Skip to content

کیوانچ تاتلیتوغ بازیگر معروف ترکیه

کیوانچ تاتلیتوغ بازیگر معروف ترکیه 17

کیوانچ تاتلیتوغ (Kıvanç Tatlıtuğ)

اگر شخصی با تلویزیون و سینمای ترکیه آشنا باشد و حتی برای مدت کمی هم مشغول به تماشای فیلم‌ها و سریال‌های ترکیه شده باشد، حتما با بهترین بازیگران ترکیه آشنا خواهد بود. یکی از بزرگترین نام‌ها در سینما و تلویزیون ترکیه در دهه اخیر، بازیگر معروف کیوانچ تاتلیتوغ است. در این مقاله نیز به زندگی و فعالیت‌های این بازیگر بزرگ و حرفه ای خواهیم پرداخت.

زندگی کیوانچ تاتلیتوغ

کیوانچ تاتلیتوغ در ۲۷ اکتبر سال ۱۹۸۳ در شهر آدانا به دنیا آمد. پدر او نژاد آرناووت و مادرش هم اهل ادیرنه است. او دوران اتبدایی و دبیرستان را در آدانا گذراند. به دلیل علاقه زیادش به ورزش و همچنین داشتن بدنی قدرتمند، در زمان نوجوانی شروع به بسکتبال کرد. در تیم های خوب آدانا بازی کرد و همراه با تیم ها نیز چندیدن با قهرمان ترکیه و آدانا شد. او در تمام مراحل زندگی خود بخصوص بعد از شهرتش در زمینه بازیگری، جزو با اخلاقترین و بی‌حاشیه ترین بازیگران ترکیه به شمار می رود. کیوانچ تاتلیتوغ در سال ۲۰۱۶ با یکی از معروفترین طراحان لباس ترکیه، باشاک دیزر (Başak Dizer) ازدواج کرد.

کیوانچ تاتلیتوغ بازیگر معروف ترکیه 1

شروع فعالیت به عنوان مدل

مادر او با فرستادن عکس او به یکی از آگهی های جذب مانکن و قبول شدن او برای کار، برای اولین بار او را وارد دنیای مدلینگ کرد. کیوانچ تاتلیتوغ به سرعت توانست در این شغل پیشرفت کند و با توجه به علاقه ای هم که به این شغل داشت، توانست در سال ۲۰۰۲ جایزه بهترین مدل ترکیه را دریافت کند. به همین دلیل توانست در مسابقه بهترین مدل جهان نیز شرکت کند و در آنجا نیز برنده شد و به سرعت توانست شهرت جهانی نیز پیدا کند. سپس با قبول کار برای یک شرکت فرانسوی به آنجا نقل مکان کرد و برای مدت ۱/۵ سال در آنجا ساکن شد.

کیوانچ تاتلیتوغ بازیگر معروف ترکیه 2

شروع فعایت به عنوان بازیگر

در زمان زندگی اش در پاریس، پیشنهادهای زیادی برای بازی در فیلم ها و سریال ها دریافت کرد. او که از همان کودکی علاقه زیادی به بازیگری داشت، برای فعالیت در این زمینه به ترکیه بازگشت. در تئاتر ملی دوره بازیگری خود را نیز تمام کرد و در سال ۲۰۰۵ اولین فعالیت بازیگری خود را شروع کرد. اولین کار کیوانچ تاتلیتوغ در حرفه بازیگری، بازی در سریال گوموش (Gümüş) و در نقش اصلی آن بود. پس از اتمام این سریال، کیوانچ تاتلیتوغ شهرت بسیار زیادی را در تلوزیون به دست آورد و پیشنهادهای کاری زیادی را از شرکت‌ها و کارگردانان بزرگ دریافت کرد. همچنین او جزو زیباترین مردان ترکیه نیز هست و در این موضوع هم جوایز زیادی را دریافت کرده است که این نیز در پیشرفت کاری او بسیار تاثیرگذار بوده است.

کیوانچ تاتلیتوغ بازیگر معروف ترکیه 3

بهترین کارهای تلویزیونی کیوانچ تاتلیتوغ

کیوانچ تاتلیتوغ پس از بازی در سریال گوموش، به عنوان نقش اصلی در سریال منکشه و خلیل (Menekşe ile Halil) ایفای نقش کرد. پس از اتمام این سریال نیز شروع به بازی در سریال عشق ممنوعه (Aşk-I Memnu) کرد. این سریال نقطه اوج بازیگری کیوانچ شد و با بازی در این سریال شهرت بسیار زیادی را در ترکیه و حتی چندین کشور دیگر نیز به دست آورد. همچنین با بازی در این سریال کیوانچ تاتلیتوغ صاحب جوایز بسیار زیادی از جمله بهترین بازیگر مرد سال ۲۰۰۸ ترکیه و چندین جایزه بزرگ دیگر شد.

کیوانچ تاتلیتوغ بازیگر معروف ترکیه 4

بعد از اتمام این سریال نیز، به عنوان نقش اصلی در سریال کوزی گونی (Kuzey Güney) کرد. بازی فوق العاده او در این سریال برای کیوانچ تاتلیتوغ بیش از ۱۰ جایزه ارزشمند را به ارمغان آورد و دوباره در سال ۲۰۱۱ نیز به عنوان بهترین بازیگر مرد ترکیه انتخاب شد. کار او پس از این سریال نیز تمام نشد و با بازی در سریال‌های کورت سعید و شورا (Kurt Seyit ve Şura) و سریال جسور و زیبا (Cesur ve Güzel) توانست جوایز دیگری را نیز به دست بیاورد و در لیست بهترین بازیگران ترکیه باقی بماند.

کیوانچ تاتلیتوغ بازیگر معروف ترکیه 5

آخرین کار تلویزیونی کیوانچ تاتلیتوغ نیز سریال برخورد (Çarpışma) است که در این سریال توانست با یکی از بهترین کارگردانان ترکیه، اولوچ بایراکتار (Uluç Bayraktar) کار کند و سریالی بسیار محبوب را نه تنها در ترکیه بلکه در چندین کشور جهان تولید کنند.

بهترین کارهای سینمایی کیوانچ تاتلیتوغ

حتی با توجه به فعالیت‌های زیاد کیوانچ تاتلیتوغ در تلویزیون، او توانست در فیلم‌های سینمایی بسیار خوبی نیز ایفای نقش کند. پرافتخارترین فیلم او، رویای پروانه (Kelebeğin Rüyası) است که در سال ۲۰۱۳ اکران شد و جوایز زیادی را با خود به همراه آورد.

کیوانچ تاتلیتوغ بازیگر معروف ترکیه 6

در سال ۲۰۱۸ نیز با بازی در فیلم زودباش پسرم (Hadi be Oğlum) به سینما برگشت و بازی بسیار خوبی را نیز در این فیلم ایفا کرد.

کیوانچ تاتلیتوغ بازیگر معروف ترکیه 7

دوباره در سال ۲۰۱۸ نیز در فیلم کارهای برنامه ریزی شده (Organize İşler) و کار با یکی از بهترین کارگردانان و کمدین های ترکیه، ییلماز اردوغان (Yılmaz Erdoğan) توانست نقش بسیار متفاوتی را اجرا کند و دوباره حرفه‌ای بودن خود را به جامعه هنری ترکیه اثبات کند.

کیوانچ تاتلیتوغ بازیگر معروف ترکیه 8

لیست نقش‌ های کیوانچ تاتلیتوغ

نقش ‌های تلویزیون

نام سریالسالهای پخش
گوموش (Gümüş)۲۰۰۵-۲۰۰۷
منکشه و خلیل (Menekşe ile Halil)۲۰۰۷-۲۰۰۸
عشق ممنوعه (Aşk-ı Memnu)۲۰۰۸-۲۰۱۰
کوزی گونی (Kuzey Güney)۲۰۱۱-۲۰۱۳
کورت سعید و شورا (Kurt Seyit ve Şura)۲۰۱۴
جسور و زیبا (Cesur ve Güzel)۲۰۱۶-۲۰۱۷
برخورد (Çarpışma)۲۰۱۸-۲۰۱۹
کیوانچ تاتلیتوغ بازیگر معروف ترکیه 9

نقش‌ های سینمایی

نام فیلمسال اکران
آمریکایی‌ها در دریای سیاه ۲ (Amerikalıkar Karadeniz de 2)۲۰۰۷
داستان اسباب بازی‌ها ۳ (Toy Story 3) (دوبله)۲۰۱۰
رویای پروانه (Kelebeğin Rüyası)۲۰۱۳
زود باش پسرم (Hadi be Oğlum)۲۰۱۸
کارهای برنامه ریزی شده ۲ (Organize İşler 2)۲۰۱۸
کیوانچ تاتلیتوغ بازیگر معروف ترکیه 10

  دمت اوزدمیر بازیگر معروف ترکیه

جهت دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان 118 ترکیه شماره واتساپ خود را وارد کنید

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

اشتراک گذاری این مطلب

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید:

اگر نظر و یا تجربه ای در مورد موضوع این مقاله دارید، لطفا با همه به اشتراک بگذارید.


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  بازیگر مشهور هازار ارگوچلو

لطفا پیش از تماس با ما این موارد را در نظر بگیرید:

  1. با این شماره تنها جهت خرید و اجاره ملک در ترکیه تماس بگیرید. 
  2. امکان پاسخگویی در روزهای یکشنبه وجود ندارد.
  3. لطفا پیغام خود را به صورت متن یا پیام صوتی ارسال نمایید و از تماس صوتی خودداری کنید.
  4. این خانه ممکن است به فروش رفته و یا اجاره داده شده باشد، اما موارد مشابه همواره موجود است.
  5. ما در استانبول اروپایی، شهر آلانیا و آنتالیا فعال هستیم.

دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی

در صورتیکه تمایل به دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی توسط وکیل مجموعه ما دارید، می توانید از طریق لینک زیر وارد واتساپ شده و وقت مشاوره دریافت نمایید. 

×