Skip to content

گرانترین محله های استانبول

گرانترین محله های استانبول 26

وقتی قصد خرید خانه در استانبول را دارید باید از قبل اطلاعات کافی در مورد ارزان ترین و گرانترین محله های استانبول، تفاوت قسمت آسیایی و اروپایی استانبول، اینکه کدام محله یا منطقه در کدام بخش استانبول واقع شده است؟ آیا محله ای که مورد نظر شماست از نظر قیمتی مناسب است یا خیر؟ و … را داشته باشید.

از سال ۲۰۰۴ میلادی، استانبول گام های بلندی در بهبود زندگی ساکنان خود برداشته است. از ساختن هزاران کیلومتر راه و پل، تا صدها کیلومتر خط جدید مترو و همچنین بهبود امکانات در سطح شهر. همراه با چنین تغییر شدیدی در ساختار، قیمت های املاک و مستغلات نیز  افزایش یافت. اکنون در این مقاله مهمترین سؤال این است که چه مناطقی گرانترین محله های استانبول به حساب می آیند؟ تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید تا با هم به جواب این سوال برسیم.

گرانترین محله های استانبول 1

مناطق معروف استانبول

در استانبول چه در محله های ارزان و چه در محله های گران، خرید خانه از اصلی ترین موارد مربوط به هزینه زندگی در ترکیه است. وقتی می خواهید در استانبول خانه بخرید باید از قبل اطلاعات کافی در مورد شهرستان ها، محله ها و سمت های ترکیه داشته باشید. در بررسی قیمت خانه در استانبول برای کسب اطلاعات کامل درباره پیش خرید آپارتمان می توانید علاوه بر مطالعه ی مقالات مربوط به تحلیل قیمت شهرستان ها در شهرهای مختلف ترکیه از مشاوره فوری تیم ترکیه ۱۱۸ نیز بهره مند شوید.

همانطور که می دانید استانبول شامل ۳۹ شهرستان (İlçe) یا آنگونه که در تقسیمات اداری کلانشهرهای آن آمده است، ۳۹ منطقه شهری است که در دو قسمت آسیایی و اروپایی استانبول واقع شده اند. برخی از این مناطق و محله ها را می توان در لیست جاهای دیدنی استانبول نیز قرار داد که یکی از این مناطق فاتح (Fatih) همان استانبول قدیمی است که امروزه دارای ۴۴۳ هزار نفر جمعیت می باشد.

آشنایی با گرانترین محله های استانبول

طبق آمار، منطقه بشیکتاش و محله های معروف و لوکس آن مثل محله ی ببک (Bebek)، اتیلر (Etiler)، لوازیم (Levazim)، لونت (Levent)، اورتاکوی (Ortaköy) و … جزو گرانترین محله های استانبول هستند. امروزه بشیکتاش نزدیک به ۱۸۳ هزار نفر جمعیت دارد. تاریخچه بشیکتاش به قرن نوزدهم میلادی بر می گردد که در آن دوره اشراف خاندان عثمانی شروع به ساختن خانه های ویلایی در این منطقه نمودند. این منطقه بهترین دید از تنگه بسفر را دارد و در کنار جاده ساحلی قرار گرفته است.

از آن دوره این منطقه تبدیل به گرانترین و محبوب ترین منطقه مسکونی استانبول گردیده است. مناطقی که بالاترین میانگین قیمت در هر متر مربع در استانبول را دارند، همواره در محدوده بسفر یا همان بوغازایچی (Boğaziçi) که در منطقه اروپایی استانبول واقع شده است قرار داشته اند.

گرانترین محله های استانبول 2

قیمت ملک در گرانترین محله های استانبول

همانطور که می دانید استانبول یکی از شهرهای پرطرفدار و محبوب در ترکیه برای مهاجران است و در سال های گذشته خرید ملک در ترکیه نیز رونق بسیار خوبی داشته است. این کشور در دهه های اخیر با برداشتن قدم هایی بزرگ در زمینه های اقتصادی، گردشگری، صنعتی و هنری توانسته خود را به یکی از برترین کشورهای جهان از نظر درآمد برساند. در ادامه این مقاله با قیمت خانه در گرانترین محله های استانبول آشنا خواهید شد.

در این زمینه، بشیکتاش و محله های لوکس آن سال هاست که مقام نخست را بر عهده دارد و یکه تاز محله ها در استانبول می باشد. اگرچه قیمت مسکن در ترکیه با توجه به شرایط سیاسی و اقتصادی جامعه دارای فراز و نشیب های زیادی بوده است ولیکن هیچ موقع سبب کاهش قیمت خرید خانه در استانبول و به خصوص در این محله ها نشده است. بعد از محله های لوکس بشیکتاش سایر مناطق و محله های گران قیمت استانبول از قرار زیر هستند:

 • ببک (Bebek)
 • لوازیم (Levazim)
 • آتاکوی (Ataköy)
 • لونت (Levent)
 • اتیلر (Etiler)
 • ماسلاک (Maslak)
 • ساری یر (Sarıyer)
 • باکرکوی (Bakırköy)
 • کادیکوی (Kadıköy)
 • اورتاکوی (Ortaköy)
 • جهانگیر (Cihangir)
 • شیشلی (Şişli)
 • تکسیم (Taksim)
گرانترین محله های استانبول 3

قیمت خانه در بشیکتاش (Beşiktaş)

همانطور که می دانید استانبول یکی از شهرهای پرطرفدار و محبوب در ترکیه برای مهاجران است و در سال های گذشته خرید ملک در ترکیه نیز رونق بسیار خوبی داشته است. این کشور در دهه های اخیر با برداشتن قدم هایی بزرگ در زمینه های اقتصادی، گردشگری، صنعتی و هنری توانسته خود را به یکی از برترین کشورهای جهان از نظر درآمد برساند.

قیمت خانه در بشیکتاش در بازار مسکن سال ۲۰۲۰ و در یک ماه گذشته ۳/۴۶ درصد در افزایش یافته است. در حالی که میانگین قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در منطقه بشیکتاش استانبول ۱۰ هزار لیر است، دوره بازپرداخت (geri dönüş süresi) ۲۳ سال محاسبه می شود. بر این اساس، در شاخص املاک و مستغلات سال ۲۰۲۰ و گزارش های منطقه ای، میانگین قیمت یک خانه ۱۰۰ متر مربعی خریداری شده در بشیکتاش بین ۷۶۲ هزار تا ۱ میلیون و ۲۷۰ هزار لیر بوده است که از این حیث از گرانترین محله های استانبول محسوب می شود.

گرانترین محله های استانبول 4

قیمت خانه در محله ببک (Bebek)

محله ببک استانبول یکی از محله ‌های مرفه ‌نشین و اعیان ‌نشین بشیکتاش استانبول در ساحل اروپایی بسفر است. محله ی بِبِک برای قرن‌ ها جزو محبوب ‌ترین محلات مسکونی شهرستان بشیکتاش برای خرید مسکن و زندگی بوده است. محله بِبِک همچنان هیبت و زیبایی کهن و فریبنده‌ ی خود مخصوصا در بخش ساحلی با ویلاهای لاکچری، عمارت‌ های با شکوه، کافه، رستوران و غذاخوری ‌ها با غذا های دریایی و ماهی، رو به آب ‌های نیلگون بُسُفُر را در خود نهفته دارد.

ویلاهای لوکس و عمارت‌ های لاکچری و رستوران ‌های بزرگ در امتداد نوار ساحلی و دو طرف جاده ساحلی بِبِک امتداد دارند. منطقه بِبِک شامل یک بندر کوچک برای پهلوگیری قایق ‌های لوکس تفریحی و شخصی نیز می ‌شود. با ساخت و ساز ویلاهای بیشتر و رستوران ‌های متعدد، این منطقه از بشیکتاش استانبول به رشد و پیشرفت خودش در آینده در مقام یک منطقه مسکونی دنج و خوش‌نشین ادامه خواهد داد.

گرانترین محله های استانبول 5

در سال ۲۰۲۰ قیمت فروش مسکن در یک ماه گذشته ۳/۹۲ درصد در بازار مسکن محله ببک افزایش داشته است. در حالی که میانگین قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در محله ببک ۵۶ هزار لیر است، دوره بازپرداخت (geri dönüş süresi) ۴۰ سال محاسبه می شود. بر این اساس، در شاخص املاک و مستغلات سال ۲۰۲۰ و گزارش های منطقه ای، میانگین قیمت یک خانه ۱۰۰ متر مربعی خریداری شده در محله ببک بین ۴ میلیون لیر تا ۷ میلیون لیر بوده است که از این حیث جزو گرانترین محله های استانبول محسوب می شود.

گرانترین محله های استانبول 6

قیمت خانه در محله لوازیم (Levazim)

در سال ۲۰۲۰ قیمت فروش مسکن در یک ماه گذشته ۴ درصد در بازار مسکن محله لوازیم (Levazim) کاهش داشته است. در حالی که میانگین قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در محله لوازیم ۴۱ هزار لیر است، دوره بازپرداخت (geri dönüş süresi) ۲۶ سال محاسبه می شود. بر این اساس، در شاخص املاک و مستغلات سال ۲۰۲۰ و گزارش های منطقه ای، میانگین قیمت یک خانه ۱۰۰ متر مربعی خریداری شده در محله لوازیم بین ۳ میلیون تا ۵ میلیون لیر بوده است که از این حیث از گرانترین محله های استانبول محسوب می شود.

گرانترین محله های استانبول 7

قیمت خانه در محله آتاکوی (Ataköy)

قسمت های دوم، پنجم و ششم از محله آتاکوی (Ataköy) هم از گران ترین محله های استانبول هستند. در سال ۲۰۲۰ قیمت فروش مسکن در یک ماه گذشته ۰/۵ درصد در بازار مسکن قسمت دوم، پنجم و ششم از محله آتاکوی (Ataköy) کاهش داشته است. در حالی که میانگین قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در محله آتاکوی ۲۸ هزار لیر است، دوره بازپرداخت (geri dönüş süresi) ۳۲ سال محاسبه می شود.

بر این اساس، در شاخص املاک و مستغلات سال ۲۰۲۰ و گزارش های منطقه ای، میانگین قیمت یک خانه ۱۰۰ متر مربعی خریداری شده در محله لوازیم بین ۲ میلیون تا ۳/۵ میلیون لیر بوده است که از این حیث از گرانترین محله های استانبول محسوب می شود.

گرانترین محله های استانبول 8

قیمت خانه در محله لونت (Levent)

محله لونت در استانبول تلفیقی از تاریخ و مدرنیزاسیون را در خود دارد که از این بابت جزء خاص ‌ترین مناطق و محله های استانبول محسوب می‌شود. از گذشته و تاریخ آن گرفته تا سازه های مدرن امروزی؛ لونت استانبول می تواند مکانی ایده‌آل برای زندگی تان باشد.

قیمت خانه در لونت در بازار مسکن سال ۲۰۲۰ و در یک ماه گذشته ۴ درصد در افزایش داشته است. در حالی که میانگین قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در محله لونت ۱۵ هزار لیر است، دوره بازپرداخت (geri dönüş süresi) ۲۲ سال محاسبه می شود. بر این اساس، در شاخص املاک و مستغلات سال ۲۰۲۰ و گزارش های منطقه ای، میانگین قیمت یک خانه ۱۰۰ متر مربعی خریداری شده در لونت بین ۱ میلیون و ۱۰۰ هزار تا ۱ میلیون و ۹۰۰ هزار لیر بوده است که از این حیث از گرانترین محله های استانبول محسوب می شود.

گرانترین محله های استانبول 9

قیمت خانه در محله اتیلر (Etiler)

اتیلر و محله همسایه آن یعنی محله ببک (Bebek) در بین جوانان و کسانی که علاقه به کلاب های استانبول دارند پرطرفدار هستند. می توان گفت که محله و خیابان اتیلر یکی از مکان هایی است که جوانان آن را برای دور دور انتخاب می کنند. محله اتیلر بافت لوکسی دارد و جزو محله های مرفه نشین استانبول است. این محله همچنین میزبان یکی از شعبه های رستوران های نصرت نیز است.

قیمت خانه در اتیلر در بازار مسکن سال ۲۰۲۰ و در یک ماه گذشته ۲/۰۹ درصد کاهش داشته است. در حالی که میانگین قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در محله اتیلر ۱۵ هزار لیر است، دوره بازپرداخت (geri dönüş süresi) ۲۷ سال محاسبه می شود. بر این اساس، در شاخص املاک و مستغلات سال ۲۰۲۰ و گزارش های منطقه ای، میانگین قیمت یک خانه ۱۰۰ متر مربعی خریداری شده در اتیلر بین ۱ میلیون و ۱۰۰ هزار تا ۱ میلیون و ۸۲۵ هزار لیر بوده است که از این حیث از گرانترین محله های استانبول محسوب می شود.

گرانترین محله های استانبول 10

قیمت خانه در محله ماسلاک (Maslak)

محله ی ماسلاک یکی از محله های سَمتِ مرکز (Merkez) از شهرستان ساری یر (Sariyer) می باشد. ماسلاک با قلعه روملی حصار که یکی از جاذبه های گردشگری استانبول است تقریبا ۴ کیلومتر فاصله دارد. با گشت و گذار در محله ماسلاک برج ها و آسمان خراش های زیبایی را خواهید دید. ماسلاک (Maslak) مرکز سرمایه گذاری استانبول محسوب می شود و یکی از بزرگترین مناطق برای توسعه املاک و مستغلات در این شهر است.

محله ماسلاک شامل زیباترین مجتمع های مسکونی و مراکز خرید مانند مرکز خرید وادی استانبول، مشرف به جنگل بلگراد است و فقط حدود ۱۶ دقیقه با بخش آسیایی استانبول فاصله دارد. ماسلاک (Maslak) همچنین به دلیل پروژه ماسلاک ۱۴۵۳ (Maslak 1453) و مرکز خرید ایستینیه پارک (Istinye Park Mall) دچار انفجار جمعیتی شده و محبوبیت زیادی را بدست آورده است. قرار است بعد از به اتمام رسیدن سه پروژه دیگر در این منطقه با توجه به قرار گرفتن آنها در لبه جنگل، در نهایت به آخرین پروژه های منطقه تبدیل شوند. پس از اتمام، دیگر ساخت و ساز مجاز نخواهد بود و انتظار می رود این امر باعث افزایش قیمت در این منطقه شود.

گرانترین محله های استانبول 11

قیمت خانه در ماسلاک در بازار مسکن سال ۲۰۲۰ و در یک ماه گذشته ۲/۰۹ درصد کاهش داشته است. در حالی که میانگین قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در محله ماسلاک ۱۱ هزار و ۵۰۰ لیر است، دوره بازپرداخت (geri dönüş süresi) ۲۲ سال محاسبه می شود. بر این اساس، در شاخص املاک و مستغلات سال ۲۰۲۰ و گزارش های منطقه ای، میانگین قیمت یک خانه ۱۰۰ متر مربعی خریداری شده در ماسلاک بین ۸۵۷ هزار تا ۱ میلیون و ۴۲۰ هزار لیر بوده است که از این حیث از گرانترین محله های استانبول محسوب می شود.

گرانترین محله های استانبول 12

قیمت خانه در ساری یر (Sarıyer)

ساری یر (Sarıyer) یک قدم نزدیک به بشیکتاش است. مناطقی مانند ینیکووی (Yeniköy) ، ایستینیه (Istinye) و ترابیا (Trabya) در خط ساحل بسفر قرار دارند که از این خانه های زیبا و گران قیمت میزبانی می کنند. سایر محله های کوچکتر منطقه ساری یر مانند زکریاکوی (Zekeriyakoy) و کیلیوس (Kilyos ) از زمان اعلام پل سوم و فرودگاه استانبول بسیار محبوب شده اند. این مناطق فقط ۳۰ دقیقه با منطقه تجاری فاصله دارند و عمدتا محل زندگی خانواده های یقه سفید طبقه متوسط ​​هستند.

در سال ۲۰۲۰ قیمت فروش مسکن در یک ماه گذشته ۴ درصد در بازار مسکن ساری یر افزایش داشته است. در حالی که میانگین قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در منطقه ساری یر ۱۲ هزار لیر است، دوره بازپرداخت (geri dönüş süresi) ۲۲ سال محاسبه می شود. بر این اساس، در شاخص املاک و مستغلات سال ۲۰۲۰ و گزارش های منطقه ای، میانگین قیمت یک خانه ۱۰۰ متر مربعی خریداری شده در منطقه ساری یر بین ۸۸۴ هزار تا ۱ میلیون و ۴۷۴ هزار لیر بوده است که از این حیث جزو گرانترین محله های استانبول محسوب می شود.

گرانترین محله های استانبول 13

قیمت خانه در باکرکوی (Bakırköy)

منطقه باکرکوی که در زبان فارسی به آن باقرکوی نیز می گویند، در واقع یکی از شهرستان های (ilçe) استانبول است که در بخش اروپایی این شهر واقع شده است و ساحل فلوریا، مرکز خرید آکوا فلوریا و آکواریوم استانبول در این منطقه واقع شده اند.

جالب است بدانید منطقه (شهرستان) باکرکوی یکی از منطقه های قدیمی استانبول است. مساحت باکیرکوی ۳۲/۵ کیلومتر مربع بوده و تقریبا ۲۳۰ هزار نفر جمعیت دارد. باکرکوی یک منطقه مهم تجاری است و مراکز خرید، سینما، بارها و کافه های زیادی در این منطقه وجود دارند. دسترسی به منطقه باکرکوی بسیار راحت است. اتوبوس ها و کشتی های مسافری تندرو همه روزه شما را به منطقه بی اوغلو (تکسیم) و قسمت آسیایی استانبول می رسانند.

قیمت خانه در باکرکوی در بازار مسکن سال ۲۰۲۰ و در یک ماه گذشته ۱/۰۱ درصد افزایش داشته است. در حالی که میانگین قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در باکیرکوی ۱۰ هزار لیر است، دوره بازپرداخت (geri dönüş süresi) ۲۶ سال محاسبه می شود. بر این اساس، در شاخص املاک و مستغلات سال ۲۰۲۰ و گزارش های منطقه ای، میانگین قیمت یک خانه ۱۰۰ متر مربعی خریداری شده در باکیرکوی بین ۷۴۰ هزار تا ۱ میلیون و ۲۳۳ هزار لیر بوده است که از این حیث از گرانترین محله های استانبول محسوب می شود.

گرانترین محله های استانبول 14

قیمت خانه در کادیکوی (Kadıköy)

وقتی بحث از قسمت آناتولی یا همان بخش آسیایی استانبول می شود اولین جایی که به ذهن ها می رسد منطقه کادیکوی استانبول است. کادیکوی جایی است که به واسطه‌ی قرارگیری در مرکز استانبول رفت و آمد به همه نقاط شهری استانبول را میسر کرده است و منطقه ای سرزنده و پویاست. کادیکوی به واسطه‌ی موقعیت استراتژیک آن برای برآورده کردن هر گونه نیاز مناسب بوده و با هر بودجه ای که در نظر دارید می توانید خانه بخرید یا اجاره کنید.

شهرستان کادیکوی در استانبول از سمت مودا (Moda) گرفته تا بستانجی (Bostanci) ادامه دارد و منطقه‌ی بزرگی را به خود اختصاص داده است. کادی کوی با سه قسمت اصلی و معروف خود به نام‌های چوره یولو (çevreyolu)، مینی بوس یولو (minibus yolu) و ساحل یولو (Sahil yolu) شناخته می شود.

قیمت خانه در کادیکوی در بازار مسکن سال ۲۰۲۰ و در یک ماه گذشته ۰/۹۱ درصد افزایش داشته است. در حالی که میانگین قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در کادیکوی ۹ هزار لیر است، دوره بازپرداخت (geri dönüş süresi) ۲۸ سال محاسبه می شود. بر این اساس، در شاخص املاک و مستغلات سال ۲۰۲۰ و گزارش های منطقه ای، میانگین قیمت یک خانه ۱۰۰ متر مربعی خریداری شده در کادیکوی بین ۶۶۵ هزار تا ۱ میلیون و ۱۰۰ هزار لیر بوده است که از این حیث از گرانترین محله های استانبول محسوب می شود.

گرانترین محله های استانبول 15

قیمت خانه در محله اورتاکوی (Ortaköy)

محله اورتاکوی استانبول (Ortaköy) یکی از محله های معروف استانبول است که در منطقه بشیکتاش استانبول و در قسمت اروپایی این شهر واقع شده است. محله اورتاکوی را نیز می توان به عنوان یکی از جاهای دیدنی استانبول معرفی کرد که با جاذبه هایی مثل کاخ دولما باغچه، موزه معصومیت استانبول، مرکز خرید جواهر استانبول و مرکز خرید زورلو سنتر ۲ تا ۳ کیلومتر فاصله دارد.

گرانترین محله های استانبول 16

منطقه Ortaköy در واقع یکی از سمت های شهرستان بشیکتاش است که شامل دو محله اورتاکوی (Ortaköy Mosque) و مجیدیه (Mecidiye) است. اورتاکوی (Ortaköy) یکی از جذاب‌ ترین و شیک ‌ترین محله‌ های استانبول به حساب می ‌آید که حدودا ۱۰ هزار نفر جمعیت دارد. در این محله ی زیبا تعداد زیادی رستوران، کافه و گالری هنری دور یک میدان کوچک، کنار آب قرار گرفته‌ اند. این محله قدیمی و جذاب از ساختمان های بازسازی شده تشکیل شده است.

در سال ۲۰۲۰ قیمت فروش مسکن در یک ماه گذشته ۴ درصد در بازار مسکن اورتاکوی افزایش داشته است. در حالی که میانگین قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در محله اورتاکوی ۸ هزار و ۳۰۰ لیر است، دوره بازپرداخت (geri dönüş süresi) ۲۱ سال محاسبه می شود. بر این اساس، در شاخص املاک و مستغلات سال ۲۰۲۰ و گزارش های منطقه ای، میانگین قیمت یک خانه ۱۰۰ متر مربعی خریداری شده در محله لوازیم بین ۶۳۰ هزار تا ۱ میلیون و ۵۰ هزار لیر بوده است که از این حیث از گرانترین محله های استانبول محسوب می شود.

گرانترین محله های استانبول 17

قیمت خانه در محله جهانگیر (Cihangir)

قیمت خانه در جهانگیر در بازار مسکن سال ۲۰۲۰ و در یک ماه گذشته ۰/۶۴ درصد افزایش داشته است. در حالی که میانگین قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در محله جهانگیر ۹ هزار و ۲۰۰ لیر است، دوره بازپرداخت (geri dönüş süresi) ۱۸ سال محاسبه می شود. بر این اساس، در شاخص املاک و مستغلات سال ۲۰۲۰ و گزارش های منطقه ای، میانگین قیمت یک خانه ۱۰۰ متر مربعی خریداری شده در محله جهانگیر بین ۶۹۲ هزار تا ۱ میلیون و ۱۵۴ هزار لیر بوده است که از این حیث از گرانترین محله های استانبول محسوب می شود.

گرانترین محله های استانبول 18

قیمت خانه در شیشلی (Şişli)

منطقه شیشلی (شهرستان شیشلی) یکی از قدیمی ترین مناطق استانبول است که در قسمت اروپایی این شهر قرار گرفته است. شهرستان شیشلی ۳۵ کیلومتر مربع مساحت داشته و بیش از ۲۸۰ هزار نفر جمعیت دارد. جالب است بدانید محله معروف نیشانتاشی نیز در منطقه شیشلی واقع شده است. همچنین شیشلی از مناطق نزدیک تنگه بسفر است و در مجاورت بشیکتاش قرار گرفته و با این منطقه همسایه است.

شیشلی در نزدیکی جاذبه های مهمی چون مرکز خرید زورلو سنتر، پارک مینیاتورک و کاخ دولما باغچه استانبول قرار دارد. بسیاری از بناهایی که در منطقه شیشلی واقع شده اند قدمتشان به قرن نوزدهم میلادی باز می گردد که یکی از مشهورترین آن ها بیمارستان کودکان است که در سال ۱۸۹۸ میلادی در شیشلی ساخته شد.

قیمت خانه در شیشلی در بازار مسکن سال ۲۰۲۰ و در یک ماه گذشته ۲/۵۸ درصد کاهش داشته است. در حالی که میانگین قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در شیشلی ۵ هزار و ۳۰۰ هزار لیر است، دوره بازپرداخت (geri dönüş süresi) ۱۷ سال محاسبه می شود. بر این اساس، در شاخص املاک و مستغلات سال ۲۰۲۰ و گزارش های منطقه ای، میانگین قیمت یک خانه ۱۰۰ متر مربعی خریداری شده در شیشلی بین ۴۰۴ هزار تا ۶۷۴ هزار لیر بوده است که از این حیث از گرانترین محله های استانبول محسوب می شود.

گرانترین محله های استانبول 19

قیمت خانه در محله تکسیم (Taksim)

قیمت اجاره و خرید خانه در تکسیم از مسائل داغ این روزهاست. بی اوغلو (Beyoğlu)، یکی از مناطق سمت اروپایی استانبول است که میزبان خیابان استقلال استانبول (Istiklal Caddesi)، برج گالاتا (Galata Kulesi) و میدان تکسیم (Taksim) و بسیاری از مکان های مهم دیگر است است. قیمت املاک و مستغلات در Beyoğlu ، که یکی از مناطق مورد علاقه امروزی است، ممکن است بسته به اندازه، محله و محیط متفاوت باشد.

قیمت خانه در تکسیم می تواند بسته به محله ای که خانه در آن قرار دارد و یا ساختمان ها و مراکز مهم واقع در مجاورت آن، می تواند متفاوت باشد. قیمت خانه های ۶۰ تا ۱۰۰ متر مربعی در نزدیکی مشهورترین خیابان بی اوغلو یعنی خیابان استقلال و میدان تکسیم، از ۵۰۰ هزار لیر شروع می شود.

قیمت خانه (۱+۲) یعنی دو خوابه با یک سالن، ۱۰۰ متری، در محله ی گوموش سویو (Gümuüşsuyu) که نزدیک به میدان تکسیم و کاباتاش است به طور متوسط بین ۵۰۰ الی ۷۵۰ هزار لیر متغیر است که بستگی به محیط، محله و اندازه خانه دارد. همچنین قیمت خانه های رو به ساحل استانبول (boğaz manzaralı) در محله ی گوموش سویو (Gümuüşsuyu) به طور متوسط از ۸۰۰ هزار لیر شروع می شود.

گرانترین محله های استانبول 20

همچنین همانطور که در مقاله مربوط به ارزان ترین محلات استانبول نیز اشاره کردیم، براساس بررسی پلتفرم تجزیه و تحلیل داده های املاک و مستغلات در ترکیه ((Endeksa، که با توجه به مناطق مختلف استانبول به مسائل مربوط به قیمت مسکن می پردازد، ارزان ترین محله استانبول از نظر قیمت مسکن (بر اساس قیمت هر متر مربع)، منطقه اسنیورت (Esenyurt) بود. میانگین قیمت خانه در اسن یورت به ازای هر متر مربع ۲ هزار و ۴۴۹ لیر است.

قیمت خانه در استانبول اسن یورت

جهت دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان 118 ترکیه شماره واتساپ خود را وارد کنید

 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

اشتراک گذاری این مطلب

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید:

1 نظر

 1. گرانترین محله های استانبول 34

  لطفا قنادی ناتلی یا همان ناتالی سابق در کشور ترکیه در کدام استان شعبه ای دیگر دارد یا خیر اگر دارد با چه اسمی بشناسیم ممنون و سپاس از شما


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پیش از تماس با ما این موارد را در نظر بگیرید:

 1. با این شماره تنها جهت خرید و اجاره ملک در ترکیه تماس بگیرید. 
 2. امکان پاسخگویی در روزهای یکشنبه وجود ندارد.
 3. لطفا پیغام خود را به صورت متن یا پیام صوتی ارسال نمایید و از تماس صوتی خودداری کنید.
 4. این خانه ممکن است به فروش رفته و یا اجاره داده شده باشد، اما موارد مشابه همواره موجود است.
 5. ما در استانبول اروپایی، شهر آلانیا و آنتالیا فعال هستیم.

دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی

در صورتیکه تمایل به دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی توسط وکیل مجموعه ما دارید، می توانید از طریق لینک زیر وارد واتساپ شده و وقت مشاوره دریافت نمایید. 

×