراکز آموزشی به شدت مورد توجه سرمایه گذاران و خریداران ملک است.

متوسط قیمت خانه در لونت در بازار مسکن سال ۲۰۲۴ به نسبت سال ۲۰۲۲ با رشدی ۶۰۰ درصدی از ۲۰ هزار لیر به ۱۲۰ هزار لیر رسیده است . این در حالی است که میانگین قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در محله لونت هم اکنون ۱۱۰ هزار لیر است . بر این اساس، در شاخص املاک و مستغلات سال ۲۰۲۴ و گزارش های منطقه ای، میانگین قیمت یک خانه ۱۰۰ متر مربعی خریداری شده در لونت بین ۱۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تا ۱۵ میلیون و ۹۰۰ هزار لیر بوده است که از این حیث از گرانترین محله های استانبول محسوب می شود.

مقایسه ی قیمت منطقه ایی لونت استانبول با بشیکتاش و کل استانبول

منبع: https://www.zingat.com/besiktas-levent-bolge-raporu

گرانترین محله های استانبول 9

قیمت خانه در محله اتیلر (Etiler)

اتیلر و محله همسایه آن یعنی محله ببک (Bebek) در بین جوانان و کسانی که علاقه به کلاب های استانبول دارند پرطرفدار هستند. می توان گفت که محله و خیابان اتیلر یکی از مکان هایی است که جوانان آن را برای دور دور انتخاب می کنند. محله اتیلر بافت لوکسی دارد و جزو محله های مرفه نشین استانبول است. این محله همچنین میزبان یکی از شعبه های رستوران های نصرت نیز است. این منطقه به دلیل نزدیکی به دانشگاه ها و مدارس بین المللی و مرکز خرید مجلل ایستینیه پارک ، محلی محبوب برای سکونت خانواده ها نیز میباشد .

قیمت خانه در اتیلر در بازار مسکن ماه آپریل سال ۲۰۲۴ با رسیدن به قیمت ۱۵۰ هزار لیر برای هر متر مربع به نسبت ماه مشابه سال ۲۰۲۲ ، با رشدی ۶۰۰ درصدی رکورد جدید ثبت کرد. شایان ذکر از که قیمت هر متر مربع در سال ۲۰۲۲ در منطقه ی اتیلر به متوسط قیمت ۲۵ هزار لیر معامله می شد. میانگین قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در محله اتیلرهم اکنون ۱۵۰ هزار لیر است. بر این اساس، در شاخص املاک و مستغلات سال ۲۰۲۴ و گزارش های منطقه ای، میانگین قیمت یک خانه ۱۰۰ متر مربعی در اتیلر بین ۲۰ میلیون و ۱۰۰ هزار تا ۲۲ میلیون و ۸۲۵ هزار لیر قیمت گذاری می شود .

مقایسه ی قیمت منطقه ی اتیلر استانبول با بشیکتاش و کل استانبول

منبع: https://www.zingat.com/besiktas-etiler-bolge-raporu

گرانترین محله های استانبول 10

قیمت خانه در محله ماسلاک (Maslak)

محله ی ماسلاک یکی از محله های سمت مرکز (Merkez) از شهرستان ساری یر (Sariyer) می باشد. این منطقه در شمال استابول قرار دارد و با داشتن آسمان خراش ها ، دفاترشرکت های بزرگ و مراکز خرید لوکس، از رشد اقتصادی کشور ترکیه تصویری مدرن ادامه می دهد. ماسلاک با قلعه روملی حصار که یکی از جاذبه های گردشگری استانبول است تقریبا ۴ کیلومتر فاصله دارد. ماسلاک مرکز سرمایه گذاری استانبول محسوب می شود و یکی از بزرگترین مناطق برای توسعه املاک و مستغلات در این شهر است.

محله ماسلاک شامل چشم نوازترین مجتمع های مسکونی و مراکز خرید مانند مرکز خرید وادی استانبول، مشرف به جنگل بلگراد است و فقط حدود ۱۶ دقیقه با بخش آسیایی استانبول از طریق پل دوم بسفرفاصله دارد. ماسلاک (Maslak) همچنین به دلیل پروژه ماسلاک ۱۴۵۳ (Maslak 1453) و مرکز خرید ایستینیه پارک (Istinye Park Mall) دچار انفجار جمعیتی شده و محبوبیت زیادی را بدست آورده است. قرار است بعد از به اتمام رسیدن سه پروژه دیگر در این منطقه با توجه به قرار گرفتن آنها در لبه جنگل، پس از اتمام، مجوز ساخت و ساز دیگری صادر نخواهد شد و انتظار می رود این امر باعث افزایش قیمت در این منطقه شود.

گرانترین محله های استانبول 11

قیمت خانه در ماسلاک در بازار مسکن سال ۲۰۲۴ با رشد ۴۰۰ درصدی به نسبت سال ۲۰۲۲ از متری ۲۵ هزار لیر به متری ۱۰۰ هزار لیر افزایش پیدا کرده است . در حالی که هم اکنون میانگین قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در محله ماسلاک ۱۱۰ هزارلیرمی باشد. براین اساس، در شاخص املاک و مستغلات سال ۲۰۲۴ و گزارش های منطقه ای، میانگین قیمت یک خانه ۱۰۰ متر مربعی خریداری شده در ماسلاک بین ۹ میلیون لیر تا ۱۱ میلیون هزار لیر می باشد که از این حیث از گرانترین محله های استانبول محسوب می شود.

مقایسه ی قیمت منطقه ی ماسلاک استانبول با ساریر و کل استانبول

منبع : https://www.zingat.com/sariyer-maslak-bolge-raporu

گرانترین محله های استانبول 12

قیمت خانه در ساری یر (Sarıyer)

ساری یردر مقایسه با دیگر منطقه های شمالی استانبول نزدیکتر به خط ساحلی و منطقه ی بشیکتاش است. مناطقی مانند ینیکووی (Yeniköy) ، ایستینیه (Istinye) و ترابیا (Trabya) در خط ساحل بسفر قرار دارند که از این خانه های زیبا و گران قیمت میزبانی می کنند. سایر محله های کوچکتر منطقه ساری یر مانند زکریاکوی (Zekeriyakoy) و کیلیوس (Kilyos ) از زمان بهره برداری از پل سوم بسفرو فرودگاه جدید استانبول بسیار محبوب شده اند. این مناطق فقط ۳۰ دقیقه با مراکز تجاری فاصله دارند و عمدتا محل زندگی خانواده های کارمندان میان رده و رده بالای دولتی و شرکت های خصوصی است .

در سال ۲۰۲۴ قیمت فروش مسکن با رشدی ۴۰۰ درصدی به نسبت سال ۲۰۲۲ ازمتری ۲۵ هزار لیر به متری ۱۰۰ هزار لیر رسیده است. در حالی که میانگین قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در منطقه ساری یر هم اکنون ۱۱۰ هزار لیر است ، انتظار می رود قیمت این منطقه در آینده نیز به رشد خود ادامه دهد. بر این اساس، در شاخص املاک و مستغلات سال ۲۰۲۴ و گزارش های منطقه ای، میانگین قیمت یک خانه ۱۰۰ متر مربعی در منطقه ساری یر بین ۱۰ میلیون تا ۱۲ میلیون لیر می باشد که از این حیث جزو گرانترین محله های استانبول محسوب می شود.

مقایسه ی قیمت منطقه ی ساریر استانبول با کل استانبول

منبع: https://www.zingat.com/sariyer-bolge-raporu

گرانترین محله های استانبول 13

قیمت خانه در باکرکوی (Bakırköy)

منطقه باکرکوی یکی از پر جمعیت ترین منطقه های استانبول است که در بخش اروپایی این شهر واقع شده است و ساحل فلوریا، مرکز خرید آکوا فلوریا و آکواریوم استانبول را درخود جای داده است ، بخاطر نزدیکی به دریا و سواحل زیبای این منطقه پارک های ساحلی باکرکوی میزبان تعداد زیادی از ساکنان استانبول در تعطیلات اخر هفته می باشد.

جالب است بدانید منطقه باکرکوی یکی از منطقه های قدیمی استانبول است که سال تاسیس آن به دوران امپراتوری روم باز میگردد . نام اصلی این منطقه ماک رو هوری بوده که بعدا به ماکری کوی و سپس به باکرکوی تقییر یافته است. مساحت باکرکوی ۳۲/۵ کیلومتر مربع بوده و تقریبا ۲۲۳ هزار نفر جمعیت دارد. باکرکوی یک منطقه مهم تجاری است و مراکز خرید، سینما، بارها و کافه های زیادی در این منطقه وجود دارند. دسترسی به منطقه باکرکوی بسیار راحت است و شما می توانید به آسانی از طریق متروبوس ، تراموا، مترو و اتوبوس های شهری به این منطقه دسترسی داشته باشید. همچنین اتوبوس ها و کشتی های مسافری تندرو همه روزه شما را از این منطقه به  بی اوغلو (تکسیم) و قسمت آسیایی استانبول می رسانند.

قیمت خانه در باکرکوی در بازار مسکن سال ۲۰۲۴ با رشدی ۴۰۰ درصدی به نسبت سال ۲۰۲۲ از ۲۰ هزار لیر به ۸۰ هزار لیر به ازای هر متر مربع رسیده است . در حالی که میانگین قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در باکیرکوی هم اکنون ۷۹ هزار لیر است. بر این اساس، در شاخص املاک و مستغلات سال ۲۰۲۴ و گزارش های منطقه ای، میانگین قیمت یک خانه ۱۰۰ متر مربعی خریداری شده در باکیرکوی بین ۶ میلیون تا ۹ میلیون لیرمتقیر است که از این حیث از گرانترین محله های استانبول محسوب می شود.

مقایسه قیمت منطقه ی باکرکوی با کل استانبول

منبع: https://www.zingat.com/bakirkoy-bolge-raporu

گرانترین محله های استانبول 14

قیمت خانه در کادیکوی (Kadıkِy)

وقتی بحث از قسمت آناتولی یا همان بخش آسیایی استانبول می شود اولین جایی که به ذهن ها می رسد منطقه کادیکوی استانبول است. کادیکوی جایی است که به واسطه‌ی قرارگیری در مرکز قسمت آسیایی استانبول رفت و آمد به همه نقاط شهری را میسر کرده است و منطقه ای سرزنده و پویاست. این منطقه با خیابان هایی پر از درخت های قدیمی ، کافه ها و رستوران هایی که با قدمت خود فرهنگ اصیل استانبول را به نمایش میگذارد و معماری تاریخی که از دوران عثمانی تا کنون به خوبی حفظ و احیا شده است مشهور است . همچنین نمایش ها و موسیقی خیابانی در این منطقه از دیرباز تا کنون از جاذبه های کادیکوی به شمار میرود.

منطقه کادیکوی در استانبول از سمت مودا (Moda) تا بستانجی (Bostanci) ادامه دارد و منطقه‌ی بزرگی را به خود اختصاص داده است. کادیکوی با سه جاده اصلی و معروف خود قسمت اصلی و معروف خود به نام‌های چوره یولو (çevreyolu)، مینی بوس یولو (minibus yolu) و ساحل یولو (Sahil yolu) شناخته می شود. همچنین جاده ی بغداد که یکی از جاده های لوکس و پر جنب و جوش کادیکوی به شمار میرود، به دلیل داشتن فضای مناسب برای قدم زد، خرید و لذت بردن از طعم غذاهای لذیذ بین المللی و ترکی ، به یکی از محبوبترین خیابان های استانبول تبدیل شده است. تاریخچه ی جاده بغداد به دوران عثمانی باز میگردد که نه تنها به عنوان محلی برای خرید بلکه بخشی از تاریخ ، فرهنگ و گذشته ی استانبول را نیز به تصویر می کشد.

قیمت خانه در کادیکوی در بازار مسکن سال ۲۰۲۴ با رشدی ۴۰۰ درصدی از ۲۰ هزار لیر در سال ۲۰۲۲ به ۸۰ هزار لیر در سال ۲۰۲۴ رسیده است . میانگین قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در کادیکوی هم اکنون ۸۵ هزار لیر است. بر این اساس، در شاخص املاک و مستغلات سال ۲۰۲۴ و گزارش های منطقه ای، میانگین قیمت یک خانه ۱۰۰ متر مربعی خریداری شده در کادیکوی بین ۱۲ میلیون لیر تا ۱۵ میلیون لیر می باشد که از این حیث از گرانترین محله های استانبول محسوب می شود.

مقایسه ی قیمت منطقه ی کادیکوی استانبول با کل استانبول

منبع : https://www.zingat.com/kadikoy-bolge-raporu

گرانترین محله های استانبول 15

قیمت خانه در محله اورتاکوی (Ortaköy)

محله اورتاکوی استانبول (Ortaköy) یکی از محله های معروف استانبول است که در منطقه بشیکتاش استانبول و در قسمت اروپایی این شهر واقع شده است. اورتاکوی بخاطر منظره های خیره کننده ی تنگه ی بسفر، معماری خاص و تاریخی خود و رستوران ها و کافه های ساحلی ، شهرت برجسته ایی دارد . معماری نئوباروک این منطقه و کلیساها ، مساجد و کنیسه هایی که در فاصله ی نزدیک به یکدیگر در این منطقه بنا شده اند ، نشانگر فرهنگ غنی و تجربه ی زندگی در کنار هم برای افراد با عقاید و ادیان متفاوت است. غذاهای خیابانی معروف مانند کومپیر و وافل نیز در منطقه ی اورتاکوی به وفور قابل مشاهده است. محله اورتاکوی را نیز می توان به عنوان یکی از جاهای دیدنی استانبول معرفی کرد که با جاذبه هایی مثل کاخ دولما باغچه، موزه معصومیت استانبول، مرکز خرید جواهر استانبول و مرکز خرید زورلو سنتر ۲ تا ۳ کیلومتر فاصله دارد. اما بارزترین نماد محله ی اورتاکوی مسجد بزرگ اورتاکوی است که در کنار آب قرار دارد. این مسجد در قرن نوزده ام ساخته شده و با پس زمینه ایی از پل بسفر و دریای زیبای مرمره ، منظره ی بینظیری ایجاد میکند و یکی از پر طرفدارترین نقاط عکاسی در شهر استانبول به شمار میرود.

گرانترین محله های استانبول 16

منطقه Ortaköy در واقع یکی از سمت های شهرستان بشیکتاش است که شامل دو محله اورتاکوی (Ortaköy Mosque) و مجیدیه (Mecidiye) است. اورتاکوی (Ortaköy) یکی از جذاب‌ ترین و شیک ‌ترین محله‌ های استانبول به حساب می ‌آید که حدودا ۱۰ هزار نفر جمعیت دارد. در این محله ی زیبا تعداد زیادی رستوران، کافه و گالری هنری دور یک میدان کوچک، کنار آب قرار گرفته‌ اند. این محله قدیمی و جذاب از ساختمان های بازسازی شده تشکیل شده است.

در سال ۲۰۲۴ قیمت فروش مسکن با رشدی ۵۰۰ درصدی به نسبت سال ۲۰۲۲ از ۲۳ هزار لیر به ازای هر متر مربع به ۱۰۰ هزار لیر در سال ۲۰۲۴ رسیده است . میانگین قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در محله اورتاکوی هم اکنون ۱۰۰ هزار لیر می باشد. بر این اساس، در شاخص املاک و مستغلات سال ۲۰۲۴ قیمت یک خانه ی ۱۰۰ متری با منظره ی تنگه ی بسفر از ۱۵ میلیون لیر شروع شده و تا ۲۰ میلیون لیر قیمت گذاری می شود که ازاین حیث از گرانترین محله های استانبول محسوب می شود.

مقاسیه ی قیمت منطقه ی اورتاکوی استانبول با بشیکتاش و کل استانبول

منبع : https://www.zingat.com/besiktas-ortakoy-bolge-raporu

گرانترین محله های استانبول 17

قیمت خانه در محله جهانگیر (Cihangir)

منطقه ی جهانگیر که در قلب استانبول و نزدیک به میدان تکسیم واقع شده ، نام خود را از یکی از پادشاهان عثمانی ، سلطان جهانگیر گرفته است و با جو ایی زنده و خلاقانه به مکانی برای زندگی هنرمندان و نویسندگان و موسیقیدان های بسیاری تبدیل شده است . علاوه بر جو فرهنگی و هنری منطقه ی جهانگیر ، این منطقه بخاطر خیابان های پیچ در پیچ ، کافه های شبانه و بوتیک هتل هایش در بین گردشگران مشهور شده است . با قدم زدن در کوچه ها و خیابان های جهانگیر میتوانید برای کشف و تجربه ی زندگی در یکی از منحصرترین مناطق استانبول ، فرصت بدست آورید .

قیمت خانه در جهانگیر در بازار مسکن سال ۲۰۲۴ با رشدی ۴۰۰ درصد ایی از ۲۰ هزار لیر در سال ۲۰۲۲ به تقریبا ۸۰ هزار لیر در ماه آپریل ۲۰۲۴ رسیده است . در حالی که میانگین قیمت هر متر مربع واحد مسکونی هم اکنون ۷۵ هزار لیر است . بر این اساس، در شاخص املاک و مستغلات سال ۲۰۲۴ و گزارش های منطقه ای، میانگین قیمت یک خانه ۱۰۰ متر مربعی در محله جهانگیر بین ۱۰ تا ۱۳ میلیون لیراست که از این حیث از گرانترین محله های استانبول محسوب می شود.

منبع: https://www.zingat.com/beyoglu-cihangir-bolge-raporu

گرانترین محله های استانبول 18

قیمت خانه در شیشلی (Şişli)

منطقه شیشلی یکی از قدیمی ترین مناطق استانبول است که در قسمت اروپایی این شهر قرار گرفته است. شهرستان شیشلی ۳۵ کیلومتر مربع مساحت داشته و بیش از ۲۷۴ هزار نفر جمعیت دارد. جالب است بدانید محله معروف نیشانتاشی نیز در منطقه شیشلی واقع شده است. همچنین شیشلی از مناطق نزدیک تنگه بسفر است و در مجاورت بشیکتاش قرار گرفته و با این منطقه همسایه است.

شیشلی در نزدیکی جاذبه های مهمی چون مرکز خرید زورلو سنتر، پارک مینیاتورک و کاخ دولما باغچه استانبول قرار دارد. بسیاری از بناهایی که در منطقه شیشلی واقع شده اند قدمتشان به قرن نوزدهم میلادی باز می گردد که یکی از مشهورترین آن ها بیمارستان کودکان است که در سال ۱۸۹۸ میلادی در شیشلی ساخته شد.

قیمت خانه در شیشلی در بازار مسکن سال ۲۰۲۴ با رشدی ۴۰۰ درصدی از ۱۰ هزار لیر به ۴۰ هزار لیر برای هر متر مربع در سال ۲۰۲۴ رسیده است . میانگین قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در منطقه شیشلی هم اکنون ۴۲ هزار لیر است. بر این اساس، در شاخص املاک و مستغلات سال ۲۰۲۴ و گزارش های منطقه ای، میانگین قیمت یک خانه ۱۰۰ متر مربعی در شیشلی بین ۴ تا ۶ میلیون لیرمی باشد که از این حیث از گرانترین محله های استانبول محسوب نمی شود.

گرانترین محله های استانبول 19

منبع: https://www.zingat.com/sisli-bolge-raporu

قیمت خانه در محله تکسیم (Taksim)

بی اوغلو (Beyoğlu)، یکی از مناطق مرکزی سمت اروپایی استانبول است میزبان خیابان استقلال استانبول (Istiklal Caddesi)، برج گالاتا (Galata Kulesi) و میدان تکسیم (Taksim) و بسیاری از مکان های مهم دیگر است. قیمت املاک و مستغلات در Beyoğlu ، که یکی از مناطق مورد علاقه برای گردشگران و سرمایه گذاران است و ممکن است بسته به اندازه، محله و محیط متفاوت باشد.

قیمت خانه در تکسیم می تواند بسته به محله ای که خانه در آن قرار دارد و یا ساختمان ها و مراکز مهم واقع در مجاورت آن، می تواند متفاوت باشد. قیمت خانه های ۶۰ تا ۱۰۰ متر مربعی در نزدیکی مشهورترین خیابان بی اوغلو یعنی خیابان استقلال و میدان تکسیم، از ۷ میلیون لیر شروع می شود.

قیمت خانه (۱+۲) یعنی دو خوابه با یک سالن، ۱۰۰ متری، در محله ی گوموش سویو (Gümuüşsuyu) که نزدیک به میدان تکسیم و کاباتاش است به طور متوسط بین ۵ میلیون و۷۵۰ هزار لیر تا ۸ میلیون لیر متغیر است که بستگی به محیط، محله و اندازه خانه دارد. همچنین قیمت خانه های رو به ساحل استانبول (boğaz manzaralı) در محله ی گوموش سویو (Gümuüşsuyu) به طور متوسط از ۱۰ میلیون لیر شروع می شود.

گرانترین محله های استانبول 20

همچنین همانطور که در مقاله مربوط به ارزان ترین محلات استانبول نیز اشاره کردیم، براساس بررسی پلتفرم تجزیه و تحلیل داده های املاک و مستغلات در ترکیه Endeksa، که با توجه به مناطق مختلف استانبول به مسائل مربوط به قیمت مسکن می پردازد، ارزان ترین محله استانبول از نظر قیمت مسکن (بر اساس قیمت هر متر مربع)، منطقه اسنیورت (Esenyurt) بود. میانگین قیمت خانه در اسن یورت به ازای هر متر مربع ۳۰ هزار و ۵۰۰ لیر است.

قیمت خانه در استانبول اسن یورت

منبع : https://www.zingat.com/beyoglu-bolge-raporu

جهت دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان 118 ترکیه شماره واتساپ خود را وارد کنید

 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

اشتراک گذاری این مطلب

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید:

1 نظر

 1. گرانترین محله های استانبول 35

  لطفا قنادی ناتلی یا همان ناتالی سابق در کشور ترکیه در کدام استان شعبه ای دیگر دارد یا خیر اگر دارد با چه اسمی بشناسیم ممنون و سپاس از شما


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پیش از تماس با ما این موارد را در نظر بگیرید:

 1. با این شماره تنها جهت خرید و اجاره ملک در ترکیه تماس بگیرید. 
 2. امکان پاسخگویی در روزهای یکشنبه وجود ندارد.
 3. لطفا پیغام خود را به صورت متن یا پیام صوتی ارسال نمایید و از تماس صوتی خودداری کنید.
 4. این خانه ممکن است به فروش رفته و یا اجاره داده شده باشد، اما موارد مشابه همواره موجود است.
 5. ما در استانبول اروپایی، شهر آلانیا و آنتالیا فعال هستیم.

دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی

در صورتیکه تمایل به دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی توسط وکیل مجموعه ما دارید، می توانید از طریق لینک زیر وارد واتساپ شده و وقت مشاوره دریافت نمایید. 

×