Skip to content

مراحل خرید ملک در ترکیه

مراحل خرید ملک در ترکیه 7

قوانین و مراحل خرید ملک در ترکیه

خرید خانه در استانبول با توجه به توافقات بین کشورها از جمله ایران و ترکیه برای اتباع ایرانی در ترکیه امکان پذیر بوده و از حمایت های قانونی برخوردار می باشد. در این مطلب مراحلی که در پروسه ی خرید خانه در ترکیه باید طی شوند را برای شما آماده کرده ایم.

مرحلۀ اول: کسب اطلاعات اولیه

افرادی که به دنبال خرید خانه در ترکیه هستند معمولا از طریق اینترنت، دوستان و یا آشنایان خود اقدام به کسب اطلاعات اولیه شامل: شرایط خرید، نحوه اقامت، مبلغ خانه ها، مناطق مختلف و … نموده و با توجه به شرایط خود، خانه های مدنظر را انتخاب می کند. با این پیش زمینه، مجموعه ما هم با توجه به اطلاعات اولیه ای که خریداران از طریق شبکه های اجتماعی از جمله اینستاگرام و واتس آپ در گفتگو با ما به دست آورده اند، در تلاش هستند که دیدگاه مناسب و جامعی در ارتباط با خرید ملک در ترکیه به هموطنان عزیز ارائه دهند.

مرحلۀ دوم: هماهنگی برای تعیین وقت جهت ملاقات و معرفی واحدها

بعد از کسب اطلاعات از تیم فروش ما و به منظور بازدید از پروژه و خانه ها، زمان ورود به ترکیه (استانبول) را به ما اطلاع دهید تا تعیین وقت و هماهنگی های بیشتر با شما انجام گیرد. اطلاعاتی مانند زمان پرواز، مکان هتل یا محل سکونت در استانبول و … می تواند به ارتباط و هماهنگی بین ما و شما کمکی شایان کند تا میزبان خوبی برایتان باشیم.

مرحلۀ سوم: روز ملاقات

بعد از ورود شما به ترکیه، می توانید به مکانی که از قبل تعیین شده حضورا مراجعه کنید و یا از طرف ما خودرو در اختیارتان قرار گیرد و تا محل ملاقات و بازدید از پروژه های مد نظر که از قبل توافق شده، به همراه تیم مجرب فروش، در خدمت شما سروران باشیم. در این روز واحدهای مشخص شده که می تواند بیش از ۵ پروژه متفاوت باشد، پرزنت خواهد شد. داخل خانه ها، کیفیت، اطلاعات فنی، قیمت خانه و توضیحات تکمیلی هر خانه به دقت برای آشنایی خریداران به نمایش گذاشته و پرزنت خواهد شد.

  قیمت خانه در بورسا – Bursa

مرحلۀ چهارم: پرداخت بیعانه

بعد از رویت خانه ها و تصمیم قطعی خرید خانه از جانب شما جهت شروع پروسه خرید و همچنین بخاطر خروج خانه منتخب شما از چرخه معرفی به دیگران مبلغ ۱۰ الی ۲۰ هزار لیر (باتوجه به قیمت خانه) از شما بابت بیعانه اخذ خواهد شد، این مبلغ نزد ما به امانت خواهند ماند تا در روزهای آتی که مبلغ باقی مانده خانه آماده و هماهنگی های لازم با صاحب اصلی جهت انتقال مالکیت و… انجام شد به مبلغ کل خانه افزوده و تحویل مالک قبلی می شود.

  بعد از خرید ملک

پس از پرداخت بیعانه شما باید جهت تهیه مدارک و همچنین انتقال پول از کشور مبدا (ایران) به ترکیه اقدامات لازم را مبذول نمایید که در مرحله بعد توضیحات کامل ارائه می شود.

مرحلۀ پنجم: انتقال پول

برای پرداخت مبلغ خانه خریداری شده روش های متنوعی وجود دارد. مهم ترین و مطمئن ترین روش برای خریداران ملک استفاده از صراف مورد اطمینان خود آنان می باشد که با انتقال پول خود از ایران به ترکیه اقدام نمایند و در صورت نداشتن صراف، ما می توانیم از طریق صرافان مورد اعتماد خود که سابقه خوب و درخشانی در این زمینه کسب کرده اند یاری بگیریم.

اگر به هر دلیلی نتوانستید از طریق صرافی انتقال وجه انجام دهید ما روش های دیگر از جمله تاجران خبره و معتمدی معرفی می کنیم که می توانند تا رقم یک میلیون دلار در روز از ایران به ترکیه مبادله نمایند و به حساب اقوام یا آشنائیان مورد اعتمادتان منتقل خواهد شد.

  اجاره خانه در ترکیه

در صورت نداشتن آشنا یا فرد مورد نظر جهت انتقال پول، می توان پول نزد صراف به امانت بماند تا در روز انجام معامله با مالک خانه پول مستقیم از حساب صراف به حساب مالک خانه یا حساب شرکت سازنده خانه واریز شود.

مرحلۀ ششم: اداره ی ثبت اسناد

در مرحله آخر که ثبت معامله در دفتر ثبت اسناد ترکیه می باشد، یک زمان مشخص از طرف دفترخانه تعیین می شود که به روز نوتر معروف می باشد. در این روز هم صاحب خانه هم خریدار در ساعت مقرر به مکان دفتر مراجعه نموده و مراحل ثبت اداری آغاز می شود.

  اجاره خانه در ترکیه

در این روز وجود یک مترجم رسمی زبان فارسی و ترکی مورد تایید وزارت دادگستری ترکیه الزامی می باشد تا مفاد قرارداد و سند خانه رو از جمله مبلغ و شرایط خاص انتقال ملک را به خریداران ترجمه نماید و بعد از آگاهی و تائید شما دو طرف قراردادها رو امضا کرده و در صورت خرید نقدی (روش خرید اقساطی هم بعضا وجود دارد) سند رسمی تحویل خریدار می گردد.

البته مورد دیگر در صورتی که صاحب ملک، شرکت سازنده آن خانه باشد کلیه مبالغ باید به حساب شرکت سازنده واریز شده و چون هنوز سند خانه آماده نیست مبلغ کل خانه در این مرحله واریز نمی شود و یک پیش پرداخت جزیی مثلا ۵ هزار لیر تشریفات اولیه انجام می شود تا شرکت سازنده جهت انتقال سندخانه  اقدامات لازم را انجام دهد و با توافق خریدار و شرکت یک مدت زمان دو تا ۱۵ روزه برای پرداخت مابقی مبلغ کل خانه تعیین می شود تا در این مدت شرکت مراحل آماده سازی و انتقال سند را انجام دهد و خریدار نسبت به پرداخت مبلغ کل خانه اقدام نمایید. بعد از سپری شدن مدت تعیین شده سند رسمی خانه تحویل مالک جدید (خریدار) می گردد.

جهت دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان 118 ترکیه شماره واتساپ خود را وارد کنید

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

اشتراک گذاری این مطلب

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید:

اگر نظر و یا تجربه ای در مورد موضوع این مقاله دارید، لطفا با همه به اشتراک بگذارید.


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پیش از تماس با ما این موارد را در نظر بگیرید:

  1. با این شماره تنها جهت خرید و اجاره ملک در ترکیه تماس بگیرید. 
  2. امکان پاسخگویی در روزهای یکشنبه وجود ندارد.
  3. لطفا پیغام خود را به صورت متن یا پیام صوتی ارسال نمایید و از تماس صوتی خودداری کنید.
  4. این خانه ممکن است به فروش رفته و یا اجاره داده شده باشد، اما موارد مشابه همواره موجود است.
  5. ما در استانبول اروپایی، شهر آلانیا و آنتالیا فعال هستیم.

دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی

در صورتیکه تمایل به دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی توسط وکیل مجموعه ما دارید، می توانید از طریق لینک زیر وارد واتساپ شده و وقت مشاوره دریافت نمایید. 

×