Skip to content

شهر چشمه ترکیه

شهر چشمه ترکیه 21

شهر چشمه ترکیه (Çeşme) شهری است که در غربی ترین نقطه ترکیه و ۷۲ کیلومتری استان ازمیر واقع شده‌ است. شهر چشمه نیز یکی از جاهای دیدنی ازمیر بوده که همه ساله مخصوصا به خاطر سواحل زیبا و دیدنی اش گردشگران زیادی را به خود جذب می کند.

شهر چشمه عروس اژه ای ترکیه

در تقسیمات کشور ترکیه ناحیه اژه (Ege Bölgesi) شامل ازمیر (Izmir)، آفیون قره حصار (Afyonkarahisar)، آیدین (Aydin)، دنیزلی (Denizli)، عشاق (Uşak)، کوتاهیه (Kütahya)، مانیسا (شهر مانیسا)، موغلا (Muğla) می باشد.

شهر چشمه ترکیه یکی از شهرهای ساحلی معروف ترکیه در کرانه دریای اژه است. شهر چشمه ترکیه در واقع یکی از شهرهای توریستی این کشور به شمار می رود و به دلیل سواحل شنی، آفتاب گرم و آب های شفابخشی که دارد بسیار در بین مسافران معروف شده است. همچنین جالب است بدانید که شهر چشمه ترکیه فاصله بسیار نزدیکی با جزیره یونانی چیوس یا خیوس (Chios) دارد.

چشمه یک قلعه زیبا را در خود جای داده است که نمایانگر تاریخ درخشنده آن است. قلعه شهر چشمه ترکیه از شاخص ترین جاذبه های گردشگری چشمه محسوب می شود و به همین دلیل است که توریست های زیادی از ازمیر و جزیره چیوس در قالب یک تور یک روزه به چشمه سفر می کنند تا این بنای تاریخی را از نزدیک ببینند. جالب است بدانید که دریانوردان و کشتی‌ رانان، شهر چشمه ترکیه را بندر کوچکی در ترکیه می‌نامند.

جاذبه های تاریخی شهر چشمه ترکیه

در کنار تمام جاذبه های تفریحی که در شهر چشمه ترکیه وجود دارد، بناهای تاریخی بسیار جذابی هم در این شهر ترکیه ای وجود دارند که پیشنهاد می کنیم حتما از آن ها بازدید کنید.

 • شهری باستانی به نام ION که در ۱۶ کیلومتری شمال شهر چشمه قرار دارد یکی از آن مواردی تاریخی است که می توانید از آن دیدن کنید.
 • دیگر شهر تاریخی که در شرق شهر چشمه ترکیه قرار دارد Erythral نام دارد که قدمت آن به هزار سال پیش از میلاد مسیح باز می گردد. شهر کهن Erythral در یکی از روستاهای چشمه در کشور ترکیه به نام “ایلدیری” کشف شده بود
 • از منابع تاریخی باستانی شهر می ‌توان به قلعه چشمه که از زمان عثمانی به جا مانده است (سال ۱۵۰۸)، چشمه ‌های فراوان، کاروان‌ سراها و معماری ‌های شهری باستانی اشاره کرد.
 • مجسمه های کوچکی که در یکی از تپه های وسط شهر در حفاری های اکروپل پیدا شده اند نیز اشاره کرد. این مجسمه ها زمانی به عبادتگاه Athena pallas نیز شهرت داشته اند. یکی از مهم‌ ترین آثار به دست آمده از این حفاری‌ ها، در موزه باستان شناسی ازمیر نگهداری می ‌شود و مربوط به مجسمه زنی است که متعلق به دوره Arkaik می‌ باشد.
شهر چشمه ترکیه 1

تفریحات شهر چشمه (Çeşme)

برگزاری جشنواره موسیقی در چشمه

بهترین زمان سفر به شهر چشمه ترکیه تابستان است. همه ساله در ماه جولای جشنواره موسیقی بین المللی در شهر چشمه ترکیه برگزار می شود که از پرطرفدارترین جشنواره ها میان مردم به شمار می رود.

همچنین در این ماه اغلب بازیگران ترکیه و خوانندگان معروف این کشور مثل تارکان، ابرو گوندش، حلیل سزایی، آراس بولوت اینملی، کنان ایمیرزالی اوغلو، کیوانچ تاتلیتوغ و … به سمت چشمه در ترکیه می آیند و شما می توانید با یک تیر دو نشان بزنید هم به تفریح و سرگرم شدن در چشمه ها مشغول شوید و هم بازیگران مشهور ترکیه ای را مشاهده کنید.

شهر چشمه ترکیه 2

پارک آبی در شهر چشمه (Çeşme)

پارک آب شهر چشمه ترکیه (Oasis waterpark) نام دارد. پارک آبی با استخرهای مختلف، رستوران و وسایل بازی هیجان انگیزی است که مسافران را حسابی سرگرم خواهد کرد. این پارک یکی از بهترین گزینه ها برای تفریح محسوب می شوند.

شهر چشمه ترکیه 3

موج ‌سواری در شهر چشمه ترکیه

برای تفریح و سرگرمی هم در شهر چشمه به غیر از گشت و گذار در طبیعت آن و همچنین چشمه های متعددی آن می توانید به موج سواری هم مشغول شوید. بادهای شهر چشمه در ترکیه تمامی ندارند و این موضوع برای موج سواری گزینه بسیار مناسبی می باشد. برای موج سواری به سمت منطقه آلاچاتی بروید و اگر هم بلد نیستید اصلا نگران نباشید چرا که چندین مدرسه موج سواری در آلاچاتی افتتاح گردیده تا علاقمندان به این ورزش آبی آموزش های لازم را برای این تفریح مهیج ببینند.

  محله معروف نیشانتاشی در استانبول

در ادامه با سواحل معروف شهر چشمه ترکیه شما را آشنا خواهیم کرد تا هم از لذت سواحل دیدنی و زیبای این شهر بهره مند شده و هم بتوانید موج سواری کنید.

شهر چشمه ترکیه 4

بازدید از شهر افسوس در ترکیه

شهر تاریخی افسوس (Ephesus) یک شهر باستانی و یونانی است. این شهر در ۳ کیلومتری جنوب غربی سلچوک واقع شده و هم اکنونی بخشی از استان ازمیر است. کشف بسیاری از اسناد مربوط به مسیحیت و مذاهب پیشین، «افسوس» را در زمره مهم ترین بقایای تاریخی قرار داده‌ است.

  پارک آبی ازمیر

آثار باقی مانده از این بنای زیبا امروزه در ۵۰ کیلومتری جنوب شهر ازمیر و ۲۰ کیلومتری کوش آداسی (Kuşadası) در نزدیکی شهرکی بنام سلجوق (Selçuk) قرار دارد و هر سال گردشگران زیادی را به سوی خود جلب می‌کنند. شهر افسوس تقریبا ۱ ساعت و ۳۰ دقیقه با شهر چشمه ترکیه فاصله دارد ولی حتما موقعی که به ازمیر رفتید، علاوه بر چشمه، دیدن شهر افسوس را نیز در برنامه تان قرار دهید.

شهر چشمه ترکیه 5

بازدید از جزیره یونانی خیوس (Chios)

دیگر منطقه ای که پیشنهاد می کنیم در شهر چشمه ترکیه بازدید کنید جزیره خیوس است. این جزیره جزئی از کشور یونان محسوب می شود. بنابراین می تواند گزینه بسیار جذاب و دیدنی در سفر به شهر چشمه در ترکیه محسوب شود.

شهر چشمه ترکیه 6

بهترین سواحل شهر چشمه ترکیه

شهر چشمه ترکیه از شهرهای ساحلی این کشور است و سواحل آن جزو بهترین سواحل ترکیه محسوب می شوند. مردم ازمیر نیز برای تفریح در فصل تابستان به سواحل چشمه مراجعه می کنند. در ادامه بهترین سواحل چشمه را به شما معرفی خواهیم کرد.

پلاژ یا ساحل ایلیجا (Ilica Plaji)

ساحل ایلیجا در شهر چشمه ترکیه ساحلی به طول ۲ کیلومتر است که به خاطر شن های سفید رنگ و آب های آبی رنگ زلالی که دارد، در چشمه مشهور شده است. از این گذشته، به خاطر چشمه های آب گرمی هم که ساحل ایلیجا دارد، به عنوان یکی از خاص ترین سواحل چشمه شناخته می شود.

شهر چشمه ترکیه 7

ساحل پیرلانتا در چشمه (Pirlanta Plaji)

ساحل پیرلانتا پلاژ هم با توجه به موج ها و باد های مناسبی که دارد، یکی از بهترین نواحی برای موج سواری است. همه ساله علاوه بر گردشگران، بسیاری از موج سواران با بادبان و موج سواران با کایت در تور ازمیر شرکت کرده، و خود را به ساحل پیرلانتا می رسانند تا در آب ها و امواج آن موج سواری کنند.

  شهر باستانی تروآ

این ساحل که به دلیل ماسه های درخشانش به ساحل الماس معروف است، در ۱۰ کیلومتری مرکز شهر چشمه واقع شده است. پس از ورود به آب، می توانید تا حدود ۲۵۰ متر بر روی ماسه ها قدم بزنید که در نوع خودش جالب است.

شهر چشمه ترکیه 8

پلاژ آلتینکوم در چشمه (Altinkum Plaji)

آلتینکوم در لغت به معنای “شن طلایی” است. با این حساب، احتمالا بتوانید تصورش را کنید که این ساحل تا چه اندازه ساحل زیبایی است که چنین نام جالبی برای آن انتخاب کرده اند. این ساحل در فاصله ۱۰ کیلومتری مرکز شهر چشمه قرار گرفته است و یکی از بهترین سواحل چشمه به حساب می آید.

شهر چشمه ترکیه 9

پلاژ بویالیک در چشمه (Boyalik Plaji)

ساحل زیبای بویالیک پلاژ در مقایسه با ساحل ایلیجا با ماسه های سفید و زیبا و ساحل طولانی و ۲ کیلومتری اش، یک فضای آرام تر و البته طبیعی تر دارد. این ساحل زیبا با باد های ملایم و محیط دنج و آرامش، برای فرار از ازدحام و شلوغی های شهری یک محل فوق العاده به حساب می آید.

شهر چشمه ترکیه 10

ساحل آیا یورگی کویو در چشمه (Aya Yorgi Koyu)

ساحل آیایورگی که در مجاورت ساحل بویالیک پلاژ واقع شده است، تا دلتان بخواهد مراکز تفریحی، سواحل آفتابی، چمن زار های زیبایی که برای ورزش کردن و یا حتی برای دراز کشیدن مناسب هستند، بخش های آرام تر و خانوادگی برای کسانی که چندان طرفدار شلوغی و هیجان نیستند، را دارد. همه این امکانات رفاهی و تفریحی در کنار هم، ساحل زیبای آیایورگی را به محبوب ترین ساحل تفریحی چشمه تبدیل کرده است که هر گردشگری را به سمت خود می کشاند.

شهر چشمه ترکیه 11

ساحل ماوی کوی (Mavi Koy)

ساحل ماوی کوی با نام ساحل آکواریوم شناخته می شود. به این دلیل که این ساحل آب های کریستالی و بسیار شفافی دارد و شما می توانید موجودات دریایی زیر آب را از روی سطح آب های آن تماشا کنید. به شما توصیه می کنیم که حتما برنامه بازدید از ساحل آکواریوم شهر چشمه ترکیه را در برنامه سفر خود به چشمه بگنجانید و به هیچ عنوان فرصت را برای شنا و آب بازی در این ساحل زیبا و خاص از دست ندهید.

سایر سواحل و پلاژهای نزدیک شهر چشمه ترکیه

 • ساحل دلیکلی کوی (Delikli Koy)
 • ساحل آلاچاتی (Alaçatı)
 • ساحل چارک (ÇarkPlajı)
 • ساحل کوجاکاری (Kocakari plaji)
 • پلاژ تکه (Tekke Plaji)
 • پلاژ سیغاجیک (Siğacik Plaji)
 • پلاژ چیفتلیک کوی (Çiftlikköy Plaji)
 • پلاژ پاشا لیمان (Paşa Liman plaji)
 • جزیره اشِک (Eşek Adasi)
شهر چشمه ترکیه 12

تور کشتی چشمه به جزیره ماکری (Makri Adasi)

با تور کشتی چشمه می توانید به جزیره ماکری (Makri Adasi) بروید، در این تور به شمال غرب این جزیره کوچک خواهید رفت که به نام «اتاق خواب» نام گذاری شده و معروف است. دلیل نامگذاری آن به خاطر غار زیر آبی این منطقه است که رنگ دیوارهای آن قرمز و کف آن با شن سفید پوشانده شده است. فقط با تورهای کشتی می توانید به آن جا بروید و قیمت آن ها معمولا بین ۵۰-۱۰۰ لیر است.

شهر چشمه ترکیه 13

ویدیوی معرفی شهر چشمه در ترکیه

شهر چشمه بر روی نقشه

جهت دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان 118 ترکیه شماره واتساپ خود را وارد کنید

 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید:

2 نظر

 1. شهر چشمه ترکیه 28

  شهری کوچک اما خدایش یکی از بهترین شهرهای ترکیه است


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پیش از تماس با ما این موارد را در نظر بگیرید:

 1. با این شماره تنها جهت خرید و اجاره ملک در ترکیه تماس بگیرید. 
 2. امکان پاسخگویی در روزهای یکشنبه وجود ندارد.
 3. لطفا پیغام خود را به صورت متن یا پیام صوتی ارسال نمایید و از تماس صوتی خودداری کنید.
 4. این خانه ممکن است به فروش رفته و یا اجاره داده شده باشد، اما موارد مشابه همواره موجود است.
 5. ما در استانبول اروپایی، شهر آلانیا و آنتالیا فعال هستیم.

دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی

در صورتیکه تمایل به دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی توسط وکیل مجموعه ما دارید، می توانید از طریق لینک زیر وارد واتساپ شده و وقت مشاوره دریافت نمایید. 

×