Skip to content

موزه کی ازمیر بزرگترین موزه اتومبیل ترکیه

موزه کی ازمیر بزرگترین موزه اتومبیل ترکیه 14

کلکسیون اتومبیل ها و موزه کی ازمیر

شهر ازمیر که یکی از بزرگترین و مهمترین شهرهای ترکیه است، دارای جاذبه های گردشگری و جاهای دیدنی بسیار زیادی است. جاذبه های تاریخی مانند برج ساعت ازمیر، بازار کمرالتی ازمیر و جاذبه های گردشگری مدرنی مانند پارک آبی ازمیر، باغ وحش ازمیر و… است. یکی دیگر از مکان های خاص و بسیار زیبا در بین جاهای دیدنی ازمیر نیز موزه کی ازمیر (KEY Müzesi) که بزرگترین موزه خودرو ترکیه است می باشد. در این مقاله این موزه زیبا و خاص را به خوانندگان معرفی خواهیم کرد.

موزه کی ازمیر بزرگترین موزه اتومبیل ترکیه 1

اطلاعاتی در مورد موزه کی ازمیر

این موزه که تمام اتومبیل های داخل آن مربوط به کلسیون شخصی دو نفر است، یکی از معروف ترین موزه های ترکیه بوده و در محیطی به اندازه ۷ کیلومتر مربع به نمایش عموم درآمده است. از سال ۲۰۰۱ تعداد زیادی خودرو و یا موتورسیکلت کلاسیک و بسیار خاص از بسیاری از کشورهای جهان به این مکان آورده شده است. بسیاری از خودروهای موجود در داخل موزه نیز توسط تیم هایی بسیار حرفه ای بازسازی شده اند. هم اکنون خودروهای داخل موزه کی ازمیر با اینکه شاید قدمتی حتی تا ۱۰۰ سال نیز دارند، اما در بهترین شرایط فیزیکی هستند و نمونه های آنها در جهان بسیار نادر است.

موزه کی ازمیر بزرگترین موزه اتومبیل ترکیه 2

کلکسیون اتومبیل های موزه کی ازمیر

در داخل موزه کی ازمیر قدیمی ترین خودروها که سال تولید آنها در حدود تاریخ ۱۸۸۰ است هستند. در داخل این موزه اتومبیل هایی از برندهایی همچون بی ام و، مرسدس بنز، پورشه، کادیلاک، مینی، فورد و… وجود دارد که هر کدام دارای زیبایی های خاصی خود هستند. علاوه بر اینها، ۴۰ موتورسیکلت کلاسیک که تعدادی از آنها از اولین موتورسیکلت های تاریخ هستند نیز در داخل این موزه وجود دارد.

موزه کی ازمیر بزرگترین موزه اتومبیل ترکیه 3

علاوه بر خودروها و موتورسیکلت ها، بیش از ۳۰۰۰ ماکت از انواع خودروها نیز در داخل این موزه وجود دارد. همچنین در داخل این موزه نمونه ای از اولین پمپ بنزین های شرکت شل (Shell) که یکی از قوی ترین شرکت ها در زمینه سوخت خودرو است و مربوط به سالهای ۱۹۵۰ است در داخل سالن های این موزه به نمایش گذاشته شده است. بعلاوه اینها نمونه هایی از انواع تراکتورها، قطعات خودرو، چادرهای مخصوص خودرو و… نیز در این موزه وجود دارد.

موزه کی ازمیر بزرگترین موزه اتومبیل ترکیه 4

اما شاید جذابترین نکته در مورد این موزه وجود یک خودرو و یک موتورسیکلت عجیب در آن باشد. در موزه کی ازمیر خودرو و موتورسیکلت مربوط به فیلم «بتمن» که در سال ۱۹۶۶ ساخته شده است وجود دارد. این خودرو و موتورسیکلت که با نام های «بتموبیل» و «بتسیکل» شناخته می شوند دارای ارزش مالی بسیار زیادی هستند و شاید گرانترین خودرو و موتورسیکلت های موجود در این موزه باشند.

موزه کی ازمیر بزرگترین موزه اتومبیل ترکیه 5

موزه کی ازمیر کجاست؟

موزه کی ازمیر در منطقه توربالی ازمیر و در خیابان اوزگوکی (Özgörkey) این منطقه و در محله چاپاک قرار گرفته است. برای مشاهده بهتر موقعیت این موزه میتوانید از نقشه زیر استفاده کنید:

موزه کی ازمیر بزرگترین موزه اتومبیل ترکیه 6

راه های دسترسی به موزه کی ازمیر

بهترین و سریعترین راه برای رسیدن به موزه کی ازمیر استفاده از قطار شهری ازمیر همان ایزبان (İZBAN) است. با استفاده از خط تپه کوی (Tepeköy) – جومااواسی (Cumaovası) و پیاده شدن در ایستگاه تپه کوی سپس استفاده از اتوبوس یا مینی بوس می توان به موزه کی ازمیر رسید. همچنین خطوط ۷۰۱ و ۷۱۲ اتوبوس نیز همگی از نزدیکی این موزه عبور می کنند. در صورت استفاده از خودرو شخصی و یا تاکسی نیز می توان از مرکز شهر در مدت ۳۰ دقیقه به این موزه رسید.

موزه کی ازمیر بزرگترین موزه اتومبیل ترکیه 7
  مسجد ایاصوفیه استانبول

جهت دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان 118 ترکیه شماره واتساپ خود را وارد کنید

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

اشتراک گذاری این مطلب

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید:

اگر نظر و یا تجربه ای در مورد موضوع این مقاله دارید، لطفا با همه به اشتراک بگذارید.


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  برج دختر استانبول

لطفا پیش از تماس با ما این موارد را در نظر بگیرید:

  1. با این شماره تنها جهت خرید و اجاره ملک در ترکیه تماس بگیرید. 
  2. امکان پاسخگویی در روزهای یکشنبه وجود ندارد.
  3. لطفا پیغام خود را به صورت متن یا پیام صوتی ارسال نمایید و از تماس صوتی خودداری کنید.
  4. این خانه ممکن است به فروش رفته و یا اجاره داده شده باشد، اما موارد مشابه همواره موجود است.
  5. ما در استانبول اروپایی، شهر آلانیا و آنتالیا فعال هستیم.

دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی

در صورتیکه تمایل به دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی توسط وکیل مجموعه ما دارید، می توانید از طریق لینک زیر وارد واتساپ شده و وقت مشاوره دریافت نمایید. 

×