Skip to content

شهر کاله ایچی آنتالیا

شهر کاله ایچی آنتالیا 18

شهر کاله ایچی (Kaleiçi) در آنتالیا، شهری کوچک و قدیمی در مرکز آنتالیا است که در منطقه (شهرستان) مرادپاشا (Muratpaşa) واقع شده است. این شهر از زمان آنتالیای قدیم تا به الان شکل تاریخی خود را از دست نداده و همه ساله گردشگران بین المللی زیادی را پذیرا است.

کاله ایچی

راهنمای جامع شهر کاله ایچی (Kaleiçi)

آنتالیا قدیمی ترین شهر ترکیه است و در واقع یادگاری از دوران رومیان باستان می باشد. منطقه تاریخی و زیبای کاله ایچی در قلب شهر قرا دارد. شهر کاله ایچی (Kale+içi) در ترکی استانبولی به معنی «داخل قلعه» می باشد. کاله (Kale) به معنای قلعه و ایچی (içi) به معنای داخل می باشد.

وقتی به شهر آنتالیا سفر می کنید، یکی از جاهای دیدنی آنتالیا که باید حتما به دیدن آن بروید، همین شهر کاله ایچی یا همان قلعه کاله ایچی است. کاله ایچی که به شهر قدیمی آنتالیا نیز شهرت دارد (Old City) یک شهر کوچک بومی و کاملا سنتی می باشد که با دیوارهای بسیار بلند قدیمی با معماری رومی که در امتداد خط ساحلی کشیده شده اند محاصره شده است.

این دیوارها با هدف محافظت از شهر توسط رومی ها ساخته شده است و همچنین کاله ایچی که شهری است پر از جاذبه و مکان های دیدنی شگفت انگیز شهری است که پادشاهی ها و سلطنت های بسیاری را تجربه کرده است به همین دلیل ورود به این شهر زیبا به منزله سفر در تاریخ است.

گردشگران با ورود به این شهر می توانند با سیر در زمان خود را در زمان تسلط امپراطوری عثمانی تجسم کنند چرا که این شهر زیبا پر از خانه های است که به سبک معماری عثمانی ساخته شده است؛ کوچه های سنگ فرش شده با خانه هایی با سقف های قرمز و دیواره های سفید قطعا اولین چیزی است که می تواند نظر گردشگران و بازدید کنندگان را به خود جلب کند.

شهر کاله ایچی آنتالیا 1

موقعیت شهر کاله ایچی (Kaleiçi)

کاله ایچی که در بخش شرقی آنتالیا در امتداد خط ساحلی قرار گرفته است. این شهر پر از دیواره هایی است که توانسته با قدمت طولانی خود منظره فوق العاده ای برای کاله ایچی  فراهم نماید که البته از میان این دیوارها فراوان امروزه تنها دو دیوار بیشتر باقی نمانده است.

شهر کاله ایچی آنتالیا 2

تاریخچه کاله ایچی آنتالیا

این شهر از دوران قدیم پر از کوچه ها و خیابان های پر پیچ و خمی است که می تواند برای بسیاری از افراد علاقه مند به تاریخ و طبیعت زیبا بسیار جذاب باشد.

  موزه ایاصوفیه ترابزون

کاله ایچی توانسته در طی دوران های مختلف و متعدد آنتالیا را به دیواره های خود محدود کند؛ در واقع این شهر زیبا در زمان های گذشته همان آنتالیا بوده است که مرزش را با دیوارهای سنگی خود برای مابقی دولت ها مشخص کرده بود البته جالب است بدانید که تا سال ها قبل از جنگ جهانی آنتالیا هنوز شناخته شده نبوده و همگان کاله ایچی را به عنوان شهر آنتالیا می شناختند.

  بهترین مراکز اسپا و ماساژ استانبول

بعد از اتمام جنگ جهانی دوم آنتالیا پیشرفت کرد و با تغییر نام از آتالیا به آنتالیا به صورت کنونی در آمد البته نا گفته نماند که گویای صحت این تغییر نام می تواند مجسمه آتالوس امپراطور رومی در ورودی کاله ایچی باشد که به افتخار پیروزی های متعدد نام او را بر این شهر گذاشته اند.

شهر کاله ایچی آنتالیا 3

جاهای دیدنی شهر کاله ایچی (Kaleiçi)

به دلیل تعدد جاذبه های گردشگری شهر کاله ایچی، همه ساله بسیاری از گردشگران برای تماشا و بازدید از آثار تاریخی به سمت این شهر زیبا روانه می شوند. در ادامه تمام جاذبه های دیدنی و گردشگری کاله ایچی را برایتان خواهیم گفت و چند مورد از مهم ترین آن ها را بررسی خواهیم کرد.

 • برج ساعت آنتالیا (Antalya Clock Tower)
 • دروازه هادریانوس آنتالیا (Hadrian’s Gate)
 • برج هیدرولیک آنتالیا (Hıdırlık Tower)
 • مسجد اسکله آنتالیا (İskele mosque)
 • مدرسه کاراتای آنتالیا (Karatay Medrese)
 • مناره شکسته آنتالیا (Kesik Minare)
 • مسجد ییولی مناره آنتالیا (Yivli Minare)
 • بندر آنتالیا (Yacht Harbour)
 • ساحل مرمرلی آنتالیا (Mermerli Beach)
 • پارک مرمرلی آنتالیا (Mermerli Park)
 • حمام رومی آنتالیا (Pazar Hamamı)
 • موزه کاله ایچی (Suna & Inan Kıraç Kaleiçi Museum)
 • مسجد مهمت پاشا (Tekeli Mehmet Paşa Mosque)
شهر کاله ایچی آنتالیا 4

دروازه هادریانوس (Hadrian’s Gate) در کاله ایچی  

دروازه هادریانوس (Hadrian’s Gate) در اطراف «حسابچی سوکاک» قرار دارد و از جمله بهترین ورودی های قلعه کاله ایچی بوده است. هادریانوس بنایی باشکوه است که به مناسبت ورود امپراطور وقت به این شهر و ۱۳۰ سال بعد از میلاد مسیح ساخته شده است. این دروازه دارای ۳ قوس و ستون هایی از جنس سنگ مرمر می باشد که دستور ساخت این دروازه را امپراطور هادریانوس صادرکرده بود.

این دروازه عنوان دروازه اصلی شهر را دارد و علاوه بر هادریانوس ورودی های دیگری هم هستند ولی دسترسی به خیابان کلین جار سالار از طریق این دروازه که برای محفاظت از شهر در برابر حمله دشمن ساخته شده بوده ، بسیار آسان است.

شهر کاله ایچی آنتالیا 5

مسجد مهمت پاشا (Tekeli Mehmet Paşa Mosque)

در شهر قدیمی کاله ایچی و در ” اوزون چارچی سوکاک ” یکی از جاهایی که باید ببینید ساختمان تاریخی تکیل محمد پاشا است ساختمانی با معماری فوق العاده و منحصر به فرد عثمانی که در قرن ۱۸ میلادی بنا شده است. این مسجد با نمای بیرونی فوق العاده، ۶ گنبد زیبا و تزئینات داخلی منحصر به فرد توانسته به یکی از مناطق گردشگری پر طرفدار تبدیل شود.

شهر کاله ایچی آنتالیا 6

برج ساعت (Antalya Clock Tower)

یکی دیگر از جاهای دیدنی و تاریخی کاله ایچی که در سال ۱۹۰۱ میلادی با سبک معماری عثمانی به دست سلطان عبدالحمید ساخته شده است برج ساعت نام دارد. برج ساعت آنتالیا که یکی از چندین برج به جا مانده از زمان عثمانی ها می باشد به دلیل موقعیت قرارگیری و سبک معماری فوق العاده توانسته نظر بسیاری از گردشگران را به خود جلب کند.

شهر کاله ایچی آنتالیا 7

بندر کاله ایچی (قلعه ایچی) (Kaleiçi Yat Limani)

مکان دیگر گردشگری در کاله ایچی (Kaleiçi) «چهل پله» نام دارد. در این جا با ۴۴ پله سنگی بسیار قدیمی که در قرن پانزدهم میلادی ساخته شده اند رو برو می شوید. این جا همان بندر باستانی آنتالیا (Yacht Harbour) یا (Yat Limani) است. این بندر طی قرن های مختلف و تا قبل ازساخت بندر جدید در حوالی ساحل کنیالتی، از ورودی های اصلی آنتالیا به حساب می آمد.

شهر کاله ایچی آنتالیا 8

مناره شکسته (Kesik Minare)

منارهشکسته (Kesik Minare) که در قرن دوم میلادی به عنوان یک معبد رومی بنا شده بود یکی از زیبا ترین جاذبه های گردشگری کاله ایچی می باشد . این بنا در قرن ۷ میلادی به نشانه احترام به مریم مقدس به کلیسا تبدیل شد و به طور مجدد در قرن ۸ میلادی با حمله اعراب به آنتالیا تغییر کاربری داد و به مسجد تبدیل شد.

قیمت خانه در آنتالیا کنیالتی

هتل های معروف در اطراف قلعه ایچی

هتل های معروف و مناسبی در اطراف قلعه ایچی ساخته شده است که از معروف ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • هتل (Old Town Delux)
 • هتل (White Garden)
شهر کاله ایچی آنتالیا 9

چطور به قلعه ایچی برویم؟

برای رفتن به اینجا باید ابتدا به منطقه کاله کاپیسی بروید و از آنجا وارد کوچه اوزون چارشی شوید. قلعه ایچی دقیقا روبروی برج ساعت آنتالیا واقع شده است. اما این یک کوچه بسیار بزرگ با مکان های دیدنی که تا به امروز کمتر دیده اید. برای رسیدن به این منطقه می توانید از وسایل نقلیه عمومی نیز استفاده کنید.

شهر کاله ایچی آنتالیا 10

با خطوط اتوبوس زیر نیز می توانید به Kaleiçi برسید:

 •  KC71, Bus – KL08, Bus – TCS46
شهر کاله ایچی آنتالیا 11

قلعه ایچی بر روی نقشه – Kaleiçi

جهت دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان 118 ترکیه شماره واتساپ خود را وارد کنید

 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

اشتراک گذاری این مطلب

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید:

اگر نظر و یا تجربه ای در مورد موضوع این مقاله دارید، لطفا با همه به اشتراک بگذارید.


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پیش از تماس با ما این موارد را در نظر بگیرید:

 1. با این شماره تنها جهت خرید و اجاره ملک در ترکیه تماس بگیرید. 
 2. امکان پاسخگویی در روزهای یکشنبه وجود ندارد.
 3. لطفا پیغام خود را به صورت متن یا پیام صوتی ارسال نمایید و از تماس صوتی خودداری کنید.
 4. این خانه ممکن است به فروش رفته و یا اجاره داده شده باشد، اما موارد مشابه همواره موجود است.
 5. ما در استانبول اروپایی، شهر آلانیا و آنتالیا فعال هستیم.

دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی

در صورتیکه تمایل به دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی توسط وکیل مجموعه ما دارید، می توانید از طریق لینک زیر وارد واتساپ شده و وقت مشاوره دریافت نمایید. 

×