Skip to content

اخذ پاسپورت ترکیه با خرید ملک

راهنمای جامع اخذ پاسپورت ترکیه با خرید ملک

خرید ملک در ترکیه به منظور اهداف متفاوتی صورت می پذیرد که یکی از مهم ترین آن ها اخذ پاسپورت ترکیه با خرید ملک است. از سایر اهداف خرید خانه در این کشور می توان به سرمایه گذاری با توجه به پیشرفت خوب ترکیه، با هدف مهاجرت و سفر به کشورهای اروپایی و با هدف خرید خانه به عنوان اقامتگاه برای سفرهای متعدد به ترکیه اشاره کرد.

خرید خانه در استانبول با توجه به توافقات بین ایران و ترکیه برای اتباع ایرانی در ترکیه امکان پذیر بوده و از حمایت های قانونی برخوردار می باشد. فعالیت تیم ترکیه ۱۱۸ در حوزه ی ملک؛ خرید، فروش و اجاره خانه های مسکونی با محوریت منطقۀ زیبای باغچه شهیر و محلات اطراف می باشد که می توانید نمونه واحدهای فروش و اجاره در استانبول و باهچه شهیر را از صفحه خرید و اجاره خانه در باهچه شهیر مشاهده کنید.

اخذ پاسپورت ترکیه با خرید ملک یکی از بهترین و مطمئن ترین راه های گرفتن اقامت ترکیه است که اخیرا متقاضیان زیادی داشته است. مزایای پاسپورت ترکیه در بین کشور های منطقه بسیار بالا بوده و متقاضیانی که موفق به اخذ پاسپورت این کشور با خرید ملک می شوند می توانند بدون نیاز به کسب ویزا و مجوز به بیش از ۱۱۶ کشور سفر کنند که در مقاله ی پاسپورت ترکیه و کشورهای بدون ویزا مفصل در این باره صحبت شده است.

راهنمای جامع اخذ پاسپورت ترکیه با خرید ملک

آمار خرید ملک در ترکیه در برخی از شهرها به نسبت شهرهای دیگر بسیار بالاتر است. مثلا بیشترین درصد خرید و فروش به ترتیب در شهرهای استانبول، آنکارا و ازمیر، آنتالیا و بورسا بوده است. موقعی که تصمیم به اخذ پاسپورت ترکیه با خرید ملک را دارید باید از قبل اطلاعات کافی در مورد هزینه زندگی در ترکیه،  شهرستان ها، محله ها و سمت های ترکیه یا ارزان ترین شهرهای ترکیه برای خرید خانه داشته باشید.

خرید ملک در ترکیه مانند سایر کشورها یکسری قوانین خاص خود را دارد که باید حتما قبل از اقدام به این کار از این شرایط و ضوابط آگاه باشید. در بررسی قیمت خرید خانه در کشور ترکیه برای کسب اطلاعات کامل درباره پیش خرید آپارتمان در ترکیه می توانید علاوه بر مطالعه ی مقالات مربوط به ارزان ترین شهرهای ترکیه برای خرید ملک و تحلیل قیمت شهرستان ها در شهرهای مختلف ترکیه، از مشاوره فوری تیم ترکیه ۱۱۸ نیز بهره مند شوید.

پیشنهاد ما به شما این است که در مسیر اخذ پاسپورت ترکیه با خرید ملک، از مشاوره و راهنمایی یک وکیل با تجربه در این زمینه استفاده کنید که تیم مشاوره تخصصی ترکیه ۱۱۸ و خدمات وکالتی و حقوقی مجموعه ترکیه ۱۱۸ در این زمینه همواره همراه شما خواهند بود.

اخذ پاسپورت ترکیه با خرید ملک 1

شرایط اخذ پاسپورت ترکیه با خرید ملک

با توجه به راهنمای جامع اخذ پاسپورت ترکیه با خرید ملک در ترکیه، حداقل قیمت خرید ملک در ترکیه برای اقامت ۲۵۰ هزار دلار می باشد. افراد با اخذ پاسپورت ترکیه با خرید ملک به ارزش مجموعا ۲۵۰ هزار دلار می توانند برای خود و خانواده خود اقامت دائم ترکیه را اخذ کنند.

لازم به ذکر است که خانه و یا خانه های خریداری شده که مجموعه آنها ۲۵۰ هزار دلار خواهد بود، فقط و فقط باید از شهروندان ترک خریداری شود و پس از خریداری این نوع ملک ها (که با قصد شهروندی است) تا سه سال امکان فروش خانه را نخواهید داشت. معمولا حداکثر تا سه ماه پاسپورت شما صادر و به آدرس شما ارسال خواهد گردید.

سایر شرایط عمومی اخذ پاسپورت ترکیه

 • باید فردی بالغ باشید.
 • وضعیت مناسب سلامت جسمی و ذهنی داشته باشید و سوء سابقه نیز نداشته باشید.
 • باید بتوانید حداقل در سطح ابتدایی به زبان ترکی صحبت کنید.

مراحل اخذ پاسپورت ترکیه با خرید ملک

اولین مرحله با انتخاب ملک مورد نظر شروع می شود. توجه داشته باشید که برای اخذ پاسپورت ترکیه با خرید ملک، باید ملک خریداری شده از شرکت و یا صاحب ملک که شهروند ترک باشند خریداری شود. بر اساس قوانین اولیه در این بخش، واریز پول می بایست مستقیماٌ از حساب سرمایه گذار در خارج از ترکیه به حساب فروشنده در داخل ترکیه واریز گردد. اگر با توجه به شرایط خاص برخی از کشورها مانند ایران که امکان واریز پول با این شرایط وجود ندارد، شرایط دیگری در نظر گرفته شده است.

  کارت اقامت یا کارت کیملیک ترکیه

با توجه به شرایط مربوط به این تبصره شهروندان می توانند پول را از طریق صرافی ها به حساب خود در ترکیه واریز کنند و سپس از حساب خود در داخل ترکیه به حساب بانکی فروشنده ملک واریز کنند. معمولاٌ برای افتتاح حساب بانکی در ترکیه نیاز به اقامت ترکیه دارید. تفاوتی نمی‌ کند که اقامت کاری، اقامت تحصیل در ترکیه یا اقامت توریستی دارید. مهم این است که شما مدرکی دال بر اقامت در ترکیه داشته باشید. همچنین اگر این کار برایتان مقدور نبود وکیل نیز می تواند در باز کردن حساب بانکی بدون نیاز به داشتن اقامت به شما کمک کند.

حساب بانکی در ترکیه

قبل از اینکه سند ملک خود را تحویل بگیرید، حتماٌ کارشناس رسمی دولت باید ملک شما را کارشناسی کند و رقم کارشناسی خود را مشخص کند. این بخش از روند بسیار اهمیت دارد چون مبلغی که ملک کارشناسی می شود می بایست بسیار نزدیک به رقم خرید شما و بالای ۲۵۰ هزار دلار باشد.

پس از اتمام پروسه به نام شدن سند، مدارک شما توسط وکیل به آنکارا ارسال می گردد تا پروسه شروع شود. پس از آن همراه با وکیل به اتاق تجاری منطقه مربوط مراجعه می کنید و در بخش مربوط به سرمایه گذاران خارجی، مصاحبه می شوید و کارت های اقامت مخصوص سرمایه گذاران را دریافت می کنید. روی این کارت ها اقامت مربوط به سرمایه گذاران ذکر شده است.

بقیه مدارک شما از جمله ترجمه های مربوط به مدارک توسط وکیل تکمیل شده، پس از حدود ۳ تا ۴ ماه کارت مربوط به شهروندی شما از اداره نفوس ترکیه دریافت می شود و شما موفق به اخذ پاسپورت ترکیه با خرید ملک خواهید شد.

اخذ پاسپورت ترکیه با خرید ملک 2

محدودیت های خرید ملک و اخذ پاسپورت ترکیه با خرید ملک

اهداف متفاوت برای خرید خانه در ترکیه وجود دارد از جمله با هدف اخذ اقامت و شهروندی این کشور، با هدف سرمایه گذاری با توجه به پیشرفت خوب ترکیه، با هدف دریافت پاسپورت ترکیه برای مهاجرت و سفر به کشورها اروپایی و با هدف خرید خانه به عنوان اقامتگاه برای سفرهای متعدد به ترکیه.

  کار در ترکیه ۲۰۲۱

در این میان محدودیت هایی نیز برای خرید خانه در ترکیه و اخذ پاسپورت ترکیه با خرید ملک برای اتباع خارجی وجود دارند:

 • خریدار ملک در ترکیه می بایست دارای تابعیت یکی از کشورهای مجاز به خرید ملک در ترکیه باشد.
 • اتباع خارجی قانونا نمی توانند بیش از سی هکتار ملک را در ترکیه مورد خرید و فروش قرار دهند.
 • شهروندان خارجی حق تملک و یا اجاره‌ی اراضی کشور ترکیه را که در مناطق نزدیک به مراکز نظامی و امنیتی واقع شده اند را ندارند.
 • شهروندان خارجی می توانند حداکثر تا ۱۰ درصد از اراضی و املاک هر ناحيه و شهر را خریداری نمایند.
ارزان ترین شهرهای ترکیه برای خرید خانه

انواع پاسپورت ترکیه

در ترکیه چهار نوع مختلف پاسپورت وجود دارد:

 • پاسپورت عادی: پاسپورت عمومی شهروندان ترکیه. اتباع خارجی از طریق سرمایه گذاری، یا کسب شهروندی، گذرنامه معمولی می گیرند
 • پاسپورت سبز: افسران رده بالا
 • پاسپورت سیاه: مامورین دولتی مجاز در خارج از کشور
 • پاسپورت خاکستری: دیپلمات های ترکیه

شما هنگام اخذ پاسپورت ترکیه با خرید ملک در واقع صاحب پاسپورت قرمز رنگ خواهید شد. این پاسپورت دارای ۳۸ صفحه است و اعتبار آن برای افراد زیر ۱۸ سال ۵ سال و برای افرداد بالای ۱۸ سال ۱۰ سال می باشد.

اخذ پاسپورت ترکیه با خرید ملک 3

مزایای پاسپورت ترکیه

با دریافت پاسپورت ترکیه می توانید از مزایای زیادی برخوردار شوید و علاوه بر سفر به کشورهای مختلف، امتیازات دیگری نیز داشته باشید. در ادامه مطلب شما را با مزایای پاسپورت ترکیه آشنا خواهیم کرد:

 • گذرنامه و شهروندی ترکیه در مدت نسبتا کوتاهی و به طور متوسط ظرف ۳۰ روز کاری، پردازش و تحویل می گردد.
 • مسافرت به ۱۱۶ کشور بدون نیاز به ویزا، دسترسی آسانتر به تمام ۲۶ کشور منطقه شنگن.
 • عدم نیاز به حداقل دوره اقامت
 • جزو ۳۰ پاسپورت برتر جهان
 • حق پزشکی و درمانی کامل
 • دارندگان از برنامه های بازنشستگی به عنوان شهروند ترکیه بهره مند می شوند.
 • تحصیل رایگان در دانشگاه های دولتی و امکان بازپرداخت هزینه های دانشگاه
 • حق رای در انواع انتخابات

امکان شهروندی دوگانه، با داشتن گذرنامه ترکیه ای، یعنی می توانید تابعیت دوگانه داشته باشید. پس از دریافت، پاسپورت ترکیه اعتبار ۱۰ ساله دارد و برای یک عمر قابل تجدید است.

اخذ پاسپورت ترکیه با خرید ملک 4

نکات مهم درباره‌ اخذ پاسپورت ترکیه با خرید ملک

چند نکته مهم در مورد اخذ پاسپورت ترکیه با خرید ملک از قرار زیر است:

 • قبل از اقدام برای خرید خانه در ترکیه باید اطلاعات کافی در زمینه های مختلف به خصوص در مورد هزینه های سند خانه در ترکیه را باید کسب نمایید.
 • دقت کنید که در پروژه ای که درخواست خرید آن را دارید امکان ثبت سند برای تبعه خارجی وجود داشته باشد.
 • ملک خریداری شده باید دارای سند رسمی ترکیه باشد (Tapu) تا بتوانید اقامت اخذ کنید.
 • قبل از تسويه حساب کامل، با مراجعه به اداره سند و تاپو از صحت اطلاعات ملک و عدم وجود وام قبلی برای آن اطمینان حاصل کنید.
 • اگر ملک در حال ساخت خریداری می کنید بررسی کنید تا ملک حتما دارای سند رسمی باشد.
اخذ پاسپورت ترکیه با خرید ملک 5
جهت دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان 118 ترکیه شماره واتساپ خود را وارد کنید
اشتراک گذاری این مطلب
پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید:

اگر نظر و یا تجربه ای در مورد موضوع این مقاله دارید، لطفا با همه به اشتراک بگذارید.


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پیش از تماس با ما این موارد را در نظر بگیرید:

 1. با این شماره تنها جهت خرید و اجاره ملک در ترکیه تماس بگیرید. 
 2. امکان پاسخگویی در روزهای یکشنبه وجود ندارد.
 3. لطفا پیغام خود را به صورت متن یا پیام صوتی ارسال نمایید و از تماس صوتی خودداری کنید.
 4. این خانه ممکن است به فروش رفته و یا اجاره داده شده باشد، اما موارد مشابه همواره موجود است.
 5. ما در استانبول اروپایی، شهر آلانیا و آنتالیا فعال هستیم.

دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی

در صورتیکه تمایل به دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی توسط وکیل مجموعه ما دارید، می توانید از طریق لینک زیر وارد واتساپ شده و وقت مشاوره دریافت نمایید. 

×