Skip to content

بیمارستان های استانبول

بیمارستان های استانبول 15

خدمات درمانی ترکیه

کشور ترکیه اکنون به عنوان یکی از پایتخت های گردشگری دنیا به شمار می رود و نیز با توجه به تلاش خود برای ورود به اتحادیه اروپا، نیازمند داشتن امکانات پزشکی و مراکز مربوط به بهداشت و سلامت عمومی بروز و بسیار پیشرفته ای است. پس اگر نگران خدمات بهداشتی و درمانی ترکیه هستید، بهتر است از همین حالا خیال خود را راحت کنید. ترکیه یکی از کشورهای پیشرفته در زمینه پزشکی است، به طوری که موفق شده است رتبه دهم ارزان‌ ترین و با کیفیت ‌ترین خدمات درمانی جهان را از آن خود کند. همانطور که امکان رخ دادن حادثه همیشه وجود دارد، بهتر است در مورد مراکز درمانی مقصد خود آشنایی داشته باشیم تا در صورت نیاز این اطلاعات بتوانند کمک شایانی به ما کنند؛ بنابراین آشنایی با بیمارستان های استانبول و مراکز درمانی این شهر در کنار آدرس های آن ها می تواند در زمان مورد نیاز بسیار کاربردی باشد. با ما همراه شوید تا با بیمارستان های خصوصی و دولتی معروف استانبول بیشتر آشنا شویم.

تفاوت بیمارستان های دولتی وخصوصی در استانبول

هزینه های درمان در بیمارستان های استانبول متناسب با دولتی یا خصوصی بودن مراکز درمانی بسیار متفاوت می باشد. این هزینه در بیمارستان های دولتی کمتر از نصف بیمارستان های خصوصی است. البته که در مراکز درمانی دولتی تنها بیمه SGK که به نوعی مشابه بیمه تامین اجتماعی ایران می باشد قابل قبول است و افراد زمانی که دارای شهروندی کشور ترکیه باشند می توانند از خدمات آن استفاده نمایند. از سوی دیگر بیمه های خصوصی تنها در بیمارستان های خصوصی و داروخانه های طرف قرارداد آن ها مورد پذیرش است. برای مراجعه به بیمارستان های دولتی می بایست از طریق سایت hastanerandevu.gov.tr وقت گرفته شود. در صورتی که فردی دارای شرایط نامناسب است می تواند از درب اورژانس وارد مراکز درمانی دولتی شده که نیاز به وقت قبلی ندارد. همچنین برخی از بیمارستان های دولتی به بیمارانی که در منزل هستند نیز خدمات ارائه می کنند. در ادامه، لیست معروف ترین بیمارستان ها و مراکز درمانی خصوصی و دولتی شهر استانبول را خدمت شما عزیزان معرفی می کنیم.

معرفی معروف ترین بیمارستان های خصوصی استانبول

بیمارستان فلورانس نایتینگل استانبول – Florence Nightingale Hospital

بیمارستان فلورانس نایتینگل یکی از فعال‌ترین و مجهزترین بیمارستان های شهر استانبول ترکیه می باشد که نام خود را از پرستار معروف انگلیسی گرفته است. این مرکز تمامی خدمات خود را هفت روز هفته و ۲۴ ساعت شبانه روز ارائه می کند و کادر درمانی آن بسیار مجرب هستند. بیمارستان ناینیتگل در سال ۱۹۸۹ افتتاح شد و هم اکنون با ۳۰ سال سابقه خود یکی از پیشروترین مراکز درمانی و تحقیقات پزشکی ترکیه محسوب می‌شود. از دیگر ویژگی های مرکز درمانی نایتینگل ظرفیت بالای پذیرش بیمار است. به طوری‌که سالانه نزدیک به ۷۰ هزار بیمار از خدمات بخش های مختلف آن استفاده می کنند. بیمارستان فلورانس نایتینگل اولین مرکز درمانی کشور ترکیه بود که به کمیسیون مشترک بین المللی سلامت (JCI) پیوست. در حال حاضر این بیمارستان خدمات خود را در بخش تشخیص و درمان سرطان سینه، استخوان و مفاصل، بخش سرطان، بخش کبد و کلیه، گوارش، مرکز قلب و مغز و سایر بخش ها ارائه می دهد. سایر شعب و بخش های مرتبط با بیمارستان نایتینگل در شهر استانبول مراکزی نظیر کادی کوی (Kadıköy) فلورانس نایتینگل، شیشلی فلورانس نایتینگل، گوک ترک فلورانس هاسپیتال و گایری تپه  Gayrettepe  هستند.

بیمارستان های استانبول 1

بیمارستان آجی بادام استانبول – Acibadem International Hospital

بیمارستان آجی بادم (Acibadem International Hospital) انواع خدمات تشخیصی و درمانی را به مراجعه کنندگان خود ارائه می‌دهد. بیمارستان آجی بادام مجهز به پیشرفته ترین فناوری های پزشکی می باشد. این مرکز از سال ۱۹۹۱ میلادی به طور تخصصی در حوزه درمان سرطان، پرتو درمانی، مرکز باروری، مرکز اطفال، پزشکی هسته ای، جراجی با روبات، پیوند اعضا فعالیت خود را آغاز کرده است. بیمارستان و مرکز درمانی آجی بادام در بیشتر مناطق شهر استانبول دارای کلینیک و بخش های درمانی می باشد که برخی از آنها مناطق کادی کوی (Kadikoy)، باکرکوی (Bakirkoy)، اتیلر (Etiler) هستند.

بیمارستان های استانبول 2

بیمارستان آمریکایی استانبول – American Hospital

بیمارستان آمریکایی یا (American Hospital) یکی از مراکز درمانی فوق تخصصی شهر استانبول می باشد که به آن در زبان ترکی امریکن هاستانسی Amerikan Hastanesi نیز می گویند. این بیمارستان دسترسی خوبی به وسایل نقلیه عمومی دارد. به طور مثال، بیمارستان در فاصله ۵ دقیقه از ایستگاه عثمان بیگ قرار دارد که می توانید به راحتی با مترو استانبول به بیمارستان بروید. بیمارستان در سال ۱۹۲۰ با نام انگلیسی کنستانتینوپولی تاسیس شد و تا سالها با همین نام فعالیت می‌کرد. در سال ۱۹۹۵ بنیاد وهبی کوچ Vehbi Koç حق مالکیت بیمارستان را خریداری کرده و تمام بخش های آن را بازسازی کرد. این بیمارستان در منطقه نیشان تاشی استانبول (گوزل باهچه) واقع شده است. در حال حاضر امریکن هاسپیتال در زمینه پزشکی هسته ای، فناوری های پرتور پزشکی، مراقبت های بهداشتی و عمل های سرپایی به مراجعه کنندگان خود خدمات با کیفیتی ارائه می دهند. این بیمارستان به شیوه کاملا مدرن اداره می شود و مراجعان در بدو ورود ابتدا معاینات اولیه و آزمایش های لازم را انجام داده و در صورت نیاز به بخش های دیگر منتقل می شوند.

بیمارستان های استانبول 3

بیمارستان خصوصی استانبول – Private Istanbul Hospital

بیمارستان (Private Istanbul Hospital) در آوریل سال ۱۹۹۵ میلادی به عنوان یکی دیگر از مراکز درمانی خصوصی شهر استانبول تاسیس شد و در حال حاضر جزو ده بیمارستان برتر ترکیه محسوب می شود. بیمارستان خصوصی استانبول خدمات خود را در ۴ بخش اصلی درمانی، جراحی، بخش عمومی و بخش فیزیوتراپی و عکس برداری ارائه می دهد. این بیمارستان در منطقه ایکی تلی خیابان آتاترک واقع شده است.

بیمارستان های استانبول 4

بیمارستان نیشانتاشی استانبول – Nişantaşı Hospital

بیمارستان نیشانتاشی (Nişantaşı Hospital) بخشی از هلدینگ اورتادوغو می باشد. اورتادوغو (Ortadoğu Holding) یکی از معروف ترین هلدینگ های ترکیه است که شرکت های زیر مجموعه ی آن علاوه بر حوزه ی درمان، لجستیک و… در حوزه ی ساخت و ساز نیز فعالیت دارند. این بیمارستان خدمات فوق تخصصی خود را در زمینه های کودکان و اطفال، رژیم و لاغری، ارتوپد، جراحی بینی، پوست و مراقبت های زیبایی، اورولوژی، قلب و عروق، کلینیک زایمان، درمان چاقی، بخش اورژانس ارائه می دهد. این بیمارستان در شیشلی محله ی والی کوناک واقع شده است.

بیمارستان های استانبول 5

بیمارستان های دولتی استانبول

بیمارستان ایستینیه استانبول – Istinye State Hospital

بیمارستان ایستینیه در سال ۱۹۸۴ به عنوان کلینیک مراقبت از بیماری های عفونی و سل تاسیس شد و به مرور تا سال ۱۹۶۸ به تعداد تخت های آن افزودند تا آانکه توانست به عنوان بیمارستان فعالیت رسمی خود را آغاز کند. در حال حاضر بیمارستان ایستینیه (Istinye) خدمات درمانی خود را در قالب واحد دیالیز، بخش پرتو درمانی، بیوشیمی، آسیب شناسی، میکروبیولوژی و آندوسکوپی به مراجعه کنندگان ارائه می دهد. این مرکز در منطقه ایستینیه (Istinye) استانبول واقع شده است. همچنین این مرکز یک کلینیک مراقبت در منزل نیز دارد که به بیماران خاص خدمات پزشکی در منزل ارائه می‌کند.

بیمارستان های استانبول 6

بیمارستان باکرکوی استانبول – Bakirkoy State Hospital

بیمارستان (Bakirkoy State Hospital) در قسمت اروپایی شهر استانبول قرار دارد که ساکنان آن اغلب درآمد خوبی دارند و جزو طبقات متوسط رو به بالا استانبول محسوب می شوند. این منطقه جزو زیباترین مناطق شهر استانبول در کنار دریای مرمره می باشد. بیمارستان باقرکوی از سال ۱۸۸۴ تا ۱۹۵۱ به همت دکتر مظهر عثمان ساخته شد. این بیمارستان در زمینه های نورولوژی، روانپزشکی، جراحی مغز و اعصاب و فیزیوتراپی فعالیت دارد و از مراکز درمانی تخصصی روانپزشکی، ترک اعتیاد و اعصاب و روان در استانبول محسوب می شود. مسئولان بیمارستان باقرکوی در سال ۲۰۰۸ موزه ای از اسناد، تحقیقات و دستاوردهای خود تاسیس کردند که در صورت تمایل می توانید از ساعت ۱۰:۰۰ صبح تا ۱۵:۳۰ به صورت رایگان از موزه بازدید کنید.

بیشتر بدانید: معروف ترین موزه های استانبول

بیمارستان های استانبول 7

بیمارستان دانشگاه استانبول (جراح پاشا) – Istanbul University Cerrahpasa Hospital

بیمارستان جراح پاشا در سال ۲۰۰۲ میلادی تاسیس شد و به طور تخصصی در زمینه سرطان سینه فعالیت می کند. این بیمارستان در منطقه فاتح استانبول واقع شده است و در بیمارستان خدمات تخصصی در زمینه درمان سرطان سینه، جراحی های مرتبط، ابزارهای پزشکی تشخیص سرطان، رادیولوژی، پاتولوژی، مرکز پزشکی هسته ای، آنکولوژی پزشکی، رادیولوژی و جراحی پلاستیک و زیبایی به بیماران و مراجعه کنندگان ارائه می شود.

بیمارستان های استانبول 8

 سایر بیمارستان های دولتی شهر استانبول

 •  بیمارستان دولتی آرناوت کوی (Arnavutköy)
 •  بیمارستان دولتی کیراچ (kirac)
 • بیمارستان و مرکز اورژانس مال تپه (Emergency Maltepe Public Hospital)
 •  سنترال هاسپیتال استانبول و بیمارستان لطفیه نوری بورات (Lütfiye Nuri Burat)

از این که در این مقاله ما را همراهی کردید سپاس گذاریم. اگر این مقاله را مناسب یافتید با دوستانتان به اشتراک بگذارید. همچنین در جهت ارائه هر چه بهتر خدمات به شما عزیزان، میتوانید نظرات، پیشنهادات و انتقادهایتان را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید. تیم 118 ترکیه اوقات خوب و خوشی را برای شما در ترکیه آرزومند است.

  هزینه های پزشکی در ترکیه

جهت دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان 118 ترکیه شماره واتساپ خود را وارد کنید

 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

اشتراک گذاری این مطلب

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید:

7 نظر

 1. بیمارستان های استانبول 22

  هزینه درمان برای کسانی که اقامت دارن در مراکز دولتی آیا رایگان هست ؟

 2. بیمارستان های استانبول 25

  اطلاعات مفیدی بود متشکرم.

 3. بیمارستان های استانبول 27

  ممنون! مفید بود


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  هزینه های پزشکی در ترکیه

لطفا پیش از تماس با ما این موارد را در نظر بگیرید:

 1. با این شماره تنها جهت خرید و اجاره ملک در ترکیه تماس بگیرید. 
 2. امکان پاسخگویی در روزهای یکشنبه وجود ندارد.
 3. لطفا پیغام خود را به صورت متن یا پیام صوتی ارسال نمایید و از تماس صوتی خودداری کنید.
 4. این خانه ممکن است به فروش رفته و یا اجاره داده شده باشد، اما موارد مشابه همواره موجود است.
 5. ما در استانبول اروپایی، شهر آلانیا و آنتالیا فعال هستیم.

دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی

در صورتیکه تمایل به دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی توسط وکیل مجموعه ما دارید، می توانید از طریق لینک زیر وارد واتساپ شده و وقت مشاوره دریافت نمایید. 

×