Skip to content

رستوران های ایرانی در استانبول

رستوران های ایرانی مشهور در استانبول

استانبول به عنوان مهاجر پذیرترین شهر ترکیه، هم اکنون خانه هزاران نفر از ایرانیان است که در طی زمان به آنجا مهاجرت کرده اند. در این بین با توجه به طولانی بودن مدت زمان بازگشت به ایران در بعضی مواقع، مهاجرین به دنبال غذاها و نوشیدنی های ایرانی می گردند. همین نیاز باعث شده است که رستوران هایی با غذاهای ایرانی در ترکیه بخصوص شهر استانبول افتتاح گردند. همچنین این رستوران ها با هدف رویج فرهنگ و آداب غذاهای ایرانی سعی در آشنا کردن گردشگران و شهروندان با فرهنگ های ایرانی را دارند.

رستوران های ایرانی در استانبول 1

رستوران ایرانی ریحون

اولین رستوران، رستوران ایرانی ریحون است. این رستوران در محله بی اوغلو، خیابان یئنی چارشی استانبول قرار دارد که علاوه بر ایرانیان، مورد توجه گردشگران نیز هست. اگر در وبسایت ها، صفحات مجازی و یا اپلیکیشن ها بررسی کنیم، خواهیم دید که این رستوران توسط کاربران زیادی مورد توجه قرار گرفته است و توانسته امتیاز خوبی را کسب کند. غذاهای موجود در این رستوران شامل انواع کباب ها خورشت های مشهور ایرانی که همراه با برنج ایرانی سرو می شوند، سالادهای ایرانی مانند سالاد شیرازی و دسرهای مشهوری است. حتی بیشتر مواد مورد نیاز برای طبخ این غذا نیز از ایران وارد می شود. اگر بخواهیم در مورد قیمت های غذا نیز حرف بزنیم، باید گفت که قیمت های این رستوران کمی بالاتر از حد میانگین هستند زیرا این رستوران جزو رستوران های درجه یک استانبول به شمار می روند.

رستوران های ایرانی در استانبول 2

رستوران ایرانی آسمان

رستوران بعدی که می توان معرفی کرد، رستوران ایرانی آسمان واقع در محله فاتح، بلوار آکسارای است. این رستوران نیز بسیار مورد توجه ایرانیان مقیم ترکیه است. در این رستوران علاوه بر کباب هایی با کیفیت عالی و نیز خورشت های ایرانی خوب، نوشیدنی هایی مانند نوشانه، دوغ و دلسترهای ایرانی نیز به فروش می رسند که می تواند حس زندگی در ایران را بیشتر به مشتریان خود القا کند. این رستوران نیز با توجه به موقعیت خوب خود مورد توجه شهروندان ترکیه نیز قرار می گیرد. قیمت های رستوران از قیمت های رستوران معرفی شده قبلی کمی کمتر است و با توجه به نظرات کاربران، طعم و اصالت کباب های این رستوران نیز نسبت به رستوران ایرانی ریحون بهتر است.

رستوران های ایرانی در استانبول 3

رستوران ایرانی سودی

نام رستوران بعدی، رستوران سودی واقع در استانبول، آتاشهیر، خیابان آتاپارک می باشد. این رستوران نیز از جمله رستوران های مورد علاقه ایرانیان ساکن در استانبول می باشد. این رستوران دارای غذاهای دیگری مانند آش دوغ، سوپ های ایرانی، خورشت های متفاوت مانند فسنجان و سایر غذاهای ایرانی می باشد. این رستوران با توجه به نظرات مشتری ها، دارای خورشت های بسیار خوبی است تا جایی که شهروندان استانبول نیز در این رستوران غذا می خورند و جزو رستوران های خوب به شمار می رود. در مورد قیمت ها نیز می توان گفت این رستوران شباهت زیادی به رستوران ایرانی آسمان دارد.

رستوران های ایرانی در استانبول 4

رستوران ایرانی شاهنامه

رستوران دیگری که مورد استقبال ایرانیان قرار می گیرد رستوران ایرانی شاهنامه واقع در استانبول، شیشلی، خیابان الماداغ است. این رستوران دارای محیطی با کلاس بالا نیست و داخل رستوران نیز چندان بزرگ نیست، اما طعم و اصالت غذاهای ایرانی در آن حفظ شده است و اکثر مشتریان این رستوران رضایت خوبی از غذاهای این رستوران دارند. البته این نکته نیز قابل ذکر است که ای رستوران دارای قیمت های کمتری نسبت به دیگر رستوران های معرفی شده است.

رستوران های ایرانی در استانبول 5

سایر رستوران های ایرانی

رستوران های دیگر زیادی در استانبول واقع هستند که دارای غذاها و نوشیدنی های ایرانی هستند، از دیگر رستوران ها می توان به رستوران زعفران واقع در کادی کوی، کوچه امام رامیز یا رستوران ایرانی کرالیچه واقع در بشیکتاش، اورتا کوی، محله مجیدیه و چندین رستوران دیگر اشاره کرد. البته قابل ذکر است که این رستوران ها ممکن است در تمامی روزها غذای ایرانی نداشته باشند و در روزها یا وعده های خاصی قادر به سرو غذاهای ایرانی باشند. بنابراین تماس با این رستوران ها و یا بررسی برنامه روزانه آنها به مشتریان توصیه می شود.

چگونه در مورد این رستوران ها بیشتر مطالعه کنیم؟

امروزه در فضای مجازی بخصوص اینستاگرام نظرات زیادی در مورد کیفیت، قیمت و نوع غذاها به اشتراک گذاشته می شود. با یک جستجوی ساده شاید بتوان اطلاعات بیشتری را در مورد این رستوران ها و سایر رستوران ها نیز کشف کرد. در این باره مسافرین نیز می توانند با مراجعه به وبسایت https://www.zomato.com/tr/istanbul/ که می توان گفت قویترین وبسایت در زمینه رستوران ها است، اطلاعات زیادی را در مورد رستوران های ایرانی و یا حتی سایر رستوران ها کسب کنند.

بیشتر بدانید: با بازدید از اینجا مقاله مربوط به معروف ترین غذاهای ترک را نیز مشاهده کنید

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید:

اگر نظر و یا تجربه ای در مورد موضوع این مقاله دارید، لطفا با همه به اشتراک بگذارید.


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پیش از تماس با ما این موارد را در نظر بگیرید:

  1. لطفا با این شماره تنها جهت خرید و اجاره ملک در منطقه باهچه شهیر و غرب استانبول اروپایی تماس بگیرید و در صورت نیاز به مشاوره در خصوص سایر زمینه ها از دکمه مشاوره فوری بالای صفحه استفاده نمایید.
  2. امکان پاسخگویی در روزهای یکشنبه وجود ندارد.
  3. لطفا پیغام خود رو به صورت متن یا پیام صوتی ارسال نمایید و از تماس صوتی خودداری کنید.
  4. این خانه ممکن است به فروش رفته و یا اجاره داده شده باشد، اما موارد مشابه همواره موجود است.

دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی

لطفا توجه داشته باشید در صورتیکه تمایل به دریافت مشاوره رایگان، همانند ویدئو های موجود در صفحه مشاوره حقوقی می باشید، تنها از طریق صفحه اینستاگرام ما و یا این لینک در واتساپ سوالات خود را مطرح نمایید. 

در صورتیکه تمایل به دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی توسط وکیل مجموعه ما دارید، میتوانید از طریق لینک زیر وارد واتساپ شده و وقت مشاوره دریافت نمایید.