Skip to content

سریال چوکور

سریال چوکور 12

سریال چوکور (گودال)

چوکور (Çukur) یا گودال سریال پرطرفدار ترکیه است که در حال حاضر یکی از پربیننده ترین سریال های تلویزیون ترکیه است. این سریال در ژانر اکشن و درام ساخته شده است. سینان اوزتورک (Sinan Öztürk) کارگردانی این سریال را بر عهده دارد و سناریو این سریال توسط گوکهان هورزوم (Gökhan Horzum) و داملا سریم (Damla Serim) نوشته شده است. بازیگر جوان و موفق آراس بولوت اینملی (Aras Bulut İynemli) در نقش اصلی این سریال یعنی یامامچ کوچووالی (Yamaç Koçovali) ایفای نقش می کند. علاوه بر تلویزیون قسمت های کامل و زبان اصلی این سریال در کانال یوتیوب سریال وجود دارند.

سریال چوکور 1

داستان سریال چوکور

داستان این سریال اتفاقاتی است که در محله کوچوا (Koçova)‌ مشهور به چوکور به معنی گودال در استانبول اتفاق می افتد. این محله که به جرم های فراوان شناخته شده است توسط خانواده کوچوالی (Koçovalı) اداره می شود. با وجود جرم های دیگر در این محله قوانین و محدودیت های سختگیرانه ای نیز توسط کوچووالی ها اعمال شده است. اصلی ترین این محدودیت ها مواد مخدر است. در چوکور مواد مخدر تولید نمی شود، استفاده نمی شود، فروخته نمی شود. اشخاص جدیدی که وارد چوکور می شوند این قانون را جدی نمی گیرند ولی با بازگشت فرزند کوچک کوچوالی ها یعنی یاماچ پس از ده سال به چوکور تغییرات زیادی رخ خواهد داد.

سریال چوکور 2

لوکیشن فیلمبرداری سریال چوکور

لوکیشن اصلی این سریال یعنی محله چوکور،‌ محله بالات استانبول (Balat) واقع در منطقه فاتح (Fatih) یکی از محله های معروف استانبول است. صحنه هایی از قسمت های اول و دوم فصل اول در پایتخت فرانسه یعنی پاریس فیلمبرداری شدند و برخی صحنه های فصل سوم نیز در برلین پایتخت آلمان فیلمبرداری شدند.

بازیگر ها و کاراکتر های مهم سریال چوکور

 • آراس بولوت اینملی (Aras Bulut İynemli) در نقش یاماچ کوچوالی (Yamaç Koçovalı)
 • ارجان کسال (Ercan Kesal) در نقش ادریس کوچوالی (İdris Koçovalı) یا ادریس بابا (İdris Baba)
 • پریهان ساواش (Perihan Savaş) در نقش سلطان کوچوالی (Sultan Koçovalı)
 • نجیپ ممیلی (Necip Memili) در نقش جومالی کوچوالی (Cumali Koçovalı)
 • ارکان کولچاک کوستندیل (Erkan Kolçak Köstendil) در نقش صالح کوچوالی (Salih Koçovalı) یا وارتولو سعادت الدین (Vartolu Sadettin)
 • اونر ارکان (Öner Erkan) در نقش سلیم کوچوالی (Selim Koçovalı)
 • دیلان چیچک (Dilan Çiçek Deniz) دنیز در نقش سنا کوچوالی (Sena Koçovalı) همسر یاماچ
 • رضا کوجااوغلو (Rıza Kocaoğlu) در نقش علیچو (Aliço)
 • داملا سونمز (Damla Sönmez) در نقش افسون (Efsun)
 • هازال سوباشی (Hazal Subaşı) در نقش نهیر (Nehir)
سریال چوکور 3

زمان پخش سریال چوکور

سریال چوکور (گودال) در تاریخ ۲۳ اکتبر ۲۰۱۷ در کانال شو تی‌وی (Show TV) شروع شد. این فصل ۳۳ قسمت بود. فصل دوم نیز ۳۴ قسمت بود و از تاریخ ۱۷ سپتامبر ۲۰۱۸ شروع شد. فصل سوم چوکور در تاریخ ۱۶ سپتامبر ۲۰۱۹ شروع شد و پس از ۲۵  قسمت به دلیل شیوع کرونا ویروس در ترکیه متوقف شد. قسمت ۲۶ این فصل یعنی قسمت ۹۳ این سریال توسط خود بازیگران با گوشی های موبایلشان و در خانه های خودشان ضبط شد. سریال چوکور روز های دوشنبه از کانال شو تی‌وی پخش می شد. این سریال علاوه بر ترکیه بینندگان ایرانی، آذربایجانی و عرب زیادی دارد. دوبله فارسی این سریال نیز از شبکه GEM Series پخش می شود.

سریال چوکور 4

کتاب و علامت محله چوکور

گوکهان هورزوم فیلمنامه نگار سریال چوکور کتاب فصل اول این سریال را با عنوان بازگشت یاماچ (Yamaçın Dönüşü – Çukur) در سال ۲۰۱۹ نوشت و منتشر کرد. علامت مشهور چوکور که امروزه در دیوار های مناطق مختلف ترکیه و نیز ایران می توان آن را دید شامل سه نقطه و دو فلش در دو طرف نقطه ها هست. معنی یکی از این فلش ها چوکور و دیگری سقف بالای سر همه اهالی محله چوکور است. نقطه ها نیز یکی به معنی خانواده خود، یکی به معنی خانواده بیرون از خانه یعنی همسایه ها و هم محله ها و دیگری به معنی خانواده دیگر یعنی کوچوالی ها است. این علامت به صورت خالکوبی در تمام مردان اهل چوکور وجود دارد.

سریال چوکور 5
  دویا دویا مدا

جهت دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان 118 ترکیه شماره واتساپ خود را وارد کنید

 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

اشتراک گذاری این مطلب

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید:

اگر نظر و یا تجربه ای در مورد موضوع این مقاله دارید، لطفا با همه به اشتراک بگذارید.


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مغز متفکر مدیای ترکیه، آجون ایلیجالی

لطفا پیش از تماس با ما این موارد را در نظر بگیرید:

 1. با این شماره تنها جهت خرید و اجاره ملک در ترکیه تماس بگیرید. 
 2. امکان پاسخگویی در روزهای یکشنبه وجود ندارد.
 3. لطفا پیغام خود را به صورت متن یا پیام صوتی ارسال نمایید و از تماس صوتی خودداری کنید.
 4. این خانه ممکن است به فروش رفته و یا اجاره داده شده باشد، اما موارد مشابه همواره موجود است.
 5. ما در استانبول اروپایی، شهر آلانیا و آنتالیا فعال هستیم.

دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی

در صورتیکه تمایل به دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی توسط وکیل مجموعه ما دارید، می توانید از طریق لینک زیر وارد واتساپ شده و وقت مشاوره دریافت نمایید. 

×