Skip to content

موزه باستان شناسی ازمیر

موزه باستان شناسی ازمیر 13

تاریخ ازمیر و موزه باستان شناسی ازمیر

شهر ازمیر به دلیل موقعیت بسیار خوب خود از نظر جغرافیایی، در طول قرن ها شاهد ده ها تمدن و فرهنگ های مختلف بوده است. این فرهنگ ها و سنت های مختلف نیز هر کدام آثاری از خود بر جای گذاشته اند. جاذبه های دیدنی مانند بازار کمرالتی ازمیر، کلیسای سنت پلی کارپ، آسانسور ازمیر و… از جمله این آثار ارزشمند و جاهای دیدنی ازمیر هستند. یکی از مهمترین مراکز آشنایی با فرهنگ و تاریخ ازمیر نیز موزه باستان شناسی ازمیر است که در این مقاله به بررسی آن می پردازیم.

موزه باستان شناسی ازمیر 1

موزه باستان شناسی ازمیر کجاست؟

این موزه تقریبا در قسمت های مرکزی شهر یعنی منطقه کوناک قرار دارد. این موزه در محله ای به نام یشیل تپه (Yeşiltepe) و در خیابان خلیل رفات پاشا (Halil Rıfat Paşa) قرار دارد. موقعیت این موزه بر روی نقشه نیز به شکل زیر است:

تاریخ موزه باستان شناسی ازمیر

موزه آرکئولوژی ازمیر یا همان موزه باستان شناسی ازمیر که بنای کنونی آن از سال ۱۹۸۴ ثابت است، قبل از در چندین بنای دیگر در دسترس گردشگران بود. در این موزه آثار تاریخ یافته شده در ازمیر و اطراف دریای اژه برای بازدید در اختیار بازدیدکنندگان است. تا به امروز هم کاوش های منطقه هنوز تمام نشده است و آثار بسیار ارزشمندی در منطقه پیدا می شود. این موزه دارای سه طبقه مختلف است و سالن های زیادی از جمله سالن اشیای تاریخی، سالن عکاسی، سالن کنفرانس و… در آن وجود دارد و به عنوان یکی از مهمترین موزه های ترکیه به شمار می رود.

موزه باستان شناسی ازمیر 2

آثار موزه باستان شناسی ازمیر

طبقه اول موزه دارای حیاتی بزرگ و چندین سالن بزرگ نیز هست. در این طبقه آثار مربوط به زمان امپراطوری روم و حتی آثار قبل از آن مانند سنگ نوشته ها، ابزارهای قدیمی و مجسمه ها وجود دارد که در دسترسی بینندگان است. همچنین یکی از ویژگی های مهم موزه ارائه خدمات توضیحات صوتی به بازدیدکنندگان است. به بازدید کنندگان با توجه به زبانی درخواستی آنها هدفون های مخصوص داد می شود تا در طول گردش در موزه بتوانند توضیحات مربوطه را نیز بشنوند.

موزه باستان شناسی ازمیر 3

در طبقه دوم موزه آثاری از جنس سنگ و مرمر قرار داده شده است. در این طبقه می توان مجسمه ها و سازه های سنگی مختلفی را از دوران های مختلف از صدها سال قبل از میلاد را مشاهده کرد. در این طبقه آثار بر اساس مناطق و تمدن های مختلف دسته بندی شده است و بسیار برای بازدید ارزشمند است. در طبقه سوم موزه آثار مهمی از دوره های تاریخی متفاوت در معرض بازدید است. جواهرات،‌ ابزار آلات، وسایل تزئینی زیادی در این طبقه وجود دارد. حتی سالنی معروف به اتاق گنج وجود دارد که در آن می توان آثار با ارزش زیادی را دید.

موزه باستان شناسی ازمیر 4

ساعات بازدید موزه باستان شناسی ازمیر

ساعات بازدید از موزه باستان شناسی ازمیر نیز در تمام روزهای هفته و در فصل زمستان و پاییز از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۷ و در فصول بهار و تابستان نیز از ساعت ۸ الی ۱۸:۳۰ برای بازدید کنندگان خواهد بود.

موزه باستان شناسی ازمیر 5

دسترسی به موزه باستان شناسی ازمیر

این موزه در مرکز شهر و در منطقه کوناک قرار دارد. تقریبا مسیر بیشتر وسایل حمل و نقل عمومی مانند مترو، اتوبوس، کشتی و تراموا همگی به سمت مرکز شهر حرکت می کنند. این موزه در حدود ۸۰۰ متری از میدان کوناک ازمیر قرار دارد و دسترسی به آن از این میدان بسیار آسان است. باید این نکته نیز ذکر شود که به دلیل کمبود فضای پارک در اطراف این موزه و حتی میدان کناک استفاده از خودرو شخصی کمی دشوار خواهد بود و باید مسیر پیاده زیادی را برای رسیدن به موزه باستان شناسی ازمیر طی کرد.

موزه باستان شناسی ازمیر 6
  پارک جنگلی آتاتورک استانبول

جهت دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان 118 ترکیه شماره واتساپ خود را وارد کنید

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

اشتراک گذاری این مطلب

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید:

اگر نظر و یا تجربه ای در مورد موضوع این مقاله دارید، لطفا با همه به اشتراک بگذارید.


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  روستای زیبای هامسیکوی ترابزون

لطفا پیش از تماس با ما این موارد را در نظر بگیرید:

  1. با این شماره تنها جهت خرید و اجاره ملک در ترکیه تماس بگیرید. 
  2. امکان پاسخگویی در روزهای یکشنبه وجود ندارد.
  3. لطفا پیغام خود را به صورت متن یا پیام صوتی ارسال نمایید و از تماس صوتی خودداری کنید.
  4. این خانه ممکن است به فروش رفته و یا اجاره داده شده باشد، اما موارد مشابه همواره موجود است.
  5. ما در استانبول اروپایی، شهر آلانیا و آنتالیا فعال هستیم.

دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی

در صورتیکه تمایل به دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی توسط وکیل مجموعه ما دارید، می توانید از طریق لینک زیر وارد واتساپ شده و وقت مشاوره دریافت نمایید. 

×