Skip to content

میدان کناک و برج ساعت ازمیر

میدان کناک و برج ساعت ازمیر 14

میدان تاریخی کناک و برج ساعت ازمیر

شهر ازمیر که یکی از بزرگترین شهرهای ترکیه است، دارای تاریخی بسیار قوی و پر محتوا است. آثار باستانی زیادی نیز در داخل و یا اطراف این شهر مانند آسانسور ازمیر، شهر تاریخی افسوس، مسجد حصار ازمیر و… وجود دارند. یکی دیگر از مهمترین و پربیننده ترین جاهای دیدنی ازمیر، میدان کناک و برج ساعت ازمیر است که در این مقاله این میدان تاریخی و مهم را بررسی کرده و به خوانندگان معرفی خواهیم کرد.

میدان کناک و برج ساعت ازمیر 1

میدان کناک و برج ساعت ازمیر کجاست؟

این میدان که برج ساعت ازمیر نیز دقیقا در وسط آن قرار دارد، مرکزی ترین نقطه شهر است. میدان کناک در منطقه کناک ازمیر و در موقعیتی بسیار پر رفت و آمد قرار دارد که می توانید میدان کناک و برج ساعت ازمیر بر روی نقشه نیز ببینید:

تاریخ میدان کناک و برج ساعت ازمیر

میدان کناک و برج ساعت ازمیر که از نظر تاریخی دارای اهمیت فراوانی است، در سال ۱۹۰۱ و در زمان پادشاهی سلطان عبدالحمید دوم عثمانی ساخته شد. این بنا که دارای ۲۵ متر ارتفاع است دارای چهار طبقه است و شکل ساخت آن نیز هشت ضلعی است. موتور ساعت این برج نیز توسط امپراطور وقت آلمان هدیه داده شد و هنوز در حال کار است.

میدان کناک و برج ساعت ازمیر 2

از زمان ساخت این ساعت، طبق گفته مردم ازمیر این ساعت فقط یک بار ایستاده است. آن هم در زلزله سال ۱۹۷۴ ازمیر که بنای برج ساعت ازمیر آسیب بسیار زیادی را نیز در آن دید. دلیل اصلی ساخت این ساعت نیز، گران بودن ساعت های شخصی و کمبود آنها بوده است و مردمی که قادر به خرید ساعت نبودند بتوانند زمان رفت و آمد و خرید و فروش را در میدان کناک که منطقه ای تجاری نیز هست بدانند.

میدان کناک و برج ساعت ازمیر 3

دیدنی های اطراف میدان کناک

شاید اولین و مهمترین جاذبه گردشگری در میدان کوناک ازمیر، همان برج ساعت ازمیر باشد. برج ساعت ازمیر که نشان ازمیر نیز هست گردشگران بسیاری را به خود جذب می کند. همینطور در نزدیکی میدان کناک، میدان گوندوغدو (Gündoğdu) نیز وجود دارد که یکی از مهمترین مکان ها در ازمیر است. همچنین جاذبه های گردشگری تاریخی مانند بازار کمرالتی ازمیر و یا موزه باستان شناسی ازمیر نیز در نزدیکی میدان کناک و برج ساعت ازمیر قرار دارند که بازدید از آنها نیز توصیه می شود.

میدان کناک و برج ساعت ازمیر 4

راه های دسترسی به میدان کناک و برج ساعت ازمیر

دسترسی از ترمینال شهر ازمیر

برای رسیدن به میدان کناک و برج ساعت ازمیر از ترمینال شهر، بهترین راه استفاده از مترو خط M  خواهد بود. همچنین استفاده از ترن شهری یا همان ترن ایزبان (İzban) خط منمن (Menemen) – تپه کوی (Tepeköy) نیز یکی دیگر از گزینه ها خواهد بود. اتوبوس های خط ۱۶۹، ۲۰۲، ۲۵۳ و ۵۵۴ نیز همگی از مرکز شهر یا همان میدان کناک عبور می کنند و استفاده از آنها نیز مقدور خواهد بود.

دسترسی از منطقه کارشیاکا

از منطقه کاشیاکا نیز برای دسترسی به میدان کناک ازمیر و یا برج ساعت ازمیر می توان از ترن شهری خط علی آقا (Aliağa)- جوما اوواسی (Cumaovası)  استفاده کرد. همچنین خط ۲۵۳ اتوبوس نیز از میدان کناک عبور می کند.

میدان کناک و برج ساعت ازمیر 5

دسترسی از منطقه بالچووا

منطقه بالچووا (Balçova) که در جنوب غربی ازمیر دارد دارای قابلیت دسترسی به میدان کوناک ازمیر و برج ساعت ازمیر با استفاده از خط ۳ مترو و همچنین استفاده از خط ۲۰۲ اتوبوس نیز برای دسترسی می تواند قابل استفاده باشد.

دسترسی از فرودگاه ازمیر

برای دسترسی به میدان کوناک و برج ساعت از فرودگاه ازمیر که یکی از مهم ترین فرودگاه های ترکیه نیز هست می توان از خطوط ۱۵۷ و یا ۱۵۲ استفاده کرد. برای استفاده از مترو نیز می بایست ابتدا سوار بر خط ۸۷۹ اتوبوس شده و در جاده اینونو (İnönü) بر خط ۳ مترو سوار شد و به میدان کناک رسید.

میدان کناک و برج ساعت ازمیر 6
  محله معروف نیشانتاشی در استانبول

جهت دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان 118 ترکیه شماره واتساپ خود را وارد کنید

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

اشتراک گذاری این مطلب

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید:

اگر نظر و یا تجربه ای در مورد موضوع این مقاله دارید، لطفا با همه به اشتراک بگذارید.


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  شهر زیبا و توریستی آلاچاتی ازمیر

لطفا پیش از تماس با ما این موارد را در نظر بگیرید:

  1. با این شماره تنها جهت خرید و اجاره ملک در ترکیه تماس بگیرید. 
  2. امکان پاسخگویی در روزهای یکشنبه وجود ندارد.
  3. لطفا پیغام خود را به صورت متن یا پیام صوتی ارسال نمایید و از تماس صوتی خودداری کنید.
  4. این خانه ممکن است به فروش رفته و یا اجاره داده شده باشد، اما موارد مشابه همواره موجود است.
  5. ما در استانبول اروپایی، شهر آلانیا و آنتالیا فعال هستیم.

دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی

در صورتیکه تمایل به دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی توسط وکیل مجموعه ما دارید، می توانید از طریق لینک زیر وارد واتساپ شده و وقت مشاوره دریافت نمایید. 

×