Skip to content

شرکت های بیمه درمانی در ترکیه

شرکت های بیمه درمانی در ترکیه 15

بیمه درمانی در ترکیه

گرفتن بیمه درمانی در ترکیه یا سیگورتا (Sigorta) مطابق با قانون این کشور یکی از مدارک لازم برای دریافت اقامت ترکیه (کوتاه مدت) می باشد. قانون افراد خارجی و حمایت از بین المللی که از آوریل ۲۰۱۴ به اجرا در آمد بیمه درمانی در ترکیه را پیش شرط لازم برای صدور مجوز اقامت برای اتباع بیگانه می داند. افرادی که برای راندوو ترکیه اقدام کرده اند در یک مرحله باید نوع بیمه خود را انتخاب کنند.

در ترکیه بیش از ۳۰ شرکت ارائه دهنده خدمات بیمه سلامت برای اتباع خارجی که مورد قبول اداره مهاجرت ترکیه هستند وجود دارد که هریک پوشش های مختلفی بر اساس قرارداد ارائه می دهند. لازم است بدانید که برای اخذ بیمه درمانی در ترکیه نیاز به آدرس در این کشور و مشخصات پاسپورت دارید و حضور فرد متقاضی برای اخذ بیمه ضرروی نیست؛ به این معنی که شما می توانید  از ایران نسبت به اخذ بیمه و حتی راندوو که همان درخواست اقامت می باشد به صورت اینترنتی اقدام کنید.

بیمه درمانی در ترکیه

بیمه درمانی برای خارجی ها در ترکیه

در صورتی که به استانداردهای پزشکی و بیمه درمانی در ترکیه نگاهی اجمالی داشته باشیم متوجه می شویم که ترکیه در زمینه پزشکی و درمانی دارای استانداردهایی در سطح اروپا می باشد؛ فقط با این تفاوت که از نظر هزینه های پزشکی بسیار باصرفه تر است.

صدور بیمه درمانی ترکیه برای خارجی ها به نسبت سایر کشورهای منطقه در سال های اخیر رشد و پیشرفت زیادی را داشته است. در سال های گذشته به دلیل رشد اقتصادی بالا در بسیاری از مناطق ترکیه حتی روستا های این کشور بیمارستان های بسیاری افتتاح شده اند و شاهد پیشرفت بیمارستان های استانبول و ترکیه در سال های اخیر هستیم. از مشهورترین این پروژه های پیشرفته بیمارستانی می توان به بیمارستان های شهیر هاستانه لری (Şehir Hastaneleri) اشاره کرد.

دولت ترکیه توانسته است با تصویب قوانین، شهروندان خود را ملزم به بیمه کردن نماید و همچنین با تصویب هیأت دولت در خصوص افرادی که برای اقامت دائم ترکیه و یا اخذ شهروندی ترکیه اقدام کرده اند ثبت نام بیمه درمانی برای خارجی ها در ترکیه الزامی شده است. در این راستا در صورتی که شما برای مواردی مانند کار در ترکیه، ثبت شرکت در ترکیه، تحصیل در ترکیه و … اقدام می کنید در کنار آن نیز لازم است برای بیمه درمانی در ترکیه نیز اقدامات لازم را انجام دهید.

شرکت های بیمه درمانی در ترکیه 1

بیمه درمانی خصوصی در ترکیه

بیمه درمانی خصوصی ترکیه نوع دیگر بیمه برای مهاجران دارای اجازه اقامت در ترکیه است. این بیمه علاوه بر اینکه شخصا انجام می شود، می توان آن را برای همه اعضای خانواده در هر زمان به هر نحوی که متقاضی مدنظر دارد پوشش داد.

شرکت های بیمه درمانی در ترکیه 2

انواع بیمه درمانی برای اتباع خارجی در ترکیه

دولت ترکیه همه شهروندان را موظف کرده است تا از خدمات بیمه های درمانی در ترکیه استفاده کنند. هزینه های پزشکی در ترکیه در صورتی که شخص بیمه نداشته باشد بسیار بالا می باشد. بیمه درمانی خارجی ها در ترکیه نیز الزامی می باشد البته برای افراد زیر ۱۸ و بالای ۶۵ سال در شرایط خاص بیمه الزامی نیست.

  قیمت شلوار جین در ترکیه

بیمه درمانی در ترکیه برای اتباع خارجی به دو صورت انجام می پذیرد که در ادامه برای شما عزیزان توضیح داده ایم.

بیمه دولتی شرکت های خصوصی ترکیه

 این بخش مختص اشخاص و سرمایه گذارانی است که درکشور ترکیه ثبت شرکت کرده اند و یا سرمایه گذار یک شرکت هستند و یا در یک شرکت ترک استخدام هستند که در این صورت کارفرما با پرداخت حق بیمه سالیانه می تواند برای آن شخص ذکر شده بیمه دولتی دریافت کنند.

  قیمت شلوار جین در ترکیه

همچنین برای آشنایی با مزایای بازنشستگی در کشور ترکیه می توانید این مقاله را نیز مطالعه نمایید.

شرکت های بیمه درمانی در ترکیه 3

بیمه خصوصی شرکت های خصوصی

شاید بتوان گفت بیمه درمانی خصوصی در ترکیه جزو رایج ترین و ضروری ترین بیمه های درمانی ترکیه برای خارجی ها است به خصوص برای افرادی که درصدد اخذ اقامت کوتاه مدت ترکیه و یا اخذ اقامت بلند مدت ترکیه هستند. در مورد روش های بیمه خصوصی از طریق شرکت های خصوصی می توان گفت، این روش رایج ترین و آسان ترین کاری است که اتباع خارجی و به ویژه ایرانیان برای بیمه شدن استفاده می کنند. در نتیجه اگر شما به هر طریق دیگری غیر از سرمایه گذاری و کار برای اقامت ترکیه اقدام کردید باید از این طریق نسبت به دریافت بیمه اقدام کنید.

شرکت های بیمه درمانی در ترکیه 4

هزینه بیمه خصوصی برای اخذ اقامت ترکیه

طبق قوانین ترکیه افراد زیر ۱۷ و بالای ۶۵ سال نیاز به پرداخت هزینه بیمه درمانی ندارند. افراد ۱۸ تا ۲۳ ساله، حدود ۶۵۰ لیر در سال و افراد ۲۳ تا ۶۵ ساله، حدود ۵۱۰۰ لیر در سال هزینه بیمه درمانی باید بپردازند.

لازم به ذکر است، داشتن بیمه سلامت برای افراد زیر ۶۵ سال، اجباری است.

شرکت های بیمه درمانی در ترکیه 5

مزایای بیمه درمانی خصوصی ترکیه

 • شما می توانید برای درمان هر گونه بیماری از جمله تصادف یا بستری در بیمارستان های خصوصی با قیمتی بسیار پایین تا یک سال برآورده نمایید.
 • اگر شما استطاعت هزینه بیمه درمانی در ترکیه را نداشتید می توانید از بیمه درمانی خصوصی خود استفاده کنید و در آینده بازپرداخت داشته باشید.
 • خودتان می توانید هر دکتر و یا پزشک متخصص را برای معالجه انتخاب کنید.
 • با بیمه درمانی خصوصی ترکیه شما مانند راحتی هتل لذت می برید همچنین با بالاترین کیفیت خدمات را دریافت می کنید و احساس راحتی می کنید.
 • با بیمه درمانی خصوصی شما چه بستری سرپایی و یا بستری چند روزه نسب به بیماری خود داشته باشید در همان شهر و یا کشورهای دیگری در جهان بهترین کیفیت را دریافت خواهید کرد.
 • نسبت به تعرفه ای که انتخاب می کنید هنگامی که شما به یک حادثه یا بیماری در خارج از کشور دچار شدید می توانید از تمامی خدمات آن استفاده کنید.
شرکت های بیمه درمانی در ترکیه 6

موارد تحت پوشش بیمه درمانی در ترکیه

 • هزینه های بستری شدن در بیمارستان
 • درمان های سرپایی
 • خدمات ارائه شده در بیمارستان مانند اتاق عمل، بی هوشی، آزمایشگاه، رادیولوژی و…
 • هزینه های پیوند اعضا
 • شیمی درمانی، پرتو درمانی و دیالیز
 •  درمان های دندان پزشکی و جراحی بینی که در اثر حادثه یا تصادف ایجاد شده باشد
 • کلیه آزمایش‌های میکروب شناسی و پاتوبیولوژی
 • رادیولوژی و تصویر برداری
 • MRI
 • هزینه ی بستری شدن در بخش های مراقبت های ویژه
 • هزینه های دارو
 • ویزیت پزشک و کلیه آزمایش‌های لازم برای تشخیص و یا جلوگیری از بیماری ها
  فروشگاه های بیم ترکیه

ذکر این نکته ضروری است که در انتخاب نوع بیمه و شرکت بیمه، دقت کنید تا بتوانید از حداکثر خدمات ارائه شده از طریق بیمه ها بهره‌مند شوید.

شرکت های بیمه درمانی در ترکیه 7

شرکت های خصوصی بیمه درمانی در ترکیه

شرکت های خصوصی بیمه درمانی در ترکیه نیاز های پزشکی درمانی شما را در قبال امراض، تصادفات و اتفاقات را تأمین می کنند تا شما از نظر روحی و مالی فشار زیادی را متحمل نشوید و با خیالی آسوده به زندگی تان ادامه دهید. این شرکت ها به شما این امکان را می دهند که خودتان هر دکتر و یا پزشک متخصص را برای معالجه انتخاب کنید.

  هزینه اجاره خانه در استانبول

جهت رفاه حال شما لیست شرکت های بیمه درمانی خصوصی در ترکیه که می توانید از وبسایت Sigortam.net از آن ها بهره مند شوید را برایتان تهیه کرده ایم. میتوانید با مراجعه به این وبسایت (Sigortam.net)، بسته به نوع بیمه درخواستی تان از مناسب ترین قیمت های بیمه درمانی شرکت های خصوصی ترکیه بهره مند شوید.

 • Axa Sigorta
 • Acıbadem Sağlık ve Hayat Sigorta
 • Aksigorta
 • Allianz Sigorta
 • Anadolu Sigorta
 • Ergo Sigorta
 • Groupama Sigorta
 • Güneş Sigorta
 • Mapfre Genel Sigorta
شرکت های بیمه درمانی در ترکیه 8

جهت دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان 118 ترکیه شماره واتساپ خود را وارد کنید

 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید:

اگر نظر و یا تجربه ای در مورد موضوع این مقاله دارید، لطفا با همه به اشتراک بگذارید.


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پیش از تماس با ما این موارد را در نظر بگیرید:

 1. با این شماره تنها جهت خرید و اجاره ملک در ترکیه تماس بگیرید. 
 2. امکان پاسخگویی در روزهای یکشنبه وجود ندارد.
 3. لطفا پیغام خود را به صورت متن یا پیام صوتی ارسال نمایید و از تماس صوتی خودداری کنید.
 4. این خانه ممکن است به فروش رفته و یا اجاره داده شده باشد، اما موارد مشابه همواره موجود است.
 5. ما در استانبول اروپایی، شهر آلانیا و آنتالیا فعال هستیم.

دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی

در صورتیکه تمایل به دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی توسط وکیل مجموعه ما دارید، می توانید از طریق لینک زیر وارد واتساپ شده و وقت مشاوره دریافت نمایید. 

×